Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) azka79 válasza #56573440 (#29700) üzenetére


azka79
aktív tag

még nem volt időm kipróbálni, de hétvégén tesztelem. THX

(#29702) Madwe válasza #56573440 (#29700) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, simán lehet akár egy gyengébb switch, router is az okozója. Rátesznek gigás ethernet portokat, csak a hw meg van annyira gyatra soknál h terhelés alatt elhasal :D

Az is lehet egyébként, h a kérdéses filmeket pl transzkódolja a nas s nem bírja prociból. Érdemes lenne pl megnézni ilyenkor dsmben a proci+mem %ot, hogy ott mi a helyzet.

(#29703) azka79 válasza Madwe (#29702) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem a fent nevezett terhelés közben 99% a proci a ram rendben van 40%

(#29704) Madwe válasza azka79 (#29703) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor ott a gond:)
Mindegyik filmnél előfordul? Gyanítom transzkódol, s transzkódolás mellett egy sima filmet még szerintem a 916+om is megérezne valamennyire :D Vagy kódolt át előre a filmeket ha gyakran előkerülnek, vagy szerezz be egy olyan médialejátszót amire nem kell transzódolni mert lejátszik kb minden codecet, vagy ne nézz egyszerre két filmet :)

(#29705) Patice válasza Madwe (#29702) üzenetére


Patice
Topikgazda

NFS megosztás esetén nincs transzkódolás, csak tiszta stream.

Valaki akkor vagy rosszul írta le a beállításokat, vagy tényleg ennyire bugos lenne a DSM 6.1? :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29706) azka79 válasza Madwe (#29704) üzenetére


azka79
aktív tag

a kollégánál van média lejátszási probléma, nálam hébe-hóba jön elő.

Most beállítottam a a nason a windows megosztásnak garantált sebességet, hátha nagyobb prioritást kap másolásnál és nem olmlik össze

a router amin csücsül a nas egy TP-Link wdr4300 a legfrisebb DD-WRT firmel

(#29707) Luckybooy


Luckybooy
csendes tag

Üdvözlet minden fórumtársnak!

Cloud Station Backup-al kapcsolatos problémában szeretnék segítséget kérni. Kis vállalati környezetben van egy DS216+II-es, 11 PC biztonségi mentése történik a NAS-ra. 1 db gép viszont nem hajlandó szinkronizálni mindent.
Az alábbiakat próbáltam eddig:
-Felhasználó leválasztása, újra csatlakoztatása
-Új megosztott mappa létrehozása
Windows-os kliens program azt írja, hogy biztonsági mentés kész, de ha létrehozok egy új fájlt, vagy mappát a megadott mentési mappákban, nem szinkronizálja fel. Kliens gépet csak végső esetben akarom újra telepíteni.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R
Luckybooy

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=luckybooy

(#29708) Rick4 válasza Luckybooy (#29707) üzenetére


Rick4
félisten

Szia!
Az nem derül ki, hogy annak az egy gépnem milyen beállításai különbö9znek a többiekétől?
Új felhasználó, és azzal próba? Lehet sok lesz az új menteni való adat, de talán kompletten megcsinálja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29709) zsolee73 válasza Madwe (#29704) üzenetére


zsolee73
tag

Igen a probléma nálam van. :)

Eddig nem találtam semmi összefüggést, hogy mikor, milyen filmnél jön elő ez a a "kép kimerevedés", teljesen ad-hoc.
De én is úgy tudtam, hogy NFS-nél csak streamel a NAS, így elvileg az nem igen terheli. Nem így van?

Tegnap este a NAS-t és HGW-t is újraindítottam, az összes fel-le torrentet leállítottam, és pl. gond nélkül megnéztem három HD sorozatrészt.

Azért nem értem, mert régóta megvan ugyanez a konfigom, és korábban nem volt semmi problémám.

[ Szerkesztve ]

(#29710) azka79 válasza zsolee73 (#29709) üzenetére


azka79
aktív tag

sztem mikor hosszabb időre (~30mp) leterhelem a procit (99%) akkor bedobja a NAS a kulcsot és megszakad a windows megosztás. Megszakad és újraindul, ~1 perc kell neki amíg helyre áll a kapcsolat. Próbáltam olyankor telefonról is elérni, nem sikerült. A média player azért nem szakad meg mert előre bufferel és egy kis hálózati szakadás miatt nem dobj el a kapcsolatot, ilyenkor mint írtad előre ugrik, megakad stb. Sztem ez tuti DSM hiba, nálam a 6os óta kezdte, az 5nél ilyen problémám nem volt.

(#29711) #56573440 válasza zsolee73 (#29709) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha a proci és ram nincs fullon miközben beakad akkor részemről sokkal inkább hálózati mint nas/lejátszó gondra tippelnék továbbra is.

Én tuti ott kezdeném, hogy nast megnyitom, erőforrás figyelő, meg minden indít ahogy az üzemszerűen lenne, torrent, film akármi, aztán nézni a hálózat, lemez, proci terhelést. Ha a nas hal el az io műveletek miatt akkor azt látnod kéne a lemez fülön vagy a procin, ki kell verje a plafont. Amennyiben ott minden rendben van, akkor vagy a lejátszó -kétlem- vagy a router magasságában keresgélnék. Valakitől bugázni kéne egy teszt erejéig egy vállalható switch-et pl, és azon keresztül kipróbálni az egészet.

Több topikban is előfordulnak ilyen és ehhez hasonló anomáliák, ismerősöknél is játszottunk nem egy hasonló kört, volt ahol elég volt az élére állított routert lefektetni mert jobban szellőzött úgy és nem főtt meg terhelésre már, volt ahol több hónapja kergették a szellemet aztán kikerülve a szolgáltatótól kapott routert egy switchen át öröm volt és boldogság.

(#29712) #56573440 válasza azka79 (#29710) üzenetére


#56573440
törölt tag

Itt van mellettem egy 112J, csak hogy kontextusba helyezzük, ez virsli. 1 magos 1 GHz proci, 128 (!!!) mega ram, és hogy jó is legyen kapott egy 2TB-s greent, mert csak időszakos mentéseket készítek rá aztán alszik. Dsm ropogós friss.

Ezt nem művészet terhelni, mert gyakorlatilag egy másolás is kiakasztja a procit, ennél az a mondás ha csak 30 másodpercig pörög 99%-on a proci... Csak a vicc kedvéért kipróbáltam a következőt vele:

kb 130 giga adat, vegyesen kis és nagyobb file-ok másolása nasról pc-re felcsatolva intézőből, mellette ugyanaz a pack, de tömörítve pc-nas útvonalon mászik vissza, közben 30 torrent betéve letöltésre, közben vírusellenőrzés.

Az eredmény: meglepő módon a nas kvázi halott, a másolás sebessége 1MB/s alatt van, kötet és proci kihasználás 99/100%. A nas elérhető, működik, nem dobja el a megosztást, nem áll le a feltöltés...

Amikor nem éred el a nast a routert eléred? Be tudsz lépni? A felületén látszik mindenki? A többi gép, a nas, etc?

[ Szerkesztve ]

(#29713) #56573440 válasza ratkaics (#29698) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na ha már beléptem a kis virslimbe, akkor megnéztem, ezen a package center appban nekem adja a plexet. Viszont nem hivatalos forrásból. Package sources fülön fent add hozzá a http://packages.synocommunity.com forrást, és ott meg kell találja. Nálam most 0.9.16.3.1840-cece46d az utolsó verzió.

(#29714) Madwe válasza #56573440 (#29713) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezek szerint a package source-ok adaptálják az elérhető csomagokat? nekem a synocommunitynál nem látszik a plex - gondolom azért, mert a gyári appok között meg igen - ezt nem tudtam, azt hittem mindent kilistáz ami elérhető... Mindenesetre valószínű a 213asra jó lesz a synocommunitys plex!

(#29715) gyugyo79 válasza Madwe (#29714) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha megnézed pont az a verzió amit én is idéztem a plex fórumról. Valószínűleg akinek megvolt az így tette elérhetővé. Az még, hogy ott van sajnos nem garancia a telepítőségre 6.1 alatt de lehet azt is megfaragták.

[ Szerkesztve ]

(#29716) azka79 válasza #56573440 (#29712) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi, érdekes. Ha megszakad nem tudok PCről belépni a webes felületen sem.

(#29717) Madwe válasza azka79 (#29716) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez esetben valóban gyanús, h router vagy switch hasal el, nem a nas! Pingelni ilyenkor pl tudod e, router bejön e, ezeket nézd át.

(#29718) #56573440 válasza gyugyo79 (#29715) üzenetére


#56573440
törölt tag

bakkker ott a pont. Rányomtam hogy telepítés, és eltűnt a listából, nem települt, már nem is találja :W Ezmivolt... Ez esetben marad a szívás, és vagy kihozzák majd rá valahogy vagy nem kör.

[ Szerkesztve ]

(#29719) azka79 válasza Madwe (#29717) üzenetére


azka79
aktív tag

Elindítottam 1db torrentet semmi több max 4mb/s letöltési sebesség. Pcről másoltam egy 8GB os filet és pár másodperc múlva lehalt (total commanderrel másolok) DSM-et nem érem el böngészőből kb 1 percig. Windows megosztás csak reboottal lesz jó. Routert elértem, net megy...

[ Szerkesztve ]

(#29720) #56573440 válasza azka79 (#29719) üzenetére


#56573440
törölt tag

Routerben látod a nast vagy azt se? Kell legyen egy listája a csatlakoztatott eszközökről.

Ha a routerben nem látod a nast amikor elszáll a kapcsolat, akkor én a következő sorrendet játszanám el amíg nem jó:

- nas-router kábel csere, teszt
- routerben a nas kábele másik portba átdug, teszt.
-extra ponttért két gép között ami nem nas hanem pl asztali vasak nagyobb adatok mozgatása.
- egy gigás switch kölcsönkérése :D

Ha a másik port, másik kábel, switch se segít a történeten, akkor lehet hogy a syno hálókártyája gyengélkedik, bár fura mert akkor elvben kéne szóljon a dsm hogy gáz volt.

[ Szerkesztve ]

(#29721) azka79 válasza #56573440 (#29720) üzenetére


azka79
aktív tag

mindegyik opciót végig próbáltam :D
Van egy elfekvő 1gigabites switchem, na még azt kipróbálom

(#29722) #56573440 válasza azka79 (#29721) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hmm. Ugye a nagyobbik adatforgalom jelen esetben a nas-router között zajong, ott megy át a torrent ki a netre és ott jön be a gép felől a másolás is.

Ha se a kábel csere, se a port csere nem oldotta meg, ill két random gép között gond nélkül át tudsz tolni nagyobb mennyiségű adatot, akkor jah, lökd be a switchet aztán nézd meg azzal mi van :) Személy szerint egy 99%-ot tennék arra, hogy azon működni fog.

(#29723) Madwe válasza azka79 (#29721) üzenetére


Madwe
nagyúr

annál majd arra figyelj, h a switchen lógjon a nas és a pc is, h közöttük a routert kihagyd, az csak torrent felé legyen. ez sztem nem offtopik, uh én nem abba rakom :)

[ Szerkesztve ]

(#29724) Elemental válasza azka79 (#29721) üzenetére


Elemental
addikt

Nem követtem az eseményeket vegig, de én egyszer egy switch miatt szenvedtem rengeteget. Akkor megoldotta egy áramtalanítás. Volt már az összes switch/router-nél táp kihúz bedug?

(#29725) zsolee73 válasza #56573440 (#29711) üzenetére


zsolee73
tag

Ezt eddig még nem néztem, de most már figyelni fogom. Belököm otthon az asztali gépet, és lesem az erőforrás figyelőt.

A lejátszót kizárom én is, mert két féle van, és mindegyiknél előfordul. És csak mostanában... ezért gyanús pl. a 6-os DSM.

De még a szolgáltatói router is lehet ludas, mivel a korábbi folyamatosan fagyó CISCO router és mögötte a saját ASUS RT-18U helyett a szolgáltató cserélte a HGW-t egy Sagemcom F@st 3686AC- re. Ezen már gigabites portok vannak, és kikerült az ASUS saját routerem a rendszerből.
Az, hogy a 2 routert egymás után kössem, már meghaladja a képességeimet, mivel gépész vagyok... :(

(#29726) ratkaics válasza Madwe (#29714) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nézegetem a synocommunity-t, de nekem nem világos, hogy hogyan tudom telepíteni a onnan a PLEX-et.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29727) molnartibor válasza zsolee73 (#29725) üzenetére


molnartibor
tag

Elvileg nem ördöngőség a két router de kijavítanak ha rosszul tudom, Szolgáltatói egyik portjába bedugod a sajátot és a szolgáltatóiban DMZ-be rakod a saját routered. Így mennie kéne a dolognak gond nélkül.

(#29728) Madwe válasza ratkaics (#29726) üzenetére


Madwe
nagyúr


Itt állítsd be (elötte a package center-setting- general részen alul any publisher legyen), s utána alul a community rész megjelenik s ott lesz a tartalma.

(#29729) Luckybooy válasza Rick4 (#29708) üzenetére


Luckybooy
csendes tag

Köszönöm a választ, egyelőre nem láttam különbséget a többi és a problémás gép között. Synos új felhasználóval is próbáltam már, de ott is ugyan az lett a végeredmény. Megállt egy ponton és nem szinkronizálja az új tartalmakat. Megpróbálom még egy másik windows userrel, hátha segít...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=luckybooy

(#29730) zsolee73 válasza molnartibor (#29727) üzenetére


zsolee73
tag

Köszi, és most olvastam utána, hogy a Telekomtól lehet kérni a Sagemcom routerükre BRIDGE módot, és akkor elvileg simán visszahelyezhető lenne a saját ASUS RT-18U-m... (Telekom router 1-es portja az ASUS WAN portjára)

Remélem tényleg ilyen 1szerű... :D

[ Szerkesztve ]

(#29731) zozo2222


zozo2222
csendes tag

Üdv! Egy elég specifikus problémám van. A DS216j, 2 lemezez eszközömből az egyik merevlemez elhalálozott. Nem voltak raidban. Az a HDD maradt meg, amin a rendszer telepítve van. Erre a lemezre szükségem lenne a másik felélesztéséhez ezért szeretném a tartalmát a rendszerrel együtt átmásolni egy új vinyóra. Van erre megoldása valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#29732) Rick4 válasza zozo2222 (#29731) üzenetére


Rick4
félisten

Másoláshoz: Keress a neten a linux és az mdadm szavakra, rengeteg találat lesz.

A második felélesztéséhez szükséges első lemezt nem tudtam értelmezni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29733) Sanya válasza zozo2222 (#29731) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem kell hozzá a másik lemez.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29734) zozo2222 válasza Sanya (#29733) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Azonosak a merevlemezek a fejet kell átraknom a működőből a hibásba, hogy le tudjam menteni róla a fotókat. ...and never ever Seagate

(#29735) Rick4 válasza zozo2222 (#29734) üzenetére


Rick4
félisten

És te majd szétszeded a jó vinyót, és kiberheled a fejet? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29736) zozo2222 válasza Rick4 (#29732) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Sajnos a linuxhoz nem értek. Windowsra van ötlet? Esetleg van rá mód, hogy egy másik, más típusú merevlemezzel RAID 1-et készítsek a NASsal? Sajnos a súgója nem adott válasz erre. Az ötletem annyi lenne, hogy a most benne lévő HDD mellé berakom az újat, RAID 1-et készítek (az adatok elvesztése nélkül), majd kiveszem a donornak használandót. Erre nem találtam eddig leírást a NAS dokumentumaiban.

(#29737) zozo2222 válasza Rick4 (#29735) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Igen. Párat már csináltam, menni fog.

(#29738) envagyok válasza zozo2222 (#29737) üzenetére


envagyok
veterán

Hogy oldod meg pormentesen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29739) #56573440 válasza zozo2222 (#29737) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na várjál már... Ki tudsz cserélni komplett fejegységet, de Windows alól nem megy egy ext4 vagy amit csináltál file rendszer mount és klónozás? Ez kicsit furán hangzik. Ezek szerint nem csak nekem :D

(#29740) Madwe válasza #56573440 (#29739) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet van egy pormentes laborja de nem ért az informatikahoz:)

(#29741) zozo2222 válasza envagyok (#29738) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Sehogy, sajnos kuka lesz ezután mind a 2 vinyó, de a 12 évnyi fotók többet érnek számomra.

(#29742) #56573440 válasza zozo2222 (#29741) üzenetére


#56573440
törölt tag

Logout blogra dokumentald már pls :DDD
Én tuti adatmento céghez vinnem, home made ez kvazi orosz rulett. 10 éles toltennyel, 6 lovetu revolverben.

(#29743) ratkaics válasza Madwe (#29728) üzenetére


ratkaics
senior tag

Sikerült hozzáadnom a synocommunity-t a csomagforrásokhoz. Meg is jelent a "közösségi" résznél egy csomag app, de a PLEX-et nem látom sehol :(

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#29744) gyugyo79 válasza ratkaics (#29743) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a helyedben valami hasonló keresés kombóval megpróbálnék utána olvasni hátha valaki megoldotta már a telepítést:

plex 0.9.16.3.1840-cece46d synology

Amit linkeltem package nem tudom jó e + tuti utána kell olvasni, hogy ha fel lehet tenni akkor hogy!

(#29745) Rick4 válasza ratkaics (#29743) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem 28 csomagforrás van fent, és ott a plex is, szerintem máshol is kellene keresgélni, esetleg manuálisan telepíteni. A plexet nézted a multimédia, és a közösség fülre kattintva is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29746) Sanya válasza ratkaics (#29743) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds 213?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29747) Rick4 válasza Rick4 (#29745) üzenetére


Rick4
félisten

Közben megvan a tuti: [link]

Tehát innen letöltve kézzel telepíted: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29748) gyugyo79 válasza Rick4 (#29747) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt linkeltem én is neki(#29744) gyugyo79 . ;)
De én nem vagyok biztos benne, hogy fel lehet a 6.1 re is rakni :(
Ezért javasoltam a google keresést .
Mert pld: ha nem is pont az ő típusához de vannak találatok amin el lehet indulni.

[ Szerkesztve ]

(#29749) Laposelemer


Laposelemer
tag

Sziasztok!

Múlt év vége felé eladtam a régi 212j-met egy barátomnak. Szépen ment a masina, amire használták.
Sorozatok, 1-1.5Gb filmek letöltése és médiaszerverrel megosztva egy Samu TV-vel.

Elmondása szerint nem volt semmi baj, míg nem frissítette DSM6.1 update2-re.
Azóta filmnézés közben véletlenszerűen leakad a NAS a tv-ről (tv beépített lejátszójával nézik a sorozatokat/ filmeket). Megáll a kép és a TV azt írja "forrás leválasztva" és el is tűnik a NAS a megosztások közül.

Ilyenkor PC-ről belép a DSM-be és onnan indítja újra a NAS-t és megint bizonytalan ideig jól működik.
Volt már, hogy a TV-t előtte ki-be kapcsolta, de az se oldotta meg a dolgot.
(ez kizárja, hogy valami beakadt process fogná a vasat, a média szerver újraindítása meg a NAS újraindításával megvalósul)

A DSM frissítésen kívül nem volt más változás/változtatás a rendszerben.
A NAS - Router (valamilyen TP-link 2.4/5GHz-et is tud) - TV kábellel van összekötve.

Torrentből jelenleg 16-20 db-ot seedel. Elmondása szerint régebben több is volt seed-ben és nem jelentkezett a hiba.

Mostanában mintha megsokasodtak volna a média megosztásos/média szerveres problémák.

Vagy a DSM6.1-ben van valami gubanc.
Vagy a cimbim rendszerében kezdett valami döglődni.

Majd még egy router ki/bekapcs és kábelek ellenőrzését mondom neki, de itt kifogytam.

Valami ötlet esetleg?

(#29750) kaciokos válasza Laposelemer (#29749) üzenetére


kaciokos
őstag

Update 2 után néztem egy filmet, és közben kétszer is kidobta a médialejátszót a NAS, egy NAS újraindítás úgy néz ki, megoldotta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.