Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87249) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

10.900.-ért elég jó vétel. Általában 14.900.-szokott lenni (egy hónapban volt nyáron talán 11900+posta). Amikor 42$-ra felcsúszik az adott hónapban a vámhatár, és az ISK MDH8500 ára pedig lemegy 40-41$-ra doboz nélkül, akkor azt érdemes venni (kb. 2 hónap volt ilyen ebben az évben), de Kínából akkor se volt ilyen jó áron, mint a Lewitz a Muzikernél. Csak meg kellett venned a Soult, és egyből lement a többi jó cucc ára is ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87252) Pityu. válasza Samtya (#87250) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Youtuber éppen nem vagyok de szoktam nézelődni ott,ha valami érdekel akkor ott is utána nézek,pont ezt a videót láttam nemrég :) Azt láttam,hogy vagy egy tizesbe kerül ami tényleg nem rossz ár.

# Gzula[HUN]

Ami a linken van az most a lewitz vagy a lewitz a koppintása az ISK-nak? És a LEWITZ HP8500 hogy szól az sl150-hez viszonyítva?És ez a teljes fület elnyeli? Tegnap este bass hip hopot hallgattam olyan mélyek voltak,hogy na csak.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87253) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87251) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk lehet marad ami van ha nem járok így vele,bár én nem hajtogatom kihajtottam úgy is marad.Meg mintha az sl150 decibel értékben is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87254) K1LLMy53Lf válasza Pityu. (#87253) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

attól, hogy nem hajtogatod össze, még szét kell feszítened, hogy fel tudd tenni a fejedre. just sayin :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87255) Pityu. válasza K1LLMy53Lf (#87254) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nincs nagy fejem szóval nagyon nem kell feszíteni :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87256) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87252) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Leírások alapján a Lewitz nem annyira mély orientált. Elvileg az ISK meg a Lewitz ugyanaz, csak a felirat más. Aztán a fene tudja. Az Omnitronic SHP600 és ISK HF2010 is testvérmodellek.
A Sony WH-1000XM sorozat tagjai is törnek, pedig azoknak (újabb tagjainak) 6 számjegyű az árai. Én Shure-t se vennék, a net tele törött SRH440-ekkel. Van, akinek fél év alatt eltört 2 is. A Soul se fogja addig bírni, mint a régi Philipsed. De nem is olyan a hangja.
Annó volt Pioneer SE-M290-em. Kettő is, egyiket pont Bodztól vettem. 2 évnél egyik se bírt többet. Újabb klónjait a mai napig árulják, ránézésre ugyanúgy a csukló fölött 2 centire fog először elrepedni mind.

A tartósság csak 1 szempont a vásárláskor, és nem egyenes arányban áll az árral.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87257) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87256) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én egy darab törött SRH440-at találtam de még az is 12EFt de rögtön rám jött a buherálhatnék :D telefonoknál is így szoktam egyszer olcsón vettem egy törött telót megcsináltam használtam eladtam :) Szóval számítsak arra,hogy a soul el fog törni?Amúgy fejhallgatót nem lehet építeni mondjuk a philipsemből építeni valami frankót :D

"Soul se fogja addig bírni, mint a régi Philipsed. De nem is olyan a hangja." szóval a jó hangú cuccok hamar törnek? :DD

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87258) Phoenixft


Phoenixft
újonc

Mindenképpen ránézek az ajánlott típusokra :)

Köszi a válaszokat! :D

Jogtisza digitális termékkulcsok >> Subble.store

(#87259) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87257) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Phillips SBC HP195-be raktam a Pioneer hangszórókat, de csak gagyibb hangja lett. Pár hónapja kaptam egy másikat, az nem szólt. A kettőből összeraktam egy gyárit (ok, majdnem gyári volt, mert már a hártya nem volt rajta a párnán), kapott egy új vezetéket és odaadtam ajándékba az egyik unokatestvéremnek. Az még "anyagból" volt, de egyszerűen nem tudtam elviselni a hangját, és a gyerekek is inkább mást használtak. Bohóckodni (forrasztást gyakorolni!!! ) jók ezek, de másra nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87260) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87259) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor nem buherálunk :)
Mindegy tesztelgetem még a kis sl150-et ma este is berakok valami jó zenét.Mikor tegnap meghallottam a basszusokat benne esküszöm majd el olvadtam :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87261) K1LLMy53Lf válasza Pityu. (#87260) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha bejön, akkor miért nézegetsz másikat? sosem az a lényeg ebben a "szakmában", hogy másnak/többségnek mi a véleménye egy adott fejesről, hanem, hogy neked bejön-e...
vagy már ilyen gyorsan beleestél a "csapdába" és hajt a kíváncsiság, hogy milyen lehet, ami többet tud ennél?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87262) Pityu. válasza K1LLMy53Lf (#87261) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Őszintén meg mondom nálam más dolog dolgozik van,hogy tök jól el vagyok azzal ami van de van mikor rám jön a vásárolgathatnék úgy szoktam mondani boldogság vásárlás de már nem működik csak ideig óráig aztán egy egy témában elmerülök elkezdek kapkodni költekezek csak ez nem mindig jó.Nem azt mondom nem lennék kíváncsi melyik mit tudhat de mindig van mindennél jobb annyi pénzem meg azért nincs,hál isten audiofil sem vagyok.Ha bele gondolok nekem már ez is jó csak ilyen gyenge időszakomba mindig olvasgatom ki mit ír aztán néha bele megyek váltásba de sokszor megbánom mert nem pont azt hozza egy két dolog mint amit leírtak mivel ugye nem vagyunk egyformák.Jó pár dologban kapott már el így a hév pl telefon vásárlás mikor nem is volt rá szükség dehát... meg ilyenek.Szerintem nem rossz az sl150 max egy dolog miatt gondolkodok igazán ,hogy a bal fülemnél van egy pici olyan tompa érzés nem tudom hogy ott azt a fülrészemet benyomhatja e de olyan mintha fél fülem kicsit tompább lenne de az a fura a hangok ugyan úgy egyenlőek a két fülemben,csak az a kis fura érzés.De mondjuk tegnap is a fülhallgatóval aludtam el .

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87263) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Régóta szeretnék egy fülhallgatót.
Mivel nincs ezért nem hallgatok zenét.
A 6 ost nem értem az összefoglalóban, zárt-nyitott.
Nem értem miért a nyitott a jó ha mindenfele szól.
Nem értek a fülhallgatókhoz.
Min hallgatom: ipod, telefon
Hol: főleg itthon, évente 2szer ha nem itthon
Mit: ez a gondom, hogy szinte minden zenét
Úgy a klasszikus, mint a rave, rock, rap, 50-es évektől máig, vagy magyar nóta, alternatív stb
Jazz, opera, cigány zene kivétel csak.
Mennyi: 40e körül, de ha érdemes mehet kicsit feljebb
Bár sztem ipod, telefon nem hiszem kell jobb

Mivel mindent hallgatok, így nehéz megmondani mély, közép..stb klasszikusnál ki kell tölteni
Rave mély, magyar nóta nem kell mély..stb
Fogalmam sincs, nem értek hozzá.
Nem tudom mit kellene hallanom, azt szeretném hallani amit a műfajban kell.
Tudnátok vmit ajánlani?

(#87264) diablomoid


diablomoid
csendes tag

Sziasztok kérnék egy kis irányadást.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, Iroda

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene,játék,beszélgetés (mikrofon nem kötelező, de nem gond ha használható)

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15e körül de ha valami ami nagyon megéri az árát akkor 20e körül még belefér

4.) Új vagy használt?
új, elég a saját korpám :)

5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural (körülmetélt vagy mi)

6.) Zárt vagy nyitott?
nem számít

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Minél agresszívabb hangzása legyen, de ki lehessen hallani a különböző hangszereket. Szeretem ha tisztán hallom a basszusgitárt is. Viszonyítási alapom sajnos nincs.
Zenékben főleg tempós garage rock,punk rock etc.megy

8.) Honnan vásárolnál?
Kb mind1, ha külföld akkor áfával együtt férjen a keretbe. Egyébként akár felőlem Blaha lújza tér aluljáró is lehet.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
GIGABYTE B450M S2H ba integrált kártya
10. Plusz igény
Nagyon nagy plusz lenne ha a jack kábel cserélhető lenne(engem a wireless se zavar sőt ha a kettő együtt akkor nagyon love).
Minimum 3 évre tervezek vele kb napi 48-72 órában használnám ezért kényelmes és strapabíró kellene(a mostani bluedio t2-m: [kép] :D )

A fentebb linkelt LEWITZ HP8500 eléggé tetszik.
Ez sem néz ki rosszul spanyolból: [link]
A Samson SR850 -et is láttam sok helyen dicsérve, de rátok bízom magam.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#87265) Sinesol válasza lanszelot (#87263) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez fejhallgatós topik, nem tudom hogy csak tévedésből irtad, vagy tényleg fülhallgatót keresel. Ha utóbbi az igaz, akkor itt adhatnak tanácsot: [link]

Ha fejhallgató kell, akkor mondjuk egy AKG K371, ez kiegyenlített, könnyen hajtható fejes, jól meglesz telóról, ipodról. Esetleg Audio Technika ATH M50x, ez is egy könnyen hajtható fejes, populáris hanggal.

[ Szerkesztve ]

(#87266) Gzula[HUN] válasza diablomoid (#87264) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az OneOdioban elvileg több a mély. A Lewitz most akciós a Muzikerben. Utóbbit nem hallottam. Mind a kettő jó ár/érték arányú.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87267) alphamooncam válasza lanszelot (#87263) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Nem értem miért a nyitott a jó ha mindenfele szól."

Mert vannak olyanok, pl. mint én, akiket zavar, ha úgy érzi magát egy zárt fejesben, mintha egy uborkás üveg lenne a fején.

Mielőtt megkérdeznéd, van aki érzékeny az ilyesmire, és volt már a fején ilyen is és olyan is.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87268) Ba cy lus válasza lanszelot (#87263) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem értem miért a nyitott a jó ha mindenfele szól.

Nem is a szigetelésük miatt szeretik a nyitott fejhallgatókat. :) Hangzásban tér terén szokott előnye lenni a nyitottaknak, illetve azért az is igaz, hogy a gyártóknak zártból nehezebb technikailag hasonló jót kihozni, mint nyitottból. Ettől még vannak nagyon jó zártak és nagyon rossz nyitottak is. Tehát még akkor sem érdemes nyitottakra leszűkíteni a jelölteket, ha a szigetelés nem szempont. Azt is szokták mondani, hogy a zártak basszusa "ütősebb", általánosságban ez minden bizonnyal áll, ellenpéldák azért fellelhetők.

[ Szerkesztve ]

(#87269) aerosmith


aerosmith
őstag

Valaki tudja milyen csati megy a MEZE 99 Classic fejhallgató részébe?
Esetleg pontos méretezés?
Én úgy hittem 2 pólusú mono 3.5 jack de ezek a kínaiak 2.5 eseket ajánlgatnak nem értem.
Ja meg ugye keskeny és hosszú házú kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#87270) lanszelot válasza Sinesol (#87265) üzenetére


lanszelot
addikt

Véletlen írtam fülest, fejest akartam :D
Mi az hogy könnyen hajtható?
Az, hogy össze hajtható? Az nem tetszik, van hol elromlania.
Mivel itthon hallgatom, a nem összehajtogatható jobb lenne.
AKG fül része nem kicsi? Nem az a fül szélét lenyomó, fájásig nyomorgató darab?
Nem tudom, kérdem, mert azt szeretem ha kényelmesen bele fér a fülem.
AKG fejesem volt nagyon régen és az nagyon jól szólt, csak az 100eHUF volt több mint 10 éve.

Ba cy lus: azt értettem, hogy rá meg be, az nem világos miért jobb a hangzás a szerte szét szóródó hangnak, mint az irányitottnak?

[ Szerkesztve ]

(#87271) Sefter válasza lanszelot (#87270) üzenetére


Sefter
veterán

a "könnyen hajtható" azt jelenti, hogy nem kell hozzá erőmű (akár fejes erősítő nélkül is jól szól)

Psn ID: sefter_hun

(#87272) taf120 válasza Gzula[HUN] (#86804) üzenetére


taf120
lelkes újonc

[link]
49$ már beleférne a vámhatárba? nov 11.-én indul a SALE
Ahogy Aranyosi Péter mondta, kedvenc márkája a SALE

Earphone type: Over ear+On ear - kettő az egyben(!)

[ Szerkesztve ]

(#87273) Ba cy lus válasza lanszelot (#87270) üzenetére


Ba cy lus
őstag

az nem világos miért jobb a hangzás a szerte szét szóródó hangnak, mint az irányitottnak?


A zárt kialakítás miatt különböző nem kívánatos rezonanciák lépnek fel, melyek nyitottnál nem, röviden ennyi a magyarázat.

(#87274) lanszelot válasza Ba cy lus (#87273) üzenetére


lanszelot
addikt

és Sefter

Ahhh, értem. így már vilagos :)

(#87275) Gzula[HUN] válasza taf120 (#87272) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ENNEK a topiknak a bevezetőjében olvashatsz bővebben. A rövid válasz nem.

"Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:
2020. november: 34,05 €-ig, 40,36 USD-ig, 57,07 AUD-ig, 52,93 CAD-ig, 30,95 £-ig és 36,5 CHF-ig."

Ettől függetlenül még átcsúszhat a vámon, de azért én inkább számolnék azzal, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87276) Exodius válasza alphamooncam (#87267) üzenetére


Exodius
őstag

"Mert vannak olyanok, pl. mint én, akiket zavar, ha úgy érzi magát egy zárt fejesben, mintha egy uborkás üveg lenne a fején."

Azért ez barokkos túlzás. Nem minden zárt fejes szól így....ha a hangzásra gondoltál.

(#87277) taf120 válasza Exodius (#87276) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Ráadásul én még nem találkoztam akkora uborkásüveggel amit rá tudtam volna húzni a fejemre. Így nem ismerem az érzést..

(#87278) RedCactus válasza taf120 (#87277) üzenetére


RedCactus
senior tag

Most direkt rátettem a fejemre egy uborkásüveget, de ugyanúgy szólt a fejesem, csak a balanszra kellett vigyázni, nehogy leessen... :D

(#87279) kenyerta válasza RedCactus (#87278) üzenetére


kenyerta
újonc

Állítólag balanced kábellel könnyebben fent marad :D

(#87280) RedCactus válasza kenyerta (#87279) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszi! A jó pap is holtig tanul. :)

(#87281) alphamooncam válasza Exodius (#87276) üzenetére


alphamooncam
őstag

Most erre mit mondjak?!

Te úgy érzékelsz ahogy Te érzékelsz, én meg úgy ahogy én. Úgy vélem nem vagyok egyedül akik, ha nem is pont így, de hasonló képpen írják le a jelenséget.

Arról meg, hogy ki mit és hogyan érzékel nem illik vitát nyitni, mert nem vezetne sehova.

RedCactusz:

Egy fotót nyomjál már fel ide légyszi a fejeden lévő uborkásüvegről, hogy én is mulathassak rajtad. Köszi ;]

Kenyerta:

A balanced kábelt meg tekerd a nyakad köré nehogy lecsússzon az uborkásüveg, és jöhet onnan is egy fotó :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87282) Polllen válasza alphamooncam (#87281) üzenetére


Polllen
nagyúr

Illik, nem illik, attól még hülyeség amit írtál. Ő kedvesen próbált tompítani. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87283) alphamooncam válasza Polllen (#87282) üzenetére


alphamooncam
őstag

Miért lenne hülyeség? Azért, mert Te nem úgy hallod? Na most kezd elegem lenii a sok mindentudóból. Jóccakát

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87284) lanszelot válasza Sinesol (#87265) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem tudom, csak kinézetre nagyobb a füles rész,
ez milyen? AKG K702
ránézésre jobbnak tűnik, de nem értek hozzá, azért kérdem

[ Szerkesztve ]

(#87285) Ba cy lus válasza lanszelot (#87284) üzenetére


Ba cy lus
őstag

K612pro ajánlottabb részemről, K702 túl vékony. Bár nem árt elé egy komoly lánc, de ez K702-re épp úgy áll.

[ Szerkesztve ]

(#87286) lanszelot válasza Ba cy lus (#87285) üzenetére


lanszelot
addikt

mi az hogy lánc?

(#87287) Ba cy lus válasza lanszelot (#87286) üzenetére


Ba cy lus
őstag

hangkártya vagy DAC (vagy magnókazetta vagy "bakelit" :) ) + erősítő + a kábelek, bár akkor már belevehetnénk azt is, hogy PC vagy valami más a lejátszóeszköz, szoftver, operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#87288) Sinesol válasza lanszelot (#87284) üzenetére


Sinesol
veterán

Teló es ipod kevés mellé, külön erősítő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#87289) Exodius válasza Polllen (#87282) üzenetére


Exodius
őstag

Nem hülyeség, amit írt. Csak nem tudom miért fortyan fel azon, hogy úgy érzi magát egy zárt fejesben, mintha egy uborkás üveg lenne a fején.

Mikor jó-pár olyan fejes van, ami zárt, de egyáltalán nem érzékeled benne, hogy az zárt, mert profin van megcsinálva. :U

(#87290) lanszelot válasza Ba cy lus (#87287) üzenetére


lanszelot
addikt

Ipod classic-om van, illetve egy telefont vettem audio lejátszónak, mert 160GB már kevés volt.
Van pc-m, de arról nem akarok hallgatni. Helyhez vagyok kötve.
Simán iPod classic vagy telefon nem szól vele?
Vagy mi s gond azok nélkül?
Mp3 ban vannak a zenék, és így is 300GB.

Ha pc- n hallgatnám akkor 5.1 vagy 7.1 es fülest vennék, mert van egy Jean Michel Jarre albumom ami 5.1 es.
De azokkal az a gond hogy jót nem olvastam róluk.

(#87291) Polllen válasza Exodius (#87289) üzenetére


Polllen
nagyúr

A második bekezdésed miatt gondolom amit. Ez az általánosítás szerintem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87292) Dorien válasza aerosmith (#87269) üzenetére


Dorien
veterán

2 x 3.5mm TS (mono) [link] [link]

lanszelot: Rendes 5.1 hangzáshoz 5.1 hangfal kell a térben megfelelően elrendezve. A fejhallgató hangszórói annyira közel vannak a fülhöz, hogy akusztikailag értelmetlenné teszik a sokhangszórós megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87293) Exodius válasza Polllen (#87291) üzenetére


Exodius
őstag

Igaziból ez egy szélmalomharc lenne. Ő megnevezi mondjuk azokat a fejeseket amiknél ezt hallotta, mások meg vagy megerősítik, amit ő hallott vagy azt mondják nem így hallották.
Esetleg megerősítik, aztán megneveznek 3 olyan zártat, amiknél jóformán nincs zárt érzet. Ennyi.

(#87294) Ba cy lus válasza lanszelot (#87290) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Simán iPod classic vagy telefon nem szól vele?
Vagy mi s gond azok nélkül?


Szólni szól, de tudásához képest mélyen alulteljesítve. Lehet erről írni, de ezt inkább tapasztalni kell. Vagy olyan fejeseket kinézni, amiről tudvalevő, hogy nem ennyire erősítő igényes, mint a nyitott AKG-k.

(#87295) alphamooncam válasza Exodius (#87289) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sajnos nem így van. Megpróbálom másképp leírni a jelenséget.

Tegyük fel, egy átlagnál csendesebb szobában vagy és hallod a saját véred áramlását. Nekem ez nem annyira kellemes érzés.

Ugyanúgy nem kellemes ez az érzés, amikor egy 40-45dB-es átlagos átlagos és megszokott zajszőnyeg után olyan fejesben, ami kizárja a külső zajokat,- jellemzően a zártak - , hirtelen valami szokatlan, zavaró csend keletkezik.

Ha nem hallom a külső megszokott zajt aminek ott kéne lennie, - és amit tudat alatt valójában nem is hallunk csak akkor észleljük, amikor nincs ott, - na ez nagyon természetellenes és rendkívül zavar.

Persze megértem azt is, hogy sokan, akik olyan zenét hallgatnak, ahol egy pillanatra sem esik a hangnyomás egy alap zajszint alá, azok ebből semmit sem érzékelnek, és nem is zavarja Őket, na de azt mondani anbloc hogy vannak profin megcsinált zárt fejesek és a jelenség nem létezik szerintem ez az erős. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87296) Exodius válasza alphamooncam (#87295) üzenetére


Exodius
őstag

"de azt mondani anbloc hogy vannak profin megcsinált zárt fejesek"

Viszont azt teljesen kizárni, hogy nincsenek, szintén elég erős. :B

De érthető a jelenség, amit leírtál. :)

[ Szerkesztve ]

(#87297) alphamooncam válasza Exodius (#87296) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nézd, így jártunk! Nem kell egyezzenek a véleményeink, én attól még megadom a tiszteletet.

A zárt pedig azért zárt, hogy kizárja a külvilág zajait.

Ha nem zárná ki a külső zajokat, nem lehetne zártnak nevezni, de ha Te másként gondolod, engem nem zavar. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87298) lanszelot válasza Dorien (#87292) üzenetére


lanszelot
addikt

Volt/van 5.1 -es hangrendszerem, és 5.1 es fülest is hallottam, meglepő, de hallani az 5.1-et.
Nem filmmel próbáltam, hanem zenével.
Csak a hangzás béndzsa, azért nem vettem anno. Nekem fura volt, vmi hiányzott, vagy túl sok volt, nem emlékszem, de az 5.1 el nem volt gond arra emlékszem.

Ba cy lus: tudom ez nem az a topik de tudsz a K612pro hez ajánlani "láncot"?

[ Szerkesztve ]

(#87299) taf120 válasza alphamooncam (#87297) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Bárcsak ilyen egyszerű lenne hogy egy zárt fejes kizárja a külvilág zajait.
Akkor nem kellett volna feltalálni az aktív zajszűrős fejeseket.
Csökkenteni valamennyire biztos csökkenti.
Szerintem nagyobb probléma zártnál a kevesebb crossfeed.

[ Szerkesztve ]

(#87300) alphamooncam válasza taf120 (#87299) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Akkor nem kellett volna feltalálni az aktív zajszűrős fejeseket."

Nem ugyanakkora volumenekről beszélünk, így szvsz nem összehasonlítható a kettő, a hangos "monoton" zaj, zúgás, és a természetellenes csend.

Crossfeed - az hogy a másik fülünkkel is halljuk amit az egyikkel, csak halkabban - hiánya a nyitottra ugyanúgy jellemző, mint zártra, az a fejhallgatók sajátja.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.