Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tudom van topik dac-ra de ott nem nagyon írogatnak most én meg valami gyorsabb segítséget szeretnék esetleg privátban valami hozzáértőtől mert fingom sincs a dac témáról találtam a hardver aprót böngészve egy kettőt egy aránylag jó árban lévőt is egy Creative SoundBlaster E1 külső DAC-ot és fingom nincs róla az mit tud meg a többiről sem nagyon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87902) Dorien válasza Pityu. (#87895) üzenetére


Dorien
veterán

Azért egy ilyen kellene neki legalább: [link]

kurucz24: Van aprón egy Meze 99 Noir. Ugyanaz, mint a 99 Classics, csak fekete betétekkel és sötétebb a fa. Ehhez egy Yaxi stPad2 párna és csodás hangot és kényelmet kapsz zárt kivitelben...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87903) Pityu. válasza Dorien (#87902) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó lenne itthon is találni valamit akár használtan is mert nincs kedvem kintről rendelgetni,viszont hülye vagyok a dac dologhoz kicsit már bánom,hogy bele kezdtem ebbe a fejhallgató dologba.

Esetleg ez? Fiio E10K Olympus 2 DAC+AMP boltban 30EFt de találtam használtan 18EFt-ért

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87904) gretzky77 válasza Pityu. (#87903) üzenetére


gretzky77
veterán

Én egy ibasso dc03-on gondolkodom most, az 20e a Muzix-nál!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87905) Dorien válasza Pityu. (#87903) üzenetére


Dorien
veterán

Az E10K is elég erős. Van rajta high gain és bass boost kapcsoló. Utóbbival tudsz emelni a mélyeken, ha kevésnek érzed.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87906) Pityu. válasza Dorien (#87905) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És használtan is megérheti mert így kb 12EFt-al lenne kevesebb mint az új a használt az másfél éves.És amúgy nem szívná nagyon a telefont ha pl arra dugnám rá?Mert azt látom usb-n keresztül kapja a töltést.

#gretzky77

Én már kicsit eltévedtem ebben a témában ilyenkor szoktam hibázni mindig mert elkezdek kapkodni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87907) wexford881


wexford881
csendes tag

Na megrendeltem. Azt írják péntekre itt lesz. Ha majd megérkezik beszólok ide, hogy milyen.

(#87908) Dorien válasza Pityu. (#87906) üzenetére


Dorien
veterán

Persze, használtan vedd.
Az E10K-t laptophoz / PC-hez tervezték, saját akksija nincs. Hogy telefonról működik-e vagy sem és mennyire meríti, annak neked kell utánajárnod...

Telefonhoz itt ez az olcsó Creative SB E1: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87909) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87906) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy "sima" USB DAC-al lehet, hogy nem járnál jól (a Lewitz-hez). Nekem pl. van egy Tempotec Sonata HD-m, ami jóval szebb hangot állít elő, mint az alaplapi, de hangerőre kevesebbet ad. Könnyebben meghajtható fejhallgatókoz viszont alaplapinál jobb.
Ha valami előrelépést akarsz, akkor kell erősítő, vagy egy egybeépített DAC-AMP. Pár hete volt 16ezerért egy Loxjie D10, az jó lett volna neked, de gyakorlatilag órák alatt elvitték az apróról. E10K szokott időnként lenni még ilyen 15-20ezerért. Legyél türelmes, inkább várd ki, hogy valami jó legyen jó áron a hardveraprón.

(Más. Délutáni msi H991 "teszt".)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87910) Ba cy lus válasza Pityu. (#87901) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Neked nem feltétlen DAC kell, inkább fejhallgató erősítő. Sokszor összemosódik a kettő a ph-s topikokban, mert egybeépítik őket. Egyébként létezik olyan dac is, amiben nincs fejhallgató erősítő, azzal jelen helyzetben (hangerő probléma) nem sokra mennél.

Van fent egy Presenter 3 hardveraprón, én arra csapnék le. Erről annyit érdemes tudni, hogy bkercso által tervezett erősítő, jó ár-érték aránnyal, ennek opampokkal könnyedén, forrasztás nélkül is hangolható a hangzása, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#87911) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87909) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Pont ezt írtam,nem figyeltél?Fiio E10K Olympus 2 DAC+AMP 1,5 éves 18EFt.Akkor ezt érdemes megvenni?

# Ba cy lus

És amit itt fentebb írtam az nem jó?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87912) TTomax


TTomax
nagyúr

A héten nekem is megjön a Lewitz HP8500,kíváncsi vagyok a sennheiser GSX1000 mit tud majd vele kezdeni,elvileg a spec alapján 150Ohmig bírnia kellene...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#87913) Dorien válasza Pityu. (#87911) üzenetére


Dorien
veterán

Itt meg van E10K 13.500Ft-ért: :) [link]
PC / laptop mellé én ezt venném, de telefonhoz az E1-et. Egész erősnek írják azt is és annak saját akksija van.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87914) gretzky77 válasza Ba cy lus (#87910) üzenetére


gretzky77
veterán

Ha adott egy telefon, iletve egy Final Sonorous II fejes akkor szted nekem mi kellene, hogy szebb hangot érjek el, hangerővel nincs probléma!? Köszi

Dorien : telefonhoz miért inkább az E1! Pont ránéztem az előbb!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87915) Ba cy lus válasza Pityu. (#87911) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, olyanról inkább nem nyilatkozom, amit személyesen nem próbáltam. :)


#87914 gretzky77:

Minden ilyen komolyabb fejhallgató szinte könyörög DAC-ért és fejhallgató erősítőért is (lehet egyben is), telefonról hajtva ezek a tudásuknak a töredékét mutatják. Akkor is, ha hangerőben egyébként elég.

[ Szerkesztve ]

(#87916) Pityu. válasza Dorien (#87913) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Basszus ezt nem találtam pedig átnéztem mindent és az az E1-es ha lemerül az akksija utána pl mondjuk laptopról vagy pc-ről megy? Hogyan találom meg azt az E1-et meg azon is lehet esetleg basszust állítani?Mert az első verzió lenne szimpatikus csak akkor a telefon ki van lőve mint hangforrás.Vagy tartsam meg az sl150-et is?De az meg milyen két fejhallgató,mert az telefonról nagyon szuper meg az összes többi hangforrásról is csak kicsit az anyaga nem olyan profi meg az összeszerelés mint a lewitz meg a lewitz benyeli a füleimet nem nyom ha szemüveg van rajtam ellentétben az sl150-el

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87917) gretzky77 válasza Ba cy lus (#87915) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem oly rég LG V50-et használtam, abban ugye volt egy quad dac ( tudom itt nektek az nem az a kategória) de azt szerettem nagyon, jelentősen másképp, jobban szólt vele a Final, valami hasonlót szeretnék egy kompakt eszköz révén! A Final ugye csak 16 ohm tehát konnyen hajtható!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87918) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87911) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem nem volt, de Doriennek igen. 13500.-ért szerintem jó vétel, ennyiért simán eladod akkor is, ha nem jön be. Szintén ő tudná megmondani, hogy a driver ugyanaz-e benne, mint a "nyitott tesójában". Annak a melegebb hangú DAC-ok jól álltak, azokkal nem volt karcos magas kiemelés sem ellentétben az alaplapival.

#87916Pityu.: Szerintem addig tartsd meg, míg ki nem próbáltad az új DAC/AMP-al. Lehet pont at SL150 hangja fog megtáltosodni, amire szerintem van is esély.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87919) Ba cy lus válasza gretzky77 (#87917) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem hajtható könnyen: [link] .

(#87920) gretzky77 válasza Ba cy lus (#87919) üzenetére


gretzky77
veterán

Ó, akkor ezt rosszul tudtam! Pedig csomó helyen azt szokták mondani, hogy a kis impedancia miatt könnyen hajtható, de akkor ez fals infó! Köszi, már megérte kérdezni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87921) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87918) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most az a baj két tűz közzé tettem magam az sl150-nek a hangja tetszik a lewitznek meg minden mása összeszerelési minőség,kinézet,kényelem,könnyedség,meg nem nyomja szemüveggel a fülemet,meg nem nyiszorog mint néha az sl150 meg törés biztosabbnak látom,anyagok is tök jók a lewitzen.Csak ahogy írtam a hangja érezném,hogy ott vannak a mélyek csak halk meg kicsit vékonyabbnak érzem a hangját de akkor ez a 60ohm miatt lenne?Annyi zenét meg nem hallgatok,hogy két fejhallgatóm legyen mert van hangfalam is a gépen és azt hallgatom többször,meg van,hogy telefonról szoktam hallgatni a fejhallgatót.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87922) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!
Az AKG K550 MkIII és az Audio-Technica ATH-MSR7 közötti hangzásbeli különbségekre lennék kiváncsi. Az AKG-t ismerem, az AT-ről olvasottak alapján eléggé hasonlók...

(#87923) Pityu. válasza Dorien (#87913) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mennyit jelenthez az a plusz basszus kiemelés?Fentebb ajánlottak egy presenter 3-mast az a hangerőn kívül minden mást is erősíthet vajon?De ahogy látom telefonra az sem dugható.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87924) Dorien válasza gretzky77 (#87920) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogynem hajtható könnyen a Final II. :)
16 ohm impedancia + 105dB érzékenység
Ordít bármiről és dinamikus is. Ettől függetlenül meghálálja a komolyabb DAC-ot és erősítőt, skálázódik a hangja.

Pityu: Telefonhoz az E1-et vedd. 8e Ft, nagyon nem tudsz vele mellé lőni.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87925) gretzky77 válasza Dorien (#87924) üzenetére


gretzky77
veterán

Akkor nekem is inkább E1-et ajánlanád? Vagy esetleg iBasso DC?
Köszi

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87926) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ezt jól el basztam addig agyaltam míg nem elvitték az FiiO E10K OLYMPUS 2 DAC-ot

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87927) kurucz24 válasza Dorien (#87902) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi, most épp jegelve van, de jónak tűnik.

(#87928) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Találtam egy ilyet iBasso DC01 elég jókat írt róla egy hozzártő fickó főként telefonra való gondoltam lehet ez jó lenne de a francot nem ,hogy számítógéphez átalakító kéne ha menne róla de még a jack csatlakozó is csak 2,5mm rajta :O

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87929) gretzky77 válasza Pityu. (#87928) üzenetére


gretzky77
veterán

Basszus ezt néztem én is, de átsiklottam a 2,5 mm felett!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87930) Pityu. válasza gretzky77 (#87929) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg már tanácstalan vagyok hülye vagyok az egészhez meg kevert az is,hogy nem csak pc ről használnám hanem telefonról is ebben meg nincs beépített aksi szóval nem tudom mennyire szívná a telefon aksiját mert ugye 60ohm-hoz biztos jó kis áram ellátás kell.nagyon tetszik a lewitz fejhallgató de csak így simán nem hozza azt amit az sl150.Szóval már nem tudom mit vegyek.Biztos van amúgy valami átalakító 2,5mm ről 3,5mm jackra.Na meg az is kérdés hangosabb lenne e a lewitz tőle.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87931) Kaci84 válasza Gzula[HUN] (#87878) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi a segítséget. Ilyen 2,5-3,5 kábelt itthon hol lehet venni? A VGA-k USB-C csatijára lehet csatlakozni átalakítóval?

Sajnos a másik csoport ami ajánlottál inkább arról szól, hogy egymás hátát veregetik ki mit látott mennyiért vett és az mennyire fantasztikus. :((

(#87932) Zoliee válasza Pityu. (#87930) üzenetére


Zoliee
senior tag

Olyan átalakító nincs, mivel az egyik szimmetrikus, a másik meg aszimmetrikus megoldás.
Magyarán rövidre zárnád vele az erősítőt.

(#87933) gretzky77 válasza Pityu. (#87928) üzenetére


gretzky77
veterán

Ebből viszont van DC03-as a Muzix oldalán, az 3,5mm-es és 20e!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#87934) Pityu. válasza gretzky77 (#87929) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt skubizd csak IBASSO DC03
Gondolom ugyan azt tudja mint a 01,03 csak 3,5 jack
Na későn láttam meg,hogy írtál :) ugyan azt tudhatja nem,mint a másik kettő?
Viszont nekem így is kéne átalakító pc-hez
Meg kérdés ez növeli e a hangerőt a lewitzen

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87935) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87928) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Zoleenak igaza van. Az iBasso DC01-et felejtsd el, az nem a Te fejhallgatóidhoz való. A DC03-as viszont most jelent meg nemrég, az talán a 02-es helyett jött ki. De ne akarjuk szét offolni a topicot.
#87934Pityu. Ezért kellene "a másik" topikban kérdezősködni, mert ott több esély van arra, hogy valamelyik iBasso-val rendelkeznek. Lehetne tőlük kérdezni.

Azért kicsit forgatom benned a kést azzal, hogy ha egy OneOdio Studio Pro 50-et vettél volna, akkor lenne egy könnyen hajtható alaplapira optimalizált kényelmes over ear fejhallgatód sok méllyel ;] Kár, hogy nem volt szó róla :P

#87931Kaci84: Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert fogalmam sincs. Én minden ilyen szutykot Kínából rendelek. A fejhallgatóim zöme meg vagy alapban cserélhető kábelesek 3,5-es dugóval, de nem bajonettzárral, vagy olyanra alakítom át. A linkelt kábel egy mikrofonos, ami a gyári helyett "csere szabatos", és alapban tudod használni vele mondjuk egy telefonnal. Nem 6,3mm-es a "másik" vége.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87936) Kaci84 válasza Gzula[HUN] (#87935) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem. Viszont nem tudom, hogy a kábelek mennyire szólnak bele a minőségbe. Erősítős topikba írják, hogy igencsak meg kell válogatni a kábeleket. Gyári Sennhesiert vettem bele 5-ért itthon, szóval árban jó lenne nekem ez. Persze az még 6,3 volt. 3,5 nem találok. Illetve igen mikrofonost 9-ért. Na az már sok. Akkor már hozzáteszek és veszek olyan erősítőt vagy kártyát amin eleve van 6,3 és téma letudva. hmmm

Mondjuk nem értem. Itt a topikokba se értnek igazán a dolgokhoz vagy csak derogál amatöröket oktatni? Amott 2x is írtam, de semmi itt is csak te írtál.
Pedig csak annyi lenne a lényeg egyenlőre, hogy egy 50e-res fejeshez milyen háttér kell, hogy ne fogja vissza. Kábel hangkártya, erősítő stb.

[ Szerkesztve ]

(#87937) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87935) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Magas nekem ez a jól meg nehezen hajtható fejhallgató dolog dobálom kifelé a pénzt ha úgy nézzük közben fogom a fejem,hogy már megint a lewitzet meg lehet vissza sem lehet küldeni mert azt mondják drága lenne az elállás a szállítás miatt az sl150 meg nem kell senkinek sem szóval kb két szék közül a földre estem,egy megoldás van még az erősítő dolog de ugye arról sincs fingom se,de majd akkor megkérdezem a másik topikban ha kapok választ egyáltalán.Most totál elkeseredett vagyok. Oneodio meg messze van kínában meg akkor már minden pénzem fejhallgatóra költeném és ennyire nagy felhasználó nem vagyok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87938) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Került fel még egy Elear. Ez kisért engem. Elég rég már ugyan, de hallottam hd800-zat. Ahhoz képest milyen?

Final III-mat imádom, de csak akkor használom, amikor komolyabban leülök zenét hallgatni, az meg kb havonta egyszer van :DDD . Kéne valami nagyon jó nyitott is, hátha az rávenne a gyakrabb zenehallgatsásra.

(#87939) PofaJenö válasza Kaci84 (#87936) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Én ezt vettem a momentum 2 höz
[link]
;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#87940) nbencee válasza Pityu. (#87937) üzenetére


nbencee
tag

Szerintem túlbonyolítod már ezt az egészet, mivel onnan indultál, hogy nem vagy nagy zenehallgató, stb. és 5000Ft-ot szánsz a fejhallgatóra. Én így semmiképp sem ajánlom, hogy 20-25K-t költs fejhallgató erősítőkre. Ha nem vagy megelégedve a Lewitz-zel add el itt, vagy jófogáson, stb. vagy küldd vissza, muzikeren januárig van lehetőség visszaküldened, és válassz helyette az összefoglalóból egy mélytúlsúlyos (ha jól olvastam ezt szeretnéd) és könnyen hajtható fejest, ami tökéletesen jó lesz alaplapi ill. mobilos hangkártyával. (kb. az összes superlux, amiknél ott van hogy könnyen hajtható..)

(#87941) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87937) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Megerősítem nbencee kolléga álláspontját. Valószínűleg egyébként pont annak a hangzása lenne szebb még jobban az erősítővel, amelyik fejesnek már most is jobban tetszik a hangja.
Egyébként volt még egy eladó Soul a tiedén kívül az aprón, az 5ezerért volt fent, és most már nem látom, ha ez információ.
A Lewitzet lehet, hogy könnyebben el tudod majd adni, mert jobban ismert. De nem akkor, amikor akciós az ára, hanem amikor 14.900.- lesz megint.

#87936Kaci84: Az szokott lenni a fő irány (legalább is úgy emléXem), hogy célszerű nagyjából annyit költeni a forrásra, mint amennyit szánsz fejhallgatóra. Nálam ez nagyából úgy néz ki, hogy durván 32ezer volt a Loxjie D10, és 43ezer az X2HR. (A többi fejhallgató vagy olcsóbb volt, vagy ajándék, vagy rossz és megbütyköltem, stb.). Tervben van még egy Loxjie D30, de utána én meg fogok állni vsz. DAC/AMP ügyben. Nyitott fejhallgatóban se keresek mást, nagyon eltaláltam az X2HR-t. Egy zárt fejesre még lehet, hogy később költeni fogok, de nincs tervben.
Én nem fogok 16ezret költeni egy tápra, vezetékre meg jó nekem az "átlag" minőség is. Én egyszerűen nem hallom ki, milyen különbség van egy réz meg egy ezüstözött kábel között. Lehet, hogy van valaki, lehet, hogy bemeséli magának. Nem tudom, nem is érdekel. Nekem kell (neked kell), hogy teszten. Nem a szomszédnak veszem. (Úgyse látja.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87942) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87941) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval azt mondod ha a lewitz nehezen hajtható akkor erősítővel se várhatnék nagyon sokkal többet?Az a legrosszabb,hogy pedig annyira tetszik nagyon szép meg jó kialakítás meg nem tűnik olcsónak sem olyan minőséginek.Isten igazán én most a mobiltelefonos részen akadtam ki a legjobban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87943) nbencee válasza Pityu. (#87942) üzenetére


nbencee
tag

Megfelelő erősítéssel jóval többet is várhatsz tőle.

(#87944) Pityu. válasza nbencee (#87943) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a nagy bajom még,hogy nem sok fejhallgatót próbáltam így mindent az sl150 hangzásához hasonlítanék ha minimum azt hozná a lewitz vagy bármelyik akkor már simán jobb lenne,a telefonról használatos dolog az meg már más tészta,ugye az a kényelem végett,hogy ha fekszek az ágyba bár van laptopom is de azt se mindig használom leginkább a pc-t meg a telefont használom.Meg most Gzula[HUN] nál olvastam,hogy a laptopja nem ismerte fel az usb dacot nekem pl 10 éves laptopom van bár néztem az IBASSO DC03 -nak drivere is van meg hangerő szabályzó szoftvere is gépre is meg telefonra,meg van valami drivere a Fiio E10K Olympus 2 nek is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87945) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#87944) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sokkal szebb tud lenni a hangzás, de csodát ne várj tőle. Basshead nem lesz belőle, ha eddig se volt. (Persze, majd megkapom, hogy a 200ezres akármilyen AMP ilyen meg olyan mélyeket csinált valamelyik nyitott AKG-ben.)

Konkrét leszek, hogy el tudd képzelni. Alaplapi hangkártya tök jól párosult az Audio-Technica TAD-500-asomhoz (nagyjából úgy kell elképzelni a hangját, mint egy M40X kicsit nagyobb térrel. 6 éve megvan, 4 évig napi szinten órákig volt a fejemen). Maga a jel, amit az alaplap leadott, erős V volt gamer laptopként. Viszont, ha ráraktam egy zárt fejhallgatót, akkor csak a dobhártyám verte ezerrel, magas hang meg vagy nem volt, vagy annyi, hogy kaparta a fülem.
A Sonata és a Loxjie is rendbe rakta ezeket, a kaparó magasak eltűntek, a mélyek is kiegyenlítettebbek lettek. Ehhez a hangzáshoz kerestem mély orientált fejhallgatókat, amik passzolhatnak hozzá.

Toshiba volt a régi laptom, ha ez infó. Egyébként a Sonata HD ár/érték arányában nagyon jó, könnyen hajtható fejeshez.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87946) Dorien válasza gretzky77 (#87925) üzenetére


Dorien
veterán

Final Sonorous II fejeshez azért szerintem valami komolyabb cuccot vegyél az E1-nél. ;) Az egy 100e Ft feletti fejhallgató, csak az itthoni használtpiaci ára nyomott, mert egyszerűen nem ismerik a márkát.

Pityu: Neked valami Férfiak klubjába kéne járnod (keress rá), mert ennyi siránkozást már rég hallottam itt a topikban... [link]

Ott van a 8e Ft-os Creative SB E1, amit telefonnal is tudsz használni, aztán utána eladod azt a fejest, amelyik kevésbé tetszik, vele, kész.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87947) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#87945) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én hallom a basszust a lewitzbe csak mégis a hangja kicsit vékonyabb lehet a halkság meg ilyesmi,egyébként a Fiio E10K Olympus 2 DAC+AMP fejhallgató erősítőn azért lenne a basszus ki be kapcsoló,hogy rá toljon még egy kicsit nem?Az sl150 basshead fejhallgató?

#Dorien

Sajnos ilyen vagyok ha valamibe bele ásom magam és elkezdek kapkodni,később lenyugszok csak ugye van még lelki gondom is szóval ezért parázok túl mindent.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87948) Pityu. válasza Dorien (#87946) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És a Creative SB E1 nem gagyi az IBASSO DC03 meg az Fiio E10K Olympus 2 -höz képest?Meg a creative is növeli a hangerőt?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87949) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Megtaláltam egyébként a lewitz másik változatát,lehet erről másolták vagy ugyan az csak átcimkézve ISK MDH8500
Azt írja ütős basszust tud és tiszta hangokat

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#87950) wexford881 válasza Pityu. (#87949) üzenetére


wexford881
csendes tag

Igen ez tök ugyan az, amúgy meg ez az eredeti, a lewitz csak az átcimkézett darab. Például az én Omnitronic SHP-600-asom is valójában az iSK HF2010 átcimkézett változata, az LD Systems HP700-asom meg a Takstar HD2000 átcimkézett változata. És még sok ilyen van pl. a HyperX Cloud, CM MH751 stb.
"Azt írja ütős basszust tud és tiszta hangokat"
Ja ezt kb mindenhova ezt jrják, az utolsó 1 dolláros fülestől a high end-ig mindenhez. Nyilván az a céljuk hogy eladják.
Én azt imádom amikor AliExpresss-en a nyitott fejesekhez is oda írják hogy "Noise Canceling".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.