Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135351) Whaazzup válasza PandaMonium (#135346) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia-persze igazad van, csak közben jöttek hozzám, és nem fejeztem be rendesen.A kérdésem, mit érdemes venni most. Igényem min, 2-magos legyen, de ne Celeron, a többi nem lényeges hardver, minden van. Az ára 80-100k között legyen a márka, HP-ASUS,DELL-a többi nem érdekel. Köszönöm. :D

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#135352) Khelben válasza jagyugyaerik (#135350) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell legalább két kategóriával feljebb játszik, mint a 4-es Probook meg az A557, úgyhogy nem értem a kérdést. Hogy kerülnek ezek egy kalapba? Ha ebből kell választani, akkor egyértelműen a Dell. Nekem 5570 van, ami kb. ugyanaz, fényévekkel van előbbre mindenben, mint a 450 vagy az A557. Nyilván bele lehet kötni ezer ponton, de kategóriájában teljesen elfogadható gép.

[ Szerkesztve ]

(#135353) PandaMonium válasza Whaazzup (#135351) üzenetére


PandaMonium
őstag

Továbbra is kevés az infó, és csak a hardver igények hangzottak el. Nem véletlenül javasoljuk az összefoglaló kitöltését. Ettől függetlenül a legolcsóbb új gép ami ajánlott 125k, ez alatt kizárólag használt üzleti gépeket szoktak javasolni a topiklakók.

What I cannot create, I do not understand

(#135354) Brandynew válasza jagyugyaerik (#135350) üzenetére


Brandynew
őstag

A három közül nyilván a Dell, csak az a kérdés, hogy számodra a Dell-e a legmegfelelőbb választás (a három közül mindenképpen). Tehát mire használnád a gépet?

(#135355) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Egy esetleges jöbőbeni laptop vásárláshoz kérnék tanácsokat, tippeket a következő feltételekkel:
- max 14"
- IPS kijelző (fényképek szerkesztése, retusálása miatt)
- min. 8GB memória
- dedikált vga, amivel a natív felbontáson kis kompromisszummal játszható a wot akadásmentesen
- SSD belső adattár 256 GB min

Az ár egyelőre másodrangú, de 400k-nál többet nem adnék érte.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#135356) Whaazzup válasza PandaMonium (#135353) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Én sem vagyok kezdő, de a jó régi 2.magos laptopok mondjuk a HP 6930P simán visznek mindent, ami a netten van, kivéve a játékokat ami nem is kell.Azért írtam, hogy minimum 2-mag mondjuk, mert a mostani 80-100k közti lapik sem igazán erősebbek.leírtam a márkákat melyikben bízom, a hardaver meg nem igazán érdekel van ram, van SSD-és lehet bővíteni, a lényeg az alaplap VGA-CPU-bővíthetőség később esetleg.

Ajándékba szánnám, ezért a lényeg ne szaggasson, netten a film, Youtube. nem kell Corei7 .1TB- HDD-stb.

Ezért kinéztem ezt [link] nem tudom milyen hátha valaki tud róla valamit, mert abban igazad van, hogy 120k-ig csak szaros Celeron-t lehet kapni.ÜDV.

Köszönöm.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#135357) Khelben válasza ballington (#135355) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5480

(#135356) Whaazzup : ezt a gépet csak valamelyik nagyon durva ellenségemnek venném meg. Ahogy le lett írva: 120-130k alatt nem tudunk gépet ajánlani. Úgy is mondhatnám, hogy teljesen mindegy, melyiket veszed, mind egyformán szar lesz. Vagy keretet kell emelni vagy nyitni a használt gépek felé.

[ Szerkesztve ]

(#135358) Armagedown válasza Whaazzup (#135356) üzenetére


Armagedown
őstag

Töltsd ki az összefoglalót, nem viccnek van, a linkelt gép viszont viccnek is rossz, az is lassú, mint az N jelű vackok, azok lassabbak, mint a régi Core 2 Duo processzorok, erre gondoltam, nekem a Hp 6910pmben T8300 van és jobb az egyszálas teljesítménye, mint ezeknek az izéknek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#135359) PandaMonium válasza Whaazzup (#135356) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha nem vagy kezdő és miután másodszor megkérünk akkor sem töltöd ki az összefoglalót akkor nem értem miért kérsz tanácsot. Vedd meg az Acert, jó lesz (nem).

What I cannot create, I do not understand

(#135360) Slash33


Slash33
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlásban. Alapvetően két fajta gépet keresek, egyet magamnak (a kért kérdőívet ez alapján fogom kitölteni, mert ez a lényegesebb) és egy másikat, mely egy cég recepcióján lenne használva alap feladatokra (office, böngésző, stb.). Itt ami elsődleges szempont, hogy minél strapabíróbb legyen, minőségi billentyűzettel, illetve azért pörögjön. Akkumulátor nem szempont egyik esetben sem, mert 99%-ban töltőről lesznek használva. Ebben az esetben 200-250k a keret.

És az elsődleges gép:

(1) 1-2 héten belül
(2) 300-350k
(3) programozás (alapvetően web, phpstormot használok), photoshop, torrent, böngészés, local web server (és jó lenne, ha akkor sem akadna meg, ha ezek egy időben futnak)
(4) játékra ritkán használom, nem feltétel, hogy ultrán fussanak a legújabb játékok
(5) 15 col, a többiben nyitott vagyok
(6) Nagyon ritkán hordozom
(7) Win10
(8) 1Tb hdd és legalább 256GB ssd lenne az ideális, legalább 8, de inkább 12 giga rammal, illetve az optikai meghajtó sem ártana, de nem létszükséglet
(9) Az extra pedig az, hogy nehezen viselem a homokórázást, tehát pörögjön, ne akadjon meg, tegye a dolgát :D
(10) új gépet szeretnék

Hálásan köszönök mindent segítséget!

(#135361) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 000 Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tervező programok (SolidEdge, Inventor) tanulása.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Esténként lehet egy Fifa-t letolnék haverokkal, persze nem full grafikán.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak hétvegente vinném haza a koliból, de útközben nem használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8Gb Ram és jó lenne, ha a hdd mellé lenne ssd is

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új legyen.

(#135362) november válasza ZiD (#135291) üzenetére


november
tag

Szia!

Köszi a beszámolót.
Meg tudnád mondani hogy milyen márkájú ssd meghajtó van a laptopban?
Én is ezen a gépen gondolkodom. :)

(#135363) TheNewDawn válasza TheNewDawn (#135311) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Erre valaki valamit please ?

(#135364) jagyugyaerik válasza Brandynew (#135354) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Elsodlegesen programozasra es napi tobb oras hasznalatra (8-10 ora/nap). Mivel nincs kulso monitor es billentyuzet sem, ezert a legnagyobb felmem a kijelzo es a periferia. Jelenleg egy Fuji A532-t hasznalok, aminek a kijelzojevel nem igazan vagyok elegedett.
Ami miatt a masik gepeket is megemlitettem. A hp fem vazasnak tunik a dell-lel ellentetben. Ez hatrany lehet a dellnel. A masik, hogy a Fujinak pedig IPS a panele.

(#135365) november


november
tag

Sziasztok!

Hosszas olvasás és itteni tagok ajánlása alapján kinéztem magamnak a Fujitsu Lifebook A557-t. De lenne még pár kérdésem.
1. Vannak olyan boltok ahol az általam kiszemelt típust más megnevezéssel forgalmazzák, de konfiguráció ugyan az. Viszont árban van eltérés. Mi a különbség a VFY:A5570M45BOHU és az LFBKA557-9 megnevezés között?
2. Ha az ssd-s modellt venném meg mire számítsak? Milyen minőségű meghajtót szoktak a gyártok ezekbe a gépekbe rakni? Vagy inkább használjam a saját 120 Gb-os Samsung 750 evo-mat?
3. Érdemes lenne-e inkább választani az op rendszer nélküli változatot és aztán venni egy dobozos home verziót? Mert ahogy számoltam ha utóbbi mellet döntenék akkor árban pont ott lennék mintha készhez kapnám hozzá. Igaz az nem lenne pro verzió.
4.Figyelembe véve a tervezett elévülést és az adott szérián belül is változó gyártási minőséget szerintetek 5 évet érdemes várni ettől a notitól? Vagy túl naiv vagyok? :D
5. Mik a tapasztalatok gariztatás és szerviz szempontjából? Megbízható a Fujitsu? Egyáltalán van Magyarországon hivatalos szervize?
6. Melyik budapesti boltokat ajánlanátok ahol érdemes megvenni? Tudom itt Tikakukac kolléga kifejtette hogy ez erősen szubjektív dolog. Meg ott van az árukereső is erre. De mégis. Olyasmire gondolok ahol biztos eredeti, új gépet adnak és segítőkészek az eladók.

[ Szerkesztve ]

(#135366) Khelben válasza november (#135365) üzenetére


Khelben
nagyúr

1. Örülj, hogy a gyártót eltalálták. Néha még a processzort is rosszul írják a boltok, nem sokat szabad adni a leírásukra.
2. Szerintem olcsóbban jössz ki, ha hdd-set veszel és utólag raksz bele ssd-t, főleg ha utóbbi már meg is van. A gyári ssd-k minősége változó, épp melyik beszállítótól jött meg a kamion...
3. Hardveraprón kapsz jóval olcsóbban refurb Windowst, az is ugyanolyan.
4. Igen, ez egy olyan típus, amitől lehet várni 5 év működést. De ettől függetlenül ha 100%-os biztonságot akarsz, akkor meg kell hosszabbítani a garanciát 5 évre.
5. A Fujitsunak a legjobb a garanciális szolgáltatása.
6. Hát ezt passzolom, egyedül a Laptopszalont ismerem annyira, hogy ajánlani merjem. Majd a többiek mondanak még boltokat, amiket meg ők ismernek. Érdemes elolvasni árukeresőn az értékeléseket, főleg a negatívokat. Abból kiderül, hogy hogyan kezelik a problémás eseteket (első mérce: válaszolnak-e egyáltalán a negatív értékelésre).

(#135367) november válasza Khelben (#135366) üzenetére


november
tag

Köszönöm. :)
Amúgy nekem is feltűnt már hogy sokszor össze-vissza írják a paramétereket. Másik érdekesség hogy a gyártói oldalon írják hogy az egyik Usb port az 3.1-es az a hazai oldalakon nem szerepel. :D

(#135368) Whaazzup válasza PandaMonium (#135359) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Ok.Köszi. ;)

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#135369) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dell latitude E6530, az alap, tehát 1366x768-as felbontással. Megéri-e plusz 10ezer ft-ért a Hd+ kijelzőset venni, mennyire szembetűnő a különbség?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#135370) Geresics


Geresics
addikt

Hali,
egy ismerős kezdő fotós csajszi kérne egy kis segítséget:

(1) Mostanság (1 hónapon belül)
(2) passz. Nem fontos, hogy a legolcsóbb legyen, hanem fontos a jó minőség/ár arány (tehát ne legyen feleslegesen drága, de a minőség felé billenjen a mérleg nyelve)
(3) fotószerkesztés, photoshop műveletek amatőr munka szinten (hobbi munka meló mellett kb.)
(4) -
(5) Mivel fényképészetre kell ezért a kép minőség nagyon fontos. A kijelző mérete ha nem horror akkor lehet kicsit az alapnál nagyobb.
(6) lehessen hordozni is azért
(7) jogtiszta Windows kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa, valamint a memória mennyisége a fentieknek megfelelően. Optikai meghajtó kell, mert a képeket azon adja át főleg!
(9) -
(10) Csak új gép jöhet szóba, számlával, Pécsett, vagy webshop.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#135371) Tikakukac válasza Ferenczi Áko (#135369) üzenetére


Tikakukac
titán

Pixelben kicsit rendet rak, egyébként nem sokat zavar. Eggyel válts újabbra és mehet egy FHD IPS.

geresics: Valami sacckb azért kéne árra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135372) Valdien


Valdien
csendes tag

Sziasztok!
Laptopvásárlás előtt állok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 220.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szövegszerkesztés, filmnézés, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", matt és IPS lenne az igazi.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kéthetente lenne, és utazás közben a táskában pihen majd.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 256 GB (HDD nem kéne), 8 GB RAM, optikai elfér.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi extra.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.
Köszi a választ!

(#135373) Málnabeach


Málnabeach
csendes tag

Sziasztok! Barátnőm régóta szeretne egy Zenbookot, most van egy megfelelő ár/érték arányú példány a piacon. Szerintetek ez megfelelő lesz, megrendelheti? :F :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#135374) Tikakukac válasza Valdien (#135372) üzenetére


Tikakukac
titán

A557 és Dell 5559 kereten belül vannak, elvben befér egy SSD is még az árba okosban.

Málnabeach: Nem jó az ár/érték aránya, mivel az egy nem magyar gép. A jó ár/érték akkor lenne, ha magyar lokalizációs lenne.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135375) Málnabeach válasza Tikakukac (#135374) üzenetére


Málnabeach
csendes tag

Ú tényleg, azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#135376) Tikakukac válasza Málnabeach (#135375) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Ha letekersz akkor alul látod a nemzetközi bill kiírást. Innentől kezdve, hogy te ezt a gépet hol, hogyan, mikor fogod garizni, ha gondod van kivel fogod elrendezni ködös. Pont annyival olcsóbb, amennyivel olcsóbb lenne eleve "megáfázni" németből vagy angolból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135377) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Asus K501LX (I7 5500U 2mag-4 szál 2,4ghz-3ghz), 8 GB DDR3, GTX950M) laptopot használok teljes megelégedéssel.
Ez a családi laptop, ami annyira megtetszett, hogy gondolkodóba estem, hogy felszámolom az asztali gépemet, és veszek még egyet saját célra.
Jelenleg ezt néztem ki:
ASUS K501UX-DM080D notebook (15, 6" Full HD/Core i7 6500u /4GB/1TB/GTX950 2GB VGA/DOS) 190k
Ebbe még kellene vennem +4gb ramot meg egy ssd-t, hogy teljesen megfeleljen az elvárásaimnak.
Ilyesmi árért tudtok esetleg ajánlani valami jobb ajánlatot?
Az elvárásaim: legyen lehetőleg fém burkolatú, legyen vékony , ne legyen bazári jellegű(lásd gamer laptopok), legyen elegáns, legalább egy 2 magos, 4 szálas Intel Core I proci legyen benne, 8gb rammal, és legalább egy gtx950m szintű gpu legyen benne, de ez mellett terhelés alatt se visítson a hűtése, maradjon csendes, 15,6" ,matt legyen a kijelző, ips panel,és a világítós billentyűzet előny.
Ssd, és hdd legyen benne, vagy legalább lehessen bele tenni mindkettőt.
Ár max 230k.
A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#135378) Yany válasza Málnabeach (#135373) üzenetére


Yany
addikt

Itt egy teszt az UX410UA-ról magyar billentyűzettel: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#135379) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Fotó feldolgozásra (Photoshop, Lightroom) keresek 13 de inkább 15ös méretig notebookot!
Igények: i7 4mag, 8/16 gb ram, 512ssd (vagy 256 + hdd), usb3, jo aksi, és képszerkesztésére alkalmas kijelző!
Árban első körben ~300ra gondoltam (mehet használt is) ha esélytelen ennyiért akkor az első bestbuy érdekelne ami :)

Köszönöm!

(#135380) Geresics válasza Geresics (#135370) üzenetére


Geresics
addikt

250-350eFt kategóriában gondolkodnak :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#135381) Rounder


Rounder
csendes tag

Sziasztok!

Egy Lenovo Yoga v510-15 noti vételét tervezem. SSD-t és HDD-t is tennék bele. Az SSD m.2 portba megy. Letöltöttem a karbantartási kézikönyvét, ami azt írja, hogy ha HDD és SSD is van benne, akkor az SSD nem lehet bootolható, csak cacheként szolgál. Ezt írja a kézikönyv:

Important:
• If the computer is equipped with both a hard disk drive and an M.2 solid-state drive, do not use the M.2
solid-state drive as a bootable device. The M.2 solid-state drive is designed and developed for “cache”
function purpose only.

Szerintetek nem lehet valahogy mégis megoldani, hogy az SSD-re menjen az oprendszer?

Ha nem lehet, akkor mit jelent ez a cache funkció, mit kell ahhoz tenni, hogy az működjön?

Vagy lehet olyat csinálni, hogy csak SSD van benne és akkor arra mehet az oprendszer?

Esetleg a Lenovo helyett vennék egy HP ProBook 450-et. Annak tudtok hasonló problémájáról?

Előre is köszi a segítséget.

(#135382) ralol


ralol
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

2 - 3 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

200-220, max 240 eFt

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Programozás(Visual Studio, Eclipse) munka szinten, böngészés, Photoshop, filmnézés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Használom ritkábban , nem feltétlen kell a legfrissebben kijött játékokat elbírnia ultrán de még élvezhető kategórián belül bírja.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15.6 lehetőleg IPS de nem elvárás.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Sűrűn hordoznám, igen utazás közbe is.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Nem szükséges

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

750-1000 GB HDD és optimális esetben 256 SSD de ha nincs nem feltétlen probléma akkor utólag beszerezném, optikai meghajtó nem szükséges, 8GB RAM, videokártya 2 de inkább 4 GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI szükséges lenne monitorhoz

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

új gépet szeretnék

Válaszaitokat köszönöm! :)

(#135383) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Milyen mobil gpu-k vannak a mai új termékek között, amik legalább olyan teljesítményre képesek, mint egy gtx 660?
Esetleg tudnátok ajánlani is hozzá laptopot 14" IPS körüli méretben?
Van egyáltalán olyan 14" IPS-es, amit szerelnek elfogadható teljesítményű dedikált gpu-val?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#135384) jotzo01


jotzo01
tag

Sziasztok,
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két-három hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000 +-50.000
(3) Felhasználás? irodai programok, fotószerkesztés, torrent, néha videószerkesztés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem.
(5) Kijelző
13-14", IPS , full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, de akkor messzire.
(7) Operációs rendszer? Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min SSD 256 GB, 8 GB mem, optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, jó lenne 2xUSB3,
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Mindenképpen ultrabook kategóriában gondolkodom (ASUS Zenbook vagy ACER 5 vagy 3 lenne az igazi) (HP-t nem ismerem, DELL túl drága). Lehet, hogy ebben a kategóriában nem lehet nagyon mellélőni, de javítsatok ki, ha tévedek.
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#135385) cAby


cAby
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen laptop-ot vegyek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főként irodai, általános felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem lesz használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva. Utazás közben általában nem lesz haszálva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD: 500GB-1TB, memória min. 4GB, optikai meghajtó nem feltétel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera, beépített mikrofon
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak úgy.

Eddig ezeket néztem:
HP 250 G5

Asus VivoBook Max X541UA

Dell Inspiron 5558 - Ezt Win10-zel láttam 150-ért üzletben.

Legjobban a HP tetszik ezek közül. Asus elég gyenge minőségűnek tűnik.

Segítsetek kérlek, hogy szerintetek melyik lenne az ideális választás. :)

Köszönöm szépen!

üdv,
Csabi

(#135386) csanady97 válasza csanady97 (#135361) üzenetére


csanady97
tag

Lenovo IdeaPad 510? Mik róla a vélemények? Vagy mi más van helyette?

(#135387) Hacker9


Hacker9
csendes tag

Helló
Notebookot szeretnék vásárolni de nem tudom milyet vegyek! :/
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő héten.
(2) héten belül.(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 300.000Ft +-50.000Ft
(3) Felhasználás?
Programozás,tanulás,játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
PlayerUnknown's Battlegrounds,Counter-Strike: Global Offensive
Nem baj ha nem ultrán fut a játék,viszont FullHD-nak örülnék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Leginkábbb 17" és a fölötti gép lenne az ideális lehetőleg ips matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi egyszer kétszer maximum.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell operációs rendszer.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely minimum 500Gb, számomra mindegy hogy hdd vagy ssd. Ram minimum 8Gb. Optikai meghajtó nem baj ha van
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hdmi, talán 2 hdd-nek való hely
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mind a kettő szóba jöhet!
Előre is köszönöm a segitséget :R

[ Szerkesztve ]

(#135388) phobeus


phobeus
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a sok ajánlást és segítséget, hogy milyen combokat érdemes venni. Végül egy Alienware 15 R3 lett belőle 6700hq 1060 gtx 16gb ram 120hz display lett belőle. Mindazon felül, hogy a 350es keretet picit meg kellett nyomni, átszámolva 400ért sikerült itt ukban megszerezni. 3 év garival. Szerintem jó vétel volt, nagyon tetszik és ezért az árért meg ajándék volt :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek aki valamilyen formában segített benne, hogy hogyan válasszak!

LG Nexus™ 4

(#135389) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

munkára (CAD, Creo) milyen új notebook-ot tudnátok ajánlani 300e Ft-ig? 15.6" FHD kellene, i5 v. i7 cpu-val.

(#135390) Mikulásbá válasza Hacker9 (#135387) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#135391) phobeus válasza Mikulásbá (#135390) üzenetére


phobeus
aktív tag

[link]

LG Nexus™ 4

(#135392) Khelben válasza cAby (#135385) üzenetére


Khelben
nagyúr

Első a HP 250, második a Dell és harmadik nagyon lemaradva a kanyarban az X-es Asus.

(#135393) tzsg2222


tzsg2222
újonc

Sziasztok!
Szeretnék a héten venni egy laptopot, ár kategóriában kb.160.000,-, játékra,filmnézésre kellene-főleg farming szimulátora-operációs rendszer nem kell.Utazáshoz nem kell.Inkább új kellene.
Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#135394) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok, ismételten zavarnálak titeket egy kicsit :))

Latitude E6430-as gépemet szeretném lecserélni egy újabb, szebb kijelzős, könnyebb modellre. Ahogy néztem ezt az anyagminőséget és elpusztíthatatlan érzést már nem kapom meg egyik újabb laptoptól se...ezért is fordulok hozzátok ismét.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Körülbelül 120-180 ezer ft (nem otthon venném)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Otthoni használat, böngészés, chat, film és Youtube, néha egy két Excel/Word dokumentum illetve PDF-ek szerkesztése. Főképp ölben/ágyban lenne használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékra nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Csakis FullHD matt IPS, 13"-14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Havonta egyszer-kétszer, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 8.1-10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD bővítést meg tudom oldani, HDD nem kell, 8+ GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Háttérvilágításos billentyűzet kell. i3 vagy i5 processzor, i7 felesleges, nem akarok azzal fűteni télen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsősorban használt gépben gondolkozom.

Az alábbi típusokat néztem:
Dell 5450/7450, 5470/7470 - 50-es szériától jók már ezek a gépek? A negyvenesekre sok oldalon, köztük itt is írták hogy szeret bennük behalni az alaplap, úgyhogy olyat ha lehet nem vennék. Főleg csak a 7450/7470-ből találtam IPS paneleset eddig.

HP Elitebook 840 G1/G2 - sok rosszat nem hallottam róla, mindenhol nagyon dícsérik, egyedül a billentyűzetkiosztás nem tetszik de együtt tudnék élni vele.

Lenovo Thinkpad 440/450 - nem tetszenek a Thinkpadok, úgy néznek ki mint anno 1997-ben és a háttérvilágításos billentyűzet is ritka bennük. Ezt választanám utoljára.

Jelenlegi legjobb ajánlat amit találtam: [link]

Vagy esetleg ezek: [link]
[link]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#135395) cAby válasza Khelben (#135392) üzenetére


cAby
tag

Szuper, meg is rendelem. Köszönöm a gyors segítséget! :)

(#135396) cAby válasza Khelben (#135392) üzenetére


cAby
tag

Még egy kérdésem lenne. Ez a HP 250 G6 ér 15-tel többet, mint a G5?
HDD duplája, processzor újabb, viszont a felbontás kisebb.
Max akkor érné meg, ha a processzor jelentősen jobb lenne az 5005-ösnél. Jól gondolom, hogy ennek nincs akkora jelentősége?

Köszi!

(#135397) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

A kérdés adott, kéne egy új noti, mert a régi Inspiron 6400-ason már nem tudok mit cserélni és felújítani :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Photoshop, Illustrator, Indesign, videovágás, HTML/CSS, kis játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Inkább ilyen plants vs zombies szintű cuccokra, vagy régebbi játékokra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD IPS matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szeretném vinni magammal amikor lehet. Utazás közbe is használnám olykor de csak filmezésre. Szabadtéren is használnám olykor.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB3
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtat szeretnék számlásan.

Eddig Dell L 7450-et találtam ami megfelelne és felturbózva 240 körül lenne. HP 840-et látom még ajánlottnak, esetleg más típus (Fuji pl) ajánlott? Örülnék még 1-2 javaslatnak :)

Illetve nem tudom, hogy egy 13,3"-as gép mennyivel lenne kisebb ugye a grafikai dolgok miatt, mert akár az is játszhat ha megfelelő a kijelző méret az ilyen dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#135398) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Sziasztok!

Egy műszaki analfabéta házaspár (akik amúgy jó barátaim :DDD ) számára keresek notebookot.

1. Vásárlás 1-2 héten belül.

2. A gépre szánt összeg max. 300 font, de inkább kevesebb.

3. Felhasználás: kimondottan hosszabb kirándulásokra, túrázásra kellene, csak arra használnák, hogy a szállodai foglalásokat intézzék, repjegyet vegyenek, facebookozzanak, illetve a túrák alatt készült fotóikat átmásolják pendrájvra, vagy feltöltsék valami felhő szolgáltatás által biztosított online tárhelyre. Se játék, se fotószerkesztés nem lesz.
Mivel az még nem derült ki, hogy csak mobillal készítenek-e fényképet, vagy visznek-e magukkal valami komolyabb fotómasinát, azért ha lenne benne kártyaolvasó, az talán nem ártana, de nem feltétel. Úgy tudom a mai fotómasinákat már usb kábellel is össze lehet kötni a notikkal.

5. Kijelző: minél kisebb, 11" körülit akarnak, a kijelző többi paramétere lényegtelen.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Sokat. Most pl. Nepálba mennek hetekre, aztán meg a fene tudja, szóval a strapabírás, a kis méret, és a kis súly lenne az elsődleges szempont.

7. Tárhely mérete: Nem kell nagy tárhely, mivel a lapik/notik náluk fogyóeszköznek számítanak, volt amit elloptak a szállodában, volt ami szakadékba esett, egy másikat elvitt az Amazonas, stb... saját tapasztalataikból okulva amint lehetőségük van rá, egyből archiválnak, ahogy fentebb írtam.
A tárhely típusaként szerintem csak SSD jöhet szóba, az jobban bírja az utaztatást, mint a vinyó.

9. Egyéb kívánságként esetleg a beépített kamera került szóba, skypehoz pl., de szintén nem fontos, anélkül is elvannak. (mobilon is tudnak skypeolni)

10. Csak új gép jöhet szóba, mivel itt UK-ban van olyan biztosítás, ami kifizeti nekik a teljes árát, ha összetörik, stb. (Erről én nem sokat tudok, ők ismerik ezt jobban)

Most hirtelen ezt néztem ki nekik, de mivel én csak PC vonalon mozgok, nem tudom, hogy ennek a processzora mennyire gyors. Ahogy fentebb írtam, műszaki analfabéták, az is egy kisebb tortúra volt, hogy megértessem velük, ha a gép lassan tölti be a weboldalakat, az nem feltétlen azért van, mert "szar" a gép, hanem mondjuk azért, mert lassú a net, mert valami Isten háta mögötti helyről neteznek. (bölcsészek, na... :W )

Viszont ennek a notinak a 2GB ramot keveslem egy kicsit a win10.hez... bár lehet, hogy ahhoz, amihez nekik kell, elég. Nem vagyok otthon noti vonalon, ha tudtok ajánlani jobbat, azt megköszönném. :R

szerk: esetleg még ez?

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#135399) Chaser válasza AzŐsgén2 (#135398) üzenetére


Chaser
titán

ez netbook, másik topik, és felesleges pénzkidobás
érdemes megfontolni egy subnotebookot, használtan lesz ennyiért, illetve bőven ez alatt, pl hp 2170p, ulv i5-tel itthon se volt ritka 50 körül számlával, még az is reggelire eszi az ebben levő cpu-t és minőségben is klasszisokkal jobb
újban ennyiért vegyenek amit akrnak, köszönet nem lesz benne, ha meg úgyis elhagyják/összetörik nem kell túlgondolni ( :

szerk: c2d-s mac biztos nem új...:)
c2d-s gépet 2017-ben én leginkább azt mondom véletlen se, ha használt okés 2170p, 11,6", masszív üzleti sub notebook

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135400) Whaazzup válasza Armagedown (#135358) üzenetére


Whaazzup
senior tag

OK. Köszönöm a választ.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.