Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Asus mesh hálózat konfigurálható pc böngészőből vagy mindenképpen le kell tölteni az Asus appot hozzá?

(#103052) MaCS_70 válasza Sanyi.mTs (#103051) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán GUI-n keresztül konfigurálható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103053) blakey válasza Sanyi.mTs (#103051) üzenetére


blakey
titán

Appot nem kell/szükséges használni, ha nem akarod. Nekem nincs is letöltve, kizárólag számítógépről, böngészőből konfigurálok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103054) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Nyaralóba szeretnék mobilnetet varázsoltni, és ehhez javasoltak SIM kártyás 4G Routert (vagy Sticket)

Namost én nem igazán értek ehhez, kérem segítségetek abban, hogy melyik a jó márka, láttatok valahol jó akciót, illetve melyik szolgáltatónál van jó árban ilyen nyári időszakra érvényes 5-10 napos korlátlan internetcsomag hűségidő nélkül?

Köszönöm

(#103055) MaCS_70 válasza maglew (#103054) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olvass kicsit vissza a Mikrotik SXT és LHG szavakra keresve! Többször alaposan kitárgyaltuk már a témát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103056) Polllen


Polllen
nagyúr

Be is üzemeltem az Asus TUF AX4200-s routert, remek eszköz.

A routertől kb 4-5 méterre, 2 fallal odébb az asztali gépemen egy TP Link T4U (nem plus) adapterrel most 486 mbps-t mérek (500 mbps-s a net), ami a korábbi routerrel (Asus RT-AC57U v1) 270 mbps volt. Emellett a ping tüskék is majdnem teljesen eltűntek.

Köszi a segítséget mindenkinek!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103057) Gubek-Einste válasza Móncsa (#103050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó megoldás ez, a 840N-t AP módba kell tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103058) Móncsa válasza Gubek-Einste (#103057) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm. Azt meg ,hogyan kell?

(#103059) Gubek-Einste válasza Móncsa (#103058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103060) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Végül vettem egy asus ax53u-t. Elkezdtem otthon konfigurálni, és hát ez a "szar" minden változtatás után újraindul. Ezek az újraindulások viszik el a konfig idő nagy részét.

Azt figyeltem meg, hogy a mostani és új asus router újraindulás után az 5GHz-es wifije 1-2mp-cel később indul el. Ez mindenhol így van?

(#103061) kpityu2 válasza Sanyi.mTs (#103060) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez elég idegesítő, szerencsére a routert nem gyakran állítgatja az ember. Azért a beállítások után egy mentést célszerű csinálmi, hogy ha esetleg újra kell konfigolni, ne kelljen annyit piszmogni.

Most komolyan, ki méri, hogy a router újraindulása után melyik rádió mennyi idő alatt áll fel? Még akkor is ha automatikus újraindulás van, azt éjjelre teszi az ember. 1-2 mp. Jaj.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#103062) blakey válasza Sanyi.mTs (#103060) üzenetére


blakey
titán

Igen, főleg az MTK SoC-val szereltek minden beállítás után újraindulnak, a többinél is előfordulhat. Amúgy ez jó is, mert így jobban érvényesülnek a beállítások.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103063) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#103060) üzenetére


Alex91
félisten

Azt figyeltem meg, hogy a mostani és új asus router újraindulás után az 5GHz-es wifije 1-2mp-cel később indul el. Ez mindenhol így van?

Ja, valahol olvastam, hogy belehallgat az eterbe, hogy van-e radar az adott csatornan, es ez idobe telik. Ezert kapcsol kicsit kesobb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#103064) Móncsa válasza Gubek-Einste (#103059) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm. Jó annak aki ezt így ebben a formában megértette , én nem értettem meg. :W :W :W

(#103065) Dr.NX válasza Móncsa (#103064) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egy másik opció:
ezek helyett az őskövületek helyett beruházol egy normális(abb) mesh rendszerbe, pláne optikához nem bohóckodsz 100 Mbites portokkal.
Az előzmények alapján sokat nem szánsz rá, a legolcsóbb megoldás két ilyen Cudy WR1300.
http://www.cudytech.com/productinfo/90088.html

Elfogadom a sütiket.

(#103066) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Lszi javasoljatok olyan routert ami árban olyan 50k körül van max, képességben megfelel egy ASUS RT-AX58u-nak (ilyenem van) viszont a következő módon tudom megoldani a dual WAN-t:
- Alapból egy Mikrotik SXT LTE6 fogja adni a netet az ő LAN kimenetén keresztül (ez ugye 4G kapcsolat) -- ez lesz bedugva a router WAN portjába

ha esetleg ez a kapcsolat lehalna valami miatt, akkor jönne a másodlagos WAN

- A másodlagos WAN-nak pedig valamilyen módon a szomszéd WIFI-jét használnám (az Ő beleegyezésével!). Itt a legjobb lenne, ha simán a router automatikusan csatlakozna a szomszéd WIFI-jére, és osztaná tovább a netet egy teljesen elszigetelt hálózatként (tehát nem szeretném, ha az Ő hálózatával összekeveredne az enyém, illetve nála megjelenne az összes eszközöm...) de ha ez nem nagyon egyszerűen megoldható, akkor van egy ASUS RP-AC55 repeaterem, aminek ha jól emlékszem lehet a LAN csatlakozóját úgy konfigurálni, hogy az kimenet legyen.

Mi lenne a javaslatotok erre a dologra?

Előre is köszönöm.

Sziasztok

Magi

(#103067) Móncsa válasza Dr.NX (#103065) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Optika????? annak is örülni kell ,hogy egyáltalán internet van itt ebbe a főispános vármegyés feudalista rendszerben. :R

(#103068) Gubek-Einste válasza Magi (#103066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb megoldás az lenne ha vennél egy kliens módra képes AP-t, ezzel csatlakoznál a másik wifi-re, és a jelenlegi router-ben másodlagos WAN-ként használnád. Árban bőven 50k alatt is be lehetne szerezni egy ilyen eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103069) Magi válasza Gubek-Einste (#103068) üzenetére


Magi
tag

Fúúú. Köszi szépen. Mondanám, hogy értem mire gondolsz, de hazudnék :))

Pontosan hogyan is kellene ezt elképzelni?
A kliens mode-ról eddig azt tudtam, hogy pont az inverzét csinálja, mint ami nekem kell. Tehát az AP madzagon kap hálózatot és létrehoz egy vezeték nélkülit.
Ezt elvileg az írt Asus AP is tudja. Nekem szerintem pont a fordítottja kellene, tehát csatlakozik wifin a szomszéd wifijére és onnan vezetékes hálózatot hoz létre ami vagy USB vagy Eternet.

Az ASUS router amit használok annak csak 1db LAN WAN-ja van (erre megy a Mikrotik SXT), az alternatív WAN portja viszont USB-n várja az internetet. Emiatt olyan router kellene aminek vagy 2db LAN WAN-ja van (de amit találtam rohadt drága), vagy olyan AP aminek a kimenete USB, vagy olyan router ami képes alternatív WAN esetén egy másik WIFI-re csatlakoztatva új hálózatot létrehozni, vagy valami teljesen más irányba kellene gondolkodni, ami nekem nem jut eszembe.

Köszi :)

Magi

(#103070) Gubek-Einste válasza Magi (#103069) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan hogyan is kellene ezt elképzelni?
A kliens mode-ról eddig azt tudtam, hogy pont az inverzét csinálja, mint ami nekem kell. Tehát az AP madzagon kap hálózatot és létrehoz egy vezeték nélkülit.
Ezt elvileg az írt Asus AP is tudja. Nekem szerintem pont a fordítottja kellene, tehát csatlakozik wifin a szomszéd wifijére és onnan vezetékes hálózatot hoz létre ami vagy USB vagy Eternet.

AP mód amikor madzagból csinál wifi-t.
Kliens mód (Asus esetében Media bridge) amikor az adott eszköz felcsatlakozik egy wifi-re és azt madzagon osztja tovább.

Hogyan néz ki a te Asus-odnak a dual WAN menüpontjában a forrás választási lehetőségek? (képpel ha lehetne)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103071) Móncsa válasza Gubek-Einste (#103057) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Mindenféle állítgatás nélkül összekötöttem a két routert vezetéken keresztül és működik a pc csak WIFI nincs.

[ Szerkesztve ]

(#103072) Magi válasza Gubek-Einste (#103070) üzenetére


Magi
tag

Na jó. Késő van :D

Megtaláltam, hogy lehet a többi portot is WAN-nak konfigurálni :R

Ráadásul meg is találtam, hogy az RP-AC55 képes arra, hogy WIFI-ből LAN-t csináljon :D

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Magi

(#103073) Dr.NX válasza Móncsa (#103067) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ebből #97842 a hozzászólásodból gondoltam, ezek szerint rosszul.

Elfogadom a sütiket.

(#103074) Móncsa válasza Dr.NX (#103073) üzenetére


Móncsa
aktív tag

1.5 évvel ezelőtti volt a kérdésem azóta a településen nem jutottak előbbre 1m-t sem az optikai kábel telepítésével!!!!!!!!

(#103077) Gubek-Einste válasza Móncsa (#103075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van dedikált AP mód akkor inkább azt kell használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.