Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29050) Intelligencs válasza Rick4 (#29049) üzenetére

Én a Hyper backupot használom a NAS-ok közötti mentésre is. Azt ugye tetszőlegesen időzíted, pl. óránként lefut. Csak a különbséget menti. Az első mentést, amikor 100 gigákat kellett átvinni, én is úgy csináltam meg, hogy fizikailag egymás mellett volt a két NAS, egy switchen lógtak. A titok, hogy ne kezdje elölről a szinkronizálást, amikor földrajzilag már nem egy helyen vannak, az, hogy én már az első mentést is úgy állítottam be, hogy a NAS-ok egymásra az xxx.synology.me és yyy.synology.me címen hivatkozzanak, mintha már a neten keresztül kommunikálnának. Ettől függetlenül a másolás ugyanolyan gyors volt, mintha a belső IP cím alapján hivatkoztak volna egymásra, hiszen egy alhálózatban voltak. Tulajdonképpen nem route-olás történik ilyenkor, hanem csak switch-elés.

Amikor IP-ről átálltál quickconnect-re, akkor valójában úgy érzékelte, hogy ez egy új mentési feladat, és lementett mindent elölről, gondolom egy másik mappába. De innentől kezdve szerintem már csak a különbséget fogja menteni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.