Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) gyugyo79 válasza Real_Necro (#48549) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 918+ = apollolake, de az általánosak közül még jó lehet a x86_64 és természetesen ha van noarch. Ha valami nagyon régi és noarch az előfordulhat, hogy nem fog menni. Azért írtam így bővebben, hogy a jövőben más csomag esetén is könnyebb dolgod legyen ;)

/ igazából ezeket fogja a telepítő megpróbálni telepíteni, attól még lehet rossz vagy pld lehet jó is a NAS-hoz egy bromolow -ra fordított csak a telepítő azt nem is próbálja felrakni /

Igen manuálisan is felrakható.

[ Szerkesztve ]

(#48552) Real_Necro válasza gyugyo79 (#48551) üzenetére


Real_Necro
veterán

Minden egyes hozzászólásban szembe jön valami új, eddig számomra ismeretlen szó vagy kifejezés. :D

Rendben, akkor az apollolake-et este leszedem és felrakom. Mellette persze jó lenne a VPN-t is bekonfigolni, de tegnap valami nagyon nem volt oké.
Jó lenne addig eljutni, hogy bebiztosítom annyira a nas-t, hogy felrakhassam rá a családi albumokat. :B

Közben megvettem az APC BE550-GR-t, ezt is rá akarom rakni a nasra. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48553) zex


zex
aktív tag

Szeretném, ha a NAS-ról üzemelne a DHCP szerver (eddig a router osztott IP-t). Be is állítottam mindent, de amikor a NAS saját IP címét szeretném FIX-re állítani az alábbi hibával szembesülök:

Virual Machine nem fut, ellenben Docker üzemel. Próbáltam teljesen leállítani a csomagkezelőből, de az sem segített. Töröltem a bridge kártyáját a Docker-nek az sem volt jó. :( Vagy lehet nem is vele van összefüggésben? Kifogytam az öteletekből. Tudnátok segíteni? :R

(#48554) Varszegig válasza gyugyo79 (#48460) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi a leírást! :R Nekem HDHomeRun van, de a plex azt is ismeri, csak a Magyarországot nem támogatja. Viszont amit itt leírtál, az meg is oldja az eddigi hiányosságot. Lehet a HdHomeRun 4. tunerét rárakom a plexre, hogy megnézzem, mit tud.

(#48555) gyugyo79 válasza zex (#48553) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próba:
Dockerbe minden tárolót leállítasz elvileg elég csak a DDSM ha van de inkább legyen minden, Virtual MM -et törlöd ha van. A virtuális gépeket meg tudod tartani és amikor vissza rakod megmaradnak amikor minden jól működik ... Ha ezek megvannak ki tudod venni az Open vSwitch -et (VezPult->Hálózat->Hálózati interface-> Kezelés) NAS újraindítás.

(#48556) gyugyo79 válasza Varszegig (#48554) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azzal egyszerűbb! Nem kell hozzá az ini + csatorna lekeresés rögtön átadja a csatornákat a PLEX-nek ...
Ráadásul azt tudja párhozamosan kezelni mással.A 3. lépéstől csináld . Ott még Svájcal vagy bármi mással (Mert a HdH.Runnal nem lényeges az ini) nyomd tovább utána az XMLTV -nél már lesz Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#48557) htw


htw
tag

Sziasztok
Egy synology rc1900-ast használok nasként. Usb 3-as vinyó van rákötve és cat 5-ös kábellal egy apple tv 4 és infuse pro a lejátszó.
Két problémám van vele. Távolról nem érem el a vinyó tartalmát és ha ds gettel töltök le alkor közben akad a lejátszás.

(#48558) zex válasza gyugyo79 (#48555) üzenetére


zex
aktív tag

Dockerben egyedül a Tautulli fut, semmi más. DDSM nem, így az Open wSwitch sincs engedélyezve. :(
Dockerben a hálózat menüpont alatt van a bridge kapcsolat. Ezt nem lehet törölni, de ehhez van csatlakoztatva a Tautulli. Ezt kivettem, tehát azt írja, hogy nincs hozzá csatlakoztatott tároló. Ezek után leállítottam a komplett Docker csomagot és ez után próbáltam FIX IP-re állítani a NAS-t de sajna továbbra is ugyanaz a hibajelenség! :(

(#48559) gyugyo79 válasza zex (#48558) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálad elég furcsa dolgok vannak :)
Újraindítás leállított Docker mellet ?

(#48560) gyugyo79 válasza htw (#48557) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van a routereknek is egy topikja.
Ott tapasztalata jobban lesz a felhasználóknak, hogy mennyire kell tudnia egyszerre a letöltést meg a lejátszó kiszolgálását az rc1900 -nak. Látatlanba simán előfordulhat, hogy ennyit tud.

Az eléréshez is találsz megoldást:
pld beállítod a 8001 -es potrtot meg a synology.me -s ddns -t és webes felületén át a File Stationt tudod használni vagy beállítod a VPN plusz szervert és valamelyik VPN szervert azon belül és azon keresztül utána már eléred a hdd -t afp vagy smb -n át, vagy ftp-t állítod be és úgy stb ...

[ Szerkesztve ]

(#48561) Varszegig válasza gyugyo79 (#48556) üzenetére


Varszegig
veterán

Ok, majd kipróbálom.

(#48562) zex válasza gyugyo79 (#48559) üzenetére


zex
aktív tag

Hát én is eléggé furcsállom! :D Most megpróbáltam a lekapcsolt Dockerral reboot. De sajnos semmi változás! :((

(#48563) gyugyo79 válasza zex (#48562) üzenetére


gyugyo79
addikt

A fordított proxyba bent van még a szabály ? Próba, hogy törlöd ? Mármint komplett mindent a fp -ből (gondolom még nincs annyi amit fájó vissza írni)
Amúgy még ennyire hülye tippem sincs nekem több. :(

(#48564) zex válasza gyugyo79 (#48563) üzenetére


zex
aktív tag

Reverse Proxyban 2 tétel volt bent. Töröltem, Dockert leállít, de még most sem engedi! :W :W :W

(#48565) WaterWave válasza Varszegig (#48554) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem is ilyen van, és tvmosaiccal és plexel is használom... hibátlan

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48566) escapegoat


escapegoat
újonc

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Vettem egy DS218j-t és egyszerűen képtelen vagyok beállítani, hogy netről is elérjem a nast, mint egy hálózati meghajtót.
Bekapcsoltam a WebDAV szervert, regisztráltam ddns-en (xy.sinology.me).

Először a nast próbáltam rávenni, hogy állítsa be a routert, de a Vezérlőpult/Külső hozzáférés/router beállítása fülön ha rányomok az adatútválasztó beállítására ez a hiba fogad:

(Nincs több router a hálózaton, DIGI-s netem van, egy utp kábel jön be, az van közvetlenül a routerbe dugva.)

Ha itt nyomok egy tovább-ot, akkor felismeri a routert, de mégsem tudja magától beállítani.

Utána gondoltam megpróbálom manuálisan megoldani: a routeren (D-Link 605l) beállítottam a porttovábbítást a Virtual Server és a Port Forwarding oldalon is (biztos, ami biztos):

Laptopról saját hálózaton látom a nast, mint hálózati meghajtót, de mobil netről kapcsolódva nem találja a gép (Win10).

Mi lehet a gond?

(#48567) WaterWave válasza escapegoat (#48566) üzenetére


WaterWave
veterán

sztem natolva vagy... kérd magad bridge módba.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48568) escapegoat válasza WaterWave (#48567) üzenetére


escapegoat
újonc

Huhhh.. ez nekem kínai. :F

(#48569) amulet válasza FLx (#48538) üzenetére


amulet
senior tag

kikapcsoltam a download stationt és azóta nem dobálja, igazad volt, a torrent miatt dobálja fel 🙁 köszönöm

(#48570) Immy válasza escapegoat (#48568) üzenetére


Immy
őstag

Internet szolgáltatótól (pl.: UPC, Digi, T stb.) kérd meg, hogy a modemed ne NAT-oljon, mert szolgáltatást szeretnél publikálni az internet felé.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48571) claire78 válasza escapegoat (#48566) üzenetére


claire78
senior tag

Ebből én nem látom, h NATolva lenne, ahhoz össze kellene vetni az IP címeket.
WebDav-hoz kell egy Netdrive nevű app is. Fellelhető ingyenes verzió is.

(#48572) escapegoat válasza Immy (#48570) üzenetére


escapegoat
újonc

Nincs modemem, csak az UTP kábel jön be a lakásba, az van közvetlenül a routerbe dugva.

(#48573) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Mennyi idő kell, amíg a synology az új let's encrypt által aláírt tanusítványt használja? Beállítottam alapértelmezettként, de még a builtin gyári synology-t mutatja, aminek 2038 a lejárati ideje.

@escapegoat: akkor az aktuális internet szolgáltatót specifikusan meg kell kérdezni, hogy a nálad kiosztott porton lehet-e NAT-ot kivételre tenni vagy sem.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48574) escapegoat válasza claire78 (#48571) üzenetére


escapegoat
újonc

Utánaolvastam kicsit a natnak, ez alapján úgy látom natolva vagyok:

router ip-je:

whatismyip szerint:

Lesz egy telefonom az ügyfélszolgálat felé... Szóljatok, ha rosszul látom.

A WebDav-hoz biztosan kell Netdrive? Egy ilyen megoldást szeretnék.

(#48575) Csabee. válasza escapegoat (#48574) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Natolva vagy biza.

Üdv: Csabee.

(#48576) WaterWave válasza escapegoat (#48574) üzenetére


WaterWave
veterán

mondom én :DD már csuklóból mert más nem lehet...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48577) escapegoat


escapegoat
újonc

Köszi mindenkinek a segítséget, zargatom az ügyfélszolgálatot. :)

(#48578) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv

Megvan a 418play, elkezdtem belakni. Egy ideig eltart, amíg bedolgozza a vinyókat (benne van egy 640-es, egy 750-es, most a 4 TB-sre expandál, aztán bekerül még egy 4 TB-s holnap), mindenesetre felraktam rá pár dolgot, pár zenét, filmet.
És itt jön a gond.

Androidról a zenét a DS audio-val gond nélkül le tudom játszani hálózaton kívülről-belülről. A file-jaimat is el tudom érni kívülről-belülről DS File-al, de megy a DS finder is...

Ami nem megy, az a videolejátszás.
DS Video-nál ha meg akarok nyitni egy videót, unknown error-t kapok, míg ha az asztali gépről, böngészőből próbálom használni a video station-t, akkor Quota Reached hibát kapok (nincs semmiféle kvóta sem a useremre, sem a folderekre, egyedül a time machine folderére tettem egy 500 gigás kvótát). Nézegettem ezer dolgot, de én nem látok semmit... Ötlet?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48579) Menthirist válasza Menthirist (#48578) üzenetére


Menthirist
veterán

Ha más folderbe teszek videót, és azt adom hozzá a video station-höz, akkor is ugyanezt a hibát kapom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48580) Menthirist válasza Menthirist (#48579) üzenetére


Menthirist
veterán

Plex-el amúgy le tudom játszani hálózaton belülről is, kívülről is, de sosem volt szimpi az az app. Szóval a kérdés maradt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48581) Sanya válasza Menthirist (#48580) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szedd le a video stationt teljesen. A synology letöltőközpontban próbálj régebbi video stationt leszedni. Úgy olvastam a synocommunity-n, hogy a video station mostani verziónak van egy hibája, amitől nem tud rendesen indexszálni, és ez okozza a hibát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48582) 08meszzi


08meszzi
csendes tag

Sziasztok

Olyan appot keresek, ami android és ios készülékekről a dropboxhoz hasonlóan egy fotó vagy videó elkészítése után szinte azonnal elkezdi azt felhőbe (NAS-ra) menteni.

Mit javasoltok, mit használjak?

(#48583) Menthirist válasza Sanya (#48581) üzenetére


Menthirist
veterán

Köszi, ez valóban megoldotta. A jan 16-án kiadott 2.4.4-1580 helyett feltettem az előző, 2018 júliusi 2.4.3-1565-t, és azzal már mennek bizonyos videók (nem minden formátumot támogat ahogy nézem)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48584) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Synology NAS -omon belőttem a mail szervert ami úgy tűnik működik is, viszont az outlook tanúsítványért szokott sírni. A NAS -on csak a synologys tanúsítvány van. Hogy tudnék beszerezni ide egy újat, hogy megszűnjenek ezek a problémák a klienseken?

Üdv.

(#48585) Sanya válasza Ideg (#48584) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

itt a leírása. 80-as és 443-as portnak nyitva kell lennie a NAS-ra a Routerben.

Csak 24301 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod :)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48586) Ideg válasza Sanya (#48585) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszi a választ!

Sajnos azt írja, hogy "nem sikerül neki csatlakozni a Let's Encrypt szolgáltatóhoz, érvényes tartománynevet adjon meg".

Tartománynévnek a saját domainem adtam meg amit nemrég regisztráltattam.

Valamit kihagyok?

(#48587) seger


seger
addikt

Webdav-ot telepítettem, port engedélyezve. De nem tudok csatlakozni sehogyan sem. Beső hálón sem, külsőről sem.
Vajon miért?

(#48588) lewisfm válasza seger (#48587) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ez a WebDAV negmed is érdekelne.

Windows alatt a NetDrive alkalmazással tudtam mappeléni WebDAV-os megosztást, anélkül nem.

(#48589) seger


seger
addikt

Mit állítok be rosszul?
Eddig ha egy böngészőbe beírtam \\nasipcim, beadta a fhnév, jelszó ablakot. Beírtam és láttam a tartalmat.
Most nem tudom csak ha fájlkezelőbe írom be, csak onnan megy. Böngésző meg kidobja, a file nem található. Milyen pipát kell tenni és hova? Gondolom csak ennyi lenne..

(#48590) WaterWave válasza seger (#48587) üzenetére


WaterWave
veterán

[link]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48591) seger válasza WaterWave (#48590) üzenetére


seger
addikt

Ez alapján csináltam...:(

(#48592) seger válasza WaterWave (#48590) üzenetére


seger
addikt

Odáig eljut, hogy felhasználó nevet es jelszót kér. De nem fogadja el. Nem azt mondja hogy hibás, hanem visszaadja az ablakot, hogy írjam be...

(#48593) Formaster


Formaster
addikt

Sajnos rosszul lett a nas leállítva. Ez a hiba olyan lemezen jelentkezik, aminek az adatai pótolhatók, viszont a másik raid tömbé nem. Kellene menteni a másikat, vagy javítás alatt ahhoz nem nyúl? Ennek is csak a rendszerpartíciója hibás, szerintem nem lehet gond, ha javítom ugye?

(#48594) maci25


maci25
aktív tag

Volt ma egy kis gikszer a nas működésével. Arra gondoltam, hogy beszerzek egy másik syno-t ami hasonló esetben kihúz a pácból.
3 alternatívát tudok elképzelni
- nas1 (918+) megáll akkor csak bekapcsolom vagy egyből átveszi a feladatokat a nas2 és megy minden tovább mintha misem történt volna.Mind ez beavatkozás nélkül (ugyan azok a jelszók, hálózati mappák meg kb minden)
- nas1 megáll indítom a nas2 amin egy szinkronizáló program szinkronban tartotta a fontos mappákat (ez azért nem tetszik mert ha ugyan az a nas neve, munkacsoport felhasználók,jelszavak akkor elébb vagy utóbb összeakadnak egymással)
- nas1 megáll akkor visszatöltöm a fontos adatokat a nas2-ről lemezcsere után (ma ezt csináltam csak a mas2 egy külső hdd volt)

A nas2 csak annyira kell, hogy áthidalja azt a max 1 napot. Ezért nem ruháznák be még egy 918+-ra.
Melyik az a legolcsóbb nas ami képes az első alternatíva létrehozásához? Lehet használt is, nem kell pl 2018-19 model legyen. Sebesség nem számít erre az időre.

Őtlet?

(#48595) WaterWave válasza seger (#48591) üzenetére


WaterWave
veterán

Majd megcsinálom én is este... kiváncsi vagyok mert én nem szoktam a webdav-ot használni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48596) WaterWave válasza seger (#48592) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem tudom, nekem sikertelen hálózati bejelentkezést ír...
Jó kérdés

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48597) maci25 válasza maci25 (#48594) üzenetére


maci25
aktív tag

Az kimaradt hogy ha 9 18 plusz egylemezes volna akkor is elég lenne. Tehát a NAS 2 max egy vagy két lemezes be gondolkozom az ár miatt.

(#48598) WaterWave


WaterWave
veterán

https-el abszolut nem enged be... http-vel meg beirom a nevet és jelszót, és ujra előhozza a login ablakot...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48599) seger válasza WaterWave (#48598) üzenetére


seger
addikt

Ugyan ez nekem is!

(#48600) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kérhetek egy kis segítséget openvpn-el kapcsolatosan?

Ez alapján próbáltam: [link]

Felkiáltójeleseket beírtam, módosítottam, a végén a ca ca.crt zavaros, hogy most akkor hol minek is kell lennie.

Windowsban openvpn gui programot elindítottam, importáltam a config filet, erre tele van pirossal, mint:

Tue Feb 05 21:19:00 2019 WARNING: No server certificate verification method has been enabled. See http://openvpn.net/howto.html#mitm for more info.

Tue Feb 05 21:19:00 2019 WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this

Tue Feb 05 21:19:26 2019 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]****************[2], expected peer address: [AF_INET]**************** (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)

Tue Feb 05 21:21:31 2019 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
Tue Feb 05 21:21:31 2019 TLS Error: TLS handshake failed

Mit csinálok rosszul?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.