Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Chrys_ válasza MrCsiT (#25100) üzenetére


Chrys_
addikt

Én is átállítottam a routerben az alap portokat port forwarding-gal, de talán ez mégiscsak felesleges NAS esetén, mivel ott néhány sikertelen próbálkozás után a támadó IP automatikusan letiltható.

(#25102) Madwe válasza Chrys_ (#25101) üzenetére


Madwe
nagyúr

Botnet esetén amikor többszáz címről próbálkoznak, nem annyira felesleges, ha eleve meg se találják :) A mailnasunk kb. félóránként kidob 3-4 címet, ugye ott a 25ös port fix s nyitott. 3 rontás lehet 10 perc alatt, de ha csak ez lenne köztem s a támadók között, nem lennék nyugodt. Egy mezei nasnál is első dolog a portok átmozgatása a nason szerintem, ha net fele nyitjuk - s miután nas, legtöbb esetben ez megtörténik.

(#25103) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban.

Azon a köteten, ahol a DS megy 1,8 TB-ból 31GB szabad. Megnéztem a könyvtárakat (azt a kettőt :)),
223GB-ot foglalnak.
Hova lett a 1,5 TB?
Visszaolvasva azt láttam, hogy a CouldStation és a DS okozhat ilyet. A lomtárak mindenhol kikapcsolva, kiürítve. CS nem ezen a köteten fut, a DS igen.
Mit tegyek???

Üdv!

HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#25104) Madwe válasza Hiperhuje (#25103) üzenetére


Madwe
nagyúr

A DS akkor foglal helyet, ha sok seedelendő torrented van, azok mind elvesznek annyi helyet, amekkora a torrent (+ ezen felül mégegyszer annyit, ha valahol el is van pakolva a torrentezett adat - akkor is ha a letöltés helyén hagytad.)

A CS biztos h nem ezen a köteten fut? alap esetben nagy a verziókövetése, s egy adott fájl akár 32x helyet is foglalhat a miatt!

A lomtár egyébként szerintem hasznos dolog, csak be kell ütemezni, h teszem azt az 1 hétnél régebbi adatokat ürítse, meg az 5gbnál nagyobb fileokat rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#25105) Hiperhuje válasza Madwe (#25104) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Igen!!!! :DD
A sok seedelendő torrent!
Igazad volt, köszönöm! :C

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#25106) Mocsokba válasza MrCsiT (#25100) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm szépen. Beállítottam mindent, de továbbra sem tölt fel.

6881 azért nem volt forward-olva, mert DHT ki van kapcsolva nálam.

Transmission sem tölt fel.

Üdv: Mocsokba

(#25107) tsilver válasza eric.cartman (#25077) üzenetére


tsilver
aktív tag

a külföldi fórumokon azt írják, hogy sajnos a DSM 6 óta a hibernálás nem megy. Ezt meg tudom erősíteni, DSM 5 alatt nem volt gond de a 6-ost én sem tudtam még elaltatni

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#25108) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Eddig a Gmailen keresztül küldte az IP kamerám a képeket, de pár napja valamit változtatott a Google, és a kamera nem tud a Gmail smtp-jén keresztül levelet küldeni. Feltettem a NAS-ra a Mail Servert, ami működik is (az értesítéseket meg is kapom rajta keresztül), de a kamera ekkor sem tud levelet küldeni, jelszó hibát ad állandóan (próbáltam a sima 25-ös portot, a TLS és a SSL titkosításokat is). Mi lehet a gond? (A kamerában a NAS-os felhasználónevet és jelszót állítottam be, gondolom ugyanez a Mail Server SMTP jelszava is.)

(#25109) Madwe válasza Tesztelo.hu (#25108) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt h miért van jelszó hiba, nem tudom.

Azonban ahoz, h a mail servered rendesen menjen otthon, kell neked:

fix ip cím - mondjuk ha kliens sose csatlakozik rá, csak küld, akkor nem feltétlen
25ös portot ki kell nyissad internetszolgáltatónál - mondjuk ha távolról sose küldenél levelet, szintén nem kell

viszont az h más szolgáltató fogadjon tőled levelet (mondjuk a gmailes címedre ha küld a nas magától) ahoz akkor is kell egy reverse dns bejegyzés az internetszolgáltatódnál - s ehez már kell a fix ip cím is. valamint kellene spf és aa recordok is a dns regisztrációdba - szóval domainreg is kellene a fix ip cím mellé.

szerintem csak egy mezei mailserver csak úgy magában nem tud gmailre küldözgetni mondjuk (távoli kliens kapcsolat +1-2 fokkal bonyolítaná még) mert ezek nélkül a google elhajt a fenébe s nem fogad tőled levelet.

Sokkal jobban jársz ha csak erre kell, h a gmailes hibának nézel utána, mert a saját mailserver bekalibrálása 1-2 idegtépő órát fog neked okozni :D

[ Szerkesztve ]

(#25110) eric.cartman válasza tsilver (#25107) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm - akkor nyilván hamarosan javítani fogják (remélem) :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25111) need


need
addikt

Üdv..

Van valamit nem értek. :( :( :(
.
Nem régen bővítettem a Photo Stationban a könyvtárak számát ami meg is jelenik ha a sz.gépen nézem meg!
Viszont valami különös oknál fogva a telefonomon nem jelenik meg ez az új könyvtár
Próbáltam letörölni az applikációt újra rakni. de semmi.
A nast is újra indítottam és nem látszik az új könyvtár…

mit tanácsoltok…?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25112) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Lehet elköltözök új albérletbe ( pár napon belül kiderül ) és ott természetesen köttetek netet.

Rákerestem és a Unitymedia szolgáltatásai elérhetőek.

Leggyorsabb csomagjuk részletei.

HA tényleg összejön a dolog , akkor a NAS-on előtte kell e valamit állítanom ?

Vagy elég lesz majd az új kapcsolatnál a Synology Assistant futtatása, hogy megtaláljam és beállítsam ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25113) Multibit válasza Borisz76 (#25112) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a routered marad a jelenlegi és a LAN irányú beállításai nem változnak, akkor nem kell hozzányúlni a NAS-hoz.

(#25114) Patice válasza Borisz76 (#25112) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahogy látom a "német UPC"-nél ( ;] ) kapsz a csomag mellé AC-s routert is. Na majd azt vedd kezelésbe először és majd látod mennyire lehet neked állítgatni rajta a dolgokat.

Ha nagyon nem lehet majd hozzányúlni (pl. port forward, vagy IP binding), akkor kell majd tovább gondolkozni alternatív lehetőségek ügyében.

A NAS-od most is gondolom egy routeren keresztül kapcsolódik a netre?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25115) Borisz76 válasza Multibit (#25113) üzenetére


Borisz76
veterán

Kétlem, hogy a jelenlegi Deutsche Telekom-os modemet magammal tudom vinni.

Ez telefonos, vezetékes DSL net. ( Családtag előfizuja...tőle "lopom" kábellel a netet ) :D
Erre van kötve egy 8 portos switch...amiben sok más mellett a NAS is csüng.

Az új pedig az oldal szerint : " COAX-Glasfaser Technologie "

Adnak hozzá Wi-fi-s routert.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25116) Multibit válasza Borisz76 (#25115) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor az új routert kell úgy konfigurálnod, mint a régit (IP kiosztás, port forward).

(#25117) Borisz76 válasza Multibit (#25116) üzenetére


Borisz76
veterán

A "régi"...azaz még jelenlegi Német T-s router egy igazi "csoda".

Speedport W723V doksija...

Köszönöm az észrevételeket.

Ha tényleg költözöm , akkor úgy is fogok még jelentkezni ha van gond ha nincs :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25118) Patice válasza Borisz76 (#25117) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezen a rossz hírű routeren nem is csodálom, hogy nem is sikerült semmit beállítani. Szvsz. gyárilag le is van tiltva, hogy a user bármit tudjon rajta állítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25119) Borisz76 válasza Patice (#25118) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor csak nem én voltam a béna :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25120) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok, tudnátok ajánlani gigás routert ami nem is túl drága? Esetleg olyat amin támogatott valami jobb open rendszer?
Nem kell tudnia semmi VPN vagy torrent okosságot

[ Szerkesztve ]

(#25121) Patice válasza noorbertt (#25120) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre tessék: Milyen routert vegyek? topik. :K

A topik összefoglalóban nagyon jól le vannak írva a dolgok + rengeteg konkrét típus is meg van említve.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25122) noorbertt válasza Patice (#25121) üzenetére


noorbertt
őstag

Jogos, köszi :)

(#25123) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Bár már egyszer futottam egy kört, de most megint felvetődött, hogy ne a neten fellelhető ingyenes felhőszolgáltatásokat használjam a képeim megosztására, hanem a saját NAS-t.
Kérdésem, hogy mi a menete egy 215j-n annak, hogy tömörítettlenűl használhassam a fényképeket, videókat és azokat megoszthassam ebben a formában, biztonságosan másokkal?
A beépített alkalmazással az elején amikor próbálkoztam mindig tömörített képek lettek az eredmény, ezt mindenképpen szeretném elkerülni. Sőt az is elég ha külön megosztható mappákat tudok létrehozni a neten megosztani kívánt képekre.

F.K.T.

(#25124) Madwe válasza psg5 (#25123) üzenetére


Madwe
nagyúr

A képeket nem tömöríti tudtommal, csak thumbnaileket is csinál mellé - kisebb kép, ami addig látszik, amíg meg nem nyitod a nagyot.

A mappákat megosztani pofonegyszerűen tudod, jobb klikk a megosztani kívánt mappára s share link. Megadhatod, h csak bizonyos ideig éljen a link stb.

Ilyenkor ugyanakkor a link birtokában bárki hozzáférhet. Másik megoldás ha külön nekik létrehozol usereket, csak adott mappákra adsz nekik olvasási (esetleg írásit is ha azt akarod h ők is feltölthessenek) jogokat, s a webes felületen vagy a photostation aloldalon belépnek. Ilyenkor viszont kelleni fog portforward is neked.

[ Szerkesztve ]

(#25125) psg5 válasza Madwe (#25124) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, ezek alapján próbálkozom akkor újra.
Pedig valahogy olyan megosztott mappákat hozott létre a PhotoStation amibe tömörítve kerültek képek(úgy emlékszem)

Asszongya a PhotoStation leírása, hogy: "...emellett a DiskStationra mentett fényképeit is böngészheti"
Ilyen DiskStationt miért nem találok az alkalmazások közt?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#25126) psg5 válasza psg5 (#25125) üzenetére


psg5
veterán

Sorry a második bekezdésért.. :W :W kérlek nézzétek el nekem, hogy megkérdeztem. :W

F.K.T.

(#25127) need


need
addikt

[erre] van valakinek ötlete???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25128) MrCsiT válasza psg5 (#25126) üzenetére


MrCsiT
addikt

bocsánat..

:C :C :DDD :DD

..más:

Jelenleg, melyik szoftver melyik bugyrába tette el a 6-os DSM alatt a Syno azokat a funkciókat, hogy
- PC-ről adott mappa biztonsági mentése (ezalatt másolásra gondolnék, hogy lássam is, mi van a mentésben, ne valami kódolt "szemét" legyen a végeredmény; )
- 2 db NAS közötti szinkron kiépítése, de inkább úgy,
1. hogy A-Nas küldözget frissítéseket a B-nek
2. B is küldözget A-nak, néha.

Hogy csináljam meg a 27 féle "backup" -szót tartalmazó programocskákkal, és főként, melyikkel? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25129) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Torrentek alatt szeretnék vpn-t futtatni. Megoldható vhogy? Kösz

Magnat: igen. Kvázi ne tudják az igazi ip-m ha töltök egy bizonyos oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#25130) Magnat válasza bigdady (#25129) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

Úgy érted, h a torrent vpn-en menjen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25131) Magnat válasza bigdady (#25129) üzenetére


Magnat
veterán

Itt van róla írás, bár még nem teszteltem: [link]

Nemtom van-e konkrét vpn szolgáltató ahova akarsz csatlakozni, de azt tudni köll, hogy nem mindegyik támogatja a port forwardot, ami ugye nem árt a torrenthez. Itt egy elég friss teszt a témában: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25132) bigdady válasza Magnat (#25131) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#25133) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok.

Router csere után a NAS-t hogy találom meg? Eddig a 192.168.0.100-on volt, most azonban a tartomány változott. 192.168.1.xxx

Üdv: Mocsokba

(#25134) Patice válasza Mocsokba (#25133) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology Assistant...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25135) Mocsokba válasza Patice (#25134) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm, meg is van. :R :R :R :R :R

Üdv: Mocsokba

(#25136) tsilver válasza eric.cartman (#25110) üzenetére


tsilver
aktív tag

sokan vagyunk íg ezzel :) nagy a felháborodás

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#25137) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

1-2 napja , mikor éjszaka dolgoztam a NAS-on futó Download Station frissített.

Azóta, ha hozzáadok egy feladatot nem jelenik meg hiába van a " minden letöltés " fülön.

Külön rá kell kattintani a "letöltés" fülre...ott mutatja is, majd ha megint kattintok a " minden letöltés "-re , akkor már megjelenik ott is.

Egy apró bug....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25138) crissprivat válasza Borisz76 (#25137) üzenetére


crissprivat
senior tag

Dejó hogy még nem frissitettem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#25139) BullZeye


BullZeye
veterán

Vicces dolog ahogy szép lassan változtatják az engedélyeket, és a hozzáféréseket. Mostanra elérték azt, hogy rettegve kattintsak a frissítés gombra, mert amit beállítottam pár évvel ezelőtt, szép lassan nem működik, és nem ám minden egyszerre, hanem minden kibaszott updattel valamit változtatnak, hogy hozzá kelljen nyúlnom. Szeretem ezt nagyon.

Ugye pár éve megölte sftp-t Synology
Fél éve megölte a root felhasználó egyszerű használatát (belső hálózaton használom synologyt erős tűzfallal, ha rootot akarok, rootot használok, ne egy cég mondja meg mit tehetek a saját cuccommal)
Transmissionnek már nem fogadja el a speciális felhasználót, csakis a transmissionnel működik.
Flexget is bemondta za unalmast valami access denied szarral, persze bogozhatom ki, hogy mi baja van, Synologynak vajon kiszámlázhatom a hétvégi túlórámat ezek miatt?

edit.: Mostanra sikerült annyit piszkálnia a dolgokat, hogy semmi sem működik rendesen, hogy tudom adatvesztés nélkül resetelni ezt a szart? Ha elölről kezdeném talán gyorsabban végeznék....

[ Szerkesztve ]

(#25140) Magnat válasza BullZeye (#25139) üzenetére


Magnat
veterán

Az sftp sztori nekem kimaradt, az mi volt?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25141) bigdady válasza Borisz76 (#25137) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azota nalam sem jo. Rakom vissza az elozot :(((

(#25142) bigdady válasza Borisz76 (#25137) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fel is dobtam innen az előző spk-t és már újra rendesen működik :)

(#25143) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem,valaki tölt le DS415+ al Transmission kliensel torrent-et?MB letöltési és feltöltési sebesség érdekel.DS213 al töltök és max 4,5 MB/s nél nem nagyon akarja többel szedni,hiába 120/10 es Telekomos netem van.(Minden le van kapcsolva mellette).Köszi az infót előre is.

(#25144) BullZeye válasza Magnat (#25140) üzenetére


BullZeye
veterán

Régen root felhasználóval SFTP-t lehetett használni pl Total commanderből, aztán kitalálták hogy ez rossz nekünk, és utána már csak WINSCP-vel lehetett kicsikarni, hogy rootként barangoljunk a SAJÁT eszközünkön. Most már ezt se engedik. Szép lassan olyan lesz amint Apple, működik, semmi jogod hozzá, de működik, és azt tehetsz rá amit eléd raknak, mást nem.

(#25145) kaciokos válasza BullZeye (#25144) üzenetére


kaciokos
őstag

Pont az ilyen szívások (legfőképp a Transmission) miatt döntöttem úgy, hogy a DS215j-vel maradok utolsó 5-ös DSM-en. Mindent tud, ami nekem kell, biztonsági frissítések még várhatóan évekig jönnek majd rá.

(#25146) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Üdv,
Egy kérdés merűlt fel. Megoldható-e az,hogy a tv-ről műsort vegyek fel a nasban lévő vinyóra? A tv ugyanazon a hálózaton van, időzített felvételi lehetőség van neki ha egy külső vinyót rácsatlakoztatok. Ennek hiányában gondoltam hátha....

köszönöm szépen. -Zoli-

(#25147) Varszegig válasza Guidourfi (#25146) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen. kell hozzá egy tuner a nas-hoz (usb, vagy hálózati), meg a megfelelő sw. pl. dvblogic. Persze ez nem minden szolgáltatóval megoldható. Digivel pl. nekem már működik 1 éve, tökéletesen.

(#25148) Guidourfi válasza Varszegig (#25147) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Digi-hez kell pont. Segítenél részletesen?

(#25149) Magnat válasza Varszegig (#25147) üzenetére


Magnat
veterán

Szóval tévéről nem, csak külön tunerrel :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25150) Varszegig válasza Guidourfi (#25148) üzenetére


Varszegig
veterán

Kell egy tuner. Kompatibilis a nasoddal. DVBLogic oldalán találsz ilyet. DVBLogic sw-t meg kell venni (30 napig ingyenes), tunert az usb-be, behangolod, és kb. kész. A dvblogic-nak van pc, droid stb. kliense, azokkal tudsz időzíteni (távolból akár), sorozatot felvenni stb. Ha több tuner kell, mert többet vennél fel egyszerre, akkor kell egy HDHomeRun hálózati tuner. AZ 4 tuneres. A lényeg, hogy a tuner DVB-C-s legyen, az kell a digihez.
Ha van még kérdésed, akkor megválaszolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.