Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) #29810560 válasza WaterWave (#49198) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ne kamuzz főnök! Méghogy 2 méterre? :U
Szerintem vele alszol és a TVMosaic-ról a Spíler intravénásan be van kötve. :D

(#49202) #29810560 válasza $atirka (#49197) üzenetére


#29810560
törölt tag

A legtöbb diszk - elektromosan - indításkor megy tönkre. (... de, általában az elektromos cuccokra a bekapcsolás hozza el az örök elektronikai vadászmezőkre szóló meghívót.)

[ Szerkesztve ]

(#49203) WaterWave válasza #29810560 (#49201) üzenetére


WaterWave
veterán

:C :C

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49204) $atirka válasza #29810560 (#49202) üzenetére


$atirka
senior tag

:Y :DD

Köszi Nektek!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#49205) Mezga Aladár válasza $atirka (#49204) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért nem kell mindent beszopni. Nálam évek óta időzítetten megy a nas és kutya baja a lemezeknek.
17:00 indulás és 01:00 leállás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49206) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok,

A napokban észrevettem, hogy megváltozott a Qiuckconnect-es csatlakozás menete és most már a böngésző címsorába nem a NAS külső IP címét írja be, hanem a következő formátumot: "quickconnectid".de3.quickconnect.to
Ez azért baj, mert nekem szükségem lenne a NAS külső IP címére, port számmal együtt. A külső IP-t megtaláltam a DDNS beállítások létrehozása ablakban, de oda a port számot nem írja bele illetve a Synology account-ba bejelentkezve sem jeleníti meg a NAS-hoz tartozó IP-t.
Tudja valaki, hogy ezt honnan tudnám kideríteni a továbbiakban? :R

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#49207) Mezga Aladár válasza ///Krisz\\\ (#49206) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez azért baj, mert nekem szükségem lenne a NAS külső IP címére, port számmal együtt.

Ha a QC használod akkor minek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49208) ///Krisz\\\ válasza Mezga Aladár (#49207) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Samsung Smart TV-n nézem a NAS-on lévő tartalmakat DS video segítségével (nem egy hálózaton van a TV-vel), de a TV-s DS video app csak IP címet eszik meg a bejelentkezésnél, ofisöl csak belső hálózatét, de észre vettem, hogy ha beírom neki a quickconnect-es kapcsolódásnál megjelenített külső IP + port párost, akkor gond nélkül kapcsolódik és használható mintha csak ugyanazon a hálón lennének.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#49209) Mezga Aladár válasza ///Krisz\\\ (#49208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49210) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello
azt szeretném megkérdezni ,hogy tudok a nasról egy olyan mentést csinálni ami lementi az alkalmazásokat, dsmet beállításokat kompletten egy adott időközönként automatikusan úgy hogy megőrzi az előzőeket, és azt bármikor visszatudom állítani a nason? (van ilyen biztonsági konfig mentés, de kicsit komolyabbra gondoltam) raidben mentődik a vinyó, csak ugye ha vlmi elcsesződik akkor a másik vinyóra is elcsesződik :D (vagy akár egy másik nasra)

[ Szerkesztve ]

(#49211) Dolphine


Dolphine
addikt

Nem kapkodják el a helyreállítást. Eddig még hozzá se nyúltak a NAS-hoz. :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49212) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kaptam egy 6tb wd vinyót (wd60purz), új.

kérdés: mennyire ajánlott ez NAS-ba? cloud backup vinyóként üzemelne. a machez csatlakoztatott 5tb külső vinyó xy tartalmát backupolnám syno cloudstation backupon keresztül

előre is köszi!

markbellus.hu 

(#49213) #29810560 válasza Dolphine (#49211) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, a német supportot választottad.
Az a megállapodás - amire ezt a döntést hoztad - valami 14 napról regélt. ... ha, jól rémlik.
Ezért választottam én annó a távol keletieket.

Amúgy meg hétvége van és hétvégén még a távol keleten sem dolgoznak, nemhogy Európában. Egyébként ezt nekem meg is írták. Pechemre nekem is hétvége előtt jött a baj.
Úgy látszik minden Synology NAS csütörtökön vagy pénteken "gyengül el". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49214) #29810560 válasza ///Krisz\\\ (#49206) üzenetére


#29810560
törölt tag

A hálózatod (routered) WAN IP címével és a DS Videó szolgáltatás portszámával be kell tudnod lépni távolról is.

(A gond az, hogy amennyiben nincs fix IP szolgáltatásod akkor a WAN IP dinamikusan változik.
Pl. a DIGI-nél hetente, egész pontosan 168 óránként.)

(#49215) kaskri


kaskri
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben. Van egy Synology NAS-om. A Download Station működik normálisan, de valamilyen oknál fogva, ha BT keresést csinálok, akkor maximum 25 találat jelenik meg mindig. Teljesen mindegy mire keresek rá így az nCore-on, max 25 találat. A beállításokat végignéztem, de nem találtam semmit. Esetleg az nCore-on valami beállítás? Előre is hálás köszönet!

(#49216) dsg012 válasza ///Krisz\\\ (#49206) üzenetére


dsg012
csendes tag

beírod a Google-be, hogy what is my ip address
ez a külső IP címedet adja vissza, ha a NAS-sal azonos hálózaton vagy akkor ez egyben a NAS külső IP címe is
(a port meg szerintem állandó)

(#49217) Dolphine válasza #29810560 (#49213) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem emlékszem, hogy direkt a német supportot választottam volna, de onnan jött a levél ez kétségtelen. Mikor a jegyet nyitottam emlékezetem szerint be is pipáltam az EUn kívüli aktivitást.
Mást nem tehetek, minthogy várok türelmesen. :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49218) ///Krisz\\\ válasza dsg012 (#49216) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

+ (#49214) Mr. Janó:

Köszönöm :R Ennyire nem ástam bele magam a témába, csak kipuskáztam a címsorból az IP+port párost és ment, való igaz, hogy 1-2 havonta újra be kellett írjam, de működött. Jelenleg az lett a megoldás, hogy újra indítottam a NAS-t és így újra látta a TV, a korábban beírt IP+port kombóval.
Ha jól értem amit írtok, akkor a port fix lesz és nekem igazából az IP-t kéne kiderítenem, az végül is jó lehet, mert azt a DDNS létrehozása ablakból le tudom olvasni.
A what is my ip address nem opció sajnos, mert fizikailag a NAS máshol van és nem tudok átmenni oda amikor épp változik az IP.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#49219) $atirka válasza Mezga Aladár (#49205) üzenetére


$atirka
senior tag

Azzal tisztában vagyok, hogy minden műszaki cucc halála a kapcsolgatás, csak bíztam benne, hogy valaki azt mondja ki fogja bírni simán...
Azért inkább bepipáltam az időzítés beállításnál a "óvatosan leállítás"-t és a "sok szerencsét" is engedélyeztem.
:)

Valaki cserélt már ventilátort?
Vagy szedjem szét nyugodtam, nem nagy cucc, simán cserélhető a megfelelőre...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#49220) $atirka válasza $atirka (#49219) üzenetére


$atirka
senior tag

Közben találtam hozzá új ventit!
Korrekt, hogy van hozzá hivatalos forrásból...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#49221) dsg012 válasza ///Krisz\\\ (#49218) üzenetére


dsg012
csendes tag

ha tavolrol kell megtudnod mi a nas ip cime akkoe egyszeruen belepsz a synology weboldalan a fiokodba es az eszkoz nevere kattintva kiirja a xxxxx.synology.me cimhez rendelt aktualis ip cimet(ezt a quickconnectet nem hasznalom csak a synology.me-t mint ddns szolgaltatot de feltetelezem nincs nagy kulonbseg es ugyanugy kiirja)

(#49222) claire78 válasza dsg012 (#49221) üzenetére


claire78
senior tag

Vagy megpingeli a synology.me címet. 😉

(#49223) ///Krisz\\\ válasza dsg012 (#49221) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen, erre én is gondoltam, de ezt is sikerült kinyírniuk (eddig nekem is megjelent).

+ (#49222) claire78: Ezt kérlek fejtsd ki, hogy tudnám ezt a legegyszerűbben megcsinálni?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#49224) dsg012 válasza claire78 (#49222) üzenetére


dsg012
csendes tag

jogos az talán egyszerűbb meg most látom, hogy már próbálta a synology.com-on keresztül és úgy tűnik a quickconnect esetén nem írja ki

(#49225) dsg012 válasza ///Krisz\\\ (#49223) üzenetére


dsg012
csendes tag

Nálam megy ha xxxx.synology.me módban használom. NAS-on belül illetve a synology.com fiókban is kiírja. Esetleg regisztráld be úgy is (az External Access menüpont alatt van, a DSM 5 verzióban).

(#49226) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mi kell ahhoz, hogy a nas-on lévő filmeket mobilról meg tudjam nézni? Esetleg távolról böngészőből vagy valami ilyesmi lehetőséggel? Tehát, hogy a távolba esetleg ne kelljen letöltenem a videót. Optikás net van, feltötlés adott elvileg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49227) Alex91 válasza V.Stryker (#49226) üzenetére


Alex91
félisten

A telefonra letoltod a syno sajat video lejatszo progijat...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49228) V.Stryker válasza Alex91 (#49227) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez eddig oké, de a nas-on is be kell izzítani a Video station alkalmazást vagy a Médiaszerver alkalmazást?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49229) #29810560 válasza ///Krisz\\\ (#49218) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, a port állandó, de módosítható. ... mert, a DS Video a DSM alaportját használja (Default: 5000 TCP [HTTP]; 5001 TCP [HTTPS])

A Synology Account-on pedig megnézhető a DDNS által nyilvántartott/frissített WAN IP cím.

V.Stryker:

A DS Video a Video station-t éri el, tehát futtatni kell a Video Station, hogy elérd távolról DS Video-val a filmeket/videókat.

A Médiaszerver csak akkor kell hozzá, ha a DLNA lejátszórészt is használod benne, mert az DLNA alkalmazás.,

[ Szerkesztve ]

(#49230) Alex91 válasza V.Stryker (#49228) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, be kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49231) kistom60


kistom60
újonc

DS418-am van. Amikor kezdtem, semmit sem tudtam a NAS-okról. most se sokkal többet.
Segítséget kérek a következő probléma megoldásában:
2db 2TByte-os HDD van a dobozban, a setup-kor SHR-rel installáltam, de mostanra rájöttem,
hogy fölösleges volt az SHR, mert csak download-ra használom.
Át lehet-e konfigurálni, az SHR-t megszüntetve adatvesztés nélkül, a futó torrentek, letöltött file-ok megtartásával?

(#49232) #29810560 válasza ///Krisz\\\ (#49223) üzenetére


#29810560
törölt tag

A kép alapján nincs (jól) beállítva a DDNS a NAS-on (DSM-ben), mert meg kellene jelenni a domain-nek és a nyilvántartott IP-nek, ha jól van beállítva minden.

(#49233) Borisz76 válasza V.Stryker (#49226) üzenetére


Borisz76
veterán

Én beállïtottam a QC azonosítót,majd a telefonra feltettem a DsFile-t.

Böngészek , s a kívánt file-t elindítva több lejátszó program is van a telón....választok és nézem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49234) Elemental válasza V.Stryker (#49228) üzenetére


Elemental
addikt

Fájlkezelő, ez nálam a solid explorer, ott hozzáadva a nas webdav kapcsolattal. Kiválasztom a kívánt filmet, a vlc meg lejátssza. Semmi egyéb nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#49235) gyuszi1980


gyuszi1980
kezdő

Sziasztok.meglett a várva várt Synology ds 218+ nas,sikerült beállitani,és ezt mindent a fórum segitségével sikerült.segitett a sok visszaolvasás,a fórumtársak hasznos hozzászólása.köszönöm szépen.remélem hogy idövel hozzászólhatok,segithetek én is a fórumban.

(#49236) WaterWave válasza gyuszi1980 (#49235) üzenetére


WaterWave
veterán

sok örömöd legyen benne...
Enyém konkrétan már csak kávét nem főz...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49237) #29810560 válasza gyuszi1980 (#49235) üzenetére


#29810560
törölt tag

Üdv a klubban! :)

(#49238) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ha fut pcn vagy telefonon a nassal összehangolt openvpn, akkor ha a synology.me-n keresztül lépek be a nasra, megadott port számmal, az is a vpn kapcsolaton keresztül fog csatlakozni (az összes synology programmal együtt)?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49239) szeitzj


szeitzj
csendes tag

jelentem tisztelettel, hogy 68 órai kemény konzisztencia művelet után a dx517 5db 4Tb-os hdd-vel bővítette a ds918+-at.
(értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa?)

mkvtoolnix 100%-ra fekteti a lemezműveletet így is. este teszek bele m.2 cache-t.
kiváncsi leszek, hogy segít-e ezen....

[ Szerkesztve ]

-

(#49240) szeitzj válasza WaterWave (#49236) üzenetére


szeitzj
csendes tag

miéyen alkalmazásokkal nyúzod?

-

(#49241) bb.bocs


bb.bocs
őstag

vajon hogyan tudom a calendárt a nasról behuzalozni a windows naptárába? egyszer próbáltam már valahogy régebben.

(#49242) WaterWave válasza szeitzj (#49240) üzenetére


WaterWave
veterán

ftp, ssh, download station, photo, video, tv mosaic, virtualis szerver, media szerver, plex, vpn, cloud sync, dokker, ezen belül adblocker, kms szerver, antivirus, szövegszerkesztő, webdav, webstation...

amik így hirtelen eszembe jutnak

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49243) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy pár kérdésem lenne.

Be szeretném állítani a Let's encrypt tanusítványt. A leírást nézve a 80-as portot ki kell nyitni hozzá, hogy létre lehessen hozni. Ezt a 80-as portot végleg ki kell nyitni? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a 80-as port kinyitása veszélyekkel jár. Az a baj, hogy nem találok semmi erre utalót. :( DDNS cím lehet a synology.me is? Van valami jelentősége? Milyet érdemes használni? Érdemes fizetőst választani vagy otthoni használatra jó az ingyenes is? Esetleg tudtok valami ingyenes ddns szolgáltatót? Van valami jelentősége, hogy távolról a synology.me-t használom vagy valami más ddns szolgáltatót? Esetleg probléma van a synology-s címmel? Próbáltam beállítani, hogy a synology.me-vel elérjem a routerem. Kiválasztottam egy portot és azt a portot a routerben átirányítottam a router IP-re. Így nem sikerült a ............synology.me:port címmel elérnem. Mit kellene vagy hogy beállítani a helyes működést?

Így állítottam be(TP-link Archer C7):
Service port: xxxxx
Internal port: xxxxx
Ip address: router ip címe
protocoll: all

Esetleg érdemesebb routerben választani, beállítani ddns szolgáltatót?

VPN: Ha beállítom az openVPN-t akkor csak és kizárólag olyan gépről férek a nas-hoz ahol van openVPN kliens program? Arra sem lesz lehetőségem, hogy tartalmat megosszak linkkel olyannal akinek nem adok vpn hozzáférhetőséget?

Lehet kicsit összeszedetlen kérdés halmaz, de ahogy eszembe jutottak a kérdéseim úgy írtam.

(#49244) fenyőke válasza szeitzj (#49239) üzenetére


fenyőke
csendes tag

Szia! Nekem is kellene segítség, hogy a távoli gépen ,interneten keresztül ,hogy tudom lejátszani a filmeket? A telefonon működik. DS video. De PC-n nem sikerült eddig. Hálózaton belül a media player simán megtalálja és lejátszom a rajta levő filmeket, de ez internetről nem működik. Mi kell ahhoz , hogy ez működjön? Van fent a gépemen total commander és VLC is. HELP!!!

(#49245) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ki milyen megoldást javasolna távoli adatmentésre?

Van egy PC win10-el X helyen net eléréssel. És van nálam itthon egy DS218+ net eléréssel.
Hogy oldanátok meg, hogy 2 db mappát x időközönként de maximum naponta szinkronizáljon a NAS-ra.

A cloud station drive létrehoz egy a users mappán belül egy mappát. Az nem a legjobb megoldás, mert a két mappa amit másolni kellene két orvosi szoftver telepített mappája.

Van erre spéci megoldás?

Vagy kérjek meg egy programozót a cégnél, hogy dobjon össze egy ".bat" szerű progit ami windows induláskor lefut, és bemásolja a két mappa tartalmát a synology cloud által létrehozott és szinkronizált mappába?

Köszi!

(#49246) gyuszi1980 válasza #29810560 (#49237) üzenetére


gyuszi1980
kezdő

Köszönöm szépen.az öröm megvan,mediaszerver,torrent teloapp,ezek az elsödleges dolgok amit hasznlok,majd lehet hogy többet is kihozok belöle.
Jut eszembe mehet bele ddr3 1600mhz 4gb laptop ram? mert van 2 darab elfekvöben nekem

(#49247) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
a következőben szeretném kérni a segítségeteket
A pc-n van egy mappa amin a képeim és videóim vannak, ezen vóbelül almappákba rendezve.
Ezt tavaly feltöltöttem a photo stationra, de idénre újra sok új fotó-videó került a pc-re.
Hogyan tudnám én ezt a mappát a pc-vel szinkronizálni szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49248) szeitzj válasza fenyőke (#49244) üzenetére


szeitzj
csendes tag

Szia,

nekem PLEX szerver fut a NAS-on.
Minden okoseszköz (TV-k, mac mini, ipad, iphone) erről kapja a filmeket.
Olyan, mintha házi videotékád lenne. Távolról is elérhető, PC-s és androidos verzió is van a lejátszóból.

Nekem bejövős.

-

(#49249) Real_Necro válasza szeitzj (#49248) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyedül az nem szimpatikus, miért kell hozzá online fiókot regelni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49250) -Maujuri- válasza Bacusuz (#49247) üzenetére

Én a Goodsync et használom. De rengeteg alternatíva van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.