Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) AiRLAC válasza toth_janika (#49099) üzenetére


AiRLAC
addikt

Aztán akár vissza is cserélheted a TM-et a DS-re ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49102) toth_janika válasza AiRLAC (#49101) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát jó, de mondjuk furcsa, hogy ahhoz nem kell nyitott port...
Meg azért a UPC valamit jól csinál, mert mondjuk a PS-nél meg az XBOX-nál sincs baj a NAT-al... Csak a TM nem akarja a jót :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#49103) Varszegig válasza JoceeHunt (#49042) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerintem ne a nas-sal akarj portot nyittatni, hanem kapcsold ki az upnp-t, és kézzel nyiss portokat. Amúgy sem éppen a hálózati biztonság csúcsa az upnp (finoman fogalmaztam :) ).
Nemsoká én is ki fogom próbálni az aggregálást ubnt edge switch, meg d918+ között, de még ahhoz sokat kell kábeleznem, így nem holnap fogok tudni írni róla.

(#49104) Elemental válasza powerup2 (#49089) üzenetére


Elemental
addikt

Ha a pénz nem számít, vagy akarsz rászánni több pénzt, akkor vehetsz erőgépet, de nekem a jó öreg 212j lát el filmekkel három médialejátszót (q5 pro, 2x amlogic coreelec) többször mindhármat egyszerre, mellette megy a torrent.

(#49105) Pékmester


Pékmester
tag

Nem csak a szinkronizálással akadt problémám:
Total Commandert használok fájlok mozgatására. Létrehoztam egy hálozati meghajtót, mely a NAS egyik könyvtárát mutatja. Ide másolnék fel fájlokat a gépről, de folyamatosan elakad a másolás, "Szüntesd meg az irásvédettséget" hibával. Innentől kezdve el is veszti a kapcsolatot a hálozati meghajtóval, csak au újraindítás segít. Mi lehet a problem?

(#49106) Pékmester válasza Pékmester (#49105) üzenetére


Pékmester
tag

Tudtok valakit ajánlani, aki kijön házhoz és beállítja ezt a szart, hogy normálisan működjön? Évekig semmi gondom nem volt vele, most hogy vinyót cseréltem, ez a szinkronizálás kikészit teljesen. Nem képes normálisan felmásolni az adatokat a NAS-ra.

(#49107) seger válasza wyzard (#49097) üzenetére


seger
addikt

Nem szoktak problémázni. Megoldják. Tapasztalat, hogy viszonylag hamar

(#49108) VGYke


VGYke
addikt

A DSM felületen (File Station) nincs olyan hogy egységes kuka? Tehát bárki bármelyik mappából töröl valamit és a kukába kerül, azt az admin tudja egy helyről kiüríteni? Hülyeséget kérdeztem :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49109) #29810560 válasza VGYke (#49108) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nincs ún. "egységes kuka". Minden megosztott mappának ill. felhasználónak saját lomtára van. DE! ...

DSM > Vezérlőpult > Megosztott mappa > Tevékenység gomb > Összes Lomtár ürítése menüpont

[ Szerkesztve ]

(#49110) AiRLAC válasza Pékmester (#49105) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kábel vagy Wifi? Milyen modell, milyen HDD? SMART? Milyen a sebesség amikor rendesen másol?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49111) szeitzj


szeitzj
csendes tag

aloha

dx517-est tettem a ds918+ mellé, így most 9x4TB HDD van benne
tegnap este 7 körül kezdte meg a konzisztencia ellenőrzést és a kötet bővítést, ma reggel már 8% körül volt
ez a "normális" sebesség?

[ Szerkesztve ]

-

(#49112) Borisz76 válasza szeitzj (#49111) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49113) WaterWave válasza szeitzj (#49111) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is most akarok ilyet venni...
Milyen, hogy vagy vele megelégedve?
Amugy a sebesség normális.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49114) e90lci válasza szeitzj (#49111) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Épp a hétvégén cseréltem 4tb os lemezeket 6tb ra.Mivel lusta voltam mindent beállítani így egyesével cseréltem.3,5 napig tartott a konzisztencia ellenőrzés javítás.Úgyhogy nálad a héten el lesz vele.

(#49115) wyzard válasza seger (#49107) üzenetére


wyzard
tag

Köszi, megpróbálom.

(#49116) szeitzj válasza WaterWave (#49113) üzenetére


szeitzj
csendes tag

nem tudom, mennyire vagyok vele elégedett :)
még tart a beüzemelés folyamata
de szereintem nem lesz vele gondom

-

(#49117) WaterWave válasza szeitzj (#49116) üzenetére


WaterWave
veterán

én is 5x 4 terát tervezek... 20 tera, meg ami a nasban van az sztem 4k kompatibilis már...
Náha tényleg olyan érzésem van, hogy nincs helyem...
De érthető ha 60 giga 1 film

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49118) #29810560 válasza WaterWave (#49117) üzenetére


#29810560
törölt tag

Főnök, 10 TB-os diszknél ne add alább! :N

(#49119) WaterWave válasza #29810560 (#49118) üzenetére


WaterWave
veterán

És az árát majd ideadod?:)
Asszony mindenemet elveszi, az a szerencse, hogy még élek :DDDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49120) Pubszon


Pubszon
veterán

Van egy 2 lemezes NAS és szeretnék egy 4 lemezesre váltani.
Jelenleg így néz ki.

Ha migrálok és kiveszem a 2TB-osat, majd belerakok 2db 4TB-osat akkor a 6+4+4 felállással működni fog az SHR 1 lemez védelemmel? (Tudok annyi adatot törölni, hogy elférjen 4TB-on)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#49121) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy titkosítottan akarok hyper backupot létrehozni egy másik távoli nasra, de mikor beírom az adatokat és csaktlakozna a távoli nasra csak tölt egy jó darabig majd kiírja, hogy a művelet nem sikerült és jelentkezzek be újra? Mi lehet a probléma?

(#49122) gyugyo79 válasza Pubszon (#49120) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha jól értem átraknád a 2 HDD-t lemegy a migráció. Utána bemásolnád ami kell az új HDD-re/kre utána szeretnél létrehozni egy 4 TB -os (6+4+4lemezekből álló) SHR (raid5)-t.

Lehetni lehet csak giga szívás mert : A 6-tost nem tudod elkezdeni bővíteni a 4-sekkel. Mert vagy egyenlő vagy nagyobb méretűt enged csak.
Tehát csak úgy megy, hogy 2x4 -el csinálsz egy SHR-t erre másolsz mindent és még átrakod a programok beállításait stb. Utána eltávolítod a 6-ast és kiveszed visszarakod - kibővíted és "átalakíttatod" (raid1-5) az SHR kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#49123) Pubszon válasza gyugyo79 (#49122) üzenetére


Pubszon
veterán

Jól érted, viszont ettől féltem, hogy a meglévő 6-ost nem lehet kisebbel bővíteni.
A 2TB-ost vegyük figyelmen kívül, az amúgy sem kerülne át meg amúgy is külön kötet.
A megoldás akkor az lenne, hogy a 4+4 SHR kötetre átmásolnék mindent és újra beállítanám az egész rendszert a nulláról. Ez utóbbit akarnám elkerülni.

A 6+2 felállás helyett szeretnék idővel egy 3x4-es SHR kötetet. Így lenne biztonság is és a tárhely is nagyobb.

Gondolom ha először lenne 2x4TB egy SHR kötetben, akkor azt bármikor ki tudnám bővíteni még egy 4-es lemezzel és akkor lenne 8TB helyem.
Addig megtartanám a 6TB-osat NAS-al kompletten.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#49124) gyugyo79 válasza Pubszon (#49123) üzenetére


gyugyo79
addikt

Még sose csináltam a HB -os migrációt ezért 0 tapasztalatom de ebben a helyzetben pont ezen gondolkoznék el tehát ha pont ezek lennének az adott eszközeim. Akkor rászánnám az időt és elő körbe annak futnék neki.
Úgy a Régibe marad minden az újba elsőnek bele a 2*4TB. De tényleg nem tudom jelenleg így a programok közül menyi és, hogy vihető át, pláne amit te használsz meg mi az amit fájó 0-ról kezdeni állítani azok közül ami esetleg nem. Adat és alapdolgok nem kérdéses, hogy átmennek így ...
De ha így jó akkor ugye amikor jónak ítéled csak átrakod a 6-t a 2*4 mellé és kibővíted a raidet.

[ Szerkesztve ]

(#49125) szeitzj válasza WaterWave (#49117) üzenetére


szeitzj
csendes tag

60GB?
nekem fáj a szívem a 15-20gb-s mozifilmek miatt is
ki is dobálom belőlük a nem kellő hangfájlokat
igaz én "csak" 1080-ban mentem le a filmeket

aztán az egyik kollégám mondta, hogy olyan gyors ma már a net otthon is és torrentből 5-10 perc alatt megvan a keresett film, hogy ő ennyit tuti nem szánna a filmekre. igaza van, de vannak dolgok, amiket nem lehet emocionálisan megmagyarázni. minden másra meg ott a mastercard :)

-

(#49126) WaterWave válasza szeitzj (#49125) üzenetére


WaterWave
veterán

gigás net már elérhető a háztartásban... kb 10-15 perc alatt lejön.
Hangfile-ok azért fontosak mert néha rámjön és megnézem eredeti hanggal, házimozin úgy még ütősebb.
Lényeg a lényeg, tárhelyproblémánk akkor nem lesz egy darabig :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49127) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

SOS segítség kellene! :O
Ma délelőtt volt áramszünet. A szünetmentes megvédte, majd egy óra után a NAS-t leállította.
Most értem haza és a következő fogad:

A status LED narancssárgán villog és azt írja, hogy nincs Nincs kötet a rendszerben. Ilyenkor mi van? :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49128) Mezga Aladár válasza Dolphine (#49127) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semmi, talált egy hibás szektort. Menj a tároláskezelőbe és javítsd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49129) Dolphine válasza Mezga Aladár (#49128) üzenetére


Dolphine
addikt

És azt hogy? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49130) Dolphine válasza Dolphine (#49129) üzenetére


Dolphine
addikt

Ennyi látszik:

Ami rajta volt, az hova lett? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49131) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Amennyiben synology által kínált ddns-t szeretném használni, milyen módon tudom elérni, hogy távolról is be tudjak jelentkezni a nas-ra? Valami nem klappol. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49132) Dolphine válasza Dolphine (#49130) üzenetére


Dolphine
addikt

Van itt valaki, aki meg tudja mondani, hogy most mi a fenét csináljak? :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49133) Real_Necro válasza Real_Necro (#49131) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt elfelejtettem írni, hogy Digi eszköze bridge módban van, Synology oldalán zöld pötty van a DDNS címe mellett, valmaint kiírja az IP-m is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49134) gyugyo79 válasza Dolphine (#49130) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáltad már újraindítani? Nincs még valamiért mindig "biztonságos" módban.

Real_Necro Nem vagy NAT-olva? Az utóbi időben volt párszor szó róla, honnan látod / hogy tudod megnézni.

(#49135) Dolphine válasza gyugyo79 (#49134) üzenetére


Dolphine
addikt

Újraindítás és olyan is volt, hogy leállítás, majd indítás.
Biztonságos mód? Az mi az? :F Megtaláltam. Hogyan lehet ezt korrigálni vajon?
Vagy kapcsoljam ki, várjak vele egy darabig (mondjuk 10 perc), majd utána kapcsoljam vissza?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49136) Real_Necro válasza gyugyo79 (#49134) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha bridge módban van, akkor csak nem leszek. :B Van egy RT-N18U routerem mögötte. ugyanakkor a routerre sem tudok az appjával csatlakozni, úgyhogy lehet én kavartam el valamit. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49137) gyugyo79 válasza Dolphine (#49135) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elvileg már újraindítás után sem szabadna már abban maradni. Írj nekik :/

Real_Necro
Ez nem így van, attól simán lehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#49138) Real_Necro válasza gyugyo79 (#49137) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hazaértem meglesem mit dob külső IP-nek. Szolgáltató tudja csak állítani vagy routeren is van rá lehetőség?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49139) Mezga Aladár válasza Dolphine (#49130) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hdd/ssd gomb alatt mi látható?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49140) Dolphine válasza Mezga Aladár (#49139) üzenetére


Dolphine
addikt

gyugyo79
Gondolom nem árt angolul írni nekik, igaz?

Mezga Aladár
Mit kellene látnom? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49141) Mezga Aladár válasza Dolphine (#49140) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49142) Dolphine válasza Mezga Aladár (#49141) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49143) Dolphine


Dolphine
addikt

Nézegettem a rendszernaplót és ezt találtam :Y

Ezek szerint önhatalmúlag törölt mindent a HDD-ről?! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49144) Pubszon válasza Dolphine (#49143) üzenetére


Pubszon
veterán

Korábbi napló?
Valaki nem belépett?
Admin engedélyezve van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#49145) claire78 válasza Dolphine (#49143) üzenetére


claire78
senior tag

Metadata, semmi köze az adataidhoz.

(#49146) Dolphine válasza Pubszon (#49144) üzenetére


Dolphine
addikt

A korábbi naplók szerint nem lépett be senki.
admin enegdélyezve van

claire78
Akkor ha jól sejtem, az adatok elvileg még rajta vannak?
Vajon, hogyan tudok hozzáférni? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49147) Dolphine válasza Dolphine (#49146) üzenetére


Dolphine
addikt

Még mindig várom az ötleteket, hogy mit kellene csináljak a NAS-al, hogy működjön újra úgy, ahogy régen?! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49148) Pubszon válasza Dolphine (#49147) üzenetére


Pubszon
veterán

Kapcsold ki, vedd ki a lemezt, tedd vissza és kapcsold be.
Nem adok nagy esélyt, de sosem tudni... :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#49149) Dolphine válasza Pubszon (#49148) üzenetére


Dolphine
addikt

Minden változatlan sajnos :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49150) Real_Necro válasza Real_Necro (#49138) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megnéztem, a router ip-je és a külső ip azonos. Az asus routeren viszont van olyan, hogy "Enable NAT". Ez alapból be van kapcsolva. Ha kikapcsolom, el megy a netem...

Akkor most mit rontottam el?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.