Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) aneda válasza Patice (#25900) üzenetére


aneda
aktív tag

Köszi!
Megpróbálom úgy, hogy az egyik szolgáltatásnak az egyik nason pl. 81-et adok, a másikon meg 82-t.
Ezeket átírom a NAS-on, ill. berögzítem a routerben port forwardingra.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#25902) Hina


Hina
aktív tag

Sziasztok
Egy Synology DS416j nast vásároltam, de nem tudom elkezdeni a beállításokat.
Feltettem az asistant-ot, megtalálja, de a felugró lapon kamillázik vagy egy percig, majd közli velem, hogy "Kapcsolódási kísérlet sikertelen. Ellenőrizze a hálózati beállításokat"...

Mi a teendőm?

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#25903) Patice válasza Hina (#25902) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vezetéken próbálkozol?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25904) Parson válasza Gabis (#25888) üzenetére


Parson
addikt

'pl. a földszinten megvan nyitva a beárazások táblázat, de az irodában is kellene benne módisítani ami az emeleten van
na ilyenkor le kell szólni, hogy ha nem használod zárd be
ez sokszor megbukik azon, hogy elfelejti, vagy már nincs is a gépnél és elmarad az infó átadása'

Nincs is fa*zább, mint mikor unintelligens kollégák miatt kell hülyebiztos rendszert kiépiteni, mikor a feladat amugy k egyszerü lenne: Megnyitod, szerkeszted, mented, bezárod (hogy más is tudja szerkeszteni). Hányszor belefutottam ebbe én is...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25905) Patice válasza Parson (#25904) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kolléganő gépére TeamViewer, aztán főnök bezárhatja az emeletről is. :D :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25906) Madwe válasza Parson (#25904) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen. Legjobb mikor elmegy ebédelni 1 órára s úgyhagyja. Ilyenkor adminként belépsz, törlöd a dollárjeles filet, másolod az eredetit s újra visszateszed a helyére. Ja hogy elveszett a munkája mert menteni se mentett mielött ebédelni ment? ő baja, tanulja meg, h nem hagysz nyitva filet ami nem kell. Konkrétan kirúgnám az ilyeneket a csába.

(#25907) Gabis válasza gyugyo79 (#25896) üzenetére


Gabis
őstag

Igen tudom csak rosszul fogalmaztam.
Ha meg lesz a NAS akkor vége a Dropbox, Onedrive, közös mappa (megosztott mappa) stb. dolgoknak.
Mindenki csak azt látja és szerkesztheti, ami a hatáskörébe tartozik és nem kell agylni, hogy húúú ez a táblázat hol is van, nálad miért van megnyitva stb....
Ettől függetlenül sajnos lesznek olyanok amikor jó lenne közösen szerkeszteni dokumentumokat. Na erre nem találtam még jó megoldást. :N

(#25908) Sanya válasza Gabis (#25892) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25909) Madwe válasza Sanya (#25908) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amennyiben valóban csak alap funkciók kellenek ez kiválthatja, de azért makrók, vba stb nem fog menni ezzel...

(#25910) Gabis válasza Sanya (#25908) üzenetére


Gabis
őstag

Nagyon köszönöm. :R
Átnézem, de igazából olyan kellene ami nem webes felületű.
Bele ásom magam az Office 2016 rejtelmeibe. :K

(#25911) gyugyo79 válasza Gabis (#25910) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sejtettem ezért írtam a másik felét és az 2016 -al "sima" ügy. Mondanám, hogy mi működne jobban mint a saját megoldása a Microsoftnak de ...

[ Szerkesztve ]

(#25912) VkriszMail01


VkriszMail01
csendes tag

Hello!
HA hülyeséget kérdeznék, kíméljetek :D.
Lehetséges DSM 6-ot két hálókártyávál routerként használni, illetva ha megvalósítható valaki tudna ebben segítséget nyújtani?
Előre is köszi!

(#25913) Patice válasza VkriszMail01 (#25912) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elméletileg igen. Sosem csináltam még.

DSM-ben bekapcsolod a DHCP szervert és megadod, hogy milyen tartományban osszon IP-t, meg a szokásos dolgokat (alapértelmezett átjáró, DNS, stb.), amik egy routerben alap dolgok.

Viszont így növeled a NAS távoli elérésének veszélyét, ezért az IP blokkolást + a TŰZFALAT jól konfiguráld be, hogy a biztonság is rendben legyen (már amennyire lehet).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25914) VkriszMail01 válasza Patice (#25913) üzenetére


VkriszMail01
csendes tag

Ez a része rendben van, gond nélkül működik is, a gondom ott lenne, hogy internet elérést nem tudok varázsolni a a többi eszközre.

(#25915) Patice válasza VkriszMail01 (#25914) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szolgáltató függő, hogy külső modem van-e vagy csak egy LAN kábel.

Ha van külső modem, akkor "betárcsázós" a módszer --> PPPoE-t kell valahogy beállítani a DSM-ben adott LAN csatira. Asszem ezt is tudja.

Ha csak LAN csati, akkor szerintem kell lennie netnek mindegyiken, ha a router szerepét a NAS tölti be.

Segítségül pár hivatlos tutorial: DHCP szerver, LAN/Internet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25916) Intelligencs

Mire végre eljutottam oda, hogy veszek 2db 8TB-s WD Red-et, mikor szembesültem ezzel a WD Red Pro szériával. Ahogy nézem 2x6TB WD Red Pro annyiba kerülne mint 2x8TB WD Red. Nekem a 2x6TB is elég lenne. Kérdés most melyiket vegyem. Add-e annyi pluszt a Pro, hogy megérje azt választani? Érezhetően gyorsabb a NAS? Azt látom, hogy ez már fix 7200-on pörög, nem 5400-on. Kicsit melegebb is, meg hangosabb, de ez nekem mindegy, mert a NAS egy dedikált szekrényben van az ebédlőben, nem hallom egyáltalán. Váltott valaki Redről Red Prora, és érez javulást, gyorsulást?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25917) Parson válasza Intelligencs (#25916) üzenetére


Parson
addikt

Attól függ, mire és hányan (egyidöben) használjátok. A 7200-as fordulaton nem nyersz annyit, mint a plusz 33,3% tárhelyen, szvsz. De ez igényfüggö, egyértelmüen. Ha vmi annyira kihasználja az 5400-ast, hogy már határon van az olvasási sebesség... akkor persze jobb a 7200-as. De egy NAS-ban ezt nehezen tudom elképzelni problémának. Föleg huzamosan tartó problémának. Még évekre elörevetitve sem, mert ugye azzal számolni kell, hiszen nem két hétre veszed valszeg.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25918) Madwe válasza Parson (#25917) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi egyszerre max 30an használjuk, de a 10-15 a jellemzőbb. Nálunk sose az 5400 volt a szűk keresztmetszet! De ez felhasználó függő... mi inkább world Excel kis fileokat használunk, melle 1-2 nagyobb adat fájl egyeseknél, s olyankor sincs gond. De pl simán ki tudja akasztani az 5400at mondjuk film streamelese mondjuk par felhasznalonal, gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#25919) istvan170


istvan170
aktív tag

Szerintetek ezeket a kimondottan Nas-ba való lemezeket érdemes hibernáltatni? Vagy menjen 7/24-ben mert úgyis arra van kitalálva?

(#25920) Patice válasza istvan170 (#25919) üzenetére


Patice
Topikgazda

2. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25921) istvan170 válasza Patice (#25920) üzenetére


istvan170
aktív tag

Milyen bőbeszédű vagy ma. Kínomban még a 2. hozzászólásra is ránéztem, mire rájöttem mit mondasz :)
Köszi!

(#25922) Patice válasza istvan170 (#25921) üzenetére


Patice
Topikgazda

Két lehetőség volt...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25923) Fecmed


Fecmed
csendes újonc

Sziasztok! Ús NAS-tulajként DS216j, 2 hét itteni fórumvisszaolvasás, net, .... Segítség után sikerült a routeren a port forrwardot beállítanom :) Tudom, nem nagy dolog, és nem is ez a hír érték, csupán az a tény, hogy idáig is sikerült megküzdenem hasonló feladatokkal ( kinai telók rom cseréje, pc config, ..), de ezzel megküzdöttem. Kiderült, hogy a UPC routeren már az IP6 freware volt, és abban nem volt engedélyezve a popt fw opció, és így hiába kinlódtam. Megoldás UPC viszatette az ip4 fw-t. Ezt csak azért írtam le, hááát ha más is küzd majd ezzel.
- viszont kérdésem: amiért csináltam, hogy a DWLS vissza is tötsön, nem oldódott meg. Engedtem a 16881 portot ( úgy tudom azon műkszik ), de lefele tölt, fel nem. Néztem az itt fórumos csatolt képeken a beállításokat, nekem is azok vannak, és mégsem. Valami ötlet?
- Google Drive mappát szeretnék pc-ről nas-ra sinkronizálni, le is tőltottem a Cloud Stationt, de amikor be akartam vele lépni azt írta ki, hogy másik szerverről lépjek be. Valami megoldás?
- LG tv OS oprendszer, nasról simán játssza LAN keresztül a video mappából, de több filmnél nemtudom eltüntetni a feliratot (tv menüjében kikapcsolva, és pc ről lejátszva is ki lehet kapcsolni a feliratot)' tv megjeleníti. Tudom nem NAS probléma, hanem tv DLNA, de hátha valakinek nem ötlete!
Ui: köszönöm az itteni segítségeket is !!!!!!

(#25924) Sanya válasza Intelligencs (#25916) üzenetére


Sanya
nagyúr

A lemez sebessége magasabb, mint a gigabites háló sebessége.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25925) Intelligencs válasza Sanya (#25924) üzenetére

Azt sejtem, hogy ha egy nagy fájlt másolok, akkor a hálózat a szűk keresztmetszet, itt inkább arra gondoltam, hogyha ide-oda kattintgatok, egy fájlt lejátszok, egy fájlt másolok, zenelejátszás megy, bárakármi, akkor a Red Pro gyorsabban "harap", mint a sima. :)

@Parson: Sima itthoni használat, kevés user, nem túl sok dolog egyszerre. Lehet tényleg jobban megéri a nagyobb tárhely a magasabb fordulatszámmal szemben, még alszom rá egyet.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25926) Multibit válasza Intelligencs (#25925) üzenetére


Multibit
veterán

Szekrényben járatod a NAS-t és jobban fűtő HDD-ket tennél bele? Te tudod...

(#25927) Mr Bond 007 válasza Intelligencs (#25925) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A red pro-nak már inkább a nagyobb "vállalati" nasoknál van értelme. Azt hiszem jobban kiegyenlítik és tolerálják a rezgéseket amik 6+ db hdd-nél már erősen bejátszanak a mindennapokba + a firmware is olyan neki hogy ezekkel garantálják az integritást sok lemez megléte esetén is. (bár erre már nem emlékszem annyira, de mintha valahol olvastam volna white papert hogy 4-6 lemezig ajánlanak csak sima redet, felette már red pro-t)
Tehát neked otthonra ezek nem valók. Egy köztes termék a red és a gold között ami még a sok fiókos "hagyományos" nasokba kerülhet.

Ennyire számít a rezgés egy merevlemez működésénél: KATT
Ahol sok van egy házba beépítve, ott már ezzel is komolyan számolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#25928) Parson válasza Intelligencs (#25925) üzenetére


Parson
addikt

Kis extra info: végeredményben ami nálad gyorsaságban számit az valóban az, amit ki tudsz hozni az adatátviteli sebességböl. ès ehhez nem csak a fordulatszám, hanem a cache méret is számit. De mivel a termékleirásokban ugyis ott van az adatátviteli sebesség, igy különösebben innentöl fölösleges kalkulálgatni.
Példa: WD 8.0TB SATA-III Red NAS (WD80EFZX) - 6Gb/s max. adatátvitel. Innentöl én csak ezt nézném fö érvnek - a tárhelyméret mellett. A többi másodrangú. :)

WD RED család.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25929) Intelligencs válasza Parson (#25928) üzenetére

Köszi, ez jó találat volt! Most megnéztem a gyári speckót, mindkettőben 128MB cache van már. Szóval akkor marad a sima red.

(#25927) Mr Bond 007: Igen, ezt olvastam. Nekem csak 2 lemezes a NAS-om, szóval ez sem indokolja.

(#25926) Multibit: Nem teljesen zárt, felül nyitott az ajtónál, kifejezetten a NAS-nak és a routernek lett kialakítva ez a szekrény.

The Amiga, Born a Champion

(#25930) Parson válasza Intelligencs (#25929) üzenetére


Parson
addikt

Szivesen. 128 MB cache-el azért szépen el fog müködni az, és a 6 Gb/s adatátvitel is elég kell hogy legyen az otthoni használatra. Szerintem laza 10 évre jó lesz kis szerencsével. Vagy akár még tovább is.
Az egyedüli gond szerintem az ár-érték arány. Nem is a bevezetésnél, hanem egy esetleges meghibásodásnál. Azért érdemes gondolni arra is, ha netán beficcen ez, és hasznos lenne ugyanilyen tipusra cserélni az egyiket. De ez csak mellékes infó, hogy gondolj a jövöre is, ne csak az egyszeri beinvesztálásra.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25931) Mr Bond 007 válasza Parson (#25930) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért még várjuk ki a végét meddig tolják ezek a héliumos cuccok a szekeret. Iparági szakértők se mernek még nagy tételben fogadni rájuk hogy meddig élnek a sima típusokhoz képest. Behozták mert kellett, de nem tudni mit bírnak majd hosszú távon. Ezt majd minden tesztben le is írták ahol foglalkoztak velük.

[ Szerkesztve ]

(#25932) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok,

szinkronizálással kapcsolatban lenne kérdésem (xpeno van fent 5.2 HP szerveren).

Töröltem a CloudStationt mert a tele szemetelte a NAS-t az előzmények tárolásával. szeretném vissza rakni de azóta a NAS és a PC szinkron mappájából is töröltem ezt azt. Van amit csak a NASon tartottam meg, illetve van ami azóta került a PCre.

A kérdésem az lenne hogy ha vissza kapcsolom és megadom neki ugyan azt a mappát akkor mi mivel fog szinkronizálódni?

A legjobb persze az lenne ha semmit nem törölne sehonnan de a PC mappájában lévő új fileok és a változások kerülnének felül írásra a NASon.
Nekem ez tűnik logikusnak de magamtól nem mertem elindítani mert ha bármi így elveszne az kellemetlen lenne :)

kb 2TBről van szó a PCn és perpill nem tudom hova backupolni.. illetve sok idő is lenne a probálgatáshoz.

köszönöm!

(#25933) Patice válasza Hooper (#25932) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel letörölted a NAS-ról a csomagot, ezért a fájlverziók és az a mappa ahová a NAS-on szinkronizált (alap esetben adott user saját mappája, azaz home/Cloudstation) az törlődött.

A PC-s kliens dolga az, hogy a PC-n kijelölt könyvtárat és a NAS-on lévőt szinkronban tartsa.

Ha visszarakod a CS csomagot, akkor először a NAS-on a főmenüben állítsd be a fájlverziók számát, mert alap esetben elég sok szokott lenni. Ha ezt 0-ra állítod, akkor nem fog másolatot fenntartani a fájlokból. És még van olyan lehetőség is, ha jól rémlik, hogy ha a PC-n törölsz egy fájlt, akkor ezt megtartsa-e a NAS-on vagy sem. Ezt csak be kell pipálni.
Ezután még be kell állítani, hogy melyik user-nek engedélyezed a CS használatát.

Ha ez megvan, akkor tudod a PC-s klienst belőni.

Egyik módszer, ha a NAS-on üresen hagyod a CS mappát, akkor a PC-n megadott mappába áthelyezed a cuccaidat és akkor elkezdi a kliens a szinkronizálást a NAS-ra (átmásolja). Ez persze idő, ha 2 TB-ról van szó.

Másik módszer, hogy a NAS-on a CS csomag felrakása és adott usernek engedélyezés után létrejön a home/Cloudstation mappa. Ebbe átpakolod a NAS-on a cuccokat.
A trükk a PC-s kliens beállításánál van, amikor csak egy üres mappát adhatsz meg szinkronizálandó mappának --> OK. Miután a kliensben ezt beállítottad és működik a kapcsolat, akkor ezután gyorsan áthelyezed az összes adatot a PC-s mappába és ekkor csak ellenőrizni fogja a fájlokat, hogy meglegyen a konzisztencia.

Itt is el fog molyolni egy darabig az ellenőrzéssel, de jóval kevesebb ideig (sacc 2-3 óra), mintha a 2TB-ot áttolnád belső hálón.

Ebben az esetben a NAS-on a CS mappába rakott cucc prioritása magasabb, azaz, ami a NAS-on megvan, de a PC-n nem, azt át fogja másolni a gépre is. Viszont ami a gépen megvan, de a NAS-on nem, azt meg átmásolja a NAS-ra is, mivel ez a kliens dolga. :))

A végeredmény az, amire van a CS. Szinkronban lesz a két mappa.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25934) gyugyo79 válasza Hooper (#25932) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Cloud Station Drive az 2 beállítást tud csak letölti az adatokat a NAS -ról a gépre így ha a gépről törölsz valamit a NAS-on megmarad vagy 2 irányban szinkronban tartja azokat amit a gépről törölsz az törlődik a NAS -ról is .

A Cloud Station Backup az a gépről ment mindent a NAS-ra.

Szóval ezek alapján kell kiválasztanod mi kell neked. DE ha zavar az hogy "tele szemetelte a NAS-t az előzmények tárolásával" akkor a verzió előzményeket kapcsold ki az adott mappára! Ha ezt megteszed mindenből 1 példány lesz csak biztosan.

Vagy simán felcsatolod a mappát és manuálisan indítasz egy másolást és ami már fent van a NAS -on nyomsz egy mind kihagyj-át (vagy felülírást ezt te döntsd el) amikor rákérdez, hogy mit csináljon az egyezőkkel.

(#25935) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy 5 gépes iroda napi adatmentését szeretném egy 2 merevlemezes (WD RED 1TB) NAS-ra bízni. DS216j-t néztem ki. Van esetleg jobb Synology NAS erre a célra?

(#25936) Mr Bond 007 válasza diegho (#25935) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha tényleg csak backupra használjátok bőven megteszi. Arra érdemes figyelni hogy ha bekapcsoljátok a titkosítást, (céges adatoknál már illik) akkor az olvasási/írási sebessége felére/negyedére esik vissza a gigabites hálózat áteresztőképességének. KATT(bár ez backupnál kb mind1, az első alkalomnál viszont sokáig fog tartani, meg ha adatvesztés után kell azonnal mindent visszatolni, minden perc számíthat)
Bár ahogy nézem nem nagy fileokkal dolgozhattok ha elég 1 terra kapacitás, ha pl csak doksikat kell elpakolni bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25937) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#25936) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ja és ha még nem lenne, én bele kalkulálnék a projektbe egy külső minimum 1tb-os hdd-t is a heti/havi mentéseknek. Ezt csak a mentés idejére szerencsés rádugni, aztán eltenni valami biztos helyre a következőig. Ha fontosak az adatok, ez a minimum felállás.

[ Szerkesztve ]

(#25938) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Sajnos mostanában nem nagyon van időm olvasni a topikot, így nem is vagyok naprakész a Synology-s dolgokkal. Két gyors kérdésem lenne, hátha tudtok rá válaszolni.

Jól gondolom, hogy egy RAID kötet bővítésekor, vagy mondjuk egy merevlemez hiba utáni tömb újraépítéskor a NAS-ra csatlakoztatott, biztonsági mentésként funkciónáló, hálózaton is megosztott külső merevlemezek ugyanúgy használhatóak maradnak? Jó lenne, ha ez így működne, és tudnánk használni a külső vinyókat, mert most tervezem bővíteni a munkahelyi DS1813+-t 12 teráról 21-re, és már az előző 6»12 bővítés is eltartott majdnem két napig.

A másik, hogy szerintetek mennyire van értelme RAID5-ről RAID6-ra váltani, s így beáldozni a 8db WD30EFRX-ből egy második lemezt is (21 helyett 18 TB), úgy, hogy közben naponta kétszeresen ki van mentve minden adat külső lemezekre?

Előre is köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25939) MrCsiT válasza Intelligencs (#25916) üzenetére


MrCsiT
addikt

Eddig 2-3 Syno NAS-t próbáltam 7200-as lemezzel, mind meghálálta a gyorsabb lemezt. Ha nem az RE4 szériából veszel lemezt, a Red Pro egyértelműen jobb választás: az egész rendszer gyorsabb lesz, és éppen az idő, ami megfizethetetlen.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25940) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Ketyeg otthon egy 214Play NAS-om benne 2db 3TB-s vinyó, raid0-ban "összeolvasztva". Rajta filmek, zenék, fényképek vegyesen, de nyilván könyvtárba rendezve.

A minap amikor beléptem az oldalára, pirosan sivítva jelezte hogy a kötet tönkrement, és nem használható. Nyilván full para, mert nagy kár lenne az adatokért. Ugyanakkor amikor a hálózaton keresztül ráléptem a NAS-ra, simán írható és olvasható volt az összes könyvtár (csináltam is egy gyors mentést a fotókról). De amikor például a torrentet akarom rádobni, azt írja hogy nem elérhető a kötet...

Ránéztem a lemezek állapotára és elég érdekes anomáliára leltem:

A lemezek egyenként nem hibásak!

Ilyenkor mi van? Van valami Synology progi megjavítja a lemezt?



(#25941) MrCsiT válasza #48967168 (#25940) üzenetére


MrCsiT
addikt

HA nem elírtad, és tényleg raid0-ban vannak, akkor én a helyedben sürgősen lementenék mindent, és aztán a lemezek ellenőrzését követően, vagy raid1-et csinálnék, vagy, még inkább két külön kötetet, plusz a fontos mappákra (amik gondolom nem a filmek lesznek) egy ütemezett másolási feladatot..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25942) gyugyo79 válasza MrCsiT (#25941) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem írta el, nézd meg a képeket.
GalaHUN
Már hogyne lennének hibásak vagyis nem többes szám mert csak az egyik az de az az 5 hibás szektor nem normális még ha tudna is nélküle működni a lemez magában. Utána olvastál a RAID0 működésének mielőtt elkezdted használni? Fogadd meg az előttem szóló tanácsát és mentsd amit még le tudsz menteni és fontos ...

[ Szerkesztve ]

(#25943) Mr Bond 007 válasza #48967168 (#25940) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Raid0-t csak olyan adatokra szabad használni amiért nem kár ha egyik napról a másikra eltűnnek. Te meg ezen tároltad a dolgaidat? :Y Azonnal ments le mindent (ahogy írták előttem is) aztán hozz létre 2 kötetet a fontos könyvtáraidat pedig tartsd szinkronizálva mind2 lemezre! Így nem buksz semmi fontosat ha valamelyik beadná a kulcsot és a kapacitásod se esik vissza a felére mintha raid1-et használnál.

(#25944) Patice válasza #48967168 (#25940) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem a képek alapján úgy tűnik, hogy a JBOD-ból a második lemez már "kidobódott", mert hibás, de az első lemezen sem tetszik a 14 hibás szektor. (A másodikon is van már 5.)

Minél gyorsabban készíts biztonsági mentést a fontos adataidról és szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha különválasztanád a lemezeket külön kötetre. --> Ez csak újraformázással tudod megcsinálni.

A hibás szektorok miatt egyik lemez sem életbiztosítás, viszont amíg nem jelez kötethibát, amíg tönkre nem megy teljesen a HDD, addig én még használnám úgy, hogy biztonsági mentésem lenne off-line HDD-n és észben tartanám, hogy bármikor megfeküdhet bármelyik lemez.

Szerk.:

Azért jó látni, hogy egyből négyen is ugyan azt javasoltuk egyből.
:R mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25945) Madwe válasza #48967168 (#25940) üzenetére


Madwe
nagyúr

JBODot nem használunk semmire, csak pornó tárolására, h ha el kell tüntetni gyorsan, akkor csinálunk 1-2 bad sectort s máris volt adat nincs adat :)

Mellesleg a kötet2-d hibás, s miután jbodot használsz, ezért az egész raided hibás.

ezért se értem mi értelme a jbodnak. Ok, egybe látszik a 2 kötet, de kis pakolgatással meg lehet oldani h ne legyen ez gond. Ha semmilyen raidet nem használsz, akkor most csak a kötet2-ért kéne aggódnod. Ha meg teljesen lehal a kötet2-d, akkor az amúgy hibátlan kötet1ed is vele menne (ez nem igaz, mert már az is bad sectoros, de értitek, na)

Ahogy elöttem is írták, ments le mindent valahova izibe, s csinálj egy rendes raidet, lehetőleg a bad sectoros hddk nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#25946) #48967168 válasza Madwe (#25945) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippeket, és megnyugtatnék mindenkit hogy nem vagyok teljesen idióta (mégha a JBOD-ból az is látszik :D ) minden éjjel készül biztonsági mentés külső vinyóra a fontosabb dolgokból, plusz évente még két vinyó és BD írás...

Egyszerűen csak nem értem ha hibásnak írja ki a kötetet és az adattartalom a filmekkel együtt jóval nagyobb mint egy lemez kapacitása, akkor hogy a fenébe érhettem el egyáltalán???

Hogy tovább fűszerezzem a dolgot, ma már mindkettő lemezt "halottnak" jelzi, közben meg vígan lehet használni... :)

No mind1, beszereztem egy nagyobb vinyót amin elfér minden, az a kérdésem, hogy meg tudom azt oldani hogy ezt az új vinyót a PC-ben megformázom (milyen formátumot válasszak?) és a hálózaton keresztül áthúzok mindent és utána csak berakom a NAS-ba? Vagy a NAS mindenképpen megformázza? Sajnos nagyon rég csináltam már az eredeti rendszert és elfelejtettem...

(#25947) Mr Bond 007 válasza #48967168 (#25946) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem tudod. Mikor berakod a nasba mindenképpen le fogja törölni.

(#25948) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Felraktam a legújabb Plexet, de egyelőre nem vagyunk barátok:
1. A Library feltöltésekor állandóan leáll, és újra kell indítani. Vagy ha nem áll le, a webes felülete nem elérhető.
2. A behúzott filmeket, sorozatokat nem ismeri fel, azaz nem tölti le a borítókat, leírásokat, szereplőket stb. Mit kell beállítani rajta, hogy ezeket letöltse?

(#25949) #48967168 válasza Mr Bond 007 (#25947) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi, akkor marad a "B"-terv...

(#25950) Mr Bond 007 válasza Tesztelo.hu (#25948) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Rengeteg platformon használtam már. Mindenhol szenvedett valamivel. Volt hogy a nast is magával vitte. Nem olyan nagy szám mint ahogy sokan nyomatják.. :N

Elvileg alapból fel kéne ismernie a filmeket/sorozatokat (bár sokszor van hogy rossz kategóriába teszi őket és tele spammeli a film kategóriát több évadnyi sorozattal). Ha nem állítottad be az automatikus detektálást akkor kézzel kell rá frissíteni a film/sorozat menüponton belül. (persze van hogy az se működik ezért óránként van nekem beállítva hogy túrja végig új tartalmak után a könyvtárakat)
Az is megesik hogy ismert sorozatok magyar release-eit nem ismeri fel mert másogy nevezték el. Akkor se borító se tartalom nem fog hozzá tartozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.