Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#1) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Október végén jelenik meg ez a méltán híres és népszerű sorozat újabb eleme.
Remélhetőleg a 4.rėsz csapasiranyat követik és ezzel egy stabil többszöri újra játszásra sarkalo maradandó élményt nyújtanak a leendő és már meglevő játékosok felé.

Jó pár infó leírás bemutató megjelent már ezen játékkal kapcsolatban.

(#2) dangerzone válasza Nyugis (#1) üzenetére


dangerzone
addikt

Mi baj volt az 5. rész irányával? :)

(#3) Nyugis válasza dangerzone (#2) üzenetére


Nyugis
senior tag

Szerintem a fejlődés és a diplomáciai taktika legjobb vegyitése volt a civ 4.
Az 5 rész nem ért a nyomába sem.

(#4) dangerzone válasza Nyugis (#3) üzenetére


dangerzone
addikt

Viszont a harcrendszer jobb volt az 5-ben.

(#5) Nyugis


Nyugis
senior tag

itt találtok rola bőveb leírást:
https://civilization.com

ez pedig egy E+-as gamplay a játékbol: [link]

(#6) Devas


Devas
őstag

Napokban akartam neki topicot csinalni.
Mar elo is rendeltem.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7) Nyugis


Nyugis
senior tag

Akkor tőled konkrét tapasztalatokat fogunk kapni.
És remélem pozitív élményeket ami egy új elvezetes közösséghez vezet!

(#8) Devas válasza Nyugis (#7) üzenetére


Devas
őstag

Igazabol arra gondoltam csinalok is nehany mi-merre-hogyan videot.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#9) Nyugis válasza Devas (#8) üzenetére


Nyugis
senior tag

Egy autentikus forrásból az nagyon tökéletes lenne!
Ráadásul kedv csinálonak is tökéletes.
Ha kell segítség videó szerkesztesben szólj.

(#10) Devas válasza Nyugis (#9) üzenetére


Devas
őstag

Igazabol nem szoktam szerkesztgetni a videokat. A shadowplay viszont 4 gigas szeletekre vagja, azokat jo volna valamivel osszefuzni esetleg.
Magyarra is jo volna leforditani a jatekot. Nekem a nyelvtudasom meg csak-csak meglenne hozza, de fogalmam sincs hogyan lehetne megoldani programozas szinten.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11) Nyugis válasza Devas (#10) üzenetére


Nyugis
senior tag

összefüzöm megcsinálom. ha meg feliratot vagy mikrofonnal kommentet is felveszel azt is ráteszem. nem gond. ;)
privátba megbeszéljük hogy hogy tudod átküldeni, no meg én vissza a kész anyagot.

(#12) Gery9112 válasza Nyugis (#11) üzenetére


Gery9112
őstag

Az E3-as videóban Sean Bean hangja nagyon adja :R

[tegnapi közel 1 órás gameplay]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#13) Devas válasza Nyugis (#11) üzenetére


Devas
őstag

Köszi a felajánlást, de szerintem fél órás részekkel megoldom. Real-time szöveges kommentet tervezek. Feliratok, meg csili-vili logo szerintem felesleges.
Van már néhány ötlet a tarsolyomban. De ha valami óhaj-sóhajotok lenne esetleg le tudom videózni majd. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#14) kraftxld válasza Nyugis (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Diplomácia egy nagy szar volt a 4-ben, bárhogy is taktikázott az ember általában át kellett menni agresszorba és szétcsapni mindenki arcát. Aztán ha már egyszer hadat üzentél már nem volt semmi visszaút.
Majd a második kieg meg legalább 60%-os Civ6 complete akció környékén visszanézek, addigra játszható is lesz :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Nyugis válasza kraftxld (#14) üzenetére


Nyugis
senior tag

Előre talán korai lenne még el ásni.
Várd meg hogy milyen lesz.
Ha a sok videó és kommentár elveszi a kedved akkor még mindig hagyhatod a francba. :K

(#16) kraftxld válasza Nyugis (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát, ez már sajna az öreg tapasztalata a Civ4 óta :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Nyugis


Nyugis
senior tag

Ujabb kis morzsák a játékból : [link]
Két videóval elegyitve. :K

(#18) Gery9112


Gery9112
őstag

megjöttek a görögök :))

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#19) Devas


Devas
őstag

Nah végre megerősítették a rendelést a limitált kiadásra. :C :R

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20) mikromanus


mikromanus
veterán

MI van itt? A kanyarban a megjelenés, erre pang a topic? Az emberi nem ennyire elaljasult. Egy kis stratégia és máris lelohad minden hype? :C
Amit az eddigiekből leszűrtem és érdekesnek tűnik (pár bemutató videó és néhány hír):
- Talán valamivel értelmesebb diplomácia és harcrendszer. Jön a casus belli. Ha okosan esel neki az ellennek, akkor kisebb a negatív hatása.
- lesz vallási győzelem is. Ha tied a domináns vallás a világon (vagy minden nemzetnél több mint a lakosok fele a te Istenedben hisz?), akkor győztél. Kicsit harcosabb lesz a vallásháború így. Szavakkal és hittel persze és nem fegyverekkel.
A civeke, leadereket és a buffokat is kissé átgyúrták. 19 nemzettel indul a móka. Ez a district-es dolog még nem teljesen világos. Gyakorlatban/játékban majd jobban lejön mi hogy működik. Az elmélet félinformációk alapján nem olyan könnyen átlátható nekem.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#21) hmatyas


hmatyas
tag

Várom a megjelenést és olvasgatom, hogy elég erős gép kell hozzá - főleg grafikában :S Lévén előbb vagy utóbb kéne új notit venni - ezzel fogom összekötni;-9

A vallási részre eléggé kíváncsi vagyok, egy Civ IV-s kiegészítőben is volt vallási győzelem, de másnak tűnik valahogy.

(#22) warcat válasza mikromanus (#20) üzenetére


warcat
veterán

Pont ezen szomorkodtam egy kicsit magamban,Battlefield 1 topik vagy a vele kapcsoaltos hírek pörög ezerrel,a Civ-es videóknál vagy a launch trailer alatt meg nulla hozzászólás :)
Azért nem aggódok a játékért , Steamen az V a legjátszottabb játékok egyike.
Az eredeti bejelentésnél sokakat lelombozott azért a választott grafikai stílus,és ha utána nem követték a fejleményeket,akkor lemaradhattak arról,hogy azért most mennyire kidolgozott rendszereket kapunk és minden jel szerint nem "csonka" játékért fizetsz.

Részemről várom és be van rendelve de kegyetlenül összetolták a dolgokat nekem,én azért Battlefieldezek (és ha nem fizettem volna extrát akkor az is pénteken indult volna) holnap este Stellaris nagy patch/kieg,éjjel meg Civ VI, évközben meg vannak azért pangós hónapok is akár...

EA: It's in the crate!

(#23) pethYeti


pethYeti
addikt

Ha most a Stadardot veszem meg akkor lesz upgrade to deluxe vagy season pass vagy akármi?

(#24) warcat válasza pethYeti (#23) üzenetére


warcat
veterán

Nem tudok róla,elképzelhető, viszont amit érdemes tudni,hogy az eddigi sejtések alapján nem valami combosabb dlck lesznek ezek, hanem extra civilizációk, map pack/scenario pack ilyesmi,a sejthetően érkező kiegészítőért külön lesz számla benyújtva.
Ha az összes ilyen dlc tartalma tetszik majd,akkor spóroltál,de ha valami gyenge/nem érdekel akkor meg bukta,én vettem egy simát inkább.
Viszont ha közvetlenül Steamen szemezel a vásárlással és nem valami olcsóbb disztibútornál (55 font körül kapható már) akkor én ajánlom neked a 25 year anniversary kiadást 90 euróért, és van ahol még rendelhető

EA: It's in the crate!

(#25) pethYeti válasza warcat (#24) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

Greenmanen akarom venni. Legális forrásból onnan a legolcsóbb.

(#26) warcat


warcat
veterán

Na érdekes, cdkeysen vettem a kulcsomat és már most kiküldték, totál retro emlékeket hozott elő most a 2000es évekből,ugyanis ez egy bescannelt cédula a dobozos verzióból,biztos ismeritek,amit beleragasztanak a tokokba :)

Maga a pre-load 3.9GB-ot ír, háttérből 7746MB-ot kért el ha valakit érint, jobb nettel seperc lennt lesz.

EA: It's in the crate!

(#27) warcat


warcat
veterán

Indul a Battle royale stream twitchen, az AI-k játszanak egymás ellen.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#28) pethYeti válasza warcat (#27) üzenetére


pethYeti
addikt

Nagyon jó lett a játék zenéje

(#29) Sonja


Sonja
veterán

PC Gamer Review - 93%!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#30) Reinhardt válasza warcat (#26) üzenetére


Reinhardt
őstag

Elotoltes megvolt, mar csak az a kerdes, hogy fut e majd a tabletemen.

(#31) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hehehe


Kar, hogy holnap melo van.

(#32) Freiherr válasza Reinhardt (#31) üzenetére


Freiherr
őstag

Pár ember havi mobilnet keretét most lenulláztad. :DDD

XXX

(#33) Departed válasza Freiherr (#32) üzenetére


Departed
őstag

Jesszus, íme egy árnyoldala a prémium tagságnak: 2darab 16megabájtos képet feltölteni nem kúl. Még jó hogy PC-ről léptem ide. :U

Csak én találom sokkal fapadosabbnak a grafikát az elődhöz képest? Ott kifejezetten "élő" volt a kinézet itt meg mint egy táblajáték.

[ Szerkesztve ]

(#34) Reinhardt válasza Departed (#33) üzenetére


Reinhardt
őstag

Javitva :B

Nekem bejon az uj stilus, csak a lebego ikonok kitakarnak lenyeges dolgokat ami nekem zavaro kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#35) Devas


Devas
őstag

Meg is érkeztem az első videóval:

25. évfordulós kiadás (kicsomagoló video)

(ez a link a komplett playlistre mutat, ahol majd megtaláljátok a többi videot is a későbbiekben)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#36) Departed


Departed
őstag

Eddig nagyon tetszik a játék, a 3-4-5 alapvetően sok szempontból egyforma volt, a 6 felráz jópár formulát.

A 3-4-5 játékidejének legnagyobb része két dolog volt a settler-ekkel minél nagyobb ország kiterjesztése után: - minden városban sorban kiválasztani ugyanazoknak az épületeknek az elkészítését - persze időben eltolva
- worker-ek halmazát terelgetni hogy legyen minden természeti kincs betakarítva, valamint utak és később vonatsínek megépítése.
+ háborúskodás persze ízlés szerint.

Ezek mentek újra meg újra meg újra. Néha fűszerezve techtree nézegetéssel/választással, great wonder, great ember kezeléssel és csipetnyi diplomáciával.

Itt ez felrázódik a district-ekkel, azzal hogy a worker-ek 3 dolog elkészítése után eltűnnek, valamint a tech tree szétbontásával újtechtree-civictree kettősére. Satöbbi satöbbi.

Ennyit dióhéjban, ezeken túlmenően is van még bőven változás. A fapadosabb grafikát azért még szokni kell, de okés az is.

Szóval unalom kizárva, jó lett, szép volt Firaxis! :R

(#37) Devas


Devas
őstag

Civilization VI: beépített benchmark video

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#38) Rephyx


Rephyx
újonc

Sziasztok,

Anniversary Editiont keresnék - sajnos hiába rendeltem elő, nem jött. Ha tudtok bárhol elfekvő darabról, illetve eladná valaki kérem írjon, mindenképpen megvenném.

Köszönöm.

(#39) torma1981


torma1981
veterán

Háát marha lassan tölt a játék. :( Így elég szar játszani. Mentések visszatöltése 1 perc minimum.

(#40) Departed válasza torma1981 (#39) üzenetére


Departed
őstag

Hát sajnos ez minden részben így van kb. :(

(#41) torma1981 válasza Departed (#40) üzenetére


torma1981
veterán

Jó de ennyire?? Így teljesen élvezhetetlen.

(#42) Departed válasza torma1981 (#41) üzenetére


Departed
őstag

Hát...ne hibázz és akkor nem kell visszatölteni az állást. :P
SSD-n van a játék egyébként? Nálam igen, mondjuk még csak a Civ5-ben használtam a visszatöltést és lassú volt SSD esetén is.
Közben olvass újságot. ;)

(#43) torma1981 válasza Departed (#42) üzenetére


torma1981
veterán

:D Igen SSD-n van. :P Ja közben megtanulok angolul. :P

(#44) dangerzone


dangerzone
addikt

Van valami pozitív változás az előző szériához képest? :)

(#45) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vegyes érzéseim vannak. A játékot jónak érzem és vannak ötletes újdonságai, de valami kegyetlen lassan tölt be a korábbi részhez képest és a körváltási idő se túl gyors.

Csináltam egy próba visszatöltést egy normál méretű pályán rögtön az 1. körben. A töltési idő 1 perc felett volt. :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) Departed válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Departed
őstag

Az a baj hogy simán lehet hogy már rég betöltötte mire rányomhatsz a folytatásra, csak Ned Stark még mondja a szöveget ami a töltőképernyőn is van. Ezzel csinálhatnának valamit, ki a rákot érdekel 20szor ugyanaz... :U

(#47) pethYeti


pethYeti
addikt

Remélem javítják a builder exploitot mert most konkrétan értelmetlen játszani. Az nyer akinek több fát vágni való területe van. :W

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) CPT.Pirk válasza Departed (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, na igen. Lehet, hogy ez van.

Meg mondjuk alap beállításon elég sok városállam jött létre. Berakott engem a térkép közepén egy szigetre, csak 3 városállam, meg a barbárok voltak rajta. Most persze én vezetem a játékot minden téren...

Amúgy a diplomácia elég ergya így jelenleg. Jön valami trigger, aztán egyszerre 3 uralkodó akar open borderst, miközben még csak nem is vagyunk ugyanazon a kontinensen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) Departed válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


Departed
őstag

Én mindig pangeán (nagy kontinens) játszom. Az elején fel szoktam deríteni hogy mi van a fővárosom körül és ha túl sokminden vagy túl sok tundra vagy túl sok sivatag vagy épp sok tengerpart miatt keveset lehet terjeszkedni, kezdem újra. A mostani Amerikát négyszer indítottam el (5-10 perc alatt simán látszik a helyzet), és úgy jó lett a hely.

Akkora már az ország, hogy a többi ország csak pislog meg irigykedik, Egyiptom meg megtámadott mert nem hagytam terjeszkedni, de a lovasaim ténykedése hatására békéért kuncsorogva minden cuccát nekem adta Kleopátra. :P

Egyébként FUN, megvan folyamatosan a "még egy kört" érzés. :)

(#50) CPT.Pirk válasza Departed (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne is mond, nincs még egy másik stílusú játék, amire úgy rá lehet kattanni, mint a körökre osztott stratégiákra. :) GalCiv3, Stardrive2, Sword of the Stars dettó. :D

Mondjuk az alap prince nehézségi szinten kezdtem el a játékot. Nem tudom melyik nehézségen milyen csalást alkalmaz a gép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.