Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) fehér_ember válasza fericske (#86850) üzenetére


fehér_ember
addikt

Elég vékony béna műanyagnak hat, de legalább könnyű és a kényelem se rossz, főleg ha azt nézzük hogy én a nemszövetpárnásakat nem igazán csípem. nem hiszem hogy ez a fülkörüli jobban szigetelne mint a fülreülö; ennek tuti még kisebb is a párnája. Igaz itthon nincs zaj, de az asztali pc hangja szinte semmit nem csökkent mikor feltettem.
A hangzást most így a nyers hang alapján nem akarom még beárazni, de egész jó volt hallgatni és tényleg vette az akadályokat, ami azért nem rossz összességében sem. Majd idővel összehasonlítom a hd 660 s-sel :-) (ha már lúd ...; meg amúgyis csak az van itthon). Másokkal meg csak emlékezetből tudom/tudnám.
Mint mondtam 9900Ft-ért vettem, az SL-150 meg 7900Ft. Ez nem kifutó ár; ez hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#86852) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most kicsit elgondolkodtam mert jót írtak a Takstar HD2000,Invotone HD2000-ről is és az pl egy ezressel olcsóbb is,hosszabb is a vezetéke igaz az nem cserélhető vezetékes de azt írják nagyon jó részletessége van hangban,szóval lehet van olyan jó mint a SOUL SL150 PRO HD
Viszont olvasgatva meg képeket nézve láttam pár törött SOUL SL150 PRO HD-t meg volt aki írta a fejre rakós feszítésektől elrepedezett a műanyag.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86853) fehér_ember válasza fehér_ember (#86851) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy gondoltam a kisebbet a fülpárnára, hogy vékonyabb.
Amúgy tényleg elég apró is, ránézésre nem gondoltam volna hogy belefér a fülem; de mégis :)

[ Szerkesztve ]

(#86854) Pityu. válasza Pityu. (#86852) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amúgy egy valamit hiányolok ezekről a fejhallgatókról is,hogy nincs hangerő szabályzó rajtuk mint a philipsemen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86855) Dorien válasza Pityu. (#86854) üzenetére


Dorien
veterán

Normális Hi-Fi fejhallgatókon nincs hangerőszabályzó.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86856) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek a különbségek melyiknél nézve jobbak?Nem vagyok otthon benne
frekvencia HZ meg decibel

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86857) Dorien válasza Pityu. (#86856) üzenetére


Dorien
veterán

A Hz teljesen mellékes. Nem attól lesz egy fejhallgatónak jobb hangja, hogy mit hazudik a gyártó a frekvenciaátviteli sávra.

A dB már többet mond. Ez az érzékenység. A HD2000 ugyanarról a forrásról hangosabb.

Ha szereted a basszust, akkor szerintem válaszd a SL150-et, jókat írnak a basszusáról. A HD2000-et azért sokan mélyhiányosnak találták... (Én mondjuk nem.)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86858) Pityu. válasza Dorien (#86857) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáltad mind kettőt? SL150-et is meg a HD2000-et is? Most egész 3ste olvasgattam erről a két tipusról általánosságban elégedettek voltak mind kettővel de pl az sl150 sokaknak tört akkor volt aki a hangzásával nem volt elégedett de volt aki mondta árához képest tuti. A hd2000 nél úgy vettem észre az anyag hadználat nem olyan gyenge mint az sl150-nél erről leginkább csak jókat írtak egyik oldalon az egyikbértékelő el volt alélva micsoda hangzása van. Szóval mind kettőt árához képest a drágábbakhoz hasonlították,hogy odavernek a nagyoknak de nem tudom úgy érzem ha az sl150 best buy a hd2000 is simán az. Szóval kérdés mit nevezünk kevés basszusnak,én leginkább hangfalon hallgatok zenét most egy 100wattos m8crolabb hangfal párom van,piszok jól szólnak de először keveseltem mert ugye 2.1 kéne mert brutál basszus. Aztán rábeszéltek erre elsőnek háát de aztán rá jöttem a 2.1 csak túltolt valami nagyon közép meg magas nincs is benne és a microlab fényévekkel jobb,közelről is de távolra ülve hát durva a basszusa de mégis olyan finom és más nem úgy mint egy 2.1-nek. Bocs a hosszú írásért. Szóval ha pl a hd 2000 ilyen finoman kezeli a basszist de szépen szól nem olyan nagy gond. Ja még az sl150-ről azt olvastam kényelmetlen a fülnek mert a peremén van nekem meg nagyobb füleim vannak van hogy a fület betakaró is tud kényelmetlen lenni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86859) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

7 éves lányomnak szeretnék fejhalgatót venni. Ebben kérném a segítségeteket.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, szobai körülmények között.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Telefonról zenehallgatás, néha játék.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max. 10e.
4.) Új vagy használt?
Ajándék lesz, ezért mindenképpen új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Itt pl. gondban vagyok, hogy gyereknél melyik az optimális, de gondolom a circumaural, lényeg, hogy kényelmes legyen.
6.) Zárt vagy nyitott?
Erre is ajánlást várnék tőletek.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Semmiképpen ne legyen bántó kiemelése egyik tartományban sem, úgy mondanám kiegyensúlyozott legyen.
8.) Honnan vásárolnál?
Magyar weboldal.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon.

Összefoglalva az elvárásom, hogy hosszabb távon kényelmes legyen viselni, ne legyen nagyon nagy, és ne legyen bántó kiemelése semmilyen tartományba.

Régóta követem a fórumot, és első körben a Superluxot mondanám favoritnak, viszont nem tudom, ha gyerekről van szó, akkor mik a lehetőségek.

Köszönöm előre is.

(#86860) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!

Tesómnak keresek egy fejhallgatót, most egy HD668B-je van ami nem elég kényelmes neki illetve elsősorban olyan érdekelné amin van mikrofon.
1.Otthoni felhasználásra.
2.Elsődleges felhasználás játék és videónézés, kevés zenehallgatás.
3.20 ezer Ft, és lehetőleg itthonról.
4.Lehetőleg új.
5.Circumaural.
6.Jó a nyitott és a zárt is.
7.Különösebb kikötés nincs, talán hogy ne legyen annyira mély hangzású.
8.Magyar webshop.
9.Integrált hangkártya.
Cooler Master MH751 nem lenne rossz de túllépi a keret(hardverparón láttam olcsón, de jövő hónapban venné, addig nem biztos hogy kapható lesz).
MS5T lenne a legjobb választás de sajna nem nagyon kapni, ahol mégis ott 20 ezer fölött valamelyest.
Esetleg van egyéb opció?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#86861) Sinesol válasza Pityu. (#86858) üzenetére


Sinesol
veterán

IHD2000 nekem volt regebben, nem volt rossz, viszont a kábele nagyon vekony, gyengének is tűnt, azota sem lattam fejest olyan cernavekony kabellel, plusz eleg kicsi is volt, pedig nincs nagy fülem, altalaban nincs gondom a kis meretű fejhallgatokkal. Az SL150-t nem ismerem, de elvileg magasabb kategoria volt, tuti kicsit masszivabb lehet az epitese es lehet normalis a kabele is.

Figyelmedbe ajanlanam a SuperLux HD330, erős, hosszu kabel, erős műanyag, egész jo hang jó méllyel.
Egyedül a fulparna nem a legtartosabb, de azert egy ideig kitart, plusz cserelhető. Félig nyitott de tul sok hang nem szűrődik se ki, se be, cserebe levegősebb a hangzas.

Van amugy HD660 néven zárt valtozata is, többé kevesbe hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#86862) Sinesol válasza kacsento1 (#86859) üzenetére


Sinesol
veterán

JBL JR300 [link] - egyreszt valtozatos szinekben kaphato, ami gyerekeknel szempont lehet, masreszt meg 85dB-en limitalja a hangerőt, igy védi a hallást, plusz hordozhato, nem tul nagy.

Philips SHK 2000 [link] - Ez is szep szines, designos, itt nem tudom van -e valami biztonsagi funkcio a tul magas hangerő ellen. Ja es ez is kisebb, kenyelmes méret.

Superlux-ból szerintem max a HD2000 jöhet szóba, minden mas tul nagy egy 7 évesre.

[ Szerkesztve ]

(#86863) Gzula[HUN] válasza kacsento1 (#86859) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Most ENNÉL jobb ajánlat nincs a piacon. Ráadásul szerintem csajnak jobban bejön egy ilyen, mint egy "hagyományos". Pár napja ez a sláger. Amíg van. ITT egy régi teszt róla. Ha ragaszkodsz a Superluxhoz, akkor HD681EVO (csak az nem csajos).

#86860csakany: Nyitottban ISK HF2010 vagy tesója az Omnitronic, zártban meg Lewitz, ha szigorúan 20ezer alatt. MS5T-ért nem adnék 23-24ezret, annyiért már azért van más alternatíva.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86864) flasher121


flasher121
újonc

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlása előtt állok, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Mivel ebben a témában teljesen laikus vagyok, ezért gondoltam, hozzátok fordulok ebben az ügyben.

Még annyit szeretnék elmondani, hogy eddig egy Takstar Pro80-t használtam és az árához képest nagyon elégedett voltam vele, ráadásul több, mint 5 évet bírt (kivéve a fülpárnák).

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon fogom használni.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Filmnézés, zene hallgatás, videónézés
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Lehetőleg ~40 ezer forint, de ha a plusz befektetést megéri, akkor maximum 50 ezer Ft
4.) Új vagy használt?
Csak új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Csak circumaural jöhet szóba, a fülem nem bírja, ha a párna rajta támaszkodik
6.) Zárt vagy nyitott?
Csak zárt kialakítású
Tehát nagyrészt filmnézésre és zene hallgatásra tervezem használni, így mikrofont nem szeretnék rá.
Emellett fontos számomra a kényelem is, így lehetőleg puhább fülpárnákkal rendelkező fejhallgatót szeretnék, ami nem a fülkagylón támaszkodik.

Várom javaslataitokat, tanácsaitokat ez ügyben!

Előre is köszönöm!

(#86865) Sinesol válasza flasher121 (#86864) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha továbbra is maradnál a mélyhangsúlyos, enyhén V karakter vonalon, akkor mondjuk az Audio Technika ATH M50x és a Beyerdynamic DT770 80 is jó választás lehet, ez utóbbinál kevesebb a mély és több a magas.

[ Szerkesztve ]

(#86866) Pityu. válasza Sinesol (#86861) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát akkor nem tudom, akkor még szerintem gondolkozok egy kicsit hogy milyet, melyiket mert én már kicsit eltévedtem ebből a sok fejhallgatós cuccban annyiféle van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86867) Sinesol válasza Pityu. (#86866) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem felesleges ennyit agyalni a dolgon, vedd a HD330-at, árban is jó, hangban is rendben van, tartós, strapabíró, hosszú a kábele is, minden megvan benne amit keresel.
Amúgy bármennyit is utánaolvasgatsz a dolgoknak, teljes képet sosem fogsz kapni, plusz az is ott van, hogy szubjektivek a vélemények, ki tudja, hogy mondjkuk amit egyik kényelmesnek ir le, az neked is az lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#86868) flasher121 válasza Sinesol (#86865) üzenetére


flasher121
újonc

Köszönöm gyors válaszodat!
Ahogy néztem, mindkettőről jókat írnak. Azonban a DT770 80 mintha strapabíróbbnak nézne ki (ráadásul kísértetiesen hasonlít a Takstar Pro80-ra).

(#86869) Tim82 válasza flasher121 (#86868) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennek az lehet az oka, hogy a Takstar koppintotta a Beyer dizájnját.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#86870) Dorien válasza flasher121 (#86864) üzenetére


Dorien
veterán

A DT770 Pro 80 ohm jó cucc, de a forrást elegánsan kihagytad a kérdőívre adott válaszaidból... Ennek azért több kell, mint az alaplapi cicergő. Ha az a forrás, és marad is az, akkor inkább egy HyperX Cloud. Ez lényegében egy Takstar Pro 80 mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86871) RetepNyaraB válasza Dorien (#86870) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

amelyől a mikit le lehet csatolni :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86872) Samtya válasza csakany2001 (#86860) üzenetére


Samtya
senior tag

Próbáljatok meg Cooler Master MH751-re gyűjteni, kényelme a legjobb és a mikrofonja is (az árkategóriában mindenképp).

(#86873) Ba cy lus válasza Sinesol (#86867) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mondjuk úgy, hogy a 3. év után minimális használat mellett már szépen lebomlott a műbőr borítás a pántról, párnáról.

(#86874) ribizly válasza Samtya (#86872) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Kényelemben és a mikrofonját teliktve magasan árkategóriája felett van. Kb az összes többszörösébe kerülő headset-et maga mögé utasítja így a szememben. Van 1-2 olyan ma már, ami mikrofon feature-ben jobb (pl. zajszűrés), de hangminőséget tekintve headset mikrofont jobbat még nem hallottam.
Hangilag sajnos limitált, de árához képest még az is teljesen rendben van, kb az alapján van beárazva.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86875) Dorien válasza Ba cy lus (#86873) üzenetére


Dorien
veterán

A fejpánt az kb. 1400Ft: [link]
Nyilván az eredeti Beyer 770 / 990 plüss párna, ami strapabíró is, az húzós... [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86876) Sinesol válasza flasher121 (#86868) üzenetére


Sinesol
veterán

Strapabíróbb valamivel az építése, de nem nagyon panaszkodnak az M50x-re sem, az is elég tartós darab. Régebben volt néhány panasz eltörő fejpantra az Audio Technikánál, de ezt orvosolták, megerősítették az adott alkatrészt. A Beyereknél meg az utóbbi időben panaszkodnak a minőségellenőrzésre, random meghaló driverekre, zörgő hangokra. Mondjuk többszáz/ezer vásárlásra jut itt-ott néhány panasz, szóval azért általánosnak nem nevezhető.

Pozitivum az Audio Technika mellett, hogy jóval könnyebben hajtható, akár egy telefonról is vígan elvan. A DT770-nek sem kell épp erőmű, de az alaplap már nem minden esetben lehet elég.

Esetleg ott van még a Beyerdynamics Custom One Pro Plus, ez inkább mélyhansúlyos fejes, visszafogottabb magasakkal, bár szabályozható a mélyek mennyisége. Plusz opció még az AKG K371, ez nagyjából kiegyenlitett fejes különösebb kiemelések nélkül.

Ba cy lus: Hát ja, semmi sem tökéletes, viszont a teljes képet nézve nagyon jó vételnek számít a 10k körüli árán.

[ Szerkesztve ]

(#86877) Ba cy lus válasza Dorien (#86875) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A fejpánt jó lesz, kösz. A Beyer-párnákat amúgy sem használnám rajta, nekem az eredetivel jobban tetszett.

#86876 Sinesol:

Persze, ettől még jó vétel, csak kíváncsi lennék, hogy rendszeres használat mellett mennyi idő alatt használódott volna el. Mondjuk utólag azért megbántam, hogy nem a némileg kiegyenlítettebbnek mondott HD660-at választottam. Talán többször került volna elő. Így is két HD330 közül a kiegyenlítebbet tartottam meg, nem kis különbség mutatkozott két egy időben, azonos helyről vásárolt példány között.

[ Szerkesztve ]

(#86878) Sinesol válasza Ba cy lus (#86877) üzenetére


Sinesol
veterán

Én az enyémet olyan 6-8 hónapot használtam, talán nem minden nap, de elég gyakran. Ez idő alatt különösebb elhasználódás nem mutatkozott rajta, szerintem lehet olyan ez az anyag, hogy mindegy mit csinalsz vele, 2-3 év a bomlasi ideje. :D

Én egyébként a rácsot takaró szivacsot kivettem, így levegősebb volt a hangja, valószínűleg emiatt kiegyenlitettebb is lehetett, bár azért volt benne így egy egészséges mennyiségű mély.
Magasakról sokat nem tudok mondani, talán a Shure 440 volt mellette, utána meg 940, azokhoz képest nem tűnt fel különösebb magaskiemelés, bár az is igaz, hogy nem a legjobb viszonyitasi alapok. Mindent összevetve, nem volt vele különösebb bajom.

[ Szerkesztve ]

(#86879) Pityu. válasza Sinesol (#86867) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom ez már kicsit nagyon a rászánt pénz felett van,és egy helyen írták róla ajánlott valószínű kell hozzá fejhallgató erősítő,meg a fülpárna dolgot írták még hogy az problémás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86880) Dorien válasza Ba cy lus (#86877) üzenetére


Dorien
veterán

"Így is két HD330 közül a kiegyenlítebbet tartottam meg, nem kis különbség mutatkozott két egy időben, azonos helyről vásárolt példány között."

Ez a Superlux. Nálam is volt rendesen hallható különbség, amikor 2db HD681 EVO volt nálam. Ettől függetlenül nagyon jó ár/érték arányú fejesek, amikkel élvezet a zenehallgatás.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86881) Dorien válasza csakany2001 (#86860) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a barna Pioneer SE-MS5T (zárt) csak 12.000Ft, ha tetszik neki a színe: [link]
Vagy itt egy ezüst 16.700Ft-ért: [link]

Egyébként Invotone HD2000 (zárt), Superlux HD681 EVO (nyitott), Omnitronic SHP-600 (nyitott). Nekem az utóbbi a nagy kedvencem, ha tud EQ-zni a szoftver.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86882) Sinesol


Sinesol
veterán

Nemrég olvastam róla, hogy az Ibasso is beszállt a fejesek versenyébe, ráadásul elvileg nem is csak átcimkéznek, hanem saját a design. Nyitott fejhallgató, biocellulóz membrán szilikon felfüggesztéssel + Tesla mágnes. Ami miatt érdekes, hogy 500 euros áron jön elvileg, szóval végre bővül a versenyzők száma ebben az eléggé kihalt ársávban. Egyelőre túl sok megbízható beszámoló, teszt nincs, de többnyire dícsérik.

Nem is néz ki rosszul:

Érdekes mix amugy, a biocelulóz membránok többnyire a Fostex/Denon és ZMF fejesekből lehetnek ismerősök, általában dícsérik őket a természetes megszólalásuk, alacsony torzításuk miatt, míg a Tesla mágnesekről többnyire a hűvösebb Beyerek, Audio Technikák kapcsán hallhattunk. A szilikon felfüggesztés az újdonság, ilyesmit máshol még nem nagyon lehetett látni.

[ Szerkesztve ]

(#86883) Gzula[HUN] válasza Dorien (#86881) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem kapható az Alzában sem MS5T. Időnként van még Muzikeren, de csak napokra. Sajna hiánycikk, ennek megfelelően megy fel az ára is. Kínálatban elvileg még benne van.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86884) Dorien válasza Gzula[HUN] (#86883) üzenetére


Dorien
veterán

Tényleg... Hát akkor el kell vinni azt a barnát, ha tetszik. :)
Engem mondjuk inkább a kényelme, anyagminősége, izolációja fogott meg. A hangja csak erősítve, a nagy láncomról volt az igazi. Az xDuoo X2 DAP-ról túl mesterségesnek hatott.

Pityu: Én a helyedben a Soul SL150-et venném, amíg még lehet kapni. Max. elállsz a vásárlástól / felteszed apróra, ha nem jön be. HD2000 még sokáig lesz és ott is volt már fejpánt törés, miután valaki a mínuszokból behozva egyből használni akarta...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86885) flasher121 válasza Dorien (#86870) üzenetére


flasher121
újonc

Igazad van, kihagytam, bocsánat.
Jelenleg csak egy sima laptopot használok, szóval alaplapi hangkártyám van. Azonban tervezek beszerezni egy DAC-t, amennyiben egy "jobb" fejhallgatót veszek.
És köszönöm a válaszodat!

[ Szerkesztve ]

(#86886) Pityu. válasza Dorien (#86884) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet tényleg bepróbálom az sl150-et mert most nézegetem a phillipsemet szarakodik én meg nem vagyok otthon a forrasztás dologban,meg kicsit kíváncsi lettem,hogy milyen meglepetések érhetnek hangzásban más cuccal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86887) flasher121 válasza Sinesol (#86876) üzenetére


flasher121
újonc

Oh, értem, elgondolkodtató.
Megnézem a most javasolt fejhallgatókat is, köszönöm a segítséget! :)

(#86888) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Nem mai fejes, de beszereztem egy AKG Q701-et a fejeseim mellé (AQ Nighthawk microsuede párnával, Final Sonorous IV).
Kicsit csalnak az emlékeimen valszeg, mert még nem volt Chord Mojom, mikor korábban hallgattam ezeket a fejeseket, de most a Mojoval (ami nálam régóta befutó) nagyon tetszik a produkció. ATH AD900X és AD1000-hez képest is jobban tetszik.
A kényelmes az ATH fejeseknek jobb, de számomra ez is totál kényelmes, kicsit féltem tőle, mert nagyon rosszak a vélemények róla. Mondjuk nem szoktam olyan nagyon sokáig zenéthallgatni.

A mélyek is meglepően jók, a helyükön vannak, és elég mélyre is lemegy. A legjobb benne az a tér, abban szerintem veri a Finalt, de mondjuk az egy zárt fejhallgató. Szerintem a legjobb, amit valaha hallottam. Még a Nighthawk is elég jó ebben, de az is zártabb hatású.

Szóval nagyon pozitív, ennyi pénzért király. Mondjuk hip-hop/rap műfajokra nem jó a Q701, illetve amik nagyon magasorientáltan kevertek, ott talán nem olyan kiegyensúlyozott.

Mik a vélemények, AD900X-et is szerezzek egyszer ismét, hogy összehallgassam? :) Félek, hogy a csodát itt is csak a Mojo miatt érzem. Persze 3 fejes is minek, de mindegyiket más okból kedvelem (AQ a legkényelmesebb fejes ever, a Finalnek minden stílus jól áll és alapból nagyon jó), még elférnek.

Akinek van/volt Mojo mellett Fiio K5 Pro, az mennyire lehet versenyképes? Lehet jó volna egy asztali DAC-AMP, ha lusta vagyok bedugni a Mojot. Még Q5 is elgondolkoztatott, mert az is csak 1 kábel.
Teac AI503-am van a hifinél, az fejesekkel is jó produkciót nyújt, abban is AK4490 DAC chip van.

Előre is köszi!
:R

Sinesol: Audioquest is biocellúlóz membránt használ

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#86889) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most kicsit még mindig gondolkodóban vagyok az SL150-es fejhallgatóval kapcsolatban tetszik meg minden de találtam a youtubon olyat,hogy többeknek leginkább ugyan azon a ponton eltört a fejhallgató
Azért jó lenne ha tartós lenne mert nem 1-2 évre akarok fejhallgatót.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86890) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#86889) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem fogsz találni semmi tartósat ebben az árkategóriában. Ha olyat akarsz, ami sokáig bírja, vidd el megszerelni a régit. Új vezetékkel jobban fogja bírni, mint bármi új 10ezerig. Persze, ha a hangszín nem számít, csak a tartósság...

Egyébként meg tök mindegy mennyiért veszel fejhallgatót, a pántról le fog hámlani a bőr/műbőr (nyilván arról, amelyiken van), a párnáról lemálik az anyag, a textil meg kiszakad, vagy teljesen lelapul a párnája. Vezeték vagy megtörik, vagy 5-6 év után kikeményedik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86891) Tirith válasza Pityu. (#86889) üzenetére


Tirith
tag

Ne haragudj, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de visszaolvasva a bejegyzéseket nekem úgy tűnik, mintha minimális pénzzel a Szent Grált keresnéd.
Ahogyan Gzula[HUN] is írta, ebben az árkategóriában nem biztos, hogy nagyon válogathat az ember. Hidd el, ezek a srácok (és lányok?) minden rosszindulattól mentesen segíteni szeretnének neked és értenek is hozzá, ezért írták az ajánlott fejhallgatókat. Én is már két fejhallgatót vettem az ajánlásukra és egyiket sem bántam meg.
Sőt, most én is rendeltem egyet ebből a Soul SL150-ből, ennyi pénzért ajándéknak tűnik. Ha nem tetszik a hangja/komfortja, akkor megy valamelyik rokonnak vagy felteszem apróra.

Szóval szerintem vagy vásárolj azok közül amiket ők ajánlottak vagy gyűjts még egy kis pénzt és akkor visszatérve már lehet több ajánlott fejhallgató közül tudsz majd válogatni. Azok közül pedig hátha lesz olyan, ami elnyeri a tetszésed.

[ Szerkesztve ]

(#86892) Pityu. válasza Tirith (#86891) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tudom mind azt amit leírtál,csak azért gondolkodom annyira mert nem vagyok nagy fejhallgatós csak néha használom,de már akkor az se lenne rossz ha csak úgy magától nem adná be a kulcsot.Na mindegy holnapig agyalok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86893) Tirith válasza Pityu. (#86892) üzenetére


Tirith
tag

Szerintem a felsorolt fejhallgatók közül egyik sem fog csak úgy magától tönkremenni. Természetesen van olyan ami tartósabb, de ha használod akkor a legdrágább fejhallgató is "elkopik" egy idő után. Viszont akkor ott vesz az ember másik kábelt, másik párnát stb.
Az, hogy például az SL150-ről találtál pár videót/bejegyzést, hogy eltörhet a fejpántja, az nem jelenti azt, hogy rossz fejhallgató. Lehet, hogy az eladott darabok csak elenyésző százalékánál fordul elő ez a probléma, mégis félsz megvenni. (Pedig 2 év garanciát vállal rá a kereskedő.)

(#86894) Sinesol


Sinesol
veterán

Újabb érdekesség: Van új, 2020-as HE400i, ráadásul mindössze 185 euro és EU-s shopból rendelhető, végre nem kell Drop-os HE4XX-el vámoltatásával, postájával vesződni. Ráadásul új design, egész jól néz ki és ránézésre minőséginek tűnik, látszik az igyekezet.
Gondolom a Hifiman rájöhetett, hogy eléggé megéri, ebben az ársávban fejest árulni. A Sundara-nak mondjuk eléggé keresztbe tesznek ezzel, elvileg az váltotta le a 400-as szériát, bár van egy olyan érzésem, hogy az olcsó HE4XX amugyis eléggé keresztbe tett az eladásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#86895) Dorien válasza Sinesol (#86894) üzenetére


Dorien
veterán

Néhány hónapja már árulják eBay-en. Ha Focuspad A-val adják akkor jó lehet. Ha nem, akkor továbbra is a HE4XX az ajánlott a részemről.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86896) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na csak meg rendeltem egy SOUL SL150 PRO HD feketét na majd meg látjuk milyen lesz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86897) Polllen válasza Dorien (#86895) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ránézésre az van rajta, de pl Joshua Valour a review-ban azt mondja, hogy világosabb a 4xx-nél, kevesebb a mély mennyisége.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86898) Samtya válasza Sinesol (#86894) üzenetére


Samtya
senior tag

Monoprice M650, mint alternatíva? [link]
Oh wait, ez nem planár. :)

[ Szerkesztve ]

(#86899) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egyébként,hogy kell bejáratni egy fejhallgatót?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86900) Dorien válasza Polllen (#86897) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, ránézésre is sima Focuspad van rajta. [link] Ennek lyukacsos műbőr a belső profilja, a Focuspad A-nak pedig plüss. [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.