Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Sz.Miki válasza Madwe (#29798) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem csak kártyát kapsz, hanem kitöltött lepecsételt magyarországi forgalmazótól származó garancialevelet is, míg az olcsóbb változathoz sima bolti gart kapsz.

(#29802) lajos75 válasza mutyi (#29797) üzenetére


lajos75
senior tag

Amihez van regisztrációs kártya arra 2 Év Garancia van egyébként meg a másikra csak 1Év van.

(#29803) envagyok válasza lajos75 (#29802) üzenetére


envagyok
veterán

Én több helyen is néztem, volt ahol 2 év, volt ahol 3 év gyártói garanciával adják.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29804) lajos75 válasza envagyok (#29803) üzenetére


lajos75
senior tag

Én a kérdésre válaszoltam miszerint a "Az Iponnál kapható" :)

(#29805) envagyok válasza lajos75 (#29804) üzenetére


envagyok
veterán

:R
:)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29806) llacee válasza Dr.FantastiK (#29796) üzenetére


llacee
őstag

6 eve mennek greenek nasban nekem es a parkolast ki lehet kapcsolni.Hibasodasi statisztikaja a rednek rosszabb.Raid5be green nem jo, ennyi

(#29807) SharpSA válasza llacee (#29806) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért nem jó a green raid5-be? Nálam pont így van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#29808) Dr.FantastiK válasza lajos75 (#29802) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az meg tok mindegy hogy 1 vagy 2 vagy 3 ev a Garancia, ugyanis a Syno cuccok szinte SOHA nem romlanak el ,, ha megy elso nap es nem vered le az Asztalrol akkor ugyanugy megy 5 ev mulva is !

Tapasztalatbol mondom. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29809) Rick4 válasza Dr.FantastiK (#29799) üzenetére


Rick4
félisten

Hja, amikor nálam gond volt, és elment egy villámlás továbbgyűrűző hatásaként a nasból a lan port, (meg még mellé félmillányi más eszköz is) mentettem volna a cuccaimat, kértem kölcsön másik nast, kérdeztem, az egyetlen lemezemet a kétlemezesből át tudom-e tenni adatvesztés nélkül egylemezesbe?
Olvass vissza, volt már róla szó.. Nagy segítség aki ilyen helyzetben van, nem mondom, meg is lett az eredménye, a hdd recuva nevű programmal egy csomó dolgot vissza tudtam állítani, egy csomót viszont nem...
Na ennyit Gandalfról és a társaságáról... Ez a csapat 100x többet ér, mint azok ott.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29810) Dr.FantastiK válasza Rick4 (#29809) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Emlekszek az esetedre ..

pont emiatt nem gyozzuk eleget ismetelni mennyire KELL LEGYEN BACKUP ! :K

JA, + 1 igazan jo minosegu SZunetmentes, ez alap !!

. . ui: Foldelesed, Villamharitod, FI Rele'-d nem volt ? ? semmi ??

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29811) Sanya válasza Dr.FantastiK (#29808) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sajnos a c sorozatú atom procival szerelt nasok elromlanak, az intel hibája miatt. Erre kapott mindenki plusz 1 év garit.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29812) Sanya válasza Dr.FantastiK (#29796) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én blue-t vettem, mi vele a baj?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29813) Rick4 válasza Dr.FantastiK (#29810) üzenetére


Rick4
félisten

Volt szünetmentes + ELŐTTE a villámos hosszabbító, ezekből kettp is, egyik szünetmentes el is füstöltö, itt annyi gond volt, hogy a közelben csapott be, és valószínű a kábelneten jöhetett be, a kábelmodem, router lan, műholdvevő alaplap, lcd tv panel, nas lan port, mind elszálltak, de érdekes módon a kombi kazán panelje is kuka lett, pedig az nem volt netre kötve. Jó az emlékezőkéd, még 2012 október 2.-án volt, pont a születésnapomon. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29814) llacee válasza SharpSA (#29807) üzenetére


llacee
őstag

Nem probaltam, de mikor kijottek a red termekek az osszes kinti forum telelett, hogy a parkolas miatt szetesik a raid5 tomb.Innentol mindenki elfelejtette h ki lehet kapcsolni.Mivel en nem probaltam, ezt az altalam olvasott fentartasokkal kezelt infot irtam.

(#29815) #56573440 válasza SharpSA (#29807) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert alapból nem ismeri a tler-t.

(#29816) SharpSA válasza #56573440 (#29815) üzenetére


SharpSA
veterán

Kicsit bővebben? Fogalmam sincs hogy az mi.
A parkolást érdemes kikapcsolni? Ez a beállítások között a HDD leállítása lenne? Nekem évek óta ment SHR kötettel green HDD-kkel probléma nélkül. Most raid5-ben megy pár napja.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#29817) kaciokos válasza #56573440 (#29794) üzenetére


kaciokos
őstag

Mentés (sőt, rendszeres offsite mentés) van a fontos adatokról (doksik, fényképek, stb.), de hát a 8TB nagy része filmekkel van tele, amit kapacitás hiányában nem tudok menteni, és végülis újra beszerezhető, csak egyszerűbb a félhalott merevlemezről lemásolni, ha még olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#29818) Madwe válasza kaciokos (#29817) üzenetére


Madwe
nagyúr

A filmekről van "biztonsági mentésed" hiszen újra beszerzed onnan ahonnan eddig. A többi biztonsági mentés is nagy adatforalommal jár, s lassú onnan visszaállni relatív, a lényeg h az adatok megmaradnak. Rendes saját mentés csak azokról kell, ami máshol meg nem található (normális időbefektetéssel) szóval nálad minden rendben :)

(#29819) zsolee73 válasza zsolee73 (#29725) üzenetére


zsolee73
tag

Az én film lejátszás-akadásos problémám megoldódni látszik.

Eddig úgy volt a rendszerem összekötve, hogy a telekomos routerbe csatlakozott a NAS és egy külön portra a média lejátszók egy switchen keresztül:

Szombaton átkötöttem a NAS-t is a gigabites switchre:

Azóta néztem a médialejátszókon 3D BD ISO-t, 1080p HD filmeket 40 MB/s bitrátával, oda-vissza tekergetve, és egyetlen akadás sem volt.
Ment alatta a torrent, és figyeltem az erőforrás kezelőt, a proci nagyrészt 5-10 % körül volt. Ez NFS megosztással (csak stream), de kipróbáltam médiaszerverként használva is a NAS-t, akkor ment kissé feljebb a proci használat.

Egyenlőre úgy fest, hogy a szolgáltató routere (Sagemcom F@st 3686AC) volt a ludas, hiába a gigabtes portja.

De ismét hozzáteszem, hogy nem vagyok szakember, az én tudásom kb. ennyiben merült ki :)

(#29820) #56573440 válasza SharpSA (#29816) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az error recovery control wd implementációja a TLER, de megtalálod még CCTL néven samu hita vonalon.
Firmware fícsör, ami arra szolgál, hogy írás vagy olvasás hiba után ne azonnal dobja ki a lemezt a kötet. Ha ez nem támogatott, és pl ráfutsz egy hibás szektorra, akkor a green repül ki a kötetből, a jobb vinyók meg magukban megpróbálják kezelni a helyzetet. Nem mindegy szerintem.

Nekem személy szerint nincs bajom a nasba greent mozgalommal, bár személy szerint nem tenném, de az más kérdés. Egyszerű kötetként kikapcsolt parkoltatással még van is mögötte filozófia bizonyos szögből, de ha már raid fut akkor én greenre nem bíznék semmit.

zsolee73: mondanám hogy mondtam, de igazából mondtam :D Jó hogy megoldódni látszik a történet :C

[ Szerkesztve ]

(#29821) zsolee73 válasza #56573440 (#29820) üzenetére


zsolee73
tag

igen, és köszönöm is a segítséget :)

(#29822) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok,
vásároltam egy ds116-os eszközt és a problémám az hogy nem megy hibernált állapotba a vinyó. A felső (status) és az alsó (disk) zöld led is világít folyamatosan (bár lehet ennek kell is). Kipróbáltam hogy kihúztam a hálókábelt hogy nem e valami nem engedi hogy pihenjen a rendszer de úgy sem akart hibernálódni. Van ötletetek hogy mi lehet a probléma?
Köszi!

ˣ

(#29823) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

Valaki le tudja írni, hogy a speciális merevlemez hibernáció funkció mit takar?
köszönöm.

(#29824) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Van egy nas, melyre kétlépcsős azonosítással léptem be, azonban most jó ideje nem jelentkeztem be rá adminként.. Most szeretnék belépni, erre nem enged be mert nem fogadja el a második lépcsőben generált kulcsot. MIért van ez?

Üdv: Csabee.

(#29825) gyugyo79 válasza #56573440 (#29820) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, pld multimédia tárolására NAS -ba is mindegy kb. mi kerül. Ha meg azt nézzük, hogy már az AV-GP-Green legtöb helyen többe kerül mint a RED ...
A kék az egyedüli ami "olcsóbb". De én már sokszor elgondolkozok azon is, hogy soho kategóriába mennyire komoly ez a színezés és a RED széria rengeteg csalódást okozott már (persze ez a látótérbe lévő nagy számok törvénye miatt is lehet) ... PRO -t meg otthonra úgyis kevesen vesznek, én se vennék. Mint ahogy az is megérne egy misét, hogy raid 5 -be 3-4 TB + os ilyen hdd -ket használni is mennyire szerencsés dolog.

(#29826) Madwe válasza Csabee. (#29824) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sok oka lehet, leggyakoribb h a timespampben van valami hiba, a nas azóta rendesen a neten volt eddig is? Nem lehet h csak az ip címed blokkolta?

(#29827) Csabee. válasza Madwe (#29826) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biztos nem blokkolta az IP címemet:) Timespamp? Az mi? Időbélyegre gondolsz? Átenged az első lépcsőn a jelszavamat tudom, megnyitom a google authentikátort, és ott a generált kódot nem engedi már :S

Ilyen esetben mit lehet csinálni? Időt hogy állítok be admin nélkül?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#29828) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Synology-n ha resertelek a gombbal, akkor minden user törlődik vagy csak az admin?

Üdv: Csabee.

(#29829) Tesztelo.hu válasza Dr.FantastiK (#29810) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Villámcsapás másodlagos hatása ellen ezek egyike sem ér semmit sem. Nekem is így volt. Nem a hálózatba csapott, csak a közelbe. Tönkrement a házimozi erősítő és a DVD-lejátszó, de a tévé pl. nem, pedig mindegyik ugyanabba a fali aljzatba volt bedugva.

(#29830) Magnat válasza gyugyo79 (#29825) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

És mi a helyzet a Purple-lel meg a Blackkel? Előbbiről pont nemrég hallottam (nemtom igaz-e), h kis fileok olvasásakor még a Redet is elveri, pedig lassabb fordulaton dolgozik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29831) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki megoldást arra, hogyan lehet időzített backupot csinálni másik nem synology nasra?
Lehetőleg olyan kellene, ami használható formában ment, azaz ha lehal a syno, akkor simán elérjem a file-okat a másik nason is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29832) Dr.FantastiK válasza Csabee. (#29828) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, minden User, es ujbol kell beallitani mindent, Admin jelszot is, mint mikor telepited.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29833) #56573440 válasza envagyok (#29831) üzenetére


#56573440
törölt tag

Attól függ mi a másik nas... De általában egy sima webdav elég kéne legyen. syno-n engedélyezed, a túloldalon meg keresel opciót ami ezzel működik.

(#29834) envagyok válasza #56573440 (#29833) üzenetére


envagyok
veterán

WD My Cloud.
Igazából semmit sem tud alapból, tehát csak mint hálózati meghajtó látszik, esetleg nfs.
A syno látja, csatlakoztatni is tudom a mappát, de sehogy sem akarja ráengedni a backupot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29835) Csabee. válasza Dr.FantastiK (#29832) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ok köszi. Úgy tűnik hogy egy manuális leállítás bekapcsolást követően betudtam jelentkezni. Érdekes jelenség..

Üdv: Csabee.

(#29836) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A NAS-om külső elérése kicsit izgat. Mármint örülnék ha tisztában lennék vele inkább, mintsem kockázatnak tegyem ki magam.

Szóval a kérdés az lenne, hogy NFS megosztást irányított (111, 892, 2049 TCP/UDP) porton lehet úgy csinálni, hogy értelemszerűen a WAN felől bejövő ügyfél gazdaneve vagy IP-je regisztrált? Vagy NFS csak egy IP tartományon belül működik :F

"in medias res"

(#29837) gyugyo79 válasza Magnat (#29830) üzenetére


gyugyo79
addikt

A black a leg gyorsabb a színezett soho kategóriából szerintem csak 7200 fordulatú van mióta van ssd nem annyira kapós az én látókörömbe előtte is a raptor ment inkább én a laptopomba használom rendszer ssd mellett és érezhetően gyorsabb a sima 5400 as laptop hddknál.
Utána jön a kék amiből van 7200 as is de csak 1 TB -osig. A többi purple, red az bizony 5400 as vagy már "IntelliPower" -t írnak ...
El kell menni az oldalukra feketén fehéren le van írva. Soknál szerintem csak a vezérlő szoftver kicsit más meg a matrica és az árcédula ( de az se nagyon a hasonlókánál) .A red esetleges pozitívumait blackrulz leírta. Aztán van, hogy ez jól sikerül meg van, hogy nem ... Mint ahogy a greennél is komolyan mellé nyúltak annó, most már hiába volt jobb amivel forgalomba hozták a legenda már szárnyra kapott.

Amit én látok ami a véletlen is lehet, hogy azok a kis és otthoni felhasználok akik a 2 lemez NAS ba vettek akár milyen hdd-t tehát nem kifejezetten RED et azok ugyan olyan jól elhasználják mint és a hiba arány se nagyobb náluk. De mivel RED van többségben így abból többet látok meghalni és a legjobb, hogy sokat 3 év alatt csak ugye a legtöbb helyen 1-2év csak a gari és az amúgy a wd nél az árba épített "Premium Support and a 3-year Limited Warranty" megy is a feleslegesen kifizetett oszlopba...

[ Szerkesztve ]

(#29838) endlers


endlers
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kerestem a fórumban minden létező címszóval, de nem találtam választ rá.
Olyan kérdésem lenne, hogy ha otthonra telepítesz NAS szervert és csatlakoztatod a hálózathoz a telefonodat/tabletet akkor az automatikusan mindent letud tölteni a telefonról? pl nem csak dokumentumokat, hanem pl viber vagy messenger üzeneteket is?
Illetve ha nem otthon vagy akkor elérhető-e a telefon/tablet ha más Wi-Fi vagy 4G-n vagy?

Köszönöm a válaszokat.

(#29839) Dr.FantastiK válasza endlers (#29838) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy kicsit furcsa amit irsz:

az hogy otthonra vagy barhol mashol telepitesz egy NAS-t, mikoze volna a letolteshez !??

ami letoltheto az nem fugg semmi mastol. . .

viber uzenetet a NAS-ra ? minek ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29840) TomAce


TomAce
tag

Miert van azt ha Synology Download add-onal Firefox alatt hozzadaok egy torrentet a letolteshez, akkor abbol failed lesz?

(#29841) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
lenne egy kerdesem:
adott egy 216j, nagyon jol szuperal.
Tm is megy, de mostanaban /mar 3szor/ hazajovok este es a TM leallitva.
ujrainditom a TM-t es minden OK.
Nem tudjazok mitol lehet?
DSM 6.0.2-8451 Update 9

Koszonom
Udv

(#29842) Dr.FantastiK válasza TomAce (#29840) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nincs kapcsolat az add-on es a Syno server kozott !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29843) Rick4 válasza Dr.FantastiK (#29839) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, jól értem-e, de talán a mentésre gondol, hogy az üziket is menti-e? Na hadd fogalmazza meg újra, hátha érthetőbb lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29844) envagyok


envagyok
veterán

Egy hülye kérdés:
Ha a hyperbackuppal file copy (helyi adatok másolása) mentést csinálok, vagy rsynces file copyt (távoli adatok másolása) akkor csak simán másolatot csinál, vagy ellenőrzi is a backup konzisztenciát, átnézi a filet, hogy sikeresen átmásolta?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29845) TomAce válasza Dr.FantastiK (#29842) üzenetére


TomAce
tag

Kiirja, hogy csatlakozott, illetve mutatja a már kész / seedelt taskokat. Úgyhogy kapcsolat van közte.

(#29846) endlers válasza endlers (#29838) üzenetére


endlers
újonc

Sziasztok

Bocsi, talán igen pontatlanul fogalmaztam.
Akkor kő egyszerűen a kérdés, NAS-on keresztül tudnak-e utánad kémkedni?
Ha csatlakoztattad a rendszerhez a telefont akkor otthon, letudod tölteni a telefonról a doksikat. (képek, videók stb) de ezen keresztül beletudnak-e nézni a telefonodba? Megnézni a Viber vagy Messenger üzeneteket is, esetleg ezeket is letudod tölteni?
És ha már párosítva van a készülék, akkor szükséges-e hogy az otthoni Wi-Fi-n legyél, vagy a letöltés megy távolból is?

Remélem így már pontosabb.

Köszi

(#29847) tobibaby


tobibaby
újonc

Sziasztok!

A mai napon telepítettem a ds216 play nasra a odoo programot. Ezt hogy tudom elérni nyílt internetről?

Tóbi

(#29848) heroldbalu válasza endlers (#29846) üzenetére


heroldbalu
tag

Szia csak az első kérdésedre válaszolok gyorsan.

Ha valaki kémkedni akar utánad, azt a leggyengébben beállított eszközödön keresztül fogja, ha a NAS-od rosszul van beállítva akkor azon keresztül. Ha a telefonodon tátong egy biztonsági rés, mert nem frissítettél akkor azon keresztül fog kémkedni utánad. Minden ilyen jellegű félelem jogos lehet, ha nem tartod karban az eszközeidet, ezért javasolt a többlépcsős biztonsági rendszerek kiépítése (NAT, tűzfal, vírusvédelem, kellő tájékozottság, tudatosság).
Ha mindent betartasz akkor is lehetséges kémkedni utánad, csak körülményesebb, és erőforrás/idő igényesebb.

Összefoglalva egy helyesen felparaméterezett Synology nem a leggyengébb eleme a hálózatodnak, ( szerintem!), ha a kémkedéstől félsz akkor használj kellően ellenőrizhető csevegő alkalmazást PGP e-mailezést (amik szintén nem feltörhetetlenek, de időigényesebb a jogosulatlan hozzáférés szerzése).

Synology, iPhone

(#29849) Magnat válasza gyugyo79 (#29837) üzenetére


Magnat
veterán

KÖszi a kimerítő választ, a kérdésem igazából arra irányult, h szted érdemes-e soho kategóriában ezekkel foglalkozni, illetve, h ár/teljesítmény/megbízhatóság vonatkozásban melyik milyen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29850) endlers válasza heroldbalu (#29848) üzenetére


endlers
újonc

Köszönöm a választ. Értem
Igazából egy ismerősnél telepítettek ilyet és ő gyanakszik arra, hogy ezen keresztül szeretné lenyomozni az illető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.