Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Mezga82 válasza fPApi (#25750) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Én is NZB mappába mentek. Arról nincs tudomásom, hogy abban az esetben lehetne-e szortírozni. DSM6 előtti verzión futó DS-t nem is volt szerencsém látni. A legfrissebb verzióban tényleg csak azok a prioritások állíthatóak, amiket írtál. Ez tényleg érdekes, hogy miért vehették ki, ahelyett hogy bővítenék a funkciókat. Pl. a statisztikázást eléggé hiányolom.

(#25752) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok...OLyan gondom van, h a synology Assistant nem indul el a Számitógépen. Mi lehet a gond, eddig minden további nélkül ment, ujratelepités után sem indul el...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#25753) eric.cartman válasza IMI1973 (#25742) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem ez csak úgy fog menni, ha mindkettő hdd törlődik... :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25754) Parson válasza gyugyo79 (#25714) üzenetére


Parson
addikt

Nos a hétvégén sikerült csinálni egy ellenörzést, és kiderült, hogy a NAS gyönyörüen fut, minden rendben (automatikus frissiteseket azert kiszedettem), ami miatt viszont nem lehet hozzáférni:

A UPC csodás kis ADSL-router-e állt vissza automatikusan router üzemmódba az elötte beállitott switch üzemmódból... ergo ezzel a lépéssel csinált egy extra falat nekem, amin keresztül nem voltak nyitott kapuk (port forwarding) definialva, ergo ezert nem enged be a NASra kivülröl... De legalabb a NAS-nak az egvilagon semmi baja. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25755) Patice válasza Parson (#25754) üzenetére


Patice
Topikgazda

"De legalabb a NAS-nak az egvilagon semmi baja."

Ez a lényeg. :C

"A UPC csodás kis ADSL-router-e állt vissza automatikusan router üzemmódba az elötte beállitott switch üzemmódból..."

No comment. :(((

És most mivel sikerül elérni a NAS-t? Vagy ez még várat magára?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25756) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Tudom, tudom, már ezerszer volt téma, de bevallom őszintén ezt a részét nem teljesen látom át (egyenlőre) a NAS működésének.
Szóval adva van egy 2 lemezes NAS, egyenlőre 1 tb vinyóval. szeretnék bővíteni a közeljövőben, egy 2 tb-os merevlemezzel. Kérdés: Tudok-e úgy kötetet létrehozni, hogy a 2 tb-ból 1 tb a tükör legyen a most benne lévő 1 tb-ról, a másik 1 tb-ot pedig külön kötetként használjam?

Köszi előre is! :R És bocsi az esetleges ismétlődésért :R

We were here

(#25757) Parson válasza Patice (#25755) üzenetére


Parson
addikt

1. mérnökként nem szeretem az elkapkodott dolgokat, csak a jól átfontoltakat
2. totál ráérek vele, lényegében csak az új filmekhez nem férek hozzá most

igy szerintem gondolkozunk még egy sort egy total hülyebiztos átálláson, ugyanis nagyon laikus az akivel meg tudnam csinaltatni, es az élö netkapcsolatnak is üzemelnie kell állandó jelleggel. Nem olyan nehez az ügy, söt, szerintem nagyon is egyszerü, de eleg egy rosszul definialt cucc, es a laikus szepen begörcsöl, esatöbbi... ráérünk kigondolni, fö a folyamatos üzem. Legrosszabb esetben karácsonykor magam veszem kézbe a feladatot. :)

Viszont a UPC kábelmodemet lecserélni hatalmas hiba volt - sajnos nem az én döntésem volt. Az ugy futott mint a kisangyal, böven elegendö sávszélességet adva. Ez a UPC kábel-router egy nagy fos ahhoz képest, ez tény.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25758) Patice válasza Parson (#25757) üzenetére


Patice
Topikgazda

1 + 2. Helyes. Ha nem sürgős a dolog, akkor legalább nincs stressz.

Esetleg ötletként: UPC kábel-router mögé még egy (saját) router és akkor a sajátot magad állíthatod, a szolgáltatói meg kb. azt csinál amit akar.

(#25756) Tuomas:

Nem. Synology NAS-okon ilyet nem tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25759) Parson válasza Patice (#25758) üzenetére


Parson
addikt

'Esetleg ötletként: UPC kábel-router mögé még egy (saját) router és akkor a sajátot magad állíthatod, a szolgáltatói meg kb. azt csinál amit akar.'

Pontosan ez volt a helyzet nálam, csak ez a kis UPC ADSL-modem nem volt hajlandó bridge üzemmódban maradni... gondolom vmi áramkimaradás miatt... :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25760) Tuomas válasza Patice (#25758) üzenetére


Tuomas
addikt

Hmmm, köszi, akkor marad a B terv, hogy külön kötet lesz, és külső vinyóra mentem heti rendszerességgel a legfontosabb dolgokat! :R
Mert akkor így 1 Tb akkor ha jól gondolom üresen, kihasználatlanul állna.
Esetleg ez egy rendszerfrissítéssel várható, hogy változik, vagy tök esélytelen?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25761) Patice válasza Tuomas (#25760) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esélytelen.

Amúgy van megoldás arra is, hogy az egyik köteten lévő mappát szinkronizálod a második kötetre. Ezt szoktuk javasolni ahelyett, amit szeretnél.

A külső HDD-re való mentés emellett is ajánlott a fontos dolgokról! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25762) Tuomas válasza Patice (#25761) üzenetére


Tuomas
addikt

Külső hdd-re mentés már van, úgyhogy maradok annál, nem kell semmit beállítanom +ban :DD

We were here

(#25763) Patice válasza Tuomas (#25762) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor ennyi. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25764) Tuomas válasza Patice (#25763) üzenetére


Tuomas
addikt

Még valami!
2 USB csatlakozó van rajta, akkor meg tudom azt csinálni, hogy két külön külső HDD-re csináljon biztonsági mentést? Elviekben átgondolva én nem látom akadályát, mert ugyebár lehet hozzáadni külön biztonsági-mentési feladatokat :U

We were here

(#25765) Patice válasza Tuomas (#25764) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem igen.

A külső HDD-ket az eszközazonosító alapján ismeri fel, amit az USB vezérlő chip "adja". És még ugyan olyan külső eszközök és ugyan olyan chip esetén is meg tudja ezeket különböztetni a DSM.

Így pedig bármelyik kiválasztható pl. Hyper Backup-ban mentési célként és külön-külön feladatokban beállítod ezeket és időzíted. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25766) Tuomas válasza Patice (#25765) üzenetére


Tuomas
addikt

Szuper, mert akkor ha ps4-be veszek egy 1tb-os vinyót még, akkor az onnan kipakolt 500 gb-osat is rákötném nas-ra ami által a biztonsági mentés 2 külön helyre történne (a legfontosabb cuccok - képek és dokumentumok bőven ráférnek az 500 gb-ra), filmekről és zenékről nem készítek most sem mentést.
Az ördög nem alszik, de annak az esélye, hogy egyszerre 3 lemez megy tropára, nagyon kicsi :D :R

We were here

(#25767) gbors válasza Tuomas (#25766) üzenetére


gbors
nagyúr

Privát vélemény: ha mindhárom lemezt a NAS-ra akasztod, akkor a harmadiknak majdnem nulla a hozzáadott értéke, mert a két lemez együttes tönkremenésénél nagyobb kockázat, hogy a NAS megy tönkre, és magával viszi a lemezeket, akkor pedig mindegy, hogy egy vagy két lemez lóg USB-n. Én inkább azt javasolnám, hogy a 3. lemezt egy PC-re kösd, és oda szinkronizáld le az értékeket.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25768) Tuomas válasza gbors (#25767) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! :)
Mindenképp egy zártabb rendszert tűztem ki célul, ezért nem használok felhőt sem, és PC-t is egyre kevésbé. -> Értsd: az adataim csak NAS-on és a rákötött külsőn tárolódnak.
Ha a nas tönkremegy, az usb merevlemezeket nem rántja be ugye?
Az egyik USB merevlemez már idestova kb 5 éves, notebook-ból kiszedett vinyó, így a bizalmam kezd benne meginogni :D Ez lenne az egyik oka a második külsőnek. :B

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25769) Patice válasza Tuomas (#25766) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, az egyik lemez lehet állandóan rákötve a másik meg csak a mentések idejére és az legyen off-line! :K

Backup Task 1 --> Időzíted, pl. naponta fusson le.

Backup Task 2 --> Nem időzíted, csak akkor futtatod le, amikor csatlakoztattad az off-line lemezt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25770) gbors válasza Tuomas (#25768) üzenetére


gbors
nagyúr

Alapvetően nem, de itt most nagyon alacsony valószínűségekre lősz, és azzal is érdemes számolni, hogy a NAS úgy megy tönkre, hogy a lemezeket viszi. Ha nem akarsz további eszközt bevonni, akkor az a legjobb, amit Patice javasolt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25771) Tuomas válasza gbors (#25770) üzenetére


Tuomas
addikt

Hmm, tény és értem amit írsz :)
A NAS tönkremenetele is benne van a pakliban (természetesen a lemezekkel együtt), de az ellen nem sokat tudok tenni :) Amit tudok tenni, hogy felkészülök rá a biztonsági mentés által, valamint hogy minél kisebbre szorítsam az adatvesztés kockázatát :) Ezt a két külső vinyóval szerintem megfelelően le tudom védekezni, és ha belegondolok, plusz "szükségtelen" kiadásokat nem kell emiatt tennem!

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25772) Parson válasza Tuomas (#25771) üzenetére


Parson
addikt

Ezek szerint pont nem érted. Ha tönkremegy a NAS, a NAS-ra kötött winchesterek is veszélyeztetve vannak, biztosabb megoldás egy távolabbi ponton lévö winchesterre történö mentés. Vagy az a megoldás, amit fentebb irt Patice.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25773) Tuomas válasza Parson (#25772) üzenetére


Tuomas
addikt

Az utóbbi hozzászólásokat Patice megoldására értettem, hogy az egyik külsőt csak akkor csatolom fel, amíg mentek :B Ez kimaradt :R

Vagy ami szóba jöhet még, hogy vajon a routerre kötött vinyóra tudok-e biztonsági mentést csinálni?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#25774) Parson válasza Tuomas (#25773) üzenetére


Parson
addikt

Én igy hirtelen csak tippelni tudom hogy tudsz. A beállitásokban kell kicsit szöszölni vele a pontos cim miatt. De szerintem megoldható.
Én interneten keresztül 2 országgal arrébb lévö NAS-ra csinálok biztonsági mentéseket gond nélkül. Persze amikor nem szól bele a UPC fasza uj routere. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25775) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, van már értelme Apple TV-ben gondolkozni Synology 212j esetén filmlejátszáshoz? Vagy ez még mindig csak a 'csili-vili de amúgy semmi jóra (pl 5.1 hangsávok házimozihoz) nem jó' kategória? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25776) Patice válasza Parson (#25775) üzenetére


Patice
Topikgazda

OLvastam, hogy a Gen 4 Apple TV már jobb egy fokkal mint az elődök, de nem emlékszem pontosan, hogy tudja-e már a kadenciahelyességet. Médiajátszós topikban asszem blakey fórumtárs írt róla/van neki. Keresd meg szerintem privátban.

Alternatívaként én néznék helyedben Amlogic-os Androidos lejátszót potom pénzért.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25777) Parson válasza Patice (#25776) üzenetére


Parson
addikt

Ezesetben lehet hogy Dune mellett kéne maradni... A hazimozi miatt jo lenne a megfelelö hangminöség biztositása is. De akkor még ráér kicsit a téma.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25778) Patice válasza Parson (#25777) üzenetére


Patice
Topikgazda

"A hazimozi miatt jo lenne a megfelelö hangminöség biztositása is."

Ha van kedv és affinitás, akkor meg már inkább HTPC. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25779) Parson válasza Patice (#25778) üzenetére


Parson
addikt

Nos az egyszerü használhatóság is meg kell maradjon. ès amúgy sincs kedvem HTPC épitésbe fogni... :(
Viszont a jelenlegi megoldás már nagyon gyenge, ezért kéne vmi. Persze ez sem sürgös. Android TV-boxon gondolkoztam, aztan jött a Dune, aztán az apple TV ötlete...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25780) Patice válasza Parson (#25779) üzenetére


Patice
Topikgazda

Androidos TV Box-ból is van szinte Plug & Play megoldás: WeTek Play pölö, de a támogatás az árán is meglátszik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25781) claire78 válasza Parson (#25779) üzenetére


claire78
senior tag

Popcorn Hour A410, A500, VTEN (4K) ;)

(#25782) Mr Bond 007 válasza Parson (#25779) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Chromecast 2? Kicsi, olcsó mindent visz, synology-val is megy. Ha már megoldott a tárolás minek box? Droiodon meg szifonon is kezelhető. Én is csak azért nem használom már, mert a Qnap nasom hdmi-n keresztül megoldotta ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#25783) Multibit válasza Patice (#25776) üzenetére


Multibit
veterán

Az AppleTV nem kadenciahleyes.

(#25782) Mr Bond 007
A Chromecast 2 tud kadenciahelyesen lejátszani? A QNAP-on lévő KODI tud?

(#25784) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25783) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az nem tudom micsoda, én csak 1080p/720p mkv-kat néztem rajta meg youtube-ot . Azokat hiba nélkül gyönyörűen vitte a chromecast is meg a kodi is (qnapra van plex is, bár nekem a kodi jobban tetszik).

[ Szerkesztve ]

(#25785) Multibit válasza Mr Bond 007 (#25784) üzenetére


Multibit
veterán

Az nem tudom micsoda
Akkor nem is zaklatlak tovább. Ennél a jellemzőnél kezdődik egy lejátszó eszköz megítélése. Ez az a minimum, amit "meg kell ugrania" egy media lejátszó rendszernek (hw+sw).

(#25786) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25785) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Bocs én azt hittem filmet kell lejátszania :D

(#25787) gyugyo79 válasza Multibit (#25783) üzenetére


gyugyo79
addikt

Meglepődnél de azok akik igényesek erre és egyáltalán látják a különbséget jelentősen kevesebben vannak ;-) .
Nálam is van HTPC de pld. egy sorozatrészt simán megnézek CC -ről is ha úgy jön ki ...

Amúgy kliens van CC -re és Apple TV-re is és teljesen jól használható. Erősebb NAS esetén ugye át is konvertál mindent szóval a formátumokra sem kell figyelni.
Egyik sem kadencia helyes.

[ Szerkesztve ]

(#25788) Multibit válasza Mr Bond 007 (#25786) üzenetére


Multibit
veterán

Azt. De ahogy látom, neked mindegy, hogy hogyan ;]

(#25787) gyugyo79
Meglepődnél de azok akik igényesek erre és egyáltalán látják a különbséget jelentősen kevesebben vannak ;-)
Nem lepődöm meg, mert tudom, hogy így van. De ez nem változtat semmit a lényegen (most had ne hozakodjak elő a több milliárd légy hasonlattal...). Megjegyzem, van olyan ismerősöm, aki azt hitte, hogy nem látja azt, ha nem kadenciahelyes a filmlejátszás. Miután felhívtam rá a figyelmét, már segítség nélkül is észreveszi. Azóta is szid ;)

(#25789) 1soproni


1soproni
csendes tag

A download station miért nem kezdi el automatikusan visszaosztani a letöltött tartalmat? Be lehet ezt állítani valahol?

(#25790) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25788) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Áruld már el mit takar ez a cucc. Csak hogy kupálódjak/ kupálódjunk mert erről itt hallottam először. Ez is ilyen niche dolog mint az audiofileknél a high end? Vagy ha van rá angol kifejezés az is elég akkor ránézek neten.

[ Szerkesztve ]

(#25791) Multibit válasza Mr Bond 007 (#25790) üzenetére


Multibit
veterán

:F
Milyen "cucc"?

(#25792) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25791) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Bocs akkor fogalom/feature :D

Közben rákerestem itt a média játékos topikban és látom már miről van szó. Nekem ez kb felesleges, buta amcsi médiafogyasztó vagyok. Nincs 24p-s filmem. :N

[ Szerkesztve ]

(#25793) Multibit válasza Mr Bond 007 (#25792) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, hogy Te tárgyiasítottad a kadenciahelyességet? Az egy egyértelműen detektálható tulajdonság, ne mosd össze a high end-del és más szubjektív dologgal! Örülj neki, hogy Te nem látod, olcsóbban megúszod a mozizást! De az is lehet, hogy csak a lettévéd ;] rossz beállítása fedi el a hibát (azaz a kadenciahelyesség hiányát).
Nem akarok tovább OFF-olni, inkább ITT folytassuk!

szerk:
Még mindig nem érted :))
Szerintem nézel 23.976 fps képsűrűségű filmeket. Vagy az összes általad eddig nézett film pontosan 50 vagy 60 fps tulajdonságú? Kötve hiszem.
Mindegy. Ne is foglalkozz vele tovább :N

[ Szerkesztve ]

(#25794) Mr Bond 007 válasza Multibit (#25793) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak pongyolán fogalmaztam. Köszi! Most már ezt is tudom mit takar. :R

(#25795) Parson válasza Mr Bond 007 (#25782) üzenetére


Parson
addikt

Chromecast? Nem ismerem igazán, hol jár most a fejlesztése. Igazából leirom mire kell nekem:
1. NAS-on tárolt filmek (SD / HD / esetleg Full HD) lejátszása belsö hálózaton keresztül
2. Sztereo vagy 5.1 Hangsávok átvitele HT erösitöre (Nem baj, ha a HD hangok is átmennek, söt!)
3. MP3 és Lossless (lényegében csak Flac) audio lejátszása
4. A telefon csak távirányitóként üzemeljen, tehát ne az legyen, hogy a telefonon lejátszott tartalmakat vetiti ki. (Ergo pl a filmlejátszás közben a telefon más feladatra is alkalmazható maradjon.)

Kicsit hullámokhoz hasonlóan foglalkozom a témával, tehát van, hogy egy idöre leteszem, aztán ujra felveszem a szálat, attól függöen, hogyan alakulnak az igényeimhez az eszközkinálatok és a szabad töökém, amit bele tudok invensztálni, de ez már egyéni problémám / hozzáállásom kérdése.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25796) Madwe válasza Mr Bond 007 (#25792) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezen meglepődnék, szerintem a filmjeid legjava 23.976os.

[ Szerkesztve ]

(#25797) Mr Bond 007 válasza Parson (#25795) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én erre használtam chromecast-ot majd chromecast 2-t. Synology-val is gyönyörűen ment a lejátszás velük. (igaz nekem xpenology volt de elvileg ugyanaz). 1080p-s mkv filmeket is gond nélkül vitt, és a telefonról is lehet vezérelni. Video és audio station-nek is van kliense droidra és szifonra. Ami ellenpontozza az olcsóságát az a wifi érzékenysége. Jó ha egy szobában vannak, vagy valami normálisabb minőségű routered legyen. Ha ac-s az még jobb.

Hát nem tudom. Akiknek eddig oda dugtuk a tv-jére elégedett volt vele. Biztos van jobb is, meg szebb is, csak nem ennyiért. Akinek igénye van rá az vesz kadenciahelyes lejátszót, a maradék 80-90% meg elégedetten használja a többit.

[ Szerkesztve ]

(#25798) Parson válasza Mr Bond 007 (#25797) üzenetére


Parson
addikt

Ha az 5.1-et is átviszi, akkor jöhet, a HD hangoktól eltekintek, ebben a kategóriában. Ismerösnek is van, meginterjúvolom öt is ezügyben. Köszi a tippet! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25799) Parson válasza Parson (#25798) üzenetére


Parson
addikt

No ahogy nézem, az 5.1-nek annyi. A TV-n keresztül csak stereo megy az erösitö felé. Ha a TV szoftvere játsza a filmet, akkor megy le az erösitöbe az optikán az 5.1. Téma vége.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25800) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv! Nason hogy védekeztek zsaroló virus ellen?? :)

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.