Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77201) HSM válasza yodamastah (#77200) üzenetére


HSM
félisten

Nem olyan vészes... Köszi! :R

(#77202) runner 125 válasza Topiccsendőr (#77182) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az összeget mindent beleértve írtam, nagyon kimaxolva, 400-450-es 4T-vel kalkulálva. Komplett felszerelés, sisak, ruha, csizma, protektoring, illetve ebbe 250k-t még számoltam alkatrészre is, kb. bármelyik enduro, cross hirdetést ha megnézed, mindenki pont "frissen felújítva" árulja.. :))
De jogos, jó volna alatta megúszni, koszolós, összesározós motorra nem biztos h áldozni kellene ennyit.

Egyébként elégedett lennék egy 28-30 LE körüli teljesítményszinttel is, amit egy 125-ös 2T enduro is tud, innen indultam valóban, de végiggondolva jobb volna rendszámmal. Így viszont a kedvezőbb árú kategória nagy része kiesik, vagy huszonévesen 450-500k-t kérnék érte, akkor meg 600-tól már van jóval fiatalabb 250-es 4T rendszámmal / rendszám lehetőséggel. Pl.: 01, 02

Talán egy CRF250X lenne a legideálisabb, 700 körül találni belőle rendszámosat, igaz baromi ritka. De csak 29 ló, nincs kihegyezve, talán tartósabb is, a 100kg-s tömegéhez lightos endurozásra meg elég.

A 450X-ek már jellemzően 850-900 körül indulnak, az már tényleg sok.

Amúgy az RX se lenne rossz alternatíva, de alig van belőle rendszámos.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77203) Topiccsendőr válasza yodamastah (#77197) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Metric kft nel csinaltattad?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77204) Geresics válasza runner 125 (#77202) üzenetére


Geresics
addikt

pár év múlva a Pegaso-m egy Husky 701-re (2017), vagy egy KTM 690 Enduro-R-re (2016) szeretném majd cserélni. Mégiscsak megvan a teljesítmény, amivel akár világgá is mehetek (egy másik üléssel persze), és 150kg alatti tömegről lehet beszélni... Csak kell pár év, hogy meg tudjam fizetni egy alighasznált svájci orvos nemdohányzó motorját...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77205) yodamastah válasza Topiccsendőr (#77203) üzenetére


yodamastah
őstag

Almásfüzitőn csinálták a MOL laborban.

(#77206) Kolondrum

Pofám leszakad! Simsonnal tolta eddig, eltűnt. Nem eltűnt hanem kb 125-ös robogoval tolja most láttam, ez a gyerek most is motorral jár.
Kaparta a jeget a motor plexiröl. Ki képes ilyenkor motorral járni bárhová is?

(#77207) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kérdés:

A benzinszűrők általánosak? Mind ilyen 6mm -es átmérőjű csővel? Kéne cserélnem, de az eddig nézett áruházak a motorhoz nem hoznak fel benzinszűrőt, pedig van benne. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77208) Kolondrum válasza V.Stryker (#77207) üzenetére

Nekem a GS-ben olyan volt, hogy több méret volt és ott vágtam el ahol nekem jó volt. 6-os meg 8-as méretben végződött. Átlátszót vegyél, látszik ha trutyis.

(#77209) V.Stryker válasza Kolondrum (#77208) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ezzel a méret dologgal jól összezavartál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77210) Kolondrum válasza V.Stryker (#77209) üzenetére

Szűrő>> 8-as vég, szűkül 6-osba. Ott vágod le ahol akarod. Ha elég a 6-os akkor csak rátolod a csövet, ha 8-as kell, levágod a 6-ost.

(#77211) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#77207) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Karbis motornal egy femszovetes van a tankban, egy a tuszelepek elott. Nem kell cserelni.
Utolagos papirszurot ne vegyel, az eltomodik hamar, es nincs ertelme addig plusz szurot beepiteni, amig nem rozsdas a tankod.
Es akkor is femszovetest kell, semmikepp nem papirt.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77212) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#77211) üzenetére

Nekem a tankban lévő törött volt, a plusz szűrő kb 2 hét alatt annyit összeszedett ami már zavarta a szemem. Érdekes, de ez főleg fém volt, a mágnes fogta.

(#77213) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#77212) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Itt is mikronra szurik a benzint, az hogy a szemed zavarta, nem jelent semmit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77214) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#77211) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a leírás szerint van...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77215) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#77214) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor a suzukitol rendeld egyenesen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77216) teko99 válasza Kolondrum (#77206) üzenetére


teko99
tag

én is simsonozok télen hóban/hidegben itt városon belül. :U

BAZINGA!

(#77217) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#77214) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez a szurocsekkolas eleg meleg. Amennyiben barna szinu, cserelje. Hahaha

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77218) kcsa válasza Topiccsendőr (#77217) üzenetére


kcsa
veterán

Ha barna színű, akkor szar. Cserélje :D

(#77219) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#77217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert egyébként a szemrevételezésen kívül milyen módszer van rá? Amúgy megvan a fix csereperiódusa is, de azzal nem akartalak fárasztani. De úgy látom igényled. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77220) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#77219) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemnem. Engem farasztani az adatok, konkrerumok nelkuli rizsaval lehet :D

Szemrevetelezes? Egy szuronel? Erted. Barna. Mennyire kell barnanak lennie? Es ha mondjuk pantone 152 barna, akkor meg varhatok a cserevel egeszen pantone 160 ig? :D
Ha megvan a fix csere, akkor nincs kerdes.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77221) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#77220) üzenetére

Te sem lehetsz egyszerű eset az éltben. :DD

(#77222) ath válasza Kolondrum (#77221) üzenetére


ath
senior tag

ha hiszed, ha nem, sokkal szívesebben dolgoznék együtt persuval, aki tények, adatok, észérvek mellett meggyőzhető, mint a sok agymosott, 'mert felülről ezt mondják, akkor úgy csinálom' hülyével.

(#77223) Kolondrum válasza ath (#77222) üzenetére

Itt nem a dolgozásról van szó. Magáról stílusról.
Nem is értem miért ezt fogtad meg.
Csak azt mondom nehéz, ennyi.

Ok :R

[ Szerkesztve ]

(#77224) ath válasza Kolondrum (#77223) üzenetére


ath
senior tag

igen, arra értettem, a stílusára.

(#77225) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#77223) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mi a baj a stilusommal puncikam? :)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77226) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#77225) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem simogatod azt az érzékeny lelkét senkinek sem, hanem keményen szemünkbe vágod az igazságot. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77227) #79335424 válasza Topiccsendőr (#77225) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet matekozni, meg grafikonokat, függvényeket, egyenleteket felállítani, de én inkább a hatezrenkénti szervíz alkalmával kipucolom a légszűrőt, és ennyi. Úgy, ahogy a gyertyákat sem vizsgálgatom, ha nincs baj. Ha elértem az előírt kilómétert, akkor automatikusan cserélem.

[ Szerkesztve ]

(#77228) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#77225) üzenetére

Emlékeztetsz valakire. Semmi bajom veled, garantáltan minden HSZ-ed generál valami félre reakciót az emberből. Tudod peace and ride van!

Bogyó bá'! Azért nem kell nyalni neki sem. :))

[ Szerkesztve ]

(#77229) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#77135) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A lánckerék-tuning projektem nagyon hamar hamvába dőlt, ugyanis a 41 fogszámú JT-lánckerék csak a katalógusban létezik, 6-8 hétre sem tudják garantálni a beszerzését, illetve előleg átutalását kérik a gyártatás megrendeléséhez. Mivel a motort még a télen rendbe szeretném hozni (lánccsere, hátsó futómű teljes szétszedése és zsírzása, stb.), így módosíttattam a rendelést standard fogszámú (16:39) kerekekre, illetve standard - 110 szemű GOLD láncra. Ez van... ...így sem rossz, csak úgy szerintem jobb is lehetett volna. :N

(#77228) Kolondrum: ez nem nyalás, érdemes nagyon figyelni arra hogy mit mond, és nem azzal törődni, hogy hogyan mondja. Sok szopástól, fölösleges költségtől, kiadástól meg lehet menekülni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77230) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#77229) üzenetére

Nem azt mondtam, hogy nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#77231) Gaboman válasza Bogyó bá' (#77229) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezért kellett volna rá 15:38 és a 110 szemes láncod is jó lett volna!
Pluszba a menetdinamikád is előrelépést mutatna.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#77232) rwin5 válasza Bogyó bá' (#77229) üzenetére


rwin5
őstag

Neked milyen típusú motorod van?

(#77233) Bogyó bá' válasza rwin5 (#77232) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Suzuki GS500E - 2007

(#77231) Gaboman: 38-as lánckerék sincs, csak a standard 39-es van. Előre nem nagyon szeretnék kisebbet tenni, mert nem tesz jót a láncnak (nagyobb lesz a húzóerő), és főképpen verődne a lánc a lengővilla műanyag vackához. Ha nincs rendesen meghúzva, akkor a 16-ossal is képes zörögni minden kátyúnál.

De nincs kizárva azért, hogy egyszer megpróbálom a 15-öset, végülis az csak 3 ezer forint, ha nem jön be, akkor max. elhajítom.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77234) Gaboman válasza Bogyó bá' (#77233) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor meg 16:42, ha azt szeretnéd elérni hogy tényleg dinamikusabb legyen.112 szemes lánc azt le van tudva, legalább a 6. sebességfokozatod is értelmet nyer.
Egy próbát a 15-el is tehetsz azt tényleg vagy bejön vagy sem, én hozzárendelném és akkor nem kell sokat változtatni a rendelésen.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#77235) ath válasza Gaboman (#77234) üzenetére


ath
senior tag

az a baj 42-es nem is létezik, csak 39, 41, 45, 46, 49
a 41 ebayről beszerezhető csak kb másfélszeres áron.

(#77236) Bogyó bá' válasza ath (#77235) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én tudom, ma végig jártam mindenütt. :O

41-esre írták a weblapon hogy beszerezhető 8 nap alatt, de ma beszélt a webshopos srác a gyártóval, és még kint sincs készleten - csak egyedi megrendelésre gyártanák le. Ugyanez igaz az Esjotra, Sunstarra is. Annyit meg nem ér az egész. A láncot visszaírattam 110 szemesre, a 15-ös első kereket majd egyszer megpróbálom (perpill. az sincs készleten).

(#77237) Kolondrum: nekem nem a nagyobb dinamika hiányzott, hanem a városi, 60-as tempó körüli kelletlensége zavar a motornak (3-4. fokozat között szteppelni állandóan). Mivel úgyis sürgős lánccsere előtt állok, így egyúttal, külön költség és macera (újabb szerelgetés) nélkül orvosoltam volna ezt is. Ennyi, nem több...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77237) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#77236) üzenetére

Miért kell ezen lovagolni ha amúgy békés motoros vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

(#77238) kcsa


kcsa
veterán

Kezdő fanboyoknak: holnap akciós a Hondás kulcstartó a shoxban. Haladóknak nem ajánlom, mert nem eredeti Honda :DDD ;]

(#77239) Tarill


Tarill
őstag

elvileg megint van töltő az aldiban: [link] nem múltkori maradék ez elvileg új karika mindenhol kell lennie :D

(#77240) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mivel áll a topik, ezért Persunak indítanék egy olajos kérdéssel! :DDD Új év, régi kérdések. :D

Most nézem a manualt. (Előzőleg linkelt táblázat.) Ebben azt látom,hogy a gyári javaslat szerint olajszűrőt 18ezrenként, minden harmadik olajcserénél elég lenne cserélni. Eddig minden alkalommal cseréltem, de ezek szerint felesleges. Sőt, utánaolvasva, olyanokat is olvastam,hogy a túl gyakori csere akár károsabb is lehetne, mert ahogy a szűrő telítődik, úgy kisebb részecskéket is megfog az új szűrőhöz képest. Igaz,hogy az olajat cserélem, de nekem pl. fél liter az olajhűtőben marad mindig. Ennek ellenére kicsit furának érzem ezt. Más azt mondja,hogy mivel a váltót is keni az olaj, duplán használódik, ezért érdemes szűrőt is cserélni. :U Urban legendek sokasága lengi ezt is körül.

De mit gondolsz Te erről a 18ezres szűrő cseréről?

+1
Mi van akkor ha a most benne lévő 10W50 Motul -t most MOL -ra cserélem és az keveredik a fél liter maradék Motul-al? Gondolom semmi... De mi van ha 10W40-es MOL-t töltök bele 3,5litert és az keveredik 0,5 liter 10W50 Motullal?

Amúgy meglett a keresett benzinszűrő. Gyári cikkszáma: 15410-19E10

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77241) runner 125 válasza V.Stryker (#77240) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tőlem kérdezed ugyan, de szerintem fasság.
Cseréld le 6000km-enként ugyanúgy a szűrőt és az olajat is, amúgy a szűrőkkel kapcsolatban részint idevágva pont most rakott ki a TC egy cikket, ahol említik a szűrési képességeket is.
18000km-es futást még autónál sem várom meg. 10-12.000km-enként (vagy évente) mindig lecserélem ott is.

Autóknál pl. az automataváltóknál is élettartam olajat ír minden gyári könyv, pedig 50-60.000-enként azt is illik lecserélni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77242) V.Stryker válasza runner 125 (#77241) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont azon a cikken felbuzdulva nézegettem mikor mit kéne nálam. :) A 18ezer szerintem is sok, de a 12ezerrel meg tudnék barátkozni. :)

Amúgy a céges új 1.6 renault diesel gyári olajcsere periódusa 40.000km. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77243) zgospel válasza V.Stryker (#77240) üzenetére


zgospel
őstag

Bár én egyáltalán nem vagyok egy műszaki ember, de azért ez "ahogy a szűrő telítődik, úgy kisebb részecskéket is megfog az új szűrőhöz képest" nálam erősen sántít.
Ezalapján a logika alapján:
- sose kéne szűrőt cserélni?
- a mérnöki gárda évtizedek tapasztalatával hülye, mert nem tudja hogy milyen szűrési képességgel kell rendelkeznie a szűrőnek?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#77244) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#77240) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

regebbi karbis motorok manualjaban altalaban ket olajcserere jut egy olajszurocsere, ezt en is megfigyeltem.
nem gondolnam karosnak az olajcserenkenti olajszurocseret, papirszurorol beszelunk, a nemreg olvasott, szuroknel elofordulo fogalom, a szuresi kuszob kb mindig ugyanakkora, a nyomasvesztese lesz nagyobb. papirszuro reven a nem cserevel az osszeomlasat kockaztatod, azaz kiszakadhat. de ezek az en felteveseim.

duplan hasznalodik? - a kuplungkopadek is megy bele, a valtofogaskerekeknel femreszelek, de pont ezeket fogja meg a papirszuro, illetve a femszovetes szuro a pumpa elott. ezek az igenybevetelek nem ugyanolyanok, a valtoban, a kuplungnal es a hengereknel. ugyhogy a duplan hasznalodik legyen egy hataskelto szoosszetetel.
szerintem a mostani olaj nagyon vastag neki. egy japan sornegy xx w-40 el megy. legjobb lenne 0w vagy 5w, semmi nem fog keveredesnel tortenni.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77245) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#77244) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a véleményt. :R

Általánosságban többnyire 10W40 -et javasolnak ehhez a motorhoz, de sokan, köztük én is 10W50 -et tettünk bele, egyrészt belefér a gyári ajánlásba, másrészt, sokkal jobb a váltó, egyáltalán nem csattog, ellentétben a 10w40-es olaj esetén.

Itt a gyári olaj előírás. Ebben egyáltalán nincs 0w vagy 5w :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77246) togvau


togvau
senior tag

Nem figyeltem és szinterezett goldfren fékbetétet sikerült vennem. Mennyire jobban eszi ez a féktárcsát? Mennyivel hirtelenebb a fékhatás? Gondolkozom azon hogy visszavigyem cserélni organikusra.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#77247) mindkilla válasza Topiccsendőr (#77244) üzenetére


mindkilla
tag

Valamennyire a témába vág: mágneses olajleeresztő csavarnak van létjogosultsága?

(#77248) emre válasza mindkilla (#77247) üzenetére


emre
veterán

Arra gondolsz hogy parafa dugóval vagy egy seprűnyélből esztergált fa dugóval akarod helyettesíteni?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#77249) mindkilla válasza emre (#77248) üzenetére


mindkilla
tag

Nem tudom a kettő közül szerinted melyik mágneses, én pl erre gondoltam.

(#77250) V.Stryker válasza mindkilla (#77249) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem van, hiszen ha kiveszed és nem oda illő dolgokat vonzott be, akkor az egy hasznos infó a rossz hírről. :DDD

Amúgy ennyiért ne vegyél. Nekem a múltkor elnyalódott a feje, elszaladtam a motorrad-ba és 500 forintért adtak bontott, gyári leeresztő csavart, ami igazából tök új volt. Az új bontatlan egy ezres lett volna. A linkelt jóval többe kerül...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.