Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) Sinesol válasza Polllen (#87050) üzenetére


Sinesol
veterán

Bár gondolom csak egy rövid próba volt, de pár szó esetleg a Verumról?

(#87052) RetepNyaraB válasza stellaz (#87049) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Harmad áron bizonyára igen, de sosem hallottam a kérdéses fejest. Amúgy viszont körte a szilvához hasonlítás; teljesen más komfort feltételek vannak egy agybadugós és egy fülrefekvős (on ear) esetén. A portapro hangját pedig hallatlanul sem hiszem, hogy elérné, de ez merő demagógia :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87053) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

A Brainwavz HM5-tel van valakinek tapasztalata? HyperX Cloudot érdemes rá lecserélni, vagy nem lenne nagy előrelépés? (Most $56.39 a gyártó honlapján az extra 10%-os kedvezmény után.)

[ Szerkesztve ]

(#87054) s4tch válasza Polllen (#87050) üzenetére


s4tch
veterán

Remek választás, használd egészséggel! :C

(#87055) stellaz válasza RetepNyaraB (#87052) üzenetére


stellaz
addikt

Agybadugósat utazás közben alapvetően szeretem, de közel 20 év napi használat után már eléggé zavar és itthon soha nem szerettem őket, pedig sokféle volt nekem is.
Lehet, hogy az lesz, hogy ennyiért megveszem a tcomtól, aztán ha nem tetszik a hangja vissza küldöm, végül is a látatlanban vásárlás miatt van a 14 nap elállás. Nagyot nem kockázatok.
Portaprot imádom, de volt, hogy szóltak a hangja miatt a buszon, meg a feleségemet zavarja este.
U.i. vagy teszek rá ki mit gondol és használom tovább a Kosst :DD

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87056) RetepNyaraB válasza stellaz (#87055) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha visszaküldheted, vedd meg, ez aprópénz. Aztán jelezz vissza ide is. Ne felejtsd el járatni legalább két napot (48 óra!) bármilyen playlistre kötve. Az ilyen olcsó vackoknak különösen kell a bejáratás, meghálálják.
A Portapro egy nagyon kellemes kis eszköz, de a környezetet sem kell vadítani. Aludni se élmény melletted cicergő cuccra :N

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87057) stellaz válasza RetepNyaraB (#87056) üzenetére


stellaz
addikt

Megrendeltem, majd akkor jelzek, hogy milyen.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87058) Exodius válasza Polllen (#87050) üzenetére


Exodius
őstag

Majd írsz részletesebb beszámolót is? Szívesen elolvasnám, hogy nálad miben/mikben hozott előrelépést a Hifiman-hez képest.

Most hogy jön a hétvége, gondolom úgyis dúlni fog a LÁV. :D

(#87059) stellaz válasza RetepNyaraB (#87056) üzenetére


stellaz
addikt

Ha ez nem jönne be, akkor mi most a Best Buy 20-25 ezerig zárt fejesben, aminek kiegyenlített hangképe van?
Közben kipróbáltam egy itthoni picike agybadugósat, variáltam a harangokkal, de szarul is szólt, meg kényelmetlen is volt. Aztán most tudatosult bennem, hogy pár éve edzésen eltörték mindkét fülkagylómat és azóta nem úgy és nem egyformán illeszkedik a fülembe a fej és ez már önmagában rohadtul zavar.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87060) Polllen válasza Sinesol (#87051) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy rövid zongora játékot hallottam csak vele, ami nagyon természetes és tiszta volt nagy térrel. Sokáig el tudtam volna hallgatni, nem is akartam mást kipróbálni, hogy megmaradjon ez az élmény.

s4tch
Köszi!

Exodius
Írok róla később, ha a kezdeti lelkesedés már alábbhagyott. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87061) Dorien válasza stellaz (#87059) üzenetére


Dorien
veterán

Shure SRH440 - ez egészen semleges és részletes cucc.
Aztán van még enyhén V karakterrel, masszív felépítéssel HyperX Cloud illetve Cooler Master MH751 / 752, ha nem zavar a gamer design. Enyhe U karakterrel Pioneer SE-MS5T - ez szerintem elmarad az SRH440-től hangban, de nem nyekereg a fejpánt mechanikája és kényelmesebb is. Meg nemrég valaki bedobta ide a Takstar TS-450-et: [link] Én első körben erre repülnék rá, ha játszik az AliExpress rendelés is. Takstar fejesben én még nem csalódtam. :) Még egy eszembe jutott, eBay-ről az ISK HP2011: [link] Ez az Omnitronic SHP-600 zárt változata, állítólag kiegyenlített hangképpel és hasonlóan brutál anyagminőséggel. Ez pedig az MH751 / 752 eredetije, a Takstar Pro82: [link] A'sszem ennyi elég is lesz. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87062) stellaz válasza Dorien (#87061) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi!
Le is mondom ezt a soundmagicet, mert azt írják sokan, hogy ócska az anyagminősége és minden pontján törik, mint a ropi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87063) Rogiii válasza stellaz (#87062) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Most vettünk a tesómnak egy M40x fejhallgatót, a hangja tetszik is neki, csak a párnái kényelmetlenek, mert kicsik a füléhez.
Le lehet cserélni a gyárinál nagyobb párnára? Estleg tudtok ajánlani nagyobbat mint az eredetije?

Szerk. Bocsi nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#87064) csƵ válasza Rogiii (#87063) üzenetére


csƵ
őstag

A Brainwavz HM5 párnát szokták ajánlani. Az nagyon kényelmes, de el fog tűnni a mélyhangok jelentős része.

(#87065) Rogiii válasza csƵ (#87064) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Azért teszek vele egy próbát.
Ezt csak külföldről lehet beszerezni?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#87066) funkmester


funkmester
aktív tag

Zart fejesek piaca nagyon kicsi...a dinamikus fulesek minosege hol helyezkedik el a zart dinamikus fejesekhez viszonyitva-par szaz euroig bezarolag jobb a fulesek ar-ertek aranya?

(#87067) s4tch válasza funkmester (#87066) üzenetére


s4tch
veterán

(#87068) funkmester válasza s4tch (#87067) üzenetére


funkmester
aktív tag

Nincs lehetosegem fuleseket meghallgatni....

(#87069) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#87053) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Erre valaki?

(#87070) stellaz


stellaz
addikt

Erről van bárkinek infója? Véleménye?

Én sehol nem találok róla semmit.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87071) K1LLMy53Lf válasza funkmester (#87068) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

elvileg a fejeseknek jobb az ár/érték arányuk, de vannak kivételek. ugyanakkor minél magasabb az árkategória, annál kevesebb a kivétel.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87072) s4tch válasza funkmester (#87068) üzenetére


s4tch
veterán

Másnak is sokszor csak akkor van, ha bevásárol. ;)

Egyébként nehéz és jó kérdés. Sokszor feltették már a neten, és nincs egyértelmű konszenzus. A fülesek anyagáron olcsóbbak, kisebb a csomagolásuk, így eleve helyzeti előnyből indulnak. 10 dollárért vannak vállalható fülhallgatók. Egy 3 armatúrás füles (pl. Massdrop EDC-3, ~100 dollár) részletességét sokszoros áron sem feltétlenül kapja meg az ember egy fejhallgatótól. Egy fülest könnyebb hangolni, olcsóbb és egyszerűbb rajta illesztéket cserélni, könnyebb meghajtani. A fülesek jellemzően jobban kizárják a külvilágot, mint a zárt fejesek.

Ugyanakkor a fejesek térérzete, dinamikája, az életszerű hangszerhangok visszaadása azonos áron sokszor jobban sikerül. Nyilván személyes preferencia, de egy nyitott fejhallgató (vagy egy könnyebb, kényelmesebb zárt fejes) egész nap rajtam lehet, míg a legkényelmesebb iem-et sem bírom elviselni 8-10 órán át.

Ha kifejezetten az ár-érték arány a szempont, akkor is meg kell határozni az árkategóriát. Ha csak a hang számítana, 5-600 dollárért valószínűleg csak fejhallgatót vennék, 2-300 dollárért is oda húzna a szívem, de 100-150 dollár környékén qrvajó iem-ek vannak, amikkel nehéz egy viszonylag olcsó driverrel versenyezni. 20-30 dollár alatt meg számomra egyértelmű, hogy egy jól sikerült iem-ből jobb hang jön. Persze ez sem általános szabály, mert a chi-fi iem-ek között rengeteg a szemét.

Nekem van itthon középkategóriába sorolható fejhallgató (nyitott, zárt) és több iem (armatúrás, hibrid, dinamikus) is. Az iem-eket inkább tömegközlekedéshez, utazáshoz, fűnyíráshoz :DDD, illetve elalvás előtt használom, és tervezek is eladni belőlük, mert erre elég 1 vagy 2 füles. Nálam sokkal inkább a fejhallgatók kerülnek elő elmélyült zenehallgatáshoz, és munka mellé is.

(#87073) taf120


taf120
lelkes újonc

(#87074) Gzula[HUN] válasza Rogiii (#87063) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ugyanez vonatkozik M40X-re is részemről.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87075) Rogiii válasza Gzula[HUN] (#87074) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi!
Átadtam a tesómnak az infókat aztán majd eldönti mit csinál.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#87077) Ba cy lus válasza taf120 (#87076) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megint egy "sokat mondó" youtube-os összevetés. :O

(#87078) Samtya válasza Cyberbeni (#87069) üzenetére


Samtya
senior tag

A HM5 megéri azt az árát, de ha már megvan a Cloud, akkor nem nagy előrelépés, illetve nem is biztos, hogy egyáltalán előrelépés-e.

(#87079) Cyberbeni válasza Samtya (#87078) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Akkor marad ez.
Max a csíkozódó fejpántot, meg a kábelt cserélem, ha tovább romlik az állapotuk. (A csatlakozó tövében egy ideje már derékszögben hajlik a kábel, de még a hangra nincs hatással)

(#87080) Gzula[HUN] válasza Cyberbeni (#87079) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A HM5 hangjára nem panaszkodnak a nagyobb tesztelők, de anyagminősége és "kényelme" elég alacsony minőségű azok alapján. Ha EU-n kívülről érkezik, akkor a 27%ÁFÁ-t és 3500 HUF vámkezelési költséget tervezz be hozzá. Ez alapján dönts.
Ha már derékszögben hajlott nálam a kábel, akkor pár hét után már hanggal is volt probléma (annak hiányával inkább :D ) .

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87081) taf120 válasza Ba cy lus (#87077) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Akkor [itt] egy sokatmondó fejhallgató videjó.
Brutális!!!
Akkor jó lesz brutal death metál zene hallgatásra?
Csak azt nem értem hogy a mikrofonos 4 pólusú 3.5mm-es jack-et bele lehet dugni egy ilyen KáCsa AA-614G - 6,3-3,5 mm Jack adapterbe?

[ Szerkesztve ]

(#87082) darvinya válasza taf120 (#87081) üzenetére


darvinya
titán

Be, csak nem fog jól szólni, mert PIN kiosztán nem fog stimmelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87083) taf120 válasza darvinya (#87082) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Köszönöm, akkor ha vennék egy ilyen Sony MDR-A1M2 fejest akkor rögtön kereshetnék hozzá egy kábelt. Van még hozzá 4.4 pentaconn kábel is de az sem használható nálam.

(#87084) Dorien válasza taf120 (#87081) üzenetére


Dorien
veterán

Próbáld ki, filléres darab. Nekem eddig az összes 4 pines jack rendesen működött 6,3 mm adapterrel. (Pioneer SE-MS5T, AKG K551, Focal Spirit One S, Focal Spirit Professional)

Én metálra inkább ezt a Shure SRH940-et javasolnám: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87085) darvinya válasza Dorien (#87084) üzenetére


darvinya
titán

A filléres működik, csak a drágábbak nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87086) Gzula[HUN] válasza taf120 (#87081) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Sima" MDR-1A-nak kipróbáltam a mikrofonos vezetéket 2 db 3,5->6,3-as adapterrel Loxjie D10-be. A TAD-500-ashoz kapott adapterrel szépen szól, az X2HR-ével meg szarul. Gyári mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87087) Dorien válasza darvinya (#87085) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, azt hiszem a Focal is csak a saját csavaros adapterét szerette, a többivel torz hangot adott. Aztán sikerült már olyan adaptert is vennem a Hangszerdiszkonttól, hogy egyik jack dugót sem lehetett beledugni... :C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87088) darvinya válasza Dorien (#87087) üzenetére


darvinya
titán

A gond, hogy CTIA-a 4 PIN-t csak olcsóak fedik le, így van testelés.
Drágábbiak (gyártásban olcsóbb, mint az olcsók :) ), pedig csak 4. PIN-nél van érintkezés, ami mikrofonon keresztül adja testet.
Persze, ha OMTP-t lenne a 4 PIN-es jack-je a Headset-nek, akkor ezzel nem lenne gond, de akkor meg telefonokkal nem lenne kompatibilis.
Valahogy 6.3 jack, még mind 20 évvel ezelőtt leragadt, viszont ez érthető, mivel ez drága gyártása, főként a jó aljzatnál (ilyet már csak bontott van, az összes új gagyi).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87089) Gzula[HUN] válasza darvinya (#87088) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

És, hogy bonyolítsam egy kicsit a dolgot, a 4 pines mikrofonos csatlakozót 3 pines Ugreen hosszabbítóval az alapban a 4 pinessel nem működő X2HR csatlakozóval is szépen szól :)) Nyilván mikrofonnan nem próbáltam, nem is az volt a cél. Megnyugodtam, hogy ha bedöglik a miki nélküli vezeték (szerintem egy darabig még nem fog), akkor is lesz "tartalék".
Vágom, hogy az érintkezésen múlik, de akkor is jó móka így kísérletezni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87090) Sinesol


Sinesol
veterán

Közben az Emotiva is fejesgyártásba fogott.
Semi open, dinamikus driver. Az újabb fejesekhez hasonlóan ez is újabb technológiára épül, jelen esetben grafén erősítésű polikarbonát membrán.
Elvileg mélyben erős cucc, Fostex-hez hasonlították valahol, hasonlóan tiszta, erős mély, elvileg. 299 dolcsiért egész jó ajánlat, újabb versenyző a megfizethetőbb kategóriában, ráadásul egész jól néz ki és az anyagminőség is jó. Egyre másra jönnek az uj cuccok, hátha sikerül felrázni a Sennheisert és így 20 év után elkezdik fejleszteni a 6-os széria utódját.

[ Szerkesztve ]

(#87091) darvinya válasza Gzula[HUN] (#87089) üzenetére


darvinya
titán

Akkor én is bonyolítom egy kicsit.
Vannak olyan vezérlés+mikorofon egységek, amik CTIA és OMTP tud kapcsolni.
Na azok csak ideális paraméterek között tudja jól kapcsolni és átadni a jelet, az össze többi esetben torz, módosított jel, stb. csinál. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87092) Sinesol válasza Sinesol (#87090) üzenetére


Sinesol
veterán

Közben nézegettem az oldalt és érdekes dologba futottam bele. Ha jól értem, akkor elvileg azzal (is) érik el a semi open kialakitast, hogy a párna nem teljesen zár. Mindig jó látni ilyen érdekes megoldásokat, látszik, hogy agyaltak a témán, nem csak random kiadtak valamit, hogy ők is ott legyenek a fejespiacon.

Ezt írják: "Their semi-aperiodic earcup grills offer a cross between an open and closed headphone design - the best of both worlds."

Szóval már nem csak open back lehetséges, hanem open front is. :D
Bár a grillen is látszik valami lyuggatás, lehet open back is egyidejűleg. Persze mindkét eset csak semiopen ofc. Valahol volt valamelyik fórumon volt valami szakszó azokra a fejesekre is, amik mindkét oldalt nyitottak, de nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#87093) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk most jövök rá az earcup grill az pont a a hátulsó részre vonatkozik, szal sikerült félreérteni a dolgot. nagyon elterelte a figyelmem az a párna. :B

[ Szerkesztve ]

(#87094) Samtya válasza Sinesol (#87092) üzenetére


Samtya
senior tag

Épp az utóbbi időben sikerült csinálnom semi-open jellegű párnát. Pio SE-MS7BT-é volt, teljesen leszedtem a borítását, mert elkezdett hámlani. Feltettem egy másik fejesre, mert természetesen az eredeti hangját elrontotta. Az új helyén viszont jól funkcionál. Kicsit összeszorítva a két oldalt, kívülről és közelről hallgatva egyértelmű, hogy a párnákon keresztül jön kifelé a hang. Nem a zárt hátlap felől. Asztalra téve is annyira kiszűrődik, mintha félnyitott lenne a fejhallgató. Úgyhogy létezik semi-open front. Van egy Sony is, amiről már régebben leszedtem a borítást, az is eléggé nyitott jellegű lett, de azt már csak beszédhallgatásra használom, zenére nem.

(#87095) Howkeddlee válasza Polllen (#87050) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Bocsánat hogy csak úgy beledumálok, de a Verum 1 fejhallgatóról a Quad Era-hoz hasonlítva, megkérdezhetem hogy mi volt a tapasztalatod? Nagyon köszi a válaszod!

(#87096) Polllen válasza Howkeddlee (#87095) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hallgattam meg velük ugyanazt, így ezt passzolnám. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87097) sNk77 válasza Sinesol (#87090) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nekem tetszik amiket írtál róla. Az istenért se találtam, hogy hívják, aztán rájöttem, hogy nem írtad. Airmotiv GR1, hát így :D. Jó a weboldaluk, egyet rakok kosárba és mindig kettőt rak bele. Ha kettőt raksz bele, hat kerül bele, ez igen. A kosár tartalmát meg csak törölni lehet, checkoutnál se variálható már.

nádpálca

(#87098) Dorien válasza sNk77 (#87097) üzenetére


Dorien
veterán

Nálam csak egyet rak bele. Nincs bekapcsolva az egéren az autofire? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87099) taf120 válasza darvinya (#87088) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Köszönöm, nem is sejtettem hogy ilyenek vannak. :)

(#87100) Halicsek91


Halicsek91
friss újonc

Sziasztok.

Kérdés az lenne, hogy az LCD 2 ő vagy a Hifiman Ananda kielégitene e rock metal hallgatás téren. Ami hajtaná egy Mojo vagy MONOLITH THX AAA 887

Neten olvasva a Sundara + Mojo kombo se lenne rosz ötlet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.