Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87301) alphamooncam válasza alphamooncam (#87300) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Nem ugyanakkora volumenekről beszélünk, így szvsz nem összehasonlítható a kettő, a hangos "monoton" zaj, zúgás, és a természetellenes csend."

Helyesen: Nem ugyanakkora volumenekről beszélünk, így szvsz nem összehasonlítható a kettő, a hangos "monoton" zaj, zúgás kioltása egy ellenfázisú hanggal, és a természetellenes csend.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87302) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Fejhallgatóknál létezik olyan, hogy elhasználódik egy driver? Vagy amíg szól, addig ugyanúgy szól, mint újkorában? Pl HD600 vagy 650.

(#87303) Dorien válasza alphamooncam (#87295) üzenetére


Dorien
veterán

Annyit azért hozzátennék, hogy hasonló (sőt lényegében azonos) felépítésű zárt fejhallgatók között is eltérő lehet a fekete háttér mértéke. Nagyon jó példa erre a Focal Spirit Professional, ami monitor célokra lett kifejlesztve és zajmentes fekete háttérrel operál. Ugyanakkor a teljesen ugyanabból a brancsból származó Focal Spirit Classic és One S fejhallgatóknál nincs meg ez a fekete háttér, mert ezeket otthoni / utcai zenehallgatásra tervezték. A Focal mérnökei nem hülyék... :) [link]

lanszelot: Persze, hogy sz@r a hangzása az 5.1 fejesnek, amikor 3+3 vagy 4+4 miniatűr hangszórót + DAC-ot kell belezsúfolni a kagylókba. Evolúciós tévút... De ugye a pénzért mindent. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87304) Dave™ válasza alphamooncam (#87297) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rengeteg zárt van, ami nem sok mindent zár ki. Ott vannak a nagy Denonok, audio-technikák, amelyek java része itt-ott nyitott (csak nem látod), hogy javítson a teljesen bezárt érzésen. Ezek bár jobban szigetelnek mint egy teljesen nyitott, de azért sok mindent beengednek. Mindkét kialakításnak vannak előnyei még akkor is, ha csak a hangot nézzük. Ez sem fekete meg fehér.

(#87305) s4tch


s4tch
veterán

Miután van itt pár rocker, pusztán csak kíváncsiságból kérdezem: kifejezetten PC mellé mit vennétek, ami metálon domborít? Megkötések: keret max 300k, egy dobozos dac/amp legyen ebben benne. A fejes lehet nyitott, zárt, planár, dinamikus, elektrosztatikus, bármi, csak legyen kényelmes. Kifejezetten komplett lánc érdekelne, amit már hallottatok is, és ne azzal kezdjük, hogy a dac/amp egy másik topikba való. ;]

(#87307) alphamooncam válasza Dave™ (#87304) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tiszta sor, hogy nem fehér vagy fekete vmi, és ezzel nincs is bajom.

A baj az, hogy a zártnak nevezik a félnyitottat, és az ugyan egészen jó D5200-on is megvan halványan ez az érzés.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87308) Polllen válasza s4tch (#87305) üzenetére


Polllen
nagyúr

R2R 11 + Hifiman HE400. A rosszabb felvételeknél is ott a metálvilla. Ha csak rock zenét hallgatnék soha se cserélem le őket.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87309) Dave™ válasza alphamooncam (#87307) üzenetére


Dave™
nagyúr

Angolul open back és closed back a kategória megnevezése, a D5200 meg az A1000Z pedig valóban closed back, hiába nem teljesen zártak. A félnyitott mára már teljesen háttérbe szorult kategória, nem is tudnék hirtelen mást mondani a DT880 kivételével.

(#87310) Polllen válasza alphamooncam (#87295) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha hallod a saját véred áramlását egy csendes szobában, akkor azt érdemes kivizsgáltatni, ha eddig nem történt meg. Nem biztos, hogy tudnak vele mit kezdeni, de ha "csak" annyit elérnek, hogy nem erősödik a jelenség, már rengeteg kellemetlenségtől óvod meg magad később. Főleg ha zavar.

Dave™
Nálam a Yamaha HPH MT5 szinte semmit sem zár ki a külvilágból, "szigetelés" szempontjából alig van különbség az Era 1-hez képest. A CM MH752 lényegesen jobban szűr, de még ott is hallom, hogy mi történik körülöttem, ha nem szól semmi.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87311) Exodius válasza Polllen (#87310) üzenetére


Exodius
őstag

A Sundara nálam mindent beenged. Felveszem a fejemre csak úgy lazán, és mikor beszélnek hozzám jóformán ugyanúgy hallom.

Nehéz így intim közelségbe kerülne a zenével, arról nem is beszélve, hogy zaj-szigetelt szoba (de minimum ajtó) kellene, hogy ne zavarjon senkit! :D

(#87312) Polllen válasza Exodius (#87311) üzenetére


Polllen
nagyúr

A HE400 dettó. Bajnokpityu pl nem tudom, hogy tudta munkahelyen használni. Lehet saját irodája van ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87313) alphamooncam válasza Polllen (#87310) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ha hallod a saját véred áramlását egy csendes szobában, akkor azt érdemes kivizsgáltatni, ha eddig nem történt meg. Nem biztos, hogy tudnak vele mit kezdeni, de ha "csak" annyit elérnek, hogy nem erősödik a jelenség, már rengeteg kellemetlenségtől óvod meg magad később. "

Te valójában nem is az egészségem miatt aggódsz így ismeretlenül, hanem ezzel kívánod alátámasztani a korábbi állításod miszerint :

Illik, nem illik, attól még hülyeség amit írtál.

Ez nem korrekt.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87314) Polllen válasza alphamooncam (#87313) üzenetére


Polllen
nagyúr

A célom az volt, hogy akinek folyamatosan zúg a füle, az gondolkodjon el egy vizsgálaton, mert komoly probléma is lehet.

Az egészségedért sem ott, sem most nem aggódom. Nem is fogok, mert egyrészt szerintem az aggodalom nem segít, másrészről a te dolgod, a te életed.

A linkelt témát pedig elengedtem. Nem gondolom, hogy bármelyikünk véleménye változna.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87315) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez Logitech astro A10 jó fajta fejhallgató?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87316) alphamooncam válasza Polllen (#87314) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sosem zúgott folyamatosan a fülem, ezt mégis honnan vetted? És nem is fülzúgáról számoltam be, hanem arról, hogy hallom, hogy bizonyos esetekben áramlik a vér a testemben, és ez nagy különbség.

Egyáltalán hogy volt bátorságod ismétlődően más különleges (vélt) személyes adatait felemlegetni?!

Továbbra sem viselkedsz korrektül, hovatovább ez egy bűncselekmény határát súrolja.

Magad egészségével foglalkozz ne az enyémmel köszi!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87317) Polllen válasza alphamooncam (#87316) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Ha hallod a saját véred áramlását egy csendes szobában..."

Ezt a magyar nyelvben úgy hívják, hogy feltételes mód. :)

A többire is tudnék reagálni, de nem érdekel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87318) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87315) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT érdeklődhetsz ezzel kapcsolatban. Szekszárdi Tescoban lévő Media Márktban próbáltam fel 1-2 ilyen Logitech-et, az egyikért egy fillért se adtam volna már felpróbálás után sem, a másik jól szigetelt. Hangját egyiknek se hallottam. Ha tippelnem kellene, ezért az árért találsz már minőségibb hangzást kevesebb körítéssel, ha nem kell mikrofon.

"És nem is fülzúgáról számoltam be, hanem arról, hogy hallom, hogy bizonyos esetekben áramlik a vér a testemben, és ez nagy különbség." - Az is fülzúgás, max nem azon a frekvencián.Pontosabban mindegyik fülzúgás az, hogy hallod a véred áramlani. Nekem van egy nagyon halk magas frekvenciás állandó (többek közt ezért vettem életem első nyitottját), de volt olyan, hogy a "susogást" is hallom mellette, jellemzően akkor, ha beteg vagyok, vagy valami "kerülget". Egy életbemben egyszer volt olyan, hogy volt az "állandó", a "susogás", és pár másodpercig ezekkel együtt volt egy olyan hangos sípolás, amivel valószínűleg minden ember találkozik élete során. Na, amikor ez a 3 együtt volt, akkor nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Ja, egyébként egész jó hallásom (római katolikus :D ), 16-17ezer felett még hallok, és a "sípolós" még jobb is, mint amelyik nem.

Nem aggódok emiatt, együtt tudok vele élni, nem zavar különösebben (kivéve, amikor betegség legyöngít, de akkor ez a legkisebb bajom). Dokik nem tudtak vele mit kezdeni. Egy kísérleti megoldást ajánlottak, egy régebbi gyógyszert juttatak volna a injekcióval a dobhártyám mögé, és kaptam volna érte Erzsébet utalványt. Diplomatikusan elutasítottam a kísérleti nyúl szerepét.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87319) alphamooncam válasza Gzula[HUN] (#87318) üzenetére


alphamooncam
őstag

ÁÁÁ, nem ez volt a lényeg ! :N

Ez egy szerű próbálkozás, terelési kísérlet volt hátha bejön alapon arra felé, hogy igazolja a korábbi kijelentését, hogy hülyeség az egész, olyan jelenség nincs, amiről beszámoltam, és csak az én egészségügyi állapotom oka a "képzelgésemnek".

Na ne mááá !!! :(

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87320) Gzula[HUN] válasza alphamooncam (#87319) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akkor máshonnan... "Búra" érzés nálam is van időnként zártnál, de ez azért helyzet függő. Inkább az idegesít, hogy egyes zártaknál meg is fájdul a fejem viszonylag gyorsan. Nyitottnál ilyen nálam nincs. Félnyitottnál sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87321) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87318) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Unokaöcsém vett ilyet szerintem nem szól rosszul de mondjuk én nem vagyok audiofil :) én maradok az sl150-nél

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87322) Frogged válasza s4tch (#87305) üzenetére


Frogged
aktív tag

Meg fogtál ezekkel a kritériumokal sosem volt ilyen rendszerem vagy több dobozos volt vagy több mint 300k:)
Anno a Momentdac+ myriad Z40 egy He400i focus pad párnával elég jó volt rockra is nekem.
Utána lett egy UD503 + HE400i de az már több mint 300k.

Most ha kéne választanom egy D5200 mellé tennék valamit ami kicsit meg vadítja a felső tartományt.
A mélye és a sebessége nagyon jó metálhoz de van akinek a lekerekített felsőtartomány miatt nem jön be rock-ra.

(#87323) Ba cy lus válasza lanszelot (#87298) üzenetére


Ba cy lus
őstag

tudom ez nem az a topik de tudsz a K612pro hez ajánlani "láncot"?


Konkrétan nem, inkább olyan ember kéne, aki próbált is köré építeni rendszert. Annyi biztos, hogy nem olcsó, ezért nem is erőltetném ezt az AKG-vonalat, ha abból indulok ki, hogy eredetileg nem is akartál ilyen eszközökre költeni. :)

(#87324) Dave™ válasza lanszelot (#87298) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Dropos CTH-val nagyon jó a K612 Pro, abszolút meglepett, hogy még mennyi volt benne. A DAC ráadásul átmenetileg csak egy Apple type-c - jack adapter, és még így is. Sajnos jelenleg nem elérhető, így sokat nem segít.

(#87325) osonte


osonte
senior tag

Csináltam egy fotót, hogy mennyire nincs szivacs, csak egy vékony háló a döntött driver előtt és mégis semmi magas kiemelés sincs benne. Hihetetlen, hogy amennyibe kerül lehet valami ennyire lineáris. Szépen járódik, de ugyanannyira tetszik a hangja, mint az első percekben. Nem cserélném vissza a Shure SRH440-re!

Takstar TS-450: link

Xiaomi 14

(#87326) taf120


taf120
lelkes újonc

Csoda történt! Van a HD6xx-ben mély! Én eddig azt hittem nincs. :B
Persze ehhez az kellett hogy beszerezzek egy 24/192 felbontású vinyl ripet.

(#87327) Samtya válasza osonte (#87325) üzenetére


Samtya
senior tag

Pontos párnaméretek? Kívül-belül.

(#87328) fehér_ember válasza taf120 (#87326) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valószínűleg ha egy jó fejeserősítőd volna, akkor "mindig" lenne.

[ Szerkesztve ]

(#87329) Gzula[HUN] válasza Samtya (#87327) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

13
14
15
16
17
Features:
1.Heavy bass design brings pure and powerful bass shock feeling.
2.Stable PET diaphragm perfectly reproduces the music details, sound field and layers.
3.High protein PU leather ear pads for comfortable wearing.
4.Ergonomic design fits for different head shape wearing.
5.High-quality OFC cable can effectively reduce the sound quality loss.

Specifications:
*Color: Black
*Transducer Principle: Dynamic, stereo
*Driver Diameter: 40mm
*Impedance: 24Ω±15%
*Frequency Response: 10Hz-25KHz
*Sensitivity: 97±3dB at 1KHz
*Max Power: 50mW
*Rated Power: 20mW
*Cable Length: 1.6M
*Adapter Plug: 3.5mm/ 6.35mm gold-plated
*Item Weight: 220g / 7.8oz
*Package Size: 24 * 22 * 8.5cm / 9.4 * 8.7 * 3.3oz
*Package Weight: 480g / 17oz

Package List:
1 * Headphone
1 * 3.5mm to 6.3mm connector
1 * Carry Bag
1 * Users' Manual(English & Chinese)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87330) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#87329) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Simán enyhe V-karakter ez is a grafikon alapján.

(#87331) Samtya válasza Gzula[HUN] (#87329) üzenetére


Samtya
senior tag

Itt aztán van minden, kivéve amit kérdeztem. :)

(#87332) Gzula[HUN] válasza Samtya (#87331) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha lenne itthon egy, szét is szedtem volna, csak, hogy mutassak egy fényképet a belsejéről. Így, hogy nincs, ez csúszni fog. :P

Videot, csak egyet találtam. Korábban is kerestem már rá, akkor se volt több.

#87330Ba cy lus: Fel is keltette az érdeklődésem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87333) Dorien válasza Gzula[HUN] (#87329) üzenetére


Dorien
veterán

Párnaméreteket kérdezett, nem paramétereket. :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87334) Ba cy lus válasza taf120 (#87326) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amennyiben a HD660s-ből indulok ki, abban mindenféle vinyl rip nélkül is van mély, fejhallgatók között nem számít mélyhiányosnak.

(#87335) Gzula[HUN] válasza Dorien (#87333) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Haljakmeg" csak most esett le, hogy írtad! :)) :DD :C :Y

#87331Samtya: Bocsesz!

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87336) osonte válasza Samtya (#87327) üzenetére


osonte
senior tag

Belső párnaméret:45x63 mm
Külső párnaméret: 82x100 mm

Mélység: 12-28mm, mivel döntött a driver

Nagyon puha memóriahabbal van kitömve, olyan mintha nem is lenne rajtam, amikor használom.

Xiaomi 14

(#87337) Samtya válasza osonte (#87336) üzenetére


Samtya
senior tag

Köszi, kezd érdekes lenni, mert csak a külső mérete kisebb picit, mint a Pro82-é. Elhiszem, hogy kényelmes.

Gzula: no para! :)
Többiek: hogy álltok a HD560S-sel? A hypetrain már elindult, de még fel lehet rá szállni!

(#87339) Samtya válasza Xavius (#87338) üzenetére


Samtya
senior tag

Ennek örülök, gondolom az erősítésre sem annyira válogatós, mint a 600-as széria. Kíváncsi vagyok, hogy a bejáratással csillapodnak-e a magasai, amiről lehetett hallani, hogy kicsit túl sok. Mindenesetre jó lenne, ha a Sennheiser intenzívebben foglalkozna ezzel az árkategóriával és több terméket pozícionálna oda.

(#87340) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87332) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ennyire jó cucc ez a Takstar TS-450?Mennyi különbség lehet a HD2000 meg e között?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87342) Samtya válasza Xavius (#87341) üzenetére


Samtya
senior tag

120 ohmos új fejlesztésű hangszóró van benne. 150-es a HD660S-ben és a dropos HD58X-ben van.

(#87344) Ba cy lus válasza Samtya (#87339) üzenetére


Ba cy lus
őstag

amiről lehetett hallani, hogy kicsit túl sok.

Hát, ha már hallani lehet róla, akkor esélyes, hogy nekem sok lenne a magasa, de ki tudja. Persze nem mostanában fogok elmenni meghallgatni még nem hallott fejhallgatókat.

A fő kérdés az vele kapcsolatban, hogy tud-e annyit, hogy a HD600 ne érje meg a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#87345) Samtya válasza Ba cy lus (#87344) üzenetére


Samtya
senior tag

A tűréshatáraidat csak te ismerheted, bár úgy emlékszem, hogy a Superlux HD330-cal nem volt gondod, pedig az egészen élesen csilingelős nekem. Most ránéztem a 600-as szériára és meglepődtem, hogy lehet 100k alatt kapni. Azt hittem mindegyik tagja bőven 100 felett van. A HD600-nak a legvisszafogottabb a mélytartománya, ellenben az új 560-assal, amiről azt mondják, hogy a csoporton belül a legtöbb mély van benne. Tehát hangképileg talán ezek állnak egymástól legtávolabb. Az utóbbi időben ismét mélykedvelő hangulatomban vagyok, a DT 990 Pro van gyakran elővéve.

(#87346) Troy.


Troy.
addikt

Hello,

Volna egy Sennheiser HD 518 fejhallgató kölcsönbe. Számítógépen csak egy 6,35 -> 3,5 mm jack átalakítóval tudom használni, amivel az a gond, hogy kicsit is hozzáérek a kábelhez hol szól, hol nem. Ezt a nagy jack-et mire találták ki? Vennem kéne egy másik átalakítót?

.

(#87347) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87340) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ez ügyben osonte tud majd válaszolni, neki volt mindkettő.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87348) Samtya válasza Troy. (#87346) üzenetére


Samtya
senior tag

Ugyanarra találták ki a nagyot is, mint a kicsit, ilyen szempontból nincs különbség. A nagy tartósabb, masszívabb, stúdiós és színpadi cuccokban elterjedtebb, ahol nagyobb az igénybevétel.
A számítógépnél próbáld valahogy fixálni, alátámasztani a csatlakozást. A nagy és nehéz adapteres dugó feszíti a gyenge kicsi jack foglalatot. Azután nézd=hajlítgasd végig a fejhallgató vezetékét, mert abban is lehet kezdődő szálszakadás.

(#87349) Ba cy lus válasza Samtya (#87345) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Épp nemrég írtam, hogy a HD330 nem sűrűn került elő nálam az idők folyamán. :)
Nálam már HD600-nál sem volt gond a mélymennyiséggel, a mély minőségén javítanék inkább kicsit. HD660s mennyiségben többet adott, minőségben nem.

(#87350) osonte válasza Pityu. (#87340) üzenetére


osonte
senior tag

Teljesen más karakter a kettő fejhallgató. Bár régen volt (az volt az első fejhallgatóm) a HD2000. Annak több mélye / magasa volt minden zenén, olyan kellemes V hangzás. Ennek inkább (TS-450) precízebb a hangja, feszesebb mélyekkel. Amelyik felvétel mélyhiányos, ott a fejhallgató sem ad mélyeket, de ahol zúzósabb mélyek vannak ott lemegy mélyre és rendesen oda tud csapni. Az énekhangok nem sziszegnek, nem emeli a magas tartományt, viszont mégis a hangszerek megfelelő magasságig felmennek. Olyan a hangja, mintha másik/magasabb ársávba tartozna. Minden területen továbbfejlesztették a HD2000-et. Kényelmesebb a fejhallgató, jobb a kábel anyaga/minősége (egyoldalas), sok részletre odafigyeltek, látszik a tervezés benne, nem csak úgy adjunk ki valami újat...

Remélem más is rendel és megosztja a véleményét, remélem nem én vagyok elfogult, mert pont ezt a hangot kerestem. :)

Van külföldi teszt az interneten, ott egyértelműen írja, hogy jobb választás mint a HD2000.

Xiaomi 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.