Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Borisz76 válasza peeterson (#49948) üzenetére


Borisz76
veterán

Hoztál létre megosztott mappát rajta?
Azt tudod felcsatolni a win-nek mint hálózati meghajtó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49952) Borisz76 válasza csipuka (#49950) üzenetére


Borisz76
veterán

Legutóbbi infó szerint 1 lemezes másból nem tudsz csak adatvesztéssel költözni.
Újra kell húzni a DSM-t és alkalmazásokat majd beállítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49953) csipuka válasza Borisz76 (#49952) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha jol ertem akkor az 1->2 lemezes koltozesnel ujrahuzas, de ha 111->118-ra megyek fel akkor az csak DS csere? Akkor megfontolom, hogy csak egy uj 118-at veszek anyosomeknak, az enyem meg marad szinten 118.

(#49954) Borisz76 válasza csipuka (#49953) üzenetére


Borisz76
veterán

Sosem próbáltam!
De annó a Synology magyar nyelvű leírása szerint egy lemezes nasból nem lehet lemezt költöztetni csak adatvesztéssel.

Mindegy hogy az új nas - amibe teszed a lemezt - az 1 vagy több fiókos.
Tehát elviekben mindent újra kell húzni.

Előtte persze adatmentés a fontos anyagokról.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49955) Gabor99 válasza Dolphine (#49949) üzenetére


Gabor99
tag

Értem köszi

(#49956) gyugyo79 válasza Gabor99 (#49947) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azokon az oldalakon működik így amiken lehet így külön RSS címekre pakolni.

(#49957) Dolphine válasza Gabor99 (#49955) üzenetére


Dolphine
addikt

Igazán szívesen! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49958) peeterson válasza Borisz76 (#49951) üzenetére


peeterson
csendes tag

Nem. Egyéni beállítás és alap volt amit választottam. Nem tudom milyen opciót kellett volna még kalibrálni. A TV-m és a Total is csak a másik, belakott lemezt látja. Ennek se híre se hamva. Csupán ennyi lenne a lényeg. Hogy ezt is lássa a gép és tudjam rá pakolni a dolgokat. Remélem nem kell újrafuttatni az éjszakai formázást... :)

Dudi

(#49959) Borisz76 válasza peeterson (#49958) üzenetére


Borisz76
veterán

Hozzál létre legalább 1 db megosztott mappát és csatold fel.

Magát a kötetet nem lehet felcsatolni...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49960) Madwe


Madwe
nagyúr

Amióta újratettem nulláról a dsm-et, elég furán viselkedik (azóta volt még 2 szűz reinstall, hátha :D)

Amikor lemezműveleteket hajt végre - pl másolok a-ból b-be - akkor teljesen használhatatlan addig a teljes os... 100% csak azt csinálja a rendszer, nem megy semmilyen egyéb művelet amit én indítanék (filmlejátszás, bármilyen app felületének betöltése ami fut rajta, semmi...) régen azért ilyenkor bőven elérhető volt más is - most viszont nem... proci meg végtelen van kb, 2-3% vannak használva, tényleg a disk io fogja meg - nade a szűz installok között volt ssd-s teszt is, ott is ugyanez volt jellemző - ott nyilván hamarabb ment végre a másolás, de az ideje alatt ugyanúgy 100% csak azzal foglalkozott...

Mi a fene ez :D? valami új dsm frissítés feaute, valami új beállítás amiről nem tudnék? írjak supportnak?

(#49961) gyugyo79 válasza Madwe (#49960) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem hagytad alapbeállításon a telepítés utána a merevlemez ellenőrzést és az nem fut még ?

[ Szerkesztve ]

(#49962) AiRLAC válasza Madwe (#49960) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen modell, milyen diszkek, milyen kötetek, milyen filerendszer?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49963) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a NAS -om naptár és kontakt megosztásra használni pc-ken Outlook klienssel és androidon is. Ki mit használ erre a célra? Outlookot sikerült belőnöm egy 3rd party appal, de androidon nem találok semmi értelmes megoldást. Tud valaki ajánlani valamit erre a célra? Köszi! :R

(#49964) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Egy Synology DS118 NAS-om van, benne egy WD RED 8TB HDD.

A NAS-on a következő szolgáltatások futnak:
- Download Station
- Video Station
- Photo Station (egyszer fel lettek töltve a képek, s azóta nincs új képfeltöltés)

Kettő kérdésem lenne:

1.) Néha a NAS veszettül HDD-zik, s ilyenkor a kliensek nem tudnak hozzá csatlakozni, timeout-ol a kilensek kiszolgálása. Testi ezt olyankor, amikor a NAS-nak látszólag semmi (extra) dolga sem volt, még a Download Station-ből is ki voltak ktörölve a torrent-ek.
Ilyenkor olyan 30 sec múlva megint el lehet érni a NAS szolgáltatásait.
Miért lehet ez, mit lehet tenni, hogy ez az ideiglenes válaszképtelenség megszűnjön?

2.) A Download Station-nél a csatolt képen a sárgával kiemelt beviteli mezőben sokszor beírja magától az admin szót, s el is végzi a szűrést a torrentekre. Ezt hogyan lehet megszüntetni?

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49965) Madwe válasza gyugyo79 (#49961) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ellenőrzést végigvártam, már nem futnak. Illetve idle teljesen jól használható a gép, inkább az a fura, h ha terhelem, akkor mindent belead s elérhetetlen lesz más számára :) Pl egy 25 gigás filmet átmásol a downloadból a moviesba az automatika, akkor az alatt az idő alatt 100% kihasználja a lemezt (erőforrások figyelése alapján). Ami nem is baj, csak egyéb folyamatok is kellenének, s eddig ilyen gond nem volt. Olyan minthaa prioritásban a másolás maxon lenne s minden más utána következne :D

(#49962) AiRLAC 916+ 8GB, jelenleg egy 1 lemezes shr van benne és egy basic (hyper backupnak a basic, shr pedig minden másnak) wd red 4tb-osak, kb 2 évesek, semmilyen degradációt nem mutattak reinstall elött sem azóta sem, sztem maguk a lemezek rendben vannak. Illetve amikor másol s kapja a 100% terhelést, akkor látszik, h szép sebességgel tolja mindezt, mint egy egészséges hddtől elvárná az ember - csak épp így semmi másra nem jut ereje :D

(#49966) Madwe válasza Madwe (#49965) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most is pl kvázi elérhetetlen a nas, alig van terhelésen, de a disk io maxon pörög (ugyanakkor szép számon!!! csak ilyenkor másra nem jut disk io) épp sonarr terheli, mert letöltött egy sorozatot s pakolja át a helyére downloadsból media/seriesbe magától... de ha én indítok bármi másolást az is ugyanilyen.

Szóval nem tudom miért lett ilyen, jó lenne valami mód amivel a copy sebességét tudnám limitálni mondjuk 75-85% körül #firstworldproblems #túlgyorsanmásol :D

[ Szerkesztve ]

(#49967) WaterWave válasza Madwe (#49966) üzenetére


WaterWave
veterán

Ennyit fogyaszt nálam is a Sonarr... Sőt a Plex még többet...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49968) Madwe válasza WaterWave (#49967) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez nem lenne baj, csak közben amíg másol konkrétan tényleg használhatatlan kb a nasom: értsd a normál bejelentkezés mondjuk 1mp de ha másol a nasom akkor 3 perc vagy timeout. Amire betölt utána mondjuk az erőforrások figyelése az normál esetben 1mp ilyenkor meg 3 perc ha nem timeoutol... Utána ha egy másik fülre kattintok megint percekig gondolkozik... Ez régen nem ilyen volt, hiába másolt mint a veszedelem attól még a rendszer maga sebességben nem érezte meg, mostmeg mintha minden szuflát alárendelne neki...

Ezt a képet csak azért tettem be, h mutassam proci mem ok és a 90-100MB/s érték amit ilyenkor kitol magából a hdd sztem arra utal h azzal minden rendben, nem is várok el tőle többet... de nincs is a hddvel baj, egyszerűen csak nem értem miért kerül ilyenkor mögé minden prioban, míg eddig nem így volt...

[ Szerkesztve ]

(#49969) WaterWave válasza Madwe (#49968) üzenetére


WaterWave
veterán

Jha értem... Nem tudom mitől...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49970) netcore


netcore
tag

Sziasztok,
Adott egy raid5-kötet 6db 1t hdd-vel, mi a legegyszerűbb módja hogy elkezdjem cserélni nagyobbra a winyókat? első körben 2 lenne cserélve 3x4tb

Üdv Laci

(#49971) Borisz76 válasza netcore (#49970) üzenetére


Borisz76
veterán

Kikapcsolod.
1 régi lemez ki
1 új lemez be
Bekapcsolod.
Tároláskezelő / kötet javítása.
Kész.

Kikapcsolod.
1 régi lemez ki........
1 új lemez be
.
.
.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49972) bobi71


bobi71
csendes tag

Szép napot valaki tudna segíteni ds218nast nem látja a hálózat első telepítés sikerült majd véletlenül visszaalitottam azóta nincs a hálózaton nem oszt ki neki a router IP csak villog a kék led

(#49973) gyugyo79 válasza Madwe (#49968) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az ráadásul 90 read+90 write szóval ez mellet érthető, hogy kb minden más áll. A File Stationel ha másolsz is ezt csinálja ? A Sonarr az 3 féltől származik szóval pld mint esetleges hibát jelenteni se tudod.

Nálam 1 képen amikor hagyom menni az az alap állapot amikor csak a DS fut 500+ torrentel de az adott HDD -ről csak seed van.

A másodiknál elindítottam 1-2 alkalmazást és rögtön levette a sebességét a másolásnak :

[ Szerkesztve ]

(#49974) Madwe válasza gyugyo79 (#49973) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igenigen, ha file stationben én adok ki másolási parancsot ugyanez a helyzet... én se csodálkozom h áll ilyenkor, csak nem értem hova lohol :D

(#49975) olajbogyo válasza bobi71 (#49972) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Próbáld ezzel:

[link]

Itt keresd ki a NAS-odat, majd az asztali segédprogram/Synology Assistant-al próbáld megkeresni

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49976) bobi71 válasza olajbogyo (#49975) üzenetére


bobi71
csendes tag

Már próbáltam de semmi sajnos nem találja a router se oszt ki IP neki hiába nyomom a resetet nem csippan

[ Szerkesztve ]

(#49977) AiRLAC válasza Madwe (#49974) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tippelhetek hogy btrfs filerendszer?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49978) AiRLAC válasza lewisfm (#49964) üzenetére


AiRLAC
addikt

"2.) A Download Station-nél a csatolt képen a sárgával kiemelt beviteli mezőben sokszor beírja magától az admin szót, s el is végzi a szűrést a torrentekre. Ezt hogyan lehet megszüntetni?"
Töröld az admin/jelszó párost a Chrome mentett jelszavak közül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49979) Madwe válasza AiRLAC (#49977) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, az, de már amióta opció van mindigis azt használtam, s eddig sose volt még vele gondom. Valami related issue-ra képes ezek szerint :D?

(#49980) lewisfm válasza AiRLAC (#49978) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi a tippet, kitöröltem a fióknév/jelszó adatokat, majd meglátjuk, hogy hogyan válik be! :)

(#49981) bobi71


bobi71
csendes tag

udv valaki tudna segíteni vettem egy ds218 nast elkezdtem telepiteni minden ok majd nem jó readba raktam a winyókat nyomtam egy visszaállítást ujra kezdrem volna de nem látja a hálózat a nast akár mit csinálok vele próbáltam a synology központból is a programmal de az se látja csak villog a kék led resetelni nem engedi nem csippan tipp?

(#49982) csipuka


csipuka
senior tag

Nna megegy kerdes.
A DS tolti le a filmeket, es manualisan szoktam atmasolni egy masik konyvtarba ami szinkronizal egy masik NAS-al. Tudom valahogy automatizalni, hogy ha a DS befejezte az adott letoltest, akkor automatice masolja at mashova?

(#49983) peeterson válasza Borisz76 (#49959) üzenetére


peeterson
csendes tag

Megoldódott..
Tudtam hogy valami rémesen egyszerű lesz a megoldás. :)
Nagyon köszi!

Dudi

(#49984) lewisfm válasza AiRLAC (#49978) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nos sajnos nem segített.

(#49985) e90lci válasza Madwe (#49979) üzenetére


e90lci
senior tag

Dobd fel a frissítést ,hátha segít valamit.

(#49986) Madwe válasza e90lci (#49985) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi, megoldotta )
vakszeg a 8as pont volt az..
Enhanced the stability of Btrfs file system under certain high I/O loading conditions

(#49987) e90lci válasza Madwe (#49986) üzenetére


e90lci
senior tag

:C Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#49988) AiRLAC válasza lewisfm (#49984) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pedig a Chrome tölti ki, hidd el :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49989) AiRLAC válasza Madwe (#49986) üzenetére


AiRLAC
addikt

btrfs-el láttam ilyent párszor, úgy látszik megtalálták az okot :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49990) lewisfm válasza AiRLAC (#49988) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Én is a Chrome-ra gondolok. Mondjuk amikor a DSM-be belépek az admin fiókkal, akkor lehet, higy újramegjegyzi a Chrome.

(#49991) pip


pip
aktív tag

Sziasztok,

Synology DS218 play NAS-omban 2 db WD purple 2 TB hard disk dolgozott Synology Hybrid RAID modban de sajnos csupan nehany het hasznalat utan csipogo jelzest adott es az egyik HD hibajat jelezte es felajanlotta a hibaelharitas opciot. Ezt kovetoen a sajat javito funkciojaval sikerult elharitani a problemat, ismet zold jelzessel ment mindket HD, es az adatokbol sem veszett el semmi, de nehany het mulva ismet csipogo jelzes jott, es ismet disk fail uzenetem van, de ezuttal nem ajanlja fel a hibaelharitas lehetoseget. Azt jelenti, hogy az egyik HD halott? Az uj HD beszerzesen kivul van valami opciom? Mivel erdemes probalkoznom? Gariztatni nem tudom, mert mar regebben vettem a HD-ket, sokat ultek a polcon :(

(#49992) allein


allein
addikt

Sziasztok. Seagate Ironwolf HDD-t használ valaki? WD Red volt eddig. Gondolkodom a 6TB vinyón, WD red vagy Ironwolf. 5400RPM, 64MB cache vs 7200RPM, 256MB cache.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#49993) gyugyo79 válasza allein (#49992) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én mostanában IW -ket veszek NAS -okba a WD redek helyett mert egy kicsit csalódás a WD RED -ek meghibásodási aránya + valahogy a Synology se kezeli 100-asan őket (többen láttam pld. amin hiba után a teljes s.m.a.r.t .t pld 90% -ig megy csak és ott megáll és sehova tovább-> jelenleg van 2 NAS ahol kíváncsiságból hagyom futni és az egyiken már 30+ napja áll 90% -on). Viszont se annyi se olyan régóta használt mennyiséggel nincs tapasztalatom ezért még nem tudom "jobb lesz e" vagyis inkább szerencsésebb leszek az IW -kal. Használat közben kb krumpli - burgonya , legalábbis én komoly különbséget nem érzek...

[ Szerkesztve ]

(#49994) lewisfm válasza allein (#49992) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem 1 éve megy egy Syno DS118-ban egy WD RED 8TB HDD.
De ez már héliumos, azért is vettem ezt. Nincs vele semmi gond :)

(#49995) Dolphine válasza gyugyo79 (#49993) üzenetére


Dolphine
addikt

1,5 év után nekem is egy WD Red adta meg magát egy 4TB változat. Most egy IronWolf van benne. A Syno egyébként mostanában a NAS-okat Ironwolffal promótálja.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49996) Borisz76 válasza allein (#49992) üzenetére


Borisz76
veterán

Öcsém 918+ modelljében 2 db 4 TB-s Wolf ketyeg több mint 1 éve, eddig hiba nélkül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49997) Madwe válasza gyugyo79 (#49993) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én az elmúlt majd 10 évben mindig wd redeket használtam, így összeszámolva (ha beleveszem a tönkrement után újonnan beszerzetteket is külön) 45 lemezt kezeltem, ebből 4 ment tönkre (a jellemző életkoruk az 5-6 év körül lehet, a legöregebb 7-8 éves kb, a legfiatalabb 2 éves) Szerintem ez nem rossz arány ilyen időtávra, de aztán lehet IW több szerencsénk lett volna :D Ez közel 10% hibaarány 5+ évre levetítve, sztem hibátlan (bár fura itt ezt a jelzőt használni :D )

(btw a beragadó smart teszt sem ismeretlen számomra, de az sose fog továbbmenni - nem emlékszem h simán leállítható/restart újraindítja e vagy h lehet megállítani, de ha utána elindítod megint jó eséllyel be fogja fejezni :D)

[ Szerkesztve ]

(#49998) szeitzj


szeitzj
csendes tag

sziasztok

ds918+ gyári vírusirtójában lehet bízni?
töltöttem le win app-ot és a céges laptop kezdett kiabálni, mikor pendrive-ról másoltam.
otthon osx fut, jó 10 éve vírusirtó nélkül éltem. leginkább filmeket töltök le és tárolom őket, sw alig.

most aktiválnám a syno-n emiatt.
- tömörített állományba belenéz?
- adott esetben iso-fájlba is?
- jó a saját irtó vagy ajánlotok esetleg 3rd party sw-t?

köszi

-

(#49999) gyugyo79 válasza Madwe (#49997) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem kb 10x ennyire van rálátásom és még az sem reprezentatív minta. Ezért is fogalmaztam úgy, hogy szerencse ...

De engem nem a 3+ évesen meghal zavar, hanem pld.: az amikor már egy évesen van 1-2 I/O hiba működés közben és utána 3-4 havonta ez előjön ...

"de ha utána elindítod megint jó eséllyel be fogja fejezni ... " -> Hát én tudok egy 216+II meg egy 418 -at amire ez nem igaz és már DSM verziók óta ezt tudja ...
Ugyan ezeken a lemezeken ha ki vannak véve simán lefut elsőre másban a teszt ...

Tudok olyat akit halálra idegesített, hogy egy lemezére a Synology folyton hibát írt ezért kicserélte és a lemezt meg azóta is használja egy gépében már több mint egy éve ...

Amúgy nem 2012 óta van csak WD RED mint olyan ?

[ Szerkesztve ]

(#50000) Multibit válasza allein (#49992) üzenetére


Multibit
veterán

Használok egyet, torrentre, tehát masszívan van terhelve. Eddig nincs vele gond, teszi a dolgát.
Van három korábbi Seagate NAS HDD-m is (IW-k előtti széria). Azok is jól működnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.