Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86201) -Skylake- válasza Elemííír (#86199) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem is mondtam egy szóval sem, hogy tévedsz CME DT/HD kérdésében. Abban tévedsz , hogy azt gondolod a korod miatt van igazad.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86202) Elemííír válasza #98320896 (#86200) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Na most visszaolvastam,Sinesol kolléga pont erről írt neked.A whathifi review szintén erről írt.Ha csak azokat a véleményeket fogadod el,ami a prekoncepciódnak megfelel,akkor felesleges az egész utánaolvasás,nem?Te már úgyis tudod mindenre a választ.Nem a 40 év hifizésen van a hangsúly szerintem,hanem a hobbink iránti alázaton,amit nálad nem látok.Én hallottam életemben sok részletes hangú cuccot.A dt770-et nem sorolnám ezek közé(én sem).Nem mumusom nekem,ha másról írnád ezt,amiről nekem épp ellentétes tapasztalatom van,akkor arra reagálnék.

(#86203) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Szerintem lépjünk egyet tovább, nem hiányzik nekem még egy olyan időszak, mint amikor Ba cy lus is is kilépett. Ő sem volt sok személy számára népszerű, persze mindent is jobban tudott, de én akkor is szórakoztatónak tartottam. Neki is volt egy véleménye. Én itt "kisdobosnak" számítok, de valamit én fogok jobban tudni, mert csak nekem lesz róla tapasztalatom. És számtalan egyéniség van itt így. Ne essünk egymásnak. CME is le fog szokni a EQ-ról, ha megtalálja a hozzá illő rendszert. Nekem is sok időbe telt, és még sehol sincs a vége.
Az meg már-már szórakoztató, hogy a Senn fejhallgatókat körömszakadtáig hogyan tudják egyesek védeni. Neked az a legjobb. Másnak meg nem. Most épp nem Doriennek esnek neki, mert neki fátyolos. Ha neki az, akkor mi van? Olcsóbb lesz a kenyér?

Én is úgy vagyok vele, hogy egy hangon, amit mindenki máshogy észlel, tök fölösleges vitatkozni. Egyikünknek ez tetszik, másikunknak az. Már csak az hiányzik, mint az autós fórumokon, hogy japán vagy német (amit kínában raknak össze).

Az meg csak az én cicám, hogy esetenként egy "félhalál" állapotából visszahozott fejhallgató még akkor is szórakoztató lenni, ha adott esetben nem a legrészletesebb, vagy nem a legjobb. De magamnak csináltam, alkalmanként tök egyedivé. Éppen ezért lesz a szíveben helye. Mert a fejhallgató beszerzésénél a hangja csak egy szempont.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86204) Exodius


Exodius
őstag

(#86205) Sinesol válasza Gzula[HUN] (#86203) üzenetére


Sinesol
veterán

Sok mindent akartam irni, de végül inkább töröltem, úgyis csak az a lényeg, hogy minden szubjektiv, mindenki máshogy hall, felesleges itt vitázni, vagy objektiv tényekre hivatkozni, csak belerondit mindenki napjába. Megkövetem magam hogy oly sokat szapultam a Beats-eket, hiszen annyi sok ember usyerint egyszerűen fantasztikusak és hát nyilván nem tévdhetnek, mindenki másképp hallja és bizony igazuk van, szubjektiv ez a hang dolog.

[ Szerkesztve ]

(#86206) fericske válasza Sinesol (#86205) üzenetére


fericske
addikt

Van ahol még stúdióban is használnak Bíccet, mi meg sokszor görcsölünk, hogy hiába van jó cuccunk, alig van normálisan masterelt felvétel.

(#86207) Greg204538 válasza Elemííír (#86190) üzenetére


Greg204538
tag

Látod, mindegy. Ne is szólj :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86208) Elemííír válasza Gzula[HUN] (#86203) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Nono, nem ízlésre gondoltam.Arra,hogy közös nyelvet beszéljünk.Ha van egy fogalom,az ne jelentsen gyökeresen mást A-nak mint B-nek.Úgy lehet valahogy kommunikálni. :R

(#86209) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

SHP9600 v SHP9500 v HD58X Headphone Comparison

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86210) Sinesol válasza Gzula[HUN] (#86209) üzenetére


Sinesol
veterán

Mit számit az, hogy ő hogy hallja? ;)

(#86211) Sinesol válasza Gzula[HUN] (#86209) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#86212) ribizly válasza :AMF: (#86198) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. Ezt már előtted is leírták többen, de valamiért nem ért célba. A forrás ezen a szinten már nagyon fontos.
Én anno kipróbáltam a CM MH752-t a saját USB-s vackáról, a Tempotec Serenade iDSD-ről, majd az ADI-2-ről. Volt némi különbség a részletek között, de igazából ugyanúgy szólt, hiába volt alatta komolyabb cucc.
Érdekes módon a HD6xx, DT1770, K7xx, AD900x, MT7 teljesen más-más "arcukat" mutatták mindegyikről. Ugyanis ezek skálázódnak még ezen a szinten, míg az MH752 nem.

De még mindig tartom, hogy először a megfelelő fejest kell megtalálni és utána hozzá a megfelelő kiszolgálást nyújtó forrást, amely a fejesnek a gyengeségeit "kompenzálja". Így nincs csalódás.

Itt meg egy "vergődést" látunk. Ész nélkül megy a vásárlás, miközben kiderült, hogy nincs szüksége másik cuccra. A legtöbben kíváncsiságból vásároltunk, vagy a feljebb lépés reményében, de mindig céltudatosan. Itt most meg megy egy állandó összehasonlítgatás egy módosított (EQ) hangú fejessel, aminek a hangi tulajdonaágairól mi semmit sem tudunk, így értelmetlen a vita.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86213) p76 válasza -Skylake- (#86195) üzenetére


p76
senior tag

"sennheiser jo hang. Szerintem meg az egy vilagi tevedes."

De melyik fejhallgató jó példa a nem-sennheiser hangra? :F

(#86214) Zoliee válasza ribizly (#86212) üzenetére


Zoliee
senior tag

"Itt meg egy "vergődést" látunk..."
Viszont pörög a fórum, nem unatkozom, ha ide kattintok. :D
Szerk: "contaxg" Én is így gondolom, főleg akkor, ha az észt is osztom mellé.

[ Szerkesztve ]

(#86215) contaxg


contaxg
veterán

Egy dolgot tisztázzunk!
NEM HASZNÁLUNK EQ-t!!!
Ha mégis, akkor ott valami nagyon nem OK.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86216) OPiiPO válasza contaxg (#86215) üzenetére


OPiiPO
addikt

mit fogsz ezért kapni CME-től ;) :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86217) Ear001 válasza OPiiPO (#86216) üzenetére


Ear001
addikt

Tök mindegy mit kap, alapvetően igaza van.

(#86218) Exodius válasza Ear001 (#86217) üzenetére


Exodius
őstag

+1

(#86219) Dorien válasza contaxg (#86215) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, bizonyos szint felett. Pl. Takstar HI 2050, Omnitronic SHP-600 megtáltosodott egy jól eltalált parametric EQ-tól. Ebben az árkategóriában ez még bőven belefér.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86220) contaxg válasza Dorien (#86219) üzenetére


contaxg
veterán

A kedvenc tevékenységeim egyike amikor egy HD2000 fejest átadok egy normális forrásra kötve és megkérdezem a delikvenst, hogy mondjon egy összeget, hogy szerinte mennyit ér ez a fejhallgató.... Eddig kb a 7x-es szorzó volt a legkevesebb! ;)
A lényeg röviden: nem EQ-kell hanem szinergia vagyis zsákot a foltjához kell megtalálni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86221) Ear001 válasza contaxg (#86220) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan. Én még soha semmilyen EQ-t nem hallottam, ami annyit hozott volna, mint egy jó forrás.

(#86222) Exodius válasza contaxg (#86220) üzenetére


Exodius
őstag

Mi következik ebből? A legtöbb embernek semmilyen fogalma nincs a jó hangzásról, mert kb. 2000 ft volt a legtöbb, amit valaha fülesre költött.

Képzeld el, ha csak 70K-s lett volna az a fejes. :D

(#86223) s4tch válasza Ear001 (#86221) üzenetére


s4tch
veterán

Én meg nem hallottam olyan szoftveres eq-t, ami ne hagyott volna nyomot a dinamikán. Persze ha popzene (vagy metál ;] ) van műsoron, akkor akár tökmindegy is lehet, de ha jazzt is hallgat az ember, akkor már jellemzően inkább árt a szoftveres eq.

(#86224) Sinesol válasza s4tch (#86223) üzenetére


Sinesol
veterán

+1
Nincs sok ertelme EQ-val nyomorgatni a fejes hangképét, csak mashogy lesz rossz a hangja. Ha más hangra vagyik az ember, masik fejest kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#86225) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlás előtt állok és ehhez szeretnék ajánlást kérni.
1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Esténként szeretnék vele pihenésből zenét hallgatni.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
100-150 ezer forint
4. Új vagy használt?
Újat szeretnék, itthonról beszerezhetőt a garancia miatt
5. Circumaural vagy supraaural?
Mindegy, legyen kényelmes
6. Zárt vagy nyitott?
Nyitott vagy félig nyitott
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Eddig egy Sennheiser Hd58x-et próbáltam. Hd58x-től kicsit nagyobb teret szeretnék. Szeretem a semleges, kicsit meleg hangzást. Amit nem szeretek azok a nagyon csilingelő, bántó magasak. Legyen a fejesnek jó közepe és részletes hangzása.
8. Honnan vásárolnál?
Hazai forrásból
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Supra usb kábel + Topping E30 DAC + Topping L30 AMP
Olyan fejhallgatót keresek, amit ez a rendszer ki tud szolgálni. Forrás oldalról már nem szeretnék előrébb lépni az én céljaimnak megfelelnek.

Előre is köszönöm az ajánlásokat :R

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#86226) s4tch válasza Rogiii (#86225) üzenetére


s4tch
veterán

HD650 lenne az első tippem, ATH-R70x a második. Ha meghallgatás után egyik sem felel meg, akkor nem ugyanazt értjük semleges, kicsit meleg, bántó magasak nélküli hangzáson. :)

(#86227) Rogiii válasza s4tch (#86226) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Amikre gondoltam az a hd650, hd660s, beyer dt1990 pro, beyer amiron home. Sajnos vidéken nem egyszerű hallgatózni. Maximum 14 napos elállásal tudom visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#86228) s4tch válasza Rogiii (#86227) üzenetére


s4tch
veterán

Vedd meg az Amiront nyugodtan, ha találsz belőle újonnan 150e alatt. Én nem látok sehol.

Egyébként én is vidéki vagyok, de hallgatózás miatt simán be szoktam ülni a kocsiba, és elmegyek pár helyre. Hidd el, megéri. Persze a mostani helyzetben még inkább rá van bízva mindenki egyéni megítélésére, mit vállal be.

(#86229) Rogiii válasza s4tch (#86228) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Tavasszal többször is láttam 150 alatt, most is max. kivárom a black fridayt hátha valami akcióban meg tudom csípni 150 környékén, ha ő lesz a befutó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#86230) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#86210) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 9600-as érdekelt, arról is csinált külön tesztet. Mint ahogy korábban írtam, a hang csak egy szempont. Abból derült ki pl., hogy ugyanúgy nem cserélhető a párnája, pontosabban, csak körülményesen, és elpattanhatnak a műanyag tartó fogak (vagy mik). Az meg nekem annyira nem jön be. A másik az ár. Igazából akciósan olcsóbban beszerezhető egy X2HR. Az meg más világ. Ilyen 80-85dolláros áron lesz inkább versenyképes.

Azt viszont nem értem, hogy a 9500-as miért nem terjedt el annyira. Bár nem hallottam, de nagyon kíváncsi volnék rá. Doboz nélkül Aliról 63-65 dollár, ami még akkor is jó ár érte, ha bukta van a vámom. Anélkül meg best buy lehet.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86231) s4tch válasza Rogiii (#86229) üzenetére


s4tch
veterán

Hajrá, az egy qrvajó fejes.

(#86232) Rogiii válasza s4tch (#86231) üzenetére


Rogiii
aktív tag

És egy Amiront meg tudna a jelenlegi rendszerem hajtani? Mert cserélni nem igazán szeretném.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#86233) contaxg válasza Rogiii (#86232) üzenetére


contaxg
veterán

Az alaplapom meghajtja

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86236) contaxg válasza #98320896 (#86235) üzenetére


contaxg
veterán

Elvileg :D
Valószínűleg nem csípi be az ujjad a fejpántja és nem tekeredik magától a nyakadra a vezetéke. Szóval elvileg jól sikerült. :K :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86238) OPiiPO válasza contaxg (#86233) üzenetére


OPiiPO
addikt

Fura :F Pontosan milyen az alaplap tipusa légyszi?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86239) Steve_Brown válasza dave118 (#86030) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Mi a külömbség a sima SE-MS5T és az SE-MS5T-S között? :F

(#86240) Dorien válasza Steve_Brown (#86239) üzenetére


Dorien
veterán

Az "S" csak színjelölés.
"S"ilver, Blac"K", "R"ed, "T"an

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86241) Gzula[HUN] válasza Steve_Brown (#86239) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az "S" a színkód. Silver.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86242) p76 válasza Dorien (#86240) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm! Soha nem értettem miért K a fekete :)

(#86243) Wolverine válasza p76 (#86242) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert a B a Blue :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#86244) Dorien válasza contaxg (#86220) üzenetére


Dorien
veterán

És mennyibe került az a "normális forrás" a HD2000 alá? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86245) kromatika válasza -Skylake- (#86195) üzenetére


kromatika
veterán

"Az, hogy 40 eve hifizel az egy szam, attol a Te szavad nem tobb, mert sokkal regebb ota hallgatsz zenet." :F Már bocsánat de ez a topik nem azért van,hogy a tapasztaltabb,több ideje evvel a hobbival foglalkozó,több fejest és forrást kipróbáló stb.. felhasználóktól tanácsot kérjen az, aki nem sok fejest hallgatott még,vagy még nem hallotta a szóban forgó fejest,kevés tapasztalata van,nem rég csöppent ebbe a világba stb...?

(#86246) -Skylake- válasza kromatika (#86245) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor még egyszer utoljára, hogy Neked is érhető legyen.

De , a topik azért van, hogy egymástól segítséget kérjünk. Nem ezt kifogásoltam és most sem ezt kifogásolom. Amit kifogásoltam az az, amikor valaki azzal igazolja azt amit mond, hogy idősebb mint az akinek mondja. Konkrétan irreleváns, hogy mennyi ideje foglalkozik valaki hobbiból hifizéssel , mert az áthifizett évek egyáltalán nem növelik arányosan a hozzáértést. Ha te felteszel a fejedre most egy fejest és 30 évig hallgatod, akkor 30 év után ugyan elmondhatod magadról , hogy 30 éve fejhallgatózol de technikai értelemben a világon semmit nem tett hozzá ez a 30 év a hifizés SZAKMAI oldalához. Tehát utoljára : lehet valakinek igaza , lehet valaki tapasztalt , lehet valaki hozzáértő de ezek közül egyiket sem az határozza meg, hogy hány éve hallgat zenét.
Annak a véleménye lehet iránymutató aki 40 éve szakmai szinten foglalkozik hifivel , annak a véleménye aki 40 éve hobbi szinten foglalkozik hifivel pont annyit ér mint az én véleményem, vagy a tied.
A véleménnyel pedig a világon semmi probléma , de az vélemény nem pedig egy követendő tény vagy társai , az csak azt mutatja meg, hogy Te mit gondolsz.
Én sem állok oda unokaöcsém elé, hogy figyi bro elég bányarém a barátnőd , hidd el nekem , én már 10 évvel régebb óta csajozok...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86248) Elemííír válasza -Skylake- (#86246) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Senki nem állította,hogy 30-40 évig ugyanazt az egyet hallgattam csak. Mindjár kiderül,hogy 40 éve foglalkozni hifivel egyenesen hátrány. :)
A hasonlatod sántít,mert nagyobb rutinnal sem a barátnőjét szólnám le(ízlés!).Itt sem ízlésről volt szó,inkább a fogalmak helyes használatáról.Amihez nem árt a tapasztalat!1 év vagy 40 év azért nagyon nem mindegy.Persze nem kell 40 év,néhány év alatt is el lehet sajátítani minden fontos tapasztalatot.A többi már csak készülékismeretet ad.Persze az sem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#86249) Zoliee válasza Elemííír (#86248) üzenetére


Zoliee
senior tag

Persze, hogy nem, szerintem a legtöbben értjük is miről van szó ebben a vitában. Engedd el.
Valamiért ugrott/ugrik erre az "idősebb vagyok, én majd megmondom" dologra. Már csak ennek a reszelgetése megy, hogy ki és mit érthet/érthetett alatta.
Ahogy kromatika is írta: igenis az évek és az ezalatt kipróbált cuccok száma hozza a tapasztalatot.
És igenis: NEM az élete első fejhallgatóját "eqúzva" próbálgató fogja tudni... Egyszerűen nincs összehasonlítási alapja. Ja vett egy 58x-et is? Semmit nem jelent hogyan hallotta: ezerszer el lett mondva, nem jó az a lánc, ne általánosítson.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.