Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) Dorien válasza Sinesol (#87447) üzenetére


Dorien
veterán

DragonFly Black? Azért ne vegyél mérget arra, hogy ez az optimális eszköz egy 160e Ft-os fejhallgató meghajtására... :N Mondhatnak bármit a számok, ha a tapasztalatok mást mutatnak.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87453) Bodz válasza Sinesol (#87447) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pont nem a hangerőre gondoltam, telefonomról is hangos a Denon, pedig egy hulladék. Főleg az Atom karaktere jótékony hatással lenne a fejesre. A régi időkből biztosan emlékszel még, hogy hogyan is működik ez a dolog.

Miket néztél még eddig? Azért óvatosan, nyilván nem olyan helyeken nézelődsz, de sokszor sok embernek az impact = mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#87454) Sinesol válasza Bodz (#87453) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja hát ez a veszély nem fenyeget, eddigi tapasztalatokból nekem az jött le, hogy általában ahogy növekszik a mély mennyisége, űgy tűnik el a tisztaság, sebesség, ütősség.

Még nagyjából az elején vagyok a dolgoknak, az emlitett Denon-t néztem meg, plusz egy ATH-M70x-et. Az M70x se igazán jött be, egyrészt kicsit vékony a hangja, másrészt meg eléggé irritálóak voltak a magasak.

[ Szerkesztve ]

(#87455) ribizly válasza Sinesol (#87434) üzenetére


ribizly
veterán

Na nekem semmilyen melegség nem jellemző most erre. Teljesen tiszta, gyönyörű hangokat hallok. A tér és a pozícionálás egészen kiváló. Mélyek is vannak, ám nekem a mennyisége kevés a megszokotthoz képest. A "háttérben szólnak". De lehet még futok vele 1-2 kört (párnacsere, kis eq emelés) aztán ki tudja mi lesz. :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87456) ribizly válasza torma1981 (#87436) üzenetére


ribizly
veterán

A fejpánt nekem is fura kicsit. De van ilyen kötött "pulcsi" borítás, amivel fel lehet ezeket okosítani és mindjárt nem nyom semmi sehol. Max nem szép.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87457) ribizly válasza Sinesol (#87450) üzenetére


ribizly
veterán

Ez nem egy igaz állítás sajnos.
Egy dolgot nem szoktak figyelembe venni: mennyire tudja tartani az adott eszköz az összes spektrumban/frekvencián a jelszinteket az összes hangerőn mindenféle terheléssel (ugye eltérő driver paraméterek, kábel paraméterek vannak ráaggatva). Na ez az amit nem tudnak a kis (meg az olcsóbb) eszközök. Bizonyára minden forráshoz van optimális paraméterekkel rendelkező fejes, de messze nem mindennel lesz ez így.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87458) Dave™ válasza Sinesol (#87439) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az MSR7 is teljesen könnyen hajtható, teljesen korrektül szól egy gyengébb telefon vagy tablet kimenetről is, aztán egészen más arcát mutatja a CTH-ról, rendesen meghajtva. Ezért is van talán, hogy egyszerre tud vékony és világos, kiegyensúlyozott, vagy kellően telt hangú lenni. Mire dugod rá...

(#87459) Zoliee válasza ribizly (#87455) üzenetére


Zoliee
senior tag

AVX-en van egy augusztusi hsz, "régi motorostól" és vicces de ő meg azt írja egy kérdésre válaszolva a d7200-ról:
"Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Basszus fürdő, szép köntösbe bújtatva.
Egyáltalán nem éri meg az árát."
Szóval ahány fül, ahány ízlés meg lánc, annyiféle vélemény... :D
Dave: :K

(#87460) ribizly válasza Zoliee (#87459) üzenetére


ribizly
veterán

Igen. Ezt máshol is láttam már. Tényleg csak arra tudok gondolni, hogy valami egészen extrém különbség van azon források között, amivel én hallottam, mint amivel az említett user-ek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87461) fericske válasza Pityu. (#87449) üzenetére


fericske
addikt

Persze. Az a felvétel hibája lesz.
A másik "zaj" meg konstrukcióból adódó, de az sajnos nagyon sok fejhallgatónál felbukkan, ha másképp nem is akkor a kábel kivezetés és váll-nyak súrlódás, ha épp nem a fejpánt rögzítések zörögnek, nyökögnek.

(#87462) proci985 válasza Dave™ (#87458) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalam headsetkent egy hp zbook3 15" headset kimeneterol hajtva es normalisan egy korg ds-dac100rol teljesen mashogy szol az ATH MSR7. a zbookrol elfogadhato, de ahhoz kepest amit tud erezhetoen megsinyli a dinamikaja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87463) s4tch válasza Sinesol (#87447) üzenetére


s4tch
veterán

A "valamelyik Fostex" konkrét modellt takar, vagy igazából bármelyiket jelentheti? Csak azért, mert a dropos modellek teljesen más nívót képviselnek, mint a TH900, vagy akár a D7200. A TH900-ban irgalmatlan mennyiségű és minőségű mély van, a kistesók azt a sebességet és részletet alul nem tudják.

Ha csak a paraméterek számítanának, nyugodtan vehetnél szimpatikus frekimenet alapján egy fejest, alá egy papíron passzoló forrást, és boldognak kéne lenned. Mégsem így van. Pl. a D7200 hitvány forrásról képes bántóan sziszegni, normális forrásról viszont kifejezetten sima magasai vannak.

(#87464) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Egy műbőr ->velúr/plüss párnacsere általánosságban milyen irányba változtat a hangon?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87465) ferzoli válasza Dave™ (#87458) üzenetére


ferzoli
Ármester

+1
Elképesztő, hogy meg tud vastagodni az MSR7 hangja megfelelő forrásról. Mobilról meg mintha kiherélték volna a valós tudásához képest.

(#87466) Dave™ válasza ferzoli (#87465) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem az asztali források között is nagyon változott, anno az Essence One-ról nem volt jó, Z40-ről so-so, a NAD D3020-ról jó (jobb) volt, de a CTH-val most olyat mutatott, amit nem hittem, hogy tud, szóval most ezt hallgatom esténként :) Szerintem súlyosan alulértékelt fejes, pont a fentiek miatt. Nagyon könnyű "félreérteni". A magasai olyan minőségűek, amit sokkal drágább fejesekből sem hallottam még, és rendesen kiszolgálva a mélyei is majdnem felérnek erre a szintre.

(#87467) ferzoli válasza Dave™ (#87466) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, valóban alulértékelt és kissé válogatós a forrásra, de ha egyszer megvan a kémia, nagyot szól. :) A CTH akkor lehet mellé egy stabil ajánlás. Mobilról sehogy sem tetszett, talán akkor, ha nincs mihez viszonyítani, de amúgy halvány árnyéka önmagának.
Nekem a másik, gyakrabban használt fejesem (HD6xx) teljesen más karakter és neutrálisabb forrást igényel, ezért került az MSR7-re útilapu.

(#87468) Pityu. válasza fericske (#87461) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan hülye vagyok még elgondolkodtam egy ilyenen Lewitz hp8500 mert néha hiányzik hogy csak a fülemen van a hallgató és nem nenyeli,meg a lewitz minőségibnek tűnik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87469) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

A Cloud Pro-nak már más lehet a hangzása, mint a régi Cloud-nak?
Mert ahogy nézem 41 Ohm az impedanciája, a réginek pedig 60 volt.

(#87470) Zoliee válasza Pityu. (#87468) üzenetére


Zoliee
senior tag

Látom feltetted apróra. Én elálltam 14 napon belül, és ők (ellenben sok magyar forgalmazóval) vissza is vették.

(#87471) Pityu. válasza Zoliee (#87470) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyenlőre csak pórbából raktam fel meg az a baj,hogy lehet hülye vagyok de mindig azt hittem 14 nap elállás az 14 munkanapot jelent de ha nem akkor 10. én telt le a 14 nap.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87472) csebice válasza Samtya (#87410) üzenetére


csebice
csendes tag

Ma meg is érkezett a Cooler Master MH752. Nagyon minőségi a benyomás, a dobozolás, csomagolás minden. Kipróbáltuk, a hp noti lazán felismerte, asszonynak is nagyon tetszik, jó lesz neki. köszi szépen a tanácsot!

(#87473) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Van fent egy Elear. Ahogy látom egész jó áron. Beszéljetek le róla pls. Mondjátok, h nincs rá szükségem.

(#87474) zatom válasza KisTücsök (#87473) üzenetére


zatom
tag

Ne vedd meg, nincs rá szükséged!
Inkább egy Utopia-t! :D

[ Szerkesztve ]

(#87475) s4tch válasza KisTücsök (#87473) üzenetére


s4tch
veterán

Elear tulajként: hallgasd meg vétel előtt a saját forrásoddal, és ha nem tetszik a középmagas, magas tartomány, hagyd ott. Az alja és a közepe nagyon klassz, sokkal jobbat még nem hallottam, viszont a tetejét nem könnyű megszelídíteni. Az árat nem kommentálom.

(#87476) Ba cy lus válasza KisTücsök (#87473) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az élet nem habos torta. :))

[ Szerkesztve ]

(#87477) Zoliee válasza s4tch (#87475) üzenetére


Zoliee
senior tag

És Neked mivel sikerült megszelídítened? (ha egyáltalán sikerült..)
és mivel nem tetszett?

(#87478) Exodius


Exodius
őstag

Ez csak úgy szembe-jött. Jót derültem rajta. :D

(#87479) Gzula[HUN] válasza K1LLMy53Lf (#87464) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha minden méret változatlan, akkor elvileg vékonykásabb lesz tőle a hang. De ez csak a fő szabály, igazából kiszámíthatatlan. Alapvetően azért kevésbé szigetel.

Olyan is előfordulhat, hogy pl. egy gyári vastagabb bőr párnától egy kevésbé vastag, normálisabb anyagból és keményebb szivacsal készült plüss párnával szebb lesz a hangzás, mert közelebb kerül a driverhez a füled. De ez csak egy ellenpélda, ami erősíti a szabályt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87480) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87479) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ennyit befolyásol hogy bőr e vagy plüss a borítás? Azt olvastam ha vékonyabb a párna és közelebb van a fülhöz a driver jobb a hangzás. Jók ezek a memória habos szerű fülpárnák is?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87481) -Skylake- válasza Exodius (#87478) üzenetére


-Skylake-
addikt

6.-at adom. Diana Krallt konkrétan ki nem állhatom , életemben nem hallgattam még önszántamból de annyit hallottam már, hogy le tudnám kottázni. :U Azt várom mikor jön el az a pont amikor veszek egy fülest és pendriveon kapok hozzá egy Krall albumot.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87482) Dave™ válasza Pityu. (#87480) üzenetére


Dave™
nagyúr

A bőr vs. plüss rengeteget számít: a bőr jobban szigetel, ezért közvetlenebb lesz a hang több méllyel, a plüss ennek ellenkezője. Ezért is szokott általában bőr lenni a zártak párnája, a nyitottaké pedig plüss. A távolságnak is van szerepe, de nem attól fog jobban szólni, hogy közelebb van. Fejhallgatója válogatja, hogy melyikkel jobb.

(#87483) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87480) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Meg kell erősítsem a Dave által leírtakat. Hibrid párnákkal esetleg tudsz "finomhangolni". Valamikor lesz jó eredménye, de van úgy, hogy azzal is pocsék hangzás jött össze. De olyan is van, hogy plüss párnásat akarod "tunningolni" bőr párnával, és egy mélyre hangolt elmosott akármi lesz belőle.

"Azt olvastam ha vékonyabb a párna és közelebb van a fülhöz a driver jobb a hangzás."
Próbáld ki akár a régi Philipseden is (ha működik még néha), hogy valamennyire összébb nyomod a fejeden, és megtapasztalod. Ebből kell összehozni egy kompromisszumot, hogy kényelmes is legyen, a füledet ne birizgálja, és még szépen is szóljon.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87484) Samtya válasza csebice (#87472) üzenetére


Samtya
senior tag

Oké, szívesen, örülünk. :)

#87469 lowzor: úgy tudom a PS4-hez passzított verzió a 41 ohmos, a hangerő veszteséget kompenzálandó.

#87464 K1LLMy53Lf: a velúr nem ugyanaz mint a plüss az én olvasatomban. Azt értem velúron, amit a gyártók pl. micro suede-nek neveznek. Brainwavz-nél is külön kategória vagy a Shure 1540-é is olyasmi. Hangra inkább a bőrökhöz áll közelebb, mint a plüsshöz.

(#87485) Ba cy lus válasza Pityu. (#87480) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Plüss általában világosabb, (mű)bőr sötétebb hangzást ad. Hogy mennyire más egy párnacserétől a hang? Általában eléggé, mintha fejhallgatót cserélne az ember. Ezért nem is szoktam javasolni a gyári párnák cserélgetését, ha nem a hangzás miatt történik, mert lutri a végeredmény.

Ha a fül távolabb kerül a drivertől, az több magast eredményez. Aki cserélt már kilaposodott, viseltes párnát ugyanolyan típusú újra (de gyakran elég csak egy párnamosás is), az tapasztalhatta.

[ Szerkesztve ]

(#87486) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszi! ;]

(#87487) Sinesol válasza s4tch (#87463) üzenetére


Sinesol
veterán

A frekigrafikon csak a tonalitast mutatja meg, az meg önmagaban elèg kevès, szal csak kiindulasi pontnak lehet jo. Mas tipusu meresekböl meg keveset talalni, szinte semmit, szal nehez összevetni ismert referenciakkal. Sbaf-on burst response-t kezdtek valamikor merni, de az is abbamaradt nagyreszt.
ASR—en nem tudom mi lesz a dolog vege, de jelenleg megy az ötleteles, hogy a lehetö legtöbb fele merest vegyek fel a repertoarba, az mèg hasznos lehet a jövöben, mar csak amiatt is, hogy megertsük mit miert hallunk ugy, ahogy. De barmennyi meres is lesz teljesen pontos kepet nem tud adni, mivel nem egy egzakt elektromos jelroo vsn szo, amit objektiven könnyen lehet merni.

Fostex alatt a TH900-ra es TH610-re gondoltsm, elvileg ugyanaz a driver van mindkettöben, bar elsösorban egy TH900-at szeretnek meghallgatni, mivel mindenütt àradoznak rola, hogy melyek teren talan a legjobb fejes, kellö mennyiseg mellett a minöseg is nagyon jo.
A masik amiröl hasonlokat allitanak az az Abyss Phi, on de annyit sose adnèk ki èrte, amennyiert vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

(#87488) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Őszintén meg mondom elgondolkodtam róla,hogy egy ilyet LEWITZ HP8500 kipróbálni olvastam róla egy két véleményt bár a basszus témára volt aki azt írta kevés de ez ember függő gondolom.írták nagyon kényelmes meg jól zárja a hangot nagyon jó a hangzása,meg nézegettem tetszik a színe meg olyan nagyon összerakottnak tűnik olyan igazi fejhallgatós külseje van,csak igen kicsit félek,hogy m,most azt tudom az sl150 hogy szól és hogy ez hogy szólna,viszont a felépítménye ezerszer stabilabbnak minőségibbnek tűnik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87489) s4tch válasza Zoliee (#87477) üzenetére


s4tch
veterán

Nem sikerült még teljesen. Kaptam egyszer kölcsön egy ADL GT40-et fehér_ember kollégától, az gyakorlatilag megegyezik a saját Centrance Hifi-M8-emmel a legtöbb fejessel (úgy rémlik, fehér_ember nem hallott különbséget a GT40 és a M8 között HD660s-sel, és én is simán összekevertem volna őket a Nad HP50-nel), de az Elear magasai érezhetően finomabbak, simábbak voltak a GT40-ről, szóval az lenne a kívánt irány - csak a GT40 akármilyen finom hang, az őserő hiányzik belőle. Pont egy éve vettem a fejest, gondoltam, majd idén tavasszal elindulok vele hallgatózni, de aztán objektív okok miatt nem jutottam messzire. Vettem a M8 mögé egy Little Dot MkII-t, ezzel inkább más, mint egyértelműen jobb a M8-nél. Alacsony hangerőn különösen jó a Little Dotról, elvagyok vele így is akármeddig, de azért hallom, hogy ebben a fejesben még több van. Egyébként lehet, hogy csak párnát kéne szereznem rá. Ha a drop nem szívatta volna meg a népet az Elex párnákkal, azzal tettem volna egy próbát.

Olyan nem volt, hogy nem tetszett, komoly eszköz ez, de pl. a Marantz HD-DAC1-ről, amivel anno demózták valahol, vagy a saját Xduoo XD-05-ről elég nyers hangja tud lenni.

Nagyon kéne egy fejes tali jövő tavasszal. ;]

(#87490) Exodius válasza -Skylake- (#87481) üzenetére


Exodius
őstag

Best komment! :D

(#87491) Zoliee válasza s4tch (#87489) üzenetére


Zoliee
senior tag

Igen, kutya nehéz megtalálni az összeillő komponenseket.
Ha túl leszünk ezen az "őrületen", és van kedved, szívesen látlak, hogy kipróbáld egy TMP láncon, vagy egy M11+Schiit Vali 2-vel. Persze így én is meghallgathatnám :D
A tavalyi Hifi-show Audiocentrum standján (ami az előtérben, zajos közegben volt), valamelyik Questyle dac/amppal nekem határozottan tetszett. Jobban, mint a Clear. Persze az idő rövidsége, a zajos háttér + egyéb okok miatt nem volt túl optimális a hallgatózás.

(#87492) Dorien válasza KisTücsök (#87473) üzenetére


Dorien
veterán

Ismerem ezt az érzést. Én is próbáltam lebeszélni magam, hogy újból vegyek egy ATH-W1000Z-t. Nem sikerült... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87493) s4tch válasza Zoliee (#87491) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, ha lemegy ez az egész, és nemhalunkmegmind, élnék vele mindenképp. Az Ant lánc együtt különösen érdekes lehet.

(#87495) Sinesol válasza Xavius (#87494) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem ebből főleg csak az derül ki, hogy neki mi tetszik.

(#87496) Dorien válasza Xavius (#87494) üzenetére


Dorien
veterán

A múltkor végigszenvedtem azt a videót, amiben a lyukasztott fülű haverjával rakták össze ezt a tier list-et. Hát, qrvára szubjektív, mit mondjak...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87497) Exodius válasza Dorien (#87496) üzenetére


Exodius
őstag

Arról nem is beszélve, hogy az általunk preferáltak közül sokan még csak nincsenek is ott. AKG-lovagok, Sennheiser-királyok, Sonorousok és Audio-Technikák hol helyezkedhetnek el vajon? :))

(#87498) Dave™ válasza Exodius (#87497) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ők nem fizettek neki, mert van elég eladásuk anélkül is :D

(#87499) Ba cy lus válasza Exodius (#87497) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na meg a Stax. Komolyan elhiszi bárki, ha valaki őszintén, minden érdektől mentesen egy ilyen listát akar készíteni, az kihagyja a Staxokat?

Arról nem is beszélve, hogy pl. ha már DT880 pro helyet kapott, a nála jobb vintage DT880 miért nincs ott? Ja, mert azt már rég nem forgalmazzák.
De ugyanígy ott lehetnének a régi csúcs Staxok, Sennheiser Orpheusok is.
Reklám ez, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#87500) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki próbálta már amúgy ezt a LEWITZ HP8500 milyen mélyei vannak vagy milyen a hangzása?Azt írják takstar 80 pro klón és az nem valami jól szól 50mm driverrel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.