Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

@Zoliee, Gzula[HUN]: köszönöm a segítséget, ha nem fog változni, lehet megkísérlem a módosítást. Egyelőre türelmesen használom (anno a k512 mkII fejpántja is így nyomott, de egy idő után betört/ellazult, csakúgy mint a fülpárnák, és onnantól kezdve nagyon kényelmessé vált (gyári minőségében).

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87702) ribizly válasza Zoliee (#87697) üzenetére


ribizly
veterán

Én is pimpeltem a K7xx-emet anno. Kapott olyan "kötött pulcsit" és utána nem volt gond a kényelemel. Azóta az aktívan használatban lévő fejes kapja meg az öltözetet. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87703) Gzula[HUN] válasza Zoliee (#87700) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A TAD500-ason teljesen szétmálott a fejpánt, ott úgy oldottam meg, hogy a gyári szivacsot még oda tudtam rakni a kettő (a pánból megmaradt valami és a cipzáros fejpánt) közé, úgy elég kényelmes lett. Du. tudok fényképet is csinálni róla. Nem egy "eldobom az agyam" megoldás, de nem tűnik igénytelennek.

Nyilván egy olyan szivacsot is el lehet vele fedni, amit előtte ráragasztottál. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87704) CoroStar86 válasza Xavius (#87685) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Igen a 990 Pro nem volt lapos, de a hangja tetszett, zenére (bár nekem még ahhoz is túl V volt néha). Tapasztalatom szerint, amelyik fejes jó zenére az nem jó filmekre és fordítva Az 560S, ahogy látom, eléggé új modell, elképzelhető, hogy teszek vele egy próbát. Talán teszek még egy próbát a fiókban porosodó Oppo PM3-mal, de annak meg tere nincs sok...

(#87705) Dorien válasza letoltobeze (#87696) üzenetére


Dorien
veterán

Én a Meze 99 Classics-ot is erősen ajánlom, ha van hozzá valami jó cserepárna, pl. Yaxi stPad2 [link] Egyetlen negatívuma így, hogy a tere kicsit szűkös, ellenben olyan markáns mélyekkel operál, hogy az ember nem felejti el egy jó darabig... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87707) Bodz válasza kNG (#87674) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jól gondolod. Bár az én ízlésemnek az Atom is kissé vékony hangú pl a 700-hoz. Inkább Liquid Sparkot vagy hasonlót tennék mellé.
Keverlek valakivel, vagy tényleg te írtad valamelyik topikba, hogy a kifejezetten világos hangzást kedveled?

[ Szerkesztve ]

(#87708) Sinesol válasza letoltobeze (#87696) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, ha a HD600 volt a kedvenc, akkor valami kiegyenlitett, neutralishoz közeli cucc kellene.

Audeze-ből inkabb egy sima LCD2, altalaban azt emlegetik HD600-hoz hasonlo karakternek.
Hifiman-ből elég jó a Sundara, az is egy nagyreszt semleges hang. Sennheiser vonalon mondjuk HD650/660s mindkettő kevesbe shouty mint a HD600 es a mélyek is jobban jelen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#87709) lanszelot válasza lanszelot (#87665) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Csak kérdés: dt770pro 250ohm-t néhol árnyalattal jobbra mondják az M50x -nél.
Csak ott ugye fix a kábel :(
Van valakinek tapasztalata?

(#87710) Sinesol válasza Sinesol (#87708) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk kérdés, hogy tényleg szereted-e a HD600-at, mert amit te hallottál az nem igazán a HD600 rendes hangja, az emlitett Fiio nagyon nagyon messze van a HD600 rendes meghajtásától. Amit az RME-re kötve tapasztaltál, inkább az van közel a valósághoz, eléggé éles, shouty hangja van a HD600-nak, a szerián belül ott van leginkább előtérben a közép, plusz van egy két kisebb peak is, mindezt pedig nem ellensúlyozza a vékony mély.

Szerintem több téren is nagyon erős fejes, viszont nekem is kellemetlen volt a hangja HD650 után. Mondjuk tuti ez is megszokható, mivel jóval erősebb kiemelésekhez is hozzászokik a fül, pl. a DT1990-ben jó nagy magaskiemelés van, mégis rengetegen szeretik, bár ott a jó adag mélykiemelés kicsit mossa az egészet, lehet az is segít. HD600-nál az lehet a nehezítő tényező, hogy pont abban a rangeben irritáló, amire a legérzékenyebbek vagyunk, plusz testesebb mély sincs, ami kicsit maszkolná a magasabb tartományokat.

Am ha most lett kicsit sok a HD600, akkor gondolom korábban valami visszafogottabb hang jött ki belőle, ez alapján lehet a korábban emlitett HD660s lehetne jó választás. Érdekes amugy, hogy a HD600 így viselkedett, sok más gyengén meghajtott fejesnél inkább durvább, karcosabb a hang. Bár lehet azért, mert máshol eltűnik a mély és abból jön a probléma, miközben a HD600-nál alapból nincs erős mély és a rendes meghajtással csak a közepek lesznek erősebbek. Bár ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#87711) Dorien válasza lanszelot (#87709) üzenetére


Dorien
veterán

Alaplapi kártyához ne vegyél DT770 Pro 250 ohm-ot. A 80 ohm-os kellemesebb karakterű és könnyebben hajtható. Ez is plüss párnás, fix 3m egyenes kábeles. Aztán ehhez is kellene majd legalább egy ilyen DAC/AMP: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87712) rTECH válasza ribizly (#87694) üzenetére


rTECH
csendes tag

Inkább újat vásárolnék.

(#87713) moma


moma
őstag

Sziaztok. Van egy - Invotone HD2000 fejhallgatóm és a szivacsról lerohadt a bevonat mindenhol, fejpánt és a füles részek is. Valahogy meglehet még menteni? Lehet valahogy ezeket cserélni rajta, van aki már sikerrel járt ebben?

we all deserve a bit of luck.

(#87714) lanszelot válasza Dorien (#87711) üzenetére


lanszelot
addikt

Tudom már sokadik módosítás, de fentebb írták hogy pc hez is kell erősítő, akkor irtam, hogy akkor vissza az eredeti terv és veszek telefonhoz erősítőt, azért a 250 ohm.
Ez és az M50x eddig a nyerő.
A fix kábel miatt M50x fele hajlok, és ezért kérdeztem, mert ha jobb a hangja a dt770pro nak, akkor fix kábelessel megbarátkozom.

(#87715) kNG válasza Bodz (#87707) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi Bodz! Nem keversz össze senkivel, innen indultunk. A célom az lenne elsősorban, hogy olyan láncom legyen, ami a lehető legkevésbé színez, és a fejhallgató valódi FR-ét szeretném hallani (legyen az világos, vagy sötét karakter). Világos prefenciával indultam, de némi használatot követően a sötét is tetszett (HD 559 - tudom, szörnyű, de sötét tesztelésre bőven jó választás volt). Topping E30, Liquid Spark DAC, SMSL Sanksrit 10th trióból valamelyik megfelelne a célnak, vagy ezek még nem szolgálnák ki az ATOM társaságában a k712 pro-t? Az ATOM egyelőre maradna, DAC cseréjét tervezném idővel.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87716) CoroStar86 válasza Xavius (#87706) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Berendeltem, innentől a lelkeden szárad... :DD

(#87717) Ba cy lus válasza Sinesol (#87710) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt a 'shouty' jelzőt már én is olvastam HD600-ról. Őszintén szólva értetlenül álltam előtte akkor is. Éppen, hogy az van, hogy a HD600 hangja még mindig nem akaródzik igazán odab*szni, mikor várná az ember, van egy laid-back jellege. A HD650-nek még inkább, de ott van a HD600-nál is.

(#87719) Sinesol válasza Ba cy lus (#87717) üzenetére


Sinesol
veterán

A shouty azt jelenti, hogy erősen hangsulyos a közép, magas alja, nem azt, hogy odab.szos. Nagyreszt linearis a HD600, csak kisebb peakek vannak az emlitett tartomanyban, a problema a vekony mely, semleges magas miatt jön szerintem elő, mivel igy relative kiemelt lesz a közép.

[ Szerkesztve ]

(#87720) CoroStar86 válasza Xavius (#87718) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Asus ROG Strix Z370-I Gaming alaplap, 12K-s USB kábel, TEAC UD-301. Szerintem megtettem a magamét. :D Sennheiserrel még sosem próbálkoztam, itt volt az ideje. DT990 Pro-hoz képest hangminősége elvileg jobb, tere közel megegyező, már csak az anyaghasználat a kérdéses...

(#87721) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Beyerdynamic DT 880 32 ohm-os verziót számítógéphez. Játékhoz, filmezéshez, zene hallgatáshoz. Régen már használtam ilyet nagy megelégedéssel, ezért bátorkodtam újra venni.
Bármilyen fejhallgatóm volt eddig azokat nagyjából fél hangerőn elég volt használni, ez viszont 100%-os hangerőn is rettenetesen halk.
Előfordulhat, hogy nem 32ohm-os veriót kaptam (a dobozán 32ohm van, fejhallgatón sehol sem látom feltüntetve)?

Egy Asus ROG Strix B450-F alaplaphoz van csatlakoztatva.

Van bármi amit tudok csinálni erősítő nélkül hogy hangosabb legyen? Windows hangerő, és az összes hangkeverő beállítás maxra fel van húzva.

Ha nincs semmi, akkor mi az a legolcsóbb erősítő kategória ami segítene a hangerő gondomon, és akkor ha már vennék, akkor minőségben is kicsit dobna a dolgokon?

Sajnálom, mert egy régi számítógépemnél simán bírta az alaplapi hangkártya is, ott sem kellett a felénél magasabbra állítani a hangerőt.

Remélem tudtok segíteni! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#87722) alphamooncam válasza Laby (#87721) üzenetére


alphamooncam
őstag

És mi újság a telefonoddal? Van rajta jack kimenet? Hangerő milyen ?

Ha ott elég, akkor erősítőre lesz szükséged, mert az alaplapi nem képes meghajtani.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#87723) Sinesol válasza Laby (#87721) üzenetére


Sinesol
veterán

Erősitesi szintet magasabbra allitottad?
Valószínűleg automatikusan a legalacsonyabbat allitotta be az alacsony impedancia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#87724) Gzula[HUN] válasza rTECH (#87712) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

+1 a HyperX Cloud mellé. Abból az Alpha ugyan drágább, de már cserélhető vezetékes és jobb minőségű a fülpárnája.

#87713moma: Szeirntem túlárazottak a HD2000 párnák. [link] [link] Guglizd ki, hogy az AT párnák jók-e hozzá, azokból nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87725) Ba cy lus válasza Sinesol (#87719) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem itt az elmúlt évek közízlésének változásának vagyunk tanúi, ui. pl. ennek az előzménytopikjában olvasgatva még HD600-ról gyakrabban került elő a mélyközépben kiemelt jelző, mint a vékony mélyű. :) A nyitott AKG-khoz képest (K500, K501, K601, K701, K702) jól érzékelhető (volt) a HD600 többlettudása mélymennyiségben.

[ Szerkesztve ]

(#87727) Laby válasza Sinesol (#87723) üzenetére


Laby
senior tag

+#87722alphamooncam

Köszi a segítséget. Itt a driver-ben nem néztem, valóban itt a legalsó szinten volt. Most felraktam extrémre és egyből megjött a hang. Köszönöm szépen! :)

Egyébként ha már erősítőben kéne gondolkodnom, hogy esetleg jobb hangot kicsikarjak belőle, akkor van ilyen 10-20 ezer forint közötti amivel előrébb lennék az alaplapi hangkártyához képest, vagy annyiért totál felesleges venni bármilyet?

(#87728) Gzula[HUN] válasza Laby (#87727) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Függ az alaplapi minőségétől is. Saját tapasztalatom az, hogy egy olcsóbb is tud jobb lenni egy alaplapinál, de hangerőben lehet, hogy nem annyira lesz ütős. Konrétan a Tempotec Sonata HD-m (sima, nem a pro) hozza a Loxjie D10 hangzásának 90%-át, de hangerőben még annyit se tud, mint az alaplapi (Acer Predator). Mondjuk nincs tőle sokkal lemaradva, de akkor is gyengébb az "ereje".

Használtban lehet már találsz 20 körül jó vételt. De nem akarok offolni, ITT tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87729) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az miért lehet hogy zenében sokkal erősebb egy Philips SHP-2000, mint egy Razer Kraken X?
A Philips-en sokkal teltebbek a hangok(mindenféle hangszínszabályzás nélkül), jobban elhatárolódnak a térben, már amennyire egy szerény fejestől elvárható. A Philips alig volt 5000 ft annó, a Kraken X meg több mint a 3 szorosába került. A Kraken X-et játékra vettem, ott a 7.1 miatt jobban tud érvényesülni, viszont az árkülönbözet közötti különbségből arra lehetne következtetni hogy valamivel zenében is jobban kellene szólnia.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#87730) Sinesol válasza Ba cy lus (#87725) üzenetére


Sinesol
veterán

Enyhen emelt a melyközep ez igaz, viszont csak egy kis sávban, alatta meg szinte el van vagva a hang, nincs az egesznek testessege, plusz eleg gyors, száraz is a mély. Az emlitett AKG-k nyilvan lehetnek vekonyabbak, mivel ott még a kiemelt magas miatt is vekonyabb lehet az összbenyomas.

Amugy valahol elegendő volt a mély, lehet ott pont passzolt az adott zene karaktere es nem jött ki annyira a hianyossag. Viszont az esetek nagy reszeben keves volt, rengeteg mindent hallgattam vele végig es csak néhány dallal volt tényleg jó. Mondjuk mindez a HD650-hez kepest, szal lehet ha előtte hallom, valami vilagosabb, melyben szegenyebb fejeshez kepest, akkor bőven nem lett volna annyira feltűnő.

(#87731) Ba cy lus válasza Sinesol (#87730) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkoriban is voltak Beyerek (DT770, 880, 990), nem csak AKG-k. Csak akkoriban nevén nevezték a dolgokat.

Nagyon könnyű a fülnek ráállnia a mélykiemelt hangzásra, pláne fejhallgatóknál, ahol hiányzik a testtel érzékelés, amit igyekeznek a mélyek kiemelésével pótolni, de ha egy lineáris hangfalhoz, vagy a valósághoz képest visszahallgatja, észlelni fogja, hogy nem úgy érvényesül a közép. Engem ez mindig nagyon zavart fejhallgatóknál, még a K550 közepe sem úgy érvényesül (részben a kiemelt magas, részben a kiemelt mélyközép miatt). Fejhallgatóknál a vintage Beyerek és a HD600 volt az első, aminél azt éreztem, hogy helyére került a középtartomány. Ha a HD600 'shouty' emiatt, a valóság sem kevésbé.
Ezzel együtt ez is nyilván épp úgy egy kompromisszum, de ez azért van, mert maga a fejhallgatózás kompromisszum hangfalhoz, élő hanghoz képest.

A "nem megy le mélyre" meg nagyon sok zenénél nem igazán játszik szerepet. Pl.
50 Hz @ -3 dB a zenék nagy többségére elegendő, pláne ha a fejhallgató egyébként lineáris. Ennél sokkal lényegesebb a mélyek dinamikája.

[ Szerkesztve ]

(#87732) letoltobeze válasza Sinesol (#87708) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi. Ez az Audeze LCD-2 érdekelne. Már rég szívesen meghallgatnék egy Audeze-t. A nomono-n is szinte már csak azt lehet kapni.
Viszont ennek az ára már felette van a fájdalomküszöbömnek.
Szabad ilyet használtan venni?
Mert most látok egyet az egbay-en.

(#87733) Laby válasza Gzula[HUN] (#87728) üzenetére


Laby
senior tag

Rendben, köszi a segítségeket, másik topicban folytatom. :)

(#87734) Sinesol válasza letoltobeze (#87732) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, kb. adott fejestől függ. Nem túl megbizható márka quality control terén, nem csak a gyakran meghaló driverek okoznak gondot, de az is, hogy két teljesen azonos fejesük is képes kétféleképpen szólni, gondolom attól függően, hogy épp hogy sikerül a gyártás, összerakás. Elvileg az utóbbi években javult a minőség, valószínűleg a sok panasz miatt ráfeküdtek a dologra, plusz pozitivum, hogy a terméktámogatásuk elég jó, nem egy esetet hallottam, ahol még garanciaidő lejárta után is ingyen cserélték a meghaló drivert.
Nem tudom milyen állapotú az Ebayes cucc, lehet valaki pont egy garanciális csere után tette fel, hogy addig adja el míg működik, de az is lehet, hogy pont egy évek óta működő, jól összerakott darab, amivel valószínűleg nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#87735) letoltobeze válasza Sinesol (#87734) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Értem, köszi.
14 nap visszaküldési garanciát vállal az eladó rá.
De lehet akkor inkább egy Quad ERA kellene?

(#87736) Exodius válasza letoltobeze (#87735) üzenetére


Exodius
őstag

Inkább a Quad ERA. :)

(#87737) Sinesol válasza letoltobeze (#87735) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, én lehet rizikóznék és az LCD2-re hajtanék, az a 14 nap is egész biztató, de ezt neked kell eldönteni. Amugy melyik modell az Audeze? Én csak egy licites sima LCD2-t látok, arra nincs visszaküldés, a többi szinte mind a classic.

[ Szerkesztve ]

(#87738) Ba cy lus válasza Moonwolf (#87729) üzenetére


Ba cy lus
őstag

viszont az árkülönbözet közötti különbségből arra lehetne következtetni hogy valamivel zenében is jobban kellene szólnia.

Nem igazán "kellene". Ha zenehallgatásra készült fejhallgató lenne, akkor tényleg illenék 3x annyiért jobban is szólnia, de még ott is előfordulnak cifra dolgok, mikor mégsem. Ez persze ízléstől is függ, mit ítél az ember jobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#87739) Sinesol válasza Ba cy lus (#87738) üzenetére


Sinesol
veterán

+1

Elég sok helyen elhangzott már, hogy az ár alig mutat összefüggést a kapott hang minőségével. Bőven vehet az ember drágán is hulladékot, miközben olcsón is találni jó fejeseket. Milyen egyszerű lenne világ, ha csak az árcédulát kellene nézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#87740) CoroStar86 válasza Xavius (#87726) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Nem élményfejest kerestem, filmekre, játékra az analitikus sokkal jobb szerintem a részletezés miatt. Igen a TEAC erősítője nem egy nagy eresztés, máris beüzemelem az X-Szekeres II-t, meg dobok az USB-re egy porosodó AQ JitterBugot. Hátha. :) Egyébként pár éve még nagyon basshead voltam, de egy ideje már inkább a részletek érdekelnek. Hiába, öregszem... :)

[ Szerkesztve ]

(#87741) moma válasza moma (#87713) üzenetére


moma
őstag

Közben eszembe jutott, hogy az Invotone HD2000 az azonos egy másik fejhallgatóval, lehet úgy találnék hozzá pót szivacsot? Nem emlékeztek melyikkel azonos?

Na sikerült megtalálnom Takstar HD2000 és ehhez van is fül szivacsa Alin, bár a fej részhez nem láttam.

Mit gondoltok ez a két fejhallgató tényleg azonos, ha rendelek Takstart az rámegy az invotonera?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#87742) Dorien válasza moma (#87741) üzenetére


Dorien
veterán

Elvileg ugyanaz. A Takstar fényes fekete, az Invotone matt, tudtommal minden más azonos.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87743) moma válasza Dorien (#87742) üzenetére


moma
őstag

Nagyon köszönöm! Meg is rendeletem!
(amúgy lehet kína sok szempontból nem ökő, de ilyen szempontból, hogy gyártanak ilyen pót cuccokat és postázzák világszerte, azért egy csomó cucc kidobását megelőzik)

we all deserve a bit of luck.

(#87744) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

HyperX fülesemhez tartozó 3.5 jack elosztóm halt meg.
1 anya, 2 apa, utóbbinál egyik a mikrofon kimenet.

Legtöbb helyen 20 centis hosszúságú ez az elosztó, nem tudtok egy helyet, ahol lehet kapni esetleg hosszabbat is?

Amazonon találtam eredeti kábelt, nagyjából 8 ezret kellene érte fizetnem, de ezen kívül csak rövideket találtam itthoni webshopokban.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#87745) Bodz válasza Kube (#87744) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tonnaszámra van Alin. Pl.

(#87746) letoltobeze válasza Sinesol (#87737) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Mert ez eBay.at, nem de.
A képek alapján nagyon egyben van, és bár látszik hogy használt (ez ebben az esetben szerintem még jó is) de elég örök darabnak néz ki. Tetszik az anyaghasználat, kialakítás. Majd ha megjött írok róla véleményt. [kép]

(#87748) #01758976


#01758976
törölt tag

Háj.

Meze 99C-n már szétmállott a párna, már a szivacsból is hiányzott. Gyorsba utánolvastam mi az esetleges ajánlott. És meg jött a Yaxi nekem is, tényleg jó, hangra is és nem mellesleg kényelmesebb mint az első generációs gyári párna, a másodiknál is. ThX Dorien, ez jó biznisz volt.

(#87749) Kube válasza Bodz (#87745) üzenetére


Kube
senior tag

Itthoni boltokat néztem a gyorsaság miatt.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#87750) aerosmith válasza #01758976 (#87748) üzenetére


aerosmith
őstag

hangja változott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.