Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) #29810560 válasza bb.bocs (#48950) üzenetére


#29810560
törölt tag

Alacsony akkuszintnél amúgy is beindul a procedura. Amennyiben a nyílt idő letelte előtt leesik az akkuszint a határ alá az időtől függetlenül beindul a leválasztási procedura.

A kompatibilis UPS-eknél mindig van üzenet akár akkumulátoros üzemmódba lép az UPS akár visszatér az áram. ... és a tied ahogy látom fog üzeni.

Ahogy valaki találóan megjegyezte mindent a NAS csinál az UPS csak leadja a trigger jelet hogy elment az áram illetve esetleg hogy visszatért. A többit a DSM csinálja/irányítja.

[ Szerkesztve ]

(#48952) bb.bocs válasza #29810560 (#48951) üzenetére


bb.bocs
őstag

szuper. akkor elvileg ö tudja mivan mikor kell leállítania a nast és az mennyi idö mire kb leáll :) nagyon szuper,örülök hogy megvettem, méghozzá irtó jó áron. (9000ft "használtan") már csak az openhabot kell "életre keltenem" és "jó vagyok"... köszi a segítséget

logban azt néztem hogy ott van mikor dugtam be pl az apct és mivan. igazából tökéletes amiért vettem :)
(vajon a cisco switchnek is tud szólni? managgelhető cucc. bár az nem izgat, csak túlfeszt ne kapjon az a lényeg. :D )

[ Szerkesztve ]

(#48953) #29810560 válasza bb.bocs (#48952) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az UPS-ek a túláram/túlfesz védelmet (pl. villámlás másodlagos/dróton keresztül terjedő hatása vagy szerelői hibából ill. betáp trafó meghibásodásból eredő túlfesz stb.) is ellátják.

A nyílt idő lényege, hogy kb. mennyit akarsz még tartalékolni az akkuban egy esetleges sorozatban bekövetkező második/harmadik/sokadik áramszünetre mielőtt az akku újra fullra töltődik vagy egyáltalán töltődik.

[ Szerkesztve ]

(#48954) bb.bocs válasza #29810560 (#48953) üzenetére


bb.bocs
őstag

bár ha nincsen földelés... :P

[ Szerkesztve ]

(#48955) #29810560 válasza bb.bocs (#48954) üzenetére


#29810560
törölt tag

Egy mai lakásban minden konnektorban van földelés. Legalább is kell(ene) lennie. Mi tavaly a lakás felújításakor mindenhova tettünk. Sőt minden kapcsolóhoz két drótot húztunk le és vissza és minden fogyasztónak is van földelése.

A yakuzzinak kettő is. 4 drótos + FI relé. :P

Ja! Plusz az egyenpotenciálra hozó kötés a gáz és a víz csövekkel.

[ Szerkesztve ]

(#48956) bb.bocs válasza #29810560 (#48955) üzenetére


bb.bocs
őstag

sajnos itt nem... majd talán nyáron valamikor... 52nmre mondtak 7-800000et... nem is értem na mind1. a végén lehet falon kívül fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#48957) #29810560 válasza bb.bocs (#48956) üzenetére


#29810560
törölt tag

"52nmre mondtak 7-800000et"

Kb. annyi is az. :K
Mondjuk én javarészt magam csináltam úgy azért ócóbb volt. ;)

(#48958) bb.bocs válasza #29810560 (#48957) üzenetére


bb.bocs
őstag

én is úgy tervezem, meg melótárssal, de inkább falon kívül kéne, rengteg por kosz... mennyiből jönnék ki olcsóbban szrted? felére?
ui: már teszteltem a upst, újraindítottam a nast, és jött a mail hogy csatlakoztatva van a upshez :)

[ Szerkesztve ]

(#48959) bb.bocs


bb.bocs
őstag

leállítottam a carddavot hátha aza gond, de úgysem indult el. Amikor uninstallálom az openhabot, ezt írja ki, és a tmts mappa teljesen üres, és nem tudom törölni. (gondolom fel van mountolva.)

(#48960) #29810560 válasza bb.bocs (#48958) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én nem vagyok mérvadó, mert maximalista vagyok. ;)
Mindent bevéstem/befúrtam a betonba (30 cm-es salakbeton főfalak) és csak az anyagok árába került, mert minden munkát én végeztem. (A srácaim besegítettek. Persze a maguk ráérős módján. :DDD )

DE! Az árajánlatok nálam is ennyiről szóltak, így aztán úgy döntöttem ezt a pénzt megspórolom és inkább minőségibb anyagokat építek be.

[ Szerkesztve ]

(#48961) bb.bocs válasza #29810560 (#48960) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem.(melótársam azt mondja feléből megoldja :P )

(#48962) #29810560 válasza bb.bocs (#48961) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az is 2-300 ezer. Tudod mennyi f@sza villamos szerelvényt lehet azért venni? :F
Elképesztő összeg jön ki, ha a szerelvények árát összeszorzod a szükséges darabszámmal. :W

Az asszony meg csak mondta, hogy ide ezt kell majd bedugni oda meg azért kell a konektor stb. Én meg álltam és néztem az igénylistát, hogy nem lakás lesz ez, hanem ementáli sajt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#48963) bb.bocs válasza #29810560 (#48962) üzenetére


bb.bocs
őstag

:D hehe hát ja. az a baj hogy nincsen elég önbizalmam ehhez :D igazából behúzni betudnám falon kívül egyszerűen.bekötni a kapcsolóba meg megkérek ismerőst :P konnektor meg ilyenek falon kívüli felszerelése nem nagy tudomány :D

(#48964) Real_Necro válasza bb.bocs (#48963) üzenetére


Real_Necro
veterán

A keresztmetszetre, érintésvédelemre azért érdemes figyelni. Nem hiába külön szakma a villanyszerelés. Kókler munkából meg a házad is oda lehet...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48965) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Olvasgatva, hogy többen találkoztatok blokkolt ip-kel.Eszembe jutott, hogy ezt még én nem állitottam be.
Tehát ha jól értelmezem így akkor a külföldi IP-ket letiltja?
[kép]

(#48966) bb.bocs válasza Real_Necro (#48964) üzenetére


bb.bocs
őstag

Értem. A végén úgyis jönne egy "szaki" aki atnezi gyorsba.

[ Szerkesztve ]

(#48967) -Maujuri- válasza fledtamas (#48965) üzenetére

Szerintem nem. Mivel ha most törlöd ezt a mo engedélyt és be próbálsz lépni, ugyanúgy beenged. Szerintem csak úgy tudod tiltani a kívánt országot hogy asszem egy szabályba 15 öt lehet betenni, csinálsz szabályokat15 ösével és tiltod a kívánt országokat. kb 5 perc alatt megvan. Magyarországot hagyd ki:) és akkor csak innen lehet bejelentkezni. De lehet nem így van. Én így oldottam meg.

(#48968) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Egy "kis" segítségre lenne szükségem - egy DS115j-ről migrálnék egy DS218play-re.

Elvileg ezt az útmutatót követném, gyakorlatilag amikor elérkezek a Hyper Backup-ban a varázsló megfelelő részénél ehhez a lépéshez, akkor pont a legfőbb ("homes") mappát nem engedi backupolni.
A régi NAS configját már lementetem és feltöltöttem az újra, most már csak a backup-restore jött volna, hogy utána áttegyem a régi lemezét az újba és mehet a RAID 1, de itt elakadtam, s ezáltal a letöltéseim (task+file-ok) sincsenek még a túloldalt.

Én csináltam valamit rosszul?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48969) gyugyo79 válasza bolondember (#48968) üzenetére


gyugyo79
addikt

Indítsd újra a NAS-t és nézd meg utána.

fledtamas
Aminél csak Magyarországról szeretnél kapcsolódást engedni ott a Forrás IP -nél az legyen. Tehát nem kötelező mindent kitiltani ha az engedélyezésnél kizárod azokat.
Viszont a képen lévő 2 szabálynál az elsővel engeded, hogy a Web,Photo, ... -hoz bár honnan csatlakozzanak és Magyarországról meg bármihez amihez tudnak.
Javaslom első szabálynak mindig engedjetek mindent a belső hálózatról de minimum arról a gépről amiről állítgatjátok tehát első szabály az Portok:összes Protokoll:összes Forrás IP: <gépetek ip címe / alhálózat amit használtok> Engedélyez

[ Szerkesztve ]

(#48970) fledtamas válasza gyugyo79 (#48969) üzenetére


fledtamas
tag

Köszönöm a segítséget.

(#48971) bb.bocs válasza bb.bocs (#48721) üzenetére


bb.bocs
őstag

most látom hogy a 8443as porton akar kommunikálni az openhab is ami nm megy, és a carddav is :O

[ Szerkesztve ]

(#48972) Varszegig válasza bb.bocs (#48956) üzenetére


Varszegig
veterán

Sok pénz amit mondtak, az biztos (nem tudom megmondani, reális-e), de a mai világban földelés nélküli elektromos hálózat gyakorlatilag életveszélyes, egy emberi élet ennél többet ér. Sőt ma már a földelés kevés, ÉV relé is alap kell legyen. Szóval szorítsátok ki rá a pénzt mielőbb, nehogy baj legyen.

(#48973) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok,
melyik a most elérhető legjobb hdd nasba? 2 lemezesbe lenne, darabonként 6-8GB érdekelne.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#48974) Borisz76 válasza Sza_Sa (#48973) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen kis méretben már régen gyártották...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48975) bolondember válasza gyugyo79 (#48969) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

köszi a tippet, mindkettőt újraindítottam (a biztonság kedvéért), sajnos a source (a 115j) továbbra sem engedi a homes-t Hyper backupolni.. :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48976) Sza_Sa válasza Borisz76 (#48974) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Igen, előtte azt néztem, hogy mennyi a szabad helyem, beleégett a retinámba :B

Szóval 6-8 TB kellene, de nem követem az aktuális hdd toplistát, nem tudom mi lenne a jó, talán red pro...

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#48977) gyugyo79 válasza bolondember (#48975) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mást ez ügyben nem nagyon tudsz csinálni. Nálam ha néha behülyül és akkor is csak a homes -al szokott akkor ez megoldja ...
Mert ha minden okés akkor lehet :

De a migrációra mint lehetőség mindig maradt az a lehetőség, hogy átrakod a 115j -ből a HDD -t és ott a migrációt viszed végig.
Ha az nem tiszta, hogy hogy akkor kérdez.
De ha megjelenik a migráció mint lehetőség amikor indul akkor 99.9% sikerülni fog.
Ha bizonytalan vagy akkor adat szinten erről tolj át mindent rsync -el ha a HB így hülyéskedik ara a hdd-re ami most van benne és csak utána állj neki (az úgyis ki lesz akkor véve és ami rajta van az megvan 2 példányban).

[ Szerkesztve ]

(#48978) bb.bocs


bb.bocs
őstag

remek... valahogy sikerült felülirni a nason lévő naptárban lévő bejegyzésemet. nincsen mentés külön. valahogy visszatudom szerzni? :( sok olyasn van benne amit most hirtelen nem tudok program. (hogy csináltam nem tudom..,két telefonon próbálom beállítani...)

(#48979) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Hogyan tudnám a legegyszerűbben megoldani, hogy a NAS-on tárolt sok ezer kép közül, mondjuk egy bizonyos mappát a nagyszülőknek megosszak, hogy az unokák képeit nézegethessék.
Működnie kéne ios-en, androidon, és PC-n is. Ezért gondoltam, hogy a Photo Station nem jó.
Feltölteniük nem kell, csak a megosztott mappát megtekinteni. Mintegy távoli mappaként.

Lehet jelszavas, vagy anélkül (bár gondolom akkor bárki fellelheti), csak nagyszülőknek viszonylag egyszerű megoldás kéne.

Köszi a segítséget!

(#48980) gyugyo79 válasza roxan (#48979) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station jobb egér menü vagy kiválasztás után a fenti tevékenység menü. Itt megosztás. Ha kell beállítasz érvényességi időt. Biztonságos megosztásnál meg tudsz adni egy jelszót neki(vagy ha van felhasználójuk vagy csinálsz akkor azt is beállíthatod). A megosztott hivatkozás böngészőből elérhető ami van a felsorolt rendszereken. Igazából azt kell nekik elküldened meg a jelszót ha beállítasz valamit.

Ezeket a megosztásokat utána a File Station -> Eszközök-> Megosztott hivatkozások kezelőjében tudod szerkeszteni/törölni stb utána.

[ Szerkesztve ]

(#48981) Digger


Digger
senior tag

Az Audio Station nem akar úgy működni, mint korábban! :F
A NAS USB portjába egy hangkártya/bt dongle van dugva. A BT hangdoboz hiba nélkül csatlakozik hozzá. Korábban elindítottam egy asztali PC-n Firefoxból az Audio Stationt, az alsó sorban jobbról a második ikonnal ki tudtam választani, hogy hol játssza le a műsort. A PC hangszórón, vagy a NAS-ba dugott BT eszközre rácsatlakozott BT hangszórón. Most ez az ikon valamiért inaktív! A többi ikonra mozgatva az egeret kiírja az illető gomb funkcióját, de ez, ahol korábban a hang outputot tudtam választani, nem működik!
A funkciót sem írja ki és nem is aktiválható.
Mi lehet a probléma?

(#48982) Peathee válasza Patice (#48935) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nekem még egy DS216play-em van de legkésőbb jövőre váltok. Nagyon valószínű, hogy a DS1019+ lesz a következő :)

(#48983) Proci85 válasza bolondember (#48968) üzenetére


Proci85
senior tag

Milyen a 115? Gondolkozom egy egylemezes Synologyn. A meglévő 216Play után kötni backupnak.

(#48984) Essejó válasza #29810560 (#48838) üzenetére


Essejó
veterán

Valamilyen TraceRoute programmal elvileg le tudod követni. Nagyon régen használtam már ilyet utoljára, szóval tippem nincs melyik lenne neked a jó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48985) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Tud valaki valamit az intel atom c2538 as procival szerelt nasokról megoldották e a problémát ezzel kapcsolatba?

(#48986) Immy válasza e90lci (#48985) üzenetére


Immy
őstag

+1 év garit adnak:
https://bit-tech.net/news/tech/storage/synology-denies-atom-abnormal-failures/1/
Anyone with a Synology DS415+, DS1515+ DS1815+, DS2415+, RS815(RP)+, or RS2416(RP)+ NAS, all of which are based on Intel's Atom C2538 processor, is eligible for the extended warranty period. All models purchased from this month onwards, Synology adds, include 'suggested improvements from Intel' which prevents any risk of premature failure. Anyone wishing to make a claim under the extended warranty is asked to email Synology on C2538@synology.com.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48987) e90lci válasza Immy (#48986) üzenetére


e90lci
senior tag

Rs1219+ nézegetem,abban ilyen proci van.Ezért kérdeztem,ennél fenn ál e probléma?Csak nézelődés szintjén vagyok.Köszi amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#48988) Borisz76 válasza e90lci (#48987) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó kérdés !

A felsorolt modellek ( Synology NAS-ok ) mind 2015-s évből valóak.

Az Intel Atom® Processor C2538 pedig még korábban jelent meg.....2013 év vége felé.

Szokták a hibákat javítani cpu-n belül is.
Ha jól tudom ezt "stepping" néven fut és 1-2-3-4-5 számozással látják el.

Az biztos, hogy idejük volt kijavítani.
Kérdés, hogy tényleg megtették e ?

Mert ha egy köztudottan "hibás" processzorral adnak ki új NAS-t, akkor az eléggé ...lehangoló.

U.i. : Az enyém is ( DS2415+ ) érintett volt a dologban. 1-2 hete kaptam vissza a NAS-Szervíz-től.

Ha alaplapot kellett volna cserélni benne , akkor az 730 EURÓ + ÁFA lett volna !!!
Ez volt az első infóm a szerviztől.....hát kivert a víz :) DE :

Happy end lett a vége és 27.000 Ft-ból megúsztam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48989) gyugyo79 válasza e90lci (#48987) üzenetére


gyugyo79
addikt

Papiron javították aztán nem tudom ki mennyire bízik az Intel -ben ilyen téren (jó nyilván az a hiba 100% nincs) :)
Amúgy nem értem miért rakták ezekbe a NAS-okba is még ezeket a procikat ...
Ha gonosz lennék felmerülne, hogy biztos el kellet szórni amit a rosszakért kaptak cserébe :)

(#48990) e90lci válasza Borisz76 (#48988) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Igen olvastam,hogy gond volt nállad is a nassal ezért félős egy kicsit.Ha pentium n3710 es lenne benne már lehet berendeltem volna.De így csak nézelődök.Annyira nem fontos.ds916+ is elég még,de vannak winyók azért gondoltam.Meg mert befér a rackbe.😁
gyugyo79
Én sem értem,lehet megvárom az rs1220+ ha lesz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#48991) roxan válasza gyugyo79 (#48980) üzenetére


roxan
senior tag

nagyon köszönöm!

(#48992) AiRLAC válasza roxan (#48979) üzenetére


AiRLAC
addikt

Moments?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48993) Sanya válasza e90lci (#48985) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hardveresen rossz a cpu. Elvileg ha sokat használod cpu-t, azaz sokat számol, akkor tönkre fog menni. Szoftveresen nem javítható. Mindenképp elromlik a cpu, csak nem tudni mikor.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48994) bolondember válasza Proci85 (#48983) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

teljesen jó, elég sokáig használtam, legalább 3 év után megy nyugdíjba. :K

De legalább a probléma is megoldódott közben, tutira én csesztem el valamit... :F A lényeg, hogy már a restore megy, este meg már szerelés, RAID 1 készítés, hátradőlés lesz. A tervek szerint legalábbis. :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48995) e90lci válasza Sanya (#48993) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi.Akkor még kilőve.Pedig jó áron tudtam volna,gyári forgalmazótól 3 év garival.De akkor megvárom hátha lesz rs1220+ valami megbízhatóbb procival.Meg persze ha a mérete sem változik,csak 450mm mély a szekrény.

(#48996) havast


havast
aktív tag

Üdv! Van valakinek esetleg működő megoldása Cloudflare DDNS-re? Fontos volna, hogy IPv4 és IPv6 címet is frissítsen, és legyen subdomain támogatás benne. Ha van tippetek, megköszönném :)

(#48997) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

DS118-ra felmásoltam 500 képet, erre elkezdett konvertálni amitől kb teljesen meg is halt az egész rendszer. Próbáltam rájönni, hogy ez mi lehet, de igazából nem találtam semmilyen opciót, hogy ezt valahol mégis ki lehessen kapcsolni. Illetve nem jöttem rá, hogy ennek mi a szerepe/értelme?

Tudnátok ezzel kapcsolatban írni pár dolgot?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

What else?

(#48998) Borisz76 válasza ATM_automata (#48997) üzenetére


Borisz76
veterán

Thumbnail-eket , bélyegképeket, miniatűröket készít.

[link]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48999) csucsreg


csucsreg
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy DS218play vásárlásán. Tudtok adni tippet merre keressek, "jóárasítva" ? (arukereso-n kívül)

Köszi.

(#49000) bolondember válasza csucsreg (#48999) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én szombaton vettem PCX-ben, ahogy így hirtelen körbenéztem a nagyobbak között, náluk van a legjobb árban

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.