Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217951) focvis válasza molnarpeter (#217950) üzenetére


focvis
veterán

A rendes 2 ajtós RWD kupé az tetszik, pl. [link] (első kerekes bmw-k kizárva). Picit több ló jó lenne. Rohadtul nem praktikus, azért egy szett kereket illene tudni elcipelni vele. 2 ajtós... az esetek 99%-ában nem gond, kutyánk sincs.
Összességében nem rossz tipp!

tibbike01: Ez meg túl nagy, nem valószínű, hogy befér a zegi garázsba. A színe tetszik.
Szép autó, de nem az enyém.
:R

(#217952) Gergőke88 válasza focvis (#217951) üzenetére


Gergőke88
addikt

ez gyenge lenne nagyon neked. 40i kell az 6 henger!, de 30i biztosan az csak 4 :/

(#217953) bitpork válasza focvis (#217951) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Neked klásszicus kell :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217954) focvis válasza bitpork (#217953) üzenetére


focvis
veterán

Hihi, egy ilyennel szemeztem 2 éve, 3 milláért. :K Kicsit buzis, sokat fogyaszt, de V8.

(#217955) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most gyövök a PoHuSzegedtől, leadtam a kocsit javítani.
Csak egy pöpp infó: ha vki nem kéri (le lehet nyilatkozni) a VAG csoportos autójánál a motorvezérlő szoftveres upgrédjét, az bekerül egy adatbázisba ami amit a belügy követel meg. Most még nincs vele gond, de lehet hogy lesz valami következménye a későbbiekben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217956) Qru válasza focvis (#217948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ó az kár, mi pont orvosos kedvességgel vettük a Hondát anno. Nem mintha új autóban gondolkodnék... :D

#nincsbennetarcsi

(#217957) johnny82 válasza bitpork (#217955) üzenetére


johnny82
őstag

Meg vagy elégedve a szegedi márkaszervizzel? Olajcserére, kötelezőkre is ide hordod?

(#217958) bitpork válasza johnny82 (#217957) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

So-so. Nem jókedvemben hordom ide, most olyan károm lett amit csak velük csináltatok meg. Alapban x1.5-x2 a szorzó mindenen. A személyzet kedves és aranyos, fullon vannak melóval mindig. A legutóbbi kárrendezésnél a biztosító pártját fogták velem szemben, aminek nem örültem de nagyon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217959) Qru válasza bitpork (#217958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az mondjuk elég nagy sneciség volt tőlük. :((

#nincsbennetarcsi

(#217960) imyourfriend válasza bitpork (#217958) üzenetére


imyourfriend
őstag

Q7-ből volt szerencséd 4.2-es kiadásúhoz is? Minap érkezett ismerős szerelőhöz egy Q7 4.2l-es szekér, tulaj átlaga szerint 12-t eszik 100-on és vagy 10 liter olajat kér olajcserekor. :Y :D

(#217961) bitpork válasza imyourfriend (#217960) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem csak 3.0 volt. Bár a végén engedtem a tehén klub nyomásának és kapott egy ~15%-s chipet és hát valóban ég és föld volt a különbség. Még úgy is hogy a csipes szerint ezt minimál efforttal közel 30ra fel lehetett volna vinni ami már elég szép lett volna. 233/500 gyárilag, utána főtengelyen 250/580 volt.
Mindenki mondja h a 4.2 tdi az igazi csak hát szervizelni nem az.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217962) Reggie0 válasza bitpork (#217958) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, en ugy hallottam porsche-s koroben, hogy inkabb a csehekhez vagy szlovenekhez kell menni markaszervizbe, mert mo-n gatya mind.

[ Szerkesztve ]

(#217963) simonjoe válasza Reggie0 (#217962) üzenetére


simonjoe
őstag

Hát itt a környéken szinte mindenki Szlovákiába viszi az autóit, legyen az bármely típus. Itt van a Suzuki gyár és még azt is átviszik! Vajon miért?? :D

Joe

(#217964) bitpork válasza Reggie0 (#217962) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Naccsegíccség ez szögény szögedinek hogy a halál f@szában vannak rendes szervizek a lakóhelyéhez képest.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217965) Mágus2 válasza bitpork (#217964) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD

(#217966) Reggie0 válasza bitpork (#217964) üzenetére


Reggie0
félisten

A, magyarorszagon nincsen tavolsag csak ido.

(#217967) johnny82 válasza bitpork (#217958) üzenetére


johnny82
őstag

Garancia miatt mindenképp márkaszervizbe szeretném vinni az autót, de megmondom őszintén tartok attól, hogy csak kifizettetik, de ki nem cserélik, amit kell. :U Meg szeretném, ha minden olajcseréről lenne bejegyzés a digitális szervizkönyvben (vagy nem tudom hogy megy az a VW-nél).
Az első olajat mikor ajánlott cserélni? Évente kb 17-18 ezret megyek, úgy gondoltam évente fogok olajat és szűrőket cseréltetni. A 2 évet semmiképp sem várom meg.

[ Szerkesztve ]

(#217968) TayRol


TayRol
veterán

Érdekességképpen mesélném, hogy az elmúlt időszakban dízel motorjaim voltak és megszoktam, hogy egy hajtósabb út után illetve időszakonként illik ránézni az olajszintre - ehhez képest most a 2.0 benzint tegnap megnéztem 1500 km hajtósabb út után és hajszál pontosan a maxon van az olaj - és ráadásul ahogy a benzinesben kell, aranysárga.
Az élet apró örömei... Bár azt nem tudom, hogy ez is hígul-e mint az újabb tdi-k.

(#217969) bitpork válasza johnny82 (#217967) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A legutolsó kárrendezésnél amikor mondtam hogy párban kell lengőkar csere a szakadt hidrocsapágy miatt, nem cserélték ki a lengőkarokat csak a szilenteket préselték újra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217970) johnny82 válasza bitpork (#217969) üzenetére


johnny82
őstag

Fasza... Akkor van valami jó szervizre javaslat Szeged közelében?

(#217971) bitpork válasza johnny82 (#217970) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha mindenképpen kell a márkaszervizes pöcsőt akkor nem nagyon. Van egy ember aki porschés volt sokáig, aki nagyon jó szerelő és korrekt is - csak hát mindenki hozzá akar bekerülni és hetes hónapos sorok vannak.
Ott van még függetlenként Attix phórumtárs (én is hozzá hordom a szaromat) aki szintén nagyon jó áron dolgozik, de nála is van sorállás és ugye nincs pacsét/bejegyzés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217972) Corsa02 válasza TayRol (#217968) üzenetére


Corsa02
őstag

Jó útra tértél :D ezért is mondom, hogy a TDi-t most ne, talán helyre fog jönni, de még idő...

The Truth Is Out There --->

(#217973) Corsa02 válasza johnny82 (#217967) üzenetére


Corsa02
őstag

Hova vagy valósi? Én, ha garos szervizre viszem akkor aláírom a nyilatkozatot és bemegyek az autó mellé. Van amelyik szerelő tök jó fej és beszélgetünk, van amelyik utál mint az állat :D de engem nem érdekel...

Digitális szervizkönyv van, én az 1 év vagy max. 15km cserét javaslom.
Milyen motorról is beszélünk?

The Truth Is Out There --->

(#217974) TrollBalint válasza gyulaszu (#217919) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem úgy rémlik nálam (O3) egy zöld keret jelenik meg a gomb körül, ha aktív. Amúgy a levegőbeszívás nálad is be van kapcsolva (nem tudom ez kapcsolta-e be)
Bár arra kíváncsi lennék, hogy ilyenkor ér is-e valamit, vagy rohadtul nem is megy át a szűrőn a levegő, csak ha a klímát is bekapcsolod hozzá :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#217975) gyulaszu válasza TrollBalint (#217974) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Milyen gomb körül?
Milyen levegő beszívás?
A belső keringetésre gondolsz, hogy nincs bekapcsolva?
Én úgy értelmezem, hogy az aircare belső keringet és azzal játszik, mogy mennyi friss levegőt kever hozzá.
És ennek függetlennek kellene lenni a hűtéstől.

gyulaszu

(#217976) Qru válasza TrollBalint (#217974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért kell a klíma is hozzá, mert az AirCare nem csak az utastér levegőjének a minőségét, hanem a páratartalmát is szabályozza. Márpedig belsőkeringetés esetén csak úgy tudja csökkenteni azt, ha üzemel a klíma.

Próbáld ki hidegebb időben milyen ha csak belsőkeringetésen megy a levegő, úgy lepárásodnak az ablakok mint az atom.

#nincsbennetarcsi

(#217977) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Seat Altea(alias Piros) 2004 1.6 BGU

Most hívott a villanyász, hogy a szekunderlevegő szivattyúnak vége van kell bele egy új, szerintetek bontott vagy új, ha új akkor milyen márka?

(#217978) F_Zolee válasza grizlisandor (#217977) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha még megmarad az autó pár évig akkor újra szavaznék. Márka már más tészta. Összes utángyártott cucc silány kb de talán többet bír, mint egy bontott darab.

(#217979) grizlisandor válasza F_Zolee (#217978) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elsőre 50k alkatrészárat mondott rá a mester, a szerelő is mond majd egy árat rá, meg megkérdezem a közeli bontóban, ha jól látom, akkor bontanak egy ugyanilyen autót, mint az enyém.

(#217980) daniel2121 válasza bitpork (#217969) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ezer éve kárrendezésben dolgozom,de ilyet még nem hallottam hogy trapéz sérülésekor szilentet írnak elő cserére. Komplett trapéz csere igaz nem párban,a biztosító csak egyet fizet.

(#217981) bitpork válasza daniel2121 (#217980) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugye lengőkart nem cserélünk darabra csak párban - biztosító vagy nem, ez alap. Én magam mondtam a pótszemlén a kárszakértő és az audis ember előtt hogy párban legyen a lengőkar csere. Ebből lett a számlán két hidrocsapágy. Nem kérdezték meg hogy vállalom-e a másikat, semmi. Itt a phn vették észre mikor feltöltöttem a számlát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#217982) gyulaszu válasza Qru (#217976) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Lehet nekem akartál írni?
Én gondolom úgy, hogy be lehet kapcsolni klíma nélkül is, illetve nálam van ilyen üzemmód

gyulaszu

(#217983) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Egy barátomnak kéne kocsit vennie.
Jelenleg egy fl-es kombi golf 7-jük van, 1.4 tsi, dsg (csúcsszuper, imádat).
Jön a második baba, és az asszony akar magának egy suv-ot (én sem, a barátom sem suv-ot akarna, de az asszony hajthatatlan). Városban lenne használva, emiatt a hibrid toyota/lexus vonalon indultunk el, de valahogy azok olyan csúnyák, hogy végül marad a vw csoport.
Milyen motor ajánlott városi használatra?
Milyen korút érdemes nézegetni melyik típusból, ha hasonlót szeretne (pl infotainment-ben), mint a golf 7 fl?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#217984) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#217983) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1.4/1.5 tsi mennyire gyenge egy suv kasztnihoz, vagy inkább a 2.0 tsi ajánlott?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#217985) johnny82 válasza bitpork (#217971) üzenetére


johnny82
őstag

Gondolom eladásnál csak jól jön, hogy márkaszervizben volt szervizelve, nem?

#217973Corsa02:
Szegedi vagyok. Ez nekem teljesen új. Be lehet menni az autó mellé a szerviz idejére? Engem se érdekel, ha utálnak, csak, ha kifizetem a nem kis felárat a márkaszerviz miatt, akkor elvárom, hogy legyen is megcsinálva. 2024 MK8 Golf 1.5 TSI 150 LE.

[ Szerkesztve ]

(#217986) Mágus2 válasza ArthurShelby (#217984) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#217987) vzsryl válasza ArthurShelby (#217984) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kollégámnak 1.5TSI Kodiaq van, és nagyon jól mozgatja a kasztnit, de pályán még nem tapasztalhattam meg. Ezzel a motorral az autó tömege is visszafogottabb. Most Superb mk4-re fog váltani ugyanezzel a motorral. Kíváncsi leszek rá.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#217988) Corsa02 válasza ArthurShelby (#217984) üzenetére


Corsa02
őstag

T-Roc 1.5 Tsi-vel azt csókolom...

The Truth Is Out There --->

(#217989) Corsa02 válasza johnny82 (#217985) üzenetére


Corsa02
őstag

A Porsche Hungária nem tiltja, külön nyilatkozat van amit alá kell írni, hogy jól viselkedsz és saját felelősségre mész be.
Itt Győrben működik, Pécsen is, Szegeden nem tudom. Ugye a szervizek ezt nem reklámozzák, sőt titkolják inkább.

The Truth Is Out There --->

(#217990) imyourfriend válasza vzsryl (#217987) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kodiaq azért már méretes talicska volt szerencsém kipróbálni 1.5 tsi-vel szintúgy, jó 9-10 literes fogyasztás 2.0 cr-el venném az talán ad a méretes bódénak életet.

(#217991) grizlisandor válasza grizlisandor (#217977) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerencsére csörgött, hogy megtalálta a hibáját és ne siessünk annyira a rendeléssel! :DDD

Ali-n is árulják a kicsi kínaiak, nem tudom milyen minőséget képviselhet.

(#217992) focvis válasza grizlisandor (#217991) üzenetére


focvis
veterán

A működés szempontjából kritikus alkatrészt nem merek venni az Aliról (pl. gyújtógyertya, vízpumpa, szűrők). Olyant viszont ami szem előtt van, látod, hogy oké vagy sem, jó az értékelése, azt igen.

(#217993) 426os válasza ArthurShelby (#217984) üzenetére


426os
őstag

Amikor nézegettem az autókat és nagyon nem találtam megfelelő kombit, akkor néztem a SUV-okat is (Pl. Ateca) és nekem az jött le a műszaki adatok és Spritmonitor alapján, hogy nem észrevehetően lomhábbak, de (főleg autópályán) lehet számolni egy +1-1,5l többletfogyasztással (+nagyobb, drágább gumik stb stb). T-Roc és társai közelebb vannak költségben a kompaktokhoz, de nálam ők látótéren kívül voltak a kisebb csomagtartó miatt.

.

(#217994) johnny82 válasza Corsa02 (#217989) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! Na majd, ha ott tartok kíváncsi leszek mit mondanak rá. Szerintem majd emailben kérek úgyis ajánlatot, aztán megemlítem, hogy szeretnék az autó mellett lenni a szerviz idejére. Csak nem tudom, hogy vezessem föl? Mondjuk ahogy nézem még akár Békéscsabára, Kecskemétre, vagy Soltvadkertre is el tudnám vinni, nem nagy távolság. De helyben nyilván jóval kényelmesebb lenne.

(#217995) Corsa02 válasza johnny82 (#217994) üzenetére


Corsa02
őstag

Felvezetni? Én simán megírom, mondom, hogy ott szeretnék lenni és hajlandó vagyok aláírni a nyilatkozatot. Ahol ebbe nem mennek bele, nem viszem az autóm.

The Truth Is Out There --->

(#217996) johnny82 válasza Corsa02 (#217995) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#217997) TayRol válasza Corsa02 (#217995) üzenetére


TayRol
veterán

Seat Szabónál üvegfal mögül, galériából nézheted, mit csinálnak a szerelők. Más helyen az elmúlt években ilyet nem láttam.

(#217998) Corsa02 válasza TayRol (#217997) üzenetére


Corsa02
őstag

Az üvegfal sem rossz alapvetően, ha rálátsz rendesen.

The Truth Is Out There --->

(#217999) tibbike01 válasza johnny82 (#217994) üzenetére


tibbike01
őstag

A márkaszerviz, ahol be van kamerázva a műhely, évente legalább 2szer auditálják őket, az alapanyagraktár leltáros és csak kérésre (szerelési bizonylat) adnak ki anyagot, oktatják a dolgozókat és hatamas hírnév romlással járna egy-egy csel, illetve rajtakapás esetén rendőrségi bevonás (erkölcsi bionyítványnak lőttek)...és te attól félsz, hogy nem cserélik ki az adott alkatrészt? Akkor vidd el inkább Kis Pista bt-hez az utca végére... :U

Gari időben olaj, szűrők és gyertya csere történik, ezek kb filléres dolgok, ami meg garanciális hibajavítás, ott meg van visszaigazolás a hiba megjavulásáról, és az elégzett javításra is van garancia.

Más: az online szervizkönyv is bullshit, mert csak a forgalmiban bejegyzett tulajnak adják ki az adatokat, de azt is úgy, hogy csak attól a dátumtól, amióta birtokolja az autót...Én vettem a Skodat, a nyomtatott lapon ott volt hogy volt egy olaj cseréje, de persze a rendszerben nem tudják újra kinyomtatni, "nem látják"...csak azokat a szervieket látják, amiket már én csináltatok. Persze ez is hülyeség, de nekik ez a protokoll, ezt kell mondani. Szóval ha nincs ismerősöd a márkaszerviznél nem fogod megtudni az adott autó szervizmúltját. Persze a gari miatt kell a márkaszerviz által vezett szervizkönyv, de utána van bármi értelme? :U

[ Szerkesztve ]

(#218000) Corsa02 válasza tibbike01 (#217999) üzenetére


Corsa02
őstag

Igazad van, de! --> 3 hete voltam Porsche Győr-nél olajcserén. Papír kitölt, bemegyek ember leveszi a burkolatot, alátolja a felfogóhordót, csavar ki, folyik az olaj. Bemegy a raktárba, hozza a cuccot az olaj még kb. gyufaszál vastagságú sugárban folyik!! Befogja az ujjával, új csavart elkezdi visszakapatni. Mondom állj!! hát még folyik le az olaj, várjuk már meg, meg mondom az olajbeöntő sincs meglazítva fent. Elkezd dünnyögni, magyarázni, leengedi, meglazítja a sapkát, visszaemeli, csavar ki és vagy 1 liter még tuti lefolyt. NA! én ezeket akarom elkerülni. Jeleztem is a szervizvezetőnek aki elhívta az embert és küldött egy másik szerelőt aki korrekten megcsinált egy alap olajcserét.

(Ez úgy történik meg, hogy ismernek és tudják, hogy szakmabeli vagyok és havi rendszerességgel segítek nekik analízisben vagy súgok meg nekik valamit)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.