Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek van rá esély, hogy a kinézett
APC BX700UI szünetmentes kommunikáljon a 214play NAS-ommal?
A kompatibilitási listán nincs rajta, csak majdnem :D

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48752) emptee válasza Borisz76 (#48750) üzenetére


emptee
csendes tag

Így van, nekem is ez a fontos, hogy bárhonnan elérjem. De ha mondjuk csak hetente akarok egy mentést tenni rá, akkor miért menjen éjjel-nappal? Még ha keveset is fogyaszt, akkor is felesleges fogyasztás napokon keresztül járatni a semmiért.

(#48753) #29810560 válasza emptee (#48749) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Az automatikus újraindítás tápfeszültség hiba után sem jó, mert nem biztos, hogy akkor megy el neki az áram, amikor be van kapcsolva az eszköz, és ilyenkor meg amúgy sem kellene elindulnia, ha ki volt kapcsolva. Csak ha én akarnám indítani."

Erre megoldás az okos dugalj. Pl. inteligens aljzatok.

[ Szerkesztve ]

(#48754) Borisz76 válasza emptee (#48752) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez a 22-s csapdája.....

Jó lenne elérni hetente 1X ?
De legyen kikapcsolva, hogy ne menjen feleslegesen.

Nehéz valamit áram nélkül bekapcsolni....

Legyen , akkor áram alatt folyamatosan de állíts be neki "alvó" vagy valami hibernációs módot amikor is lekapcsolja a merevlemezeket. Biztos van erre is lehetőség...én még nem próbáltam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48755) kgymac válasza emptee (#48748) üzenetére


kgymac
őstag

Sonoff vagy blitzwolf okos konnektor. Távolról ki tudod kapcsolni ill. bekapcsolni, nem kell wol, csak hogy induljon el ha visszajön az áram. Droid kliens (ewelink) van, a sonoff-ot itthon is meg tudod venni, nem kell Kínából rendelni (kb. dupla áras, brendelve, saját fejlesztésnek beállítva :W ).
Persze, okosotthonba is illeszthető némi újjgyakorlattal (pl. domoticz vagy ha alá).

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#48756) emptee válasza Borisz76 (#48754) üzenetére


emptee
csendes tag

> Legyen , akkor áram alatt folyamatosan
Ahogy írtam, nem mindig kap áramot (ezért is megy el WOL), szóval ez nem járható.

Nem egyszerűbb lenne egyébként a Synologynak megoldania, hogy az áram visszajövetele is működjön a WOL, aztán kész?

(#48757) emptee válasza kgymac (#48755) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszi, de ha az okos konnektor elveszi tőle az áramot, úgyhogy nem fog működni a WOL, tehát nem tudom megéleszteni utána, hiába adok neki áramot.

(#48758) kgymac válasza emptee (#48757) üzenetére


kgymac
őstag

Ha áramot kap, be fog kapcsolni a nas. Legalább olvasd el a tanácsokat, amiket kapsz. pl. gyugyo79 és borisz76 posztjait.

szerk: nem kell wol, elég, ha bekapcsolod az okoskonnektort. Ha végeztél, nas lekapcsol, majd ha már nem látszik a hálón a nas, lekapcsolod az okoskonnektort.
Az ups egyébként kikapcsolt nas esetén is megoldaná, hogy a wol működjön. Már ha a wolt akarod erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#48759) $atirka válasza $atirka (#48751) üzenetére


$atirka
senior tag

Vagy menjek biztosra és vegyem inkább a
Eaton Ellipse ECO 650 IEC (EL650IEC)?
Csak itt nem válaszol az eladó...

Amúgy kettő közül melyik lehet a halkabb?
APC vagy Ellipse?

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48760) emptee válasza kgymac (#48758) üzenetére


emptee
csendes tag

> Legalább olvasd el a tanácsokat, amiket kapsz. pl. gyugyo79 és borisz76 posztjait.
Köszi, el szoktam.

> Ha áramot kap, be fog kapcsolni a nas.
Továbbra sem értem, mitől. Hiszen a DSM opciója csak akkor kapcsolja be automatikusan a NAS-t áramkimaradás (avagy az okoskonnektor lekapcsolása) után, ha a NAS még ment, be volt kapcsolva. Viszont mivel én szabályosan leállítom, szerintem így már nem fog elindulni, hiába "jött vissza az áram" (avagy kapcsoltam be az okoskonnektort). Vagy pedig valamit nagyon félreértek.

(#48761) tomigonzo válasza emptee (#48752) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

okos konnektor?

(#48762) emptee válasza tomigonzo (#48761) üzenetére


emptee
csendes tag

?
Arról volt szó, igen.

(#48763) RALPHIN válasza Immy (#48747) üzenetére


RALPHIN
csendes tag

Köszönöm , de az elmelet megvan..gyakorlatra lettem volna kivancsi...:/

(#48764) gyugyo79 válasza emptee (#48760) üzenetére


gyugyo79
addikt

A kikapcsolásnak több fajtája lehet (amikor szoftverben kiadod a kikapcsolás parancsot != a kihúzod az áramot -tól és nem csak a szabályos leállítás a különbség) és egy áramkimaradás után is több állapotba térhet vissza egy eszköz.

A Synologyval csak az a lehetőséged van amit leírtak. Ráadásul van amivel még ha mindent jól beállítasz se működik a WOL.
Ezért vagy kipróbálod, hogy beállítod, hogy működjön. Utána megnézed, hogy működik e. Utána azt is kipróbálod mi történik ha lekapcsolod / vissza kapcsolod az áramot kikapcsolt állapotban.
Ha bekapcsol akkor veszel egy okos kapcsolót. Ha nem megnézed, hogy a WOL -ra bekapcsol e. Ha igen megint csak veszel egy okos kapcsolót. Ha egyik se működik akkor nem veszel okos kapcsolót és vagy belenyugszol vagy írsz a Synologynak.
Az ahogy használni szeretnéd a NAS -t egy rettentő réteg igényt képvisel még ha szerinted ez teljesen normális felhasználása is lenne az eszköznek én kis esélyt látok rá, hogy megváltoztatnák a működését olyanra, hogy neked is jó legyen. De csak ők tudnak neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#48765) Mezga Aladár válasza gyugyo79 (#48764) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam aktív használatban van a wol. Ha kikapcsolt állapotban áramszünet akkor csak kézzel vagy ha van bekapcsolási időzítő akkor indul. Ha bekapcsolt állapotban áramszünet akkor visszakapcsol.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48766) Balli


Balli
őstag

Sziasztok, nem tudom engedélyezni DS409-en az internetet. A hálózati interfrész beállítás alatt, vagy az EZ-Internet segítségével eljutok addig, hogy meg kell adni a PPPoE felhasználó / jelszó adatokat. Ide beírom amit az internet szolgáltatótól kaptam (avagy ami a router-ben is megvan adva a WAN internetkapcsolat PPPoE fiókbeállítás alatt) de sajnos csak hibaüzenetet kapok: "A PPPoE kapcsolat létrehozás nem sikerült".
Már jó ideje próbálkozok, de nem találtam semmit ami segíthet :( Mi lehet a gond, hogyan tudnám internethez csatlakoztatni?

Athens 2004

(#48767) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Tudom engedélyezni egyben az NFS megosztást minden lan-on belüli eszköz részére? Megoldható, hogy ne minden egyes megosztott mappán belül egyesével kelljen megadni minden belső eszköz ip címét? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#48768) #29810560 válasza Balli (#48766) üzenetére


#29810560
törölt tag

Miért a NAS a PPPoE kapcsolattartó? Nincs router a hálózatban? :F

(#48769) #29810560 válasza emptee (#48760) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az okos konnektorba bedugsz egy UPS-t és abba a NAS-t.

Amikor ki akarod kapcsolni a NAS-t az okoskonnektort kapcsolod ki. Ezt áramkimaradásnak értékeli és leválasztja a köteteket, majd az UPS lekapcsolja a NAS-t.

Amikor vissza akarod kapcsolni, a NAS-t az okos konnektort kapcsolod be. Ezt a NAS tápáram visszatérésként érzékeli és bekapcsol majd feláll a rendszere, mintha áramszünet után állt volna le.

DE! Mi a fenének egy szervert ki-be kapcsolni? :F
Nálam úgy kb. megvásárlása óta megy ... kisebb karbantartási megszakításokkal. :K

[ Szerkesztve ]

(#48770) Balli válasza #29810560 (#48768) üzenetére


Balli
őstag

Biztos valami alap dolgot felejtek el, vagy rossz oldalról közelítem meg, elég analfabéta vagyok ebben :(
A NAS kapcsolódva van egy routerre, és így a hálózatmegosztás az működik szépen, azaz a számítógépemen és a WD TV lejátszóm keresztül látom a tartalmát. Csak az internet nem működik rajta, pl. DSM frissítésénél, kíírja hogy sikertelen kapcsolódás ellenőrízze az internetet. Otthoni hálózatban szépen megy az internet routeren keresztül, hogyan kellene a NAS-t is internetre kötni?

Athens 2004

(#48771) bb.bocs válasza kgymac (#48755) üzenetére


bb.bocs
őstag

és ha áramszünet után az okoskonnektor nem csatlakozik a wifre mert mondjuk a modem wifi része nem megfelelően indul el? :D am az okoskonnektor okos dolog.nálam egy ikeás van+openvpn, így nincsen kiengedve minden a agyvilágba.
(#48769) Mr. Janó: ez nem butaság. bár elég macera :D de ha mindenképpen ilyen irányba szeretne elmenni. én sem értem miért jó ha kiva kapcsolva, lehet úgy gondolja "kolléga" hogy a vinyót is kíméli (bár nem erre lett kitalálva hogy ki be kapcsolgassuk, igaz csak heti egyszer kapcsolná ki be.)+ azt a minimális áramot sem használja el. szerintem egy alvó mód lenne jó simán csak, akkor a vinyót is lelövi aszem, és a gép sem csinál semmit, és fellehet kelteni.

[ Szerkesztve ]

(#48772) #29810560 válasza Balli (#48770) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben a NAS a lokális hálózatra kapcsolódik, amin van router ami a PPPoE kapcsolatot létrehozza akkor a DSM-ben a DHCP-re érdemes állítani a NAS hálózati beállításait (a kívánt LAN portra). Ezzel már eléri az Internetet ... és az Internet felől is el lehet érni, amennyiben a Quick Connect-et vagy a DDNS-t felkonfigurálják rajta.

A külső - Internet felőli - elérése a NAS-nak IPv4 protokoll ill. DDNS cím esetén port-forwardon keresztül valósul meg. Ezt a routerben kell beállítani ill. a router DHCP beállításaiban a NAS-nak "fix"/bérelt IP címet kell adni, hogy ne változzon az IP címe és ehhez kell létrehozni a port-forwardokat.

[ Szerkesztve ]

(#48773) #29810560 válasza bb.bocs (#48771) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem én akarom ezt a fából vaskarikát megvalósítani. :DDD
Én csak leírtam, hogyan lehetne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48774) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Lassan megérkezik az új Synology nasom. Márkaváltás is történt.
Kábelekkel megy az 1Gbit 1-2 eszközzel. Érdemes a NAS-t két hálókábellel vagy SFP-vel bekötni?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48775) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv! Telefonra milyen programot ajánlotok fájlmásolásra a DS File-on kívül? Az a bajom vele, hogy nem mutatja a feltöltés allapotát csak akkor amikor már kész van.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#48776) olajbogyo válasza Mela Kehes (#48775) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Én az X-plore t használom, mert elég gyorsan másol wifin keresztül a LAN on belül. Ráadásul mutatja a sebességét a fel/le töltésnek, és látható az is hol tart. De szerintem a total commanderrel is lehet ugyanezt, de én már megszoktam az x-plorét.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#48777) Balli válasza #29810560 (#48772) üzenetére


Balli
őstag

Köszönöm szépen a kedves segítségedet, úgy érzem közeledek a megoldás felé, de még sajnos nem működik. A LAN hálózati interfrész beállítás alatt van egy olyan opció, hogy DHCP automatikus lekérdezés, ha ezt elindítom lefut szépen majd alkalmaz / mentés, de még mindig nincs a NAS-nak internete. Illetve akkor nem is tudok a NAS-ra kapcsolódni a szokásos IP címen keresztül, gonbdolom azért van mert a LAN beállításánál, eddig a kézi konfigurálást használtam, ahol megadtam azt az IP címet amivel kapcsolódni szoktam. Itt a kézi konfigurációnál kellene valahogyan beállítani, és ha igen hogyan? Amiket itt meg lehet adni az IP-cím, alhálózati maszk meg valami jumbo frame éa VLAN engedélyezése. Jó helyen járok?
Hálózati beállítást, kívánt LAN portra nem teljesen tiszta nekem.

Port forwarding elvileg menni fog, az korábban sikerült már, megvan hozzá a leírásom. Mondjuk az internet is ment korábban, de most nem értem mi lehet a gond..

Athens 2004

(#48778) claire78 válasza Mela Kehes (#48775) üzenetére


claire78
senior tag

Bal oldalt a menüben, Feladatok. Mutatja, h hol tartanak a feladatok.

(#48779) AiRLAC válasza bigdady (#48767) üzenetére


AiRLAC
addikt

192.168.1.0/24 például ez a teljes subnetet jelenti

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48780) Mezga Aladár válasza bigdady (#48767) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

pl: 192.168.1.*

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48781) bigdady válasza Mezga Aladár (#48780) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt próbáltam ez nem megy.
Airlac: kösz kipróbálom ezt a /24-et

[ Szerkesztve ]

(#48782) Mela Kehes válasza claire78 (#48778) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi, megtaláltam

olajbogyo: Köszi neked is.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#48783) bb.bocs válasza #29810560 (#48773) üzenetére


bb.bocs
őstag

tudom :D

Más:
Adott egy synology larm clock program. hogyha a nason állítom be tök jól megy, viszont ha telefonon, vagy tableten keresztül, akkor tök jól leszinkronizálja mikor induljon el a zene, de mégsem indul el. Mi lehet a probléma? ( tud kommunikálni a nassal, mert ha telefonon módosítom az ébresztés időpontját, akkor a nason lévő alarm programban is azonnal megváltozik.)

[ Szerkesztve ]

(#48784) emptee válasza Mezga Aladár (#48765) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszi szépen a megerősítést! Én is így tapasztaltam mindent, ahogyan leírtad.

(#48785) Elemental válasza Mela Kehes (#48775) üzenetére


Elemental
addikt

Solid explorer.

(#48786) emptee válasza #29810560 (#48769) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszi. Elég konstruktív a megoldásod... :)

Mindenesetre azért kell lekapcsolni, mert nálam tényleg nem a 24/7 a lényeg, hanem csak ritkán kell, azok kívül pedig inkább legyen leválasztva, még biztonságosabban a túlfeszültségtől stb.

(#48787) emptee válasza gyugyo79 (#48764) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszönöm Neked, és Mindenki Másnak is a hozzászólásokat.

A kérdésem innentől tárgytalan. Nézek olyan NAS-t, amin áramkimaradás után is azonnal él a WOL, aztán kész.

(#48788) gyugyo79 válasza emptee (#48787) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen ez a megoldás.
Ha véletlenül nem találsz ilyet akkor fontold meg, hogy veszel a NAS elé egy szünetmentest amiből a legolcsóbb is órákat elvan ha a nas mögötte "kikapcsolt" állapotban van és mivel így a NAS nem tud az áramszünetről működni fog a WOL ...

(#48789) Mezga Aladár válasza emptee (#48787) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én nem találkoztam olyan hálókártyával ami ezt tudná.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48790) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok

ajanlanatok ONIF kepes / synology tamogatott IP kamerat, amely 1080p, ejjellato, szeles latoszogu. elsosorban wifis erdekel, de vezetekest is megfontolok. minden mas lenyegtelen, nem kell. beleposzint erdekel, tehat legyen olcso. koszi

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#48791) bb.bocs válasza Konflikt (#48790) üzenetére


bb.bocs
őstag

na ez engem is érdekel. nekem egy noname van itthon. (nálam még max az is számít hogy kinti is legyen :D )

(#48792) Borisz76 válasza Konflikt (#48790) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz nem magyar oldal de én azért szeretem mert nagyon jól lehet szűrni a feltételeket.

www.idealo.de.
Hasonló mint a magyar árukereső....

Azon belül is a megfigyelő kamerák vannak, bal oldalon szűrési lehetőségekkel....

Szét nézek én is , hátha akad megfelelő....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48793) Balli válasza Balli (#48777) üzenetére


Balli
őstag

Megoldva, reseteltem a NAS-t és működik :)

Athens 2004

(#48794) AiRLAC válasza emptee (#48787) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem fogsz ilyent találni, a WOL Csak akkor működik, ha normál altatás történt a gépen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48795) appel válasza AiRLAC (#48794) üzenetére


appel
őstag

NAS vs wol felállásban nincs ugyan tapasztalatom, de 5 notebookomból 4 fel tud ébredni shutdown után is. Pont a napokban leveleztem az egyik supporttal, hogy miért csak sleepből kel fel az az egyetlen gép (más típusú), és sajnos arra jutottam, hogy annál nem is fog. Hiányzik is, hiszen a többit betudom kikapcsolás után is wol-lal kapcsolni.

(#48796) emptee válasza AiRLAC (#48794) üzenetére


emptee
csendes tag

Sajnálnám. Azért megér egy kört. Ha mégis ráakadok, jelezni fogom a topicban. :)

(#48797) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Hasznal valaki Dockert? Az lenne a problemam, hogy DDNS-en keresztul nem tudok betolteni olyan kontenerben futo alkalmazasokat, amik titkositast hasznalnak. Helyi halon mukodik minden, illetve a nativ appok mukodnek titkositva DDNS-en keresztul is. A kontenerek portjai at vannak mappelve felsobb regiokba, es forwardolva vannak a routeren a Synora.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48798) supercharley válasza r4z (#48797) üzenetére


supercharley
tag

Tehát az a problémád, hogy pl. a konténerben lévő szolgáltatás https webes felületét nem éred el, ha külső hálózatból próbálkozol DDNS név megadásával?

(#48799) r4z válasza supercharley (#48798) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen. "Safari can't open the page because Safari can't estabilish a secure connection to the server."

A Syno tuzfalan is at vannak engedve a portok, ezt elfelejtettem irni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48800) AiRLAC válasza r4z (#48799) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen hálózat van választva, bridge vagy host?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.