Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) RedCactus válasza Dorien (#86550) üzenetére


RedCactus
senior tag

Meg is van! Nagyon köszönöm!

(#86552) Sveppir


Sveppir
csendes tag

Sziasztok, valakinek van tapasztalata, arról hogy a sennheiser 58x-nek nagyobb e szélességben a fülpárnája mint a hd 600-nak?
Felpróbáltam egy hd 600-at és nem volt kényelmes nekem, de ha más az 58x akkor olyat veszek.

(#86553) Dorien válasza Sveppir (#86552) üzenetére


Dorien
veterán

Sennheiser HD580, 58X, 6XX, 600, 650, 660s - ezek tudtommal méretazonosak, leszámítva a kábeleiket.

AKG K701, K702, K712, K7XX, Q701 - ezeknek vannak hatalmas fülpárnáik. A "house sound" nyilván más.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86554) UserX válasza UserX (#86547) üzenetére


UserX
őstag

Szóval leegyszerűsítve: Sennheiserből van-e ajánlott kategória az alsó szegmensben?

(#86555) ribizly válasza Dorien (#86553) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. A 660S-nél variáltak valamit. Inkább az a kérdés, hogy a fülpárna vagy a szorítóerő volt e a probléma.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86556) Dorien válasza UserX (#86554) üzenetére


Dorien
veterán

Részemről nincs. Viszont ki kellene töltened az összefoglalóban lévő kérdőívet, ha nem vagy elégedett az ajánlásaimmal. Hadd ne puffogtassak vaktában, hogy mire is van szükséged... Köszi! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86557) Sinesol válasza UserX (#86554) üzenetére


Sinesol
veterán

Az új 560S-t igen jonak mondjak a legtöbb helyen. Hangban elvileg kevesbe meleg mint a 6-os csalad, budget 660s-nek is nevezték valahol. Nagy plusz, hogy a döntött driver miatt vegre van relative nagy tér is.

[ Szerkesztve ]

(#86558) s4tch válasza Sinesol (#86557) üzenetére


s4tch
veterán

Az belefér a 40-50 ezres keretbe?

[ Szerkesztve ]

(#86559) Sinesol válasza s4tch (#86558) üzenetére


Sinesol
veterán

Fogalmam nincs most epp mennyibe kerül, de nem is vonatkozott erre a kerdes. Arra a kerdesre valaszoltam, hogy van-e ajanlott alsobb kategorias Sennheiser, nem tudom ennek mely resze nem vilagos.

[ Szerkesztve ]

(#86560) Dave™ válasza Sinesol (#86557) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért gondolod, hogy bármi köze van a döntött drivernek a térhez? A K612-ben nincs döntve, és elég nagy, az R70x-ben döntve van, és nagyon kicsit a tere. Vagy ott van az AD700, aminek hatalmas tere van, meg az AD2000, aminek szinte semmi. Mindkettő döntött.

(#86561) Gzula[HUN] válasza UserX (#86554) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem se kellene egyik se, de valami ilyesmi vonalon indulnék el, ha muszály volna.

(#86559) Sinesol: Visszautalt a saját korábbi hozzászólására, abban volt benne a keret.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86562) Sinesol válasza Dave™ (#86560) üzenetére


Sinesol
veterán

Ki mondta, hogy kizárólag a döntött drivernek van köze a térhez? Jelen esetben erre vezetik vissza a nagyobb teret, csak ennek adtam hangot, nem egy általános, mindenre kiterjedő megállapitás volt. Mindegy, gondolom csak az utóbbi időben jellemző szokasos kicsinyes provokálás, látom rögtön 3-an is ugrottak, ahogy meglátták a nickemet. :D

Gzula[HUN]: Láttam, de nem arra válaszoltam, hanem a konkrét feltett kérdésre. Amúgysem fix a legtöbb esetben a keret, el tudja dönteni esetleg megéri e kicsit bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#86563) Adirotor


Adirotor
tag

Sziasztok!
Baratnomnek keresnék fejhallgatót.

1. Főleg utcán ,tömegközlekedésen de otthon is
2. Zenehallgatás: dubstep, psytrance, dnb, electro, synthwave, neha egy kis pop
3.20.000ft
4. Új
5. Circumaural
6. Zárt
7. Ezekhez a zenékhez kell a mély, de azert meg lehessen hallgatni vmi chillesebbet is.
Viszont ami még fontos lenne, hogy a kábel ne legyen 1.5 méternél hosszabb.
8. Magyarországon
9. Pár éves huawei telefon (markat nem tudok)
+1 a kinezet és az itteni ajanlas alapján ezek fogtak meg elso blikkre : creative aurvana live, pioneer se-ms5t, lewitz hp8500, invotone hd2000 (itt 2m a kabel, nem tudom lehet e cserelni)

Elore is koszonom:)

(#86564) Dorien válasza Adirotor (#86563) üzenetére


Dorien
veterán

A Pioneer SE-MS5T jól szigetel, kényelmes, rövid kábelű és szerintem utcán sem feltűnő. Ráadásul 4 féle színben kapható. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86565) koshmar


koshmar
őstag

Sziasztok!

1. (kizárólag) otthon
2. zenehallgatás (rock, mindenféle metal, szóval mély kéne :D)
3. 25 ezer
4. új
5. circumaural (egy Superlux HD 681 EVO volt eddig, és kényelmesebbnek tünik egy a nagy párnás dolog)
6. igazából mindegy, ha ti azt írjátok, hogy a nyitott jobban szól, akkor legyen az
7. brutális mélyeket
8. inkább itthonról
9. integrált hangkártya (laptop)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#86566) Greg204538 válasza koshmar (#86565) üzenetére


Greg204538
tag

Creative Aurvana Live! a mélyek miatt egy ajánlásnak jó.

(#86567) s4tch válasza koshmar (#86565) üzenetére


s4tch
veterán

CAL! részemről is ajánlott, ha kell a vaskos mély.

Illetve Gzula[HUN] kolléga szokott javasolni egy OneOdio fejest hasonló igényekhez. Részletes leírásért olvasd vissza a kapcsolódó posztjait.

[ Szerkesztve ]

(#86568) Adirotor válasza Dorien (#86564) üzenetére


Adirotor
tag

Koszonom
Egyebkent ez a oneodio pro 50 amit lattam meg ez circumaural? Es a kabelhossza mennyi? Elore is koszi:)

(#86569) Gzula[HUN] válasza Adirotor (#86568) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem teljesen keríti körbe a füled, de kényelmes, memóriahabos szivacs van benne. Én eladáskor megtartottam a párnáját és egy Sonyra raktam rá. 2 vezetéket kapsz hozzá, egy fekete színű mikrofonosat, az kb. 120centi, meg egy nagyjából akkora "telefonzsinórosat". (Fejből nem mondom meg a méreteket, nagyjából ekkorák.) De olyan vezetéket veszel hozzá, amilyet akarsz. Egyik kagylón szabvány 6,3-as dugalj van, a másikon meg 3,5-es.
De ha nem jön be a gyári párna nyáron, akármilyen másik 95mm-es textil vagy hibrid párnát rakhatsz fel helyette, pár másodperc a csere.

Utcára én inkább MS5T-t vennék fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86570) sanyi32


sanyi32
tag

sziasztok!

Ha valakit érdekelne egy vélemény az Austrian Audio Hi-X55-ről akkor pár nap múlva tudok vele szolgálni. Ma jött meg úgyhogy kell egy kis idő. De eddig egészen kellemesnek tűnik.

(#86571) contaxg válasza sanyi32 (#86570) üzenetére


contaxg
veterán

Engem érdekel és azt is írd majd meg lécci, hogy miről hallgattad meg. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86572) Ba cy lus válasza Dave™ (#86560) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Elvileg annyi köze kéne legyen a döntött drivernek a térhez, hogy azzal "hangfalasabb" jellegűnek kéne lennie ahhoz képest, mintha minden más ugyanaz, de nem döntött. :)

Amúgy üdv mindenkinek! :))

(#86573) alphamooncam válasza Ba cy lus (#86572) üzenetére


alphamooncam
őstag

Örülök hogy itt vagy !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#86574) Ba cy lus válasza alphamooncam (#86573) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Köszönöm. :R Majd próbálom úgy csinálni, hogy állandósuljon is ez az öröm. :P :DDD

(#86575) aerosmith


aerosmith
őstag

MASSDROP X MEZE 99 NOIR ez mi? Classic vagy valami más?

(#86576) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#86572) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Üdv! Komolyan, már hiányoztál. :))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86577) Dave™ válasza Ba cy lus (#86572) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem semmi köze hozzá. Eleve a hangdobozokat sem egyformán szokás pozicionálni, van aki forgat, van aki nem, rengeteg mindentől függ. Az AT fejesei szinte egytől egyik döntöttek, ehhez képest teljesen más egy AD700, egy AD2000 vagy R70x. A nagy tér tapasztalataim szerint három dologból tud összejönni: párna, frekvenciamenet és a kialakítás (mennyire és hogyan nyitott). A driver bedöntése abban tud segíteni (elméletben), hogy az "egyenesen terjedő" (biztosan van szebb kifejezés is) magas hangok közvetlenebbek legyenek. Nem ettől lesz jó vagy rossz egy fejhallgató tere (vagy más jellemzője).

(#86578) Ba cy lus válasza Dave™ (#86577) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kérdés, mit értettél hangdobozos tér alatt. Nálam a hangdobozos tér olyan, ami előttem játszódik, nincs oldalirányba széthúzva, van rendes mélysége.
Ha döntik a drivert, az elvileg ebbe az irányba jelentene elmozdulást, hiszen a hangdoboz normálisan sosincs úgy beforgatva, mint egy tipikus fejhallgató drivere. A hangdobozos tér ebből is adódik az áthallás mellett.
Fejhallgatónál persze csomó más tényezőtől is függ a tér.

A hangdoboz fülre ráfordítása szerintem nem annyira kérdés, mert "egyenesen" csak lesugározza rendesen a teljes frekitartományát a magashangszóró, de elforgatva már nem biztos. Dómsugárzók elég érzékenyek a forgatásra. Ha idegesítő a magas, lehet ezzel játszadozni ízlés szerint, de "a gyári" hangzása egy hangdoboznak (hangszórónak) az lesz, mikor "ráforgatom" a fülre, pontosabban a hallójáratba/mikrofonba érkező hang a dobozból merőlegesen indul ki. Hiszen így szokás mérni, hangolni a dobozokat.

(#86576) Gzula[HUN]:

Pedig, ahogy elnézem, ment nélkülem is a szekér, Sinesol kolléga továbbra is színt vitt a fejhallgatós topikokba, mentek a szokásos viták. :D

[ Szerkesztve ]

(#86579) koshmar


koshmar
őstag

Greg204538 & s4tch: Köszönöm!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#86580) Adirotor válasza Gzula[HUN] (#86569) üzenetére


Adirotor
tag

köszönöm szépen :)

(#86581) Dave™ válasza Ba cy lus (#86578) üzenetére


Dave™
nagyúr

A hangdobozokat végtelen variációban tudod elhelyezni, meg még ott a szobaakusztika is, érteni vélem mire gondolsz, de ez nem egzakt dolog szerintem. A bedöntött driverrel közvetlenebb magas hangokat kapsz az egészen biztos, de hogy ez valóságosabb lenne-e abban nem vagyok biztos. Ha az élő zenéből indulunk ki, ott sem ez történik szerintem. Természetes hangú, színezetlen fejhallgatót döntött driverrel még nem hallottam, de lehet létezik. Ezt kb. mindenki egyszerűen ki tudja próbálni egy feltekert fél papír zsebkendővel, amit begyűr a párna föl mögötti fele alá. Ezzel lesz egy olyan aszimmetrikus párnája, amilyen pl. alapból a K712-n van. Nekem ezzel a korábbi fejeseknél elment V irányba, pont a magas miatt. A nagyobb távolság miatt nőtt a térérzet (mélységben), de szélességben durván csökkent. R70x-en is próbáltam, az alapból is ilyen, csak enyhén.

(#86582) kornel1991 válasza Adirotor (#86563) üzenetére


kornel1991
újonc

Ezt tudom ajánlani neked:

https://www.basys.hu/pioneer-se-ms5t-s.html

De nézz szét a shopon, vannak még jó dolgok, én tőlük szoktam rendelni! :)) :D

(#86583) contaxg válasza aerosmith (#86575) üzenetére


contaxg
veterán

Ez egy Classic a kisebb fülpárnákkal

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86584) Dorien válasza Adirotor (#86568) üzenetére


Dorien
veterán

Az SE-MS5T is circum és rövid kábeles. Kb. 1,2m

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86585) Ba cy lus válasza Dave™ (#86581) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt kb. mindenki egyszerűen ki tudja próbálni egy feltekert fél papír zsebkendővel, amit begyűr a párna föl mögötti fele alá. Ezzel lesz egy olyan aszimmetrikus párnája, amilyen pl. alapból a K712-n van. Nekem ezzel a korábbi fejeseknél elment V irányba, pont a magas miatt.


Ez nem meglepő, de a driver másképp is megdönthető, pl. ha a párna elülső részét laposítjuk el, akkor meg elvileg kevesebb lesz a magas.


Természetes hangú, színezetlen fejhallgatót döntött driverrel még nem hallottam, de lehet létezik.

Ez alapból ritka, így nem meglepő, de aligha lenne kivitelezhetetlen egy döntött driveres fejhallgatót színezetlenre hangolni. Ha nagyon akarnák. :)


A hangdobozokat végtelen variációban tudod elhelyezni, meg még ott a szobaakusztika is,

Csak ez nem az ideális eset.

(#86586) cettlee


cettlee
őstag

hali!
Astro A10 fejhallgatomnak meghalt a jack kábele.Egyik vége mikrofon és line out, másik sima jack ami az A10be megy. Ilyen kábelt hol tudok szerezni és mi a hivatalos neve?

(#86587) s4tch válasza cettlee (#86586) üzenetére


s4tch
veterán

Az a neve, hogy Astro A10 kábel.
https://www.astrogaming.com/en-us/products/accessories/cable-adapters/2-0m-volume-cable-a10.html#993-001485
https://www.aliexpress.com/item/1005001286349935.html
https://www.aliexpress.com/item/4001242021251.html

(#86588) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó helyen járok, de majd kiigazítotok, ha valóban így van. Egy Steelseries Siberia V2-hőz lenne szükségem fülpárnára, mivel a gyári lényegében elpusztult. Van olyan bejáratott forrás, ahonnan minőségi darabokat lehet szerezni, lehetőleg ne horror áron. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86589) Gzula[HUN] válasza aginor (#86588) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Van.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86590) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok, speciális kérdésem lenne, nincs neki dedikált topik.

Forrás: iPhone (8 talán)
Keresés: kifejezetten kényelmes, nagyméretű fejhallgató 70 ezer forintig bezárólag.
(lehetőség szerint plüsspárnás)

Kérdés: vezetékes, vagy Bluetooth, ha igen, miért és melyik?

(ha vezetékes, akkor igény szerint valami dac/amp is kerülhet mellé később, de semmiképpen nem asztali és nélküle is kellene hoznia hangnyomásban és hangminőségben egy elfogadható szintet az iPhone-ról)

Tudtok segíteni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#86591) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#86590) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Illetve, a kérdés úgy is él, hogy melyik kényelmes, nagyobb, fülkörüli, lehetőleg plüsspárnás (semmiképp ne műbőr) fejhallgatót képes elfogadhatóan meghajtani egy iPhone? Létezik ilyen?

(#86592) #71562240 válasza Dave™ (#86581) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A bedöntött driverrel közvetlenebb magas hangokat kapsz az egészen biztos"
Inkább éppenhogy közvetettebbeket. Éppen ezzel a közvetettséggel imitálja kicsit a hangdobozos-szerű teret - a hangdoboz jele eleve közvetetten - azaz szögben - érkezik, plusz még térvisszhangok... A döntött drivernek sok oka tud tud lenni, de az elsődleges értelme éppen az, hogy közvetettebben érkezzenek a hangok - lásd valószerűbb, hangdobozosszerűbb térimitálás.

"egy feltekert fél papír zsebkendővel, amit begyűr a párna föl mögötti fele alá. Ezzel lesz egy olyan aszimmetrikus párnája, amilyen pl. alapból a K712-n van. Nekem ezzel a korábbi fejeseknél elment V irányba, pont a magas miatt."
A döntéstől inkább mélyirányba megy, a magasirányba (és esetleg V irányba) alapvetően amiatt ment, mert
1. megbomlott az akusztika,
2. távolodott a füledtől a hangszóró.
Szóval egy a gyárihoz képest papírzsebkendővel megvariáltat nem mérvadó a gyárilag is olyanra tervezetthez hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#86593) Dave™ válasza #71562240 (#86592) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam a közvetett mást jelent, vagy nem értem hogy te mit értesz alatta. Minél jobban elfordítod a képzeletbeli tengelyét a merőlegestől, annál közvetettebb lesz, ergo minél merőlegesebb, annál közvetlenebb - ezért is van döntve gondolom, hogy merőleges legyen a hallójáratra, pont az anatómiát kompenzálja. A távolodó driver nekem kevesebb mélyet hozott eddig mindig, és több magasat, fordítva meg éppen ellenkezőleg. De ezek csak a személyes tapasztalataim, nincs mögötte tudomány.

(#86594) aginor válasza Gzula[HUN] (#86589) üzenetére


aginor
addikt

:R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86595) #71562240 válasza Dave™ (#86593) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azért van döntve, hogy NE legyen merőleges a hallójáratra. A nem döntött merőleges a hallójáratra, éppen ez a fő baj vele. Tehát ugyanazt gondoljuk a közvetettségen, de a döntött viszi el a merőlegestől - lásd, a hangdoboz is oldalt előtted szögben van, ezt próbálja utánozni, imitálni a "megdöntés".

Az optimálishoz képest távolodó driver kismértékű távolítás (papírzsebkendő a perem alá) közben kiszárítja a közepet, és jó eséllyel teret enged a mélyek kibontakozásának, tehát a V felé viszi, sokat távolodva pedig eltünteti a mélyeket is. Kismértékű távolításkor akár hangsúlyosodhat is a mély a közép visszaszorulása, kiszáradása mellett. Ugyanez van a hangdobozok bázistávolságának szabályozásakor is: ha nagyon összeteszed őket, középsávos tónus lesz, egyúttal mélytónus is, de a mélyek nem tudják kifutni magukat, a felsőmélyek puffognak, ha optimális a bázistávolság, akkor lineáris, ha egy picit széjjelebb veszed, elkezd kiszáradni a középsáv, és előtérbe kerül a szubbasszus, mert van tere kifutni magát, ha nagyon széjjel veszed, elvékonyodik - ezeket figyelheted meg fejhallgatónál is, ha rányomod a füledre, hagyod béként, picit széjjelhúzod (kevés pzs), nagyon széjjelhúzod (sok pzs). Természetesen ezek is csak ökölszabályok, egyedi kivételekkel aszerint, hogy az optimális távolságban milyen a tónus.

[ Szerkesztve ]

(#86596) Dave™ válasza #71562240 (#86595) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bocsi, nem a hallójáratra, hanem a fül belső részére a pontos megfogalmazás, arra nem gondoltam hogy a hallójárat alapból döntött. A fül formáját kell kompenzálni, mert az hátul jobban kiáll, mint elől, ezért van úgy döntve, hogy ezt kompenzálja. Kompenzációs nélkül nem lesz "párhuzamos" a füllel viszont valóban a hallójáratra vetítve közvetlenebb. De a hangdobozok teljesen más pozícióban vannak, ott nincs semmi párhuzamosság, ezt nem tudom értelmezni.

(#86597) fericske válasza Dave™ (#86596) üzenetére


fericske
addikt

Hangfala válogatja. Volt Mission 701-em valaha, azt a leírása szerint párhuzamosan kellett beállítani, nem döntve.
Fejhallgatónál azért van értelme a hangszóró-fejpárna döntögetésnek, mert az egész fülkagyló vesz részt a tér definiálásában, és az azzal párhuzamosan beállított közeli hangsugárzónak nagyobb esélye van jobb térérzetet létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#86598) #71562240 válasza Dave™ (#86596) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ne törődj vele, hogy a hallójárat és a fülkagyló merre és hogyan van. A témához ez lényegtelen. (Bár éppenséggel a hangdoboz hangszórója is "párhuzamos" a fülkagylóval annyira, mint amennyire a döntött hangszórójú fejhallgató hangszórója, de ez lényegtelen, fikarcnyit se törődj ezzel az értelmezéshez.)

Arra gondolj, hogy a hangversenyteremben a zenekar ELŐTTED van, adott szélességben és mélységben (hacsaknem valami modern mű, többirányú zenekarral, de ez ugyebár ritka, tehát abból indulunk ki, hogy) a zenekar előtted van a hangversenyteremben. Ülsz a zsöllye valahányadik sorában, szemben a zene- és énekkarral. A zeneszerzők arra írták a műveiket, hogy az előadók előtted legyenek (nem törődnek a zeneszerzők a harmadik emeleti oldalerkélyen ülőkkel, mert azzal ugyebár nem tudnak törődni). Amikor hangdobozt hallgatsz, akkor is előtted van a zenekar, ugyanúgy, mint a hangversenyteremben, hasonló szélességben és mélységben. Ez a lényeg, ezen gondolkodj.
Ellenben, amikor "átlagos", a fejedre merőleges driverű fejhallgatót hallgatsz, akkor a fejed MELLETT, KÉTOLDALT van a zenekar (no meg a fejedben benn, de ez most mindegy). A fejhallgató driverének előredöntése - egyéb előnyök mellett - elsősorban azt akarja elérni, hogy kevésbé a fejed mellett legyen a zenekar, minél inkább előtted legyen, amennyire ez lehetséges egy ilyen virtuális játékszernél. Ne foglalkozz a hallójárat irányával, a fülkagyló irányával, mert ez lényegtelen. A fejhallgató drivere előredöntésének lényege, hogy minél inkább ELŐTTED lehessen a zenekar fejhallgatóval is, adott szélességet és valamelyes zenekarmélységet is elérendő a megdöntéssel - egyéb járulékos előnyök (mint például közvetettség) mellett. Előtted legyen a zenekar, adott szélességben és mélységben - ez a megdöntés értelme. Ne foglalkozz most a füled formájával, az most nem tartozik ide.

Szerk.: Tehát a driver előredöntésével alapvetően azt akarják elérni a tervezők, hogy a fejhallgató mint zenehallgatásra definitíve alkalmatlan virtuális játékszer egy kicsit kevésbé legyen alkalmatlan a zenehallgatásra, azazhogy a fejhallgatózás egy kicsit jobban hasonlíthasson a zenehallgatáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#86599) Dave™ válasza fericske (#86597) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy míg a döntött driver fejhallgatónál párhuzamos a füled síkjával, addig a hangdobozoknál ehhez abnormálisan szét kellene őket rakni és nagy szögben befordítani, ehhez képest általában a(z egyenlő oldalú) háromszög a javaslat a pozicionálásra, esetleg minimálisan befordítva. Ez jelentősen eltér a fentitől.

kammerer: a szándékot értem, de a fejhallgató soha nem lesz olyan mint a hangdoboz vagy az élőzene. Na meg az audio-technica ezt a döntés ellenére sem így prezentálja, hiszen majdnem minden modelljük döntött kisebb-nagyobb mértékben, és abszolút nem így szólnak, hanem pont hogy extrém fejhallgatósan, "körülvéve" a zenével (R70x kiváló példa, de az összes ilyen amit eddig hallottam, a csúcs pedig az AD2000, aminek negatív tere van, a fejed közepén szól minden, elsőre borzasztó zavaró aztán eléggé rá lehet állni). Nincs is ezzel semmi gond, nekem mindig is egy más élményt nyújtott egy fejhallgató, a fizikai korlátain úgy sem tud túllépni, így szerintem érdemesebb a hátrányból előnyt kovácsolva ezt a más élményt kihangsúlyozni. Sokféleképpen lehet zenét hallgatni, nem muszáj az eredeti formához ragaszkodni.

(#86600) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy új fejhallgatót, és ha épp semmit nem hallgatok, akkor folyamatosan zúg. (pontosabban állandóan zúg, csak ha hallgatok valamit akkor az elnyomja)

Telefonon kipróbáltam, ott nem zúg, tökéletesen működik, PC-n viszont folyamatosan van egy alapzaja, egy idegesítő zúgás.

Alaplapi hangkártya (alaplapi csatlakozó, nem az előlapi) -> 1 apa - 2 anya elosztó -> hosszabbító -> fejhallgató ( Audio-Technica ATH-AVC200 )

Előző fejhallgatóm nem csinálta.

Tudnátok segíteni? Beleég a fülembe, és akkor is hallom, ha amúgy elnyomja a hang. :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.