Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) dave118 válasza Dorien (#86045) üzenetére


dave118
senior tag

Fuh, ezt a Luigi-t nem ismertem, brutál :C

... Ami ami, az az.

(#86052) Kobe


Kobe
veterán

A heten simerult vegleges allapotaba juttatnom a gephez hasznalt fejest. Kicsit maceras volt de brutal megerte
[kép]

X2HR + VModa BoomPro + Focusrite Scsrlett 2i2 + Rode VXLR+

A boomlro kicsit kifogott rajtammert kellett hozza egy eleg combos xlr adapter hogy studio kartyaval lehessen hasznalni

Igy viszont beszed / felvetel / zenelejatszas teren eleg utos kombo lett.
Game kozben spotofyon megy a zene, eleg para a fejessel :D

(#86054) Kobe válasza #98320896 (#86053) üzenetére


Kobe
veterán

Mit ertesz pontosabban imaging alatt?
Soundstaget vagy a hangszeres lekepezest / instrument szeparaciot?
Nekem a legjobban a live albumok, felvetelek jonnek be vele (nyilvan a jol kevert live eloadasokra gondolok), azokban nagyon szepen szerepel, a terhatas nagyon szepen kijon, zavaro osszemosas nelkul. A legtobbet szerintem a csilingelo kozepmagas hangot ado hangszerek adjak hozza, sok fejesnel ebben a savban mosodik ossze / torzul a hangkep es verzik el a dolog, itt szepen szeparaltan jelenik meg.
A basszus egesz jol adagolt, de egyes felveteleknel lehetett volna picit utosebb, az valamit dobna meg rajta szerintem. Jatekokban es studio albumokban mat jobban szerepel ilyen teren

(#86056) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Sziasztok!

Játékra, filmnézésre, zenehallgatásra és otthoni, irodai munkára keresek egy jó, megbízható headsetet. Eddig egy Superlux HD 668B-t használtam. Nekem nagyon tetszik a hangja, megvagyok vele elégedve, de kontaktos lett ill. nagyon hiányzik a mikrofon.

Nézelődve ezt és azt találtam. Véleményetek szerint melyiket érdemes megvenni? Az első sokkal drágább a másodiknál, de kb. egyformán jó véleményeket hallottam mindkettőről.

Nyitott vagyok más javaslatokra is!

(#86057) Frogged


Frogged
aktív tag

Üdv skacok meg osztanék egy kis tapasztalatot hát ha érdekes lesz az info másnak is.

Néhány hónapja használok itteni ajánlásra egy Denon D5200 fejest, ami nagyon bevált.
A mély gyors mint állat és van bőségesen,a középtartomány is rendben van, kissé lekerekített magas tartomány, zárthoz képest a tér is jó.
Fura módon bizonyos emberektől azt hallottam hogy Rock/metálra nem használná a visszafogott magasok miatt.
Én érzékeny vagyok a magas tüskékre nekem inkább meg felel egy kicsit kevesebb mint a túl sok szóval engem annyira nem zavart a dolog.
Bár könnyen hajtható de hordozhatónak nem való a Denon mivel nagyjából semennyire nem tompítja a külső zajokat.
Ezt jelzi a 3m-es gyári kábel ami engem elégé zavart csak útba volt mindig húzta a fejem stb.

Csináltattam hát egy 1,5mes fejes kábelt nem vagyok kábel mániás szóval nem kifejezetten a hangbeli feljebb lépés miatt.
Felrakom örülök hogy pont ideális a hossza, öröm boldogság.
Hallgatózok és arra lettem figyelmes hogy a több lett a magas és precízebb tisztább hangzása lett jobban elkülönültek a hangszerek.
Így kb pont a korábbi HE 400i-hez hasonló számomra még nem bántó élesebb magas tartományt kaptam.
Szóval a D5200 tulajoknak javaslom ha még nem tették meg próbálják ki értelmes kábellel a gyári cérna vastagságú helyet mert úgy tűnik némileg limitáló tényező.
Végül is egy 160K-s fejes már meg érdemeli hogy dobjon rá az ember pár 10-est pluszba.

(#86059) Frogged válasza #98320896 (#86058) üzenetére


Frogged
aktív tag

Egy DIY Audio pc a forrás és egy Parasound P6 látja el a dac/amp szerepét.
De a hangfalak miatt van ilyen körítés elsődlegesen azt hallgatom napközben, egy 160k-s fejeshez ez azért túlzás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#86060) Pocak89 válasza Frogged (#86057) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Milyen típusú a kábel? Amúgy én sem a gyári kábelt használom. Nekem is nagyon bejön a fejes :DD

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#86061) Gzula[HUN] válasza #98320896 (#86053) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT sok kérdésedre választ kapsz. Én csak megerősíteni tudom, főleg a hatalmas sound stage-et.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86062) Kobe válasza #98320896 (#86055) üzenetére


Kobe
veterán

Amilyen mufajra nekem kell, ahhoz mindig a Deep as Ocean - Black Rose c szamanak 8D valtozataval szoktam porgetni.
Egyreszt igy a mufaj hangszereit es vokalt is jol kihallani benne, masreszt ez studioalbumos valtozat amit "rendes" tobbmikrofonos felallassal rogzitettek es kevertek, nem a pistike altal hobbikonvertalt cucc

Nekem speciel mar a fiio eh3nal is nagyon tetszett ahogy az iranyokst visszaadja, az X2HR meg par fokkal boven jobb, gyakorlatilag ugy erzekeled mintha ott lennel es te forgatod lepesenkent korbe a mikrofont a ba da korul

(#86063) Qlux


Qlux
tag

Sziasztok!

Audioquest Nighthawk Carbon-al van valakinek tapasztalata? Elég vegyesek az infók amiket találtam róla.

(#86064) Exodius válasza Qlux (#86063) üzenetére


Exodius
őstag

Iszonyatosan kényelmes, sötétbe húzó fejes. Erről hírhedt. :)

(#86066) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!
Azon gondolkozom, hogy egy Sennheiser GSP 302 vagy egy Kingston HyperX Cloud Alpha/S-t válasszak? A segítséget megköszönném :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#86067) Bodz válasza Krissz80 (#85995) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen.

(#86068) Bodz válasza #98320896 (#86033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fejessel tök szórakoztató Madonna The Immaculate Collection c. albuma.

(#86069) Bodz válasza dogpatch06 (#86056) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Inkább a Kingston, vagy pedig Cooler Master MH751/752.

(#86070) Dorien válasza Qlux (#86063) üzenetére


Dorien
veterán

AQ Nighthawk Carbon: Ha szereted a magashiányos, sötét hangot (mint pl. Sennheiser HD650), akkor érdemes tenni vele egy próbát, mert talán a legkényelmesebb fejhallgató a világon. Nekem azért a HE4XX, AD900X, Q701 vagy akár a Fidelio X2 is sokkal jobb hangot adott a nyitott fejesek közül.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86071) Qlux válasza Dorien (#86070) üzenetére


Qlux
tag

Köszi a választ. Pont egy Sennheiser HD660s a másik amin vacilálok. Nem tudom, mennyire lehet hasonlítgatni egy GSP600-hoz, mivel nem igen volt eddig audiora kihegyezett fülesem, de annak a hangja pl nagyon tetszett. Most még csak belépő dac van tervbe Fiio k5pro vagy Dfly red, de ez már off. Mindenesetre nehez, meg kellene hallgatni őket:)

(#86072) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Erre valaki?

(#86073) dave118 válasza dogpatch06 (#86072) üzenetére


dave118
senior tag

Nem vagyok jártas a gaming dolgokban, de a HyperX hifi vonalon is megállja a helyét az itteni vélemények szerint. Ezért biztos, hogy azt választanám.

... Ami ami, az az.

(#86074) dogpatch06 válasza dave118 (#86073) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Köszi a hozzászólást!

Közben olvasgattam, nézelődtem és inkább a HyperX Cloud II-t venném a HyperX HX-HSCA-RD helyett... az utóbbi mikrofonjáról nem jó tapasztalatokat olvastam valahol.

Amin vacilálok az a hangzás. Jó lenne tudni, hogy milyen hangot produkál a Superlux HD 668B-hez képest?

(#86075) Dorien válasza dogpatch06 (#86056) üzenetére


Dorien
veterán

Cloud van itthon olcsóbban is: [link]
Másik tipp: Cooler Master MH751, MH752

Ezek zártak (van zajszigetelés), a 668B nyitott. Utóbbinak valamivel nagyobb a tere ebből kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86076) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Korábban egy Sennheiser PC 31 II fejhallgatót használtam és elégedett voltam vele. Sajnos a füllhalgató kábele kontakt hibás lett, ezért kénytelen voltam cserélni. Sajnos csak Sennheiser 3 chat-et sikerült venni, de ebben valahogy nem igazán úgy hallom a zenéket (melózás közben), ahogy kellene. Mintha "elveszne" egy kis basszus.
Tudtok valami hasonlót (vagy akár jobbat) ajánlani a "PC 31 II" helyett? (külön-külön kábel kell a laptopos csatlakozás miatt). Vagy ha esetleg megmondjátok, hogy "PC 31 II"-t hol lehet beszerezni, az is megoldás lenne.
Előre is köszönöm!

(#86077) dogpatch06 válasza Dorien (#86075) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Oké, kösz a véleményt! Megnézem őket...

Igen, a 668B az elég régi már, de nekem nagyon bejön a hangzása. Ugyanakkor nagyon hiányzik egy jó minőségű mikró - na meg egy min. olyan hangzás, mint a 668B-é.

(#86078) Gzula[HUN] válasza dogpatch06 (#86077) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Cloud 2 is jó fejhallgató, de igazi tapadós, összelapulós párnája van, ami viszont könnyen cserélhető ha van rá igény. A Cloud Alpha nem volt rajtam, de úgy tudom, az jobb minőségű bőrből/műbőrből van, és utóbbi cserélhető vezetékes is. V hangzása van mind a kettőnek, bár nem egy basehead, de nem hiányzik belőlük a basszus. Elképzelhető, hogy a 668B után kicsit sok volna a bass. Érdemes volna szerintem is elgondolkodni egy CM MH751 vagy 752-n, aminek valamivel kiegyenlítettebb a hangzása, viszont tudomásom szerint azokon körülményesebb a párna csere.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86079) Greg204538 válasza Dorien (#86075) üzenetére


Greg204538
tag

Törölve hogy törlöm a hozzászólásom?

[ Szerkesztve ]

(#86080) Greg204538 válasza dogpatch06 (#86074) üzenetére


Greg204538
tag

A Clooud II jobban szigetel, az MH kiegyenlítetteb, tehát neked ízetlenebb lehet a Superlux után, mint a Cloud:
"Mivel a CM versenyzője nem használ szivacsot a mikrofonján, így több háttérzaj hallatszik. Ha hangos billentyűzetet használunk, akkor ez a zaj csak rosszabb lehet a vonal másik oldalán. Visziont hangzásban nagyon közel járnak egymáshoz, de mégis inkább a HyperX-hez húz a szívem. Kényelmet illetően ugyan ez a jellemző. Az MH752 nagyon jól illeszkedik a fejre és több óra játék után sem érzek semmi kellemetlen érzést. Mégis a HyperX viselésénél azt érzem ó, hogy biztosabban van a fejemen illetve a hangszigetelése is jobb." [link]

[ Szerkesztve ]

(#86081) dik válasza Greg204538 (#86080) üzenetére


dik
őstag

Én csak annyit bántam meg az Alpha, hogy nem előbb vettem meg jóval. Minden szempontomból tökéletes. Nagyon kényelmes és tökéletesen szól. Bátran ajánlom mindenkinek az biztos!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#86082) dogpatch06 válasza Gzula[HUN] (#86078) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm hozzászólásodat - hasznos volt!

(#86083) dogpatch06 válasza Greg204538 (#86080) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Nagyon köszönöm a véleményed! Nekem is szimpatikusabb a HyperX Cloud.

(#86084) Greg204538 válasza dogpatch06 (#86083) üzenetére


Greg204538
tag

Szerintem meg is vagy :C Ez amúgy nem is a gamer topik, fura, hogy még nem szóltak.

(#86085) dogpatch06 válasza Greg204538 (#86084) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Nem értem... fejhallgató az fejhallgató, még ha mikrofon is...

(#86086) dave118 válasza dogpatch06 (#86085) üzenetére


dave118
senior tag

Kivéve ha gémer. Akkor mindegy hogy szól csak legyen jó csecse, meg világítson :D

... Ami ami, az az.

(#86087) Kobe válasza dave118 (#86086) üzenetére


Kobe
veterán

En pl ezt: [kép]
Egy ilyenen tartom: [kép]

Biztos ami biztos igy megvan a +8-10 fps :DDD

Amugy a hyperX el nincs semmi gond itt a topikban, siman megevett par komolyabb fejest is....

(#86088) undercover válasza undercover (#86066) üzenetére


undercover
senior tag

Héj valaki tudna segíteni ? :(

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#86089) Gzula[HUN] válasza undercover (#86088) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az Alpha-van szerintem nem tudsz mellé lőni. A Senn meg talán pont ma volt a fejemen a szekszárdi Tesco-ban próbaképp, bár mérget nem vennék rá, hogy az volt. Hangját utóbbinak nem hallottam. Engem idegesítene az a bazi nagy mikrofon, pláne ha nem leszedhető. De nem is "gamerkedek".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86090) tjsz válasza tjsz (#86076) üzenetére


tjsz
senior tag

Valaki esetleg?

(#86091) Dorien válasza tjsz (#86076) üzenetére


Dorien
veterán

HyperX Cloud [link] [link] vagy Pioneer SE-MS5T [link]
+ átalakító [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86092) dogpatch06 válasza dave118 (#86086) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Jaj... ne is mond! Nézegettem, keresgéltem... hát vannak "csodák"...

Az a Pacrate is amit néztem...

Amúgy meg magát az egész koncepciót nem értem. Gamer headsetnek miért kell világítania? A hordója nem látja. Manapság már nem ülnek össze az emberek egy szobába játszani, tehát más sem.

(#86093) Bodz válasza tjsz (#86076) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Át lehet kábeleztetni, ha nagyon szereted azt a fejest, hajlandó vagy költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#86094) kromatika válasza Dorien (#86070) üzenetére


kromatika
veterán

+1. Annyit azért hozzá tennék hogy a mostani /ezüst színű meghajtós HD 650/ azért világosabb karakter mint a AQ Nighthawk Carbon: A Carbon kényelme nekem is nagyon be jött.

[ Szerkesztve ]

(#86095) tjsz válasza Bodz (#86093) üzenetére


tjsz
senior tag

És hol lehet kábeleztetni?

(#86097) -Skylake- válasza #98320896 (#86096) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha ilyen kategóriában gondolkodsz oda már édeskevés lesz a Cobalt , szerintem inkább előbb valami komolyabb forrás (és arról a jelenlegi cuccod is máshogy fog szólni) aztán utána lehet feljebb lépkedni. Egy 1990-et én már biztosan nem erőltetnék a Cobaltról , azért akárhogy is nézzük de a Cobaltnak már maga a form factora elég jól mutatja , hogy fülhallgatókhoz van kitalálva.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86099) kromatika válasza #98320896 (#86096) üzenetére


kromatika
veterán

Beyer Amiron Home egy nagyon jó mindenes fejes.Nagyon sok zenei műfajjal jól szól.Nekem pl jobban be jött mint a Sundara. De ízlések és pofonok.Mind kettő remek füles.

(#86100) contaxg válasza #98320896 (#86096) üzenetére


contaxg
veterán

Én biztos az Amiron-t választanám a DT1990 ellenében. Főleg ha a DAC hajlamos élesebb, keményebb hangzásra.
A Sundara nagyon jó cucc, de ahhoz rendes forrás kell. Egy Mojo-val már OK, de van még benne tartalék azzal is. Ha a dögösebb hangképet szereti valaki, akkor ebben ársávban az Amiron jobb döntés.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.