Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) access_denied válasza access_denied (#29900) üzenetére


access_denied
senior tag

Tárgytalan, Control Panel -> File Services -> FTP -> General / Advanced Settings.

(#29902) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok! Lehet hülye a kérdés, nem értek annyira hozzá.
Van egy synology NAS-m, rajta fut 1 transmission. Van arra lehetőség, hogy VPN-t használjak a transmissionhoz? VPN Szolgáltatás van. Csak nem tudom hogy hozom össze a dolgokat. Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29903) ERPY válasza RoryBreaker (#29902) üzenetére


ERPY
őstag

Úgy állítod be a transmission beállításainál, mintha otthon lennél. Belső ip címet adj meg.

(#29904) RoryBreaker válasza ERPY (#29903) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Ezt most nem értem. Az a célom, hogy csak a transmission használja a VPN-t. A többi internetforgalom ne.
Itthon vagyok :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29905) RoryBreaker válasza ERPY (#29903) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

És ezt azért akarom, mert az internetszolgáltatóm nem nyit portot, így nem tudok feltölteni érdemben.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29906) Madwe


Madwe
nagyúr

Az eredeti kerdesedben ez nem volt egyértelmű:) amúgy biztos a szolgáltató tilt? Azaz pl gépen futó torrent se tud feltölteni?

(#29907) RoryBreaker válasza Madwe (#29906) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Hiába van a transmission port a routerben forwardolva, a transmission zárva látja a portot, ami így is van, mivel a szolgáltatóval is beszéltem. Csak fix ip esetén van náluk lehetőség port nyitásra. Odáig eljutottam, hogy synology dsm-ben létrehoztam a vpn kapcsolatot és a több átjáró engedélyezését bepiipáltam, mert ezek logikusnak tűntek. :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29908) Madwe válasza RoryBreaker (#29907) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj h sztem csak a transmissiont nem lehet vpneztetni, vagy az egész nast teszed be, vagy semmit.

(#29909) RoryBreaker válasza Madwe (#29908) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Értem, köszi de mivel a NAS-t csak torrentezésre és onnan egy médialejátszóra való megosztásra használom, ezért ez működhet. Viszont, amit nem értek, most feldobtam a gépre egy utorrentet, és ez meg port teszre nyitva találta a 21407-t automatikus port társításnál, szóval most akkor mi van? :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29910) Madwe válasza RoryBreaker (#29909) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért kérdeztem :D A nas transmission beállításainál kell majd sztem körbenézni (valamihez pl kell nas restart h rendben legyen) de miután én a rendes download stationt ismerem csak, tovább nem tudok segíteni :D

(#29911) RoryBreaker válasza Madwe (#29910) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, azért köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#29912) SpRiiinG válasza Dr.FantastiK (#29897) üzenetére


SpRiiinG
csendes tag

valamit mégis elnyomtam. szóval:a wordpress-nél átírtam az ip címemröl a domain címemre. a domain címemet pedig forwardoltam az ip címemre. be is jön egy oldal vagyis csak az index, aztán ha megnyitom a posztot akkor kapok egy 404-et vagyis "The page you are looking for cannot be found."

sőt most, belépni sem tudok az admin részre, mert a login után a domain címen megy a wp felületre ami üres, mivel átírtam.
:(

De lehet ez a ddns megadása megoldaná? de ezt hol kell beírnom? a domain szolgáltatómnál vagy a nas-nál?

(#29913) Dr.FantastiK válasza SpRiiinG (#29912) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ha dinamikus IP-d van, akkor erosen ajanlott a Syno Control Panel-be beallitani a DDNS-t.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29914) SpRiiinG válasza Dr.FantastiK (#29913) üzenetére


SpRiiinG
csendes tag

nem, statikus ip cimem van.

(#29915) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, szóval elnézést ha hülyeséget írok... :D

Egyesületünk nyert egy kis pénzt pályázaton és a Faluházban ahol van egy helyiségünk, szeretnénk venni egy DS216j-t, amit közösen használnánk a Faluház, könyvtár meg mi. 2x8TB-os vinyót szeretnék bele venni. Persze tükrözve lennének az adatok, mert sok pályázatot bonyolítunk és kell a biztonsági mentés. Meg a tárhely a több ezer fotónak majd, amit készítünk kell az évek alatt...

Mennyire nehéz a konfigurálás? Amúgy van fix ip címünk. Esetleg majd amikor aktuális lesz, segítene nekem beállítani? Tudom vannak leírások, de mivel ilyennel nem foglalkoztam, nem mernék belevágni. :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#29916) benceyce válasza e90lci (#29863) üzenetére


benceyce
tag

Bocsánat, h csak most válaszolok, de gyorsan ki kellett jönnöm Angliába.

e90lci:
Igen, gigabites net van és jelenleg egy ősöreg Atom 330 vánszorog. Egy J4205-öt néztem ki csak érdekelt volna, h ilyen mennyiséggel meg 1Gb nettel hogy boldogul egy NAS.

Sanya: 1Gb

allein: Köszönöm az infót de ennek az árából évekig elmegy egy combos gép villanyszámlája. Ettől függetlenül elég korrekt masina.

daniel2121: Már letöltöttem, most felfelé szeretném tölteni :) ;)

A gép 0-24-ben megy. Éppen ezért számít a fogyasztás. Az Atom 330-al ilyen téren meg voltam elégedve de mára veszett lassú. A gigabit net úgy gyűri maga alá a vasat mint Chemotox a retinát. Ezért agyaltam a fejlesztésen. Ahogy fent is említettem a J4205-öt nézegettem de nem tudom, h fogyasztásban mekkora lenne a difi a másik pedig, h ebben a léptékben van-e értelme NAS-ban gondolkodni. Köszi előre is a segítő szándékokat.

B

[ Szerkesztve ]

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#29917) gyugyo79 válasza benceyce (#29916) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát azért a NAS (Network-attached storage) != Seed Server.
Sose fogja megérni ár/teljesítményben NAS-t választani egy Seed szervernek és pláne árban összehasonlítani egy Synology árával ahol az árban benne vannak olyan szolgáltatások, szoftverek, stb amire semmi szükség nincs a seedeléshez ráadásul az erőforrások se lesznek olyan szinten oda adhatóak a torrent kliensnek az egyéb futó szolgáltatások miatt mint egy erre kihegyezetten beállított linux / windows stb. esetén. Ezért még azonos hardver esetén se jobb egy Synology seedelni ...

[ Szerkesztve ]

(#29918) Multibit válasza RoryBreaker (#29909) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS tűzfala aktív? Azon is megnyitottad a torrentezéshez használt portot?

(#29919) Multibit válasza PeLa87 (#29915) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!
Üdv a klubban.
Egy fontos dolog az elején: a tükrözés nem biztonsági mentés! Olvass vissza! Ez rendszeresen visszatérő téma itt a topikban. Hamis biztonságérzetet ad. Mindenképpen oldjátok meg a rendszeres, külső eszközre történő mentést. Ha pótolhatatlan anyagokról van szó, több példányban kell menteni, és a backup céleszköze más helységben legyen, mint a NAS!

(#29920) #56573440 válasza PeLa87 (#29915) üzenetére


#56573440
törölt tag

A raid 1 csak és kizárólag az egyik merevlemez meghibásodása esetén véd. Ezzel szemben jöhet villámcsapás, beázás, betörés, szándékos károkozás, titkosító vírus, elhal a nas maga, etc. Azon kell elgondolkozni hogy ilyenkor mi a következő lépés...

Vegyetek egy külső vinyót, és valaki szépen battyogjon oda minden pénteken legalább, dugja rá, készítsen mentést a megfelelő helyekről, és húzza le. Lehet ezt automatizálni is egyébként, hogy csak reggel rádugod, 10-kor indul a mappák mentése, aztán délután az utolsó lehúzza és elzárja a lemezt.

Egy mentés nem mentés sajnos. A pályázatokat mi lemezre _is_ kiírjuk úgyis tonna papír készül mellé, ott elfér, és amíg érdemes elővenni az adatokat is megtartja jobb esetben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29921) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok, jött egy olyan problémám hogy eddig mobilról (Android) ds get, ds file stb be tudtam jelentkezni mobil netről a xxx.dscloud.me eddig ment, most csak ha wifin vagyok akkor eleged be IP címmel. Mi lehet a gond m..? :F

(#29922) Madwe válasza PeLa87 (#29915) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ahogy fentebb is írtak, a raid az a rendelkezesreallast növeli, adatbiztonsagra másik lemez legyen! Sőt, első körben arra vennék lemezt, s 2. Raid kötettel várnék, ha nincs mindkettőre forrás jelenleg!
A beallitasokban természetesen segítünk majd, nem lesz vele gond:)

(#29923) istvan170


istvan170
aktív tag

DSM 6.1-15047 Update 2-re a Syno által jelzett Plex frissítést fel lehet tenni? DS216play. Le kell állítani előtte? Vagy hagyjam a remekül működő régebbi verziót?

(#29924) Magnat válasza RoryBreaker (#29909) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az a vpn amit a nason be tudsz állítani, nem jó neked erre...
röviden a lényeg: ha szolgáltatói nat mögött vagy, akkor az azt jelenti, h a routered wan lábának nincs egy egyedi címe a neten, ami alapján az internet irányából téged meg lehet találni, de a tőled kifelé irányuló forgalom ettől még simán működik. (Ezért lehet pl nat mögül is browseolni, mert ott a kapcsolatot bentről kezdeményezed és kifelé egyértelmű az út) Ebben az esetben tudsz pl olyat csinálni, h vpn-nel kapcsolódsz egy távoli állomáshoz, aminek a publikus ip címére menő forgalom a te hálózatodra lesz irányítva. Tehát a vpn szervernek a szolgáltatói nat tartományon kívül kell lennie - ezért nem jó megoldás az, hogy a nason kapcsolod be a vpn szervert.
Amit tenni tudsz, h előfizetsz egy vpn szolgáltatásra (5-15 usd havidíja van) és ha pl a routered tudja, akkor ott beállítasz egy állandó kapcsolatot, aminek a hatására a te internetes forgalmad azon a vpn szerveren fog keresztülmenni, így már lesz publikus ip-d (ami a vpn szerver ip címe).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29925) gyugyo79 válasza istvan170 (#29923) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elvileg már a 1.4.3.3433 is simán frissíthető volt. De most megnéztem neked és elindítottam a PLEX -et mielőtt frissítettem az 1.5.3.3580 -ra és simán frissült és megy is (így most már a 216play -en is naprakész plex verzió van ).

(#29926) szeva000


szeva000
addikt

Hali!

Valaki le tudná írni értelmesen és magyarul a WOL neten keresztül történő működésre bírását?
Kínlódtam vele vagy 3órát :D .
Hálózaton fel is éled, de a neten keresztül nem akar...

(#29927) Madwe válasza szeva000 (#29926) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az már nem wake on lan, hanem wake on wan. a wow biztonságosan igazából mindenféle portforward és macaddress trükközésen kívül nem támogatott routerek esetében úgy megoldható (van olyan router ami támogatja a wow-ot de ritka), ha a routered tud pl vpn-t s azzal csatalkozol haza (nyilván ha az egyedüli vpn server a nas, ami kikapcsol, akkor sokra nem mész vele.
Azaz vpn routeren haza, majd sima wol kell neked. (DS Finder pl tud wol-t, ha elmented fav-ba a nasodat.) Ha nem tudsz vpnt routeredre, akkor járj utána a wake on wan problémakörének, de tudj róla, h nem épp a legbiztonságosabb az, amiket olvasni fogsz...

[ Szerkesztve ]

(#29928) kulu22 válasza szeva000 (#29926) üzenetére


kulu22
aktív tag

HW address-re megy ami csak adott subneten keresztül elérhető. Helyi hálózaton kívül (tehát ahova a broadcast nem ér el) sosem nem fog menni, onnan csak IP alapon talál meg egy hostot.
Értsd: előbb valami módon be kell jutnod a hálózatba. Közben látom Madwe megválaszolta. A fent vázolt megoldások minden esetben valahogyan ezt idézik elő (pl. ha tudja a router stb).

[ Szerkesztve ]

(#29929) Madwe válasza kulu22 (#29928) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet trükközni a 7es és 9es port x.x.x.255ös ip címre broadcastolásával, ff:ff:ff:ff:ff:ff mac addressnek címzéssel stb, de egyik se biztonságos se stabil megoldás.

(#29930) kulu22 válasza Madwe (#29929) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ez elég szép lyukat üt a biztonságon :)

(#29931) istvan170 válasza gyugyo79 (#29925) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszi szépen!

(#29932) szeva000 válasza Madwe (#29929) üzenetére


szeva000
addikt

Jah...hogy ennyire nem biztonságos...
Próbálkoztam én is 7-es és 9-es porton, de nem akart jó lenni. Amúgy egy TP-Link wdr3600 a router.

(#29933) gyugyo79 válasza szeva000 (#29932) üzenetére


gyugyo79
addikt

Arra van openwrt amire meg van wol. Így előbb belépsz routerre és onnan ki tudod adni a wol -t ami úgy már működni fog. Persze lehet az alap szoftvere is tudja csak én nem ismerem. Meg ugye van e annyira fontos, hogy cseréld ha alapból nem tudja.

(#29934) SpRiiinG


SpRiiinG
csendes tag

fórumnak köszönhetően elindult a nas-rol a blogom. :) már mennek ki az új bejegyzések, de egyetlen hibába ütközök, a képeket feltöltöm ( a mappában látom, hogy berakja) de amikor beszúrom a bejegyzésbe és publikálom akkor csak egy "?" jelenik meg. aztán ha a ?-re kattintok: "We cannot complete this request, remote data could not be fetched"

ezt most miért kapom.? először amikor a képeket nem birtam feltölteni a nas-ra wp-böl akkor az engedélyekkel volt gond, de most minden írás-olvasás pipa.

Valakinek van tippje?

(#29935) Dr.FantastiK válasza SpRiiinG (#29934) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ugy irsz cikket + kepeket a Blogra mint Admin ?? ..vagy csak sima User ? ez is lehet 'a gond' okozoja.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29936) Sanya válasza szeva000 (#29926) üzenetére


Sanya
nagyúr

kinyitod a 7-es és 9-es portokat (vagy más portokat, de erre irányítod át)
Megjegyzed a NAS belső FIX IP címét, amit a router oszt ki a NAS-nak
megjegyzed a NAS hálókártya MAC addressét.

Számítógépről : [link]
elvileg megy UPC hálózatából is ezzel.

forrás hcl 2012-es írása:

https://logout.hu/cikk/wake_on_lan_es_tavoli_eleres_ahogy_e/miert_is_jo.html

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29937) SpRiiinG válasza Dr.FantastiK (#29935) üzenetére


SpRiiinG
csendes tag

Közben megtaláltam a hibát, egy fránya jetpack kiegészítőnél volt a gond okozója, ott kikapcsoltam ezt: Image Performance (Photon)

(#29938) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lehet valamilyen módon méretkorlátot beállítani egy mappának, ami a NAS gyökérben van létrehozva? Biztonsági mentést csinál rá a mac, de nem nagyon akarom,hogy 100gb-nál több legyen, inkább a régi mentéseket törölje.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29939) Madwe válasza V.Stryker (#29938) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hozz létre egy timemachine usert, akire adsz méretkorlátot, s a time machinenál amikor kiválasztod a célmappát, akkor az adott userrel lépj be.

(#29940) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Köszönöm szépen amit írtatok! Nagyon jól esik, hogy ebben a topicban rendes emberek vannak. Máshol kértem segítséget más témában, egyből google-t ajánlották... :/

Ezért írtam, hogy elnézést ha hülyeséget írok, de majd csak most kezdek bele ebbe a dolgokba... :D

Ahogy megvan jelentkezem és előre is köszönök mindent! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#29941) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Milyen applikációval lehet hálózati sebességet lemérni? Gondolok itt arra, hogy belső hálózaton milyen a NAS és eszköz közötti kommunikációs csatorna.

Üdv: Csabee.

(#29942) Madwe válasza Csabee. (#29941) üzenetére


Madwe
nagyúr

Másolási feladattal pl :)

(#29943) Csabee. válasza Madwe (#29942) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Olyasmira gondoltam mint a speedtest.net mely ugyebár a net sebességet méri. Nekem lokálra kell. Ookla speedtest mini jét láttam hogy korábbi dsm-re felrakták. Valaki dsm6 alatt használ ilyet?

Üdv: Csabee.

(#29944) Madwe válasza Csabee. (#29943) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát ha a belső hálód sebessége érdekel, mi a baj a másolási tesztel? az a bevett mérése, fogod, átmásolod, nézed az aktuális meg szumma másolási sebességet s kész. ennél pontosabbat nem kapsz.

Vagy téged a nas net felőli sebessége érdekel?

(#29945) rekop válasza Csabee. (#29941) üzenetére


rekop
senior tag

Ha x86 alapú nas-od van, docker alól felmegy az iperf3, azzal letudod. Ha arm procis, akkor szerintem csak másolásos módszerrel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#29946) access_denied válasza Csabee. (#29941) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem nem jó a kérdés. A hálózati sebességet az eszközökbe (router, switch, PC, NAS) szerelt hálózati csatoló sebesség fogja meghatározni.

A gyakorlati sebesség, amit használni is tudsz, szűkül, mert ha diszk gyorsabb is, a NAS valószínű, hogy a RAID, processzor, stb. miatt nem lesz képes ezt kiaknázni. Régebbi NAS-ok távol esnek a Gbps sebességtől.

+1 a másolásra.

(#29947) Csabroncka válasza Csabee. (#29943) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gondolom töltöttél már le nagyobb méretű filmet (mkv) vagy mégjobb ISO fájl. Na ezt elkezded vagy a NAS ra vagy a Gépre másolni. Nálam most ez az érték 95-98 MB/sec, ami nem rossz amilyen kanócon csüng a Syno.

Természetesen az adott másolási sebességet látod a win feladatkezelőben!

"in medias res"

(#29948) Csabee. válasza Csabroncka (#29947) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, csak céges környezetbe ha annyit tudnak mondani hogy "szar lassú a háló" arra az esetre szeretnék egy hülyebiztos egy gombnyomásos tesztet. A másolás jó lenne, de mire felfognák mit kérek tőlük... :)

Iperfet megnézem. Köszi a tippeket

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#29949) Madwe válasza Csabee. (#29948) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ilyenkor belépek a dsmbe, megnézem a procit és ram terhelést, valamint disk iot meg network sebességet, az jobb. Pl látod h 99%proci, nulla ethernet forgalom kb, valami fogja a procit a nason, vagy alacsony proci, de nagy ethernet esetén azért lassú neki, mert vki más bőszen másol... Ezt egyébként user is megteheti, widgetbe kiteszed neki dsmbe s téged se kell zargatni:)

[ Szerkesztve ]

(#29950) Rick4 válasza Csabee. (#29948) üzenetére


Rick4
félisten

Szó nincs arról, hogy a nas a rossz, egy router, switch is simán megfekszik a sok adattól...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.