Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87401) alphamooncam válasza chrisnagy13 (#87400) üzenetére


alphamooncam
őstag

Megfogtad az eredeti hozzászólásom lényegét :)

Igaz, hogy nem erről szólt, de legalább volt valaki másnak szerenxséje elterelni a lényegről a figyelmet, aki nem én voltam.

Akkor mostantól én vagyok az a humortalan humanoid, akinek vér folyik az ereiben?! :))

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87402) Bodz válasza #56173056 (#87395) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én a cica-virág-unikornis kombó alá nem adnám.
Csak írd be pl Alin hogy cat ear és tuti találsz valamit amit fel tudsz hekkelni a fejesedre.

[ Szerkesztve ]

(#87403) csebice


csebice
csendes tag

Sziasztok!

Nézegetem a Lewitz HP 8500-t, amit ajánlottatok lapokkal előbb. Feleségem számára lenne online meetingre (Máltán vettük a Panasonicot, ami csak az ő laptopján nem működik egyedül, azóta hazajöttünk, és most már érzékeli, hogy bedugjuk, de kb 2 mp múlva már azt érzékeli, hogy ki lett húzva ...) azonban hiába kerestem nem találom, hogy van-e benne mikrofon tehát ténylegesen tudja-e használni arra, hogy meetingen részt vegyen, megszólaljon?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#87404) Ear001 válasza s4tch (#87399) üzenetére


Ear001
addikt

Pink Cream 69. :K

(#87405) aerosmith válasza chrisnagy13 (#87400) üzenetére


aerosmith
őstag

Én is hallom de csak akkor ha szilikonos füldugót használok alváshoz, fejhallgatóval nem.
Ilyen folyamatos halk zúgás.

(#87406) Dorien válasza chrisnagy13 (#87400) üzenetére


Dorien
veterán

Felraksz egy Superlux HD662B-t és te is fogod. :) Anno olyan süketszoba érzetet csinált, hogy jó időre elment a kedvem a zárt fejhallgatóktól. Aztán rájöttem, hogy nem mind ilyen, sőt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87408) Dorien válasza #56173056 (#87407) üzenetére


Dorien
veterán

Szavazzunk meg egy ban-t a robot kollégának! :K

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87409) Polllen válasza aerosmith (#87405) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az természetes. Szerintem gyerekként elég sokan felfedeztük, ha befogjuk a fülünk, halk zúgást hallunk. Bármikor kipróbálható.

A probléma akkor kezdődik, amikor enélkül is hallod.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87410) Samtya válasza csebice (#87403) üzenetére


Samtya
senior tag

A HP8500-nak nincs mikrofonja. Külön USB mikrofont kellene hozzá venned.
Nézegettem a Probook 450 support oldalait, és másoknak is gondjuk van a jack csatlakozóval. Lehet, hogy válogatós ez a notebook ilyen téren. Megteheted, hogy kikerülöd a jacket és egy gagyi USB hangkártyát alkalmazol. A mikrofon bemenet hangminőségét nem tudom, és a Pana fejhallgatód mikrofonjának minőségével kapcsolatban is vannak kétségeim. De úgy is lehettek vele, hogy szólni szól és a célnak megfelel. Az USB hangkártyához 2 jackre kell alakítani a 4 szegmenses fejhallgatót egy adapterrel.
Vagy rámentek a minőségre és beszereztek egy Cooler Master MH752-t. Ez mindent tud. Eleve van hozzá USB hangkártya, normális hanggal. A mikrofonja a legjobb a kategóriában és levehető. Nagyon kényelmes és jó hangú fejes. Az MH751 ugyanez csak USB hangkártya nélkül, erre figyeljetek oda.

(#87411) Gzula[HUN] válasza csebice (#87403) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Valami ilyesmire lenne szükséged. Van drágább is :D

#87408Dorien +1szavazat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87412) csebice


csebice
csendes tag

nagyon szépen köszönöm a segítséget Samtya és Gzula!

(#87413) Gzula[HUN] válasza csebice (#87412) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nincs mit. Ha esetleg nem volt egyértelmű, a Lewitz mellé volna szükséged olyanra, amit ajánlottam, az a fejes cserélhető vezetékes. Vagy marad, hogy eleve mikrofonosat veszel.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87414) Samtya válasza Gzula[HUN] (#87413) üzenetére


Samtya
senior tag

Az esetleges notebook jack problémát nem oldja meg Boomproval, illetve nem 100% az esélye, hogy megoldja.

(#87415) BMS


BMS
őstag

Hali

Lebeszéltek a vezeték nélküli fejhallgatóról(árban sajnos nem fér bele még a belépő szint sem)
így nézek egy vezetékest helyette.
Ebben kérném a segítségeteket.

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag otthon.
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Csak játékra.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Maximum 30-35.000Ft.
4. Új vagy használt?
Új.
5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6. Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
A jelenlegi fülesem egy HyperX Cloud,minimum az a szint legyen(kagylóméretben is megfelelő).
8. Honnan vásárolnál?
Csak itthonról.

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya....később veszek majd dedikáltat.




"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87416) Gzula[HUN] válasza BMS (#87415) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ennyiből nem kapsz jobbat, inkább oldalra lépés lenne. Drágábbat meg nem érdemes integrált hangkártya után rakni. Inkább ezt a pénzt költsd egy DAC/AMP-ra. ITT tudnak ez ügyben segíteni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87417) Dorien válasza BMS (#87415) üzenetére


Dorien
veterán

Ahhoz a Cloud-hoz vegyél egy DAC/AMP-ot.
Pl. Sabaj DA2 [link] vagy Schiit Fulla 2 [link]
Utóbbi nehezebben hajtható fejesekhez is használható.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87418) proci985 válasza BMS (#87415) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a cloudnal nagyon nincs jobb az araban, viszont egy DACot tenyleg meghalal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87419) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Nagyon sokszor kértem Tőletek tanácsot, és nagyon sok jó tippet kaptam, sokat hezitáltam eddig, de mostanra tisztázódott, milyen hangot is keresek pontosan. Úgy döntöttem, lépek egy nagyot előre, és "felesleges" sidegrade-k helyett egy nagyot (remélhetőleg nagyon nagyot) szeretnék előre lépni.

Szóval valami ilyesmit keresek:

- Neutral hang, ami bright felé húz kicsit (értsd: AD700X-hez hasonló magas, "csilingelős" hangok - általában véve a magas hangok talán lehetnek egy kicsit visszafogottabbak), de - az AD700X-el ellentétben - kellő mennyiségű basszust is szeretnék, kiegyensúlyozott középfrekvencia mellett. A "sennheiser veil-t" kerülném (megvan annak is a helye és ideje, de most ledöbbenni szeretnék, nem "unalmas" neutrális hangot keresek). :)
- Nagyon-nagyon fontos, elsődleges szempont: természetes hangszerhangok. Ebben az AD700X jelenleg nagyon elhúz a HD559-hez képest, a dobot dobnak szeretném hallani, a hegedűt hegedűnek, stb. Tehát nem egy "digitális hangot szeretnék hallani", hanem a valóshoz minél inkább hasonlítót.
- Nagyon fontos szintén: szellős, airy hang (természetesen nyitott típust keresek). Ezt imádom az AD700X-ben, mindenképp ragaszkodom hozzá.
- Jó imaging. és jó soundstage (semelyikből sem kell feltétlenül kiemelkedő - ha jól gondolom ha az egyik elmegy extrém irányba, akkor a másik sérül - szóval legyen mindkettőben kellően jó).
- Részletes, és dinamikus hang (fontos, hogy mindkettő igaz legyen a fejhallgatóra).

A fentiek alapján gyanússá válhat, hogy gyakorlatilag egy "steroiddal felpumpált AD700X-et keresek", és adná magát az AD1000X következő lépésként, de a hazai árak is annyira elszálltak, hogy nem éri meg, irreálisan magasak lettek.

Próbáltam utána nézni a dolognak, de az egyetlen fejhallgató, ami hellyel közzel megfelelhetne az elképzelésemnek, talán a HiFiMAN Sundara lenne. A QC-t illetően viszont bőven vannak kétségeim, sok jót nem hallottam ilyen szempontból a HiFiMAN fejhallgatókról. Valakinek van esetleg közvetlen tapasztalata ezen típussal kapcsolatban? Hang, és QC is érdekel. Esetleg a leírásom alapján nagyon mellélőttem?

A Sennheiser HD560S jutott még eszembe, de attól tartok, hogy ha hangképben upgrade is lenne, tecnhikai képességeket illetően csak egy sidegrade az AD700X mellett, aminek sok értelmét nem látnám. (Ez a típus teljesen új drivert kapott, neutrális a hangolása, treble tekintetében kicsit kiemelt, de nekem ez pont tetszene).

Esetleg a fentiektől eltérő típust ajánlanátok? Egy teljes kategóriával, szinttel feljebb szeretnék lépni, nem akarom halmozni a fejhallgatókat, mert annak sok értelme nem lenne. Keret: max. 140-150k, de nyilván örülnék, ha ettől kevesebből meg lehetne oldani :D de ha tényleg nagyot lehetne előre lépni, akkor ám legyen...

Lánc: TIDAL HiFi -> FiiO e10k DAC -> JDS LABS ATOM AMP -> fejhallgató.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R d(^_^)b

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87420) Sinesol válasza kNG (#87419) üzenetére


Sinesol
veterán

Éna helyedben bepróbálnék egy AKG K712-t.
Nagyon jó tér, kiváló imaging, kellően részletes, miközben megvan a dinamika is, feszes, ütős a mély.

Egyébként Sennheiserek kapcsán ne az 559-ből indulj ki, a nagyobbakhoz annak köze nincs.
Egy HD600 kapcsán pl. eszembe nem jutna a veil, nem sok transzparensebb fejest hallottam, csak az a gond, hogy a tér gyengéje a szériának.

[ Szerkesztve ]

(#87421) ribizly válasza kNG (#87419) üzenetére


ribizly
veterán

Én egy dolgot tudok: Az AD900x után az AD2000x igen komoly csalódás volt (több mély, szűkebb színpad, stb), így én lebeszélnélek az AD1000x-ről, már csak azért is, mert sok helyen azt lehetett olvasni, hogy az AD1000x nem nagyon tudta lelépni a 900-ast.

Az elébb ajánlott K712 mellé én még ezeket dobnám be kicsit feljebb lépés gyanánt:
AD900x
K7xx
HD58x
HE400S/HE4XX
Sundara
És még ki tudja
Ha meg nagyot lépnél, akkor lőjj egy mindig sláger Amiron Home-ot. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87422) Alemida válasza Alemida (#87381) üzenetére


Alemida
tag

Megvettem végül Aqua-ban az M40x-et 27ezerért, nem érvényes rá a 14 napos elállás megkérdeztem az eladót, higiéniai okokra hivatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#87423) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

@Sinesol, ribizly: Köszi a tippeket, a k712 PRO lesz nekem való. :) :R Úgy látom elég picky ha erősítőről van szó, de elvileg a JDS LABS ATOM ki fogja szolgálni. :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87424) Gzula[HUN] válasza Alemida (#87422) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Biztonsági megoldás" :)) , azzal nem lehet nagyot mellé lőni. Ha kell rá egy jó minőségű bársony párna, akkor én EZT javaslom. Én már 2 párat rendeltem belőle. Sok gyári párna megírigyelhetné a minőségét.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87425) Alemida válasza Gzula[HUN] (#87424) üzenetére


Alemida
tag

Igen így voltam vele, hogy első fejesnek talán nem lövök mellé. Reggel vettem át, már megy a járatás 🙂. Köszi a párnát, szeretnék is rá valami nagyobbat, néztem a brainwavz oval sheepskin leathert is meg valami szellősebbet is. Az a bársony az nagyobb mint a gyárija?

[ Szerkesztve ]

(#87426) Gzula[HUN] válasza Alemida (#87425) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem nagyobb/vastagabb, de nem észrevehető a változás a hangban. Nyárra pl. jó lehet. Túl vastaggal vigyázz, mert ronthat a hangzáson, kevesebb lehet tőle a mély, mivel távolodik a füled a hangszórótól. A sheepskint nem ismerem, de állítólag az is jó.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87427) verybigboy válasza Gzula[HUN] (#87426) üzenetére


verybigboy
senior tag

Philips FIDELIO X2HR-el továbbra is elégedett vagy?

Nálam is itt figyel, de megvallom az összes közül (Philips Fidelio X2HR, Takstar Pro 82 és Oneodio Studio Pro) ... az utóbbit használom 95%-ban a Loxjie D10-hez.

Ebben mondjuk NAGY szerepet játszik az hogy a Philips nyitott, az Oneodio zárt füles!

(#87428) Gzula[HUN] válasza verybigboy (#87427) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kérdésre a rövid válasz, igen. Kicsit bővebben.
- Legtöbbet pont az X2HR-t használom. Sony MDR-1A után először kicsit furcsa volt, de tavasszal bejött a jó idő, és "kénytelen" voltam előbbit használni. Most már jobban rászoktam, mint a MDR-1A-ra.
- Utána legtöbbet egy rádiós Sony RF850RK-t használok, azt TV-hez. Ezen szoktam évszak viszonylatában cserélgetni az OneOdio párnáját egy hibriddel. (A 810-eseket lepasszoltam az asszonynak.) Nagyon szeretem egyéként ezt is, simán tudok vele pincében is híradót hallgatni, és nem gerjed minden x@rra.
- Utazáskor, amikor "olyanom" van, vagy több zaj van itthon, mint kellene, akkor az MDR-1A.
Ezeken kívül van még 3-4, amit időnként leporolok.

Ha ennyire bejönnek a mélyek, akkor a nyitott vonalat szerintem elengedheted, mert olyan nyitottat, amiben még az X2HR-ben is több mély van, nem sok van szerintem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87429) kNG válasza kNG (#87423) üzenetére


kNG
senior tag

Megrendeltem. :W :Y De legalább 3 év gari lesz rá. :D

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87430) ribizly


ribizly
veterán

Egy kis Denon D5200 elmélkedést indítanék útjára. Úgy alakult, hogy rászaladtam az aprón és AVX-re felpattintott darabra (miután kiderült, hogy az egyik kollégám az eladó :D) és most jól összehallgattam az itthoni kedvencel (HPH-MT7).

Be kellett lássam, hogy én mélyimádó vagyok. :DDD Még azért nem a V-moda M100-as szintű dolgokra vágyom, de valahogy ez a nagyon kiegyenlített hang nekem nem adja. Amikor a Yamaha-t hallgatom, akkor akaratlanul is van, hogy elindul a lábam. Amióta ezt felfedeztem ez az igény minden másnál. És eddig szinte minden más "elvérzett".

Egyébként egyértelműen egy technikásabb fejesről beszélünk a D5200 személyében:
- Jobbak a magasai, a közepe.
- Szellősebb a hang.
- A pozícionálás és a részletesség kimagaslóak.
Ez ugye nem is meglepő a 3x-os árcédula láttán, de sose gondoltam volna, hogy simán úgy megállapodok egy "belépőkategóriás fejes" mellett, hogy nem is nagyon tudok elmozdulni.

Nekem ezek a Denon-ok (volt már a kezeim között valami olcsóbb wireless, D5200, D7200) a QC sorozaton kívül (az meg ugye más miatt) valahogy nem adják. :N Másoknak meg ez a mindene. Majd valaki másnak örömet okoz. Ettől szép ez az egész. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87431) verybigboy válasza Gzula[HUN] (#87428) üzenetére


verybigboy
senior tag

NEM a mélyek miatt hallgatom az Oneodio-t, hanem a kiszűrődő hang miatt ... ill. azért nem a Philips-et hallgatom, mert onnan relatíve sok a kiszűrődő hang, s az az itthoniakt sajnos zavarja.

(#87432) Dorien válasza ribizly (#87430) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi a beszámolót! :R
Én is rákaptam az utóbbi időben a jó, testes mélyekre. :) A DT880 Edition 600 ohm már nem adja azt az élményt nekem, mint a Fidelio X2.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87433) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Na megjött a Philips Fidelio X2.
Hétfő este rendeltem meg a francia amazonról Gzula(Hun) ajánlására és ma délelőtt hozta is a futár, álmomban nem gondoltam hogy ilyen gyorsak lesznek.
Most értem haza még melegszik, amint kipróbáltam a hangjáról is írok pár szót.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#87434) Sinesol válasza ribizly (#87430) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak a D7200-at hallottam es nekem se jött be annyira a mèly. Az volt a gond vele, hogy puha, kicsit bùgós, nem igazàn volt benne meg a kellö ütösseg, feszessèg. Olyan mintha az egesz hangkèpen lenne egy “meleg“ filter, ami mindent szepen lekerekit, mindennek elveszi az èlèt.

[ Szerkesztve ]

(#87435) stellaz


stellaz
addikt

Soundmagic P22C

Másfél hét hallgatás és bejáratás után azt kell mondjam nagyon jó hangja van. Nem fárasztó, lágy, kellemes hangzás, emiatt talán kicsit kevésbé testes a megszólalása, mintha mindig picit halkabb lenne, mint a valós hangerő. Kellően sok részletet is ad, lemegy elég mélyre, kellemes a basszus aránya. Telefonról is kellően hangos, szerintem aránylag könnyen hajtható. Egy itthoni aldis BT fejeshez képest sokkal élettel telibb, és a KOSS portaprohoz képest is részletezőbb, lágyabb. El is raktam őket a szekrénybe. Telefonról, Sony SBH20 bt lejátszóról és chromecast audioról szoktam hallgatni.
A fülpárna és az egész fejes nagyon kényelmes, aránylag jól izolál, órák után sem zavaró a fejemen. Ugyanakkor eléggé recseg a kasztni fejmozgásra, egy kicsit masszívabb építés a javára válna.

4900 volt telekomtól akcióban, mondanom sem kell, hogy nagyon megérte, kifejezetten "nagyfiús" hangja van.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87436) torma1981 válasza Sinesol (#87434) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem tetszett a D7200-as. Szép tere volt, mély is rendben. De nekem nehéz volt. Nyomta a fejem. Amiron home lett helyette. Az nagyon kényelmes, és mojoval szinte egyformák voltak.

(#87437) s4tch válasza Sinesol (#87434) üzenetére


s4tch
veterán

Meg kell rendesen hajtani, úgy feszesebb, gyorsabb a hangja, és úgy a mézes, geil réteg is hamar lepereg róla. TMP Antról qrvajó volt. Megkíméltem volna magam pár körtől, ha megvettem volna azt az erősítőt és megtartottam volna azt a fejest.

(#87438) Zoliee válasza s4tch (#87437) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nem akartam hozzászolni, de kb ennyi a lényeg, semmi több.
Magyarán skálázódik rendesen. Én is majdnem eladtam annó, de éreztem több van benne.
Most egy TMP Ant dac, és egy Ant erősítő van elékötve, és eszem ágában sincs cserélni.
Mézes geil réteg/puha búgós/stb=gyenge meghajtás :U

(#87439) Sinesol válasza Zoliee (#87438) üzenetére


Sinesol
veterán

25 ohmos, miközben 105dB-hez kell neki kemeny 2,5 milliwatt. Az egyik legkönnyebben hajthato fejes a piacon. :U

(#87440) fericske válasza Zoliee (#87438) üzenetére


fericske
addikt

A 7200-őt vagy az 5200-őt mondod?

(#87441) Polllen


Polllen
nagyúr

HA-ra felkerült egy egész jó árú Amiron. Korábban más is akart ilyet, uh lehet érdemes gyorsan lecsapni rá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87442) Zoliee válasza fericske (#87440) üzenetére


Zoliee
senior tag

d5200 van nekem. Már az erősítő is bekötve, így már én is tudom, mire volt a dicséreted. Szenzációs fejhallgató erősítő, viszont nekem/számomra gyenge asztali erősítőnek. Mondjuk nem is vele egy kategóriájut használok jelenleg.

Sinesol: megint a számok... :O semmit nem jelent.
Milyen láncon hallgattad, amire ezt a sommás véleményed alapozod? Talán mobilról? Hiszen könnyen hajtható... :U

[ Szerkesztve ]

(#87443) Dorien válasza Sinesol (#87439) üzenetére


Dorien
veterán

könnyen elérhető nagy hangerő ≠ könnyen hajthatóság :N

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87444) Sinesol válasza Dorien (#87443) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazabol nincs ellentmondas, megvan a magyarazata annak is, amikor hangos valami, de megis gyenge a minöseg, mivel akkor az törtenik, hogy hiàba tart egy adott hangeröt a fejes, a peakeknèl kifut az eröböl, ezert clippel, torzit a fejes. Itt viszont olyan szinten alacsony az energiaigeny, hogy ilyesmiröl nehez lenne beszelni, raadasul ez a kis energiaigeny is 25 ohm mellett jelentkezik, ahol a legtöbb cucc eleve jol teljesit.

fericske: A fizika mar csak ilyen, az adatok tükreben eleg egyszerüen meghatarozhato adott hangerö energiaigenye, nagyon nincs mit magyarazni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#87445) Bodz válasza Sinesol (#87434) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miről hallgattad? Pl egy Drop THX 789 vagy Atom segít valamennyit ezen is, lehet azokkal jobban tetszett volna.

[ Szerkesztve ]

(#87446) fericske válasza Zoliee (#87442) üzenetére


fericske
addikt

Tudom, hogy 5200 van neked, csak azért kérdeztem, mert Sinesol a 7200-ról írt és a két fejhallgató különböző hangzású.
Mint az 1200 meg a 9200 is. Mind a négy más tuningolású.
Egymás mellett mindet egyszer hallgattam meg csak, de 7200 és 5200 többször is együtt.
Itt, kivételesen meglehetősen osztom Sinesol véleményét a 7200-al kapcsolatban, amikről hallottam azt a fejest.
Mondjuk az Anton pont nem volt meg a 7200, csak az 5200, de más cuccokon igen, amik közül csak a Questyle-ok voltak említésre méltó alávalók (a Marantz hd dac1 és Senn hdvd820-on voltak még alatta, de azok szerintem nem jó cuccok.....), és azokon nekem is hasonló dolgok jöttek át, ameddig a többi Denon-tól nem.
Ezekről nekem a 7200 nem jött be, viszont az 5200 nagyon is.
Persze a szinergia mindig kérdéses.

(#87447) Sinesol válasza Bodz (#87445) üzenetére


Sinesol
veterán

DragonFly Black volt az üzletben, ami nem egy nagy durranás, de egy pár milliwattot kérő cucc nem kihívás annak sem, de igazából jelentős különbség saját dongle-val sem volt, olyan kis impedancia mellett az is kitol pártiz milliwattot. Nem tudom a THX AAA vagy Atom mit dobna rajta, mivel ha már pár milliwattból elvan, akkor szerintem olymindegy, hogy a másik cucc további 1 vagy 2 watt hever parlagon. Ez kb. olyan, hogy tökmindegy 500 vagy 1000 wattos táppal eteted a 200 wattot fogyasztó géped, ugyanannyit fog enni.

Amúgy nem egy rossz fejes, csak ez a "soft" mély nekem annyira nem jött be, az amugyis eléggé nyugis hangzás még inkább nyugis, elalvósabb lesz. El tudom képzelni, hogy valakinek tetszik ez a hang, meg van ennek is az előnye, de nem az én világom.

Valamelyik Fostexet-et lenne jó meghallgatni valahol, arról írják, hogy brutális impactja, sebessége és tisztasága van mélyek terén. Jelenleg épp én is valami jó méllyel rendelkező fejesre vadászom, mert szép a közép, meg magas, de ha nincs rendes mély az elég sokat elvesz sok mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#87449) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Rosszabb minőségű hangtól hallatszódhat sistergés szerű valami? Most hangos könyvet hallgattam nem zenét és minden befejezett szó vagy mondat után a bal fülemben pici sistergést hallottam,rossz szokásom rá áll a fülem az ilyenekre. Meg valami néha fejmozdításra jobbról el kezdett enyhén zörögni az sl150 ben valami fejpánt körüli dolog,a hangka egyébként jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87450) Sinesol válasza Xavius (#87448) üzenetére


Sinesol
veterán

A meghajtás energia kérdése, a jel tisztaságával sincs különösebb gond, bár messze nem csucs cuccok, de nagy gond nincs velük ilyen alacsony energiaigény mellett. Persze szebb egy nagy asztali cucc, meg mutatósabb, de attól még az apró cucc is elég lehet adott esetben, csak a paraméterek számítanak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.