Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok! Elindítottam egy Synology felhőbe mentést a NAS-on. Fotók, kb 400 giga, rengeteg fájl. Sejtettem hogy sokáig tart, de azt nem hogy lassan 24 órája csinálja és 43%-nál jár. Fel még el se kezdtem tölteni. Csak nálam ilyen lassú ez?

(#48902) gyugyo79 válasza claire78 (#48898) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van ugyan így működő HandBrake is bár az egy kicsit azért macerásabb meg azért nem is olyan effektív de ha van ~500 MB hely akkor elfér és van ha kell esetleg. Már ha használja valaki.
jlesage/handbrake

WaterWave
Megnéztem még egyszer de nekem a terminál ablakban nem fut semmi ...

[ Szerkesztve ]

(#48903) VGYke válasza Borisz76 (#48864) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Egy próbát javaslatod szerint teszek még, de szerintem maradni fog a régi Mede8er + HDD lejátszás. A Stream mappában 12db m2ts van.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#48904) Borisz76 válasza VGYke (#48903) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet , hogy 12 db van de nagy általánosságban 1 db van ami hatalmas méretű....25-30 Gb.
Az maga a film, több hangsávval, feliratokkal.
A többi - kicsik - pedig a mozgó háttér a menüben, filmelőzetes,kimaradt jelenetek stb...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48905) WaterWave válasza gyugyo79 (#48900) üzenetére


WaterWave
veterán

gyugyo for president :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48906) WaterWave válasza gyugyo79 (#48902) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem tele irja, aztán ugyanaz fut egymás után... most nem másolom ki, de furcsa... mindegy :) köszi a helpet

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48907) tibo1984


tibo1984
csendes tag

Sziasztok.
Lehet itt a fórumban volt már róla többször szó de ha volt is nem találom.
Távoli kapcsolatban kellene egy NAS-on dolgoznom de még soha nem használtam ilyet.
A cég sem igazán ért hozzá, valaki anno beállította nekik és csókolom.
Annyit tudok hogy van ez az elérés: 192.168.250:5000/webman/index.cgi és hozzá a felhasználónév és jelszó.
Mit kell még ahhoz beállítani hogy csatlakozhassak hozzá?

(#48908) gyugyo79 válasza tibo1984 (#48907) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem értenek hozzá akkor a legjobb ha egy hozzáértő elmegy hozzájuk. Belső hálózatból 99% jó és akkor elég ha tudja a 192.168.X.250:5000 + fn + jelszó -t. Utána beállít valami távoli elérést annak tudatába, hogy mire szeretnétek használni.
Ahol az X -et még tudni kell hogy mi és csak tippelem, hogy ott van (de lehet 192.168.250.X:5000 is) ...

[ Szerkesztve ]

(#48909) tibo1984 válasza gyugyo79 (#48908) üzenetére


tibo1984
csendes tag

Igen az lett volna a legegyszerűbb de nagyon úgy látom hogy nekem kell ezt meglépnem.
Van valami elérhető link ahol ez a beállítás le van részletesen írva.
Arra lesz használva hogy egy program oda mentsen több gépről és onnan olvassa az adatbázisát.

(#48910) gyugyo79 válasza tibo1984 (#48909) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#48911) VGYke válasza Borisz76 (#48904) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, ki fogom próbálni. Példaként linkelt esetben:

Jó lenne minél több feladatot a NAS-ra bízni...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#48912) szeitzj válasza gyugyo79 (#48892) üzenetére


szeitzj
csendes tag

Köszön, faxa

-

(#48913) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek, mert megőrülök. :O
Néha előfordul, hogy a DSM elhajítja a torrentek seedelését és nem indítja újra. Ha kézzel ezt megteszem, akkor működik. :W Nem lehet ezt valahogy automatizálni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#48914) bisza


bisza
tag

Sziasztok!

Kellene segítség, mert nem boldogulok. Új telekom előfizetés miatt kapott a bátyám egy sagemcom f@ast 5655 routert. Beállítottam mindent. A Download stationben megnyitottam a portot, a routerben ugyan az a port van nyitva, a NAS ip címe is stimmel, mégsen tudom aktívvá tenni a torrent oldalakon. Már átnyálaztam itt a topikot, olvastam, hogy a routerben vissza kell venni a tűzfalat alapra, de nem működik úgy sem. Van valakinek esetleg valami ötlete? Minden működik egyébként, ezt az egyet nem tudom megoldani. Valakinek nincs ötlete?
Előre is köszönöm a választ.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#48915) seger


seger
addikt

Nektek is vannal blokkolt ipcímek? Nekem heti 5-6 szokott lenni

(#48916) gyugyo79 válasza seger (#48915) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam már router szinten ki van tiltva a világ jelentős része a portok 99% -nak eléréséből így nálam pld nem.

(#48917) gyugyo79 válasza bisza (#48914) üzenetére


gyugyo79
addikt

Egy port ellenőrző oldalon ellenőrizd le portot amit rá irányítottál pld itt
Van publikus ipv4 címed ? A NAS jó belső hálós ip címet használ, van beállítva a NAS-nak? Erre meg van csinálva jól a port átirányítása?
Szerencsére nekem ritkán van otthoni Telekomos eszközökhöz és hálózathoz szerencsém mostanában de éppen pár hónapja volt szerencsém egy routerhez amibe egy leküldött frissítés után az Ipv4 -es dhcp -t lekapcsolták teljesen....
Nem követem, hogy éppen mit alkotnak de nem lehet, hogy Ipv6 van csak alapból már az új kirakott eszközöknél és max kérésre állítanak be Ipv4 -et ?

[ Szerkesztve ]

(#48918) tibo1984 válasza gyugyo79 (#48910) üzenetére


tibo1984
csendes tag

Köszönöm, bele is nézek.

(#48919) seger válasza gyugyo79 (#48916) üzenetére


seger
addikt

Azt milyen menupontban lehet beállítani?

(#48920) gyugyo79 válasza seger (#48919) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem a NAS -ba állítom én ezt be hanem a routerbe ami előtte van. Ott hálózati központ ->Biztonság ->Tűzfal. Itt alap, hogy amire nincs szabály az drop amire van szabály az se mindegy, hogy milyen ip címekről érhető el. pld Kínából semmi de a torrentet azért még jó pár országból igen míg VPN -t alapból csak Magyarországról (és ez van időnként bővítve) és így tovább.

De a NAS-on is ott a tűzfal lehetőség és ott is van arra lehetőség mindenre, pld. hogy XY helyről eldobjon minden így a próbálkozásig el se jutnak a beállított országokból. Csak okosan kell beállítani, hogy magadat meg ami neked kell azt ne tiltsd ki ...
Vezérlőpult ->Biztonság->Tűzfal.

[ Szerkesztve ]

(#48921) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy Synology NAS-al lehet egyedi email címet csinálni valahogy?

Pl. bolt@kispista.hu

vagy valami hasonlót?

És ha igen hogyan?

(#48922) JoceeHunt válasza Ghost84 (#48921) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Lassan megjön a Synologym nekem is, valahol olvastam hogy lehet ilyet csak mail szerver progit kell rá telepíteni a létezőkből vagy mi :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48923) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Synology DS118 NAS-om van.

Túzfallal kapcsolatban van kérdésem:
Azt látom, hogy hogyan lehet országokat fekete listára tenni, de én egy fordított megoldást szeretnék, azaz fehér listát:
Csak azon országokból lehessen elérni a NAS-t, amely a fehér listában benne van, pl. Magyarország.

Ilyet lehet? Ha igen, akkor hogyan?

(#48924) gyugyo79 válasza lewisfm (#48923) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kb egy tűzfal úgy néz ki, hogy felsorolod mit szabad és mit nem végére tiltasz mindent amire nincs szabály. De nyilván úgy is lehet, hogy szabad-szabad-nemszabad-szabad-nemszabad-akkorszabadha-nemszabad. Amin szépen végig megy és amikor illeszkedik a sorban valamire akkor életbe lép.
Az általad feltett kérdésre a megoldás, hogy Engedélyez és a Tilt lehetőségből az engedélyezést csak az adott országokból használod és ha a többiből a végső tiltásig nem lesz egy engedélyezés szabály nem fogják elérni

[ Szerkesztve ]

(#48925) Borisz76 válasza gyugyo79 (#48924) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez a fajta tűzfal szabály befolyásolja a QC elérést ?

Mondjuk letiltom a világot és csak Magyarországot engedélyezem.
Melóhelyről pedig QC-el haza akarok csatlakozni.....FS vagy DSGet-el.

Ez esetben is megy vajon?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48926) seger válasza Borisz76 (#48925) üzenetére


seger
addikt

Ha magyarországon vagy, akkor miért ne működne?

(#48927) Borisz76 válasza seger (#48926) üzenetére


Borisz76
veterán

A QC-hez kapcsolódna kell a Synology szervereihez.......mivan ha az nem MO-n van ?
Tényleg nem tudom ezért kérdezem.

Vagy teljesen rosszul közelíteni meg a dolgot?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48928) seger válasza Borisz76 (#48927) üzenetére


seger
addikt

Ebben lehet valami... lehet a qc cím nem frissülne... ezt ki kell próbálni

(#48929) gyugyo79 válasza Borisz76 (#48925) üzenetére


gyugyo79
addikt

A QC -az úgy működik, hogy a NAS kapcsolódik a Synos kontrol szerverhez meg a kliens is és az "összekapcsolja" őket, így a bejövő szabály nem fog rá illeszkedni (Ezért működhet NAT mögül is és ezért nem kell bejövő port szabály se neki).
De pld az LE -s ellenőrző szerver kint van Amerikában és amikor a tanúsítvány kérésnél, vagy megújításkor ellenőrizne nem jó ha USA bejövő kapcsolat le van tiltva a 80-as porton ...

[ Szerkesztve ]

(#48930) Borisz76 válasza gyugyo79 (#48929) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a választ.
Az LE tanúsítvány engem nem érint.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48931) bb.bocs válasza bb.bocs (#48857) üzenetére


bb.bocs
őstag

valaki erre? :( azota sem indul.. midnájt kommanderrel is törölve lett mindenhonnan az openhab ,és akármit csinálok nem indul el :(

(#48932) bisza válasza gyugyo79 (#48917) üzenetére


bisza
tag

Szia!

Köszönöm válaszod! :R Amit linkeltél ott leellenőriztem a portot, de sajnos errort ír ki! A router menüjében látom a nast, rámegyek, ott megnyitom a portot, de semmi. Akármilyen portot nyitok, mind ugyan az, error! Próbáltam a nason lefuttatni az Ez internet varázslót, de ott meg nem ismeri fel a routert. Ipv4 rendben van a routerben is és a nason is. Más ötlet nincs esetleg. Vagy hívjam a telekomot?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#48933) gyugyo79 válasza bisza (#48932) üzenetére


gyugyo79
addikt

A NAS-on az Ez internet varázslót hagyd ...
Igazából biztos van itt a fórumon a szolgáltatódnak topikja esetleg ott kérdezz rá, hogy is megy a port forward az adott eszközben.
A NAS-ra az ott kapott tanácsok alapján állítsd be vagy a torrent által beállított vagy tesztnek pld a 5000 -es portot ha nem változtattad meg ha megváltoztattad akkor azt amire megváltoztattad (NAS http webes felülete ).
Max ott majd mondják, hogy hívd fel az ügyfélszolgálatot ha ehhez kell és azt is mit mondjál nekik.
Szóval lehetőleg azért ne azt, hogy a torrent kliens nem lesz aktív, hanem, hogy a NAS felületét nem éred el ;)

[ Szerkesztve ]

(#48934) WaterWave válasza gyugyo79 (#48933) üzenetére


WaterWave
veterán

natolva van, rakják bridge módba.. magyarul:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48935) Patice


Patice
Topikgazda

Synology DS1019+ review @ STH.

Ez tulképpen egy 5 lemezes 918+...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#48936) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Egy DS413j nassal kapcsolatban lenne kérdésem felétek.
Egy régebbi Epson usb-n csatlakoztatott nyomtatómat megosztottam, szuperül működik de sehogy nem bírom rávenni a synologyt, hogy duplexben is nyomtasson.
Lehet ezeknek valahol beadni printer drivert?

köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48937) WaterWave válasza Patice (#48935) üzenetére


WaterWave
veterán

valójában igen... semmi különbség azonkívül

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48938) bisza válasza gyugyo79 (#48933) üzenetére


bisza
tag

Köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#48939) WaterWave


WaterWave
veterán

az a durva amúgy, hogy a 718+ ára kb drágább most, mint mikor én vettem 2017 decemberében...
Mert általában ezek a termékek az idő előrehaladtával, legyen az 1 év, veszítenek értékükből..
Mondjuk ehhez gondolom az is közre játszik, hogy nem készült még 719+ modell.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48940) Alex91 válasza WaterWave (#48939) üzenetére


Alex91
félisten

[link], csak meg kell nezni a dollar arfolyamat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48941) WaterWave válasza Alex91 (#48940) üzenetére


WaterWave
veterán

mondjuk az is igaz...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48942) szabot79


szabot79
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Synology DS218play-t, és azt tapasztalom, hogy ha újraindul a NAS (áramszünet, én indítom újra), akkor dupla torrent hibával leállítja az összes aktív torrent-et.
Sok fórumon láttam ezt a hibát, amit eddig átolvastam, ott mindenhol egy új DS verzió megoldotta. Elvileg nekem a legfrissebb van fent (3.8.12-3518), mégis ezzel kínlódok.
Valami megoldásotok lenne a problémára? Persze a töröljem és töltsem le újra megoldáson kívül. :)

(#48943) krealon válasza bb.bocs (#48931) üzenetére


krealon
veterán

"midnájt kommanderrel is törölve lett mindenhonnan az openhab ,és akármit csinálok nem indul el"

A Log-okban nincs info, hogy mi hibadzik?
https://www.openhab.org/docs/installation/synology.html

(#48944) Borisz76 válasza szabot79 (#48942) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelőben állítsd le a DS-t majd pár perc múlva indítsd újra el.
Ha ez sem segít, akkor leállítás, nas restart majd indítást próbáld ki.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48945) bb.bocs válasza krealon (#48943) üzenetére


bb.bocs
őstag

a start-stop.log ennyit ír.
Start service
call start.sh.
FAILED (su)
Stop service.
openHAB is not running
done.

a userdata logsnál nincsen semmi (fájl sem)

[ Szerkesztve ]

(#48946) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Más kérdés: végre szert tettem egy ups re. kérdésem az lenne hogy betudom e azt állítani hogy amikor a ups akksira kapcsol, akkor mondjuk 5 perc múlva a nas leálljon? ha igen hogyan?

(#48947) #29810560 válasza bb.bocs (#48946) üzenetére


#29810560
törölt tag

DE! Szerintem ehhez az "erőműhöz" kevés az 5 perc. ;)
(Ezen a terhelésen a 3350 másodperc az több mint 55 perc.)

[ Szerkesztve ]

(#48948) bb.bocs válasza #29810560 (#48947) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. hogy érted?. Hamar leáll :) azon agyalok hogy mennyit bír ki a szünetmentes :) (legalább már védve van a cucc. (pontosabban a szünetmentes és egy icipici 8 protos cisco switch van rádugva) Az alatta lévő 2 pipás rész mire jó? :) köszi a segítséget. ( a szünetmentes programját is megnéztem, elvileg ott is lehet valamit állítgatni.)
ui: értem. ez gondolom egy megközelítőleges érték... függ attól is gondolom mit csinál éppen a nas a két vinyóval. szerinted mi az amire nyugodt szívvel állíthatom és bírja is? (majd utána leáll?)

[ Szerkesztve ]

(#48949) #29810560 válasza bb.bocs (#48948) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez már sokszor volt téma.

Az az idő amit kiír, az elméleti áthidalási idő az aktuális terhelés függvényében. Amennyiben nem csak a NAS-t "tartja életben" hanem mást is nyilván csökken ez az idő minden egyes fogyasztó ráakasztásával.

A lényeg, hogy a nyílt idő - ezt írod be Te - alatt egyáltalán nem csinál semmit vagyis nincs szükség a reboot procedúrára, mert le sem áll. Vagyis minél hosszabb a beírt idő annál hosszabb áramszünetet él túl (persze mindez a terhelés szerinti áthidalási időhöz viszonyítva.)

Amennyiben letelik a nyílt idő a köteteket leválasztja, majd lekapcsolja az US-t a lekapcsolást előíró pipa miatt. Ellenkező esetben addig tartja életben - feleslegesen - a már leválasztott kötetű NAS-t míg az akku ki nem merül.

Nálam az áthidalási idő fele és kétharmada közt áll az érték. Ez 7 perc. DE! Az én UPS-em a tiedhez képest kisded. Kb. 10 perc az áthidalási ideje, de nem csak a NAS van rádugva.

[ Szerkesztve ]

(#48950) bb.bocs válasza #29810560 (#48949) üzenetére


bb.bocs
őstag

ááháááá értem, köszönöm a gyorstalpalót. akkor ha oda nem rakok pipát, ahogy írja, alacsony akku szintig tartja a nast, és amikor úgyérzi hogy lekéne állítani ( ezt mi alapján dönti el? honnan tudja hogy nasnak mennyi idő mire leáll?) akkor leállítja a nast mielőtt lemerülne? tehát nem kell külön játszanom vele, csak bepipálom hogy támogassa a upst és ennyi? :) esetleg azt tudom loggolni vagy tudok róla értesítést kapni a nason keresztül hogy mikor lépett életbe a nas akkumulátoros ellátása és mikor ért véget?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.