Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Parson válasza eric.cartman (#25700) üzenetére


Parson
addikt

DDNS. QC nincs beállitva.
No azert egy restartot megejtünk, hátha... Bár amire kivancsi lettem volna, hogy jart-e vki hasonlo szituban mostansag? És ha igen, mi volt a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25702) claire78 válasza Parson (#25701) üzenetére


claire78
senior tag

Mi alapján érted el eddig a NAS-t? Ha IP, akkor nem lehet, h megváltozott azóta és azért nem éred el?
Fix IPje van a belső hálón legalább?

(#25703) Parson válasza claire78 (#25702) üzenetére


Parson
addikt

A belsö hálon fix IP van beallitva. DDNS szolgaltatasban be van löve a NAS cime. IP forward-ok be voltak löve, minden tökeletesen müködött. Most már évek óta. Mint irtam, egyedül a system update lett automatikusra allitva.
Mivel idötullépésre hivatkozik a browser a meg nem nyitható oldal miatt, igy vmi érdekes ok lehet a hatterben, mert ha pl rossz lenne az ip cim, akkor nem ezt irna, ki hanem, hogy nem elerhetö adott cimen. Én legalabbis ezt tapasztaltam eddig.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25704) #29810560 válasza Parson (#25703) üzenetére


#29810560
törölt tag

A tűzfal be volt kapcsolva rajta? :F

... mert, az szokott időtúllépés "hibát" generálni. (... és úgy emlékszem valamelyik frissítés érintette a tűzfalat. Sőt biztos érintette, mert egy kicsit változott a tűzfal beállítása.)

(#25705) Parson válasza #29810560 (#25704) üzenetére


Parson
addikt

Nem tudom (meg kb 3 eve lett beallitva pontrol pontra, azota csak update-ek mentek, meg sima hasznalat), de nagyon jogos az ötlet. Mivel szerencsémre itt velem is van egy ugyanilyen keszülek, es alapvetöen ugyanolyan szisztémán vannak beállitva, megnezem ezt. De hogy soha többe nem allitom automatikusra az update-et távoli eszköznél, az is 1000%. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25706) Tamarel válasza Parson (#25701) üzenetére


Tamarel
senior tag

A 6.0.2-8451 után https/2 beállítással nem tudtam csatlakozni se QC-n keresztül, se helyi hálóról (DS File androidon).
Azóta jött update 1, de még nem néztem.

Changelog

[ Szerkesztve ]

(#25707) #29810560 válasza Tamarel (#25706) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DSM 6.0.2-8451 Update 1-ben kijavították az előző upgrade (DSM 6.0.2-8451) Androidos DS alkalmazások HTTPS kapcsolódási hibáját. (Ahogy a Changelog-ban is írják.)

Valóban kijavították. Nálam minden működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#25708) Parson válasza #29810560 (#25707) üzenetére


Parson
addikt

Én sima számitógépen, Win7 alatt Google Chrome browserrel szeretnem elerni. No azert majd otthon kirprobalom, hatha...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25709) #29810560 válasza Parson (#25708) üzenetére


#29810560
törölt tag

A browseren keresztüli elérést nem érintette a bug. (Legalább is nálam nem, mert mindig HTTPS-el kapcsolódok és nem tapasztaltam, hogy ne érném el.) HTTP protokollon meg nem volt hiba Androidról sem.

[ Szerkesztve ]

(#25710) Zolee11 válasza E.Kaufmann (#25692) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nemrég olvastam, hogy miért állt le hétvégén a PH. Először nem tudtam, hogy elírás vagy tényleg 200 Gbyte -ról van szó? Nekem ennél több adatról kell folyamatos tükörmásolatot fenntartani... :)
Ami nekem teljesen furcsa és szinte szájenszfiksön kategória, hogy két merevlemez egyszerre döglik meg, de úgy teljesen. Még az egyszerű nasunkban is van smart és figyelmeztetés, el nem tudom képzelni, hogy hipp-hopp semmi előjel nélkül egy merevlemez megdeglik, de kettő is egyszerre, az azért már elég meredek.
(Azt már hamarabb el tudom képzelni, hogy az értesítési cím rossz volt, szegény szerver sipákolt, hogy mindjárt becsinálok, de süket fülekre talált, majd amikor maga alá csinált észrevették a fiúk, hogy valami baj van... :Y Itt hozzáfűzném, hogy előtte (több nappal) is voltak akadások, nehezen töltődtek be az adatok, tipikus előjele, hogy nehezen olvasható a kért adat... persze ezer más oka is lehet.)
Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen merevlemezek voltak ezek, és milyen körülmények között működtek és milyen hosszú ideje.
Elnézést kérek az OFF-ért, ígérem nem folytatom, csak ha kényszerítenek. :DDD

no brain, no problem

(#25711) Core2duo6600 válasza Parson (#25698) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy elszállt a hdd benne.
Nekem a 4 lemezesben amikor elszállt az 1 es, ugyanez a jelenség volt.
a winyo próbálkozhatott vagy hibás sectorokat mentett nem tudom, de nem válaszolt a nas.
Csak hdd csere oldotta meg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25712) Parson válasza Core2duo6600 (#25711) üzenetére


Parson
addikt

Aaaz fincsii. Remélem azért más áll a háttérben. Köszi a hsz-t.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25713) Mr Bond 007 válasza Zolee11 (#25710) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Ami nekem teljesen furcsa és szinte szájenszfiksön kategória, hogy két merevlemez egyszerre döglik meg, de úgy teljesen."

Nagyon meglepődnél mennyire nem ritka jelenség. Meg is mondtam anno itt vagy az xpeno topikba hogy sokan megszívták már, és nem véletlenül mondják hogy a raid5 kis túlzással majdnem olyan mint a raid 0. (persze mindenki azt mondta 1-2 ember kivételével hogy ááá az nem fog megtörténni, kicsi rá az esély - Erre csak annyit mondok guglizzátok ki raid 5 2 drive failure :U ) Több éves lemezeknél (de újnál is megeshet!) simán benne van a pakliban hogy ha az egyik megadja magát és miközben visszaállítják az új lemezre az adatokat a nagy terhelés miatt megadja magát egy másik is.(gondoljatok bele: órákon nagyobb adatmennyiségnél napokon át fullon teker a vinyó mert sokkal több a meló a paritás számolás miatt, és a raid vezérlő is izzad ezerrel) Itt is ez volt. Nagyon sok külföldi nas fórumot átbújtam már melyiket éri meg, és nagyon sok helyen a raid6-ot vagy 10-et javasolják ha fontosak az adatok. Természetesen ilyenkor mindig alap a rendszeres backup. A raid inkább a rendelkezésreállás miatt van, nem szabad rá úgy tekinteni ahogy azt sokan teszik. Vagy keservesen megfizeted a tanulópénzt, vagy tanulsz mások esetéből. ;)

Parson: Szerintem is valami hardveres nyűg lehet ha a restart se oldja majd meg. Ha éveken át ment gond nélkül nem jellemző hogy csak úgy letérdel. De ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

(#25714) gyugyo79 válasza Parson (#25698) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én már sajnos többször is láttam olyat, hogy a frissítésbe bele halt amikor nem csak Synologys forrásokból voltak csomagok telepítve és automatikusan frissített a nas. Az újra indítás után (reset) után 99% kiírta ezt és lehetett kezelni az ügyet de egyszer fizikai beavatkozást igényelt a megoldás (csomag törlése).

(#25715) Parson válasza gyugyo79 (#25714) üzenetére


Parson
addikt

Köszi :R , egyelöre infogyüjtest vegzek, csak aztan csinalunk barmit is, leven mint irtam, tavolbol kellene orvosolni a dolgot. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#25716) E.Kaufmann válasza Zolee11 (#25710) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk nem teljesen mindegy, hogy 200GByte dokumentumok és képek vagy 200 GByte adatbázis.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25717) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kotet nevet valahogy levet valtoztatni? (Kotet 1, Kotet 2 vagy Volume 1, 2.. ) Gyarilag eleg unalmas:)

(#25718) kaciokos


kaciokos
őstag

Van arra valami lehetőségem, hogy e-mailt kapjak, ha a NAS-om (DS215j) nem elérhető Internet felől? Nyilván ilyenkor a NAS nem tud küldeni (pl. áramszünet esetén), ezért valami az Internet felől kéne, hogy figyelje. Synology-nak nincs ilyen szolgáltatása?

(#25719) Mr Bond 007 válasza kaciokos (#25718) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez jó lehet ha a nas admin oldalát adod meg neki hogy csekkolja és jelezzen ha nem megy. KATT Ha jól láttam be lehet állítani hogy 15 percenként nézzen rá, igaz az már fizetős. Az ingyenes havi 750 ellenőrzést tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#25720) Patice válasza kaciokos (#25718) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology-s DDNS esetén én szoktam kapni e-mailt, hogy "a kapcsolat elveszett a NAS-ommal", aztán amikor újraindul, mondjuk áramszünet után, akkor jön a következő, hogy helyreállt a kapcsolat.

Szóval van lehetőség rá.

(#25717) noorbertt:

:N

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25721) kaciokos válasza Patice (#25720) üzenetére


kaciokos
őstag

Hmmm, ez jól hangzik, kell ehhez portot nyitni a routeren? Hogyan kell beállítani, NAS-on, vagy a Synology weboldalán?

(#25719) Mr Bond 007 - Ez azért nem jó nekem, mert ha elmegy otthon az áram, a szolgáltató (Digi) pillanatok alatt kiosztja az IP címem másnak, és esetleg továbbra is pingelhető marad az IP cím, annak ellenére, hogy a NAS-om totálisan offline van.

(#25722) Patice válasza kaciokos (#25721) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kell portot nyitni hozzá.

Simán DSM-ből regisztrálsz egy Synology-s DDNS host címet és kész.

Utána már csak asszem az értesítéseknél kell beállítani, hogy mikor küldjön mélt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25723) kaciokos válasza Patice (#25722) üzenetére


kaciokos
őstag

Fúúú, este megnézem, köszi. :)

(#25724) Mr Bond 007 válasza kaciokos (#25721) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ki mondta hogy az ip címet add meg és ne a hivatkozást? De igazából mind1 mert van rá beépített megoldás.

(#25725) kaciokos válasza Mr Bond 007 (#25724) üzenetére


kaciokos
őstag

Ja, bocs, félrevezetett az oldal neve (pingability).

(#25726) Mankó


Mankó
veterán

Olyan problémám van, hogy a DSvideo alkalmazás nem frissít. Összesen csak 4 filmet jelenít meg, de gyakorlatilag 20-30 is van a nas-on. Sehol nem találok olyan beállítást, amivel bármilyen előrelépést tapasztalnék.
5.2 dsm van fent, és egy épített nasról van szó.
Eddig tökéletesen működött.

A dsvideo alkalmazás win 10-es gépen van, ha ez segít valamit.

Mit csináljak, hogy jó legyen? Ötlet?

(#25727) Madwe válasza Mankó (#25726) üzenetére


Madwe
nagyúr

Indexelve van e a mappa, amiben a filmeket keresed? ha igen, esetleg érdemes újraindexeltetni,

(#25728) Mankó válasza Madwe (#25727) üzenetére


Mankó
veterán

Közben megoldódott. A nas videó station alkalmazásban kellett a beállítást kieszközölni, én meg a dsvideóban kerestem.

(#25729) MrCsiT válasza Core2duo6600 (#25697) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az a 30000 másolásra nincsen rendben. Azt akkor tartanám egy RED-nél normálisnak, ha pl. sok-sok kis fájlról van szó. Próbálj egy 2-3 GB-s Microsoft telepítőt vagy egyéb ISO-t másolni, hogy azzal mennyi a másolásod?
Közben, nyisd meg a DSM-ben az erőforrás kezelőt, ott látszik, hogy mekkora a prociterhelés, a RAM, és a hálózat vagy a disk terhelés.
Látszik valami kiugró érték?

Amúgy, melyik modell Syno-d van?

Én amit tapasztalatként írtam, hogy vastagon megéri pl. Red PRO lemezt, vagy RE2 -t (vagy más, 7200RPM vagy gyorsabb lemezt, netán SSD-t) venni a NAS-ba, mert szintekkel gyorsabban reagál a DSM - legalábbis, és ezt tapasztaltam - a sima RED-hez képest. :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25730) 1soproni


1soproni
csendes tag

Be lehet állítani a Médiaszervert, hogy DLNA-n keresztül hasonló értelmes módon mutassa a tartalmat (LG WebOS2) TV-n, mint a plex?
Értem ezalatt:
- Videókon belül almappák (Filmek, sorozatok, mesék, stb)
- Almappába belépve csak a rendes tartalom látszik (pl sample nem) borítóképpel(!)
- Automatikus nyelvbeállítás (ha van magyar hang, akkor legyen az az alapértelmezett, nem kell felirat)

(#25731) Sanya válasza 1soproni (#25730) üzenetére


Sanya
nagyúr

sample-t minek szeded le? Ha leszedted, miért nem törlöd le?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25732) 1soproni válasza Sanya (#25731) üzenetére


1soproni
csendes tag

Megragadtad a lényeget :)

(#25733) Viktoár


Viktoár
addikt

Felraktam a transmission-t,működik is.Azonban a sample-kat nem szeretném letölteni.Hogyan lehet kiválasztani hogy az adott torrentből mit szeretnék leszedni és seedelni?

Üdv:Viktor

(#25734) zsolt501 válasza Viktoár (#25733) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tessék használni a Transmission Remote GUI nevű alkalmazást és a probléma meg lesz oldva.
Érdemes az 5.4.0-ás verziót használni, mert ebben elég sok minden lett javítva az 5.1.0 óta.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25735) lajos75 válasza Sanya (#25731) üzenetére


lajos75
senior tag

Én azt vettem észre ha nem szedem le a sample-t meg a esetleges többi felesleges dolgot akkor nem tölti visszafelé rendesen.

Más nem tapasztal ilyet :F

(#25736) Viktoár válasza zsolt501 (#25734) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem ismertem ezt a programot,de most már minden fatya. :R Köszi a segítséget!

Üdv:Viktor

(#25737) IMI1973


IMI1973
újonc

Sziasztok!

Egy DS216play em van, tettem bele a meglévő 4TB os mellé egy másik 4TB HDD-t,
de a világért nem akarja látni egyben, megcsináltam a kiterjesztést, de akkor sem.

http://imivagyok.tumblr.com/private/image/150229784262/tumblr_odb4vxzIwE1tkhsl1
:W

[ Szerkesztve ]

(#25738) Essejó válasza IMI1973 (#25737) üzenetére


Essejó
veterán

Ez teljesen rendben van, mi bajod van vele?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25739) IMI1973 válasza Essejó (#25738) üzenetére


IMI1973
újonc

Lehet én vagyok nemokos, de azt hittem, így lesz közel 8T tárhelyem,
de még mindig csak ennyi van, kell még valamit állítani?

http://imivagyok.tumblr.com/private/image/150230923972/tumblr_odb6846Ba91tkhsl1

(#25740) Patice válasza IMI1973 (#25739) üzenetére


Patice
Topikgazda

SHR adatvédelemmel: tökrözte az első lemezt a másodikra.

SHR adatvédelem nélkül kell neked, bár jobb lenne a két külön kötet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25741) eric.cartman válasza IMI1973 (#25739) üzenetére


eric.cartman
senior tag

SHR-el nem is lesz több ;)
Ez gyakorlatilag RAID tükrözés adatvédelem miatt.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25742) IMI1973 válasza eric.cartman (#25741) üzenetére


IMI1973
újonc

És van erre valami megoldás adatvesztés nélkül?
Gondolom SHR helyett kellene más RAID típus

(#25743) Sanya válasza 1soproni (#25732) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor tessék

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25744) fPApi


fPApi
őstag

A download station-el kapcsoltban lenne kérdésem: korábban működött az, hogy ha több fájl volt a torrentben, akkor egyesekre (a fájl prioritásnál) be tudtam állítani, hogy hagyja ki. Most, valamelyik frissítés óta nem találom ezt a lehetőséget, a fájl prioritásnál már csak alacsony-normál-magas van! Van a kihagyásra valahogy máshogy lehetőség, vagy ez megszűnt?

(#25745) Mezga82 válasza fPApi (#25744) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Szia!

Szerintem ez a megoldás:

(#25746) Chrys_


Chrys_
addikt

Néhány mappához generáltattam linket, és megosztottam másokkal. Nem állítottam be érvényességi időt, így bármikor hozzáférhetnek. Hol lehet megnézni, melyik mappára van megosztás, és hogyan lehet ezt visszavonni? Nem akarok törölni/áthelyezni stb.

(#25747) #29810560 válasza Chrys_ (#25746) üzenetére


#29810560
törölt tag

DSM > FileStation > Eszközök gomb > Megosztott hivatkozások kezelője menüpont.

(#25748) Core2duo6600 válasza MrCsiT (#25729) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hat pedig ezek a winyok ennyit tudnak, amikor betettem elötte kiprobáltam a gépben is,
És ennyi van benne !
Kollégám is ilyet tett a nasába és neki is ennyit.
Korábban a 4 közül az első egy 500 as WD RE3 as, disk 1.
Ezzel szépen ment a rendszer, de hát már kiszolgálta az idejét és az árát, mert elötte a gépben is több évet is ment, talán 2-3 gépben is.
ÉS hát elhalálozott !

Amikor megvettem a NASt akkor 2 TB green ek mentek be a disk 2-4 ig.
Akkor olyan 60 000 körül írt rá, néha gyorsabban, nagy file oknál.
DS 410 esről van szó amúgy.
De azok közül a hdd ék közül az egyik gariban elromlott bad sectoros lett, és akkor cseréltem WD RED re.
Kár volt...., akkor még nem volt PRO, nyilván azt tettem volna bele.
De lévén a raid 5 öst adják most a redek ott ez a sebesség még elmegy.

(#25735) lajos75
De igen, mert akkor az oldal sem látt seederként, és ahol időben van meghatározva a seed, ekkor nem teljesíted.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25749) Chrys_ válasza #29810560 (#25747) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz.

(#25750) fPApi válasza Mezga82 (#25745) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ez jó, ha ott adom hozzá a torrent fájlt. De én a figyelt mappás hozzáadást használom, azaz aut. letöltöm a fájlt egy adott mappába, ahonnan a download station aut. beolvassa és elindítja. Na itt volt eddig olyan, hogy az adott fájloknál a prioritásnál meg lehetett adni, hogy hagyja ki, ami már nincs. Erre kérdeztem rá.De ha más nincs, ez is egy megoldás, csak érdekes, hogy miért vesznek ki egy funkciót, ami működött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.