Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77994) Gomba


Gomba
senior tag

Sziasztok,

Leírnám a saját ASUS AC-65P tapasztalataim, mivel itt jellemzően csak pozitív példák vannak. Nem tudom, hogy nálam miért nem lett pozitív, fontos, hogy ezzel senkit nem akarok itt támadni (sőt inkább respect itt a szakiknak akik folyamatosan segítséget nyújtanak!)

- a következő felhasználásra vettem: 500 mbit-es internet, 60 m2 tégla lakás. 3 LAN eszköz (benne egy NAS), 8-10 wifi eszköz, igény szerint VPN (bár ez jövőbeni terv, tehát egyelőre nem volt használva)

szempont volt:
1. hogy jobb lefedettséget/sebességet adjon, mint a jelenlegi UPC connect box,
2., illetve, hogy lehessen rárakni open source firmware-t.
3. kiegészítő szolgáltatások kevésbé lényeg (van NAS, így sem HDD rákötés sem torrent nem szempont) csak a VPN lehetőség és inkább a biztonság

Ehhez képest a következők a tapasztalataim:
Nem ad jobb lefedettséget / nagyobb sebességet a router a gyári firmware-rel a UPC connect box-nál!
(természetesen inSSIDer alapján csatornabeálltás megvolt, illetve sávszélek stb.stb is).
Ezzel még megbarátkoztam volna, hiszen úgyis openWRT-vel akartam használni.
Viszont az openwrt-vel (HW NAT bekapcsolásával sem) sikerült kihozni belőle megfelelő sebességet, illetve az is folyamatosan ingadozott:
- 1. wifi méréspont: upc connect box / gyári fw: stabilan 500 mbit kvázi mindig. Openwrt: 180-max360mbit
- 2. wifi méréspont: upc connect box / gyári fw: stabilan 180 mbit kvázi mindig. Openwrt: 60 - (érdekes módon)240mbit
- kábeles sebesség: upc connect box / gyári fw: stabilan 500 mbit kvázi mindig. Openwrt: 240 - 460 mbit

Sebesség szempontjából az openwrt kapcsán a sebességingadozás és az, hogy kábelesen sem tudja kiadni a max sávszélességet az ami deal breaker.

Így részemről visszaadásra kerül a router és keresem az utódot.

Fentebbi felhasználási esetre keresek routert, amely valamilyen opensource firmware-rel ki tudja hajtani a sávszélességem / kellően jó jelerősséget tud biztosítani. (egyelőre ártól függetlenül)

ui: az openwrt-ben a wifi jelerősséget lokáció átállítással nem állítottam erősebbre, mivel kábelesen sem adta a sebességet...

köszi

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.