Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34201) masholnap válasza Dicker (#34197) üzenetére


masholnap
senior tag

arra akartam utalni, hogy az a 15-ös asus házon belül is pofátlan áron van. nyilván ár/értékben jobb a lenovo

(#34202) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

ProBook 6550b-vel van valakinek tapasztalta?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34203) Pocok256 válasza spyduck (#34199) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért megnéznék én egy bf 3 at 64 személyes pályán vagy crysis vagy far cry 3 at avagy csak egy sima WOT ot is i5 és i7 el :D i5 olyan durván elhasalna az i7 el szemben, hogy öröm lenne nézni :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34204) spyduck válasza Tothgera30 (#34202) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó gép, de nem sokkal többért egész jó használt EliteBookok vannak. Azok pedig már sokkal több minőségi dolgot kaptak.

Pocok256: Ebben van valami. Megnézem ezt is!

[ Szerkesztve ]

(#34205) Pocok256 válasza spyduck (#34204) üzenetére


Pocok256
veterán

Csak onnan indulok ki, hogy az én gt 645m és i5 ös procim már kevés egy WOT hoz avagy crysis hoz és akkor ez még bőven messze van a gt 650m sli hez.

Még annyit hozzá tennék, hogy ugye ha valaki gamerként játszik akkor egyértelműen nem max grafikán teszi mert sokszor az inkább zavaró mint hasznos... élsimítás meg egyéb hülyeségek, ha valaki játszani akar akkor az ki van kapcsolva alapból.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34206) AMD Power válasza Pocok256 (#34205) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azert fura nekem mert tesom 5 eves IGP gepen megy low grafikan.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34207) brumi1024 válasza Dicker (#34197) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát nem mondanám erősebbnek a 650m SLI-t, hanem jó esetben ugyanolyan erősnek. Ha megnézed a notebookcheckes játékteszteket akkor hasonló fps-ek jöttek ki, vagy néhány esetben, ahol nincs megfelelő SLI támogatás(pl Need For Speed: MW) gyengébb a 650m SLI.

(#34208) spyduck válasza Pocok256 (#34205) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor összeírhatnátok, h a játékoknál mire figyeljek az i5 vs i7 kapcsán.

(#34209) Tothgera30 válasza spyduck (#34204) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az jóval drágább lenne i5 480m/580m-el szerelve, én még így is kapna +RAM-ot és egy 1TB-os HDD-t.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34210) spyduck válasza Tothgera30 (#34209) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mi a konfig és az ár?

(#34211) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv,

Mostanában gondolkodtam el azon, hogy az asztali gépet le kellene váltani egy lapira, mivel manapság már közel sem játszom annyit, mint régebben, a mobilitás jó dolog, ahogy az egyszerű és kompakt kivitelezés is; már nem cserélgetek alkatrészeket 2 hetente / havonta - és nem hiányzik a folyamatos sz0pás az asztali alkatrészekkel. : )

Szóóóóval;

Sajnálattal láttam, hogy a Packard Bell-ekre sokan panaszkodnak a gyenge anyag- / összeszerelési minőség és melegedés miatt. Kár, mert hardware-szinten igencsak kedvező konfigurációik vannak. :(

A leendő gép felhasználási területe a következő lenne:
-------------------------------------------------------------------------------
-1080p-s, 8, ill. 10 bites Blu-ray rip-ek tökéletes lejátszása, audio / video bitrate-től függetlenül (ez gondolom pipa alapból)

-Quake Live betonstabil 125 fps, pályától függetlenül, egészen 16 játékosig (mérvadás képpen ezt egy HP-Compaq nx9420 [Intel Core 2 T5500 1.6 GHz, 3,5 GB RAM, Mobility Radeon X1600], tökéletesen megvalósította). Megjegyzésképpen még annyit, hogy a Quake Live inkább CPU-intenzív, mintsem VGA, a többszálú munkavégzés pedig nem tartozik az erősségei közé.
Szóval a Quake Live tökéletes futtatása alapkövetelmény. Úgyis lebutítom eléggé a grafikot, meg 640 x 480, ill. 800 x 600-ban játszom.

-Ha egy Fallout 3 (azért nem mai csirke) szépen elmegy (legalább egy stabil 30 fps) medium beállításokkal 800 x 600-ban, már zsír

-a gép leginkább asztalon lenne használva, külső monitorral, hálózatról, viszont napi 6-8-10-12 órát is menne és szeretném, ha minél megbízhatóbb és tartósabb lenne. Szóval meglehetősen aktív használat mellett még jópár évig nem szertnék lapira költeni vagy szervízekbe mászkálni. Nyilván ezzel mindenki így van, de azért megemlítettem.

-a HDD-kapacitás annyira nem lényeges, mert van egy Pentium III Tualatinos gépem is - vennék abba egy (legalább 4 eszközös) SATA-vezérlőt és a(z egyelőre) 3 TB-nyi tárhely abba lenne pakolva és router segítségével lenne megosztva a laptoppal.

Az anyagi keret max. 100,000 Ft (jó, ha van valami kihagyhatatlan 105ezeré, akkó az még jöhet : ) ), csak új jöhet szóba és lehetőleg olyan, amit meg lehet vásárolni 0%-os, kamatmentes hitelre (hiába, recesszió van..).

Amit egy kis böngészés után egyelőre kinéztem, az a Lenovo IdeaPad G585 59-366739

15,6" --> bőven jó, 90%-ban úgyis külső CRT-vel menne
AMD E Series E1-1200 1.4 GHz --> na, ettől tartok leginkább : /
8GB DDR3 1066MHz --> hohó, ez fincsi
ATI Radeon HD6370 1 GB --> hmm...ha a megjelölt felhasználásra jó, nekem aztán megfelel
1 TB 5400 rpm --> derék
USB 3.0 --> nem árt, jó kis extra
teljes bill. --> <33 numpad, kifejezetten sokat használom

Oprendszernek majd egy 64 bites Win7 Ultimate menne rá, az van is, nem kell rá pluszba költeni.

Örülnék tippeknek, javaslatoknak, tapasztalatoknak, mindenféle meglátásnak, alternatívának és építő szándékú inputnak.
:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34212) Pocok256 válasza AMD Power (#34206) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze valakinek a LOW grafika és a 30 fps játszható szintet jelent, de aki komolyan akar gamelni annak itt egy két dolgot WOT ba maxra kell húzni mint pl a látótávolság a textúrát a lövési effekteket és nem mellesleg jobb ha megvan az a 50 fps minimum is ... (Ami minden esetben minimum)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34213) KAMELOT válasza Synthwave (#34211) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa te aztán részletesen kifejtetted mik az elvárásaid laptop téren! :) No. 1.
Szerintem ez jobb.
Lenovo IdeaPad G580
Intel Pentium B960 2,2 GHz
4 GB DDR3 1333 MHz...bővíthető 2x 4GB-re
NVIDIA GeForce 610mm
Hasonló gépen próbálta a gyerek...BF3 :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34214) Tothgera30 válasza spyduck (#34210) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] - 75-80k körül. Ebbe menne erősebb CPU, több ram és nagy HDD.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34215) Pocok256 válasza Synthwave (#34211) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha emelnél rajta +20k t akkor már lenne ajánlható gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34216) brumi1024 válasza KAMELOT (#34213) üzenetére


brumi1024
veterán

Na ezt a videót ne nagyon vegyük alapul, high-on egy GT555m nem viszi el a BF3-at, nem hogy egy GT610m! Alig erősebb egy intel igp-nél.

[oWn]f4te (#34211) : A leírt felhasználásra én inkább egy Fujitsu A512-őt ajánlanék, a harmatgyenge netbookprocis, ráadásul fényes burkolatos G585-öt nem erőltetném a helyedben. A 8 gb rammal kapcsolatban pedig már korábban is kifejtettem véleményem: abba a gépbe minek?

[ Szerkesztve ]

(#34217) spyduck válasza Tothgera30 (#34214) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez pedig sokkal jobb: [link]

(#34218) Synthwave válasza KAMELOT (#34213) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, néztem azokat is. CPU-szinten már nekem is sokkal szimpatikusabbak (bár ha 100% tutifixre tudnám, hogy a célfeladatokat perfektre végzi, nekem megtenné ez a szerényebb AMD is), 4 GB RAM is elég tulajdonképpen meg a kisebb vinyó is, csak az a baj, hogy ami G580-ast találtam GeForce 610-essel, az már 20-25k-val kilóg a keretből (így nem járható út), ami meg nem, abban Intel HD video van, amit inkább messziről elkerülnék. : S

Keresgéltem, de nem találtam jó helyet. Te tudsz olyanról, ahol mehet a 0%-os hitel (10-15 hónapra) és 100-105ezer Ft egy ilyen nVidia-s Lenovo?

A hitelfeltételek eddig az extreme digital-nál voltak a legszimpatikusabb (még az önrész is 0 Ft), az áraik sincsenek elszállva. Csak 125k a 610-es G580-as. :(

----------------------------------------------

brumi1024: Az én netezési szokásaimmal (3 böngésző, 40 fül, miközben mennek IrfanView-ok, text-dokumentek, tölt egy stream, Skype, esetleg film vagy zene is megy épp', torrent (+akár DC++) plusz szökőévbeni újraindítások..asztalinál nem egyszer volt, hogy elfogyott a 4 GB és kénytelen voltam újraindítani a gépet : ) - bár a torrentet átvenné a Tua PIII, meg a lapit azért kikapcsolnám estére. Szóval igazából szerintem notihoz elég lenne a 4 GB is (kevesebb inkább nem), a 8 GB csak egy "nice extra".

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34219) Synthwave válasza Pocok256 (#34215) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sajnos nem kivitelezhető. :( 100-105k a top.

------------------------------------

brumi1024: Az a Fujitsu Lifebook kellemesnek tűnne, ha nem Intel HD 2000 lenne benne. Quake Live masszívan OpenGL és a hajamat tépkedném szálanként, ha a 100 ropis lapi megvásárlása után fps-dropok lennének. : /

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34220) spyduck válasza Synthwave (#34218) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mi lenne ha a pontokra válaszolnál? Nekem sokkal átláthatóbb és pontosabb diagnózist tudok adni ;)

GF610 kb egy integrált VGA szintjén van ú, h az 1 GB memóriával együtt egy hatalmas parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#34221) KAMELOT válasza Synthwave (#34218) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát 0%-os kamattal nem tudok. De nálunk errefele 105K helyi üzletben 115K.
Az a gond, hogy 90K alatt nehezen kapsz egy ilyen erős laptopot. Öcsém LENOVO laptopja ami kisebb kijelző 13,4'' és AMD Zacate procival szerelt az volt 300euro.
Szóval még a 105-115K is elfogaható csak ugyebár neked a hitel a lényeg, ami így már elég nehéz. Szerintem az a 125K abban a boltban amit írtál elég jó főleg, hogy 0% önrész.

(#34220) spyduck: Ezt jó tudni. Igaz a 48 CUDA nem egy gamer VGA.

Talán neki ez felelne meg a legjobban.
Lenovo ThinkPad Edge E535 Black 3260-ELG
AMD A8-4500M 1,9 GHz 4 mag
4 GB DDR3 1600 MHz
AMD Radeon HD7670M 1 GB, 480 stream procesor
Ár: 130K

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34222) spyduck válasza KAMELOT (#34221) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kb arra jó ez a VGA mint az integrált HD4000: [link]

[oWn]f4te: 0%-os THM nem létezik, ugyanúgy csak parasztvakítás az egész.

Ha a laptop a legolcsóbb boltban 100.000ft (amin a kereskedőnek jó esetben van 7000ft haszna) akkor az abban a boltban ahol 0% THM van 115.000ft-ba kerül.

Miért jó a 0% THM?
- a vásárló jól járt mert elhiszi
- a kereskedő jól járt mert ugyan annyi haszna van
- a bank pedig jobban járt mint a kereskedő, mert leakasztott a vásárlóról 15.000ft-ot

Nagyon ritka a 0% THM és általában csak a készleten ragadt, nem túl népszerű termékeke esetén valós.

Ha nem hiszel nekem akkor menj be egy multiba ahol 0% a THM, majd menj be valamelyik szakboltba. Ha jobban utána számolsz akkor pedig arra is rájöhetsz, h jobban jársz ha megveszed a legolcsóbb boltban Online áruhitelre (28% THM) a laptopot.

[ Szerkesztve ]

(#34223) brumi1024 válasza Synthwave (#34218) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, nem azt mondom, hogy árt a 8 gb ram, meg hogy nem lehet kihasználni(az előző gépemben én is 8-at használtam, most 4 van, de kevés, úgyhogy bővítem), csak ezt a felhasználást ez a proci nem fogja elbírni. Egy youtube videó a háttérben és pár tab, esetleg egy flash-es oldal és simán megfekteti a rendszert, és használhatatlanná válik. A notebookcheckes teszteket(1,2,3) érdemes elolvasni, mindenhol nagyon gyenge teljesítményről számoltak be. Csak összehasonlításképp a régi Penryr alapú su2300-as Celeron ULV erősebb, pedig az se egy erőgép. (Sőt a notebookcheckes listában a komolyabb mobil SoC-ok is előrébb vannak :DDD (bár ez nem mérvadó).)

(#34224) Synthwave válasza spyduck (#34220) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100-105ezer Ft

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
Nem mondanám, hogy különösebben lényeges. Adjon képet. :)

(3) Notebook súlya?
Ha az asztal elbírja, nem számít. :)

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Bármilyen 1080p Blu-ray rip tökéletes lejátszása.
Quake Live betonstabil 125 fps, pályától függetlenül, egészen 16 játékosig.
Zene, böngészés, triviális Pentium III-as dolgok.
Ha egy Fallout 3 ~medium beállításokkal szépen elmegy 30 fps-sel 800 x 600-ban (még AA sem feltétlen kell), az már végképp tökély.

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Napi rendszerességű excesszív használat mellett (8-12 óra) a megbízhatóság. Meg nem árt, ha használat alatt nem főnek meg az alkatrészek.

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Nem kell, van Win7 x64 Ultimate.

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD annyira nem lényeg, mert a lapi egy PIII-as fileszerverre csatlakozna routeren keresztül.
RAM-ból legalább 4 GB jó lenne, de ha esetleg 2 GB-os modellből van olyan, ami megfelelne, akkor az is belefér.

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
D-sub, legalább 3 USB (a 3.0 nem kitétel), HDMI. Ha van numpad a billentyűzeten, az nagy pirospont, mert sokat használom. Webkamera nem lényeg, ahogy az eSATA sem (bár ez utóbbi igencsak hasznos, de nem valószínű, hogy az általám meghatározott keretbe nagyon beleférne). Fontos a 0%-os, kamatmentes hitel.

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Eddig talán ez, bár a procitól kicsit tartok. : /

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövő. Nem holnap vagy holnapután, de nem is egy év múlva.

(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új, legalább 2 év gari jó lenne.

"GF610 kb egy integrált VGA szintjén van ú, h az 1 GB memóriával együtt egy hatalmas parasztvakítás."

Az lehet, de egy Quake Live-hoz<--- biztos 3x különb, mint egy Intel HD.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34225) brumi1024 válasza Synthwave (#34224) üzenetére


brumi1024
veterán

Semmi probléma nincs már az Intel IGP-ivel. Egy hd3000, hd4000 bőven jó a quake-hez. És a legtöbb dgpu-s gépben alapjáraton az igp megy(optimus miatt).

(#34226) Synthwave válasza brumi1024 (#34225) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én olyanokat hallottam, hogy katasztrófális drivereik vannak, az OpenGL pedig nem kifejezetten az erősségük. : S

A T5500 + Mobility Radeon X1600 tökéletes volt QL-hez.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34227) domi007 válasza Tothgera30 (#34161) üzenetére


domi007
őstag

Köszi, nem néz ki rossznak :)) :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34228) spyduck válasza Synthwave (#34224) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) 0% THM nem létezik :)

0% THM: [link]

28% THM: [link]

Az eredmény ugyan az!

(2) Azt az AMD procit még az ellenségemnek se ajánlanám, bődületesen lassú.
(3) Az AMD Radeon HD6370 sokkal gyöngébb mint egy HD4000-es integrált VGA: [link]

Ha olcsón akarsz jó minőségű gépet venni akkor ő lenne az: [link]
Ha pedig játszani is akarsz akkor ez alá ne add: [link] - inkább gyűjts hozzá!

Semmi értelme annak, h veszel egy rossz minűségű hulladékot pár ezressel kevesebbért. Akkor inkább várj egy hónapot!

[ Szerkesztve ]

(#34229) brumi1024 válasza Synthwave (#34226) üzenetére


brumi1024
veterán

Én használtam 3650-et, 4500MHD-t, HD 3000-et és most HD4000-et az intel igp-kből és az utóbbi 2-vel abszolút semmi problémám nem volt. A hd2000-es is(ami a Sandy alapú Pentium Dual-Core-okban van) erősebb a Radeon X1600-nál.

A t5500 pedig majdnem 2x olyan erős mint az AMD E1-1200, ami a G585-ben van.

[ Szerkesztve ]

(#34230) Synthwave válasza spyduck (#34222) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pl. ez 15x 6660 Ft, 0 Ft önrésszel és 0 Ft kezelési költséggel nekem 0%-osnak tűnik 99,900 Ft-ra.

Máshol nem találtam olcsóbban. Csak a proci kicsit para. A legjobb persze az lenne, ha kipróbálhatnám élőben, vásárlás előtt..

----------------------

brumi1024: Na igen, a CPU..

Éreztem, hogy nem lesz túlságosan egyszerű menet. Végülis Intel HD is megtenné, ha lehetne biztosan tudni, hogy nem lesz fps-drop Win7 x64 alatt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34231) spyduck válasza Synthwave (#34230) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most linkeltem be, de amúgy ez is jobb[/L

Pontosítok! Mindkettő egy hulladék, egymáshoz viszonyítva mondom.
Ezt vedd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34232) Synthwave válasza spyduck (#34231) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az első link:

Végösszegben 100,960 Ft. A linkemhez viszonyított 970 Ft többlet nem lényeg, de negyedannyi RAM és fele akkora HDD van benne. Proci, VGA ugyanaz.

Lifebook: Szimpi a márka, utóbbi időben sok jót lehet róla hallani, de jó lenne élőben kipróbálni QL alatt (mondjuk 4v4 TDM-ben vagy 16 player-es FFA-ban) azt a HD 2000-est azzal procival.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34233) spyduck válasza Synthwave (#34232) üzenetére


spyduck
nagyúr

Menj be a bankhoz, vegyél fel személyi kölcsönt. Ezután rendeld meg weben és ha nem tetszik akkor 14 napon belül indok nélkül visszakapod a pénzed. Viszont ha most azt mondod, h így 3000ft-al több a hitel akkor tökönszúrom magam ;]

Ha hitelre veszel gépet akkor nem nem élhetsz az indok nélküli csere lehetőségével.

(#34234) Synthwave válasza spyduck (#34233) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Személyi kölcsönt biztos nem fogok felvenni. :(

Esetleg ez, csak 4 GB RAM-mal?

"Ha hitelre veszel gépet akkor nem nem élhetsz az indok nélküli csere lehetőségével."

Ó, indok az van; Quake Live fps-drop, faggotz. Give money back. Most. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34235) AMD Power válasza Pocok256 (#34212) üzenetére


AMD Power
titán

Nalunk az asztali gepen van meg talan 50fps. Medium grafikan...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34236) spyduck válasza Synthwave (#34234) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért? Például az OTP-nél 25%-os THM van a személyi kölcsönre, jobb mint az áruhitel 29% THM-je. Sok esetben még gépjárművet is jobban megéri venni. Az előny pedig, h sokkal egyszerűbb, bármikor kifizetheted és nincsenek korlátok.

(#34237) Synthwave válasza spyduck (#34236) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az lehet, de a családban van már 2 hitel, és az én helyzetem sem olyan egyszerű jelenleg, viszont egy gép hamarosan kéne. Ezért favorizálom ezeket a 0%-os áruhiteleket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34238) spyduck válasza Synthwave (#34237) üzenetére


spyduck
nagyúr

Havi +1000ft-ert lehetne normalis geped is. Mind1, leszalltam a temarol.

(#34239) Tikakukac válasza Synthwave (#34237) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt a helyzet érdekes. Eleve a 0%-os THM megöli azokat a gépeket, amiket érdemes lenne megvenni ilyenre. Lényegében megkötöd a csomót a nyakadra, ne tedd, hidd el. Csináld máshogy, ne Quakezz vagy valami, és vegyél addig egy használt gépet ropiért, amit annyiért el is tudsz adni, míg nem lesz jó gép hitelre. Feleslegesen ne feküdj a bárd alá.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34240) Synthwave válasza spyduck (#34238) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak a bank nem adna személyi kölcsönt, mivel jelenleg édesapám mellett vagyok ápolásin, aki tartósan beteg. Meg ilyenre nem is vennék fel, ha tudnék sem. Áruhitel sokkal tisztább és talán könnyebben is megoldható.

----------------------

Tikakukac:

"ne Quakezz"

Nem kivitelezhető. 16 éve nem tudok leszokni : ). De nem is akarok. ;]

"vegyél addig egy használt gépet ropiért, amit annyiért el is tudsz adni, míg nem lesz jó gép hitelre."

Az a baj, hogy 5 évig kereskedtem használt cuccokkal és végeredményben csak a szopás van velük, vagy így, vagy úgy, előbb vagy utóbb. Meguntam a folyamatos vergődést, azt akarom, hogy ha bekapcsolom, akkor pöccre induljon és ne kelljen vele foglalkozni 5-10 évig, tegye a dolgát és azokra az amúgy nem túlságosan gépigényes feladatokra, amikre használom, maradéktalanul megfeleljen.
Részletre használt dolgot szerintem értelmetlen venni, viszont nincs ~50 ezrem egyben olyan lapira, ami megtenné (mint ez a kölcsön HP nx9420 - baromira tetszik, de ez is használt ugye).
Én örülnék a legjobban, ha nem lennék ennyire megkötve, viszont gép az kelleni fog. : /

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34241) Pocok256 válasza AMD Power (#34235) üzenetére


Pocok256
veterán

nálam laptopon full hd mellett.van 30-70 fps körül. kb médium szint.ez.is, de ugye mint ahogy mondtam nem favorizalando netes jatekoknal eszetlenul bekapcsolva hagyni sok.hülye grafikai beállítást.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34242) Wyll


Wyll
őstag

előzmények: [link]

Köszi szépen a tanácsokat runner 125, Tikakukac, Chaser!
Mostanra ezt szemléltük ki minden szempontból a legjobbnak:

Lifebook LH532 – 145k
- belenyugodtunk az 1366x768px-be
- 750GB HDD, 8GB RAM, geforce 620M zsírság :))
- igaz "csak" sandy bridge-es a CPU, de egyefene annyi baj legyen
- megvan a 3év gari
- összevetettük az ezredes által javasolt AH552-essel, és annak több pénzért csak a procija újabb, viszont a vinyója kisebb, memója feleannyi, és a gari is kevesebb

Vélemény? Bármi ellenjavallat?
:R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#34243) AMD Power válasza Pocok256 (#34241) üzenetére


AMD Power
titán

Szerinted egy HD2000 full low elmenne WOT? Egy B830 cpu mellette?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34244) AxBattler válasza Synthwave (#34240) üzenetére


AxBattler
félisten

Végignéztem az edigis, 100k-körüli gépeket, és ha jót akarsz magadnak, akkor messzire kerülöd mindegyiket.

100k-ért van A512, meg Toshiba C855, és kb. ennyi.
Az igp-től meg nem kell csodát várni - ha szűkös a keret, akkor sajna valahol le kell adni az igényekből. Mondjuk a HD2000, meg a HD2500 nem is olyan rossz, Quake-re szerintem simán használható. Legalábbis nekem a L4D elég szépen ment...

(#34242) Wyll
Jó gép, örülés! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34245) Pocok256 válasza spyduck (#34138) üzenetére


Pocok256
veterán

Z500 szerintem jobb mint a lifebook. Nem csak azért mert az van nekem. Hanrm jobb hardver es jobb osszeszereles.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34246) Tikakukac válasza Synthwave (#34240) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor 5 évig kereskedtél, elnézést, szarokkal. Mert mióta megvan az x200s meg a T60 azóta ha leszámítom a saját magam által direktbe előidézett szopatást, akkor mentek.

5-10 évig meg azt a khm. megint elnézést, szart, amit venni akarsz nem fogod használni, ezt garantálom neked.

Tanácsaim: én 15 év tea után képes voltam leszokni, sokan a cigiről 30-40 év után, menni fog az, hidd el.

A baj ott van, hogy a takarót próbálod nyújtani 10 centi szövetből. Nem fog menni. És ha a pénz sem vet fel, akkor a gari utáni alaplap beszarást sem nagyon fogod értékelni, pedig az manapság elég divat-dolog.

A szükséglet az nem ez. Nyilván ha valami miatt muszáj laptop, az meg is térül rövidtávon, így nincs gond. Ha nem térül meg, akkor az neked nem kell. Örök igazság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34247) Pocok256 válasza AMD Power (#34243) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha szereted szivatni magad akkor lehet.... de hogy jatszhato szintet nem hoz az tuti.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34248) beller


beller
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki valamilyen véleményt erről a gépről? Dell N5110 B940 intel core2duo ,2G ddr3 ram,500G hdd,wifi,usb 4db, hdmi,15,6 kijelző
Eladásra kínálják, de nem tudok róla semmit. Valaki? Köszi előre is.

(#34249) Synthwave válasza Tikakukac (#34246) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Akkor 5 évig kereskedtél, elnézést, szarokkal."

Nem. Murphy. Saját használatra elegem van a használt PC-kből és a velük való küzdésből - egy életre.

"5-10 évig meg azt a khm. megint elnézést, szart, amit venni akarsz nem fogod használni, ezt garantálom neked."

Szart nem akarok venni. Az van itthon is.
Ezek szerint már a Lenovo-k, Fujitsu-k és Toshiba-k is szarok?

"menni fog az, hidd el."

Once a quaker, forever a quaker. Meg miért akárnám a kb. egyetlen örömforrásomtól is megfosztani magamat? Így is van bajom / bajunk, éppen elég; anyagi, egészségi egyaránt - csak hogy örömkönnyek is legyenek.
Örülök, ha néha legalább kikapcsolhatok egy kicsit.

"Ha nem térül meg, akkor az neked nem kell. Örök igazság."

Megtérül. Mert új, mert működik, nincs vele szenvedés és lehet részletre venni, nem kell egy kisebb vagyont egyösszegben otthagyni valahol.
Ha lenne normálisan pénzem, nem jöttem volna ide, hanem vettem volna kp-ra valami korrektes Lenovo-t vagy Toshiba-t 150k-ért, 2 héttel ezelőtt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34250) spyduck válasza Synthwave (#34249) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ennyi penzert orulj, h lehet laptopot venni. Amugy az A512 rendesen veri minosegben a tobbi gepet.

Szerk: ide jottel es nem hallgatsz rank. Akkor minek kerdezel?

A G580-bol is csak a 120k feletti modellek jok, azok erosebb hazat kaptak es a palmrest is alu.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.