Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87551) -Skylake- válasza Ba cy lus (#87549) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szóval maradva a vintage Beyernél (az enyémnél, a DT440-nél), neked biztosan nem ajánlanám, mert ismerem annyira az ízlésed. Ha azt mondanám, hogy tök jó a mély, mert tiszta és feszes, de közben elhallgatnám, hogy bizony 100 Hz-től esik, és amúgy is inkább a középen van itt a hangsúly, azzal téged (meg sok más embert is) becsapnálak. Jó cucc, de nem mindenkinek, sőt a közízlést tekintve inkább kevesebb, mint több embernek."

Na de ez nem egy feltétlen negatívuma a dt440 nek. Mert persze, nekem aki nagyon - nagyon mély orientált és alapvetően is elektrot hallgatok , nekem simán lehet , hogy nem felel meg. Na de ez nem a negatívuma a dt440-nek , hanem a karakteréből adódó sajátossága. Annak , aki inkább komolyzenét hallgat pl, annak nem lesz mély hiányos a dt440, neki nyugodt szívvel ajánlhatod ezt a fejest. A te szempontodból nézve az a karakter amit én szeretek már önmagában negatív lenne, mert sokkal mélyebb/melegebb mint a neutral.

Szerintem ha csinálsz egy reviewt egy dt440-ről, ahol elmondod, hogy klasszikus zenét hallgatsz és arra nagyon jó ez a fejes , vedd meg bátran itt a link, akkor ezzel nem vezettél félre senkit és annak aki szintén klasszikus zenére keres fejest egy teljesen jó kiindulási alap lesz a teszted. Aki ezután a review után megveszi és panaszkodik, hogy te becsaptad mert neki a [Multiverse] nem elég mély és nem elég feszes , az meg magára vessen, szó nem volt elektrorol. Ha az ízlésednek megfelelőt ajánlasz azzal nem vezetsz félre senkit, akinek hasonló az ízlése , akinek meg nem annak pedig nem releváns.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87552) s4tch válasza doomschneide (#87550) üzenetére


s4tch
veterán

Nad Viso HP50

A kényelme az egyetlen gyengéje, főleg nagy fejre tud kellemetlen lenni. A hangja ennyiért (is) nagyon jó.

Alternatíva: Shure SRH840.

(#87554) Polllen válasza s4tch (#87552) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az inkább 70k, mint 50 sajnos

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87555) s4tch válasza Polllen (#87554) üzenetére


s4tch
veterán

55-ért hozza az árukereső... Mindenesetre ha nincs belőle, akkor ott a Shure, ami valamivel világosabb, "szúrósabb" karakter, de az sem bánt sehol, és 45e körül mindig kapható.

(#87556) Polllen válasza s4tch (#87555) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az átverés, több mint fél éve ennyit ír, de ha a linkre rákattintasz, 80k a boltban. (Legalábbis én fél éve vettem észre.)

Párszor az árukereső javította az árat, de mindig visszakerül 50k-ra. Azt a boltot már rég ki kellett volna penderíteni onnan emiatt. :((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87557) doomschneide válasza s4tch (#87552) üzenetére


doomschneide
csendes tag

Köszi.
Nem tűnik rossznak ez a Shure.
Esetleg az Audio Technika, Sennheiser, Beyerdynamic hármasból lenne megfelelő?
Ezeket már ismerem, így előnyben részesíteném őket. (Ha viszont azt mondjátok, hogy ennyiért és ilyen igényekkel a Shure modellje a legjobb, akkor azt fogom választani.)

(#87558) s4tch válasza Polllen (#87556) üzenetére


s4tch
veterán

Hmm, valóban ez a helyzet, köszi a helyesbítést. Akkor tényleg marad a Shure, illetve a Sony MDR-7506 jutott még eszembe, bár azt nagyon régen hallottam, homályosak az emlékeim.

(#87559) Sinesol válasza doomschneide (#87557) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott van esetleg az AKG K371, az is egesz kiegyenlitett, ha jol elmlekszem 40-45k körül szokott lenni.
Audio Technikabol esetleg az M50x, bár van valamennyi kiemelese, de nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#87560) Ba cy lus válasza -Skylake- (#87551) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha az ízlésednek megfelelőt ajánlasz azzal nem vezetsz félre senkit, akinek hasonló az ízlése , akinek meg nem annak pedig nem releváns.

Csak ez valójában kicsit komplexebb annál, minthogy hol van egy fejhallgató alsó -3 dB-es pontja. Minél objektívabb a leírás, annál hatékonyabban segít. De ez a jó audio tanácsadásnak az erénye. Nem a reklámé. Ott hátrány.
Hifi piac magazinban vannak ilyen nagyon óvatoskodó, rózsaszín fátyolba burkolt leírások, a legantimuzikálisabb cuccokat is képesek jóként beállítani. Hogy milyen láncban szólt úgy, arról nincs említés. Így lehet azzal védekezni, hogy nem jó láncban hallgattad, mert amúgy úgy tud szólni. Szóval sokféle módja van az átverésnek, szerintem az is egy módja, ha én adott fejesnél nem említem meg, hogy alig van erősítő, amivel jól szól, és ami van (ami alapján teszteltem, leírtam a hangját), az meg 5-10x annyiba kerül, mint a fejes. Nem hazudtam, csak ezt a mellékes körülményt elhallgattam, hogy szinergiában hozzá passzoló erősítő árkategóriájában nincs. :)

(#87561) Ba cy lus válasza Sinesol (#87559) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a "valamennyi" kiemelés elég sok, több mint a DT770-é. Ellenben a DT770 mélye minőségibb. Mondjuk kiegyenlítettnek egyiket sem ajánlanám. Beyertől a DT250 kiegyenlített ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#87562) Dorien válasza doomschneide (#87557) üzenetére


Dorien
veterán

Az E10K egy világos hangú forrás, így elvileg az ATH-A550Z is passzolna hozzá. [link] Kényelemben, tér nagyságában biztosan veri a Shure-t és nem recseg a fejpántja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87563) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#87559) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem akartam elsőnek reagálni, de a "van valamennyi kiemelese, de nincs gond vele" inkább az M40X-re vonatkozna. Egyeseknek már abban is sok van (szerintem nem). Az 50X-ben nagyobb hangsúly van a mélyeken.

+1 Dorien mellé, valami olyasmit válassz az E10K mellé, amiben nincs túltolva a magas.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87564) Dorien válasza -Skylake- (#87541) üzenetére


Dorien
veterán

Nem szapulom én őket, csak megemlítettem, hogy ez mindenképpen szubjektív lista lesz. A "felfedezés rögös útját" (Ⓒ Bodz) nem lehet kikerülni. :) Ahogy egy élet tapasztalatát sem lehet filmekből leszűrni, aputól-anyutól magunkba szívni. Meg kell élni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87565) Sinesol válasza Ba cy lus (#87560) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért irtam így, mert igaz, hogy van emelés a mélyeken, de legalább a magastartomány nincs különösebben kiemelve, nem egy erősen színezett V karakter es a közepekkel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#87566) nbencee válasza nbencee (#87531) üzenetére


nbencee
tag

Ebben valaki tudna segíteni? Köszi előre is :)

(#87567) Ba cy lus válasza Sinesol (#87565) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De te most komolyan úgy érzed, hogy az alábbi kikötésnek:

Nem kell semmi extra kiemelés stb, legyen minél lineárisabb. (úgy szeretném hallani, ahogy azt a szerző megalkotta)

Pont az M50x felel meg leginkább? Szerintem lineárisabból - sőt ezek mindegyike lineárisnak tekinthető - akad nem egy:
Audio Technika M40x,
Shure SRH-840, SRH-440,
AKG K245, K275, K612pro,
Beyer DT250,
NAD HP50.

Ezek közül nem egy jóval technikásabb is az M50x-nél. Különösen a K612pro.

[ Szerkesztve ]

(#87568) Exodius válasza Ba cy lus (#87567) üzenetére


Exodius
őstag

De a K612Pro erősen vas-igényes, hogy kimutassa a foga fehérjét, nem?

[ Szerkesztve ]

(#87569) Ba cy lus válasza Exodius (#87568) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az szerintem csak jó, ha egy fejhallgató sokáig skálázódik. A kérdés az, hogy árban hozzá passzoló erősítőkkel mennyire tud szinergiában lenni.
A K612pro elődje a K601 (ha jól tudom, a mélymennyiség az eltérés, abban kevesebb volt valamelyest), azt anno az itteniek közül emlékeim szerint senki sem többszázezres erősítőről hallgatta, hanem 100k alattiról (Canamp rémlik).

[ Szerkesztve ]

(#87570) BMS


BMS
őstag

Hali
Kezdi megadni magát a HyperX Cloud-om,úgyhogy kénytelen vagyok nézni egy új fejhallgatót.
30-35.000 Ft a keret,legyen zárt,over-ear,játékra lenne használva,sima alaplapi hangkártyával.
Ne legyen fix a kábele mint a cloud-nál(bár ez lehet csak a gaming fejhallgatók tulajdonsága,nem vagyok képbe annyira),nem kell mikrofon(úgyszint),csak új és csak itthonról.
A Cloud kagylója nekem pont jó méretű szóval az újnak is legyen ekkora minimum.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87571) Pityu. válasza BMS (#87570) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem sajátossága minden gamer fejhallgatónak. Unokaöcsém amit most vett azon pl cserélhető a kábel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87572) BMS válasza Pityu. (#87571) üzenetére


BMS
őstag

Akkor a mikrofon sem? Vagy az alap minden gameren?
Mert én külön akarok majd venni .

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87573) Sinesol válasza Ba cy lus (#87567) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, a felsoroltak közül is jó párnak van kiemelése, arról nem is beszélve, hogy 1-2 elég magas/mélyhiányos is, az is ugyanugy kevésbé lineáris. Vegyük pl a 840-t, ami U karakter, jó adag magaskiemeléssel, a mély alja nem is létezi. Fura, hogy ez belefér a linearitásba, miközben az M50x egy egészséges mélykiemelésen kivül nagyon nem szinez sehol.
A HP50-nek is van egy adag mélykiemelése, miközben a magasak meg eléggé csapottak.

Na mindegy, elengedem a dolgot, nincs energiám se kedvem vitázgatni.

[ Szerkesztve ]

(#87574) Pityu. válasza BMS (#87572) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Annyira nem vagyok otthon a gamer fejhallgatókban de legtöbbön van mikrofon,unokaöcsémén is lehajtható.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87575) Ba cy lus válasza Sinesol (#87573) üzenetére


Ba cy lus
őstag

miközben az M50x egy egészséges mélykiemelésen kivül nagyon nem szinez sehol.

Ezt nem tudom, honnan veszed. :N

a felsoroltak közül is jó párnak van kiemelése, arról nem is beszélve,

Erre talán a gyártóknál kellene panaszkodni, hogy ilyen a kínálatuk. A mérték a nem mindegy, az M50x jobban elveti a sulykot; lineáris, kiegyenlített fejesnek ajánlani elég merész. V-karakterű fejhallgatónak oké.

[ Szerkesztve ]

(#87576) doomschneide


doomschneide
csendes tag

Hűha, most jól összezavarodtam. :D

(#87577) aerosmith válasza Ba cy lus (#87567) üzenetére


aerosmith
őstag

+MSR7B? én pont azért árulom mert bár végig nagyon tiszta, pontos de én a picivel több mélykiemelést kedvelem.

[ Szerkesztve ]

(#87578) doomschneide


doomschneide
csendes tag

Nézelődés közben találtam egy ilyet: Beyerdynamic CUSTOM ONE PRO Plus, vélemények ?
"A Linear beállítás a hifi kedvelőknek lesz a kedvence, ez gyakorlatilag egy az egyben a forrás hangját adja vissza, minden „belepiszkálás” nélkül."
https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/beyerdynamic/custom-one-pro-plus-p133713351/#termek-leiras

(#87579) Polllen válasza BMS (#87570) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebben az ársávban cserélhető kábeles és mikrofon nélküli:
Audio Technika M40x
Yamaha HPH MT5

Én utóbbit jobban ajánlom játékra, a mélyei nekem jobban bejönnek.

De vehetsz CoolerMaster MH 751-t is, levehető a mikrofon. Vagy 752-t, levehető mikrofon és kapsz mellé egy dac-t, ami jobb, mint az alaplapi. (Ha nem valami komolyabb álló mikrofont akarsz, akkor a 752-é teljesen jó, a külső hangkártya miatt pedig zajmentes is)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87580) Dave™ válasza doomschneide (#87578) üzenetére


Dave™
nagyúr

"A Linear beállítás a hifi kedvelőknek lesz a kedvence, ez gyakorlatilag egy az egyben a forrás hangját adja vissza, minden „belepiszkálás” nélkül."

Ezt azért kezeld fenntartásokkal. Nem nagyon van olyan fejhallgató, vagy nagyon ritka, ami ezt valóban teljesíti is, a legjobbak is csak közelítik.

(#87581) Ba cy lus válasza doomschneide (#87578) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Túlzás, marketing. :)

[ Szerkesztve ]

(#87582) Dave™ válasza aerosmith (#87577) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erre írtam fentebb, hogy az MSR7 (elvileg a B szinte ugyanaz) hangja lényegében attól függ, hogy mi van előtte. Ha megfelelő az erősítő, lesz mélye bőven.

(#87583) csupa csaki


csupa csaki
tag

Sziasztok.
15 ezer forint környékén keres cimborám USB-s fülest kizárólag irodai zenehallgatásra. Zárt legyen, hogy mast ne zavarjon. Ha van rajta levehető mikrofon az belefér. Legyen szép hangja, jó anyaghasználata.
Tudtok ajanlani valamit?

(#87584) Exodius válasza Ba cy lus (#87569) üzenetére


Exodius
őstag

"Az szerintem csak jó, ha egy fejhallgató sokáig skálázódik."

Természetesen. Ebből a szempontból az AKG mérnökei bravúros teljesítményt nyújtottak. :)

(#87585) Polllen válasza csupa csaki (#87583) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha van usb c a gépen, akkor vegyen egy apple usb-c dac-t (3k) és mellé egy fülhallgatót. Szerintem jobb hangot fog kapni, mint egy fejhallgatóval. De a maradék 12k-ból persze vehet fejhallgatót is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87586) csupa csaki válasza Polllen (#87585) üzenetére


csupa csaki
tag

Nincs usb c, csak normál, nem akar átalakítózgatni se.

(#87587) Dorien válasza nbencee (#87531) üzenetére


Dorien
veterán

Ha normál méretű fejed van, akkor én egy tippnek bedobnám a Superlux HD681 EVO-t. Csak egy leheletnyit mélytúlsúlyos, jó tere és hangja van, plüss és műbőr párnával. DAC/AMP-tól megtáltosodik, azt majd később érdemes venni hozzá.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87588) BMS válasza Polllen (#87579) üzenetére


BMS
őstag

Hát mikrofonból max 15.000Ft-ig nézegetek azt a nagyobb állványos fajtát.
A fenti 2-t elmentem a listámba azok tetszenek és úgy látom nagyjából hasonló méretű a kagylója mint a cloud-nak.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87589) Gzula[HUN] válasza BMS (#87588) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem tudom melyik Cloud-od volt/van, de az M40X szerintem kényelmetlen lenne utána. A CM-ek kicsit jobban középre vannak hangolva, ha a Cloud mélyei bejöttek, akkor azt nem biztos, hogy bejönne. A Cloud Alpha-nak viszont tudomásom szerint már cserélhető a vezetéke, és a párnája is jobb anyagból van, mint a "sima" Cloudoknak. Első körben én azt is felírnám arra a listára. A Yamaháról nem tudok sokat, akár jó lehet az is.
Azért megjegyzem, hogy ebben a 30-35ezres kategóriában max oldalra lépés lesz bármi a Cloud után, fejebb lépés nem.

#87583csupa csaki ITT tudnak segíteni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87590) BMS válasza Gzula[HUN] (#87589) üzenetére


BMS
őstag

Ilyenem van :D 2017-ben vettem.
Nem baj ha nincs előre lépés.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87591) Gzula[HUN] válasza BMS (#87590) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én Cloud2-est próbáltam a hangkártyája nélkül, ami tudomásom szerint így egy "szimpla" Cloud csak. A párnája volt nekem túl lapulós/tapadós, azt leszámítva nekem tetszett. Párna csere egyébként se egy nagy truváj rajta. Alphán elvileg ezen javítottak + a vezeték is cserélhető. (Ebben a videóban láthatod.)
Ebben az árkategóriában sem egyértelmű a vezeték cserélhetősége, ez a felállított szempontjaid alapján az a szűk keresztmetszet. És a cserélhető vezetékesek nagy része is bajonettzáras.

Mostanában szokták még bedobni a Beyerdynamic DT240-est is, az is cserélhető vezetékes.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87592) BMS válasza Gzula[HUN] (#87591) üzenetére


BMS
őstag

Az Alpha nem rossz.

És ha mondjuk felvinném a keretet 40k-ra?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87593) dik


dik
őstag

Alpha van és egy hibátlan tökéletes darab. Cserélhető vezeték, puha atom kényelmes párnája van, tisztán szépen szól pedig csak alaplapi hang kártyára van dugva... Hibátlan darab számomra.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#87594) Gzula[HUN] válasza BMS (#87592) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljesen mindegy mit veszel 30-35ezer felett, max kiemeli az alaplapi hangkártya hibáit. Alaplapiról nekem az akkor 25 dolláros OneOdio Studio Pro-m szebben szólt, mint az MDR-1A.
40ezerből úgy tudsz jóval szebb hangot "kicsikarni", hogy veszel 30-35 ezerért egy normális DAC/AMP-ot meg egy normálisabb párnát a mostanira. Minden más max oldalra lépés. Fogadd el.
De, hogy mondjak valamit, pont 40ezerért nincs nagy választék. (Mint ahogy említettem, a cserélhető vezeték elég szűk keresztmetszetet ad.) A Denon 1200, meg az M50X is többe kerül egy kicsit. Nyitottban találsz még újszerű SHP9600-ast, de viszonylag új modell, ezért nem nagyon ismert, más részről inkább rádobok pár ezrest, és akkor már inkább Fidelio X2HR mondjuk egy Black Fridayes akcióban. Szintén használtan találsz még 40ezer körül MDR-1am2-t időnként, bár mostanában elég ritka.

Idő közben eszembe jutott, hogy a Takstar Pro82 is cserélhető vezetékes, de több már tényleg nem jut eszembe. (Vagy DIY :)) )

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87595) BMS válasza Gzula[HUN] (#87594) üzenetére


BMS
őstag

Köszönöm a segítséget :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#87596) Troy. válasza Samtya (#87348) üzenetére


Troy.
addikt

A fejhallgató csatlakozója lötyög a átalakítóban (ami mellesleg ilyen).

Van ajánlott átalakító?

.

(#87597) Zoliee


Zoliee
senior tag

Elég érdekes iránya/módja lesz ez a fejhallgatózásnak: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#87598) Cyberbeni válasza Zoliee (#87597) üzenetére


Cyberbeni
addikt

"lesz" [link]

[ Szerkesztve ]

(#87599) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tudom nem pont ide való de van hozzá vezeték is ha arról van szó,de ez a fejhallgató tényleg ennyire ütős ahogy el vannak ájulva tőle?Éra az van azt látom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87600) proci985 válasza Gzula[HUN] (#87594) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent a hyperx cloud mk1 is szereti, ha van alatta egy jo dac, csak eppen elvan alaplapirol is. 30-35 folott van egy ugras, ott vagy telefonra (irodara van optimizalva) es ugy hifizni mar kevesbe jo, vagy egesz egyszeruen meg kell hajtani.

a lentebb irt MSR7 pl egy pelda arra, hogy oke, elmenni elmegy, csak eppen feleslegesen fizeti ki az ember egy HyperX cloud aranak a tobbszoroset ra. marmint azon kivul, hogy ha nagyobb a fuled akkor osszehasonlithatatlanul kenyelmesebb.

aerosmith: az MSR7elmegy egy sima laptop jackkimenetrol, de ott nem fogja magat jol erezni. viszont a sajat aranal dragabb fules erositot is nagyon meghalal.

ha pl modern acid technot akarsz rajta hallgatni, ahhoz nem art erositest is rakni ele, mert (rossz) ertelemben lesz dobozhangja: a tempoja meglesz, de a dinamikajat elveszti.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.