Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Antonio válasza Antonio (#29639) üzenetére


Antonio
senior tag

Sziasztok esetleg erre valaki? [29639]

Igazából csak az érdekelne hogy DS216play is elegendő otthoni használatra*? ugye DS216 -ot (esetleg DS216+II) ajánlották de furcsállom hogy 4k kódolásra is alkalmas DS216play olcsóbb ... mint alap DS216.

*Video/film nézés (4k kódolás nem lét-szükséges)/kép tárolás/torrent kliens futtatás)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#29652) gyugyo79 válasza Antonio (#29651) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze, hogy elég lehet, sokan használnak DS216j -t is nekik az is elég. Azt, hogy neked mi elég azt neked kell eldönteni nem nekünk.
Mindegyik termékük másban jó, értelem szerűen ahogy nő az ár csökken az esetleges kompromisszum, ami mit sem számít ha nem lesz szükséged soha arra a pluszra amit az egyik vagy másik tud.
a 216 és a 216 play közt pld abban van különbség, hogy az egyik kicsit jobb multimédiára mint a másik DE csak a Synology által készített alkalmazással (DS Video) az által, hogy a processzor speciális képességeit kihasználja, míg a másik processzorral jobb. pld a USB kezelés de nincs hardveres támogatás a videók transzkódolásához. De ez a videós téma is egy olyan dolog, hogy tudni kell, hogy a miből mit -nél se kezel minden mindent így a hardveres támogatás se egy csoda gyógyszer és simán lehet olyan a forrás amivel mit sem tud kezdeni a hardveres dekóder és azt vagy megoldja porciból a NAS vagy nem ...

Szépen egymás mellé lehet rakni az eszközöket a Synologynál és specifikációk alapján össze hasonlítani ami alapján el lehet dönteni kinek mi kell. Én csak annyit javaslok, ha valakinek van pénze rá az vegye a nagyobbat mert utólag nagyon bosszantó, hogy 20 e Ft spórolás miatt bosszankodás van, amikor kiderül, hogy mégis kevés a tudás.
Otthoni felhasználásnál a 216+II (a sima + már nem kapható de az is elég lenne) az első amit szinte kompromisszum mentesen lehet használni bármire úgy, hogy a legkevésbé kell a videók milyenségével a használni kívánt szoftvere stb. -vel törődni.
A nem intel processzorral szerelt modellek egyéb hátrányai többször le lettek már írva vissza kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#29653) allein válasza Borisz76 (#29650) üzenetére


allein
addikt

:R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29654) Antonio válasza gyugyo79 (#29652) üzenetére


Antonio
senior tag

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#29655) allein


allein
addikt

Van ennek amúgy értelme, kötet1 SSD és nem HDD :U ok, az egész gyorsabb lesz de van értelme? Használja valaki ilyen formában?

Egy másik kérdés: mit ajánlotok az eszköz lábai alá? Polc átveszi a NAS általl kibocsajtott rezgéseket és fura hangot hallok ami zavar :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29656) allein válasza allein (#29655) üzenetére


allein
addikt

Jelenleg is itt van helyileg az eszköz, VIDEÓ. Nem tudom hova áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29657) Madwe válasza allein (#29655) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze hopgy van, amennyiben 1gbit feletti a belső hálózatod, ssd cache segít a kihasználásában. Egy 4lemezesbe nem tennék, 8asba már megfontolnám, ha szükséges lehet. Pl 4k videókat kódol, pakolászik az ember, amik nagy méretűek, ott minden %os növekedés számít :D

(#29658) allein válasza Madwe (#29657) üzenetére


allein
addikt

Rezgéscsillapítónak mit ajánlotok?

Oldjam meg :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29659) Patice válasza allein (#29658) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amit hangfal alá: tüske. (Soundcare?)

De lehet egy darab parafa is, vagy akár fo.Q tapaszok. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29660) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Hogy lehet az Antivirus Essential nevü programot úgy beállítani, hogy automatikusan frissüljön az adatbázis?

(#29661) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Az audio stationban létrehozott személyes lejátszási lista nem jelenik meg a mobilon a DSaudióban.
Mi lehet az oka?

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#29662) Rick4 válasza Hiperhuje (#29661) üzenetére


Rick4
félisten

Talán szinkronizálni kellene?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29663) Hiperhuje válasza Rick4 (#29662) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Megvolt!

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#29664) allein válasza Patice (#29659) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29665) Multibit válasza _kovi_ (#29660) üzenetére


Multibit
veterán

Időzített használatkor beállítható, hogy futás előtt frissítse az adatbázist.

(#29666) allein


allein
addikt

Hoppá, a quad core procit, hogy megfogja a 40-45 MB/S letöltés :C képeken kevesebb a letöltési sebesség, kb. 40-45 MB/S volt.

Nem kell ide 4K konvertálás :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29667) allein válasza allein (#29666) üzenetére


allein
addikt

Nem panaszkodom, de rakhattak volna azért bele erősebb CPU-t :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29668) Patice válasza allein (#29667) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az már nem érné be 6W-tal. ;) Szerintem teljesen rendben lévő értékek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29669) allein válasza Patice (#29668) üzenetére


allein
addikt

:C :R :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29670) Sanya válasza allein (#29669) üzenetére


Sanya
nagyúr

916+?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29671) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék vásárolni és az alábbi modellek jöttek szóba:
- Zyxel NAS 520
- Qnap TS-228
- Asustor AS1002T
- Synology DS216J

Ebből az Asustor valamiért nem igazán szimpatikus.
A Qnap-ról annyira nem hallottam jókat.
A Zyxel a legerősebb hardverű és a legolcsóbb.
A Synology a legdrágább, de a leggyengébb hardverrel rendelkezik...

Igazából a szoftveres támogatás és maga az operációs rendszer a Synology-nál a legszimpatikusabb számomra, úgyhogy a szívem felé hajlik, de az ára és a gyengébb vas miatt kicsit elbizonytalanodtam.

Szerintetek melyiket lenne célszerű megvásárolnom? Versenybe tudsz állni a Synology a fenti három modellel?

Előre is köszi szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#29672) Sanya válasza lordjancso (#29671) üzenetére


Sanya
nagyúr

mivel a milyen nast vegyek topikban már megkérdezted, ide nem írtad le, hogy:
- kell neked wake on lan
- transmission

emiatt marad a synology. Lehet "nem acélos a hardvere", de lehet neked combos procid, ha nincs rá rendes oprendszer.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29673) lordjancso válasza Sanya (#29672) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, de alapvetően arra lettem volna kíváncsi, hogy Synology szemszögből mit gondoltok a másik három modellről?
Versenyképesek-e egyáltalán a Synology modelljeivel szemben?
(és ezt nem az én igényeimet figyelembe kérdezem, hanem úgy általánosságban)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#29674) Sanya válasza lordjancso (#29673) üzenetére


Sanya
nagyúr

a legtöbbünknek semmi tapasztalata a többivel sajnos :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29675) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
413j-ben van egy 4terás purplém, ami lassan megtelik. Van itthon egy 3terás red. Ajánlott beletenni mellé vagy jobb lenne egy ugyanakkora?

(#29676) interfész


interfész
tag

sziasztok!!!

beállítottam a a webdavot 5005 és 5006 de map olni nem tudom a windows ban, netdrive programmal simán megy csak ugye az fizetős... valami ötlet??

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#29677) Madwe válasza interfész (#29676) üzenetére


Madwe
nagyúr

a netdrive1 az ingyenes. Ha csak egyedül használod a nast, nincs vele gond, de ha többen egyszerre, felejtsd el! ugyanis nem lockolja a doksikat, ami eléggé problémás tud lenni :D
Sima winben biztos beírja majd vki a szintaktikát hogyan kell, nekem most nincs elöttem :D

(#29678) allein válasza Sanya (#29670) üzenetére


allein
addikt

Igen, az :U azóta nem volt gond, két anyag hirtelen letöltési sebessége 20 MB/S körül volt, aztán kicsit megizzadt a CPU :DDD azóta is 10% körül van a CPU.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29679) Multibit válasza daniel2121 (#29675) üzenetére


Multibit
veterán

Belerakhatod. Én külön kötetet alakítanék ki, minden lemeznél.

[ Szerkesztve ]

(#29680) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni!!!
Van egy Synology DS213-as NAS-om. A DSM verziója 6.1.
Sajnos sehogy sem hagyja feltelepíteni a PLEX media szervert a DSM csomagkezelője. Azt a hibaüzenet adja, hogy nem kompatibilis a telepíteni kívánt csomag a DSM-mel.
Van valakinek valami ötlete? (Azon kívül, hogy állítsam át a DSM-ben biztonsági szintet és telepítsem fel a PLEX kulcsot. Ezeken már túl vagyok...)

Köszönöm előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29681) Patice válasza ratkaics (#29680) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM 6.1-re van már kompatibilis PLEX csomag?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29682) ratkaics válasza Patice (#29681) üzenetére


ratkaics
senior tag

A Plex oldalán csak az van, hogy minimum 5.0 DSM kell...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29683) Patice válasza ratkaics (#29682) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, akkor ez a Plex csomag még nem "érett meg" a DSM 6.1-hez. Mivel már a Syno-n 6.1 van ezért én várnék a Plex-re, hogy frissítést adjanak ki...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29684) Kommy válasza Patice (#29681) üzenetére


Kommy
veterán

Amelyik ment a 6-oson az megy a 6.1-en is minden gond nélkül, ráadásul azóta volt frissítése.

(#29685) Madwe válasza Patice (#29683) üzenetére


Madwe
nagyúr

A plex fut 6 és 6.1 alatt is nálam, igaz Intel procis 916+ van nálam, lehet arm és ppc meg nem kompatibilis...

(#29686) ratkaics válasza Madwe (#29685) üzenetére


ratkaics
senior tag

Volt köztetek olyan, aki 6.1-es DSM-re tette fel a PLEX-et?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29687) Madwe válasza ratkaics (#29686) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, én még sima 6.0nál tettem fel. De pl napokban volt új plex frissítés, azt pedig már 6.1en frissítettem! Honnan akarod telepíteni, repóból vagy manuálisan?

(#29688) ratkaics válasza Madwe (#29687) üzenetére


ratkaics
senior tag

Mi az a repo?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29689) Madwe válasza ratkaics (#29688) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bocs :) Repository, itt package sources néven fut a package centerben. Mindenesetre arra irányult a kérdésem, h a DSM package centerjéből akarod e telepíteni az appok közül, vagy manuálisan? Próbáld meg a másik módon is, hátha úgy jó lesz... Nekem pl némely frissítésnél nem jó az update, csak a manuális...

[ Szerkesztve ]

(#29690) ratkaics válasza Madwe (#29689) üzenetére


ratkaics
senior tag

Amit csatoltam képet azon látszik, hogy a "Csomagkezelési központból" próbáltam, ott pedig a "Manuális telepítés" gombot választva tudtam betallózni az spk fájlt.
Máshogy is lehet?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29691) #56573440 válasza ratkaics (#29690) üzenetére


#56573440
törölt tag

igen. Kell legyen egy telepítés gomb alatta :) mint minden más programnál

[ Szerkesztve ]

(#29692) ratkaics válasza #56573440 (#29691) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem alapból nem látszik a PLEX szerver a feltelepíthető csomagok között...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29693) Madwe válasza ratkaics (#29692) üzenetére


Madwe
nagyúr

Úgy látom annyira már nem támogatott a 213+, gondolom a sima 213 se már... nem tudom azonos architektúra van e ebben a kettőben, mindenesetre a linkben emlegetett verziót esetleg érdemes lesz megpróbálnod... De ennek elvileg semmi köze a 6.1hez, a plex szüntette meg a supportot már jó ideje verziószámozásból kiindulva..)

[ Szerkesztve ]

(#29694) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék hozzáértőktől :)

Adott egy DS215J NAS, amelyről nézem a filmeket egy gigabites routeren keresztül, CAT5e és CAT6 kábeles kapcsolattal.

NFS megosztást használok, két szobából kétféle lejátszóval. Az egyik egy Mede8er MED600X3D, a másik egy WD TV live Streaming.

Mostanában gyakran fordul elő, hogy sokszor megakadnak a filmek a film. Van, hogy csak néhány másodpercre kimerevedik a kép, de van, hogy akár 3-5 percig sem történik semmi!
Utána vagy elindul magától normálisan, vagy pl. gyorstekeréssel, mintha utol akarná érni magát.
Mindkét lejátszónál tapasztaltam, tehát nem lejátszó beállítás probléma, képfrekvencia illesztés is bekapcsolva.
Próbáltam, hogy filmnézés előtt lekapcsolom az összes letöltést, hátha az lassítja a NAS-t, újra is indítottam, de így is előfordul.

De van, hogy megnézek akár 2-3 filmet is akár 3D BD ISO probléma nélküll. És úgy vettem észre, hogy a bitrátához sincs köze...

Szerintetek mi lehet?

(#29695) azka79 válasza zsolee73 (#29694) üzenetére


azka79
aktív tag

Szia!

az én rendszerem is ugyan ez annyi különbséggel hogy nekem 2db WD média player van.

Én is tapasztalom ezt. Sőt ha megy a torrent és közben másolok a NASra asztali gépről, nekem még a windows file megosztás is megszakad...

Szerintem a DSM 6 sokkal nagyobb erőforrást igényel, vagy szarul menedzseli a dolgokat.

Kezdek agyfaszt kapni ettől a DSM-től, pedig már 6 éve használok synologyt :U

[ Szerkesztve ]

(#29696) ratkaics válasza Madwe (#29693) üzenetére


ratkaics
senior tag

Itt azt írják, hogy támogatott. (természetesen letölteni innen nem lehet :( )

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29697) gyugyo79 válasza ratkaics (#29692) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem túrtam fel a netet de arra a DS213 -ra elég régóta nem csinálják meg az új PLEX verziókat. Pld.: plex fórum 2016 nyár :
"Your NAS is no longer supported by Plex and version 1.0.0.2261 will not install on your NAS.

If you are lucky, you will still find version 0.9.16.3 in the Synology Package Center->Multimedia. You will need to uninstall Plex before the installer will appear in Package Center->Multimedia.

All other versions of Plex have been removed and they will not be restored"

Szerintem ezért nincs is már az új DSM -ben benne + a régi meg nem kompatibilis már az új DSM -el.

Ugye ezt már többször leírtam, a PLEX sokszor 1-2 lelkes PLEX felhasználónak köszönhetően van fordítva a nem intel procis Synology -kra.
Pld.: nekem 216 play van otthon és arra is az utolsó amit megcsináltak és a 6.1- el 100%-ig jó az a 1.4.3.3495 (Az előző is futott de nem települt egyszerűen ha valaki nem jól frissített) míg egyébként az 1.4.4.3495 van már a Plexnél a Synologykhoz kint.
Ami a processzor specifikusság miatt nem jó a STM STiH412 -el szerelt 216 play -hez.

[ Szerkesztve ]

(#29698) ratkaics válasza gyugyo79 (#29697) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét!!! :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29699) PodMAN válasza allein (#29667) üzenetére


PodMAN
senior tag

Nekem a 416play maximum tud 28-30 MB/s-al letölteni N3060 procival, úgyhogy ne panaszkodj ! :DDD

(#29700) #56573440 válasza azka79 (#29695) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amit kérdeztem megnézted?

Én szívtam ilyennel router meg switch miatt is. Ha elkezdtem terhelni, az egyik szétfagyott, a másiknál az adott port pusztult le.

A fagyos routernel semmi nem látszott a hálón a másiknál ha a portot addugtam ment egyből... Én tuti megnézném arra minden kerek e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.