Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86102) Sinesol válasza #98320896 (#86101) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a sok dicséret főleg a Massdropos árnak szól, mivel fele annyiba kerül, miközben olyan sokkal nem marad el tőle. De valahogy azt elfelejtik, hogy azért elég más szinten van építési minőség szempontjából is a Sundara. Oké, hogy hangban nincs annyira messze, de valahogy nehéz lehet hallgatni a HE4XX-et, amikor széthullik a párna, vagy darabokra esik a pánt. :D

[ Szerkesztve ]

(#86103) Feck válasza #98320896 (#86096) üzenetére


Feck
tag

Ez már az a kategória, amibe talán érdemes nem beleugrani, hanem jobb, ha meghallgatod őket vásárlás előtt ;) Persze én is beválasztottam a semmiből a Beyer DT 1770-et <3, de ez egy másik történet :D
Az Amiron pedig egy fantasztikus fejes! :K

[ Szerkesztve ]

(#86104) kromatika válasza Feck (#86103) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is. És az anyag használat is kiváló..A kényelemről nem is beszélve. Nálam most két füles marad valószínű.Az Amiron,és a HD 650.

[ Szerkesztve ]

(#86105) contaxg válasza kromatika (#86104) üzenetére


contaxg
veterán

A HD650 a nyugdíjas otthonok nagy kedvence, mivel jelentősen csökkenti a halandóságot a hangképével. Egy rádiós hangmérnök ismerősöm mesélte, hogy az egyik kollégája 650-nel keverte az élőadásokat és meg is lett az eredménye. :U (Ő egyébként emlékeim szerint egy R70x-et vett erre a célra)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86106) Sinesol válasza contaxg (#86105) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért az elég amatőr dolog, mivel alap, hogy a hangmérnök belekalkulálja a végeredménybe a fejes színezését, plusz még le is hallgatja esetleg studiomonitoron a végeredményt. Sok helyen futni hangmérnökökbe netes teszteknél, beszámolóknál és kb. mind megemliti a fejeseknel, hogy ennek x tartományban emelése / hiánya van, ezért a keverésénél ezzel és ezzel kell kalkulálni. Plusz olyanok is vannak, akik egyből tolják rá mindenre az EQ-t, hogy neutralis hangot kapjanak, pl. Oratory is ezt csinálja, aki az EQ beállitasokat rakja fel redditre.

[ Szerkesztve ]

(#86108) ferzoli válasza kromatika (#86104) üzenetére


ferzoli
Ármester

Az Amiron milyen téren más, több, jobb a 650-hez képest?

(#86109) Zoliee válasza ferzoli (#86108) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az Amiron egyértelműen jobb, hiszen "problémamentesebb". És itt arra gondolok, hogy könnyebben kiszolgálható. Vagyis többféle láncra kötve tud "jól" szólni, ami a HD sorozatról nem mondható.
Én is többször gondolkoztam, hogy megválok tőle, de az Nfb-ével elfogadhatóan zenélt. Most kitaláltam, hogy kipróbálom a Schiit Vali 2-vel, na azzal szuper. El is adom az nfb-ét... :D
Persze az ízlésbeli különbségek mellőzésével, szigorúan szubjektíven értsd a fentieket. :DDD

(#86110) kromatika válasza contaxg (#86105) üzenetére


kromatika
veterán

"A HD650 a nyugdíjas otthonok nagy kedvence, mivel jelentősen csökkenti a halandóságot a hangképével." :) Ez tetszett. Akkor viszont nagyon sok nyugdíjas fejhallgatózik a világon,és ír teszteket,mert igen csak közkedvelt fejes.Ez tény. Igen az biztos hogy relax hang,és nem sok műfajjal szól jól./pl haver is most adja el/ De a simasága,és a közepei akusztikus zenékhez különleges,és szerintem nagyon jó.

(#86111) ribizly válasza Zoliee (#86109) üzenetére


ribizly
veterán

És akkor most mik is maradnak?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86112) kromatika válasza ferzoli (#86108) üzenetére


kromatika
veterán

Kicsit nagyobb a tere,és részletesebb a hangja. Világosabb hang. Enyhe V karakter,de a közepei is jók.Image kb azonos. A Basszus jó mélyre le megy,és a magasai tudnak csillogni,keménység nélkül.Sok műfajhoz jó.Melyik jobb, ízlés kérdése. Nekem az Amiron jobban be jön,kivéve a közepeket.Az nagyon természetes a 650 -nél.

(#86114) Zoliee válasza ribizly (#86111) üzenetére


Zoliee
senior tag

Amit meghagyok fejhallgatózásra: FiiO M11 dap a forrás, az amp pedig egy Schiit Vali 2, TAD NOS csővel. Ezen mindhárom fejesem (hd58x, mdr-z7, d5200) számomra tetszően zenél.
Viszont segíthetnél Te is egy asztali dac kiválasztásánál (amp rész nem feltétlenül kell). A keret 100-200ezerig. Ami elé menne: Leema Acoustics pulse 2, ProAc studio monitor 118.
Köszönöm!

(#86115) ribizly válasza Zoliee (#86114) üzenetére


ribizly
veterán

Ó, nem én vagyok a megfelelő ember erre. Én ugye túl nagy léptékekben váltottam (Logilink UA0211, Korg DSDAC-100, Audio-GD NFB-11.28, RME ADI-2 DAC fs), így nem nagyon van tapasztalatom a köztes eszközökkel.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86117) contaxg válasza Sinesol (#86106) üzenetére


contaxg
veterán

Napszemüvegben próbálj meg kalibrálni egy monitort, csak úgy szemre.... Utána nézd meg a végeredményt ;) :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86118) ribizly válasza #98320896 (#86116) üzenetére


ribizly
veterán

Kb. mindenben jobbak felfelé (kimenetek, kezelés, képességek, felbontás, anyaghasználat, beépített erősítő, kényelmi funkciók, stb.).
Nem témája ez ennek a topic-nak.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86119) torma1981 válasza kromatika (#86104) üzenetére


torma1981
veterán

Amiron ne is gondolkozz. Nekem az van egy mojoval egyszerűen fantasztikus a cucc. :D

(#86120) Qlux


Qlux
tag

Nálam jelenleg 3 füles van porondon: Hd660s, AQ Nighthawk Carbon, Amiron. De végig bogarászva a teszteket, leírásokat, véleményeket Amiron lesz a befutó. Egyelőre még nincs, ami meghajtaná, így pár hetet még várok, h meg legyen a keret, vagy esetleg találok aprón valami jót.Az az RME ADI-2 nagyon príma cuccnak tűnik, meg az ára is, de ez egy ilyen hobbi :)

(#86121) Exodius


Exodius
őstag

A Sundara is szereti a Mojo-t review-ek alapján.
De ha már itt tartunk:
Milyen erősítőt/DAC-ot ajánlanátok a Sundara és Amiron alá? Tudom ők nem ugyanolyanok, de létezhet sweet spot kettejüknek?

(#86122) Sinesol válasza Exodius (#86121) üzenetére


Sinesol
veterán

Ami eleg a Sundaranak, az tuti meghajtja az Amiron-t is.

(#86123) contaxg válasza Sinesol (#86122) üzenetére


contaxg
veterán

Ez igaz, de a Sundara háklisabb a meghajtásra. Kell neki a "kakaó" és az sem árt ha a forrás testesebb karakterű.. Én csak Mojo-val próbáltam azzal szerencsére OK. De alaplapról is próbáltam játékra és igaz halk volt de hasznos :D.

Ha olcsón akarom megúszni a forrást (max 200eFt) akkor Amironé a pont. Ha idővel van lehetőség 4-500eFt értékben erősítő/DAC beszerzésre a Sundara jobb döntés lehet hosszabb távon, mert egy jobb forrásból többet kapacitál mint az Amiron. De az igazi falrengető mélyek akkor sem lesznek ott mint a komolyabb planár fejesekben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86124) Exodius válasza Sinesol (#86122) üzenetére


Exodius
őstag

Topping L80, A50/A90, DX7s, L30? THX AAA-887, AAA-789?

Mire kezdjek el gyűjteni? :D

(#86126) contaxg válasza #98320896 (#86125) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt a proféta nem árulta el a videójában, csak annyit mondott a DT1990 jobb?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86128) contaxg válasza #98320896 (#86127) üzenetére


contaxg
veterán

Nem. De valamivel csak megindokolta hogy miért jobb az egyik mint a másik. Nem?

Egyébként ismerek olyat aki inkább a 1990-re voksolt. Nagyjából 10 esetből 2-3 ember dönt így.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86130) contaxg válasza #98320896 (#86129) üzenetére


contaxg
veterán

# Részletezőbb - Igaz
# Természetesebb - Hát nem tudom, ez azért forrás kérdése is (egyébként mit használt a meghallgatáskor? Az azért sokat elárulhat a véleményéről.)
# Nincs annyira ssssssss hangja - Nekem a DT1990-nek sssssssss hangja.

Bocs, de nem nézem meg a videót, mert viszketek a youtube-os megmondó emberektől :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86132) Frogged válasza #98320896 (#86116) üzenetére


Frogged
aktív tag

Amikor valaki tesztel fejest hangfalat stb akkor be tesz egy elemet ami egy rendszer része lesz.
Lehet hogy egy kevésbé jobb komponens jobban fog tetszeni ami jobban szinergiában van az adott rendszerrel.
Vagy az is lehet hogy objektíve nem jobb csak az így ki alakult rendszer hangja jobban passzol a hallgató/tesztelő ízléséhez.

Annyian annyi féleképen hallunk és szeretünk zenét hallgatni simán benne van a pakliban hogy valaki akinek az ízlése számodra ismeretlen ajánl valamit hogy ennek ilyen hangja van te meg hallgatod és neked nagyon máshogy hangzik.
A leggyorsabb útja egy neked tetsző rendszer építésének hogy miután szerzel némi hallgtaózással saját tapasztalatot után keresel olyan hobbi társakat akinek hasonló dolgok tetszenek hangra.
Ami nekik bejöttek az jó eséllyel neked is befog SzvSz

(#86134) contaxg válasza #98320896 (#86133) üzenetére


contaxg
veterán

80%-ban azért van átfedés a vélemények között, mert nem hallunk annyira másképp.


Erre azért ne vegyél mérget...

Meg gondolom mindenki tudja miért vette A fejhallgatót és nem a B-t.

Persze... az egyik azért vett "A" fejhallgató mert meghallgatta vásárlás előtt. :R :R :R
A másik mert azért vett B fejhallgatót, mert neki elég volt John, Joshua, Sam és Steve YouTube véleménye :U ;) vagy más Head-Fi zseni véleménye.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86135) Sinesol válasza Exodius (#86124) üzenetére


Sinesol
veterán

Veszel egy Smsl SP200-at es letudtad a problemat, szinte bármi alá elég es még az ára sincs annyira elszállva. Az L30 is jo, gyengebb eröben, de igy is böven elég sok mindenhez, plusz sokkal olcsobb is.
Aztan ott van még a Magni vagy Magnius is, mindkettö eleg jo eröben van, csak ugye EU-ban szinte mindig out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#86136) Elemííír válasza #98320896 (#86133) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

20% különbség a hifizés, minőségi audió világában bőven több a kelleténél. :)

(#86139) ribizly válasza #98320896 (#86138) üzenetére


ribizly
veterán

Kb. sehogy.

Opciók:
A. Kinézel egy boltot, ahol ki van állítva (pl. extremeaudio) és elmész meghallgatni.
B. Megrendeled online (ha lehet, akkor egyből mind a két esélyes versenyzőt), magánszemélyként és 14 nap elállási idő alatt eldöntöd melyik marad. Amelyik pedig nem nyert, az megy vissza elállással.
C. Ha van itt olyan, akinél valamelyik vagy mind a kettő kiszemelt megvan, akkor megdumálok Vele/Velük és elmész meghallgatni.
D. Használtan lecsapsz mind a kettőre (amazon warehouse, ebay, hardverapro, jofogas, avx, stb.), beszerzed őket és amelyik nem jön be megy vissza apróra.
E. Ha van hifis találkozó, akkor oda elmégy és kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86140) contaxg válasza #98320896 (#86138) üzenetére


contaxg
veterán

leperkálod a vételárát és elkéred pár napra a bolt mintadarabját

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86141) osonte


osonte
senior tag

Berendeltem egy Creative Aurvana Live!-ot, kíváncsi leszek rá. Van egy Superlux HD-660, de sajnos telefonról, illetve alaplapról nem tudtam igazán jól meghajtani (mély hiányzott bizonyos zenéknél), illetve a magas egész bőséges volt. Így is hallgattam 2 évig, de már foszlik szét az anyaga. Vettem közben egy Shure SRH-440-et, annak jó volt a mélye, könnyen lehetett hajtani, kicsit uralkodóbb volt a közepe és visszafogott a magas (lehetett volna kicsit Superluxosabb). A Shure-t eladtam, mivel számomra kicsit nehéz volt a súlya (érzékeny a nyakam és megfájdul 1 óra után...). Azért hiányzik a Shure hangja és nem tudok visszalépni a Superluxra. Így bepróbálkozok a CAL!-al, ott egy kicsit a mélyektől félek, de talán nem lesz túl sok. Szerdára elvileg megérkezik, esetleg megírom milyen a Shure-al összehasonlítva. Persze csak ha járattam valamennyit. Egyedül az AKG K72/K92 fért volna még bele az elképzelésbe (max. 250 gramm), de a CAL! most szimpatikusabb volt.

Xiaomi 14

(#86142) OPiiPO válasza #98320896 (#86137) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ja, mindenki döntsön Joshua barátunk szerint mert ő megmondja a tutit :P

( még véletlenül se a saját füled szerint, mivel Joshua a youtube-ról jobban tudja neked mi kell neked mint te önmagad! kb. mint a távgyógyászok ;] )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86144) Elemííír válasza #98320896 (#86137) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Jó! :DDD De azért mielőtt százezreket kiadsz csak úgy, fülelj körbe sztem jól. Hacsak, nem Joshua testvérnek veszed, ajándékba. :C

[ Szerkesztve ]

(#86145) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

X2HR 124,59 Juróért Amazon.fr-ról.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86146) contaxg válasza Gzula[HUN] (#86145) üzenetére


contaxg
veterán

Múlt évben Black Friday környékén €99 volt ugyanitt. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86147) Sinesol válasza kromatika (#86110) üzenetére


Sinesol
veterán

Amúgy nem is igazán van benne logika, öregebbeknek inkább a Beyerdynamic féle hang lehet megfelelő, mivel a hallás romlásával már nem lesz zavaró annyira az erős magaskiemelés. Fórumokon, teszteken is gyakran megjegyzik idősebbek, hogy koruk okán jobban tolerálják, nem zavaró számukra a magaskiemelés adott fejesnél.

[ Szerkesztve ]

(#86148) Gzula[HUN] válasza contaxg (#86146) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

BF utáni hétfőn. Postával 116 € (akkor vettem). Azóta se volt ilyen áron, vagy talán kora tavasszal.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86150) contaxg válasza Sinesol (#86147) üzenetére


contaxg
veterán

Mondjuk az Amiron pont nem ilyen mert abban ha benne is van a Beyeres él, azt ügyesen eldugták.

(#86148) Gzula[HUN]
Egész pontosan 1999 nov 30 és dec 3 között volt ennyi az ára- :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.