Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) #01758976 válasza aerosmith (#87750) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nyilván, hisz eddig a szivacs is hiányos volt, (rendesen szétfoszlott darabok voltak ) tök más mint eddig volt. Viszont a gyárira már nem is emlékszem, talán azokkal nem volt ennyi mély? Franc sem emlékszik már. Nekem amúgy is a kényelem volt a lényeg, a hang csak másodlagos jelen esetben, de tetszik mit hallok, ennyi elég is nekem. Meg még mire bekopik biztos változik ez is sokat, ugyan úgy ahogy a gyári tette, csak nekem azok kényelmetlenek voltak.

(#87752) CoroStar86 válasza Xavius (#87747) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

DT990 Prot legalább annyian szapulják, mint amennyien az egekig magasztalják. :D Anyaghasználata és kényelme viszont nem nézőpont kérdése, abszolút favorit kategória. HD560S elég puritánnak tűnik kinézetre, anyaghasználatra és kiegészítők (1db jack konverter) tekintetében is 70K-ért. De pont ezért remélem, hogy a német mérnök szakik inkább a hangminőségre fektették a hangsúlyt. Az utóbbi időben már a természetes hangzást keresem, ha valami nem szól jól, az már legyen a hangmérnök hibája. :) A HD800 meg egy laza nullával magasabb kategória, úgyhogy egyenlőre felejtős. :) Amúgy csak egy kérdés a végére, pusztán érdekességképpen: ha a pénz nem számít (értsd: mondjuk 1,5-2 millió HUF), milyen fejhallgató+DAC+AMP+kábel kombót tudnátok ajánlani?

(#87753) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
Drop-ról tervezek rendelni egy Sennheiser HD58x Jubilee-t, azonban kérdésem az lenne, hogy ha megakad a vámon akkor továbbra is 27% ÁFÁT és 5% vám-ot kell rá fizetni?
Továbbra is szerencse kérdése hogy fennakad-e a vámon vagy nem? Vagy van még a drop-nak eu raktára?
Köszi előre is,
Üdv
Tamás

(#87754) Gzula[HUN] válasza tome0001 (#87753) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

27% ÁFA + 3500HUF vámkezelési díj. Szerencse. Posta költség is bele számít az ÁFA alapba.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87755) taf120 válasza CoroStar86 (#87752) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Ha lenne annyi pénzem akkor én Stax L700-at vennék + az energizer erősítő hozzá. De van belőle L500, L300 is.
[link]
Bár azt nem tudom hogy a valóságban is ilyen isteni hangja mint ebben a videóban? Mert lehet hogy csak annyi hogy ennek az "earspeaker"-nek jól megy ez a sound demo.

(#87756) Ba cy lus válasza taf120 (#87755) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Áá, a valóságban tuti nem, annak a hangnak keresztül kell mennie mikrofonon, A/D átalakítón, jó kis youtube-os tömörítésen, végül a lehallgató láncon, hogy olyan isteni legyen. :D

(#87757) CoroStar86 válasza taf120 (#87755) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Hát ha fejesen is ilyen jól (vagy jobban...) szólna, mint a Rokit 6-omon, pár gin után berendelném... :D

(#87758) Sinesol válasza CoroStar86 (#87752) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, én szemely szerint ezt venném, ha penz nem szamitana: Okto Dac8 + Benchmark HPA4 + JPS Abyss Phi 1266.

Bár eselyes a Sennheiser HE-1 is, ott egyben az egesz csomag, egymashoz tervezve, nem kell külön semmivel bajlodni. De ez nem a pár milliós kategoria, a fenti azert joval elérhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#87759) Dorien válasza #01758976 (#87748) üzenetére


Dorien
veterán

Gratula! :) Örülök, hogy tetszik.

aerosmith: A Yaxi stPad2 kényelmesebb is a gyári 2. generációs párnánál, de az igazi pozitív változást a hangban hozza. Csökken a mindent ellepő, brummogós mély mennyisége, újra megjelennek a magasok, sokkal kiegyenlítettebbé válik az egész hangkép. Valami olyan lánc passzol hozzá, ami megnöveli a teret, mert az sajna alapból elég szűkös a Meze 99 Classics-nál.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87760) Ba cy lus válasza Sinesol (#87758) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem ilyen árakhoz elsősorban jó vastag bőr kell a gyártók részéről. Ennyiért (na meg amennyiért még ezt ki is szolgálom) high-end hangfalas láncot is össze lehet állítani. Ha pedig már ennyi pénzem van csak fejhallgatóra, esélyes, hogy ki tudok alakítani egy jól szigetelt, jó akusztikájú zenehallgató szobát, tehát az sem akadály, ugyan minek bajlódnék egy súlyos fejhallgatóval a fejemen, a fejhallgatók kompromisszumairól (mélyek csak fülbe, tér) nem is beszélve? Szóval nekem továbbra is értelmezhetetlenek az ilyen árú fejhallgatók. :)

[ Szerkesztve ]

(#87762) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis nyugis, esti jazz: :)
Gerry Mulligan - Night Lights [link]

ez meg a tegnapi kedvencem:
Shigeru Umebayashi - In the Mood for Love [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87763) Ba cy lus válasza Dorien (#87762) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Köszi, ez fincsi lesz. :R Spotifyről a Late Night Jazz lejátszólistát szoktam hallgatni sokszor közvetlen lefekvés előtt (szigorúan a lidl fejessel :DDD ), ez az első link alatti tökéletesen illene bele.

[ Szerkesztve ]

(#87764) nbencee válasza Ba cy lus (#87763) üzenetére


nbencee
tag

Te is Lidl fejessel tolod? :DDD Nekem egy Silvercrest Skm 40 c1 -es van, 1,5 éve nyúzom, sajnos már a műanyag elfáradt és töredezik a pánt mindenhol, lassan szigszalagozni kell, de a cserélhető kábel miatt szerintem sosem fog ez elromlani :DDD

(#87765) Ba cy lus válasza nbencee (#87764) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Használom azt is. Kellően kiegyenlített, nyugis hangja van. Áráért jó.

(#87766) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Sennheiser HD518-am és a párnája elkezdett szétmállani, a szövet feleresztett és néha ki is esik a szivacs, ilyenkor alig tudom visszatenni és egy csomó darabka kipotyog belőle. Lehet ezzel kezdeni valamit, esetleg van aki ilyen javítással foglalkozik, vagy várjam meg míg teljesen elfogy a szivacs és felfeslik a szövet és keresztet vethetek a fülesre? :R

(#87767) Gzula[HUN] válasza hsrasus (#87766) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Párna. Segítség. ;)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87768) hsrasus válasza Gzula[HUN] (#87767) üzenetére


hsrasus
aktív tag

uhhdekirály!!!
Köszi szépen!!
Már elkezdtem fejhallgatókat nézegetni, de akkor lehet ezt javítani.
Szuper, köszi még egyszer!

(#87769) Gzula[HUN] válasza hsrasus (#87768) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nincs mit. Ez még nem probléma. Csak hirtelen bedobtam egy találatot Aliról, azért még guglizz rá nyugodtam. Sokat dob majd rajta az új párna.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87770) hsrasus válasza Gzula[HUN] (#87769) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Igen, most azt csinálom, próbálok magyar oldalt találni, vagy legalább európait, mert kínából nekem eddig sosem jött meg semmi, uh onnan nekem nem opció rendelni. (valamiért pikkelnek rám úgy tűnik...) De a lényeg, h nincs veszve a dolog. Nagyon köszi még egyszer! :R

(#87771) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Amit linkeltem, az is 97% feletti értékelésű bolt, de pl. van ITT egy 99%feletti 900 feletti követővel. Azért ezek már elég jó értékek. Ha 90 nap alatt nem jön meg, úgy is visszafizetik az egészet. Nekem legalább is nem volt még gondom. De te tudod.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87772) boghalsa


boghalsa
csendes tag

Üdv!
Tanárnak, online oktatáshoz kellene egy "minél zártabb" fejhallgató. A lényeg, hogy a családi háttérzajt (férj ugyanígy távoktatásos órát tart ugyanabban a szobában) a lehető legkevésbé hallja, aki használja. Az ár nincs meghatározva, az ilyenek közül a legolcsóbb lenne a jó. Új jöhet csak szóba, a hangzás nem fontos. Magyar webshopból venném. Segítenétek? (Talán annyira nem off itt a kérdés.)

(#87773) Gzula[HUN] válasza boghalsa (#87772) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Invotone HD2000.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87774) Dorien válasza Ba cy lus (#87763) üzenetére


Dorien
veterán

Örülök, hogy tetszik! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87775) boghalsa válasza Gzula[HUN] (#87773) üzenetére


boghalsa
csendes tag

Kösz szépen!

(#87776) taf120 válasza Dorien (#87762) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Reggeli jazz [link]

(#87777) lanszelot válasza lanszelot (#87661) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Kíváncsiságból, mivel mindenképpen kell dac-amp /topping dx3pro vagy fiio k5pro a kiszemelt/
Ha £300-400 -at szánnék a fejesre akkor mit ajánlanátok?

/£100-150 Es DT 770 pro 250ohm -ot szemeltem ki/ - ez csak viszonyítás, tudom van ennek az# DT 1770pro , de az nem győzött meg

(#87778) eris94


eris94
tag

Sziasztok! Szeretett ATH M50-emmel megtörtént a baj, a zsanér egy darabkája a képen látható helyről letört, és így nem marad a fülemen a fejhallgató :(
Még megvan a kis darab, de nem bírom visszatenni a helyére...

[kép]

Valaki már foglalkozott esetleg ennek a javításával? Tudnátok valami tippet adni hogy ilyenkor mit érdemes csinálni?
Köszönöm szépen.

(#87779) Dorien válasza lanszelot (#87777) üzenetére


Dorien
veterán

Zárt: ATH-A990Z
Nyitott: Fidelio X2HR

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87780) ribizly válasza eris94 (#87778) üzenetére


ribizly
veterán

Ha még garanciális, akkor support.
Ha nem, akkor replacement part-ot kell hozzá venni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87781) #52221184


#52221184
törölt tag

Sziasztok!
Sennheiser HD540 Gold-hoz vennék fülpárnát és szivacsot. Merre induljak itthon?
Vagy E-bayes Kínából ugyanolyan jó?
Köszi

(#87782) Sinesol válasza lanszelot (#87777) üzenetére


Sinesol
veterán

Sennheiser HD660s, Hifiman Sundara

(#87783) Gzula[HUN] válasza eris94 (#87778) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Valami ILYESMI kell neked. Segítség a javításhoz. Bár lehet, hogy nem pont ugyanazt az eltört alkatészt cserélik a videóban, de a lényeg szerintem rajta van. Vagy dobd fel hardverapróra, törötten is gyorsan elkel, ha jó áron rakod fel (pont azért, mert az M50-hez van alkatrész).

#87781alsopel: Minőség változó, onnan is van gyárinál jobb és jóval szarabb minőség is. Magyar boltban se biztos, hogy eredetit kapsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87784) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Extreme Audio mennyire megbízható?

Kicsit benézték a rendelésem, bolti átvétet kértem erre ma jött értesítés GLS csomagfeladásról. Azért ez így egy kicsit fura. :D

Pár sor a DT240-ről! Köszi a tippet először is! :R Nagyon megszerettem konkrétan annyira, hogy vettem egy kicci occó gagyi akciós Tune 700BT-t, hogy Xboxon meg lakásban való jövés menés stb közben de a Beyert gyilkoljam.

A mélyek kimondottan tetszenek mert nagyon teltek de mégsem uralkodnak vagy túlzóak(Swedish house maffia alatt nem érzem zúgónak őket pedig direkt rátoltam kicsit az EQ-t a mélyre de nagyon szép maradt a hangzás így is.), nagyon kényelmes és műanyag létére meglepett mert tényleg nem nyekergős nyikorgós nagyon össze van rakva. A középtartománya szintén tetszett egyedül a magasak nem az igaziak nekem valahogy a fúvós hangszerek (klari és szaxo) nem az igaziak mikor este amolyan relaxációs jazz megy. :D A mély és közepet jobban szereti szebb. Vagy a kis noname dac nem az igazi ezt jobban eltudom képzelni.(15-20 körül van valami ajánlott? :B )

A jack-ek kicsit túlságosan is szorosak már már kellemetlen...(attól függően dugóm bele a csatit, hogy konzol vagy laptop mivel eltérő oldalt van a fal szeretem ha mindig a fal felől fut a kábel így könnyebb oldalra nézni.) De legalább remélhetően nem fogják zokon venni a gyakori húzogatást, Xboxhoz meg lakásban fejemen hagyni marad úgyis majd a vez. nélküli JBL.

A párnák nagyon melegszenek de műbőr, ennyiért ez van. :) Cserébe jó a szigetelés és mégsem érzem azt a zárt és zavaró vákuum érzést 1-2 óra után sem.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#87785) Ba cy lus válasza lanszelot (#87777) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kissé nehezen értelmezhetőek a hozzászólásaid. :U De tulajdonképpen milyen hangzást szeretnél? A DT770 pro helyett én jobb szívvel ajánlom a DT880 Edition 600 Ohm-ot. Kiegyenlítettebb, kifinomultabb tőle. A DT770 speciálisabb (leginkább elektronikus zenerajongóknak), a DT880 inkább all-rounder kettejük közül. Ha pedig már valaki rá van kattanva a DT770-féle hangzásra, szerintem nem nehéz tőle eljutni a DT990-ig sem, ami bár "még V-bb" karakter, de kifinomultabban tudja ugyanazt és jobb térrel.

[ Szerkesztve ]

(#87786) CoroStar86 válasza Xavius (#87761) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Hujj, megérkezett a Sennheiser HD560S... Persze még közel sincs bejáratva, de azért már fülelek erősen. :D A basszus az elmúlt 15 év tapasztalata alapján közel a legjobb az eddig kipróbált fejesek közül, valami hihetetlenül eltalálták a mennyiségét és a minőségét is. Üt, amikor kell, de soha nem nyomja el a többi tartományt. A közép talán még ennél is hangsúlyosabb, szinte már tolakodó, de csak az eddigi fejeseimhez képest. Inkább csak feláll a dobogó legfelső fokára és kihúzza magát vigyáz állásban, de nem hivalkodik. A magas tartomány és a hangszínpad már nem annyira rózsás (még!), de hangsúlyozom, még csak pár órája nyúzom a fejest. Ennek ellenére óráról órára hallhatóan javul a hangzása. Nagyon rég volt ilyen utoljára, hogy nem győztem meghallgatni a kedvenc nótáimat újra és újra. :) Egyenlőre a metál annyira nem fekszik az 560S-nek (bár irdatlan különbségek vannak a 320-as MP3-ak és a FLAC-ek között...), az elektronikus és a komolyzene már most is brutál, ezen felül Charlie, Chris Rea, stb. volt tesztelve Hi-Resben, csodás eredménnyel. IsoTek bejárató lemezt még ráeresztem azért pár éjszakára. ;]

(#87788) Ba cy lus válasza CoroStar86 (#87786) üzenetére


Ba cy lus
őstag

bár irdatlan különbségek vannak a 320-as MP3-ak és a FLAC-ek között

Ez esetben inkább arról lehet szó, hogy az a 320-as mp3 valami oknál fogva nem az igazi. Ha tisztességesen készítik el (ugyanabból a wav fájlból a flac, az mp3 pedig winlame-mel), vakteszten simán elvéreznek az emberek. Volt itt ph-n néhányszor ilyesmi a hifi topikokban.

[ Szerkesztve ]

(#87789) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék számítógéphez egy normális fejhallgatót, nekem anno az Aurvana Live!-ot ajánlottatok amivel köszönöm szépen, meg is vagyok elégedve a mai napig! :))

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Számítógép, gaming, home office, synthwave, lighty tuc tuc zene.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15k, de ha van olcsóbban is ugyanolyan minőségű... :)

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyensúlyozott, talán egy picit több basszus, de tényleg csak egy lehelletnyit. :D

8.) Honnan vásárolnál?
Bármire nyitott vagyok
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Sima alaplapi hangkártya.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#87791) CoroStar86 válasza Ba cy lus (#87788) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Oké, de az a FLAC 24/96/DVD-Audio rip Metallica volt, a 320-as mp3 meg random... ;] Tapasztalatból tudom, hogy egy normálisan elkészített 320-as mp3 is tud büntetni. Legjobb példa a Sepulturától az Under a Pale Grey Sky. :)

Xavius: na elmész a... :C

[ Szerkesztve ]

(#87792) Gzula[HUN] válasza bigrob (#87789) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pioneer MS5T volna a legjobb, de annak nagyon elszállt az ára, már ha egyáltalán kapsz. Szóval abból max jó állapotú használt. Muzikerben EZT szokták ajánlani helyette, most olyan jó árra van akciózva, hogy még Kínából se éri a "tesóját" berendelni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87794) CoroStar86 válasza Xavius (#87793) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Fejezzük is be, aludnom is kellene majd. :D Eddigiek alapján egy biztos: ennyi pénzért best buy volt. Érdekes, hogy a kétszer ennyibe fájó Oppo PM-3-nál sokkal jobban szól. Szerintem. Ékes példája, hogy a hangzás relatív, ill. az ár önmagában még nem garantál semmit. Ja és köszönöm a tippet! ;)

[ Szerkesztve ]

(#87796) lowzor válasza Ba cy lus (#87785) üzenetére


lowzor
veterán

Én ezt az erős V karaktert, amit nagyon sok helyen írnak egyáltalán egyáltalán nem tapasztaltam DT990 600Ohm-nál, pedig ezért vettem meg. A gyári velúr párnával, EQ nélkül nekem nagyon mélyhiányos volt az egész, csak a csilingelő magasakat lehetett hallani, semmi mást.
Lecseréltem a párnáját egy EDT 770 S-re és sokkal jobb lett az egész az én ízlésemnek, ezerszer élvezhetőbbek lettek az elektronikus zenék.
Már majdnem eladtam, de ez megmentette nekem. :D

(#87797) Ba cy lus válasza lowzor (#87796) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amennyiben minden rendben van azzal a DT990-nel, úgy ez szélsőséges ízlés. A két párna között elég nagy a különbség (DT990 párnája a DT770-t tökéletesen kiherélte) a mélyek átvitelében.
Gyárilag körülbelül olyan közepes-erős V-karakter a DT990. EDT770S-sel már brutális V lehet.

[ Szerkesztve ]

(#87798) Dorien válasza lowzor (#87796) üzenetére


Dorien
veterán

Milyen erősítő hajtja a DT990 / 600 ohm-ot?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87799) lowzor válasza Ba cy lus (#87797) üzenetére


lowzor
veterán

Újonnan vettem kb 2,5 éve. Az elején már zavart, hogy kevés volt a mélye, de aztán egy ideig nem volt vele bajom egészen addig, míg nem vettem egy agybadugós fülest, ami nagyon mélyre lement, onnantól kezdve már nagyon kevésnek tartottam a 990 basszusát a velúr párnával.
EQ-val mondjuk rendben volt, de kb +10dB-t rá kellett tolnom a mélyekre.
Az én ízlésemnek nagyon jól működik rajta ez a 770-re való bőrpárna.
Amúgy tényleg eléggé megváltoztatta a hangzását, de számomra a pozitív irányba. Eltűnt az a nagyon nagy magaskiemelés és sokkal jobb lett a basszusa.

#87798 Dorien:

Asus Essence STX. Régebben egy Presenter 3 is rá volt kötve, de attól rosszabb lett a hangzása, hogy az is a láncba volt, és a mélyei sem voltak jobbak.

(#87800) Ba cy lus válasza lowzor (#87799) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mondjuk azt még el tudom képzelni, ha az ember olyan zenén hallgatja, amiben nem nagyon van középtartomány, úgy az emelt mély nem különösebben tűnik fel. :U

Az Essence STX valószínűleg nem a legideálisabb választás elé. Presenterbe OPA2228 sokat dob a mélyeken, meg szerintem úgy általában a Presenter hangján, az egész sötétebb lesz tőle és jóval kisebb torzítású, szebb hangzású.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.