Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) gyugyo79 válasza #80977664 (#49849) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert csináld amit akarsz de mások jobb ha tudják, hogy esetleg ezzel magukat sz@patják. Mert bár te nem más lehet elhiszi, hogy ha olyan könyvtárból töröl rm -el amit a Synology valamelyik szolgáltatása indexel az amikor rm -el törlöd a fájlt nem kerül az index-elés mögötti adatbázisban változtatásra.
Az oka, hogy a synoindex szolgáltatás nem hajtja végre a változtatást mert csak a megadott protokollokon (pld.: SMB, NFS,FTP, stb), alkalmazásokon (FileStation, DS, stb) keresztüli változtatásokat figyeli, kezeli.

Ha megnézted a hozzászólást amit linkeltem abba leírtam a problémát. Meg akit érdekel is meg tudja nézni.

Viszont az hogy ezt ki hiszti el vagy nem hiszi el az már engem kb nem érdekel. Utána olvas esetleg és dönt de legalább tudja, hogy vannak esetleges negatívumai ...

[ Szerkesztve ]

(#49852) Madwe válasza gyugyo79 (#49851) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valszeg ő pl plexet használ és nem video stationt, s a plex pl máshogy indexel - csak egy tipp, h nála miért nem lehetett ez gond...

(#49853) #80977664 válasza gyugyo79 (#49851) üzenetére


#80977664
törölt tag

OK.

Ha még a torrent letöltés mappában futtatom a scriptet MIELŐTT áthelyezem a végleges Filmek mappába? Akkor nem lehet gond az indexeléssel, nem? A DS-t meg nem hiszem hogy zavarja ha akár letöltés közben törlöm a sample fájlt a torrent alól. Kipróbálom majd.

(#49854) #80977664 válasza Madwe (#49852) üzenetére


#80977664
törölt tag

A "gond" csak annyi nálam is hogy a video station felhozza a filmet és a sample-t is hogy melyiket akarom lejátszani. Nyilván nem a sample-t szóval csak annyi hogy ott marad egy sor amit nem tud lejátszani mert nincs mögötte fájl. Egyel többet kell kattintani a film kiválasztásáért azt kész... szinte soha nem is használom amúgy.

Gondolom ha törlöm a film könyvtárát windows alatt akkor ki fogja venni a filmet és a sample-t is a VS alól. Ezt mindjárt ki is próbálom.

(#49855) AiRLAC válasza spgabor (#49850) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Amúgy te a Squash-nál a Root leképezése az admin-hoz opciót állítod be?"
Igen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49856) #80977664 válasza #80977664 (#49854) üzenetére


#80977664
törölt tag

Igen törli, szóval (nekem) nem nagy ügy ha a hibás sample linkek esetleg ottmaradnak indexben. A film könyvtárának törlésekor úgyis törlődik az indexből!

(#49857) gyugyo79 válasza #80977664 (#49854) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha elolvastad ezt amikor linkeltem akkor látod, hogy nem is a filmekkel van igazán gond, hanem a sorozatokkal ha egy scriptet szeretnénk használni a NAS -on ezekre a könyvtárakra. ...

Ha már a szortírozás előtt törlöd ezeket is lehet gubanc de azt nem tudom annyira mint a médiás részt mert a DS is adatbázisozik és lehet ha rm -el "tünteted" el a fájlt ő vissza rakja, vagy nem jól viseli ...

Ha TM -re átállsz akkor 100% nem lesz gubanc ebből ...

Én pld ismerősnek erre a problémára azt javasoltam, hogy a gépére is úgyis fel van csatolva/ elérhető az összes ilyen mappa. Írjon ott egy scriptet amit lefuttat a feladat időzítő X percel az indulás után (amikor már a hálózat felállt 100%) és törölje ezeket így. Mivel így SMB -n át megy a törlés az összes Synologys hülyeség kezeli jól ...

+ Az hogy neked pld mit mutat a VS a webes stb felületen egy dolog. Ha az adatbázisba egy halom szemét ottmarad az egy ideig csak lehet lassítja a működést jobb esetben de rosszban egyszer csak elő jön egy hiba amire nincs magyarázat mert ki gondolna erre ...

[ Szerkesztve ]

(#49858) #80977664 válasza gyugyo79 (#49857) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na, ez szuper ötlet! Köszi!

(#49859) spgabor válasza AiRLAC (#49855) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi!
Akkor lehet nem variálok. Megpróbálom azért a 4.1-et is kíváncsiságból majd, aztán ha nem megy használom úgy, ahogy működik illetve ahogy te is javasoltad.

(#49860) bence092301 válasza spgabor (#49859) üzenetére


bence092301
tag

Sziasztok,
Lehet hogy nem ide illő téma de szerintetek ha van egy raspberry pi b + -om arra feltudom telepíteni a synology dsm -et? és tudom nas ként használni? Mert azt tudom hogy egy sima pc re fel lehet telepíteni és lehet NAS -nak használni de egy ilyen kártya pc n lehetséges?
Valakinek van valami tapasztalata?

e-cigi tesztek: www.ecigiteszt.com

(#49861) Sethdobaloah válasza bence092301 (#49860) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Valassz masik disztrot, xpenology nem fog menni.
Pl OMV nek van arm buildje.

...csak én vagyok helikopter?

(#49862) Elemental


Elemental
addikt

Én még továbbra is a note station windows klinssel küzdök. Egyszerűen nem akar szinkronizálni. rányok a szinkronra, jelőli is pipával, hgogy szinkronizált, de semmi. A mobil kliensek rendben vannak.
Attól kérdezném, aki használja a wines note stationt, hogy megy rendesen a szinkron? Azon agyalok, hogy lecserélem a google keepre az egészet, ott rendesen megy a win kliens.

(#49863) bence092301 válasza Sethdobaloah (#49861) üzenetére


bence092301
tag

Azt tudom hogy az OMV az működik rajta. Csak én kimondottan azt szerettem volna feltelepíteni mert annak jobb a kezelő felülete. És az OMV -n kívül nincs más?

e-cigi tesztek: www.ecigiteszt.com

(#49864) Elemental válasza Elemental (#49862) üzenetére


Elemental
addikt

És a legnagyobb baj nem is az, hogy nem szinkronizál, hanem hogy rollbackel. Tehát, ha a mobilon hozzáadok valamit valahová, majd belépek az asztalin, ott is hozzáadok valamit másik jegyzetbe, akkor amit mobilon hozzáadtam, azt visszaállítja abba az állapotba, ahol a korábbi asztali bejelentkezésnél volt.

(#49865) Sethdobaloah válasza bence092301 (#49863) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Elpasszolom, ezt inkabb itt kerdezd: [link]
Szerintem a pi tul gyenge nasnak, inkabb vadasznek egy hasznalt synology-t, vagy epitenek pc-vel xpenologyt.

...csak én vagyok helikopter?

(#49866) bence092301 válasza Sethdobaloah (#49865) üzenetére


bence092301
tag

Rendben, köszi a segítséget 😁

e-cigi tesztek: www.ecigiteszt.com

(#49867) Statikus válasza AiRLAC (#49842) üzenetére


Statikus
senior tag

Kicsoda hova? :)

Semmi nem változott, legalábbis nálam.

(#49868) gyugyo79 válasza Elemental (#49862) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam rendesen működik.
Olyat amit írsz már láttam de az egy már feltelepített és használt volt és azért csinálta ezt mert nem frissült a program magától + hibának sem jelezte, hogy nem jó verzió meg kb semmi hibát nem írt csak nem szinkronizált. Se le se fel semmi újat. Miután rányomtam a frissítés ellenörzés gombra a beállításaiban észrevette, hogy van frissebb leszedte és működött megint.
De az írásodból azt veszem ki, hogy te frissen telepítetted ezért nem hiszem, hogy ez lenne mert egy régit csak nem tudtál felrakni...

[ Szerkesztve ]

(#49869) Elemental válasza gyugyo79 (#49868) üzenetére


Elemental
addikt

A syno dwnload centeréből szedtem le. Azt majd megnézem, hogy van-e frissebb verzió. A vicc, hogy kb fél éve már volt fenn a gépemen, akkor is a frissítéssel volt gond. Neten rákeresve van pár hasonló hiba winen és linuxon is. Nem zárom ki, hogy nálam van a hiba, csak nem tudom mi. Lehet az gond, hogy domaint írtam a címhez? Megpróbálom úgy, hogy ip-t írok be.

[ Szerkesztve ]

(#49870) gyugyo79 válasza Elemental (#49869) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem 2 laptopomon is fent van és domain-el (többek közt). Nem QC -vel hanem a DDNS -es címmel..

Van egy olyan a beállítások import/export résznél, hogy diagnosztikai üzenetek exportálása. Egy debug.......dat -ot exportál ki oda ahova kéred ebbe bele tudsz nézni egy jegyzettömbbel is. Nézd meg hátha látsz valamit. Vagy írj a Synologynak és ezt küld el nekik ...

[ Szerkesztve ]

(#49871) TBMC


TBMC
addikt

synology drive app (mac):

a synology-drive-daemon task nektek is zabálja a CPU-t 80-85%? akkor is, ha épp tökre szüneteltetve van az applikáció?
csak akkor tűnik el, ha kilépek az appból. :W

van rá valami megoldás? az őrületbe kerget már

markbellus.hu 

(#49872) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Hyper Backup-pal kapcsolatban szeretném kérdezni.
Adott két NAS, ahol egyik ment az említett programmal a másikra. A másikon a Hyper Backup Vault programmal a mentést tudom tallózni és például egy véletlenül törölt fájl esetén nem mappa visszaálítást kell csinálnom a forrás nas-on, hanem a mentésből letöltöm a hiányzó fájlt és az eredeti helyre másolom. Így a forrás nason az egyéb, már módosított fájlokat nem írom felül régi verzióval.

Viszont otthon is szeretném használni, de otthon már csak egy nas-om van, így egyik kötetről a másikra mentem a fontosabb adataimat éjszakánként. Mielőtt valaki belekötne, van külső USB mentésem is Szóval itt is a Hyper Backupot raktam fel. Viszont a mentések a Hyper Backup Vault-ba nem kerülnek be, mert helyi mentés. Ilyenkor pl ha szerkesztem a fotóim, egyet véletlenül törlük, akkor szintén a fenti leírás szerint vissza tudnám nyerni. Viszont mivel a Vaultban nem jelenik meg a mentés, ezért csak a Hyper Backup-ból a mappa visszaállítás működik. Helyi mentésnél megoldható, hogy a mentésben fájl szintű tallózással tudjak mentést visszaállítani?

Köszönöm és üdv:
spgabor

(#49873) gyugyo79 válasza spgabor (#49872) üzenetére


gyugyo79
addikt

File station megnyitja, ki tudod másolni azt ami kell. Windowsra is van Hyper Backup Explorer ha jól emlékszem a nevére.

[ Szerkesztve ]

(#49874) spgabor válasza gyugyo79 (#49873) üzenetére


spgabor
aktív tag

Tényleg. Köszönöm!
Akkor a Vault-ot le is szedem otthon.

[ Szerkesztve ]

(#49875) Elemental válasza gyugyo79 (#49870) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Most felléptem, és rendesen frissült. Nem értem, de hátha most megjavult :)

(#49876) Madwe


Madwe
nagyúr

Hi, többlemezes nas, egyik lemezre átmigráltam minden adatot, kiszedtem. Utána a benne levő lemezeken töröltem mindent, reseteltem s szűzként beállítottam. Van arra valami esély, h a menetközben visszadugott hdd tartalmát elérjem? szempont h már benne van, usbs átalakító nem játszik (meló alatt átmigrálnék mindent, de ha nem megy, akkor leszedetem vele inkább netről, semmi pótolhatatlan csak pár video + hyper backup ami magától is megoldja...)

Köszi!

(#49877) MrCsiT válasza spgabor (#49872) üzenetére


MrCsiT
addikt

upsz.. ezt a hsz-t olvasva, felmerült egy kérdésem:

Én elég régóta mentettem Hyper Backup-al távoli NAS-ra, és a Vault hiába volt telepítve mind a 2 eszközön (amik keresztbe szinkronizáltak) , és hiába futott le hónapokon át hibátlanul minden nap a mentés, a Vault-ban soha egyik sem jelent meg, egyik NAS-on sem.
Elképzelhető volna, hogy a Hyper Backup Vault csak és kizárólag azonos hálózatba történő mentéseket lenne képes mutatni? :F Ez elég erős korlátja az alkalmazásnak, ha igaz..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#49878) Madwe válasza MrCsiT (#49877) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, távoli nasokkal használom én csak és minden úgy működik, ahogy annak illik.

(#49879) gyugyo79 válasza Madwe (#49876) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mobilról vagyok ezért nem tudom megkeresni de nemrég linkeltem valakinek, hogy hogy lehet. De nem egyszerű. Ha láttad már a Synologys leírást az adat mentésről live linux alatt kb ez is ugyan az csak itt a rendszer alá rakod be nem a live linux alá, hogy elérd.

(#49880) Madwe válasza gyugyo79 (#49879) üzenetére


Madwe
nagyúr

Oh ok, i see, innnen meglesz, köszi!

(#49881) Ideg válasza Ideg (#49823) üzenetére


Ideg
aktív tag

Hali. Erre valakinek ötlete? MailPlus Serverrel jól megy, de én a Mail Server appot használnám.

(#49882) Madwe válasza Ideg (#49881) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem lehet, h küldő kliens oldalon van valami elállítva, ami miatt rich txtként küldi html helyett?

(#49883) spgabor válasza MrCsiT (#49877) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nálam egy hálózaton belül vannak, így ezzel kapcsolatban nincs gyakorlati tapasztalatom. Amikor telepítettem, akkor elolvastam a kapcsolódó leírásokat és nem emlékszem, hogy lett volna olyan megkötés, hogy egy hálózatban legyenek. Még talán a hivatalos oldalon is van olyan példa, hogy neten keresztül megy így a mentés két független hálózat között.
Nálad valószínűleg valami más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49884) Ideg válasza Madwe (#49882) üzenetére


Ideg
aktív tag

Nemhinném, végignéztem az összes beállítást Outlookban, de minden alapértelmezett HTML-ben van. Érdekesség, hogy ha a MailPlus Servert használom akkor szépen megy HTML-ben, de a sima Mail Server appal csak Sima szövegként küld. Viszont nem hinném, hogy ez a MailPlus feature-je lenne, mivel a sima Mail Serverben van olyan beállítás, hogy HTML levelek sima szöveggé konvertálása. Ha nem lehetne vele HTML üziket küldeni/fogadni, akkor miért lenne benne ez az opció?!

Írtam a supportnak is, de még nem válaszoltak.

(#49885) Sethdobaloah válasza MrCsiT (#49877) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nálam sem ment sokáig. Fogalmam sincs miért, aztán az egyik frissítés után indítottam egy új mentést, és az már látszódót... (ugyanazok a NAS-ok között, a verzión kívül semmi sem változott)
A régi mentések továbbra sem látszódtak. Mivel zavart, sávszél meg van bőven, újraindítottam az összeset, azóta is jók.

...csak én vagyok helikopter?

(#49886) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,

DS215j-n használom ezer éve a Download Stationt.
A torrenteket jellemzően nCore- ról, egyéni RSS-ekkel adom hozzá. Ezzel megy is minden tökéletesen.

Viszont most konkrétan az estone-ról próbálok letölteni egy torrentet, de nem indul el a letöltésem. A trackereknél mutatja, hogy konkrétan 3-an seedelik, de a letöltésem 0,00...
Viszont ugyanez a torrent a PC-n az utorrent-tel jön lefelé szépen!

Ugyanez van egy a btdig.com-ról származó másik torrenttel is, amelyet magnet url-lel adtam hozzá. Utorrenttel az is jön töltődik PC-n, de a Download Station nem tölti.

Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#49887) Sanya válasza zsolee73 (#49886) üzenetére


Sanya
nagyúr

Port van nyitva adownload station-nek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49888) Borisz76 válasza zsolee73 (#49886) üzenetére


Borisz76
veterán

Az NCore zárt oldal...ajánlott a DHT-t kikapcsolni.
( Beállítások / BT / DHT hálózat engedélyezése ....pipa kivesz )

A másik két oldalt nem ismerem.
Ha nyilvános - bárki számára elérhető, nem kell regisztrálni , nem meghívásos alapon megy - oldalak , akkor a DHT hiánya okazhat ilyen hibát.

Amúgy a nyilvános oldalakat érdemes elkerülni....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49889) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Syno 413as NAS és egy Pioneer N50a problémájára szeretnék megoldást találni. 2 héttel ezelött még minden OK volt, ma meg a Pio nem látja a NAS-t, viszont minden más eszközt igen, szóval hálózat az van. Indexeltem a NASon az alapértelmezett music mappát de továbra sem látja azt. Mi lehet a megoldás kulcsa? Köszönöm!

(#49890) WaterWave


WaterWave
veterán

Mióta Jacket-ből van béta verzió és lefrissítettem (mivel az a legújabb), az alkalmazást sokszor újra kell indítani, mert fogja magát és leáll...
Ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49891) Steady74 válasza Steady74 (#49889) üzenetére


Steady74
addikt

DMA kompatibilitás szivatott megint, valahogy időnként visszateszi a pipákat, amiket kiveszek...

(#49892) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

tervezek venni egy ds418j-t (vagy 418playt esetleg), és felmerült bennem egy kérdés. ha van egy háromlemezes raid5 vagy shr kötet és mellette egy külön egylemezes, akkor le tudja állítani a nas az első hármat, ha azt nem használja semmi? a negyedikről menne a seed, így az szinte folyamatosan használatban lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49893) WaterWave válasza WaterWave (#49890) üzenetére


WaterWave
veterán

Dockerből felraktam a jacketet, ezzel nem áll le... Valami a bétával nem okés ami a csomagkezelőben van.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49895) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

Tönkrement a DS218+ -ba az egyetlen 2TB-s lemez (WD Red). Sikerült lementeni az adatokat róla, eltávolítottam hozzáadtam újra.
Ezt a műveletet csináltam meg rajta:
Kötet→Létrehozás→Egyedi→Új tárolóeszköz létrehozása→Jobb teljesítmény (itt ha jól értem egy HDD egy kötet lesz, ez nekem így jó azt hiszem :D )→ Basic→1Lemez kiválaszt→Figyelmeztetésnél elfogadom a törlést→Lemezellenőrzés Igen→Leírást adok neki, de az ugye gondolom nem érdekes mit írok bele→Btrfs fájlrendszer→Megerősít.

Viszont a rendszerpartíció továbbra is hibás, tönkrement státusba van. Mi a teendő? Hogy lehet újrahúzni a rendszert?
Most vettem bele egy 4TB-s lemezt szintén WD Red. Az lenne a cél mivel eléggé tele volt a 2TB-s hogy a két lemez külön kötetként jelenjen meg. Miután a 2TB-sre újra rendszer kerül (ami jó) mellé szeretném adattárolásra használni a 4TB-s lemezt.

Szükségem lenne valami guide-ra ami alapján megtudom ezt csinálni. Nem vagyok valami nagy mester a témában :N Milyen beállítással kell létrehozni a lemezt, hogy az később működjön? Előtte persze jó lenne a hibás szektorokat javítani, hogy 2 hét múlva ne szakadjon össze. stb.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#49896) tobias40 válasza Slowman (#49895) üzenetére


tobias40
veterán

A rossz lemezt miért akarod visszarakni? :U
Nekem amire kiírta a NAS hogy hibás azt már nem engedte vissza rakni,nem is tudta javítani) beraktam az újat és arra telepítettem fel mindent.

(#49897) Slowman válasza tobias40 (#49896) üzenetére


Slowman
aktív tag

Arra gondoltam, hogy egy 2 éves HDD nem lehet annyira rossz. Abból indultam ki, hogy vannak ennél régebbiek a PC-ben és semmi bajuk. Gondoltam csak valami apróbb hiba és mondjuk javítással meg tudja oldani a baját. Max nem a teljes 2TB lesz aktív meg erre akarnék letölteni ill. seedelni a másikon tartanám az adatot.

(#49898) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

A synology NAS könyvtárait egy-egy hálózati meghajtónak csatlakoztattam. Total Commanderrel kezelem a fájlmozgásokat. Normál esetben minden szépen működik, 80-85 Mbites sebességgel tudok másolni fel és le a NAS-ra. Néha azonban rájön az "ötperc", nagyon belassul, majd kiírja, hogy "Szüntesd meg az írásvédettséget" TC és Fájlkezelő is ezt produkálja. Természetesen semmilyen írásvédettség nincs sehova beállítva.

(#49899) Borisz76 válasza Pékmester (#49898) üzenetére


Borisz76
veterán

Kérdés is lesz?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49900) Pékmester válasza Borisz76 (#49899) üzenetére


Pékmester
tag

Úgy gondoltam vázoltam a problémát, de akkor a kedvedért felteszem a kérdést is:

Miért irják ki a fájlkezelő programok, hpgy Szüntessem meg az írásvédettséget?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.