Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: olvasgattam, de egyelőre nem jutottam dűlőre tanúsítvány kérdésben. Adott egy syn 415. Https, biztonságos pop, smtp van beállítva. Mit kéne tennem, hogy elsősorban a levelezőkliensekből (ezek 90%-a outlook) ne jelenjen meg tanúsítvány probléma?

(#25252) Patice válasza pn4hvq (#25251) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25253) Madwe válasza Patice (#25252) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy lehet venni hivatalos tanusítványt fix címhez, évi 20-25k azt hiszem. Mi pl hiába importáltuk a synos tanusítványt, ugyanúgy sipákolt az outlook.

(#25243) .OM. ez a számozás amióta vannak syno nasok így van. Legjobb választás univerzálisan pedig nincs, hiszen mindenkinek mások az igényei :) Azt h a + és a play más már elöttem is leírták :)

(#25254) Tuomas az outlookban lehet működik, de httpshez ingyenes tanusítványt kb kizártnak tartom, h adjanak (a cert-eknek több szintje van, s amelyik httpsen is "zöld pipát" ad, az a legdrágább.)

[ Szerkesztve ]

(#25254) Tuomas válasza Madwe (#25253) üzenetére


Tuomas
addikt

Meg volt mostanában valami ingyenes, hitelesen aláírt tanúsítvány is, nem? :F

We were here

(#25255) Varszegig válasza Tuomas (#25254) üzenetére


Varszegig
veterán

Van bizony, Let's Encrypt. A böngészők nem sipákolnak, outlookot nem tudom, azt már nem használok 15 éve:)

(#25256) Tuomas válasza Madwe (#25253) üzenetére


Tuomas
addikt

Na outlookban pont nem tudom, de böngészőhöz és telefonhoz bevált :)

(#25257) Madwe

Ne hülyéskedj :D
Nem nevezném dezinformációnak. Tapasztalatcsere, amiért kitalálták a fórumot még réges-régen :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25257) Madwe válasza Varszegig (#25255) üzenetére


Madwe
nagyúr

Rá is nézek gyorsan. köszönöm az infokat és elnézést a dezinformációkért :)

Ezen belül a certbotot használtátok? synologyre hogy kell beállítani :D?

[ Szerkesztve ]

(#25258) Madwe válasza Madwe (#25257) üzenetére


Madwe
nagyúr

Illetbe ez csak a webserverre települ? nekem letölthető cert kéne amit a synoba külön be lehet állítani a cotnrol panel - security - certificate fülön... Ok, itt ha add a certificatere megyek a böngészőben, ad lehetőséget a letsencryptre :D

[ Szerkesztve ]

(#25259) Tuomas válasza Madwe (#25258) üzenetére


Tuomas
addikt

Én így csináltam, nem tudom hol tartsz :DDD
Egyébként automatikuan hosszabbodik.
Nekem pont most járt le, mert egyébként rövid időre adják, cirka 3 hónapra. Úgy vettem észre, hogy lejárt, hogy telefonon a ds appok kiírták, hogy megváltozott a hitelesítő adat, stb stb.. Akkor aztán mondom mi a szösz (mert elfelejtettem, hogy lejár), ellenőriztem, és láttam hogy októberig érvényes. Aztán majd újra meghosszabbítják, anélkül, hogy bármit kéne csinálnom :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25260) kulu22 válasza Varszegig (#25255) üzenetére


kulu22
aktív tag

StartSSL is ingyenes személyes használatra, én már évek óta tőlük szerzem be.

(#25261) .OM. válasza Helioport (#25250) üzenetére


.OM.
aktív tag

:R
Köszi!

ex .Oldman.

(#25262) Varszegig válasza kulu22 (#25260) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, de azzal nem tudsz synology.me domaint hiteleíteni, csak sajátot.

(#25263) Sanya válasza Helioport (#25250) üzenetére


Sanya
nagyúr

a ds216+ és ds216+ii-ben a memória garanciavesztéssel, de bővíthető.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25264) Madwe válasza Tuomas (#25259) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már megy mind a 4 nasunkon. Tekintve h most volt ütemezve h veszünk 2x 25kért certet a két domainünkhöz, éves szinten 50k-t spóroltatok nekünk :D

Amúgy outlook is probléma nélkül megette!

Egyre vagyok már csak kíváncsi, ahoz h meg tudja csinálni a webes felületen a generálást, a 80as portunkat mindig az adott nas fele kellett kinyitni. Remélem erre nem lesz szüksége akkor, amikor meg akarja hosszabbítani, különben 3 hónaponta folyamat erre kell majd figyelnem mindegyiknél... No majd 3 hónap múlva jelzem, hátha mást is érint :D

[ Szerkesztve ]

(#25265) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok...

Valaki esetleg nem tudja milyen portot kellhet beengedni a Wake on lan funkcióhoz? van valami specifikus mert nem találtam pont erre semmit.

Lényeg minden faszán ment 5.2 vel mikor megjelent a 6.0 feldobtam minden tökéletes azóta is összes átirányitás csak nem lehet kívülről feléleszteni. de ha otthon vagyok és belső hálóról wifin simán éled és leállítható csak kívülről nem... Természetesen ha már megy elérem mindenhonnan telóról .... photo station , player , DS filekezelő... stb... csak éleszteni nem lehet....

Üdv

(#25266) partytime25 válasza Madwe (#25240) üzenetére


partytime25
tag

Szia Madwe....

A gyors linkmegosztás tökéletesen megy de ami marha jó lenne most olvasom elvileg lehet olyan linket is adni valakinek ahova fel tud másolni dolgokat részemre.... Ezt hol lehet megtenni gondolom egy mappát kell csinálni majd azt megosztani link formájában majd ott megtalálom amit felmásoltak...

Köszi

:R

(#25267) Madwe válasza partytime25 (#25266) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugyan úgy, csak jobb klikk után ne a share file linkset hanem alatta a create file requestet válaszd :)

(valamiért ezt a funkciót én is kb fél évvel a linkmegosztás után vettem észre, valahogy nem hivalkodó a neve vagy nem tudom :D )

[ Szerkesztve ]

(#25268) Tesztelo.hu válasza Patice (#25248) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Igen, azon belül volt. Egyszerűen az évadnak létrehoztam egy almappát, hogy ne csak bezúdítva legyenek ott az egyes részek. A Video Station az újraindítás után be is indexelte, de a Media Server nem.

(#25269) Patice válasza Tesztelo.hu (#25268) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az furi. Akkor valszeg beakadt az automatikus indexelés és a restart megoldotta.

"A Video Station az újraindítás után be is indexelte, de a Media Server nem."

Ez meg megint furcsa, az összes video fájlod egy könyvtárban van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25270) Tuomas válasza Madwe (#25264) üzenetére


Tuomas
addikt

Ő, én nem állítottam semmi extra portot, hogy frissítse a tanúsítványt, de nem az alapértelmezett port száma van megadva a dsm eléréséhez.

We were here

(#25271) Madwe válasza Tuomas (#25270) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem az 5000es dsm portot hiányolta (az nekem is más :D) hanem a sima 80as http portot kellet felé forwardolni (lehet használod webservernek is és ezért nálad az eleve felé volt irányítva?) ki is írta h ezt tegyem meg, utána sikerült is neki. Mindegy, remélem menni fog nélküle is a renewal, de ha nem, akkor sincs világ vége, plusz 1 rendszeres értesítés belefér még az életembe, vagy kicsit jobban beleásom magam a tűzfalunkba s írok valami scriptet ami aznap afelé tereli a 80as portot...

[ Szerkesztve ]

(#25272) Tuomas válasza Madwe (#25271) üzenetére


Tuomas
addikt

Webserver nem, de webdav server van, de az sem a 80-ason. 80-as az nem a photo station?

We were here

(#25273) próbakocka


próbakocka
senior tag

Valakinek van arra ötlete, hogy miért nem tud bejelentkezni egy DS215J-re, lengyelországból? A tűzfalon nincsen ország tiltás, sőt most minden port és protokoll engedélyezve van.

Sima DSM felületre sem ...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#25274) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindegyikőtöknek a tanúsítványos kérdésemre :R :R :R .

(#25275) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kárdánem remélem tudtok segíteni. Most vennem egy APC UPS-t a nasomhoz hogy tudom beálítan, hogy bizonyos töltöttség alatt kapcsoljon le? Mert csak ENNYI beálítást kínál fel. És ha visszajön az áram bekapcsol a nas?

(#25276) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Eddig egy USB2-es külső vinyón voltak az adataim, gondoltam belerakom a vinyót, hogy növeljem a sebességet, de így, hogy benne van ugye volume-ot kéne csinálni belőle. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy ne kelljen leformázni a vinyót? Mert ha csak adatvesztéssel lehet megoldani akkor inkább visszarakom a külső házba...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#25277) Ghost84 válasza Ghost84 (#25275) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi már tudom kipróbáltam :D

(#25278) templomkert


templomkert
csendes tag

download station kérdés lesz:

sziasztok, bocs, ha már felmerült a kérdés, valamennyire visszaolvasgattam, de nem találtam a témát, előre is szorri, ha nem voltam alapos.
van egy 215+ om 2 6 terás vinyóval, friss, tegnap update-elt dsm-mel. egy ideig semmi gondom nem volt, viszont pár hete, csutkára fagy a nas, ha torrent letöltési feladatot adok a download stationnek, változó, h hány perc után, de leginkább elég hamar elérhetetlenné válik. mindkét lan port jelzőledje gyorsan villog, ahogy a routeren is, és se hálózatról, se quickconnectről nem lehet elérni, csak ha 10-15 másodpercig benyomva tartom a bekapocsológombját és leállítom erőszakosan a francba az egészet. újranindítás után, jelzi, h ismeretlen okból leállt a cucc, ellenőrzi a konzisztenciát, minden ok, és ha csak pillanatok alatt el nem távolítom a letöltési feladatot a download stationbol, akkor újra lefagy es se kép, se hang. ha mobilrol adom hozzá, ha windowsos laptroprol, ha a macemröl, mindig ugyanaz történik.

valahol azt olvastam, h akkor fordul elő, ha nagyméretű fájlokat tartlamaz a torrent, mert akkor engedélyezni kell a jumbo frameket, ezt megtettem, 5000-re állítottam a routeren is és a nason is, de ugyanaz.
most még utolsóként megpróbálom törölni és újratelepíteni a download stationt, de addig is megkérdezem, h alálkoztatok-e már ezzel, és ha igen, van-e ötletetek a megoldásra..

köszi!

(#25279) Tesztelo.hu válasza Patice (#25269) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Hogy érted, hogy egy könyvtárban van?
Az újraindexelés sem oldotta meg a gondot. DLNA-n keresztül a Video Station mappában rendben vannak a dolgok, de ha a Media Server Video mappáján keresztül nézem, ott továbbra is a régi fájlrendszert mutatja, ami régen nincs meg. Újraindítottam már, és újra is indexeltettem az egészet. Sőt, a Media Servert is eltávolítottam és újratelepítettem. Mi a fene lehet ez?

(#25280) Patice válasza Tesztelo.hu (#25279) üzenetére


Patice
Topikgazda

Újabban azt vettem észre, hogy a Video Station és a DLNA külön látszik (LG TV-n nálunk), de elég volt a Video Station beállításaiban kivenni egy pipát és ez megszűnt.

A média fájlok indexelésénél ugye meg kell adni, hogy melyik mappát indexelje, és azokban milyen fájlokat keressen (audio, video, photo). Alap esetben a Media Server felrakásakor a rendszer létrehozza arra a kötetre az alap Photo, Music, Video mappákat, amikre egyből be is van állítva az indexelés.

Ettől persze el lehet térni, de kényelmes szerintem használni ezeket a mappákat. Én ezeken belül hoztam létre a további almappáimat. Ezért kérdeztem, hogy az össze video fájl egy mappában van-e.

A DSM6 is bekavarhatott, azt még megpróbálhatod, hogy az indexelt mappákat először törlöd, aztán újra felveszed. Vagy akár a Media Server csomagot is törölheted és fölrakhatod újra.

Ha ez sem segít, akkor már nincs ötletem. --> Support...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25281) Helioport válasza Sanya (#25263) üzenetére


Helioport
csendes tag

Bizony, hogy bővíthető! De még hogy!

Ez a Fjodorov fiú megcsinálta és részletes leírást is adott mellé! :D

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#25282) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Üdvözlet,
Van eg yolyan problémám a photo stationn-al hogy felhasználóként nem látja az admint de a vendég felhasználót igen. Ha a DS vezérlőpult-felhasználól-admin-engedélyeknél próbálkozom aoot meg nem tudom bepipálni a photo írás/olvasás engedélyt.
Mit kellene tennem?

Köszönöm. -Zoli-

(#25283) templomkert válasza templomkert (#25278) üzenetére


templomkert
csendes tag

kicsit nyomatnom kell meg ezt a download station parát, mert hasznalhatatlan a rendszerem emiatt... szoval, senki nem talalkozott meg ezzel a problemaval?

(#25284) crissprivat válasza templomkert (#25283) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Nekem 214+ van 2x3TB redekkel 6os DSM-el. Amióta megvan (durván 2,5 éve) download stationt használok és soha nem találkoztam ilyen problémával. A legfrisebb DS van fent most is és simán mennek a torrrentek. Most kb. 120drb. változó méretben.
Nem lehet hogy valami hardveres gond lehet a géppel? A hibás RAM modul képes kifagyasztani a gépet.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25285) Mr Bond 007 válasza templomkert (#25278) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha gigabites vagy gyors interneten vagy, előfordul olyan hogy ha fullon tölt le a nas, pár percig annyira leterhelődik hogy elérhetetlenné válik minden. Egy próbát megérhet ha lekorlátozod a letöltési sebességet. Viszont ha teljesen lefagy és nem is jön vissza, akkor ott tényleg gond lehet.

(#25286) crissprivat válasza Mr Bond 007 (#25285) üzenetére


crissprivat
senior tag

Azt nem hiszem,nem engedhet annyi delejt egy proginak,hogy végül kifeküdjön töle. Ennyire nem lehet primitív egy nas. Valami belsö korlátozás csak van benne.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25287) Madwe válasza crissprivat (#25286) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hiszed vagy sem, ilyenről már többen is panaszkodtak.

(#25288) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Lehet, hogy buta kérdés - de egyszerűen elmagyarázhatná valaki okosabb:

Eddig korábban kívülről a QC-el értem el a NAS-t, de most regisztráltam egy synology.me-s címet is.
Én naiv azt hittem ez gyakorlatilag ugyanarra való, mint a QC-s.
(az azonosító ugyanaz mint a QC-n - de gondolom ez nem gond)
A NAS szerint rendben működik ez a cím (zölden mutatja)
Ha máshonnan beírom a böngészőbe a synology.me-s nem megy (504 gateway timeout)

Kérdéseim:
1. Jól gondolom egyáltalán, hogy ez erre való? Vagy valamivel többet tud ez a megoldás a QC-nél?
2. Lehet, hogy nincsenek beállítva a porttovábbításaim ehhez a hozzáféréshez?
3. Gond lehet az, hogy otthon én https kapcsolatot használok és a NAS egy "egzotikus" 5 jegyű porton csücsül? (talán ez nem nagy gond, hiszen a QC megy jól)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25289) Multibit válasza eric.cartman (#25288) üzenetére


Multibit
veterán

Beírtad a synology.me után a portot kettősponttal elválasztva?

(#25290) Patice válasza eric.cartman (#25288) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. Igen, erre való. Szerintem nem tud többet a QC-nél, csak egy másik alternatíva. Esetleg annyi, hogy tudod, hogy melyik porton mész be a saját hálózatodba.

2. Gyanús, hogy nincsenek beállítva.

3. Otthonra kb. felesleges a https, ha jól van konfigurálva a routered. De ahogy jól esik. Az 5 számjegyű port, nem baj, sőt ajánlott azokat használni. Csak a DSM-ben nem árt, ha adott használni kívánt alkalmazáshoz hozzárendelsz egy 5 számjegyű portot és azt forwardolod a routeredben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25291) eric.cartman válasza Multibit (#25289) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem hiszem, hogy kívülről is ugyanazok a portokon menne, mint belülről... (vagy igen?)
Csak mert a QC nem így teszi...

Szóval, ha otthon például ez a címe a NAS-nak: https://192.168.1.100:51111, akkor így kellene kívülről elérnem: https://ennevem.synology.me:51111 ?

és akkor a routerben nyitva kell lennie a 51111-es portnak mindkét irányban?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25292) eric.cartman válasza eric.cartman (#25291) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Közben rájöttem (bár továbbra sem értem...)

totál más 5 jegyű 5xxxx porton tudok rámenni mint amit én megadtam belsőre...

Úgy drült ki, hogy mi a port, hogy QC-vel is megpróbáltam és az már at is dobott egy publikus IP:ez a port címre...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25293) krealon válasza templomkert (#25278) üzenetére


krealon
veterán

"valahol azt olvastam, h akkor fordul elő, ha nagyméretű fájlokat tartlamaz a torrent, mert akkor engedélyezni kell a jumbo frameket, ezt megtettem, 5000-re állítottam a routeren is és a nason is, de ugyanaz."

Teves informacio.
A jumbo frame hasznalata csak akkor mukodik megfeleloen, ha
- a helyi halozat osszes eszkoze altal tamogatott
- es mindegyik berendezesen pontosan ugyanaz az MTU ertek kerul beallitasra.
Minden egyeb esetben csak problemak forrasa lesz.

(#25294) TheProb válasza TheProb (#25276) üzenetére


TheProb
veterán

Linux topicban írták, hogy elvileg mdadm-el ez megcsinálható, de azt hogy varázsolom rá synology-ra?
Valaki csinált már ilyet?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#25295) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Ma sikerült "megbízhatóvá/biztonságossá" tenni a NAS-om synology.me-s kapcsolatát Let's Encrypt segítségével. (köszönet az előttem szólóknak az infókért)

Most már a synology.me és a QC is zölt lakattal ellátott lett (még olyan készülékről is, melyen nem lett a tanúsítvány installálva - azt hittem enélkül pedig nem megy...de ez jó hír volt :) )

Maximalizmusom kérdezi, hogy a belső hálón használt pl. egy https://192.168.1.100:51111 címet is ilyenné lehet valami módon varázsolni, hogy otthon se ugasson a böngésző fenyegetésre hivatkozva?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25296) TheProb válasza eric.cartman (#25295) üzenetére


TheProb
veterán

5ös DSM-en ezt nem lehet még megcsinálni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#25297) Patice válasza TheProb (#25294) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem lehet megcsinálni. Maradjon az eddig külső vinyó külső. Csak a formázás a megoldás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25298) Tuomas


Tuomas
addikt

Let's Encrypt témához

Az androidos ds appok nem szeretik a tanúsítvány cserélgetését, ezért 3 havonta elvileg meg fog mekkenni, senki ne lepődjön meg. Ilyenkor az app újratelepítése megoldja a problémát.

Más: Használ valaki safe in cloud szinkronizációt nas-on? Webdav serverrel nem akar beengedni sem a http portra, sem a https-re, nem ír ki hibát, csak a tesztelés megy folyamatosa, pc-n és telefonon egyaránt.

We were here

(#25299) Madwe válasza eric.cartman (#25295) üzenetére


Madwe
nagyúr

A belső címeden panaszkodni fog, hiszen a lets encrypttel te a külső címedhez tartozó tanusítványt mutatsz neki (ezért nem kell elfogadtatnod, hiszen az áll a tanusítványban, ami az url címben is szerepel)

Ha bentről is zöldet akarsz látni, akkor:

-fogadd el a tanusítványt, ami a külső címedre szól, amikor a belső címedet töltöd be
-quickconnecttel csatlakozz otthonról is - szerintem ilyenkor a relay miatt szintén zöld lesz a végén, de nem teszteltem
-csinálj nat loopbacket a routereden, ha támogatja, így a külső címed bentről a belső címedre terelje
-vagy ha nat loopbacket nem is tud, saját dns feloldásokat igen, akkor simán add hozzá a külső domainneved a belső címedhez, mondjuk ilyenkor helyszínváltáskor megőrül a win s flushölni kell a dnsét.

(#25300) Tuomas válasza Tuomas (#25298) üzenetére


Tuomas
addikt

A safe in cloud probléma megoldódott, nem volt átengedve a tűzfalon az adott port :B

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.