Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) tboldi


tboldi
nagyúr

(#77502) Geresics


Geresics
addikt

Én most egy ilyenen gondolkodom:
Aprilia Pegaso + MIVV Carbon :C

Viszont ez a durrogás, meg a lángnyelvek nem tudom, hogy nem jelentenek-e rosszat... :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77503) Kolondrum válasza FIREBLADE78 (#77498) üzenetére

Nekem bevált, igaz én csak töltöttem és rá töltöttem vele. Folyamatosan nem ment napokat. Ez is pár éves, de mint egy új küllemre.

(#77504) amdk7 válasza FIREBLADE78 (#77498) üzenetére


amdk7
aktív tag

Én az ALDI-st használom már vagy 3éve, mindkét motoromnál ( Használati útmutató

Akkukat ki szoktam venni -> garázsban polcra teszem őket, majd felcsatolom az egyikre a töltőt és elindítom a téli, kondicionáló programot.
Aztán 2-3 hét múlva mikor eszembe jut, átteszem a másik akkura a sarukat és így tovább. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#77505) canniball


canniball
nagyúr

Ha valaki motoros boltban szeretne dolgozni itt most alkalmazottat keresnek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#77506) SirKero válasza FIREBLADE78 (#77498) üzenetére


SirKero
őstag

Én két éve használom nem volt vele gond ( kivéve ha nagyon le van merülve az aksi akkor nem kezdi tölteni :O ) Most is rajta van a masinán csepptöltés állapotban.

Más: Úgy látszik még is lesz belőle valami előbb utóbb végre :C [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#77507) Geresics válasza SirKero (#77506) üzenetére


Geresics
addikt

Ideje volna már az SMKP-kre is rendszámot rakni...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77508) runner 125 válasza Geresics (#77507) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyetértek.

Az árazásnál meg egyszerűen a motor évjáratát kell alapul venni és akkor nincs anyázás, h "már megint sarcol a 'zállam..."
Nyilván ők egy 15-20.000ft-os átlagköltséggel számoltak, ami mondjuk egy új, vagy pár éves smkp-nál simán reális, de egy Babetta-ra nézve ez a motor értékének 2x-ese.
Kell csinálni egy évjárat szorzót és akkor Babettára lesz 2000ft a regisztráció, azt meg befizeti úgyis a Simo, Bóbita tulaj, ha továbbra is használni akarja közúton.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77509) Topiccsendőr válasza SirKero (#77506) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Istenem, mennyi 125 os papirok nelkuli alkatresz szakadna a piacra! Alig varom :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#77510) Geresics válasza Topiccsendőr (#77509) üzenetére


Geresics
addikt

a hegylakok.hu szerint már el is dőlt! :K :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77511) runner 125 válasza Topiccsendőr (#77509) üzenetére


runner 125
nagyúr

Franc tudja.. ezen gondolkodtam én is. Szerintem az kivitelezhetetlen, h minden egyes smkp.-t egy vizsgaállomásra beráncigáljanak egy műszaki felmérés erejéig.
Vannak olyan települések, ahol ez minimum 40-50km-es távot jelent. Babettával lenyomni... hát, még 2 részletbe se.
Azt sem tartom elképzelhetetlennek, h önbevallásos módi lesz. Vázszámot, motorszámot kell küldeni és az alapján legyártják a plaketet, csekket. Persze új smkp.-oknál már csak a gyári műszaki adatlapra fogják kiadni, így újnál valóban bukó lesz 50-es rendszámot igényelni nagyobb motorra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77512) Geresics


Geresics
addikt

Na, gépről már be is tudom linkelni a cikket.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77513) tboldi válasza tboldi (#77501) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még több kép: [link]

(#77514) Horvi válasza tboldi (#77513) üzenetére


Horvi
őstag

Itt is meg van a must have érzés nem csak az elődnél meg a Daytona-nál :DD

Hello darkness, my old friend...

(#77515) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Jelentkeztem a safetyhez a terepezésre február 4-re. Most az orfk támogatása miatt 7000 forinttal olcsóbb.
Tudom, hogy ennyire előre megbízhatatlan az időjárás előrejelzés, de elvileg addigra normális idő lesz, legalábbis az extrém hideg biztosan véget ér :D

[ Szerkesztve ]

(#77516) Bogyó bá' válasza CyberPunk666 (#77515) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Esetleg március közepén meg leesik 30 centi hó.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77517) CyberPunk666 válasza Bogyó bá' (#77516) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha a 30 centiből visszábbveszünk, akkor mondhatjuk, hogy volt már ilyen Budapesten...

Azért ilyen -15 fokok nem hiszem, hogy lesznek, ez itthon elég extrémnek számít már azért, ha ilyen nulla körül alakul, akkor terepezésre még jó is lesz, úgy hallottam, hogy eléggé izzasztó, meg a tempó sem nagy.

[ Szerkesztve ]

(#77518) vlevi válasza Bogyó bá' (#77516) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én abban bízok, hogy eddig, amikor nem volt tél, akkor normális tavasz sem nagyon volt. Emléxem olyan évre, amikor ugyan hó nem volt tavasszal, de áprilisban is még azt lestem, hogy ebben a 4-5-10 fokos időben eli duljak-e motorizni?

De, amíg tél van, addig olvassatok ezt:

Videó: Iglut építenek Sóstón

3 órája
Nyíregyháza, Sóstó – Néhány éve már, hogy Ujvári Zoltán fejéből kipattant egy iglu építés ötlete, amihez az idén a környezeti lehetőségek is adottak lettek. Így szerdán önkéntesek segítségével munkához is látott, mely eredményét remélhetőleg jó pár hétig csodálhatják majd a sóstói sziget felé járók.
[link]

Nekem erről az jutott eszembe, hogy mostmár eszkimó bevándorlókra kell számítani?
:)

(#77519) Grillo válasza vlevi (#77518) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát azért ebbe nem sok eszkimó fér...

(#77520) Lomha 8V válasza Grillo (#77519) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Sok jó eszkimó, kis helyen is elfér. :DD

(#77521) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#77517) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Rétegesen öltözkodj mert meg fogsz izzadni. A tempó kicsi viszont dolgozni kell a motoron. Olyan motoros szerkóban menj amiért nem kár, ha sáros lesz vagy ha esetleg elesel. Pót ruházat sem baj ha viszel és hosszú szárú csizma sem árt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#77522) CyberPunk666 válasza -Mosquito- (#77521) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Voltál már?
Hasznosnak ítélted?

A motoros csizmámat sajnálom erre, lehet egy bokaprotektorral jobban járok, vagy nem tudom. Páncélinget csak adnak. Van full motoros felszerelésem, de nem szívesen cseszném szét a sárban.

[ Szerkesztve ]

(#77523) dugynok válasza FIREBLADE78 (#77498) üzenetére


dugynok
senior tag

Én Aldi-st írtam, azzal van tapasztalatom.

(#77524) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#77522) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen voltam de a Hungaroringos tréningen. [link] Hasznos, lehet tanulni belőle. Motor kezelése,fékezési/kikerülési gyakorlatok,helyes tekintet,egyensúly/helyezkedés a motoron stb. Tavasszal megint megyek de akkor már a tempó csomag lesz azt hiszem. Esni fog akkor dagonya lesz, ha sajnálod a ruhádat akkor válasz egy másik időpontot. Kérdezz rá mit adnak nem adnak. Jó tanács ne izomból/erőből csináld az elején mert hamar el fogsz fáradni a végére.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#77525) imibogyo válasza Grillo (#77519) üzenetére


imibogyo
veterán

"Hasonlót" építettem 10 évesen...
Mi ebben a nagy szám? Nem értem... :N

(#77526) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv urak!
Honda új egyensúlyozó koncepciójáról van vmi infó, hogy milyen fizikai elven működik?
Mire jó pl a fejcső szögének változtatása?
MTB-nél van csak némi fogalmam erről, ott stabilitást ad a laposabb fejcső, de az inkább terepen nagy sebességnél hasznos. Ez meg gyök kettőnél hasal le. Érdekes. :F

Amúgy nekem kajak bejön a dolog, simán vennék egy ilyen gépet. Én lennék a legnagyobb műmájer, ahogy besétáltatnám egy találkozóra. ;]
Meg mekkora flash lenne, ha nem kell kitámasztani. :Y

[ Szerkesztve ]

(#77527) runner 125 válasza Teasüti (#77526) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valamerre azt olvastam, h itt nem giroszkóp dolgozik, mint az eddigi hasonszőrű, önegyensúlyozó megoldásokban, hanem megírt algoritmus, illetve különböző szenzorok és elektromotorok kombinációja tartja egyensúlyban. Minden bizonnyal a kormányszög változtatása is az egyensúlyozáshoz járul hozzá, hisz a tengelytávolság ez által jócskán módosulhat (a videón gondolom csak prezentálták, h mekkora mozgásra képes), a kormány motoros forgatása mellett.

Jópofa, meg nyilván innovatív, de számomra kissé ijesztő is, h ez a jövő. Lassan tényleg ott fogunk tartani, h az ágyból sem kell kikelni, h cselekedjünk, éljünk, létezzünk..

mod.
Egyik barátom véleménye:

ez kurva jó, részegen is elmehetsz bárhova
és még haza is kísér

:))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77528) Teasüti válasza runner 125 (#77527) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Találtam közben egy tök jó videót, ami bemutatja a rendszert kicsit közelebbről.
Úgy tűnik olyan egyszerű elveken nyugszik, hogy az a csoda, hogy nem találták fel már évekkel ezelőtt.
Épp azon filózom hogy tudnék átépíteni egyet ilyenre. :D
Még ha motoros kormányzás nincs is, a villaszög lapításával már jóval könnyebb volna az ember dolga gyök kettőnél.

Vagy olyan motort keresni, amin negatív trail hossza van a keréknek. Nem tudom létezik-e ilyen. Valószínűleg nem.
(Nem. Usában pl szabályozás van rá, h minimum ~5 cm pozitív trail hossz kell minden kétkerekű motorra.)

A legnagyobb kihívás DIY vonalon az új alkatrészek megtervezése és legyártása.
Leginkább az egyedi vállak kimunkálása, amihez pillanatnyilag nincs kéznél CNC. :))
A kormányzáshoz bőven elég lehet egy ablaktörlőmotor, vezérléshez meg mikrokontroller, akár Arduino is.
A gyorsulásmérő + giro szenzor meg nem tétel.

Ahhhh, még egy projekt, amiből nem lesz semmi. :DDD

De 5 év múlva veszek egyet. :C

[ Szerkesztve ]

(#77529) Teasüti válasza Teasüti (#77528) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De 5 év múlva veszek egyet.
Kanyar abs-el természetesen. :DD

(#77530) Bogyó bá' válasza Teasüti (#77529) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"De 5 év múlva veszek egyet."

Mi a fenének vennél? 5 év múlva virtuális valóság - szemüveggel a fejeden olyat motorozhatsz a fotelben ülve, hogy ihaj! Közben ráadásul semmiféle veszély nem fenyeget, lehet ész nélkül csapatni. :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77531) -Mosquito- válasza Teasüti (#77528) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azért szóljál ha valamelyik projekted meg is valósul.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#77532) Teasüti válasza -Mosquito- (#77531) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért a moddolás még tervben van. Ami nagyon piszkálja a fantáziám, az az elektrolumineszcens fényezés, zónákra osztva. Az interaktív, diagnosztikai portra kötött led világítás hardver szinten nem kihívás, csak a szoftvert kalapálom már pár hónapja hozzá.
Indexeket is RGB ledekkel szeretném cserélni, egyben helyzetjelző és féklámpa funkciókat is kapva.
Féklámpa vezérlés negatív gyorsulásra szintén alap, ha már okosítom a gépet.
Láncolajzó szintén nem kihívás, és ha már mikrokontroller lesz a vason, akkor full automata lesz az is.

Összességében véve ha minden jól megy, akkor még negyed évi spórolás és veszem a vasat. :K

(#77530) Bogyó bá'
Hátőőő... nagyon fasza a VR, de azért én inkább kimennék a szabad levegőre kockáztatni az életem. :N
Amíg nem tudja a testünk összes érzékszervét becsapni, addig nem lesz igazi alternatíva. Ez még több évtized, mire Mátrix lesz belőle. Utána már jöhet, nem gond. ;]

[ Szerkesztve ]

(#77533) -Mike-


-Mike-
addikt

BPestre csak robogóval [link]

(#77534) Kolondrum válasza -Mike- (#77533) üzenetére

Csak 1x nyitja ki valaki az ajtót. ;]

kcsa! Lesz nem az van a levegőben? Anyum robogója is megy a levesbe, annyit nem megy vele h értelme legyen lepapírozni.

[ Szerkesztve ]

(#77535) kcsa válasza -Mike- (#77533) üzenetére


kcsa
veterán

Rendszámot neki!

Látom környékbeli, 10-es úton is nyomatja. Majd figyelem reggelente, aztán megnézem milyenek a reflexei :D

[ Szerkesztve ]

(#77536) kcsa válasza Kolondrum (#77534) üzenetére


kcsa
veterán

Pedzegetik. De legalább 10 éve minden év elején előkerül, aztán valahogy mégsem történik semmi, szóval nem vennék rá mérget hogy tavasszal mindenki rendszámos robogóval fog járni.

(#77537) Kolondrum válasza kcsa (#77536) üzenetére

Ha bevezetik az viszont nagy dolognak fog számítani.

(#77538) laccczka


laccczka
tag

4 hónapja kiszereltem az aksit azóta nem volt töltve.
Ma vettem egy lidl-s csodaakkutóltőt ami felismeri és tölti is...pontosan 1 percig.

Létezne, hogy ennyit merült volna csak az akku(3 éves gyári) vagy sz@r az akku/töltő? :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#77539) Bogyó bá' válasza laccczka (#77538) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köss rá egy fényszóróizzót, és merítsd egy félórát. Utána rakd ismét töltőre, mindjárt kiderül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77540) laccczka válasza Bogyó bá' (#77539) üzenetére


laccczka
tag

okos ötlet :)

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#77541) pityaa23 válasza laccczka (#77540) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ugyan ezt csinálja az enyém is! Várom a tapasztalatokat. :D

A lemerült autós akksit viszont szépen feltöltötte.

(#77542) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A (szerintük) túlmerült akkut ezek az okos töltők nem kezdik tölteni. Ha van sima töltő, akkor kezdjétek azzal. Ha nincs, akkor bikakábellel kössétek össze autó akkuval és úgy rakjátok rá a töltőt. Hagyjátok úgy negyed órát, utána már tölteni fogja külön a motor akkut is.

(#77543) pityaa23 válasza Lomha 8V (#77542) üzenetére


pityaa23
senior tag

kb novemberben vettem ki az akkut a motorból, januárban raktam rá a töltőre, 2 perc volt az egész töltés. Tavaly is havi 1x rátettem, de akkor sem tartott tovább. Az akksi jó volt egész évben.

(#77544) Kolondrum

Nekem ugyan jó, de kolléga rendelt, én meg k rendes voltam, elmentem. [link]

(#77545) BoB


BoB
veterán

Hoppahathenger

További képek: [link]

(#77533) -Mike-: az gáz ha szerintem ez kurva jó? :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#77546) V.Stryker válasza Kolondrum (#77544) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És is vettem egy szűrő leszedőt ma. A motor szűrőjéhez van leszedő kupakom, de egy hónapja az autó szűrőjébe kénytelen voltam barbár módon egy csavarhúzót beleütni,hogy le tudjam szedni. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77547) vlevi válasza pityaa23 (#77543) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is így kezelem az akksimat. 2008-ban vettem, azóta bírja. Szerintem még a jövő évet is kibírna, de lehet, hogy mostmár azért csak lecserélem.

(#77548) Kolondrum válasza V.Stryker (#77546) üzenetére

Az nekem is van, korábbról, de igazából soha nem kellett még, kézzel meg tudtam fogni rongyon át.

(#77549) laccczka válasza Kolondrum (#77544) üzenetére


laccczka
tag

Pont ilyet vettem ma. Ezért nincs még tapasztalatom vele.

Lomha 8V:Mivel se normál töltőm se bikakábelem nincs ezért valamelyik nap visszarakom a motorba, világítást rajtahagyom kb.20 percre aztán majd kiderül az igazság. ;]

Augusztus 31-én volt a balesetem akkor állt egy hónapot majd azt követően csak hazamenet volt (2km). Novemberben a nagy hidegek előtt kiszereltem és azóta a lakásban pihen az aksi. Ezért nem tudom még, hogy a töltő nem jó vagy az aksi nem jó vagy csak egyszerűen minden jó :))

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#77550) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Gyors help kéne, aldiban vagyok.
Ez az autoXs tolto kell?
Azt írja, hogy 12 volton 3.8 amperrel tolt, nem sok az?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.