Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) MrCsiT válasza Essejó (#25038) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egyre érdekesebb a DLNA vs LG TV eposz: hogy kizárjam a NAS-t, mint problémaforrást, kipróbáltam úgy, hogy a pent az Asus routerbe dugtam, és annak a DLNA funkciójával próbáltam a lejátszást.
Nem ment.

Így most azt mondom, hogy kicsit rosszul emlékeztem, de már jobb (több kávé, tudjátok..) szóval,
a 6.0 Béta alatt nem is annyira a lejátszással volt gondom, hanem azzal, hogy nem volt képes feliratfájlokat rendesen kezelni.

A nagy méretű mkv-kkal - sőt, nem is a méret a lényeg, hanem a kódolás bitrátája: van erre egy teszt, ami különféle kódolási rátákkal készített talán mkv- vagy egyéb (elnézést() fájlokat tartalmaz, és a teszt során volt olyan kódolás, amit nem tudott kvázi képregényként sem lejátszani a tv - így marad ezekre a fájlokra a pen.

Igazság szerint, az a néhány sorozat, amit nézek és nem érnék el itthon másképp, azok jellemzően x264-es avik, azok meg gond nélkül mennek, így arra nem vagyok motivált, hogy 60-90e vagy több pénzért médialejátszót vegyek.. :N

patice:
"Nálunk simán megy a tv-n a hangsáv és felirat vàltás is." - mkv formátum lejátszásakor, az LG-n nálam konkrétan szürke a hangváltó menü. Van valami eltekerve nálad a gyári médiaszerver beállításokban? :F
Nálam semmilyen extra, átkódolás, ilyesmi nincs engedélyezve jelenleg. (98%-ban így is megy minden.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25052) MrCsiT válasza MrCsiT (#25051) üzenetére


MrCsiT
addikt

Mivel nast cseréltem a közelmúltban, 0-ról volt telepítve az egész rendszer, így nálam semmi nem régi.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25053) Mankó válasza #54625216 (#25049) üzenetére


Mankó
veterán

Cat5e kábelen keresztül a kis Zyxel 310-nek sincs baja nfs kapcsolaton keresztül a BD iso-kkal. Még akkor sem ha 3d-sek. Persze aktív torrentnél már előjönnek a hibák.
A play funkció nálam sem igazán rúg labdába, inkább a gyors torrent, külső elérés, belső hálózaton belüli adathozzáférés lenne a lényeg.
Eddig akárhány nassal is volt dolgom, mindnél a torrenttel lehetett letesztelni leggyorsabban, hogy mennyire is erős a bele épített proci. Nálad mennyivel pörög a torrent és milyen nettel?
Új árakkal nem gondolkozok max a 116 esetében, de meggondolandó, ha közel azonos áron kapnék egy használt 214playt.
Zaj tekintetében hogy áll a Play, mert a 116-ot nagyon dicsérik halksága miatt?
Köszi

(#25054) McSico


McSico
senior tag

Hali!
Milyen IP-kamerát tudnátok ajánlani ami kompatibilis a cuccal, van benne PoE és lehetőleg fHD-s?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#25055) V.Stryker válasza McSico (#25054) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pl. Hikvision DS-2CD2120

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25056) Essejó válasza MrCsiT (#25051) üzenetére


Essejó
veterán

60-90? Mennyibe kerül a RaspberryPi2 + táp+Kodi? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25057) Multibit válasza MrCsiT (#25051) üzenetére


Multibit
veterán

hogy 60-90e vagy több pénzért médialejátszót vegyek..
:Y
Ha nincs kedved építkezni, itt egy konyhakész alternatíva: [link]
Messze van a 90-től, de még a 60-tól is.

(#25058) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25057) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vagy még olcsóbban vesz egy 2. gen chromecast-et. Normális wifivel röhögve visz 1080p filmeket is.

(#25059) noorbertt válasza Multibit (#25057) üzenetére


noorbertt
őstag

Vagy akkor inkább openelec.
http://webshop.openelec.tv/
Ez is "csak" 30e.

(#25060) eric.cartman válasza Multibit (#25057) üzenetére


eric.cartman
senior tag

vagy 23-ért tőlem egy ugyanilyen WD TV WiFi (itt áll a dobozában) ;)
- még meg sem hirdettem...

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25061) McSico válasza V.Stryker (#25055) üzenetére


McSico
senior tag

Kössz a tippet. Megnézem megfelel e. :R

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#25062) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Azt meg lehet valahogyan tudni, hogy ha van kettő lemez egy nas-ban, akkor melyik az, amiről kvázi "bootol" az eszköz, melyiket tartja rendszerlemeznek?
Azt tudom, hogy a DSM ott van mind a két lemezen.
A sztori az, hogy vala az 1-es rendszer lemez, és a 2-es kvázi adat, majd az 1-est kicseréltem egy másikra, és most nem igazán tudom, hogy melyikről fut maga a rendszer? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25063) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok!

A DSM 6,0 upgrade kb. mennyi ideig tart? Nekem már 20 perce nyüglődik, kezdjek aggódni?

Köszi

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25064) MrCsiT válasza gbors (#25063) üzenetére


MrCsiT
addikt

ááá, majd 1,5 óránál aggódj :DDD

tart egy darabig. Azon is múlik, mennyire bonyolult a rendszered, szerintem..

update: készen lett?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25065) Mr Bond 007 válasza MrCsiT (#25062) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A rendszer elvileg mindegyiken rajta van és az összes tükrözve van ha bármelyiket kivennéd vagy kiesne akkor is minden meglegyen. Ha pedig beraksz egy másikat akkor inicializáláskor arra is ugyanúgy rákerül a rendszer partíció. Gondolom az elérhető legelső foglalatban levő eszközről indítja, ha az nem elérhető akkor a sorban következőről.

(#25066) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

a download stationben be lehet valahogy állítani a sorrendet?
pl van 100 torrent a sorban, hozzá adok még 1-et, és azt legyen a következő.

Jelenleg úgy szoktam, hogy mindet leállítom, és az az egyet indítom el, de ezzel ugye az a baj, hogy akkor a seedből is kiszedi a már készeket, és ha újra indítom órákig tart míg mindet vissza ellenőrzi.

(#25067) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Hol a rossebbe és mit kapcsoltam be, hogy oldalt a widgeteknél látom a File Change Log-ot? Nem akarom, hogy logoljon ilyeneket! :) 6-os DMS

A másik, hogy mióta megfrissul 6-ra, azóta nem kapcsolja le a HDD-ket. 15 perc után illene, 4 óra után meg saját magát, de ez napokig elpöfök úgy, hogy a kutya nem szól hozzá. Van valami tudomány erre?

Köszi

laca

(#25068) MrCsiT válasza vitezlejszlo (#25067) üzenetére


MrCsiT
addikt

DSM 6-ra frissítés után, a javításokat is feltetted? ..csak mert az egyik, emlékeim szerint, éppen ezt a hibernálás hibát javította..

Mr Bond 007: "Gondolom az elérhető legelső foglalatban levő eszközről indítja" - nos, miután betettem az új 1-es lemezt, és működésre fogtam, leállítottam, kivettem a 2-est, indítottam egyet úgy, hogy csak az 1-es volt bent. Ezt követően leállítottam, és visszatettem a 2. lemezt. Ezek után, azt mondta a rendszer, hogy javítani kell a rendszer partíciót a 2-es lemezen, és ezt szerinte hibátlanul meg is csinálta.

Ezt követően, nem látok semmi bejegyzést arra, melyik a system számára. Én is gondolom, hogy az első az, de azt gondoltam, megkérdezem, hátha valaki tudja is. :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25069) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Otthonról elhoztam az albérletbe a NAS-omat, viszont elfelejtettem kikapcsolás előtt az ip címét visszaállítani az eredetire.

Így a 192.168.1.64-es címet birtokolja fixen, viszont az itteni router 192.168.0.100 és 199 között osztja ki a címeket. Gyanítom ezért nem tudom itt elérni a NAS-t.

Tudom valahogy rezetelni a NAS beállításait úgy,hogy ne vesszen el róla a közel 1 terányi cucc?

Vagy egyszerűbb lenne a routert úgy átállítani,hogy belül essen a tartományon a NAS címe?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#25070) Patice válasza MrCsiT (#25062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Maga a rendszer egyik lemezen sincs, ezt a NAS alaplapjára forrasztott flash memória tárolja, innen bootol, ez a rendszer magja. Ezért van az, hogy a NAS "meg tudja jegyezni" lemezek nélkül is, hogy milyen verziójú DSM futott rajta. (Migrálásánál ugye fontos, hogy a DSM verzió ugyan az legyen mindkét eszközön.)

A rendszer többi része pontosan fogalmazva a létrehozott köteteken van, tehát ahány kötet, annyi kiegészítő rendszer partíció lesz. Ha egy lemez egy kötet, akkor igaz csak, hogy minden lemezen van rendszerpartíció.

Hogy mik vannak a köteteken?
Az első kötet rendszerpartícióján tárolja a DSM a létrehozott felhasználókat is.
Az alkalmazások és ezek konfigurációs fájljai. Adott alkalmazás telepítésekor megkérdezi a rendszer, hogy melyik kötetre települjön.

(#25068) MrCsiT:

Amikor a 2. lemez nélkül beindítottad, akkor valószínűleg érzékelte ezt és megpróbálta helyrehozni a hibákat, gondolok itt a 2. köteten található megosztások jogosultságaira, esetlegesen ide telepített alkalmazásokra.
Utan ahogy visszatetted, ezeket vissza kellett csinálnia - valószínűleg ez volt az a javítás, ami lefutott.

Legalábbis eddig én így raktam össze fejben a működését. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25071) Patice válasza Burki (#25069) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Otthonról elhoztam az albérletbe a NAS-omat, viszont elfelejtettem kikapcsolás előtt az ip címét visszaállítani az eredetire.
Így a 192.168.1.64-es címet birtokolja fixen, viszont az itteni router 192.168.0.100 és 199 között osztja ki a címeket. Gyanítom ezért nem tudom itt elérni a NAS-t."

Eléggé valószínű. :K

Ezt olvasd át figyelmesen és nyomj egy "resetet", de csak addig, hogy az első körös beállítások kerüljenek csak alaphelyzetbe.

Én pont az ilyesmik miatt tartom "hülyebiztosabb" megoldásnak azt, amikor a routerben adok a NAS-nak "fix IP-t" (azaz csak MAC cím alapján egy fenntartott IP címet a router DHCP tartományából).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25072) Sanya válasza Burki (#25069) üzenetére


Sanya
nagyúr

kösd össze a PC-vel, a pc-nek lan-on állítsd be a 192.168.1.1.-es címet, majd lépj be a NAS-ra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25073) Burki


Burki
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Sikerült. :)
Felmerült viszont egy újabb probléma. TP-Link WR1043ND v3 alatt nem tudok annyi portot forwardolni, mint amennyi a leírás szerint szükséges a Disk Stationnek, hogy aktív legyen. Esetleg erre valami megoldás?
Összesen 16 rekordot vihetek fel. Ami még a felét se fedi. :U

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#25074) gbors válasza MrCsiT (#25064) üzenetére


gbors
nagyúr

Koszi, kozben lelottem, mert lathatoan mukodott (SMBn elertem neha), de az admin nem jott be. Cloud Stationnel lehetett valami, restart utan is rengeteg cput evett, aztan meg egy restatt megoldotta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25075) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Alap használatra, főként torrentre, LG tv-re adattovábbításra vennék egy NAS-t. A Zyxel NSA325 v2-t néztem, Synologyban a SYNOLOGY DiskStation DS115j hasonló tudású ehhez képest, vagy jóval gyengébb?

Mit ajánlanátok, ami legalább eléri az említett Zyxel szintjét, vagy attól kissé jobb? Otthon van egy régi Synology NAS-unk, annak a tudásával nagyon meg vagyok elégedve. Médialejátszás a legfontosabb nekem (wifin keresztül megy a TV-re a net).

(#25076) Patice válasza Burki (#25073) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kell az összes megadott portot egyből forwardolni, csak azokat, amiket tényleg használsz is, vagy adott szolgáltatáshoz elengedhetetlen.

+

Szinte az összes portot át lehet írni egyénire a DSM-ben és a TP-linkben meg lehet adni úgy is egy port forwarding szabályt,hogy egy adott tartományt engedsz át, így egy bejegyzésben nagyon sok - egymást követő - port is szerepelhet. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25077) eric.cartman válasza MrCsiT (#25068) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Úgy tűnik ez nálam is bibis..
Maximálisan elégedett vagyok a DS116-al, olyan mint egy kis méregzsák, de amióta megvan még egyszer sem tudtam alváson kapni (pedig csak kampányszerűen töltök le és osztok vissza, tehát sokszor nincs dolga, de nem hibernál....)
Minden frissítés fent van :(
+ minden beállítás olyan, hogy aludnia kéne sokszor...

Van egyéb tippetek?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25078) vitezlejszlo válasza MrCsiT (#25068) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen, a legújabb van fent, nem is ajánlj fel frissebbet. De nem hibernál...

(#25079) gyugyo79 válasza Zlcsi (#25066) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sorba lehet rakni hozzáadás dátuma alapján akkor mindig az utoljára hozzáadott lesz az első a listában.

(#25080) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Jöbb híján hadd kérdezzem meg itt: adott egy 4 vinyós NAS (4x1TB). A kérdés, hogy ha egyesével kicserélem a lemezeket 3TB lemezekre, akkogy hogy fog változni a RAID tömböm? Képes lesz-e felépíteni újra, illetve megnő-e a kapacitás a végére vagy akár az első 3TB lemez behelyezése után?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#25081) Tampa3535


Tampa3535
csendes tag

Sziasztok.Tudnátok linkelni egy transmission telepítést mert ahányszor letöltöm és el akarom indítani mindig azt írja ki a csomag futtatása nem sikerült.Mi lehet a gond? köszönöm.

(#25082) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

A setting.json-t hogyan tudom megnézi a NAS-on?

Üdv: Mocsokba

(#25083) zsolt501 válasza Mocsokba (#25082) üzenetére


zsolt501
nagyúr

SSH-n belépsz (pl. puty) és ha az MC telepítve van akkor egész egyszerűen megkeresed azt a kötetet ahová telepítve van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25084) MrCsiT válasza eric.cartman (#25077) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez a cikk elég részletesen leírja, milyen folyamatok gátol (hat)ják meg a hibernálást.. (igaz, maga a rendszerhibernálást a cikk szerint csak kevés NAS tudja. ebben ma már nem vagyok biztos, hogy az idő ezt túl nem haladta-e..)
A lényeg, hogy a merevlemez hibernálást gátló folyamatok le vannak írva.
Lehetséges, hogy van még pár..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25085) Magnat válasza Sanya (#25072) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell közvetlenül pc-vel összekötni, attól, h a router pl a 192.168.0.x tartományból oszt dhcp-vel, még látni fogja egymást két eszköz más ip tartományban, mivel ahhoz scak switchelni kell, az meg layer 2 kapcsolat, szóval nem számít, h a rouernek mi az ip-je. Tehát annyit kell tennie, h a pc-nek kézzel ad egy olyan ip-t, amivel eléri a nast (192.168.1.x tartományból 255.255.255.0 maszkkal) és már el is éri úgy is, h a routeren keresztül kapcsolódnak. Aztán a nason címet cserél, pc címét visszaállítja és kész.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25086) eric.cartman válasza MrCsiT (#25084) üzenetére


eric.cartman
senior tag

köszi (bár ez nekem magas... :( )

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25087) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Mivan mar ? ? ?

az iden nem lessz mar 1516+ meg 1816+ ? ? ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#25088) Mocsokba


Mocsokba
tag

Feltöltésem még mindig nem működik. Ez lehet a probléma forrása?

Csatlakozások nem sikerülnek

Üdv: Mocsokba

(#25089) crissprivat válasza Mocsokba (#25088) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,100%

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25090) Mocsokba válasza crissprivat (#25089) üzenetére


Mocsokba
tag

Mi a teendő? Router nincs rendesen beállítva?

Mit kell még beállítani? Portok meg vannak nyitva igazság szerint.

Üdv: Mocsokba

(#25091) Madwe válasza Mocsokba (#25090) üzenetére


Madwe
nagyúr

A portforwardot vagy a rotueren intézd (én ezt javaslom) vagy a dsmben, de ne mindkét helyen. A nasnak legyen fix ip címe, lehetőleg azt is úgy, h dsmben dhcp-t adsz meg neki s routeren dhcp reservationnél beteszed a mac címét a kívánt címre, s oda portforwardolsz.

Jelenleg egyetlenegy portod sincs a nas felé irányítva.

(#25092) crissprivat válasza Mocsokba (#25090) üzenetére


crissprivat
senior tag

Törölj minden portot a routeren és a nason is és vedd fel újra a portokat a nas segítségével a routerre. Müködnie kell.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25093) Tamarel válasza crissprivat (#25092) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az a rosszabbik út.
Routeren dhcp reservation és port forward kézzel, a NAS meg ne okoskodjon se upnp-n se weboldalas belépéssel.

(#25094) Multibit válasza Tamarel (#25093) üzenetére


Multibit
veterán

+1

(#25095) crissprivat válasza Tamarel (#25093) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor én idáig a rossz úton jártam. De sosem késö róla lelépni. Idáig mindig rábíztam a nasra a beállítást,de ezek szerint nem jól tetttem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25096) Mocsokba válasza Tamarel (#25093) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm. Most így néz ki:


A feltöltés egyenlőre nem indult el. Nas és router is újraindítva.

Üdv: Mocsokba

(#25097) Tamarel válasza Mocsokba (#25096) üzenetére


Tamarel
senior tag

A router beállítás részen ha szerepelnek a portok, akkor tudsz ellenőrzést nyomni.
A tűzfalon engedélyezted a portokat?

[ Szerkesztve ]

(#25098) Madwe válasza Mocsokba (#25096) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 6881-es portot mintha kihagytad volna.

Am. nem tudom miket seedelnél, de megeshet h már minden rendben van (portfw-k szempontjából sztem rendben kéne legyen - feltéve ha a .100-as tényleg a nas ip címe persze) csak épp senki nem használja.

[ Szerkesztve ]

(#25099) Mocsokba válasza Tamarel (#25097) üzenetére


Mocsokba
tag

NAS tűzfalára gondolsz? Az még nincs bekapcsolva.

Üdv: Mocsokba

(#25100) MrCsiT válasza Mocsokba (#25099) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Pár apróság:
1.
A NAS WEB-es eléréséhez - pláne, ha távolról is el szeretnéd érni - az 5000-es portot állítsd át valahová 60000 fölé például, de semmiképp se maradjon 5000 : ezt scannelik le majd elsőnek az esetleges támadók, ha be akarnak jutni.
2. A NAS tűzfalán állítsd be, hogy a Te asztali géped, amiről menedzseled (gondolom, asztali :F) IP címét tedd be megengedő listába, hogy esélytelen legyen, hogy kitiltsd magad;ugyanekkor, szintén a tűzfalon, amennyiben csak Magyarországról használod, állíts be egy területi IP szűrést, hogy csak innen lehessen a NAS felé csatlakozást kezdeményezni. (.. tapasztalatból tudom, hogy nem vicces Zimbabwei ISP-vel levelezni, hogy a T. ügyfele kóstolgatja a NAS-t.. :DDD :Y )
..és kapcsold be azt a tűzfalat: főképp, mert amikor egy szolgáltatást telepítesz, az úgyis szól, hogy az xy portokat megnyitod-e a tűzfalon, és így azok, fognak működni, ha a routered hagyja.
E mellett, nálam hiába ismerte fel a NAS az Asus routert pontos típussal, valahogy a port forwardok megadása nem ment a NAS-nak valami jól, emiatt támogatom én is az "állítsuk be magunk" opciót ebben a kérdésben..

hm.. elsőre..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.