Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34751) oxalisz válasza premete (#34745) üzenetére


oxalisz
tag

Mivel pénzről szól a dolog, és nincs rosszabb érzés egy sikertelen, de költséges próbálkozásnál; a legjobb kipróbálni a HD4000 képességeit egy ismerősnél...
Mint itt többen is írják, nem eszik olyan forrón a kását. Igazuk van, de kompromisszumot kötni tudni kell. Én sem tudok a minősített gyártmányok közül egyet sem megvenni itthonra. (A melóhely más tészta, ezért tudom a külünbséget. Amit korábban írtam, tapasztalat alaján írtam) Csak példaként a saját konfig:
P8P67PRO lap, i5-2500, 8 GB DDR3 1033 RAM, 500 GB SATA2 HDD, Quadro 600 VGA, Corsair táp és win7 prof 64.
Tehát ez is low-end, de mivel asztali konfig az energia nem gond. Ezzel több ezer alkatrészből álló összeállítások jól kezelhetők ST3-mal. Amikor teljes részletességű összeállítási rajzot kell készíteni, akkor az időigényes a low-end vga, és a HDD miatt.
Szóval, ha fontos a notbook kivitel, érdemes egy próbát összehozni, mert a pénz senkinek sem jön könnyen.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34752) oxalisz válasza _adaml21_ (#34747) üzenetére


oxalisz
tag

A kulcs a "valamilyen low-end VGA kártyában" van. Dolgoztam ilyen konfiggal ST3 esetében, quadro fx580 VGA mellett. Számomra rejtély, hogy egy ennyire harmatos VGA hogyan tudja elfogadhatóan kiszolgálni a gépet, de vitte, kb olyan határokig, amit Te is írtál. Valószínűleg a VGA driver a felelős.
Láttam olyan integrált vga-s notit, amin el sem indult a 3d-s program, nem hogy használni lehetett volna. Ki kell próbálni valakinél, vásárlás előtt.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34753) Nixon18 válasza oxalisz (#34751) üzenetére


Nixon18
senior tag

És ha az adott keretbe belefér egy HD4000-es IB-es procis és egy SB-s procis, viszont Quadro VGA-s üzleti gép is?

(#34754) premete válasza oxalisz (#34751) üzenetére


premete
veterán

Én kipróbáltam, feltettem az Archicadot az idézett nvidiára és a HD4000-re is, az utóbbin érezhetően gyorsabb volt; ezért értetlenkedek a véleményeden, hogy bármelyik dedikált jobb, mint a HD 4000.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#34755) Borote válasza oxalisz (#34752) üzenetére


Borote
addikt

Nincs elírás? Komolyan Quadro 600? Mert az ténylegesen a low-end-nek a legalja 2013-ban.

A Te megfogalmazásodban mit jelent az 'integrál VGA'? :) Alaplapra forrasztott GPU, shared memory-s GPU, processzorba integrált GPU, illetve ezeknek melyik kombinációja? Esetleg konkrét típust is mondhatsz, mert azon pl nincs semmi meglepő, ha egy GMA X3100-on nem működik valami :DDD

(#34753) Nixon18: az említett 600-as Quadro gyakorlatilag a Quadro 1000M :)

(#34754) premete: ezért mondom én mindenkinek, hogy vannak ezek a régi beidegződések, hogy merazintegráltazszar, de ha ki sem próbálja valaki :F

[ Szerkesztve ]

(#34756) oxalisz válasza premete (#34754) üzenetére


oxalisz
tag

Ennél nincs jobb! Ha a próba azt mutatta, hogy O.K., akkor a kérdés eldőlt. Én gépész trevező programok közül használtam egyet-kettőt. Építészt sohasem, de kíváncsiságból megnéztem, hogy a gyártó mit ajánl a 16-s verzióhoz:

Windows Specific Recommendations

OpenGL and DirectX 9 compatible graphic card with 256 MB or more on-board video memory is recommended to fully exploit hardware acceleration capabilities.

We do not recommend the following low-end video cards:
•NVidia Quadro NVS series (not to be confused with the FX series)
•ATI FireMV series (not to be confused with FireGL series)
•Intel on-board (motherboard-integrated) video chips

És ennek ellenére a próba mást mutat. Akkor úgy van, hiszen a saját szemeddel láttad... A tények makacs dolgok, én meghajlok előttük.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34757) Borote válasza oxalisz (#34756) üzenetére


Borote
addikt

Az a legjobb, hogy 'Intel on-board (motherboard-integrated)' ma már újonnan nem is létezik :D
Ezt csak azért tartom érdekesnek, mert akkor azon kell elgondolkodni, hogy vajon mikor írták ezt meg. Ugyanígy az NVS-ek sem Quadro-k már, és abban sem vagyok biztos, FireMV vagy Quadro FX létezik-e, mint terméknév.

(#34758) stratova: az már más kérdés, hogy driverben mi van engedélyezve, és mi nincs, leginkább arra utaltam, hogy azt a GPU-t megkapod notebookban is.
Persze ezeknél a lényeg a driver, amit adnak hozzájuk (azaz hogy feloldják a szoftveres korlátozást), + a supportért fizet az ember.

[ Szerkesztve ]

(#34758) stratova válasza Borote (#34755) üzenetére


stratova
veterán

Ne féltsd a kicsi Quadro-t Nvidia-nál ki van ez találva.

(#34759) oxalisz válasza Borote (#34755) üzenetére


oxalisz
tag

Erre telt: quadro 600. De amit leírtam az stimmel. Egy dolog hiányzott: a megjelenítés felbontása: natív 1920x1200, egy 24"-s LCD-n. Ez fontos, hiszen nem mindegy hány képpontot kell a kártyának kiszámolnia, amikor forgatnia kell egy nagy összeállítást.
Az idodai gép: Intel® Xeon® X3470 2.93 GHz, 8 MB: 2.93 GHz, 8 MB total cache, quad core/8 threads, technologies: VT-x, TXT, 12GB DDR3-1333 ECC (3x4GB): 1 module PC 1333 (PC3-10600), ECC, DIMM, NVIDIA Quadro 4000 2GB: Connectors: 1x DVI-I dual link and 2x DP; PCIe x16; w/o adapters, DVD SuperMulti SATA, 2x Cable for SATA HDD, 2x HDD SATA II 500GB 7.2k: occupies 3,5"-bay (internal), License EU/MM - Windows 7 Professional, Win7 Pro64 egy fujitsu P27T-7 kijelzővel 2560x1440 felbontás mellett kb. azonos sebességet produkál, mint az én gagyi konfigom.

A notira nem emlékszem, nem mai darab volt, és ezért a példa roszz volt, bocsi.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34760) Borote válasza oxalisz (#34759) üzenetére


Borote
addikt

Lehet kissé erősen fogalmaztam, nem állt szándékomban becsmérelni :B
Amire gondoltam, hogy ez a Quadro potenciális teljesítményben nem sokkal van a HD4000 előtt, a GeForce-oknál pedig azért jobb, mert nincs direktben letiltva néhány lényeges funkciója. (Bár azt érdemes lenne kipróbálni, hogy egy GeForce GPU-val hogy működne ugyanez a program).

Bár az tényleg kérdéses, hogy a HD4000 is képes (lenne)-e megközelíteni, főleg a driverezésre gondolok, de olvastam olyat, hogy a HD Graphics egyes változataihoz lesz majd üzleti alkalmazásokhoz optimalizált változat is, vagy lesz hozzájuk driver.

[ Szerkesztve ]

(#34761) oxalisz válasza Borote (#34760) üzenetére


oxalisz
tag

(Bár azt érdemes lenne kipróbálni, hogy egy GeForce GPU-val hogy működne ugyanez a program).
Az én tapasztalatom szerint a GeForce kártyákkal alig avn különbség, csupám néhány megjelenítési hiba ugrik be néha. Az ATI-val voltak rossz tapaszatalatim, de annak már van 6-7 éve... tehát történelem. Mostani viszont egy FirePRO V3800-al van. Magamnak nem vennék ilyet az biztos... Főleg a driver miatt nem.
A HD4000 után logikus lehetőség a CPU-ba integrált professzionális megoldás piacra dobása lenne... Persze lehet, hogy "az éhes disznó makkal álmodik" esete ez az óhaj. Bár mintha olvastam volna ilyen INTEL-es tervről valahol.
A Quadro 600 tényleg nem nagy szám, de amit kínál az biztosan adja, és a Q2000, vagy a Q4000 teljesítmény többlete, számomra nem éri meg a 2 - 4x-s felárat. (És éhes marad a disznó...)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34762) Borote válasza oxalisz (#34761) üzenetére


Borote
addikt

(#34763) masholnap


masholnap
senior tag

na én ehhez az egészhez annyit tudnék hozzátenni, hogy az integrált intelnél az Adobe vizuális alkalmazásaihoz (jellemzően ilyenjei vannak) pl jobb egy mai, minimálnál nem csak számozásban erősebb dedikált kártya. persze tervezőprogramoknál ez már más lehet, főleg, ha az ember nem akar fél-1 millát költeni

(#34764) AxBattler válasza dangerzone (#34705) üzenetére


AxBattler
félisten

Innen nézz egy Dell Precision M4400-at, a 85k-s változatot!
Vagy ugyanonnan azt a W510-es Thinkpad-et!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34765) masholnap válasza AxBattler (#34764) üzenetére


masholnap
senior tag

az a gép frankó (M4400), én is kinéztem ideiglenes gépnek, de inkább kivárok

[ Szerkesztve ]

(#34766) oxalisz válasza Borote (#34762) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm a cikkeket.
(Az elsőre gondoltam, azt olvastam korábban.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34767) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok, a pixelhiba garancia csak a laptopszalonban vett gépekre vonatkozik vagy bárhol megvett gépre?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34768) Tikakukac válasza bb0t (#34767) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak ott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34769) bb0t válasza Tikakukac (#34768) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34770) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

A családban laptopláz tört ki. Idesanyám is akar egyet. 15,6" vagy annál kisebb kellene.

Sokat hordozná, úgyhogy jó lenne ha strapabíró lenne. Integrált inteles vga elég, mert csak office alkalmazásokkal dolgozik. Max annyi, hogy filmet lehessen nézni rajta.

2 év gari jó lenne minimum. Lehetőleg új gép legyen. Tudtok valamit ajánlani?

A keret 100.000 forint.

*Ott a méret is. :)

[ Szerkesztve ]

(#34771) Borote válasza dangerzone (#34770) üzenetére


Borote
addikt

100 ezer környéke nem dúskál a subnotebookokból... szóval kisebbek között a netbookok lesznek, esetleg ilyen Acer Aspire one net/subnotebook, 13-14" körül kicsit drágábban lesz Lenovo S3-400, 15"-on pedig a korábban említetteknél jóval masszívabb A512.

"*Ott a méret is. " - vagy annál kisebb - ez egy elég tág intervallum..... ahol leginkább gyenge minőségű gépek tanyáznak.

Pedig használtan igen jó ThinkPad-ek és EliteBookok mennek ennyiért :) Amik ténylegesen a sok hordozásra vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#34772) Tikakukac válasza dangerzone (#34770) üzenetére


Tikakukac
titán

Kevés pénz, nagy elvárások. 8440p van 100k alatt x év garikkal, azt néznék. Újból, hát, nem nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34773) dangerzone


dangerzone
addikt

Hát sajnos ennyi a keret.

Amúgy ezeket néztem eddig:

Lenovo b590
Fujitsu A512
Dell 3521

Ezek közül a fujitsu mennyire emelkedik ki?

(#34774) btudos válasza dangerzone (#34773) üzenetére


btudos
veterán

Érzésre lényegesen masszívabb, merevebb a másik kettőnél.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#34775) Chaser válasza dangerzone (#34773) üzenetére


Chaser
titán

A512, B950, 3521 a sorrend. 3521 nagyon a végén kullog sajnos. A512 van 82k-ért most iponban celeronnal, apróról találsz bele 2 GB ramot olcsón akkor remek és olcsó megoldás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34776) dangerzone válasza Chaser (#34775) üzenetére


dangerzone
addikt

És ebben a kis cerkában levő igp mennyire bírja a filmeket?

(#34777) btudos válasza dangerzone (#34776) üzenetére


btudos
veterán

Ugyanúgy HD2000 van benne mint a B960-ban, bőven elég FHD filmekhez is akár.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#34778) D4mesz


D4mesz
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlásban, mert már pár napja ezen dilemmázom és jó lenne végre döntésre jutni. 2 laptop közt vacilálok jelenleg, íme a paraméterek:

15" MacBook: ~ 560.000 HUF
Processor: i7-3615QM
Ram: 4 Gb
HDD: 500 Gb
VGA: Nvidia 650 512MB

15" Samsung NP550P5C-S03HU: ~ 270.000
Processor: i7-3630QM
Ram: 8 Gb
HDD: 1 Tb
VGA: Nvidia 650 2GB

A felhasználási kör leginkább munka lenne (programozás java) de persze van 1-2 játék is amivel szívesen játszom, bár azok nem túl nagy gépigényűek. (pl Leauge of legends) bár azért nem árt ha esetleg egy lan party közelébe keveredek akkor a gépem elfuttatja az általános lanos játékokat (Cod, L4D, stb).

Szóval a lényeg az lenne, hogy egy megbízható gyors gépet válasszak és már a többit kiszűrve az a 2 maradt a "kalapban" de itt elakadtam. Hajlom a Samsung felé, de operációs rendszerben jobbnak tartom a mac-et így az is kérdés lenne, ha esetleg valaki tudja, hogy erre a Samsungra esetleg lehet-e működőképes hackintost varázsolni.

Ha esetleg egy teljesen másik gépet ajánlanátok akkor a paraméterek legyenek a fentiekhez hasonlóak, 15.6" nál semmiképpen sem nagyobb.

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#34779) Tikakukac válasza D4mesz (#34778) üzenetére


Tikakukac
titán

Hackintost felejtsd el, notin nagyon húzós, már felrakni is, főleg ilyen új gépre.

0. hsz.-t ja kifejted jobban tudnánk mozogni.

Ha gyors gépet akarsz akkor meg nem i7 kell hanem SSD.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34780) D4mesz válasza Tikakukac (#34779) üzenetére


D4mesz
csendes tag

Igen az SSD az tervben van bármit is veszek, csak az 1-2 hónappal késöbbre csúszik :)

A 0.hsz-t? Bocsi nem vagyok egy tapasztalt fórumozó, ez mit is jelentene? :B

(#34781) Tikakukac válasza D4mesz (#34780) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott fent jobb oldalon vannak a téma tudnivalók, a topik elején van egy 10 vagy mennyi kérdésből álló kupac, na azokat kéne megválaszolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34782) AMD Power válasza dangerzone (#34776) üzenetére


AMD Power
titán

Filmekhez? Bőven elegendő....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34783) D4mesz válasza Tikakukac (#34781) üzenetére


D4mesz
csendes tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? A keretösszeg maximum 560e HUF de jelenleg csak az edigital illetve hasonló 0% THMes konstrukciók közül tudok válogatni. Persze minél olcsobb annál jobb ^^

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 15,6" os maximum a fényes matt kérdés nem lényeges

(3) Notebook súlya? Nem lényeges szempont

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? Elsődlegessen munka, programozás. Java, grails, és ehhez kapcsolódó dolgok.

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? Is-is bár a teljesítmény felé dől egy picit a mérleg :)

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? A Mac OS X et részesítem előnyben, a második számű a Windows

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? Min 4GB de inkább 8, HDD a flé terrás bőven elég úgyis tervbe van hogy SSD-t kap

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Mac
Samsung

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten

(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

Köszi :R

(#34784) AMD Power válasza D4mesz (#34783) üzenetére


AMD Power
titán

Elég jól kell keresned és tisztának kell lenned ,hogy megkapj egy 560e árú hitelt. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34785) Tikakukac válasza D4mesz (#34783) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az OSX kell meg amúgy is inkább Mac, akkor Macbook és ennyi. De azért az az ár az kemény.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34786) runner 125 válasza D4mesz (#34783) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komoly grafikus teljesítményre szükséged lesz?
Mindenesetre 270-et egy Series 5 szerintem abszolút nem ér, (560-at a Mac meg... kurva sok(k) ), ha tetszik ez a vonal, akkor már Series 7 i5 + mSata SSD kombót nézd meg.
De, egy új business gép lehet még jobb választás volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34787) D4mesz válasza Tikakukac (#34785) üzenetére


D4mesz
csendes tag

Igen az az ár az kemény, ezért is gondolkodtam el, mert 3 napja még egyértelmű volt hogy a mac, de hogy feleannyiért kapom meg a tudásra kb ugyanolyan samsungot az kicsit letörte az önbizalmam :/ És ezért kerestem más alternatívát.

Bár eddig nagyon bíztam abba hogy majd a samsung + hackintosh megoldja a problémám

(#34788) brumi1024 válasza D4mesz (#34778) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát nem pont egy árkategóriából választottál, az biztos :DDD A hackintosh tényleg felejtős notin. Arra vigyázz, hogy a Samsungban ddr3-as Gt650m van, ami gyengébb, mint a MBP-ban lévő GDDR5-ös variáns. Üzemidőre, összeszerelési minőségre és kijelzőre is jóval gyengébb a Samsung, és ennyiért vannak jobb vételek a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#34789) D4mesz válasza runner 125 (#34786) üzenetére


D4mesz
csendes tag

Komoly grafikus teljesítményre max akkor lesz szükségem, ha véletlen összeülök régi egyetemi cimbikkel és jön a na akkor lanozzunk egyet, bár mi számít komolynak? :)))

A linkelt samsunggal mi a probléma ami miatt nem éri meg? :)
És esetleg tudnál egyet linkelni amilyenre az elmondottak alapján te gondolsz?

(#34790) runner 125 válasza D4mesz (#34789) üzenetére


runner 125
nagyúr

Series 7 + ez alá mehet az mSata SSD, vagy az üzleti vonal: E5530, T530, 6570b Probook.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34791) D4mesz válasza runner 125 (#34790) üzenetére


D4mesz
csendes tag

Ennyire ajánlod az i5 ös procit? Mert akkor még ezt is kérném hogy lessétek meg:
Kicsi mac
Csak én kizártam őt, főleg mert eléggé tartok az intel hd 4000 VGA-tól.
Mondjuk ez "csak" 375

(#34792) btudos válasza D4mesz (#34791) üzenetére


btudos
veterán

Hát a HD4000-rel nem fogsz LAN party-ra járni. Azt neked kell tudnod, hogy mennyire fontos ez a szempont, normális játékra nem alkalmas az IGP, de minden másra elég.

Azt neked kell tudnod, kell-e a quad-core i7, szerintem ha nem használod ki, felesleges.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#34793) brumi1024 válasza D4mesz (#34791) üzenetére


brumi1024
veterán

Milyen játékokról lenne szó, amikkel játszanál?

(#34794) D4mesz válasza brumi1024 (#34793) üzenetére


D4mesz
csendes tag

A játékok: Leauge of Legends, World of Warcraft, Diablo 3, StarCraft, Left4dead CoD, Cs

A i7 kihasználtság, őszintén nem igazán tudom, ha jól rémlik a titanium studióban való android/ios fejlesztéssel azért ki lehet használni, de nem vagyok benne 100% ig biztos sajnos

(#34795) Hav3l


Hav3l
tag

Sziasztok,

150 000 Ft körüli összeget tudnék a vásárlásra szánni
15,6"-os méretűt keresek, inkább matt lehetőség szerint
internetezésre filmezésre használnám elsősorban, ritkán játszanék 3-4 éves játékokkal
operációs rendszer nélkül
minimum 4 GB rammal
Dell, Fujitsu, Hp és Lenovo márkájú notebookokat nézegettem de elveszek a túl nagynak tűnő választékban :)
elsősorban új gépet szeretnék vásárolni de ha van jó ajánlat akkor használt is szóba jöhet, jó lenne a 3 év garancia is :) a gépet elsősorban otthon használnám

a válaszokat előre is köszönöm :)

(#34796) Chaser válasza Hav3l (#34795) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A532+SSD.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34797) AxBattler válasza D4mesz (#34794) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz ezekhez a játékokhoz elég a hd4000 is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34798) Hav3l válasza Chaser (#34796) üzenetére


Hav3l
tag

még nem tervezem hogy vegyek egyből SSd-t bele,
legfeljebb ez még beleférne, erről a gépről mi a vélemény [Dell 5520] ? jobban megérné ezt megvenni vagy a Fuji A532+ SSD-t beszerezni ?

[ Szerkesztve ]

(#34799) atibuc


atibuc
tag

Gépvásárlás előtt álok.

Esti nettezéshez szeretnék 150e Ft -ből gépet vásárolni.
Minél halkabb és nehezen melegedő(ágyban is használnám).
SSD bővítés volna még tervbe.
Megbízhatóság fontos lenne.

Köszönöm szépen. :N

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#34800) btudos válasza atibuc (#34799) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook A532

Itt egy teszt (bár nincs szükséged i5-re, bőven elég az i3-as konfiguráció), ez alapján csendes gép, így minden szempontnak megfelel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.