Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) Exodius válasza Ba cy lus (#87499) üzenetére


Exodius
őstag

Megnézném, hogy az Amiron, QUAD-ERA hova kerülne.

Apropó. Mi ne dobjunk össze egy ilyet? :D

(#87502) s4tch válasza Exodius (#87501) üzenetére


s4tch
veterán

Már csak azt kéne megtudni, ki az, aki hallott 40-50, ma kapható fejest, nagyjából a legtöbb árkategóriából.

Számítunk rád, Bodz ;]

(#87503) Bodz válasza Sinesol (#87454) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott az Elex amúgy, kb azt keresed szerintem. Gyors, pontos, harapós mélye van. Egyetlen gond vele, hogy eleve nagyon sziszegős zenékkel kegyetlen tud lenni, de ettől eltekintve elégedett voltam, szerettem.

(#87504) -Skylake- válasza Ba cy lus (#87499) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Arról nem is beszélve, hogy pl. ha már DT880 pro helyet kapott, a nála jobb vintage DT880 miért nincs ott? Ja, mert azt már rég nem forgalmazzák. "
Ezt most nem ertem, miert lenne jo , ha olyan fejhallgatot ajanlana amit utana nem tudsz beszerezni ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87505) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87504) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ez az, ebből is látszik, hogy ez nem egy ártatlan, tájékoztató jellegűnek szánt videó, hanem kőkemény reklám.

(#87507) Ba cy lus válasza Xavius (#87506) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pont ezért csinálnak ilyen videókat, mert sok-sok ember van, aki elhiszi, hogy nem reklámot tolnak épp a képébe. ;)

[ Szerkesztve ]

(#87508) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok! Hol kell jó minőségű vezetéket beszerezni a vezetékes fejhallgatómhoz? Hat ágú kellene. Nagyon köszönöm a segítséget. Találtam ilyet meg ilyet meg ilyet de nem vagyok biztos benne.

[ Szerkesztve ]

(#87510) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87500) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kereső a barátod.

#87433Rogiii: No, bemelegedett? :))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87511) Ba cy lus válasza Xavius (#87509) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kicsit jobb lenne jobban mögé nézni a dolgoknak

Tehát nem reklám szerinted, mert alaposan mögé néztél. Akkor sorolom, aminek mégsem:

1) Be van linkelve minden egyes fejhallgatóhoz az amazon, drop, illetve gyártói oldal, ahonnét a fejes megvásárolható. Ugyanis, mint a szövege végén írja is:

2) *As an Amazon & Drop Associate I earn from qualifying purchase

3) Teljesen irreális, hogy ő ekkora tapasztalattal véletlen pont azokat a fejeseket hallotta, amik egész véletlenül meg is vásárolhatók. És egyetlen egy sincs köztük, ami már nem megvásárolható újonnan.

Remélem, ezek után nem kérdés, hogy reklámot láttál-e. Hogy ezek között a fejesek között a sorrend és a véleményezések mennyire őszintén az ő véleményét tükrözik, az különben is hidegen hagy. De az nyilvánvaló, hogy anyagi érdekből készült el a videó. Leírta.

[ Szerkesztve ]

(#87512) taf120 válasza Ba cy lus (#87511) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Én pont most néztem egy Sony 1AM2 youtube review videót.
Csupa jót mondott róla fickó és a végén meg azt hogy akkor vegyük elő a hitelkártyát és vegyük meg a lenti linkeken.
Kicsit pofátlan és gyomorforgató volt.

(#87513) Zoliee válasza Xavius (#87509) üzenetére


Zoliee
senior tag

Hidd el, igaza van. Ez nem más, mint reklám.
Ebből él. Ha lehúzza X gyártó termékét, legközelebb nem kap ingyen kipróbálásra (amit a legtöbb esetben nem kell visszaküldenie)
Ha elolvasol pár írást tőle, látni fogod, minden (az írás tárgyát képező termék) über király. Viszont ha visszautal egy korábban általa tesztelt berendezésre (összehasonlítva az aktuális cikkben szereplővel), na ott már jönnek a hibák. Persze ezekről nem írt/beszélt a korábbi tesztjeiben.
Nem beszélve arról, hogy birtokoltam is pár cuccot azok közül, amikről szemrebbenés nélkül hazudik. (pedig ő aranyfül)

(#87514) Sinesol válasza Xavius (#87506) üzenetére


Sinesol
veterán

Joval többet hallott mar ezeknel azok meg sincsenek a listan. Amugy meg egy ilyen ranking sose lesz objektiv, csak azt tükrözi, hogy neki mi tetszik neki.

Egyebkent valamelyik forumon emlitette az egyik kisebb fejesceg tulaja, hogy több youtubert is megkerestek, hogy elküldik a termeküket tesztelesre es többek között ez az oldal is azok közt volt, ami vagy nem reagalt vagy pedig penzt kert cserebe. Szal itt arrol keszul valoszinuleg teszt, amiert fizetnek, gondolom a listaval is hasonlo a helyzet, az került a jo helyekre, amiket megfizettek.

[ Szerkesztve ]

(#87516) Sinesol válasza Xavius (#87515) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt kell itt nezni, hogy a lista szerint a konkurrens többezer dolcsis fejesekkel szemben 1.5 k dolcsiert van S tier fejes, a Focal Clear. Itt nem az Utopia szamit, a Clearnek csinalt nagyon nagy reklamot, ami erthető, mivel az a Focal huzofejese. Ugyanugy a Sennheisernel se a HD800-ra epitik a marketinget, hanem a 600-as sorozatra, azzal van tele minden oldal, hogy az a valaha keszult egyik legjobb fejes.

[ Szerkesztve ]

(#87518) Sinesol válasza Xavius (#87517) üzenetére


Sinesol
veterán

Reklamból sosem elég, főleg ha toplistakrol van szo, amit nepszerű youtuberek allitanak fel.

(#87519) -Skylake- válasza Ba cy lus (#87511) üzenetére


-Skylake-
addikt

En tovabbra sem ertem, hogy miert lenne jo egy video amiben valaki elmondja, hogy huha ez aztan iszonyu jo fejes de ja, mellekesen nem megvasarolhato. Fogjuk ra, hogy ertem mit szeretnel mondani, de tovabbra is irrealis elvarasnak tartom. Azert nezek megy egy reviewt, vagy osszeallitast hogy kapjak egy valamilyen kepet arrol a fejhallgatorol amit szeretnek megvasarolni, vagy ha nem tudom melyiket akkor kapjak egy kepet arrol, hogy mik kozott erdekes nezelodni. Azzal mire megyek, ha egy videoba 10 fejes utan egy 11.re bekozli valaki, hogy a legjobb a 11bol , de mar nem gyartjak ? Ott annyi tortenik, hogy akkor a maradek 10bol fogok valasztani.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87520) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na próbából rendeltem egy Lewitz HP8500-at kíváncsi leszek összehasonlítva milyen lesz a soul sl150-essel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87521) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87519) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Használt piac is létezik. Hogy valakinek az nem pálya, az már egyéni probléma, ettől még a lehetőség mindenki előtt adott. Persze feltéve, hogy talál, de ma már ebay-en keresztül ez azért némi kitartással nem lehetetlen küldetés.

[ Szerkesztve ]

(#87522) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
film, youtube
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
~40k
4.) Új vagy használt?
mindegy, újnak örülnék
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
populáris hangzás, mély magas hangsúlyos(ez a "V"?). Jelenleg van egy hd555, ami mélyben kevés, és nyitott.
8.) Honnan vásárolnál?
ahonnan lehet
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
pc, asus xonar dgx
_10_: olyanra lenne szükségem, amiből lehetőleg semmi nem hallatszódik ki. egy légtérben lévőeket ne zavarja semmilyen szinten.

Az ajánlottak között lévő Audio-Technica ATH-M40X vagy m50x -t néztem, de nem tudom minden szempontnak megfelel-e, avagy van jobb döntés.

Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm!

(#87523) Gzula[HUN] válasza LSM (#87522) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az M50X-ben hangsúlyosabb a mély. Ilyenek még a Denon D1200, a Sony MDR-1A, -1Am2, (előbbiből max használtat talász, de ritkán van már), talán a 1More Triple Drvier Over-ear, meg a Gradok között érdemes körbe nézni. Olcsóbban közt mély orientált a CAL! meg az OneOdio Studio Pro50, ami eszembe jut.
Jut eszembe, nekem is van itthon elfekvőben valahol egy Xonar DG, vagy fél tucat fejes meg se volt róla hallgatva :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87524) Exodius válasza Zoliee (#87513) üzenetére


Exodius
őstag

Én mondjuk néztem a sráctól jó-pár videót, és sok reveiw-ben a feliratkozói küldték el neki a fejeseket, szóval nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy a gyártók afféle felszopó-fiúnak alkalmazzák. No persze kamuzhatott is.
Egyébként van munkája és patronálják a feliratkozói, szóval hogy kap-e pénzt a gyártóktól? Hát elvileg lehúzhatja a termékeiket, legfeljebb nem küldik ki neki a cuccokat, hanem beszerzi máshonnan.
Egyébként meg kb. Z is fan-pénzből csinálja a tesztjeit és ő is meg-tudja mondani a frankót.

Az amazon-os linkeket sem kel túlmisztifikálni: akinek megtetszett valamelyik fejes, az onnan megrendeli, vagy ez eszetekbe sem jutott?

(#87525) Ba cy lus válasza Exodius (#87524) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem értem, miért kérdés még, kap-e pénzt a tesztért, miközben ő maga írta a videó leírásához:
*As an Amazon & Drop Associate I earn from qualifying purchase

Vagyis az amazontól és a droptól kap pénzt. Az ilyet pedig reklámnak nevezik. Nyilván egy reklámban nem az a cél, hogy a vásárlástól elijesszék az embereket, tehát ennek megfelelően illik súlyozni a hitelességet. Vagyis kb. annyit ér, mint a hifi piac, sztereó sound&vision, av online és társai.

[ Szerkesztve ]

(#87527) Dorien válasza Xavius (#87526) üzenetére


Dorien
veterán

Kb. annyi az objektív belőle, hogy ezek a fejhallgatók léteznek és megvásárolhatók. Az egész rangsor - meg egyáltalán az, hogy milyen fejesek kerültek a listára - tök szubjektív.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87528) LSM válasza Gzula[HUN] (#87523) üzenetére


LSM
csendes tag

Köszi!

A felsoroltak mind olyan kialakításúak, hogy kifelé nem hallatszódik -szinte- semmi? Ez lenne a legfontosabb szempont.

(#87529) Gzula[HUN] válasza LSM (#87528) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 1More-nál Z ennek a szemléltetésével kezdi a videot.A Sonyk nem hallatszódnak ki, de nem is szüketszoba, mert azért valami zaj behallatszódik (1A-nál biztos). Az OneOdio ebből a szempontból elég jó, de ott vastag a párna is. M30X-M40X volt rajtam, azok jól szigeteltek, M50X-el gondolom nem lenne ilyen gond. Denon D1200-as szigeteléséről Dorien tud válaszolni. Gradoknak szivacs párnája van, az annyira nem szigetel, mint a műbőr elméletileg, de azokat nem ismerem, lehet valaki megcáfol.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87530) Ba cy lus válasza Xavius (#87526) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egy ember a legnagyobb jó indulattal sem tud objektív listát összerakni, csak a saját hallása alapján.
Éppen ezért mindegy is, mennyire őszinte a sorrend.
Azt meg, hogy hogyan szól valami, a legkevésbé célszerű reklámból próbálni összerakni. Amúgy is ott van mindig a dolog bonyolítására, hogy milyen láncban hallgatta, milyen volt a hangulata, és hát az ízlés, ezek már önmagukban épp eléggé torzítják a képet, több ember véleménye adhat pontosabb képet.

[ Szerkesztve ]

(#87531) nbencee


nbencee
tag

Sziasztok! Mivel már több mint egy éve nem volt frissítve az ajánlott fejhallgatók összefoglaló, nagyon döntésképtelen vagyok, és hátha tudtok segíteni. Nagyon megtetszettek a Superlux fejesek, csupa jókat olvasni róluk, könnyen beszerezhető, szóval szeretnék egyet venni, meghallgatni sajnos ebben a covidos időszakban esélytelen, így csak rátok számíthatok :D Az összefoglaló poszton milliószor végigmentem az ajánlott darabokon, és nem tudok egyszerűen dönteni

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zenehallgatás, esetleg filmezés.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
nem számít az ár, legalábbis nem ez alapján szeretnék dönteni, ahogy néztem a "legdrágább" superluxok is megállnak 20-25 körül, de lehet nem voltam elég alapos
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
mindenképpen circumaural, a hang után a kényelem lenne még nagyon fontos, szeretnék végre egy kényelmes fejest, amit 2-3 óráig el tudok viselni
6.) Zárt vagy nyitott?
inkább zárt, de nyitott vagyok a nyitottra is
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
NE legyen mélytúlsúlyos, nem szeretnék sok basszust, inkább valami kellemes hangot preferálnék, ami nem túl fárasztó, de nem is unalmasan lapos "stúdiós"
8.) Honnan vásárolnál?
mindegy
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
alaplapi hangkártya erősítővel turbózva, de igazából gondolkozom hogy ha megtalálnék egy beleszeretem fejhallgatót, akkor vennék hozzá egy DAC - AMP -ot (pl. Sonata HD Pro-ról jókat olvasok)

Köszi

(#87533) osonte válasza nbencee (#87531) üzenetére


osonte
senior tag

Én most pont Sonata HD Pro-t használok, Takstar TS-450 fejhallgatóval (összesen kb. 20k volt). Minden este 2-3 órát hallgatom annyira tetszik a hangja (film/zene). Bár már megszoktam és nincs bennem a kezdeti hú de király érzés, de nem tudok belekötni és jó hallgatni. Mondjuk nem Superlux (nekem volt HD-660, de azt nem szerettem ennyire és persze más típusokról nem tudok nyilatkozni), de mindenben megfelelhetne Neked. Egyedüli bökkenő a beszerzése: AliExpress, tehát nem túl gyors...

Xiaomi 14

(#87534) nbencee válasza osonte (#87533) üzenetére


nbencee
tag

Köszi szépen, amennyiben nem találom meg álmaim superluxát, akkor megyek az általad javasolt típus felé :D igazából az aliexpress-es vásárlással nem az idő a nagyobb baj, hanem a garancia hiánya, és hogy benne van a pakliban hogy hamisítvány

(#87535) Exodius


Exodius
őstag

Inkább nevessetek! :D

(#87536) osonte válasza nbencee (#87534) üzenetére


osonte
senior tag

Én innen rendeltem őket, egyik sem hamisítvány (voltak olcsóbb eladók is, de azokat hanyagoltam):

Sonata HD Pro: [link] (TEMPOTEC Official Store) hivatalos forrás és 98.9% pozitív visszajelzés.
Takstar TS-450: [link] (MH Recording Music Store) 7 év alatt 97.8% pozitív visszajelzés.

Garancia: egyedül a Sonata-nál olvastam, hogy meg tud törni a kábel és azzal lehet gond, de a kábelt Magyarországon is be lehet szerezni.

Xiaomi 14

(#87537) Ba cy lus válasza Xavius (#87532) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha minden nem is, annyira mindenképp, hogy egy ilyen lista ne lehessen objektív. :)

Exodius:

Nem rossz, bár lerí, hogy #csakazanalóg mentalitású az alkotó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87538) -Skylake- válasza Dorien (#87527) üzenetére


-Skylake-
addikt

De konyorgom, akkor hogy csinaljon listat barki is ? Olvassa vegig a ph forumot, hogy mik a jo fejesek ? Mondjuk nem lenne nehez dolga, 20 masodperces videoban elmondhatna (teljesen objektiven) hogy vegye teso hdXXXet meg tmp antot.
Osszefoglaloba is vannak ajanlott fejesek, az objektivebb ? Ha igen , miert ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87539) Dorien válasza -Skylake- (#87538) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, az is szubjektív. :) Objektív listát nem lehet csinálni olyan dolgokban, amit az emberi ízlés ilyen szinten befolyásol. Nem csak a Hi-Fi-ben, lehet szó a zenéről, az autókról, éttermekről, stb. Lehet készíteni egy listát ajánlott ár/érték arányú fejhallgatókról különböző árkategóriákban - ez az, amit Bodz is csinált a belépő szinten. Aztán, ha demokrácia van, akkor lehet szavazni arról, hogy mi kerüljön bele, amúgy meg önkényes a választás.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87540) Sinesol válasza Dorien (#87539) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert nem annyira szubjektiv minden, ugyebár a Hi-Fi azt jelenti, hogy High Fidelity, az meg azert annyira nem lehet sokféle, pl. egy énekhangnak, adott hangszernek csak egyetlen hiteles megfelelője van, szóval el lehetne indulni valamiféle vonalon, ha akarnánk.

[ Szerkesztve ]

(#87541) -Skylake- válasza Dorien (#87539) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Objektív listát nem lehet csinálni olyan dolgokban, amit az emberi ízlés ilyen szinten befolyásol."

De ha ezt tudjuk, akkor miért van szapulva bármelyik videós is emiatt ? TOP 10 autó is teljesen szubjektív , mert van akit a nulla szerviz érdekel, meg van akit az, hogy Alcantara legyen a tetőkárpit. Nyilván ez mind ízlés kérdése, de támpontot attól még ugyan úgy adhat, mint itt az összefoglaló. Ezért nem értem, hogy ha az összefoglalóval nincs gond akkor ezekkel a videókkal miért van, hisz kvázi ugyan az, csak nem leírva hanem elmondva van.

Az pedig, hogy valaki Amazon v Drop Associate az csak azt jelenti, hogy az Amazontól pénzt kap. Az már teljesen mindegy, hogy ő amazonon Sennheisert vagy Focal-t próbál eladni neked, mert mindkettőből részesedik a linken keresztül.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87542) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87538) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Jó, persze, több kategóriányi különbségnél egyértelmű a dolog, egy kategóriányinál már nem feltétlen, kategórián belül pedig abszolút az ízlés dönt a sorrendről.

Az már teljesen mindegy, hogy ő amazonon Sennheisert vagy Focal-t próbál eladni neked, mert mindkettőből részesedik a linken keresztül.

Neki akkor is az a feladata, hogy eladjon. Te hogy csinálnád a helyében? Kendőzetlenül elmondanád a véleményed a termékekről?

[ Szerkesztve ]

(#87543) -Skylake- válasza Ba cy lus (#87542) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Te hogy csinálnád a helyében?"

Olyan terméket ajánlanék amit én magam is szívesen használok és annak az eladásából érnék el részesedést. Tehát ugyan így csinálnám, csak én az általam preferált fejhallgatókat próbálnám eladni.

"Kendőzetlenül elmondanád a véleményed a termékekről?"

Igen és amint lenne egy fejes amiről a kendőzetlen véleményem az, hogy nagyon nagyon jó, már szúrnám is be az amazon linket a leírásba.

Abban egyet értek, hogy én sem vagyok kurva, nem fogom azt mondani, hogy vegyél meg Celeron G5900-at , mert az egy jó CPU. Mert ez nem igaz, egy rakás szar. Ezt elmondanám, majd hozzátenném, hogy ár/érték arányban viszont ott az i5-10400 ami meg nagyon jó, itt link. Az miért baj, ha valaki egy jó terméket reklámoz és abból részesedést kap eladás esetén ? Jó dolgokat ajánlani jó dolog, mert elégedett lesz mindenki, te is, a vevő is és az eladó is. Ez miért probléma ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87544) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87543) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igen és amint lenne egy fejes amiről a kendőzetlen véleményem az, hogy nagyon nagyon jó, már szúrnám is be az amazon linket a leírásba.

Ha a kendőzetlen véleménye az, hogy nagyon-nagyon jó, és tényleg nincs semmi megemlítésre érdemes hátulütője (mondjuk ilyen szerintem nincs, maximum szubjektíve érzékelheti így valaki), akkor az a legeslegdrágább kategóriás fejesek egyike lesz.
De nem arra érdemes építeni az eladásokat. Szóval jó eséllyel olyan fejest ajánl inkább, amit sokan meg is tudnak/hajlandóak venni, ezek viszont a valóságban mind kompromisszumosak. Tehát el fogja mondani kendőzetlenül a véleményét? Aligha.

Az miért baj, ha valaki egy jó terméket reklámoz és abból részesedést kap eladás esetén ? Jó dolgokat ajánlani jó dolog, mert elégedett lesz mindenki, te is, a vevő is és az eladó is. Ez miért probléma ?

Mert félrevezet. A reklámnak ez a célja, hogy megvezessen, fogyasztásra ösztökéljen. Nem a kendőzetlen valóság bemutatása.

[ Szerkesztve ]

(#87545) -Skylake- válasza Ba cy lus (#87544) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mindent a helyén kell kezelni Ezen az elven egy PC teszt úgy nézne ki, hogy vegyél i9-et 3090-el mert az a jó, egy elektromos autó teszt úgy, hogy vegyél Taycan Turbo S-t mert az a jó, egy erősítő teszt meg úgy, hogy vegyél egy naim statement-et mert az a jó.
Egy termék az mindig a kategóriájában jó, ha a "piacon a legjobb" az csak annyit jelent, hogy a saját kategóriájában , a "legmagasabb elérhető kategóriában" a legjobb.
A te véleményed is az, hogy a vintage dt nagyon jó , meg az is a véleményed , hogy a Stax nagyon jó. Ezek nem egymás ellenfelei, de ez nem jelenti azt, hogy a vintage dt csak azért rossz lenne , mert egy nála ~ 50X drágább Stax fejes még jobb.

Van egy szint, ahol eléred az ár/érték arányban a maximumot és afölött minden apró jóság egyre nagyobb és nagyobb mértékben dobja meg az árat. Olyat ajánlani ami ezen a vékony vonalon van szerintem abszolút korrekt, mert ott költöd el a "legjobban" a pénzed, hiszen egységnyi forintért a legjobb minőséget veszed meg. Ebből kifolyólag sokkal jobb ajánlás egy teszem azt Amiron Home , mint egy Empyrean. Mert igencsak valószínű, hogy az Empyrean többet ad hangban, de emellett az árán 6 darab Amiron-t lehet venni. Viszont az Amiron az nem "gyenge" , csak maximum egy , az Empyrean-nál "gyengébb" hang. A két fogalom nagyon mást jelent. Az Amiron az Empyrean mellett is egy kiváló hang.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87546) Skullwipe válasza Skullwipe (#87508) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Látom sajnos senki nem foglalkozik javítással, azért köszönöm ha elolvastad.
Thanks for the meme Exodus. It gets more and more funnier as I am thinking on it. I think the best one is the dance mix version. I am not sure can you get copyright claim for covers.

[ Szerkesztve ]

(#87547) osonte válasza Skullwipe (#87546) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

KáCsa Audió: link
Itt vannak drágább kábelek is, illetve el is készítik amit kérsz.

Én Elimex-ből szoktam kábelt venni: link
A Klotz kábeleket szoktam választani, ár/érték arányban jók.

Xiaomi 14

(#87548) Skullwipe válasza osonte (#87547) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ha minden igaz ez egy Logitech G332. Hat külön ág van rajta, a vezeték 3mm vastag. Egyiken se láttam ilyet. Ebből három földelés akkor az is mind külön van benne mivel egy külön PCB-n csatlakoznak. Nem vagyok benne biztos, melyik felelne meg helyette. Elhiszem hogy jó vezetékek. Nem kell csináltatatni, csak a szálak legyenek benne, azt a méternyi kell cserélnem a hangerő és füles közti részen. Már nagyon problémás mozgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#87549) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87545) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A te véleményed is az, hogy a vintage dt nagyon jó , meg az is a véleményed , hogy a Stax nagyon jó. Ezek nem egymás ellenfelei, de ez nem jelenti azt, hogy a vintage dt csak azért rossz lenne , mert egy nála ~ 50X drágább Stax fejes még jobb.

Vintage termékek ára nem a legjobb példa, az igen következetlen tud lenni. De:

ahol eléred az ár/érték arányban a maximumot

Ettől még tisztában lehetünk adott termék negatívumaival. Amin lehet én a saját ízlésem alapján elegánsan átsiklok, neked viszont nem tetszene. Illetve másik terméknél, amin én nem tudom túltenni magam, az neked nem okoz gondot.
Éppen ezért sincs általában egyetlen egy ár-érték arány győztes. Aki meg őszintén annyira nem tud a saját ízlésén túllátni, és/vagy annyira tapasztalatlan még, hogy a legnagyobb jóindulattal is hibátlannak állít be egy kompromisszumos fejest, attól általában nem érdemes vásárlási tippeket venni.
Szóval maradva a vintage Beyernél (az enyémnél, a DT440-nél), neked biztosan nem ajánlanám, mert ismerem annyira az ízlésed. Ha azt mondanám, hogy tök jó a mély, mert tiszta és feszes, de közben elhallgatnám, hogy bizony 100 Hz-től esik, és amúgy is inkább a középen van itt a hangsúly, azzal téged (meg sok más embert is) becsapnálak. Jó cucc, de nem mindenkinek, sőt a közízlést tekintve inkább kevesebb, mint több embernek.

[ Szerkesztve ]

(#87550) doomschneide


doomschneide
csendes tag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni fejhallgató vásárláshoz.
Otthonra, csak új érdekel, hazai shopból, max. 50k (+-5).
A cél a legjobb minőség, ebből a keretből. Nem kell semmi extra kiemelés stb, legyen minél lineárisabb. (úgy szeretném hallani, ahogy azt a szerző megalkotta)
A jelenlegi felállás: AIMP (.flac) laptopon -> FiiO E10K Olympus 2 DAC+AMP -> AKG K240 STUDIO
Ennél szeretnék jobbat. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.