Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) mutyi


mutyi
őstag

Két kérdésem lenne, mind a kettő a Plex-el kapcsolatos.
Hogyan és hol lehetséges azt beállítani, hogy ne kelljen mindig belépni a Nas-ba és elindítani a Plex alkalmazást ahhoz hogy pl. távolról vagy akár a tv-n tudjunk filmeket nézni,mert jelenleg előbb be kell lépni a Synologyba és a Plexet indítani,utána már látja a tv is meg bármelyik külső forrás. Addig offline.

A másik kérdés pedig az lenne, hogy jelenleg ha manuálisan frissítem az adott könyvtár tartalmát csak akkor látja a plex az új filmeket. Én azt szeretném ha ezért sem kellene mindig manuálisan könyvtárakat frissíteni, hanem ő magától x időnként frissítsen.

(#29952) Csabee. válasza Rick4 (#29950) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A nas nem
Hinném hogy rossz mert alig van 10%-os cpu használat. A switch pedig gigabites, (nem a 10e ft os).

Üdv: Csabee.

(#29953) Rick4 válasza Csabee. (#29952) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyan én itthon a kis hálózatommal nem vagyok jó példa, de mikor a telefonommal feljelentkezek a wifire 5GHZ-en, és a 150mbps-es sávszélen elkezdek feltolni a nasra ds file- fal mondjuk 20GB fényképet, a router igencsak csúcson jár, és minden meglassul, pedig az se egy vacak darab, tp-link wdr 3600-as openwrt-vel... Ahogy véget ér a móka, minden visszaáll. Ugyanez megtörténhet más hálózaton is, ahol épp kihasználják a max sávszélt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29954) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Be lehet állítani, hogy küldjön figyelmeztetést a nas egy felhasználónak, ha adott köteten kezd elfogyni a hely?

Nekem elég sok mindenről küld figyelmeztetést a nas. Azt betudom állítani, hogy ugyan ezeket elküldje az adott felhasználónak vagy nekem is csak ezt az egy figyelmeztetést küldje el, viszont személyre szabni nem sikerült.

(#29955) Dr.FantastiK válasza Mate (#29954) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

persze, de csak ha megadtad a DSM-be az usernek az email cimet !
( es csak ha van beallitva neki Qota.).

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29956) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

DS116 NASon jelenleg stabilan fut a plex. PC-n nézem róla a filmeket, azzal sincs gond. Nyáron terveben van 50" környékén LG 4K TV vásárlása. WebOS-t használ itt valaki, akár napi szinten plexel? :) 4K tartalom még nem lenne egy jó darabig, azzal tisztában vagyok, de mostanság már nem éri meg a fullHD. Szóval 4K TV-n lenne fullHD anyag plexen streamelve. :)

Vélemény? Vagy más gusztusos megjelenésű otthoni videotékás megjelenítés is érdekel.

Köszi!
T

(#29957) allein válasza benceyce (#29916) üzenetére


allein
addikt

Mindenképpen be fogok számolni mennyivel több a villanyzámla :DDD annyi van az előző válaszom óta, hogy most már 1340 torrentet seedelek.

Előző típusom - DS214+ ami csak két lemezes volt, nem igazán fogyasztott sokat :DDD nekem csak torrentezésre kell egyelőre a gép. Persze a BD filmek lejátszására is.

Szerintem ennyi pénzből jóval comosabb PC-t lehet építeni, vagy home made seed servert, sokkal nagyobb fogyasztással.

De Synologyal minden adott, egyszerű kezelni és megbízható rendszer, előző típusom 3 évet ment gond nélkül. Synology esetében inkább a software részét fizetjük meg, szerintem. De ezzel nem mondtam újat.

(#29956) tomi5244 - webOS rendszert én használok. Elég gyenge, mármint lassú. Android rendszer TV-n gyorsabb, van mindkettő, ezért be tudok számolni.

Viszont, az LG-men soha nincs gond az EPG-vel, androidos TV készülékemen előfordulnak EPG gondok.

Ha a pénztárca engedi, akkor OLED :D elég a Full HD szerintem, nekem is ilyen van. Nem kell még 4K, nincs még elég anyag. Én vásároltam egy 4K Philipset, de én ambilight fan vagyok, fontos volt a 3 oldalas ambilight. 4K filmek egyelőre nem varázsolnak el :(

Szépek viszont a 4K videók youtubeon, de sokat dob a 3 oldalas ambilight :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29958) tomi5244 válasza allein (#29957) üzenetére


tomi5244
őstag

Ha veszek is, kb 10 évig ez lesz a TV-m, ezért vennék 4K-t később még jól jöhet. Meg a szoba is elég kicsi, tehát közelről nézném és később ha lesz tényleg 4K tartalom, bánnám a fullHD-t. De majd még meggondolom :)

(#29959) #56573440 válasza tomi5244 (#29958) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha a plexi transzkodol 4kt akkor meg leszel love. Sokkal combosabb vasak se bírják... A play verziók csipjet nem használja, úgyhogy az is gg. Ha nativban le tudja a tv játszani akkor oké leszel, ha nem, kell egy médialejátszó elé.

(#29960) tomi5244 válasza #56573440 (#29959) üzenetére


tomi5244
őstag

A transzkódolás tudom, hogy komoly hardvert igényel, de a fullHD is elég lenne kezdésnek. Az pedig most is megy. Helyi gigabites hálón szerintem menne natívban, szerver beállításai közt be lehet állítani, hogy ne kódoljon.

(#29961) Madwe válasza allein (#29957) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor te webos 2t vagy 1et használtál, a 3 már hasít.
+1 az oledre:)

(#29962) Grougon válasza tomi5244 (#29960) üzenetére


Grougon
tag

elvileg plex passal már bétában megy a hw transcode. Kíváncsi lennék rá mit tud.

(#29963) alma18


alma18
tag

Sziasztok!

Lenne egy lejátszásbeli problémám. NAS-ról szoktam nézni a tv-n Xiaomi mi box 3-n keresztül filmeket. Mostanában azonban olyan csinál, hogy ahogy elkezdem nézni a filmeket, kb 5 perc után lehal az egész. Kodi-t használok upnp kapcsolattal. Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma? Eddig nem volt jellemző ez a hiba. Köszönöm!

(#29964) Rick4 válasza alma18 (#29963) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen nasod van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29965) allein válasza Madwe (#29961) üzenetére


allein
addikt

930V típus, webOS TV verzíó - 1.4.0-2525 (afro - ashley), ez van jelenleg. Annó amikor vásároltam mondták, hogy jön rá a 3.0.

Tudok frissíteni? Tudnom kellene amúgy gondolom :U nem kínált fel frissítést.

Szerk: nem található új frissítés :C na lépek másik topikba érdeklődni, bocsi az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29966) #56573440 válasza tomi5244 (#29960) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egészen biztos hogy a mostani nason nem transzkódol hanem csak adatot küld. Beállítani be lehet mindent, de ha a tv nem ismeri az adott formátumot/konténert, hangot, etc,vagy csak a plex app azt hazudja hogy nem tudja -mint a telefonoknál pl- akkor nem fogod tudni nézni sehogy se. De mondom, nem a világ vége, kell alá egy közepes lejátszó és kész is vagy. Ahogy néztem pl egy rasplex raspberry pi 3-on már elviszi a 4k-t is natívan, a tv távval vezérelhető cec-et támogat. És a felülete is jobb mint a droidos plexé :P

[ Szerkesztve ]

(#29967) alma18 válasza Rick4 (#29964) üzenetére


alma18
tag

Szia!

ds115j

(#29968) Rick4 válasza alma18 (#29967) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanazon a hálón kellene próbálni, a médialejátszódon nincs másik funkció, amivel tudnál lejátszani? Pl arra gondolok, hogy nekem van egy androidos 4K lejátszóm, amin a saját lejátszó mellett van kodi is, a kettő megy külön. Ha ez sem vezet eredményre, NFS-sel próbálkoznék.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29969) gyugyo79 válasza alma18 (#29967) üzenetére


gyugyo79
addikt

Miért upnp -n át használod? Próbáld meg, hogy fel csatolod a kodinak smb -n vagy nfs -el a NAS könyvtárait.

(#29970) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Segítséget szeretnék kérni,

Ma mikor hazajöttem azt vettem észre, hogy a download stationben nem mennek a le/fel töltések, gondoltam semmi baj, csomagkezelőben leállítom a programot és újraindítom, de nem sikerült, a leállításra nyomva a betöltés animáció ment körbe körbe, közel 1 óráig de nem állt le, ezért rányomtam a nas újraindítás fülre, a nas nem indult újra csak azt írta, hogy újra fog indulni, a kék led villogott folyamatosa, ezt kb 30 percig engedtem majd hosszan nyomvatartottam a bekapcsológombot a nas így leállt. Mikor visszakapcsoltam elindult a nas beléptem a csomagkezelési központba, hogy eltávolítsam a download stationt, de megint csak a betöltés animáció forog körbe körbe lassan 1,5 órája, de nem történik semmi. Összeomlott a rendszer, csak úgy? mit tudok tenni?

Azt nem írtam, hogy egy DS216+II nasról van szó.

A csomagkezelési központban még mindig csak annyit ír, hogy "feldolgozást végez" de nem történik semmi.

Közben észrevettem, hogy a Cloud Sation Drive sem csatlakozik, csak annyit ír, hogy "csatlakozás"

Mi történhetett, semmit nem állítottam rajta és nem telepítettem. Egyszerűen mire hazaértem ez fogadott

Most pedig mikor újra szeretnék belépni a nasba már csak egy fehér képernyő fogad.

Tönkrement a nas?

[ Szerkesztve ]

(#29971) Rick4 válasza Sz.Miki (#29970) üzenetére


Rick4
félisten

Neted van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29972) Sz.Miki válasza Rick4 (#29971) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen.

Most már be sem tudok lépni, egy pillanatra beugrik a kapcsolódás majd fehér képernyő.

:W :W :W :W :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#29973) Rick4 válasza Sz.Miki (#29972) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy üres vinyód, amit betéve pár perc alatt feldobsz egy rendszert rá? Kiderül, hogy a készülék hardveresen rendben van-e.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29974) Sz.Miki válasza Rick4 (#29973) üzenetére


Sz.Miki
őstag

nincs, legközelebb jövőhéten tudok hazahozni.

Megkaparom magam ha összefosta magát....

Megpróbálom a power gombot nyomvatartom, hogy álljon le és újraindítom.

Most nyomtam rajta leállítást, villog a kék led, de nem fog leállni magától :=(

Marad az, hogy tovább tartom nyomva és akkor kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#29975) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sikerült belépni és eltávolítani a download stationt, A nason van mód rendszer karbantartásra, vagy öndiagnosztikára?

[ Szerkesztve ]

(#29976) Rick4 válasza Sz.Miki (#29975) üzenetére


Rick4
félisten

vinyó smart értékeit nézd meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29977) Sz.Miki válasza Rick4 (#29976) üzenetére


Sz.Miki
őstag

100/100 mindkét vinyó rendben van nincs error.

(#29978) Rick4 válasza Sz.Miki (#29977) üzenetére


Rick4
félisten

Bekapcsolás után visszatért minden a régi kerékvágásba?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29979) Sz.Miki válasza Rick4 (#29978) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A download staton most el van tavolitva, most már ujra is tudom indítani, le is tudom szabályosan állítani es a cloud station drive is szinkronizál. Holnap ujra rakom a download stationt, most egy éjszakára hagyom, holnap meglatom, hogy mi történik ;)
Mindenesetre elég illesztő volt, főleg mikor már be sem tudtam lépni.

(#29980) daniel2121 válasza Sz.Miki (#29979) üzenetére


daniel2121
senior tag

öööö ijesztő talán.

(#29981) alma18 válasza Rick4 (#29968) üzenetére


alma18
tag

NFS-el próbálkoztam, de egyszerűen nem jutott a mappa aláosztásig ahol a filmek vannak. Arra gondolok, hogy NFS engedélyezve a nason, a video mappa is beállítva, és a video mappában fájlt nem látja. Nem tudom ott mi lehet a probléma, a mappa beállításnál az ip-nek a box ip-jét adtam meg és mégsem jó. Itt hibáznék valamit?

(#29982) Rick4 válasza alma18 (#29981) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de előtte a nasban engedélyezted az nfs megosztást?
Vezérlőpult- fájlszolgáltatások, azon a lapon alul az nfs megosztás elé pipa, oké, majd a vezérlőpult megosztott mappák alatt a filmes mappád dolgait szerkeszted, a legutolsó fül az nfs engedélyek lesz, ott hozzáadsz egy ügyfelet a médialejátszód belső ip-jével, írás- olvasásra engedélyezve. (remélem fix ip-je van)

Na ezután már menni fog. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29983) alma18 válasza Rick4 (#29982) üzenetére


alma18
tag

Köszi szépen, amint hazaérek meg is nézem.

(#29984) Kerek


Kerek
csendes tag

Szevasztok!
Download station segitséget kérnék data.hu-s prémium letöltéshez. Nem szedi le a kivánt fájlt, hanem helyette a data letöltő oldalát menti el olyan kiterjesztéssel amit le akartam tölteni.
Pl. akármi.rar amit letölt. A tartalma pedig a data.hu html forrás, nem rar fájl, csak a kiterjesztése az.
Látom hogy letöltő oldalnak van beépitett prémium pluginje. Datához nem találok.
Mi a megoldás?

(#29985) Dr.FantastiK válasza Kerek (#29984) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az ilyeneket (ami nem direkt Link) ne a Download Station-al tolsd le !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29986) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!

DS116 és a DS115J között vacillálok.
Mail szerver csak a DS116-ban van?
Fényképek, dokumentumok tárolására, elérésére használnám.
Nagy hébe, hóba megnézünk róla 1 filmet, de gondolom evvel mind kettő elboldogul.
Köszönöm.

(#29987) Multibit válasza Bence_ (#29986) üzenetére


Multibit
veterán

Erőben ég és föld a kettő. Egyértelműen a DS116 a jó választás.

(#29988) Blaise válasza Bence_ (#29986) üzenetére


Blaise
veterán

DS116 egyértelműen.

(#29989) MrCsiT válasza Bence_ (#29986) üzenetére


MrCsiT
addikt

Bence_: ha hosszú távra tervezel, egyértelműen 116. :K

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#29990) Sz.Miki válasza Rick4 (#29978) üzenetére


Sz.Miki
őstag

lekopogom de helyreállt a rendszer, most már a DS. is rendesen működik, eszem nincs hozzá mi volt ez a majdnem teljes összeomlás. Remélem nem hozza többet rám a frászt.

(#29991) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

A quickconnect nálatok müködik?
Nekem kb 1 órája se kép, se hang......

Tomi

[ Szerkesztve ]

(#29992) gyugyo79 válasza stomi76 (#29991) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne is mond, én hülye azzal állítottam be szüleimnek a video stationt mert nem is tudom miért erre ma telefonon vezérelhettem le az átírását a bejelentkezéshez mire rájöttem, hogy mi a hiba okozója. :/

(#29993) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Egyszerűen agybajt kapok:

A NAS-om mindenhonnan el tudom érni távolról egyedül szüleimtől (UPC) nem megy. Sem a QckC (ez csak homokórázik), sem a DDNS-el. Céges UPC-től (Budapest), és egyébszolgáltatótól mindenhonnan megy!

A gépről a DDNS nevet és az IP-t is tudom pingelni, a portovábbítás rendben van - mi az ami nem jó? :F :R :W

"in medias res"

(#29994) alma18 válasza Rick4 (#29982) üzenetére


alma18
tag

Szia! Beállítottam ahogy írtad, azonban így is változatlan. NFS keresésnél a kodiban ip címet látja, utána az a mappát is, jelen esetben az alap gyári mappa struktúrában beállított /volume1/video, azonban az ebben látható filmeket már nem. Ezzel nem tudom, hogy mit tudok kezdeni. Ebben a video mappában vannak a filmek külön mappákban.

(#29995) alma18 válasza alma18 (#29994) üzenetére


alma18
tag

amint leírtam meg is javult :) Hihetetlen, eddig mi tartotta vajon vissza attól, hogy jól működjön :) Köszi a segítséget!

(#29996) alma18


alma18
tag

az az érdekes. hogy minden jogot meg kellett adnom. Squash-t minden felhasználó számára, biztonság sys, aszinkron, nem privilagizált prtok és csatolt almappákhoz hozzáférés. Ez mind kellett, hogy most látszódjon az összes film. Ha ez normális, akkor megnyugodtam :)

(#29997) Magnat válasza Csabroncka (#29993) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

és ha az ip alapján szólítod meg? Írtad, h ip és ddns alapján is pingelhető és ddns és qc alapján nem éred el, szóval akkor ha jól értem, az ip alapján megszólítás még nem volt tesztelve.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29998) Madwe válasza Csabroncka (#29993) üzenetére


Madwe
nagyúr

próbáld ki https-en keresztül is, volt nekünk is egy upc-s hely, ahonnan csak az működött, sima http nem

(#29999) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok Szinológusok!

Hamarosan én is csatlakozom a szinológia egyházhoz, de lenne hirtelen egy kérdésem:
A DSM webes elérése beállítható 80-as, ill. inkább 443-as portra is? Https-hez használtok ingyenes certet, pl. Letsencrypt?
Még valami: használja valaki torrentek kölcsönzésére T-s gigabites nettel? Kíváncsi lennék a sebesség értékekre.

Előre is köszönöm!

ui: az ismerkedést egy 1515+-al fogom kezdeni, de ez kicsit overkill otthonra, úgyhogy később egy 414-ben gondolkodom, megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#30000) inflator


inflator
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenlegi 213J NAS-om nem képes letölteni 10MB/s-nál gyorsabban. Ez az elméleti maximuma, vagy nálam van a hiba?
Gigabiten van, a net is 500-as.

Köszi előre is a válaszokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.