Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) Pityu. válasza wexford881 (#87950) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó mondjuk ez igaz,több oldalon is ugyan az a leírás van,tesztet még nem találtam a lewitzről de hátha az isk változatáról van valami csak,hogy egy kis véleményt hátha tudnék olvasni mert most az erősítős dolgon agyalok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87952) PofaJenö válasza Pityu. (#87951) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ezt láttad? Már volt bocsánat...
[link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#87953) wexford881


wexford881
csendes tag

Húha, nagyon dolgoznak a muzikernél. Ma, nem rég rendeltem meg és azóta már három e-mail is érkezett, elküldték a számlát, azt írják van raktáron az országban is úgyhogy lehet hogy már holnap átadják a futárnak. És elküldték már a csomagkövető linket is.

(#87954) Pityu. válasza PofaJenö (#87952) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen ,ez volt anno meggyőző számomra de most az isk változatról egy valag videót találtam

#wexford881

A muzikernek vajon ha vissza küldeném a fejhallgatót itthonra vinnék vissza vagy külföldre mert valaki azt mondta hja elállnék 14 napon belül vagy 6000-7000Ft-omba kerülne mert külföldre kéne visszaküldeni a fejhallgatót.Igaz lehet ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87955) Dorien válasza Pityu. (#87948) üzenetére


Dorien
veterán

A leírások alapján meglepően erős a Creative E1 is. Telefonhoz én ezt venném, mert saját akksija van.

A Fiio E10K a legerősebb, ez 200mW-ot tud 32 ohm-on, de ez csak laptop / PC-hez való, nincs saját akksija. Ez tud ugye bass boost-ot is.

Szerintem kb. 3500Ft lenne a visszaküldés Szlovákiába. Felesleges, mert az akció lejárta után itthon az árában el tudod adni.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87956) Pityu. válasza Dorien (#87955) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fiio E10K telefonról is mehet csak ugye azt meg hamar leszívja gondolom és ehez mit szólsz? Presenter3 ezt is ajánlották ez viszont külső tápos meg elméletileg ezen is van usb nem csak ilyen rca kimenet vagy mi.Egyébként ezek az erősítők usb-n keresztül hozzák ki a hangot,mint egy külső hangkártya?Mert azon agyaltam hogy a francba kötöm a laptop 3,5mm vagy a külső hangkártya 3,5mm jack csatlakozójára de valószínű akkor megkerülik a hangkártyát ugye?Ennyire nem vágom a témát :)
Vagy még ugye ezt nézegettem IBASSO DC03
de ez sem akksis viszont azt mondják árához képest ez is brutál lehet egálban van a Fiio E10K-zel bár ezt írják a Fiio ról DC03 kimeneti teljesítménye elérte a 80mW-ot

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87957) osonte válasza Pityu. (#87956) üzenetére


osonte
senior tag

IBASSO DC03 (32 Ω, 1.6 V, 80 mW): 19 990 Ft
Tempotec Sonata HD Pro: (32 Ω, 1.853 V, 110 mW / 100 Ω, 1.992 V, 39.68mW) kb.: 10 200 Ft
A sima Tempotec Sonata HD jóval gyengébb teljesítményt tud (32Ω, 0.996V, 31mW)
Forrás: teszt
Creative E1 (32 Ω, 1.2 V, 50 mW vagy 125 mW - valamelyik a kettő küzül, nem találtam egyértelmű adatlapot)

Ugyanarra a chipre (CS43131) épül az IBASSO DC03 és a Sonata HD Pro. Mondjuk a Sonata fele annyiba kerül, cserébe Kínából jön és lassan. Bár nincs saját akksija a Sonata HD Pro-nak, de elég finoman bánik a telefonom akkujával (4500mAh).

Xiaomi 14

(#87958) Pityu. válasza osonte (#87957) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi az infokat igaz már hajnal van de olvasgatok ezerrel és egyre jobban arra jutok lehet a Fiio E10K lenne a legjobb választás igaz lecsúsztam egy jó bizniszről én hülye de van még egy aránylag jó árban lévő csak nem teljesen új fentebb ezt írták róla 200mW-ot tud 32 ohm-on,

Más furcsa amit egy kipróbáló a lewitz hp8500-ról "A forrás az Audio interfészem, de ezek a fejhallgatók csak 60 ohmosak. Csatlakoztathatja ezeket telefonhoz vagy számítógéphez, és nagyon jól fognak működni." én nem pont ezt vettem észre igaz szól de vékonyabban.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87959) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Amúgy a soul sl150-nek annyi az ára amennyiért még itthon adják vagy ez egy akció?Mert kint még ilyen 20EFt körül találtam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87960) gretzky77 válasza Dorien (#87946) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, csak ugye nincs semmilyen komoly zenei forrásom alá, telefonról hallgatom (főleg flac formátum, a V50-el jó páros volt nagyon) így ezért viszonylag kicsi kompakt dac/amp érdekelne! Ezért is gondolkodtam az iBasson!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87961) osonte válasza Pityu. (#87958) üzenetére


osonte
senior tag

Igazából döntés előtt állsz, mert telefonhoz kompaktabb az IBASSO / Sonata, de nekem az jön le, hogy Te szereted a mélyeket és arra sokkal alkalmasabb a Fiio E10K.

Én pont azt szeretem a Sonata HD Pro-ban, hogy nagyon feszes és csak akkor van mély amikor kell, ez szerintem nálad azt jelentené, hogy "vékonyan" szól. Az IBASSO-ban pedig ugyanaz az audio chip van (gondolom hasonló a karaktere hangban).

A FiiO E10K-t nem hallottam, de pár tesztet végigolvasva nekem az jön le, hogy alapból több mélyet tud és pluszba van rajta BASS kapcsoló. Én azt venném a helyedben és mivel már úgy is használtan veszed, nagyon nem tudsz bukni rajta.

Xiaomi 14

(#87962) Ba cy lus válasza Pityu. (#87958) üzenetére


Ba cy lus
őstag

60 Ohm tényleg nem egy nagy impedancia, inkább az érzékenység lehet a döntő.

[ Szerkesztve ]

(#87963) Dorien válasza gretzky77 (#87960) üzenetére


Dorien
veterán

Ha nem kell a saját akksi, akkor én beleugranék abba a DC03-ba. :) Nagyon új cucc, ezért nem találni róla review-kat. [link] Az iBasso azért egész nagy névnek számít az audio-ban. A Fiio Q1 Mark II lehet még a másik opció, ez akksis cucc, de valamivel drágább. [link]

Igaz is, innentől tegyük OFF-ba, ha folytatjuk ezt a DAC/AMP vonalat. Ez még mindig a fejes topik. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87964) gretzky77 válasza Dorien (#87963) üzenetére


gretzky77
veterán

:R :R köszönöm
A DC03 nekem is jónak tűnik és valóban elég jó a neve!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87965) Pityu. válasza osonte (#87961) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a választ aludtam a dologra kicsit. Meg vedzem a FiiO E10K-t aztán majd látjuk.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87966) Pocak89 válasza gretzky77 (#87964) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én múltkor vettem DC03-at. Meg vagyok elégedve vele eddig. Egy dolog viszont furcsa volt számomra. A hozzá tartozó APP vmi régi verziójú a hivatalos oldalon. 1.0.4 azt hiszem. Na azzal nem működik a DC03. Viszont van hozzá 1.0.9-es is ha rákeresel és azzal már működik rendben a hangerőszabályozás.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#87967) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Köszönöm a segítséget egyébként,amúgy a fejhallgató erősítős topikban szartak rám.Itt rendesebb emberek vannak :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87968) gretzky77 válasza Pocak89 (#87966) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi az infót!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87969) Zoliee válasza Pityu. (#87967) üzenetére


Zoliee
senior tag

Egyébként ugyanazok vannak mindkettőben... :DDD

(#87970) Pityu. válasza Zoliee (#87969) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Két embert biztos láttam innen de nem többet,mindegy akkor is itt több segítséget kaptam :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87972) Pityu. válasza Xavius (#87971) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha tudjátok törölni nyugodtan töröljétek,bocsánatot kérek mindig így járok ha valamire ráizgulok sajnos olyan szarul vagyok beállítva,hogy mindig biztosra akarok menni és túlparázom.Amikor már lenyugszok nem csinálok ilyeneket,csak ennek még az is a hátránya,hogy elkezdem a költekezést sajnos.De meg jön az erősítő most már leállok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87973) osonte válasza Pityu. (#87972) üzenetére


osonte
senior tag

Azért majd írd meg milyen lett a végeredmény, ha már ennyit küzdöttél vele. :)

Xiaomi 14

(#87974) Pityu. válasza osonte (#87973) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,a héten meg jön majd a cucc.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87975) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!
Teljesen elhasználódott a HD2000-s fejhallgatóm. Keresném az utódját. 30e a max keret, telefonról, szgépről lenne meghajtva, teljesen zárt, vezetékes, mikrofon nélkülit keresnék. Mit ajánlanátok, ebben az összegben melyik a legjobb ár-érték arányú cucc, amit normálisan megtudnak hajtani a források? Pl. az Sennheiser hd200 pro jó választás lenne?

K dm

(#87976) Bodz válasza Pityu. (#87967) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még 24 óra sem telt el az ottani kérdésed óta. Tudom, ez a mostani "már de minden azonnal kell világban" rengeteg, de na, azért a szartak rád barokkos túlzás. Bár ahogy látom már mindegy is, vettél valamit.

(#87977) Dorien válasza Bodz (#87976) üzenetére


Dorien
veterán

Most már késő... :D Látod, itt rendesebb emberek vannak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87978) Tim82 válasza Pityu. (#87967) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az gondolom, megvan, hogy a két topik törzsközönsége nagyrészt ugyanazon emberekből áll?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#87979) Pityu. válasza Tim82 (#87978) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azt nem figyeltem,pláne nem abban az állapotomban. Tudom most én vagyok a rossz fiú de van ez így :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87980) Pityu. válasza Bodz (#87976) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez sajnos ennél kicsit bonyolultabb de bocsánat ha hülye voltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87981) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Hifiman HE400se 130$-ért?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87982) leon11


leon11
tag

Sziasztok!

ATH-AD900X fejeshez keresek fülpárnát, honnan érdemes eredetit beszerezni?
De ha már cserélek esetleg Brainwavz párnák közül melyiket ajánljátok, amitől egy kissé sötétebb/melegebb hangzást kapok.

(#87983) Gzula[HUN] válasza leon11 (#87982) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gyári?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87984) leon11 válasza Gzula[HUN] (#87983) üzenetére


leon11
tag

Elég jó árban van, köszi. :R
Brainwavz?

(#87985) Gzula[HUN] válasza leon11 (#87984) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha a hibridre gondolsz, valakinek bejön, valakinek nem. :F "V"-sebb karakter lesz belőle, de kiszámíthatatlan, hogy fog tetszeni az eredmény. Nem arra gondolok, amikor gyárilag hibrid párnával jön ki a gyárból, hanem az utólagos csere esetén.
Elvileg mélyebb lesz a hangja a gyárilag jobban szigetelő párnától de gyakorlatilag távolabb kerül a füled a drivertől, amitől meg vékonyabb. Ebből lesz valami, ami vagy bejön, vagy nem. De az biztos. Dorien AD700-asán bejött neki.
Nem reklámozni akarom, de :AMF:-nak lehet még van egy eladó pár Brainwavz Hybrid XL-je. Pár percet használta AD500X-en.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87986) leon11 válasza Gzula[HUN] (#87985) üzenetére


leon11
tag

Igen a hibridre gondoltam, de visszaolvasva elég kétséges az eredmény.
Exodiusnak ha jól rémlik az ad500x-en működött a szövet, de a ad900x-en már pocsék volt.

Velúrról és báránybőrről valakinek infója?

(#87987) Dorien válasza leon11 (#87982) üzenetére


Dorien
veterán

Az AD900X-nek szerintem ne qrd el a hangját Brainwavz párnával. Arra gyári párna dukál, meg egy melegebb forrás hozzá.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87988) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

MDR 1am2 109€. Amazon.fr

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87989) leon11 válasza Dorien (#87987) üzenetére


leon11
tag

Igen sejtettem, hogy elcseszi a hangzást, pedig annyira kényelmesnek tűnnek. Az eredeti sajnos fülemen van nem pedig körülötte és egy idő után már nyomja.

Azért lehet berendelem valamelyiket akciósan... :F A báránybőrrel vajon nagyon sz@r lenne?

(#87990) Dorien válasza leon11 (#87989) üzenetére


Dorien
veterán

Kipróbálod és megtudod. :) Mélye több lesz, az szinte biztos. Ha vastagabb a párna, mint az eredeti, akkor a magas is több lesz.

Én most próbálta mi a NAD Viso HP50-en a Brainwavz Oval Protein Leathert és bár a kényelme hatalmasat nőtt, a hangja hatalmasat romlott. Brummogós lett a mély és sok a magas. Viszont ezzel az utángyárival tök jó a hangja: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87991) Dorien válasza Dorien (#87990) üzenetére


Dorien
veterán

"próbáltam ki" :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87992) preludium975


preludium975
tag

Mindig is kíváncsi voltam rá, de nem nagyon találtam a fórumban visszakeresve erről infót, szóval aki hallotta már a régi Sennheiser HD580-at, hogy viszonyul a hangja a 600-as, vagy az 58X-éhez képest?

(#87993) Dorien válasza preludium975 (#87992) üzenetére


Dorien
veterán

A HD580 és a HD600 közelebb lesz hangban, mint a HD58X. Mindnek (+ a HD650 nek is) van többféle változata. Én nem vagyok oda értük, így a kutatómunkát rád bízom. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87994) Exodius válasza leon11 (#87986) üzenetére


Exodius
őstag

Működött, valóban. :)

(#87995) Ba cy lus válasza preludium975 (#87992) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amennyire én tudom, a HD600 (meg HD650) hangja is változott némileg az évek folyamán, bár ezek nem kaptak semmiféle külön jelzést.

(#87996) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok! Három gyerkőc esetén, online oktatás elősegitéséhez milyen mikrofonos fejhalgatót ajánlanátok. Köszi Vezetékes és vezeték nélkül ajánlás is érdekelne

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#87997) Gzula[HUN] válasza cucumber87 (#87996) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT tudsz érdeklődni. De, hogy mondjak valamit, akkor HyperX Cloud Alpha (3 gyereknél az majdnem 6 számjegyű összeg lesz, de nem írtál keretet.)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87998) Dorien válasza cucumber87 (#87996) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HMC681EVO (nyitott), Pioneer SE-MS5T (zárt)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87999) Gzula[HUN] válasza Dorien (#87998) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Már csak használtan találni 1-1 Pioneer SE-MS5T-t. Árukereső és árgép is hetek óta 2 helyen dobja fel, ott is csak előrendelhető formátumban. Amióta az utolsó darabok elkeltek Muzikerből, nem találok sehol. Szerintem egyébként a "költő" valami olcsó megoldásra gondolt, mert 3 darab úgy se lesz olcsó. De néma gyereknek az annya se érti a szavát.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88000) Sinesol


Sinesol
veterán

Egesz rendben lévőnek latszo ranglista, par szavas altalanos jellemzessel. [link]
Csak hogy legyen mit olvasni, kibeszelni, plusz amugyis mindenki szereti a listakat. :D

Egyebkent a több altalam ismert fejesnel is nagyjabol eltalalja a dolgokat, szoval hasznos lehet ez kiindulasi alapnak is, hogy merre nézelődjünk. Plusz pont, hogy mind a tonalitas/ hi-fi, mind pedig a technikai tudas megjelenik szempontkent. Joshua hasrauteses listajanal azert szintekkel igenyesebb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.