Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Pubszon válasza Borisz76 (#48647) üzenetére


Pubszon
veterán

Na, akkor elég olcsón megúsztad. :K

Én erősen gondolkozom, hogy a DS216+II-ről váltsak egy épített Xpenology-ra.
Fele annyiba kerül egy jóval erősebb konfig, otthon tudom javítani/cserélni, cserébe pár olyan dologról kell lemondani, ami számomra nem nagyon fontos, illetve nem olyan kompakt. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#48652) Mezga Aladár válasza Pubszon (#48651) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

...és tegyük hozzá a frissítésekkel magadat szívatod.
Ha már épített nas akkor miért nem teszel fel rá ingyenes, támogatott szoftot, pl. OMV?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48653) bb.bocs válasza bb.bocs (#48645) üzenetére


bb.bocs
őstag

a carddav servert elérem, de amikor ott az addressbooksra megyek bármilyen böngészővel ezt köli. (elvielg semmit sen állítottam... másik telóm lett, de addig szépen kommunikált elvileg, most pedig nem bírok felmenni rá telefonnal hogy a számokat szinkronizálja. akárhogy nézem nem értem. "Unauthorized
You are not authorized to view the resource at /addressbooks/. Perhaps you entered a wrong password, or perhaps your browser doesn't support authentication. "

(#48654) #29810560 válasza claire78 (#48649) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Kétféléről beszélünk.

Én a WebDrive-ról. :DDD

Te a NetDrive-ról. :K

[ Szerkesztve ]

(#48655) bendefeco válasza gary89 (#48648) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi :) ha elakadok majd jelentkezem.

(#48656) Sanya válasza bb.bocs (#48653) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha sikerül, írd le hogy csináltad.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48657) seger válasza Mezga Aladár (#48652) üzenetére


seger
addikt

Miért szivatná magát?

(#48658) AiRLAC válasza Borisz76 (#48647) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valószínűleg valamelyik boot file (kernel vagy initrd) sérült meg a frissítéskor, azért nem indult.
Egy soros konzolon lehet láttad volna mi a gond, aztán egy TFTP szerverrel be lehetett volna neki adni a hiányzó fileokat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48659) Borisz76 válasza AiRLAC (#48658) üzenetére


Borisz76
veterán

A javítás előtt kivettem a lemezeket.
Úgy küldtem el.

Most csak beletettem és beindult.

A boot után pár millisekundummal megállt a folyamat.
A prociban van egy alkatrész ami szinkronizálja az órajeleket......e miatt állt le a boot.
Nem tudom, hogy konkrétan mit csináltak vele....bár megvan a telefonbeszélgetés.
( Biztonsági és feledékenységi okokból minden hívásomat rögzítem. )

De az biztos, hogy a CPU-t kivette , vizsgálta.
Az alaplapot is átnézte majd visszarakta az alaplapba a procit.

Valamint az utolsó utáni pillanatban a gyári memóriamodult áttette a bővítőből az eredeti foglalatába.
( Ez az én saram mert kivettem a 2*8 GB ram-ot és visszatettem a gyári 2 GB-s modult....csak a rossz foglalatba, így küldtem el. )

Ezek után beindult a gép.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48660) WaterWave válasza claire78 (#48649) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem is kihozta a postás a végleges verziót :DD

jelentem jó.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48661) seger válasza WaterWave (#48625) üzenetére


seger
addikt

Érdekesség képpen!

Állítsd le a webdav-ot.
És próbáld csatolni a meghajtót!!
Ugyan az a jelenség! Kéri a kódot!!!
Mintha valamivel összeakadna!

(#48662) Essejó


Essejó
veterán

Jár ez nekem bármi hátránnyal?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48663) WaterWave válasza seger (#48661) üzenetére


WaterWave
veterán

netdrive-al jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48664) seger válasza WaterWave (#48663) üzenetére


seger
addikt

Csak nem ingyenes

(#48665) seger válasza WaterWave (#48663) üzenetére


seger
addikt

Http-vel felcsatolja a windows!

[ Szerkesztve ]

(#48666) seger válasza WaterWave (#48663) üzenetére


seger
addikt

Ha felcsatolom a nas meghajtót http-vel. Miért az adott gép HDD méretét mutatja?

(#48667) roxan


roxan
senior tag

Sziasztok!

EZ még nagy gondom. Már nem olyan idegbeteg módon kerreg, inkább "dünnyög" magában. 2 napja. Indexel valamit? vagy mi a tosz van?

Felvettem videóra, kicsit van alapzaj, de hallani a HDD-k kerregését.

HELP!

(#48668) Borisz76 válasza roxan (#48667) üzenetére


Borisz76
veterán

Én erre tippelek :

Bélyeg képeket, előnézeti képeket konvertál.

Távoli elérés esetén nem kell a 3-4-5 MB-s képeket betöltenie....elég a kisebb előnézeti kép.
Sávszélt lehet spórolni vele.
Mappában kereséskor is jól jön mikor több száz kép között keresel.
Meggyorsítja a folyamatot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48669) AiRLAC válasza Borisz76 (#48659) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az a lényeg megjavult, így a leírás alapján lehet valami kontakthiba volt a modulnál.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48670) AiRLAC válasza Mauzes (#48620) üzenetére


AiRLAC
addikt

A NAS-ra belépsz SSH-val és ezt a parancsot kiadod:

iperf3 -s -f M

SSH ablakot hagyd nyitva.

Aztán bármelyik kliensen, amire van iperf3:

iperf3 -c 192.168.1.100 -f M

Az ip címet értelemszerűen cseréld ki a NAS ip címére.

Valami ilyesmit fogsz látni (csak te Megabit-ben, azt egyszerűbb értelmezni szerintem):

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48671) AiRLAC válasza Mauzes (#48272) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ja igen, router típusát írd majd bele légyszi, illetve futtasd a tesztet több kliensen kábelen és Wifi-n is, aztán írd ide be az eredményeket.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#48672) claire78 válasza WaterWave (#48660) üzenetére


claire78
senior tag

NetDrive 2.6.10 verzió, ami ingyenes, gondolom még fellelhető valahol a neten.

(#48673) lewisfm válasza claire78 (#48672) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Letölthető a gyártó honlapjáról is:
[link]

Tényleg a Netdrive 2.6.10 az utolsó ingyenes verzió?

(#48674) Pubszon válasza Mezga Aladár (#48652) üzenetére


Pubszon
veterán

A DSM nagyon tetszik, nagyon jó a tudása is.
A QC nélkül most is elvagyok, frissítés nem fontos, elvagyok a mostani tudásával is.
De még nem biztos hogy váltok, csak erősen gondolkozom rajta. :D
Egy ilyen alaplap van a mostani HTPC-be, abból jó kis szerver lenne, helyére meg menne egy RPi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#48675) gyugyo79


gyugyo79
addikt

A WebDav -ra https-el a megoldás (szerintem) az amit a most, hogy nézem a Xpeno topikba jól meg is írt valaki ( tibi3650 ) de itt is le volt már írva : (#28439) Kicsimix

Belső hálózatból szerintem ne próbáljátok ip címmel (dns -el mehet a teszt) mert megint csak szerintem a tanúsítvány nem jó úgy így az nem fog menni (de ezt lehet rosszul gondolom).

Az megint csak a saját véleményem meg mert sz@ptam már sokat régen WebDav Windows saját klienssel, hogy ha nem muszáj nem ezt az utat kell választani hanem pld. VPN+SMB ha megoldható bár lehet már jó a windowsos kliens is régen kb csak a fizetős külső fejlesztők megoldásaik voltak stabilabbnak mondhatók .

[ Szerkesztve ]

(#48676) roxan válasza Borisz76 (#48668) üzenetére


roxan
senior tag

És ezt élete végéig fogja? :D 7/24-ben?

Most a kis garzonban pici gyerekkel nem annyira kellemes. Persze később lesz külön helye, de most eléggé zavar.

Ki lehet kapcsolni? Igazából semmi extra dolog nincs beállítva, csak helyi elérés. Photo Station, Mediaserver futnak rajta.

(#48677) Almos


Almos
aktív tag

Adott egy DS213j NAS, rajta egy 2.94-16 verziójú Transmisison. A problémám az, hogy rendszeresen leáll az alkalmazás. Beállítottam ütemezett feladatnak, minden éjjelre egy automatikus start-stop-ot a Transmission alkalmazásra, de sajnos ez sem igazán megoldás, mert ahogyan a resource monitor hálózati forgalom figyelőjében látom, kb fél-egy óra múlva ismételten leáll.

Visszaolvasva láttam, hogy másnak is volt már hasonló problémája, de megoldást sajnos találtam.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a problémát? Jelenleg több, mint 500 torrent van a NAS-on, vannak köztük hibás tracker állapotúak is, stb. Ki mennyi torrentet futtat a Transmissionnel?

(#48678) gyugyo79 válasza Essejó (#48662) üzenetére


gyugyo79
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#48679) Almos válasza roxan (#48676) üzenetére


Almos
aktív tag

Mikor a google photos-ból lebackupoltam a több ezer képemet a Synora, akkor napokig tartott a képeknek és a videóknak az indexelése, thumbnail generálása a NAS-on. Először én sem értettem, hogy mi tarthat ennyi ideig, volt mikor azt hittem, hogy lehalt a folyamat, de aztán jónéhány nappal később befejezte a NAS a kerregést :)

(#48680) roxan válasza Almos (#48679) üzenetére


roxan
senior tag

Na akkor várok még, mert most kapott majdnem 100.000 képet, meg 3TB filmet :D

Köszi,

(#48681) Almos válasza roxan (#48680) üzenetére


Almos
aktív tag

Uhhh, azon szerintem vagy egy hétig fog molyolni :)

(#48682) seger


seger
addikt

Hol tudom megnézni, hogy épp mi használja a hálózatot? Fopyamatosan 1.5 - 1,8 MB/s hálózat használat van Letötés oldalon. Ds üres.

(#48683) WaterWave válasza gyugyo79 (#48675) üzenetére


WaterWave
veterán

Magyaran egy webdavhoz kell csinalni egy masik lets encrypt tanusitvanyt a meglevo dsm melle?

Nekem netdrive alkalmazassal amugy jol megy...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48684) gyugyo79 válasza WaterWave (#48683) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kell másikat csinálni, ha van LE -s akor csak azt kell megnézni, hogy az be van e állítva a Biztonság-> Tanúsítvány fülön - >Konfigurálás és itt a WebDav Serverhez az LE -s legyen beállítva. De ha az alapértelmezett az LE -s akkor ahhoz be is rakja magától ...

Közbe volt időm kipróbálni és nem csak elméletbe tudom mondani, hogy a leírtak alapján működik kellene hanem azt is tudom mondani, hogy a kipróbálásra beállított NAS és egy 1809 -es Win10 pro közt működött is.

(#48685) WaterWave válasza gyugyo79 (#48684) üzenetére


WaterWave
veterán

Mely leírtak alapjan? Pontosan hogy?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48686) gyugyo79 válasza WaterWave (#48685) üzenetére


gyugyo79
addikt

"SSL kapcsolattal ez a megoldás tuti:

Hálózati hely hozzáadása:

\\tecimed.synology.me@SSL@5006\DavWWWRoot\

Létrehozol egy Let's Encrypt tanusítványt és a webdavot ahhoz állítod be.

Utána menni fog." Kicsimix

Elellenőrizni a tanúsítványnál, hogy az LE -shez hozzá van e rendelve :

Utána Windowsba hálózati hely csatolása

\\tecimed.synology.me@SSL@5006\DavWWWRoot\

ahol a port (példában az 5006 alapértelmezett) amit te beállítottál és a dns címed (nem kell https stb elé csak a cím)

Ha nem írtál el semmi :

A DavWWWRoot\ után lehet könyvtárra szűkíteni
Ha csak könyvtár kellene pld a home akkor
\\tecimed.synology.me@SSL@5006\DavWWWRoot\home

[ Szerkesztve ]

(#48687) Sanya válasza Borisz76 (#48659) üzenetére


Sanya
nagyúr

gratulálok!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48688) lewisfm válasza gyugyo79 (#48686) üzenetére


lewisfm
aktív tag

OK,

de ha a webdavot http-n keresztül akarom elérni, akkor ez a tanúsítvány rész elvileg nem kellene, ugye?

Csak mert http-vel sem akar menni nálam.

(#48689) WaterWave válasza gyugyo79 (#48686) üzenetére


WaterWave
veterán

Este nekiállok reszelni... Meglatjuk megy-e

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48690) gyugyo79 válasza lewisfm (#48688) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha titkosítás nélkül használnád akkor természetesen nem kell, de akkor egy nagyon leszűkített jogú felhasználóval használd max, és írás joga csak arra legyen amit nem fáj esetleg elveszíteni ...

Meg amit nem tudok most, hogy van és megnézni már nem tudom mert le is szedtem a webdavot, hogy van egy fájl méret limit amit kezel a Windows és azt viszont már csak registry átirkálással lehet növelni de ezt már tesztelni nem fogom majd mondja aki használja / vagy akarja és nem csak érdekli, hogy működik e és utána megnyugszik, hogy ha igen de úgyse használja ....

(#48691) seger válasza lewisfm (#48688) üzenetére


seger
addikt

Http-hez én regeditben módosítottam egy dolgot. Restart és csont nélkül megy

(#48692) WaterWave válasza gyugyo79 (#48686) üzenetére


WaterWave
veterán

Megy mint az alom speci https porttal... Koszi a leirast

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48693) lewisfm válasza seger (#48691) üzenetére


lewisfm
aktív tag

és ha szabad kérdeznem, akkor mit módosítottál a registryben a http-s webdav eléréshez?

(#48694) Essejó válasza gyugyo79 (#48678) üzenetére


Essejó
veterán

Ez most komolyan ennyi?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48695) gyugyo79 válasza Essejó (#48694) üzenetére


gyugyo79
addikt

:)
Kitöröltem mert ennyiből lehet igen is meg nem is....
Ha az Ipv4 jól működik és amihez neked kell az Ipv4 port és azokra az átirányítás akkor max annak néz utána, hogy ha NAS ezen az IPv6 címen direktbe elérhető az internet irányból akkor abból neked milyen hátrányaid lehetnek ha nincs a tűzfal jól beállítva a NAS-on. Vagy kiveszed az ipv6-t nem használod egyenlőre nem foglalkozol vele ...

[ Szerkesztve ]

(#48696) seger válasza lewisfm (#48693) üzenetére


seger
addikt

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WebClient\Parameters
1-ről 2-re az értéket

(#48697) lewisfm válasza seger (#48696) üzenetére


lewisfm
aktív tag

WebDAV HTTP belépés engedélyezése Windowsban

Köszönöm szépen, a végén lemarad a változó neve, ami ha jól sejtem: BasicAuthLevel (REG_DWORD típusú)

Így a teljes útvonal pedig ez:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WebClient\Parameters\BasicAuthLevel

Az alapértelmezett értéke pedig 1, a te javaslatod pedig 2.

A Microsoft leírás pedig itt van: [link]

... és itt is van gy hasznos írás a témában: [link]

A lényeg pedig az, hogy ha . karakter van az URL-ben, akkor azt feltételezi, hogy az internet felé akar kommunikálni, s nem az intranet felé:

"If the URL contains periods, the server is assumed to be on the Internet. The periods indicate that you use an FQDN address. Therefore, no credentials are automatically sent to this server unless a proxy is configured and unless this server is indicated for proxy bypass."

...az oldalon pedig ha jól értelmezem, akkor a registry-be a AuthForwardServerList-be fel lehet venni a NAS-t, így pedig mégis el fogja küldeni neki a username/password párost.

[ Szerkesztve ]

(#48698) WaterWave válasza seger (#48696) üzenetére


WaterWave
veterán

és ez alapján akkor nem kell a gyugyo féle leirás? vagy ez mit csinál pontosan?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48699) seger válasza lewisfm (#48697) üzenetére


seger
addikt

Az valóban lemaradt! Bocs!
Olvastam erről valamikor regen, ezért próbáltam meg! Http-vel megy! Https-el még nem sikerült!

(#48700) seger válasza WaterWave (#48698) üzenetére


seger
addikt

Ezzel http porton keresztül fel tudod csatolni a nast bárhonnan!
Ha aregeditben a modosított érték után csinálsz egy exportot, bárhol szeretnéd használni, lefuttatod az exportalt .reg file-t és újraindítotd a gépet. És mehet a csatolás.
Én csináltam egy bat file-t, ha valahol kell, csak lefuttatom és felcsatolja a nast.
Egyszerűbb mint programot telepítgetni!
Nekem ez fontos volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.