Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) lanszelot válasza Dorien (#87646) üzenetére


lanszelot
addikt

Megnéztem az Audio-Technica ATH-A550Z -t, de sehol semmi róla.
Egy srác beszél róla, de 1 véleményre nem lehet alapozni.
Ha pedig senki se tesztelte, akkor biztos van oka.

Gzula[HUN]
nem értem amiket írtál, ki az a Z, vagy ki az a Joshua, 3ast nem tudom mire írtad, 4est se

[ Szerkesztve ]

(#87652) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Van olyan tipusú kérdező, aki jobban tudja...

Szerintem engedjétek el, mert jól nem jöhettek ki belőle, hiába teszitek ki a lelketek.

Oldja meg ahogy akarja, és akkor nem lesz lehetősége ujjal mutogatni, hogy nem azt kaptam amit akartam, és mindenki más a hibás.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87653) Ba cy lus válasza lanszelot (#87649) üzenetére


Ba cy lus
őstag

erre is válaszoltam, hogy nem tudtam mi az és ti mondtátok, ha zene hallgatásra, akkor nyitott

Komolyan ez jött le? :N


válaszoltam, javasoltátok inkább pc, tehát pc-re módosítottam


Nem mindegy, hogy PC mint analóg forrás, vagy digitális forrás. Analóg forrásként ajánlottabb, mint telefon, ipad, tablet. De igazából nem jó, mert alaplapi kártyáról nem fog remekelni egy 40-50k-s fejes. Szólni szólhat kellő hangerővel, akár még kellemes is lehet, de szívvel-lélekkel, jó dinamikával zenélést ne várj tőle.

[ Szerkesztve ]

(#87654) Polllen


Polllen
nagyúr

Szerintetek létezik 2,5 jack-hez 4-pin-ről 3-pin-re átalakító?

Rendeltem egy olcsóbb mikrofonos kábelt az MT5-höz és bár a képen 4-pin 3,5 - 3-pin 2,5 jack-kel volt szerelve, 4-pin 3,5 - 4-pin 2,5 kábelt kaptam.

Nem találtam ilyen adaptert, uh úgy néz ki át kell szerelni, de hátha valaki ismer ilyet...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87655) lanszelot válasza Ba cy lus (#87653) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, nekem ez jött le :)
Zárt: ha külső hangok zavarnak /otthon nem zavsr semmi/ , ha nem akarom hogy hallják /otthon nem gond/ , fejemben szól nem körülöttem /tehát zenéhez nyitott jobb/
Félre értettem?

Tehát mindenképpen kell erősítő...hmmm
Szerintem akkor most egy füles és később veszek erősítőt hozzá.....otthon van egy Sound blaster kártyám, de az mintha nem lenne. Tehát erősítő a telefonhoz később. Addig meg szól ahogy.

(#87656) Gzula[HUN] válasza Polllen (#87654) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Korábban volt szó már "4 pinről 3 pinre" átalakításról, csak akkor 3,5 -> 6,3mm adapterek vonatkozásában. #87081-es hozzászólástól ejtettünk meg egymás közt pár gondoloatot #87091-ig.
Gyors válasz: Vagy működni fog az adapterrel, vagy nem, de az biztos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87657) s4tch válasza Ba cy lus (#87653) üzenetére


s4tch
veterán

A kolléga az itteni első posztjában iPodot említett forrásként. Ahhoz képest egy átlag PC nem fog jól szólni. Persze a vége ugyanaz a hasonló sztoriknak: kell egy külső dac/amp.

Egyébként nehéz ilyenkor tanácsot adni. Jelenleg a kolléga semmit nem tud: nincs tapasztalata, nem tudja megkülönböztetni a hasznos és haszontalan infót, túl sokat olvasgat túl sok helyen, és igazából fogalma sincs, mit szeretne. El kell kezdeni zenét hallgatni, azzal jön a tapasztalat. Meg kell venni valamit, ami szimpatikus, aztán majd lesz valami. A keretet már nem tudom követni, mindenesetre a Yamaha MT5 és MT7 eddig nem kerültek szóba, és szerintem jók lehetnének.

(#87658) domewalk3r


domewalk3r
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este írtam ide egy kommentet de már nem látom sehol szóval itt van újra, ha nem ide való világosítsatok fel :)

Adott egy AKG k7xx aminek a fejpánt tartó gumija már kezd elfáradni, nem akarom megvárni míg végleg megadja magát... gondolom van itt más k7 széria tulaj is, mi a teendő? komplett fejpánt csere/mod ügyében kit érdemes keresni?

(#87659) :AMF: válasza lanszelot (#87643) üzenetére


:AMF:
senior tag

Aki segítő szándékkal javasolta ezt vagy azt a fejhallgatót saját tapasztalat alapján tette. Lehet, hogy nem yt tesztvideó formájában osztották meg a véleményüket, de attól még szerintem ne gondold kevesebbnek. Aki itt segít, önzetlenül teszi azt, egy youtubert meg akár fizethetnek is azért, amit mond.

Ha egy kicsit türelmesebb vagy és itt a fórumban rákeresel pl a Dorien által ajánlott "A550z" kifejezésre, kapásból kapsz 136 db találatot, ami azért több, mint 1. Ennyiből szerintem le tudod szűrni milyen az a fejhallgató. X2HR-nél szintén megteheted ugyanezt és rögtön rájössz, hogy nem rossz fejes.

Nekem úgy tűnik, mintha a Szent Grált keresnéd 40-50 ezerért (kiegyenlített, strapabíró, kényelmes, nyitott jó basszussal, mindenféle zavaró hibáktól mentesen). Nem fogsz olyan fejhallgatót találni, amitől mindenki hasra esik, ez a kategória nem erről szól. Ha van rá lehetőséged, próbálj ki párat az itt javasoltak közül, akkor nagyjából képbe kerülsz, hogy melyik fejes hangja passzol hozzád, melyikkel kapcsolatban mondtak hülyeséget yt-on.

Rákerestél már a treble-re? :)

(#87660) Rogiii válasza kurucz24 (#87621) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Szia!
Én rendeltem 2 hete. Akkor 119E+ posta volt. Magyar pénzben 48000ft-ra jött ki. 2 nap alatt itt volt. Nem bánom azt a pár eurót, mert szerintem még úgy is megérte.
Most egy Topping DX3pro-val hajtom. Nagyon tetszik a hangja.
Jó tere és felbontása van, elég kiegyenlített bár én enyhe V karaktert felfedeztem benne.
Jó feszes mélyei vannak és a magas hangokat sem mossa össze szerintem elég részletes a magas tartományban is.
A közepek is jók nem lógnak rá a mélyekre.
Szerintem ennyi pénzért aki nyitott fejest keres, erősen ajánlott meghallgatnia.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#87661) lanszelot válasza s4tch (#87657) üzenetére


lanszelot
addikt

Minden pont így igaz.
Először írtam mivel szeretném /telefon vagy ipod classic - gondoltam amelyiet ajánlják hogy jobb/ , de azt kaptam, hogy menjek az erősítő topikba és keressek erősítőt, vagy pc-ről hallgassam.
Mentem topikba, összefoglalónál dobtam egy hátast, és akkor pc, de egyuttal azt is megkérdeztem, ha már nem a telefon vagy ipod fogja vissza akkor gondoltam mp3 vagy pc a következő ami vissza fogja, ezért kérdeztem, hogy van e értelme pénzt rá dobnom ha már nem fogja vissza a telefon vagy ipod. Erre előtted válaszoltak, hogy nincs értelme, így eddig nem tudtam, hogy változtassak e az ötleten. Nem érdemes választ kaptam, igy maradok a 100-150gbp körül /írtam régebben hogy 100 ,de kicsit mehet feljebb, mielőtt ez lenne a gond/ , viszont majd veszek a telefonhoz vagy ipod-hoz erősítőt, mert nekem az jött le, hogy mindenképpen kell, ha pc, ha telefon, ha ipod.
Erre írtam, hogy akkor most marad a fejes, és majd veszek erősítőt.

Tapasztalatom van, sok fejesem volt, de mind pocsék, azaz egy AKG jó volt /több mint 10 éve/ nem tudom melyik volt, de az tönkre ment jó pár éve. A füles rész letört a pánt részről, és semmilyen ragasztó nem bírta olyan kis részén megfogni. Volt még Denon /rettenet rossz minőségű anyaghasználat, pár év alatt szerte foszlott, kontaktos lett, sose volt kompatibilis telefonnal..stb, turtle beach -ek, Kotion Each van most, ennyire emlékszem. Megelégeltem, hogy gyűlik a sok fejhallgató és egy se jó, vagy szorít, vagy kicsi a fül rész, vagy rossz hangzás, stb
Ezért jöttem ide, és ezért nézek róla véleményeket, sokat, mert ha 3-4 youtuber azt mondja,hogy ez a baja, akkor valószínű az a baja. Azok a youtuberek nem érdekelnek, akik mindent dicsérnek, vagy nem tesztelt több fejest előtte..stb

Köszönöm szépen, Yamaha után utána nézek. :)

:AMF: több /3-4/ youtubert nézek meg, az alapján szűrök.

[ Szerkesztve ]

(#87662) Gzula[HUN] válasza domewalk3r (#87658) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem tudom, ez a video segít-e. Mondjuk ezzel a fajta megoldással még nem találkoztam, általában gumi szallaggal szokták megoldani, ha az kinyúlik, azt a szakaszt csak simán kicserélem egy újra. Varrásban segít egyik nagynéném, aki varrónő, de csináltam már magam is. (úgyse látszik, ha igénytelenül varrom, akkor se).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87663) Ba cy lus válasza lanszelot (#87655) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Zárt: ha külső hangok zavarnak /otthon nem zavsr semmi/ , ha nem akarom hogy hallják /otthon nem gond/ , fejemben szól nem körülöttem /tehát zenéhez nyitott jobb/

Akkor miért nem hangfal?

Amúgy meg azért nem ilyen egyszerű a dolog, lehet itt általánosságban kijelenteni dolgokat, de mindig adott típust kell nézni, és hát zártból is vannak nagyon jól sikerültek, meg nyitottból is pocsékok. Szóval magaddal szúrsz ki, ha leszűkíted a kört csak nyitottakra.

[ Szerkesztve ]

(#87664) Bodz válasza kNG (#87642) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég nyilvánvaló már első ránézésre is, hogy arról a dac-amp párosról bántó. Nem is tudom honnan szedted, hogy ezekhez K712 kell. Ezen nem fog segíteni a bejáratás sem, max megszokod.

[ Szerkesztve ]

(#87665) lanszelot válasza Ba cy lus (#87663) üzenetére


lanszelot
addikt

Én nem értek hozzá, ti írtátok, hallgatok rátok.
Azért a fejest a szomszéd nem hallja...
Illetve a párom is tud hallgatni mást.

De így teljesen össze zavartok, persze hogy hülyeséget írok.

Jelenleg 3 fejesen agyalok amiket ti ajánlottatok:

-Sennheiser HD 599 SE - nagyon le vsn most árazva így egy árban van a 2 es szamúval
Hibája: rosszul rakják össze némelyiket a gyárban, gyenge basszus

- ATH M50X : Sennheiser el egy árban lenne, ha nem kellene párnát venni rá.
Hibája: kevés magas, kényelmetlen

- AKG K612PRO : erre ti írtatok hogy nem jó, ezért még utána kell járnom rendesen

Folyamatosan félre értem a dolgokat, és meg vagyok kutyulva, hogy most mi is, és hogy van :)

(#87666) Ba cy lus válasza lanszelot (#87665) üzenetére


Ba cy lus
őstag

NAD HP50, Shure SRH-840 miért nem? Ezek kiegyenlítettebbek az M50x-től (ami az információiddal ellentétben nem magashiányos, ellenkezőleg, a magasa is kiemelt a mély mellett, ezt hívjuk V-karakternek). NAD HP50-nek a tere is átlag feletti zártak között. Amúgy ne hidd, hogy zártak tere nem lehet jó, illetve hogy egy nyitott tere feltétlenül jobb. Mindig adott típust érdemes nézni.

Szerintem itt is az van, mint egyre több kérdezőnél: túlinformálod magad, csak hát ez sosem pótolja a gyakorlatot.

[ Szerkesztve ]

(#87667) lanszelot válasza Ba cy lus (#87666) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezeket még nem javasolták, meg fogom nézni. Köszönöm.

Gyakorlatot 2 okból nem tudok itt nézni, lock down van, és minden zárva, és remélem nem lesz megint 4,5 honapig mint tavasszal. Illetve itt noncs üzlet sehol ahol készlet lenne, csak online lehet venni még ha nincs lock down is.

(#87668) kurucz24 válasza Rogiii (#87660) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi, végül én is megrendeltem tegnap este, jövő hét hétfőre írták a szállítást, de remélem péntekig megjön. Kíváncsi vagyok rá.

(#87669) kurucz24 válasza lanszelot (#87667) üzenetére


kurucz24
tag

A Sennheiser-t ki tudod próbálni az OctogonAudio-nál, korlátozottan, de van lehetőség hallgatózni.
Az Audio-Technica-t pedig a Hitspace-nél tudod, illetve a honlapjukon, minden ami van raktáron, az kipróbálható(nekem legalábbis ezt mondták). A Hitspace-nél vannak még Beyerdynamic-ok és AKG-k is raktáron, ami érdekelhet.

(#87670) Dorien válasza kurucz24 (#87669) üzenetére


Dorien
veterán

FYI: Lanszelot jó eséllyel a brit királyságba szakadt hazánkfia, így nem fog bemenni egyik magyar üzletbe sem hallgatózni. Amazon.co.uk készletről kell ajánlani neki valamit, amiről számos pozitív Youtube teszt van és még egyetlen negatív vélemény sem érkezett, és nem is lelhető fel az óperenciás interneten innen és túl... Szerintem egyébként a Szent Grált keresi, feltéve, ha az Amazon UK tartja készleten.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87671) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Játékra/filmezéshez szeretnék fejhallgatót, 50-60K körül. Mindenképpen nyitottat szeretnék, fontos a hangtér, az "ott vagyok" érzés. Elsősorban egy TEAC UD-301-ről lenne hajtva, ami mellé beüzemelhetem a régi X-Szekeres II-met (tényleg, ezzel a DAC-kal még talán ki se próbáltam...). Részletes hangzást keresek, lapos, vagy enyhe V-karakterrel. Volt már néhány éve egy Beyer 990 Pro (250 ohm) a birtokomban, csak sajnos anno muszáj volt eladnom. Na annak a hangja és a tere brutál volt, baromi kényelmes és minőségi anyaghasználatú, ha nem lesz jobb javaslat, újra beruházok egyre. De szeretném, ha ajánlanátok pár alternatívát. Előre is köszönöm a segítséget!

(#87672) lanszelot válasza kurucz24 (#87669) üzenetére


lanszelot
addikt

Sajnos nem Mo-on élek :(
Itt teljes lock down van, azaz csak élelmiszer üzlet lehet nyitva, semmi más. És talán jövőre feloldják, idén már nem. De csak Mo-on raktároznak az üzletek, ha kell vmi menj a web oldalra.

(#87673) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok, új vagyok itt. Amit írok, nem teljesen csak ide tartozik, de ide is. Már hosszú napok (hetek?) óta olvasgatom a hozzászólásokat és próbálok okoskodni a témában. Mostanra azonban eljutottam oda, hogy akkor tanácsot kérjek, lehet ezzel kellett volna kezdeni, de nem akartam úgy hogy semmi erőfeszítést sem teszek magamtól.
Viszont az önálló kísérletezgetés kezd már kicsit költséges lenni.
Szeretnék egy olyan rendszert összerakni, ami által még jobban tudom a zenehallgatás élvezni. Nem vagyok milliomos, de a minőségre hajlandó vagyok áldozni.
- Milyen zenéket hallgatok?
Formátum: főként FLAC meg WAV
Stílusok, irányzatok:
1. Világzene: Loreena McKennitt, Enya, Dead Can Dance, Kaláka, Ghymes, Ann Sannat
2.Rockzene: Vertical Horizon, Pearl Jam (újabb albumok) Red Hot Chili Peppers, Starsailor, The Airborne Toxic Event, Steaming Satellites, Coldplay, Athlete, Alanis Morissette
3.Ambient: Schiller, Carbon Based Lifeforms, Solar Fields
4.Filmzene: Út a vadonba, Forrest Gump, Vándormadarak
5.Komolyzene: Főként Vivaldi

Lássuk mi az amim van már:
(mondjuk hajlandó lennék arra is, hogy mindent eladjak, és elölről kezdjem az egészet)
Szóval eddig hogy hallgattam - hallgatok - zenét:
1. Források:
- iPod Classic 160 Gb
- HP Microserver + Minix U9 + CoreELEC(kodi)
- iPhone 7 szoftver: VOX (így lehet FLAC-ot lejátszani vele)
2. Átalakítók. (lehet hülyén fogalmazok?)
- FiiO Q1 Mark II
- Fosi Audio DAC-Q5
- Fosi Audio T20 fejhallgató erősítő
- Pro-Ject DOCK BOX S Fi iPod dokkoló
- RME ADI-2 DAC
3. Fülhallgatók:
- Soundmagic E30
- Vsonic GR07 Classic
- Blukar
4. Fejhallgatók:
- Takstar PRO 80 (már nem nagyon használom)
- Audio Technica ATH-MSR7
- Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm
- Sennheiser HD600 (ezt használtam eddig a legszívesebben)

Szóval az iPhone 7 + VOX + FiiO Q1 Mark II + HD600 rendszer volt eddig a legjobb hang. Elég jól kiszolgált már egy ideje, de macerás a telefonra mindig rátöltögetni a zenéket. Gondoltam mennyivel egyszerűbb lenne a szerverről hallgatni.
Ezért vettem a Fosi cuccokat, mert optikai kábellel a Minix boxon keresztül elérhető a szerver. Működik is a rendszer, csak hát a hang, az elég semmilyen.
Akkor jött a fórum olvasgatás plusz Amazon.de felhasználói vélemények és ezek alapján gondoltam lépek egy jó nagyot felfelé és akkor vettem az RME ADI-2-őt.
Ahogy kicsomagoltam, látszott, hogy minőségi cucc. Rá is kötöttem a Minix-re. HD600 bedug... és ekkor jött a csalódás.
Nem akarom és talán nem is tudnám jól részletezni, de ez így fülsértően élvezhetetlen. Persze részletgazdag, meg precíz, de tényleg kellemetlen.
Összepróbáltam az iPhonnal is. Na így már kicsit jobb az eredmény. Meg a HD600 helyett a Beyer 770PRO elviselhetőbb vele. De őszintén szólva, nem ez az amire vágyok. Messze nem.
Tovább böngésztem a fórumokat és most arra hajlanék, hogy eladók Amit csak tudok és veszek egy Chord Mojo-t egy Beyer Amiron Home-al.
Vagy Bluesound Node 2i?
Amivel még nagyon szemezek az egy Fiio M11 Pro a sokoldalúan használhatósága miatt. Vagy Astell & Kern SR15.
Ezekhez meg valamelyik az Amiron helyett (mellett 🙄) :
Beyer DT1990 pro
Meze 99 Classics
Quad ERA-1
Audeze LCD-2 Classic Closed (🙈)

Na egyenlőre ennyi. Köszönöm ha végig olvastátok és előre is nagyon köszönöm a tanácsaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#87674) kNG válasza Bodz (#87664) üzenetére


kNG
senior tag

A kettő közül a DAC a gyengébb láncszem, ha jól gondolom? Milyenben érdemes gondolkodni (figyelembe véve azt, hogy mellette egy AD700X-et, és egy HD559-et is kiszolgálna - bár ez utóbbi gondolom ennyire nem kényes a láncra).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87675) kNG válasza kNG (#87674) üzenetére


kNG
senior tag

Mivel szerkeszteni már nem tudok: egyébként mostanra többnek tűnik a basszus tegnaphoz képest (tegnap lett meg a fejhallgató, új, "0 km"-es volt), és a magasak is visszafogottabbak, már nem bántanak - szerintem a fülpárnáknak jót tett a használat.Összességében a hangjával nincs bajom, de nem esik le az állam tőle. Nem feltétlenül tudnék rámutatni arra, hogy mi a bajom vele, mert nincs. Csak szimplán teszi a dolgát, tisztán és jól szól, de hiányzik az a "plusz", amire számítottam kicsit.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87676) kurucz24 válasza lanszelot (#87672) üzenetére


kurucz24
tag

Dorien: ez az infó nem volt meg. Akkor nem marad más, mint elfogadni az itteni ajánlásokat... :D

(#87677) N.E.R.O.


N.E.R.O.
tag

Sziasztok,

Eljött az idő, hogy lecseréljem a 10+ éves Sennheiser PC151-esemet, ebben kérném a segítségeteket.

1, Csakis otthoni felhasználás lesz, fix helyen a PC mellett. Hosszútávra.
2, Leginkább általános célra kellene, film, játék, zene (rock-metál, klasszikus, jazz, EDM).
3, A keret max £250, ~100e Ft. Kevéssel többért még beleférhet ha úgy van jó füles.
4, Csakis újonnan, lehetőleg minnél hosszabb gyári garanciával.
5, Circumaural, fül körüli párnás lenne az ideális.
6, Inkább zárt mint nyitott a család kevésbé zavarása okán, de nem lényeg kifejezetten.
7, Tiszta, kiegyensúlyozottat hangás lenne jó, erősebb basszus nem hátrány.
8, Amazonon ill. egyéb megbízható e-bolton keresztül. Vagy gyártótól közvetlenül.
9, Sound BlasterX G6 DAC az ami meghajtaná, így a nagyobb impedancia sem akadály.

Csak vezetéses lehet, noise cancelling nem kell, ha épp van mikorofon az előny de közel sem követelmény. Hosszútávon kényelmes legyen (emiatt esett ki pl. a V-Moda Crossfade)

Van pár kiszemeltem is. Meghallgatni nincs lehetőségem sajnos de sok-sok tesztek alapján:
AKG K712 Pro, (£200) ez azt tudja amit én szeretnék, de a dizájnnal nem annyira vagyok kibékülve. Ettől még eddig ő a befutó.
Philips Fidelio X2HR (£105, most akciós), kevésbé minőségi hang, erős basszusok, tetszik ahogy kinéz.
Audio-Technica ATH-MSR7BK (£170) általánosan jó, kicsit sok magas, kevés mély. Kérdőjeles tartósság. Semlegesen jó kinézet.
Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm (£140) tiszta hang, talán túl sok magas. Tartós és szerelhető, kapható minden alkatrész hozzá. Semleges design.
Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm (£170) tiszta hang, inkább magas mint mély. Tartósság. Semleges design.

Bármi egyéb ajánlatot, tanácsot szivesen fogadok.
Előre is köszönöm. :R

(#87678) Gzula[HUN] válasza N.E.R.O. (#87677) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az X2HR hangjának "kevésbé minőségi" részével nem értek egyet, de maradjon a szubjektív véleményem. Ami mellette szól, hogy az Amazon.fr oldalon 99€, de jazzre és klasszikusra szerintem se a legjobb választás.

Beyerdynamic-ek vonatkozásában se a tartósság jut eszembe, mostanában elég sokan panaszkodnak behaló Beyer driverekre. Az, hogy minden kapható hozzá, csak azt jelenti, hogy úgy is újat veszel belőle, ha muszály, mert olyan drágák hozzá az alkatrészek. (Nem a párnára gondoltam.)
Szintén az Amazon.fr oldalon 201 az AKG.
Az AT meg szintén tök jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87679) Dave™ válasza N.E.R.O. (#87677) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ide is: az MSR7-ről ez akkor igaz, ha gyenge és/vagy világos forrásra kötöd, akkor sem a magas ami sok, hanem a középmagas. Normális erősítéssel, semleges vagy meleg forrással nagyon nem ilyen, de nem fog mindenről jól szólni, hiába szokás ezt írni az alacsony impedancia miatt. Amúgy eléggé kakukktojás egyedüli zártként, főleg hogy kicsi és hordozható is, de egy rendkívül zenei és univerzális fejes, ha megfelelően ki van szolgálva. Az a soundblaster szinte biztosan kevés lesz hozzá minőségben, a K712-ről nem is beszélve. Tudom hogy ráírják, hogy 600 ohmig mindent meghajt, de ez sajnos a gyakorlatban nem igaz, illetve nem úgy, ahogyan kellene.

(#87680) proci985 válasza N.E.R.O. (#87677) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a dt990 edition es az msr7 kb egyforman birja a strapat. a dt990 kicsit Vbb es mivel nyilt picit jobb a tere, de mindketto jo.

a beyer sokkal nehezebben hajthato

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87681) OPiiPO válasza letoltobeze (#87673) üzenetére


OPiiPO
addikt

Chord Mojo + Amiron kombóra plusz egy szavazat, Quad ERA-t sem vetném el a helyedben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87682) aerosmith válasza lanszelot (#87649) üzenetére


aerosmith
őstag

Vegyél egy használt MSR7B-t. (ne tőlem)
Az zárt, tiszta, alapból is van valamennyi mélye de minél jobb hangforrást teszel elé annál profibb lesz.

(#87684) N.E.R.O. válasza N.E.R.O. (#87677) üzenetére


N.E.R.O.
tag

Válaszok alapján az jön le, hogy mind jó vétel, mindegyiknek megvan a kis aprósága és vegyem ami nekem tetszik. :K
Akkor kezdetnek veszünk egy X2-t, jól jól, tetszik is, olcsó is, a DAC is tuti elég hozzá aztán ha többre vágyok mégis akkor csere nagyobbra.
Köszöntem mindenkinek aki hozzászólással segített.

(#87686) ribizly válasza Xavius (#87685) üzenetére


ribizly
veterán

A HD560s tekintetében kivételesen azt mondom, lehet érdemes Z review-ját megnézni róla: [link]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87688) ribizly válasza Xavius (#87687) üzenetére


ribizly
veterán

Itt most azt éreztem, hogy próbált kicsit kritikusabb módon hozzáállni. Az egy hasznos komment, hogy nem passzol minden stílushoz feltétlenül, de sok szempontból kiemelkedő terméknek tűnik.
Én egyébként örülök, hogy a gyártó kicsit frissítgeti a felhozatalt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87690) Sinesol válasza kNG (#87675) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából kb. itt kell megállni, ha teszi a dolgát és nincs vele különösebb gond. :K
Hallgasd pár napig, menj végig vele a zenéiden, biztos lesz sok helyen plusz, nem mindenhol ugyanugy jönnek ki a dolgok, amúgy a fülednek is valamennyire hozzá kell szoknia az új hangzáshoz. Nekem a HD650 volt olyan, hogy olyan semmi extra nem volt, aztán később nagyon durván kijöttek a különbségek, amikor valami mást tettem fel helyette.

[ Szerkesztve ]

(#87691) kNG válasza Sinesol (#87690) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi Sinesol, én is így látom a dolgot. Valószínűleg a fülpárnák sem "törtek be még" eléggé, a bőr fejpánt is olyan nyomást helyez a fejemre, hogy alig bírom elviselni, "be kell még törnie" az egésznek, mint egy pár cipőnek. :) Az összes fejhallgatómmal így jártam, első használatkor "meeeh" hangminőség (az AD700X és a HD559 sem tetszett elsőre, valamint még nagyon régen az AKG k512 MKII sem). Utána persze használtam őket, aztán pont mikorra kényelmessé váltak a fejemen, változott a hang is (az én tapasztalatom és megértésem szerint burn-in = hozzászokás a hangzáshoz, + fülpárnák "betörése").

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87692) rTECH


rTECH
csendes tag

Üdv!
Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag otthon PC-ről.

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Leginkább filmnézés, zene és gaming. De COVID miatt ezen is meeting-elnék.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30.000 Ft

Új vagy használt?
Új

Circumaural vagy supraaural?
Cirko

Zárt vagy nyitott?
Inkább zárt, de ha van jobb akkor nem gond, ha nyitott.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Erős basszus. De az élethű, "filmezéshez ajánlott" megoldás is érdekel, ha tudtok ilyet.

Honnan vásárolnál?
Mindegy.

Tudom, hogy a mikrofonosra van külön kategória, de meetingek miatt előny lenne, ha van hozzá, vagy kapható hozzá külön mikrofon.

Előre is köszi a javaslatokat!

(#87693) Sinesol válasza rTECH (#87692) üzenetére


Sinesol
veterán

Cooler Master MH751.

(#87694) ribizly válasza rTECH (#87692) üzenetére


ribizly
veterán

A CM MH751/752 valóban nagyon jó választás lenne, ám basszusban nem erős. Bár nem néztem most az árakat, de lehet egy Hyperx Cloud-al jobban jársz.
Használt szóba jöhet?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87695) letoltobeze válasza OPiiPO (#87681) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi a választ :R

(#87696) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Üdv újra.
Akkor átfogalmazom a kérdést úgy, hogy jobban ebbe a topikba passzoljon:
Ezen topik és más helyek olvasgatása után a következő vezetékes fejhallgatók érdekelnének:
Beyer Amiron Home
Beyer DT1990 pro
Meze 99 Classics
Quad ERA-1
Audeze LCD-2 Classic Closed

Ezek közül melyiket ajánlanátok, ha a következő zenék hallgatásához kellene:

Világzene: Loreena McKennitt, Enya, Dead Can Dance, Kaláka, Ghymes, Ann Sannat
2.Rockzene: Vertical Horizon, Pearl Jam (újabb albumok) Red Hot Chili Peppers, Starsailor, The Airborne Toxic Event, Steaming Satellites, Coldplay, Athlete, Alanis Morissette
3.Ambient: Schiller, Carbon Based Lifeforms, Solar Fields
4.Filmzene: Út a vadonba, Forrest Gump, Vándormadarak
5.Komolyzene: Főként Vivaldi

Illetve melyik lenne jól hallható előrelépés a következő már meglévő fejesekhez képest:

- Takstar PRO 80 (már nem nagyon használom)
- Audio Technica ATH-MSR7
- Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm
- Sennheiser HD600 (ezt használtam eddig a legszívesebben)

És végül egy offtopik kérdés, de nem hiszem hogy ebben itt nincs elég tapasztalat: milyen hatást ajánlanám az általad preferált Fejeshez?

(#87697) Zoliee válasza kNG (#87691) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...a bőr fejpánt is olyan nyomást helyez a fejemre..."
Én nem is tudtam megszokni az ilyen AKG-kat (612,712)
Fél óra/1 óra után úgy elkezdte nyomni a fejem búbját, hogy kifejezetten kellemetlen volt.
El is adtam mindkettőt.
Szerk: ha szereted a hangját, a fenti dolog orvosolható. Én a 612-re vettem pár ezerért 2db valamelyik Sennheiserhez való gyári (ragasztható) szivacsot, ami tényleg működött. Viszont abban az időben nem volt olyan láncom, amivel "jól" szólt volna, ezért ment. (már kicsit bánom)
Így nézett ki: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#87698) Ba cy lus válasza letoltobeze (#87696) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A Meze 99-et leszámítva szerintem az összes, onnantól már csak ízlés kérdése.

(#87699) Gzula[HUN] válasza kNG (#87691) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Rakj rá ILYET. Vagy ILYET. Utóbbiból a kisebb méret tényeg kicsi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87700) Zoliee válasza Gzula[HUN] (#87699) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ezekkel szvsz semmit sem nyer.
Keskenyebb mint amire ráraknád, és megmaradna az 1 ponton nyomás
Nem beszélve arról, hogy az a bőr pánt csak 1 helyen nyom/fekszik a fejedre: legfelül, egy ponton. Ezt oszlatod el/szünteted meg a 2 oldalra feltett szivaccsal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.