Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135901) Chaser válasza Cucuska2 (#135892) üzenetére


Chaser
titán

én olyat ajánlanék ami 3 év garis, nem lehet garantálni 1 millás ws-nél se h mennyit fog menni - aki garantálja hazudik/nem ért hozzá -
dellek bővíthetők 5 évre, fujik is 3-4-re, de most nem tudok konkrét modellt mondani, ha jól rémlik fujiból van 200k körül ips
diszkrét vga meg teljesen mindegy milyen, + hibaforrás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135902) Khelben válasza gabo91 (#135900) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondom, mit néztél: Opel Corsa, Ford Fiesta, Mercedes S Klasse. A Zbook egy teljesen más világ, azzal tényleg szó szerint darabokra lehet verni az első kettőt anélkül, hogy megkarcolódna.
Viszont a te felhasználásodra ez olyan lenne, mintha kamiont vennél azért, mert néha el akarod vinni a kutyát sétálni. Kicsit overkill. És a hordozhatóság sem az erőssége, lévén hogy 3 kg. Hordozni inkább valami kisebb gépet néznék a helyedben, pl. a HP Probook 430 G4-et, ami ips kijelzős. Olcsóbban pedig használt Dell E7440-et, amiből a fullhd-sok szintén ips kijelzősek. Én is hetente 2-3 alkalommal utazok 200+ km-t és utálom a 15,6-os gépet, pedig az E5570 kifejezetten könnyű. Ha termes IC-vel megyek és nem asztalhoz kapok jegyet, akkor gyakorlatilag kinyitni sem tudom, mert nem fér el.

(#135899) BeeNiTTo : HP 8570p 1600x900-as kijelzővel. Nem tudsz vele mellé nyúlni. Boltból, 2 évre bővített garanciával minden új gépet ver 200k-ig.

[ Szerkesztve ]

(#135903) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok!
180.000ft körül szeretnék venni laptopot, szerintetek mi lenne a legjobb ár érték arányban, ha sok a különbség lehet kicsivel több is! Köszi! :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#135904) Khelben válasza Thermy (#135903) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglaló...

(#135905) gabo91 válasza Khelben (#135902) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszönöm a kritikát. Mindenképpen a 15" lenne a fontos, hasonló HP pavilion van öcsémnek is igaz hogy műanyag de korrekt szerintem. Hurcolászva lesz a gép, de menet közben nem használom se kocsiban se vonaton, így nem probléma.
Hasonló HP-t tudsz ajánlani ami 15"? (+10-20e nem oszt, ne ezen múljon)
esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#135906) Khelben válasza gabo91 (#135905) üzenetére


Khelben
nagyúr

Keress HP Elitebook 850 G1-et vagy G2-t. Valamivel kevésbé robosztus, mint a Zbook, cserébe hordozásbarátabb. És nincs benne dedikált vga, ami neked felesleges is lenne. Ezáltal jobb az akkuideje és kevésbé melegszik. Pl. [link]. Nem magyar billentyűzetes, de viszonylag egyszerű bele magyart szerezni.
A Pavilion otthoni gép, nem hordozásra való, nagyon hamar belerokkan iylen igénybevételbe.

[ Szerkesztve ]

(#135907) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni notebook vásárlásban.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 120e
(3) Felhasználás? Internet, youtube, böngészés, filmezés minél gyorsabban.Játszani nem fogok rajta.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?—
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Max 14’ minél kissebb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lakáson belül mozgatnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mind1
(8) Tárhely mérete és típusa min 128 ssd és 8gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak használt.

Tetszenek a notebook-tablet kombók is.
Néztem a Lenovo Helix-et is és az x1 carbont is .
10 éves Lenovomat váltanám le .

Előre is köszönöm! :R :R

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#135908) Khelben válasza Donnos (#135907) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tablet meg kombó ügyben nem tudok segíteni, de ennyiért kapsz már HP 840 G1-et például. Ha még kisebb kell, akkor meg 820-at is.

[ Szerkesztve ]

(#135909) Bazs1981 válasza Bazs1981 (#135887) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Erre esetleg valami reakció?

(#135910) dugo_ válasza Bazs1981 (#135887) üzenetére


dugo_
veterán

8470p, 900p-s kijelzővel

(#135911) Bazs1981 válasza dugo_ (#135910) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm, ha van még hasonló ajánlat szívesen fogadom! Üdv.: Balu

(#135912) dugo_ válasza Bazs1981 (#135911) üzenetére


dugo_
veterán

A kategóriatársai. T430, E6430

(#135913) gabo91 válasza Khelben (#135902) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszi, ha jól értem 5570-ed van :) Mondanál róla véleményt?
Találtam használtban azt is 170k. Az illetve a HP850 G1 (amit linkeltél) ezek között vacillálok, 5570 újabb generáció. HP vékonyabbnak néz ki.

(#135914) Khelben válasza gabo91 (#135913) üzenetére


Khelben
nagyúr

E5570. A 850 is jó gép. A Dellnek jobb a billentyűzete, a 850-nek kellemesebbek az anyagai. A 850-be lehet egyszerre ssd-t és hdd-t tenni, a Dellbe csak az egyiket.

(#135915) BeeNiTTo válasza Khelben (#135902) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Köszi. Ez pont jónak tünik :) :R

(#135916) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Van itt valaki, akinek volt/van Xiaomi Air 12-es ultrabook-ja? Tapasztalatok érdekelnének vele kapcsolatban, például minőség, sebesség és összességében, hogy megériheti-e az árát. Gearbest-ről szemezgetek velük.

Gondolom ezeken "kultúráltan" nem igazán lehet megoldani magyar kiosztású billentyűzetet ugye? Kultúráltan alatt azt értem, hogy gondolom át lehet matricázni az érintett billentyűket ékezetes formára, de elég kicsi lenne a valószínűsége, hogy ugyanolyan stílusú matricákat szerezzek, mint maga a billentyűzeteken lévő betű stílus, felemás kinézetet meg azért ilyen szép, stílusos gépnél nem szeretnék.

Így a végére érve mondjuk sikeresen le is beszéltem magam a Xiaomi laptopokról, de ettől függetlenül az első bekezdésben kérdezett még mindig érdekel. :D

(#135917) Frawly válasza fery02 (#135916) üzenetére


Frawly
veterán

De, meg lehet oldani kulturáltan. Megtanulsz gépírni, úgy nem kell nézni a billentyűket, és átmatricázni sem kell őket. Évek óta írok angol billentyűzetről magyar kiosztással, mindenféle átmatricázás nélkül.

A kérdéses gépet viszont nem ismerem. A specifikációit nézve az m3-as proci kicsit soványnak tűnik, az 515-ös GPU-t nem ismerem mit nyújt teljesítményben. Árban nem olyan rettenet drága, de azért az árért és sokkal jobban preferálnék egy 12,5 colos üzleti gépet használtan, i7-es procival, 8+ GB RAM-mal, normális billentyűzettel, még ha a kijelző esetleg gyengébb is benne.

(#135918) fery02 válasza Frawly (#135917) üzenetére


fery02
addikt

Mondjuk az is igaz, hogy gépeltem már annyit, hogy tudom, mely magyar ékezetesek hol lennének angol kiosztáson, bár erről majd párom dönt inkább. Neki néznék gépet. :)

Játszás abszolút nem lenne rajta, Win10 gondolom vajsimán megy olyan procin is és alap programok, plusz böngészés.
Tetszik továbbá, hogy nincs túlzsúfolva csatlakozókkal és USB Type-C-n is tölthető és a kinézete meg tényleg zseniális (szubjektív dolog persze).
Még a végén lehet ez lesz mégis, valami akcióban, jól lepontozva.

Elég Xiaomi fan lettem egyébként is az elmúlt időszakban, majd akkor lehet én fogok jönni véleményekkel, ha veszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#135919) Tikakukac válasza fery02 (#135916) üzenetére


Tikakukac
titán

A gond pont az amiket felvetettél és ami ebből jön. Rendes magyarítás lesz 20k, nincs csak QWERTY kiosztás, amit ha eddig nem használtál igen izgi, support nagyjából annyi, amit a közösség belerak, gari felejtő és ha mégis akkor irdatlan szopó, alkatrész semmi, sarcokkal pedig olyan ára van, hogy muhaha. 200k fölött már 4K paneles X1-et is veszek, ami egy másik galaxis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135920) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha valakit itt a kollégák közül érdekelne értékesítői állás országos laptop-bolthálózat budapesti boltjában, dobjon egy privit.

(#135921) MarKoo


MarKoo
őstag

Szeretnék vásárolni egy ASUS ROG GL553VE [link] típusú gépet, bár nincs feltétlen jó tapasztalatom minden ROG géppel, ezért érdeklődnék hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló kategóriájú gamer laptoppal? Van-e másik alternatíva?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#135922) Soybex válasza MarKoo (#135921) üzenetére


Soybex
őstag

GL típusú Asus laptopokat nem ajánljuk mert egy átcímkézett X szériás laptop. Azaz a hűtése borzalmas, throttlingol 10perc után, és műanyag vacak burkolattal rendelkezik.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#135923) MarKoo válasza MarKoo (#135921) üzenetére


MarKoo
őstag

1-2 héten belül esedékes a vásárlás.
300.000 Ft környéke a rászánt összeg.
Elsősorban játékokra, illetve tanulásra lenne használva. Azok a játékok amik komolyan szóba jöhetnek számomra is ismeretlenek, nincs nagy igény hogy minden fullon menjen.
Kijelző mérete felbontása nem számít, illetve a panel típusa sem.
Hordozva heti 1* lesz budapest debrecen távon, de a választás szempontjából lényegtelen.
Operációs rendszer nem számít, Windows lesz rá telepítve.
Tárhely sem számít, ha van benne ha nincs, kerülni fog bele SSD.
Nincsenek speciális igények.
Csakis új gép jöhet szóba.

Soybex: Köszi a gyors választ. Nézelődni kell akkor tovább.

[ Szerkesztve ]

(#135924) Khelben válasza MarKoo (#135923) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7567-et néznék a helyedben.

(#135925) MarKoo válasza Khelben (#135924) üzenetére


MarKoo
őstag

Köszönöm, most pont ezzel szemezgetek. [link]

(#135926) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

HD videónézésre keresek 100kHUF értékben ajánlott vételű notebookot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100 k HUF
(3) Felhasználás? Internet, YouTube (720p HD videók)
(4) Ha játékra is használnád? Játékra egyáltalán nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy (12-15,6"-ig mindegy)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva nem sokat lesz, de ágyból, ölben tartva lesz sokat használva.
(7) Operációs rendszer? Windows 10, van eredeti.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM): SSD lesz hozzá pluszban vásárolva, ODD nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI jó, ha van rajta.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Számlára lesz vásárolva, csak új jöhet szóba.

Köszönöm előre is!

(#135927) Tikakukac válasza The.Bali (#135926) üzenetére


Tikakukac
titán

10 rugót beleraksz és kapsz 250 G5-öt. 100-ból olyan procis gép van, amin sajnos az SSD sem nagyon fog segíteni ha mégis kellene valami használati élmény.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135928) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni notebook vásárlásában.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 170k
(3) Felhasználás? Office alkalmazások, zenehallgatás, film nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" FullHD lehetőség szerint matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Minimális hordozás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 4GB RAM, ODD legyen, min 500GB HDD vagy 120GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új, minél több garanciával

Amit én kinéztem: HP 250 G5 1KA00EA
Bár azt nem tudom érdemes-e ezt az új platformot (i5-7xxx + DDR4) választani az előző generáció helyett vagy sem.

Szerintetek ez a gép jó választás lenne, vagy van esetleg jobb, igényeimnek megfelelő amit ajánlanátok?

Köszönöm előre is!

(#135929) Khelben válasza JJJ (#135928) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez nem ips, a dedikált vga meg felesleges a te felhasználásodra.
Ha kicsit hozzá tudsz tenni, akkor 190k körül már kapsz ips kijelzős gépet: Fujitsu A557
Ha nem és elég a TN, akkor a HP 250-ből egy olyan változat, amiben nincs dedikált vga. Vagy ez a Dell Vostro, ez is kb. ugyanaz, mint a 250-es.

(#135930) csx3


csx3
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most(anában)
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-230k, esetleg több, ha a kávét is megfőzi reggel
(3) Felhasználás? Leginkább játék, főleg régebbiek, de jó lenne, ha legújabbakat is bírná.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Csúcsjátékok esetén közepesnél nagyobb grafikai élményre nem vágyom, 4-5-6 év múlva az akkoriakban az alacsony is megteszi.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem szempont egyik sem
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem igazán lesz hordva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges, de a Win-től nem zárkózóm el
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD vs SSD: nem számít. RAM: 8 lehet kevesebb, majd bővítem; Optikai meghajtó: KELL
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…): nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Alapvetően új, de nem kizárólag

Lenovo Ideapad 510 (80SV009PHV) és Asus X550VX-DM074D, amit nézegetek.

Előre is köszönöm!

(#135931) Khelben válasza csx3 (#135930) üzenetére


Khelben
nagyúr

Irreális dolgokat szeretnél irreálisan kevés pénzből. Egy most 4-5-6 éves gép sehogy nem futtatja a mai játékokat, úgyhogy ezt el is felejtheted. A mai csúcsjátékoknál közepesnél magasabb grafikai élmény az kb. 400k-tól indul. 200-ból olyan gépet kapsz, ami minimumon elfuttat egy GTA5-öt. HP Pavilion BJ001-et keress, az legalább ips kijelzős és nem bomlik le fél év alatt, mint azok, amiket kinéztél.

A használt gamer gép meg olyan, mint az orosz rulett. Bármelyik pillanatban tönkremehet benne valami, aminek a megjavítása többe kerül, mint amennyit a gép ér.

[ Szerkesztve ]

(#135932) The.Bali válasza Tikakukac (#135927) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Szia!

Értem, rendben. Melyik típust javasolnád pontosan?

Köszönöm!

(#135933) JJJ válasza Khelben (#135929) üzenetére


JJJ
csendes tag

Köszönöm gyors válaszod!
És van esetleg valami hátránya a dedikált videokártyának? Fogyasztást nagyon negatívan befolyásolja?
Kérdezem ezt, mert az integrált kártyás HP 250 G5 W4N14EA -t megtudnám ugyan 15k-val olcsóbban venni a HP 250 G5 1KA00EA -val szemben, de cserébe gyengébb a CPU is, és eggyel korábbi generáció.
Ha VGA-ban lenne egy kis tartalék az ezt a felárat megérné nekem.
Viszont erősen furcsálom hogy Passmark szerint a HD 520 erősebb mint az M430. Létezhet ez?

[ Szerkesztve ]

(#135934) Frawly válasza Khelben (#135931) üzenetére


Frawly
veterán

4-6 éves gép tudja futtatni a legújabb játékokat, persze nem laptop :D Laptopnál ja, főleg a 4-6 évesek esélytelenek mai játékra, de néhány régebbi integrált VGA-val elszaladgál, ha a grafikát lebutítja az ember, koca játékra elmegy.

Amúgy csodálkozom, hogy a nem terveznek a laptopokhoz külső dedikált videókártyát, ami csatlakoztatható lenne a gépekhez valami dedikált buszcsatolón, és meg lenne oldva az erősebb VGA meg külső házban a hűtés is, és ha kell a kraft játékokhoz, akkor az ember felcsatolná. Ha meg hordozná, és nem kéne a teljesítmény, akkor le.

(#135935) Tikakukac válasza Frawly (#135934) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy csodálkozom, hogy a nem terveznek a laptopokhoz külső dedikált videókártyát, ami csatlakoztatható lenne a gépekhez valami dedikált buszcsatolón, és meg lenne oldva az erősebb VGA meg külső házban a hűtés is, és ha kell a kraft játékokhoz, akkor az ember felcsatolná. Ha meg hordozná, és nem kéne a teljesítmény, akkor le.

Nos, ilyen van sok-sok-sok éve :B Most jutottunk el oda, hogy univerzálisan is van elég nagy csatoló a kakaóhoz. Más kérdés, hogy olyan drága, hogy megnyekkenti a tárcát rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135936) Frawly válasza Tikakukac (#135935) üzenetére


Frawly
veterán

Valami link erről? Én még nem láttam ilyet. PCI-e csatolón megy?

(#135937) Tikakukac válasza Frawly (#135936) üzenetére


Tikakukac
titán

eGPU-ra keresel találsz milliárd fajtát, a bővítőkártya csatitól kezdve a TB portokig egészen az egyedi AW megoldásokig. Az AW saját doboza zseniális azt magam teszteltem, az univerzálishoz ami jó is, annyira nem könnyű itthon hozzáférni, de kinti barátok tapasztalatai alapján azért az még nem ennyire ezy mod.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135938) Khelben válasza JJJ (#135933) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fogyasztás, melegedés, plusz hibaforrás. Generációk között jó ha van 5% plusz. Ezek a belépő szintű kártyák semmire sem jók, az integrálttal egy szinten vannak.

(#135939) Frawly válasza Tikakukac (#135937) üzenetére


Frawly
veterán

Hmm, jó tudni, hogy mégis van ilyen. Ahogy nézem, ezek Thunderbolt-portokra mennek rá, és a sok megoldás bővíthető szabvány saját kártyával, és elég drágák is kártyástól.

(#135940) adp


adp
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 85e
(3) Felhasználás?office, net, kis film
(5) Kijelző: nem mérvadó
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? keveset Használnád-e utazás közben is? keveset, nem lényeg
(7) Operációs rendszer? nem lényeg de win lesz majd rajta
(8) Tárhely mérete és típusa -
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új és garis lehetőleg 2 év legalább

(#135941) Khelben válasza adp (#135940) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legolcsóbb új gép, amiért érdemes pénzt adni, az i3-as HP 250 G5, ami 120k körül indul. Az alatt csak a szemét van.

(#135942) adp válasza Khelben (#135941) üzenetére


adp
őstag

Érdekes... az én 7eves Dell gépemre is valaki. "Szaki" azt mondta innen felejtsem el h az 5 évig kihuzza, nos nem jött be a joslata
Most kezdem érezni hogy lassulgat amit nem ertek mert kb 5 éve ugyzanaz a win8 van rajta persze félévente ujrahuzom

[ Szerkesztve ]

(#135943) dugo_ válasza adp (#135942) üzenetére


dugo_
veterán

Na, akkor ez már legalább egy gép tapasztalata. Még 200 ilyen és akár tanulságokat is le lehet belőle vonni.

85-ért hardveresen sincs jó gép, nem csak építési minőségben.

(#135944) JJJ válasza Khelben (#135938) üzenetére


JJJ
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Akkor maradok a HP 250 G5 W4N14EA -nél 150k-ért.

(#135945) barcabome


barcabome
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Inspiron 5559-es laptopot. Van a kijelzőjén egy fekete pixelhiba. Nagyjából sikerült vele megbarátkoznom, bár nem is tehetek mást, hiszen úgy tudom egy pixel miatt nem cserélnék ki. (Lenovo gépem fél évet bírt, meghalt az alaplapja és 3 hónap után sikerült helyette ezt a Dell-t szerezni, köszönhetően a TMX szerviz szerencsétlenkedéseinek.)

A kérdésem az lenne, hogy a pixelhiba tud-e továbbterjedni? Lehet, hogy hülye kérdés, de egyik ismerősöm azt mondta, hogy igen, szóval csak emiatt kérdezném. :U

Ha csak ez az egy pixelhiba lesz rajta és nem romlik emiatt tovább a kijelző, akkor nem foglalkozom vele, mert már az elmúlt három hónapban belefáradtam az egészbe, amit a TMX leművelt velem. Főként a szerviz hozzáállása miatt váltottam Lenovo-ról Dell-re. Soha többé Lenovo... :R

Illetve azt nem tudjátok esetleg, hogy manuálisan hogyan tudnám ki-be kapcsolgatni a laptop kijelzőjét? A Lenovo-n volt egy billentyű erre, de ennél a gépnél nem találok ilyet. Universal Media Serverrel szoktam a TV-re küldeni a filmeket és emiatt jó lenne, ha tudnám kapcsolgatni a kijelzőt. Lehajtogatni nem szeretném minden alkalommal a fedelet.

[ Szerkesztve ]

(#135946) PandaMonium válasza barcabome (#135945) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nem fertőző, nem terjed. :DDD Persze idővel több pixel is behalhat, de valószínűtlen. Egyébként ha neten adtad le a rendelésed 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Pixelhibás készüléknél én biztosan így tennék.

What I cannot create, I do not understand

(#135947) barcabome válasza PandaMonium (#135946) üzenetére


barcabome
aktív tag

A Lenovo-t neten vettem a Laptop.hu-tól. Viszont kaptam egy csereutalványt és a Dell gépet már csak e-mailben rendeltem, mert levásároltam a Lenovo árát.

Játék és Film közben nem feltűnő a pixelhiba, csak windows ablakoknál olyan, mintha légyszaros lenne. Próbáltam szoftveresen javítani, de nem jött össze.

Az a baj, hogy mi a garancia arra, hogy az új gép nem lesz pixelhibás... Vagy más baja lesz. Nagyon hosszú volt ez a három hónap kínlódás a szervizzel. Ráadásul tavaly ugyanezt el kellett játszanom a Samsung TV-mmel.

Köszi a választ, szerintem inkább összebarátkozok azzal az egy pixellel. :)

(#135948) Tikakukac válasza adp (#135942) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is van egy 5110-es ismerős, akinek még nem volt cserés alkatrészes gondja. Más kérdés, hogy olyan is van, akinek volt 4-ese a lottón. Nagyjából ezen a szinten vagy te is. Lehet lottóznod kéne. 85k-ból újonnan egy hatalmas vödör szemetet kapsz.. Esélyesen nem is lesz gyorsabb a mostani gépednél érdemben.

barcabome: Ismerősöd remélem szakács.

Visszaküldheted aztán vehetsz pixelhibagarival másikat ha ez zavar. Annyira sok DoA és pixelhibás gép azért nincs :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135949) barcabome válasza Tikakukac (#135948) üzenetére


barcabome
aktív tag

Laptop.hu oldalán ezt írják:

Tájékoztatás pixelhibával kapcsolatosan

Tisztelt Ügyfeleink!

A cégünk által forgalmazott laptopok kijelzői szabvány szerinti Class2 besorolás alá esnek.

A laptopok TFT kijelzőjén esetenként előforduló pixelhibák csak az ISO 9241-302,303,305,307:2008

szabványban és/vagy a gyártó pixelhiba politikájában meghatározott kirívó esetekben minősülnek olyan

hibának ami akadályozza a készülék rendeltetésszerű használatát.

A Class 2 TFT paneleken a szabvány által megengedett pixelhibák száma:

a. 2 db fényes pixel

b. 2 db fekete pixel

c. 5 db subpixel

Nekem 1db fekete pixel van. Ezt a 14 napot honnan veszitek?

(#135950) PandaMonium válasza barcabome (#135949) üzenetére


PandaMonium
őstag

Jogszabály, mindenre érvényes amit neten rendelsz: [Olvasnivaló]

What I cannot create, I do not understand

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.