Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135801) Tikakukac válasza Peter.70 (#135798) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a gép így bevágva a másikkal szemben olyan villámcsapás volt, gondoltam tudsz valamit amit én nem :K

Volt már olyan érzésed valamit megtapintva, hogy atyaisten, itt valami végzetes hiba fog történni belátható időn belül? Na, hát ezt fogod érezni amint kilépsz a kibertérből és adatlapokból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135802) Peter.70 válasza Brandynew (#135800) üzenetére


Peter.70
őstag

Amit linkeltem, azzal mi a baj?

(#135803) Brandynew válasza Peter.70 (#135802) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha élőben jól megnyomogatod a gépházat/billentyűzetet, le-fölhajtod párszor a kijelzőt, akkor látni fogod, hogy miről van szó. Persze mellette tedd ugyanezt egy Fujitsu A557-tel vagy HP 250-nel is (ezek lehetnek az alternatívái ennek a gépnek, esetleg még a Dell 3567).

[ Szerkesztve ]

(#135804) Peter.70 válasza Brandynew (#135803) üzenetére


Peter.70
őstag

Értem :K

(#135805) bajbal válasza Khelben (#135785) üzenetére


bajbal
tag

Ha az IPS verziónál maradok a gép többi specifikációja találkozik az elképzeléseimmel?
Van esetleg ezekkel a gépekkel személyes tapasztalatod? Sajnos én élőben még nem láttam.
Néztem az ASUSOKAT is de azok tényleg olyanok voltak mintha egy nagy tejfölös doboz lenne...

(#135806) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok.

Ajánlott volt itt ha jól tudom ez a típus. Ami még tetszeni is árban. Érdemes ilyet venni?
[link]

Viszont ez sem két oldalon hűtéses még, akkor nem értem mitől jobb egy HP Omen-nél ami ugyanez a hardver. Amire meg azt mondjátok, hogy rettentően melegszik.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#135807) PandaMonium válasza Killerlaca (#135806) üzenetére


PandaMonium
őstag

Rosszul tudod, GL-es Asus soha nem volt ajánlott, csak bizonyos G modellek.

What I cannot create, I do not understand

(#135808) Brandynew válasza Killerlaca (#135806) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Meglepődnék, ha ezt bárki is ajánlotta volna. A GL-es Asusok átnevezett X-es Asusok. A GL nem keverendő a G-vel.

(#135809) Khelben válasza laci1117 (#135799) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig ez sorsdöntő infó gépválasztásnál, mert egészen más gép kell egy GTA5-höz, mint napi hordozáshoz és gépeléshez.

(#135798) Peter.70: nincs ajánlott meg nem ajánlott márka. Most volt nálam egy Acer gép, amit bátran ajánlok mindenkinek, aki 350-ért játékos gépet keres. Kategóriák vannak, felhasználási módok vannak és ennek megfelelően vannak ajánlott gépek. 200k alatt például nincs ajánlott Acer meg Lenovo sem.

(#135805) bajbal: jól látod, az X-es Asusok valóban kb. tejfölöspohárból készülnek. A Fujitsu üzleti belépő gép, teljesen más anyaghasználattal, merevítésekkel, strapabírással. Műanyag ez is, de nem tejfölöspohár.

(#135806) Killerlaca : ennél még az Omen is sokkal jobb választás. De még jobb, ha megvárod az új Dell 7567-eket (már elvileg vannak boltokban is), amik ips kijelzősök. Vagy nézd meg az Acer Predator G3-at, egész jól sikerült gép.

[ Szerkesztve ]

(#135810) Brandynew válasza Killerlaca (#135806) üzenetére


Brandynew
őstag

Jobban járnál, ha megírnád a pontos igényeidet a topikleírás alapján.

Ha jól sejtem, egy játékra alkalmas laptopot keresel ~ 300 ezer Ft-ért. Nézd meg a Dell 7567-et.

(#135811) bajbal válasza Khelben (#135809) üzenetére


bajbal
tag

És a HP amit linkeltem? Sajnos még nem jutottam be a boltba hogy megnézzem.

(#135812) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Köszönöm az infókat igen valószínűleg kevertem a sima G-vel.

Azt honnan tudjátok, hogy egy adott modell IPS panellal jön vagy nem? A leírásokban ezt nem nagyon szokták említeni.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#135813) laci1117 válasza Khelben (#135809) üzenetére


laci1117
tag

Akkor felejtsük el a játékokat, maradjunk a hordozásnál és irodai dolgoknál. :) HP-ből melyiket ajánlanád ami 220.000 Ft-ig jónak minősül? :)

(#135814) Dante21121


Dante21121
újonc

Sziasztok,

Új laptopot szeretnék venni pár héten belül, a keret ~250K Ft. Felhasználás szempontjából elsődlegesen programozásra szeretném használni (abszolút kezdő software fejlesztő vagyok), esetleg egyes játékokkal játszanék (mint pl. Total War Warhammer) de ez nem egy komoly szempont. Kijelző méretnek 15,6"-et gondoltam, de lehet picit kisebb is + matt és IPS-t preferálnám, de ez sem abszolút kritérium. Utazni és hordozni keveset tervezem (de biztosan fogom heti 1-2x). Operációs rendszernek Windows kellene. Optikai meghajtóra nincs szükségem, de HDMI bemenetre mindenképpen igen, mert egy nagyobb kiegészítőképernyőt fogok hozzá használni. Kérlek titeket, hogy ajánljatok nekem pár modellt, ami alkalmas lehet a számomra.

Köszi a válaszokat előre is,
Márk

(#135815) Sententious válasza Sententious (#135776) üzenetére


Sententious
tag

Erre esetleg valaki? Dell laptopokból melyik az ajánlott? Sajnos csak ebben az egy márkában bízik. :/ :)

(#135816) Brandynew válasza Killerlaca (#135812) üzenetére


Brandynew
őstag

Sokszor sajnos ez tényleg nincs feltüntetve, vagy ha fel is van, hibásan. Az se segít, hogy az egyes szériákon belül különböző altípusok vannak, és némelyik TN, némelyik IPS. Pl. az ASUS ROG G551-ből csak a VW és a JW végződésű IPS, a többi TN. Ezt egyébként többektől láttam itt hibásan leírva, volt aki azt írta, hogy a VW TN-paneles, de ez nem igaz.

Tehát csak arra tudsz hagyatkozni, hogy itt megkérdezed, de még jobb, ha a saját szemeddel vizsgálod meg. Elég egyszerű megállapítani: ha szemmel nem tudod egyértelműen eldönteni, hogy IPS vagy TN, akkor TN :D

[ Szerkesztve ]

(#135817) Gaben92 válasza Sententious (#135815) üzenetére


Gaben92
őstag

Dell
300k
Matt, legalább 15.6". IPS
Legalább 128GB SSD és ehhez pluszba még legyen hely HDD-nek

Ezekkel nincs olyan, hogy ajánlott, vagy nem ajánlott Dell. Ha ragaszkodik mind a négy feltételhez akkor Dell 5559. Ezután a legolcsóbb másik ami tudja az a 7559 lenne, de abból 320-ért is csak talán találsz az országban, annyira kifutott. Elvileg vannak már az országban IPS-es 7567-ek, azok szintén megfelelnek de nem tudom milyen árban dobálják őket. A 300-ba sanszos, hogy nem fog beleférni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135818) gero1992


gero1992
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Lány ismerősnek kellene lecserélni a Laptopot. Árban 90-110k körül gondolkodik, felhasználás az általános: film, böngészés, torrent, illetve maximum Sims kategóriás játék/ok. Windows rendszer, optikai meghajtó jó lenne. Ennyi kritériumot tudok.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#135819) Killerlaca válasza Brandynew (#135816) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszönöm az infókat.

Azt honnan tudom hogy új melyikek az új Dell 7567-es laptopok?

Köszi

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#135820) Dhampir válasza Gaben92 (#135817) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezután a legolcsóbb másik ami tudja az a 7559 lenne, de abból 320-ért is csak talán találsz az országban, annyira kifutott.

Dehogy, ezen a listán legolcsóbban 266.900 Ft.

Ha ragaszkodik mind a négy feltételhez akkor Dell 5559.

Az IPS kijelzővel szerelt modell mától 5000-8000 Ft-al lett olcsóbb (8 vagy 4 GB RAM), de hogy meddig, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#135821) zozy84


zozy84
senior tag

Valószínű ő lesz +4GB ram-mal.

http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-probook-450-g4-y8a59ea-akc-laptop_24517-adatlap

Mondjuk Pavilionból kb 70efttal olcsóbb lenne.

(#135822) Khelben válasza Dante21121 (#135814) üzenetére


Khelben
nagyúr

13,3-asból HP Probook 430 G4, 15,6-ból Fujitsu A557. Ennyi az ips felhozatal.

(#135823) nitro16


nitro16
senior tag

Feltenném ismét a kérdésem jó pár dolgot változtattam az előzőhöz képest.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-400k ha megéri plusz 20-30k belefér
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Sokat lenne használva programozásra tanulás szinten(html,php,java,java script,c,c++,c#) mellette Office, sok film/sorozat nézése illetve netezésre lenne használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felbontás 15,6" FullHD (1920x1080) matt és IPS (fontos, hogy szép képet adjon vissza a panel)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Annyira nem sokszor, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak SSD legyen benne az min 256gb és 8Gb ram ami bővithető legyen, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB 3, ha lehet fém legyen a burkolat, billentyűzet világítás, jó és halk hűtése legyen( nyílván terhelés alatt mindnek lesz hangja de chrome alatt 8-10 ablaknál ne süvítsen)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Leginkább új (de ha van bestbuy a használtak között garanciával esetleg szóba jöhet)

Khelben ajánlotta eddig ezeket: HP ZBook 15 G3, Dell Latitude E5570

Ezekről mi a vélemény? HP ProBook 650 G3
Dell Latitude 5580 illetve még a hp zbook studio g3-ról.

Használtban ezeket találtam jó vételnek:
Dell Precision 7510 HP EliteBook 850 G3 illetve ez de gyanúsan olcsó HP ZBook 15" G3

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a touch pad tetején miért van ezeknél a gépeknél ugyan úgy két gomb, illetve a G és B billentyűzet között az a kis gombnak mi a funkciója.

Köszi ha szántok rám időt. :R

[ Szerkesztve ]

(#135824) fojtviki válasza fojtviki (#135750) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jajj ennyire hulyeseget kerdeztem? :DDD

(#135825) Tikakukac válasza nitro16 (#135823) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből zbook, az a legnagyobb hombár, ami esélyesebben kevésbé pusztul le, mint mondjuk egy fél ultrabook.

A fenti 2 plusz gomb, jobb esetben amúgy 3 a pöcökegérhez kell. Ami pedig nálad gombnak tűnik, na az a pöcökegér.

fojtviki: Inkább csak nincs ilyen. 15" kevés van a placcon ami nem dobálós konzumer, üzletiből nincs elég öreg, ami olcsó lenne, ami van, az meg nem eDP csatis vagy IPS-es defaultban. Szegény fullos T60-ak meg mondjuk a T540-ek között van egy 130k-s árrés, ahol nincs IPS 15"-ra. Pölö.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135826) sunyimenyet


sunyimenyet
csendes tag

Sziasztok!

Esedékes lenne egy új laptop vásárlása:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Túlzottan nem sürgős, de idén, vagy jövő év elején jó lenne, ha már meg lenne.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 180.000

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai jellegű felhasználás, semmi megterhelő.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra hasnálva.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méretileg 15,6" ,felbontása legalább HD, de nem baj ha jobb, matt kijelző opcionális, ha lehet IPS, de ha ez nagyon megdobná az árat, akkor jó a TN is.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többnyire asztalon lesz használva töltővel, szóval a hordozhatóság nem szempont.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó kell, szerintem 4 Gb ram elég, és elég bele a HDD

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzet világítás mindenképpen kell.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban újat néznék.

A gép office használatra, böngészésre, banki utalásokra lenne használva (vállalkozásban), szval semmi megterhelő feladat.

Előre is köszi a segítséget :)

(#135827) fojtviki válasza Tikakukac (#135825) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ertem. Koszonom, nem gondoltam, hogy ennyire nem egyszeru ips-es laptopot vasarolni. Kozben szetneztunk, es hat ami ips az szinte mind jatekra is valo, azt a felarat meg nem szivesen fizetnenk meg, ha egyszer nem jatszunk 1 masodpercet sem, amikor otthon vagyunk pihenni. Tehat inkabb akkor marad valami monitor vetel, mert hordozni, nem szoktuk. Nyaron esetleg, amikor a nyaraloban vagyunk, de akkor meg a monitor is befer a funyiro, meg egyeb szerszamok melle:)

(#135828) Tikakukac válasza fojtviki (#135827) üzenetére


Tikakukac
titán

Nope. IPS-es gép ennyiért már van, csak nem 15". Irodai gépből is tied a világ 14"-ban :B

sunyimenyet: Ha tudsz várni én várnék. Egyfelől akciókra másfelől megindulni látszanak az IPS panelek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135829) Khelben válasza sunyimenyet (#135826) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A557 már van 189-ért. De ehhez nincs windows. TN paneles gépből hasonló 165k HP 250

[ Szerkesztve ]

(#135830) Sententious válasza Sententious (#135776) üzenetére


Sententious
tag

Erről mit gondoltok? Kielégítheti az igényeit? :DD Papírforma szerint jó lehet, mert megvan benne minden.

Vélemény?

(#135831) Gaben92 válasza Sententious (#135830) üzenetére


Gaben92
őstag

TN paneles. De írtam is korábban, hogy 5559, 7559 és 7567 amiből tudsz válogatni, ha SSD+HDD kombós IPS kell. A többi mind TN paneles, de még a 7567 is TN eredetileg, csak most jönnek be az országba az IPS képernyősök.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135832) Sententious válasza Gaben92 (#135831) üzenetére


Sententious
tag

Az nem olyan nagy probléma, ha TN paneles, csak azért normális legyen. Ha ezzel kibővül a kínálat, az remek lenne. :D

(#135833) barnabas22 válasza Brandynew (#135816) üzenetére


barnabas22
tag

Szia! A G551VW nem IPS, hanem TN ..nekem is az volt :) Akinek még G551VW-je volt, rákérdeztem és mind TN paneles volt. Ahonnan vettem ott IPS-ként tüntették fel,de nem az. :)

[ Szerkesztve ]

(#135834) Mikulásbá válasza barnabas22 (#135833) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Bizony,csak a JW iPS paneles.

(#135835) sunyimenyet válasza Khelben (#135829) üzenetére


sunyimenyet
csendes tag

Köszi :)

Ezekben egyébként van billentyűvilágítás? Mert a leírásban nem találom, de az fontos lenne.

(#135836) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Bocsánat az off-ért de itt több hozzáértő ember van és a hp topicban nem kaptam választ.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy HP 430 g4-hez honnan tudnék beszerezni háttérvilágításos magyar billentyűzetet? Mert lehet kapni úgy a gépet, csak külön nem találok így billzetet.

köszönöm :R

halahala

(#135837) zozy84


zozy84
senior tag

Nem játékra kell de melyik és miért lenne jobb választás?
(kb egy árban tudnám mind a kettőt megvenni)

HP ProBook 450 G4 +4GB RAM

Asus ROG Strix

[ Szerkesztve ]

(#135838) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok!

Ebben a gépben bill. villágítás van?

Pavilion 15-cc509nh kék notebook 2GP97EA (15.6" Full HD/Core i5/8GB/1TB + 128GB SSD/GT940MX 4GB/DOS

Köszi!

(#135839) Soybex válasza zozy84 (#135837) üzenetére


Soybex
őstag

Emagot felejtsd el. Az se biztos hogy magyar kiosztású billentyűt kapsz+ garancia is felejtős.
Inkább töltsd ki a kérdőívet, úgy tudunk segíteni a döntésben

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#135840) sziben


sziben
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 450K, ha lehet akkor ne lepjük túl nagyon.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tisztán játékra kellene.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
igazából az a lényeg, hogy minél jobban elvigye a legújabbakat is, nem vágyok ultra grafikára a legújabb játékoknál vagy azoknál amik jönnek a jövőben, de vigye el őket szépen akadás nélkül.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ehhez nem értek, ami a "legjobb".

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva lesz, egyetemen is használnám, ezért ha lehet akkor 15'6-os legyen, ne 17'-es, ha megoldható.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell hogy legyen rajta OS.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szeretnék bele SSD-t és HDD-t is. és jó lenne bele 16 GB ram.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs egyéb kivánságom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
lehetőleg új legyen.

Én, mint abszolút nem hozzáértő kinéztem példának ezt a laptopot ár intervallum alapján: http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-rog-strix-gl502vm-fy015t-gl502vm-fy015t-laptop_24584-adatlap

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

(#135841) csanady97


csanady97
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Október végéig

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
maximum 200 ezer Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
CAD programok, kis játék is lehet lenne.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Jó lenne ha lenne benne egy 940MX vagy AMD oldalról ezzel egyenértékű kártya, nem lesz vele sok játék de azért néha unaloműzésre jó lenne.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van Win10 hozzáférésem

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne ha lenne benne SSD is,de ha nincs akkor majd lehessen bővíteni.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
8Gb RAM

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Eddig ezeket a gépeket néztem:
[VivoBook]
[Acer E5] --> nem hallottam az acer-ről pozitív dolgokat itt a csoportban

Egyikhez sem ragaszkodom ha tudtok valami jobbat ajánlani.

(#135842) Brandynew válasza barnabas22 (#135833) üzenetére


Brandynew
őstag

Itt van mellettem egy Asus G551VW, ami IPS paneles. Milyen bizonyitekot szeretnetek? :)

(#135843) Khelben válasza csanady97 (#135841) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Pavilion 15 BJ001, normálisabb anyagokból van, mint amiket néztél és ips kijelzős.

(#135844) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

Sziasztok 2 gépre szűkítettem a kört hogy milyet szeretnék venni de nehéz a döntés, mindegyik plusz 8 giga rammal

http://www.notebookspecialista.hu/laptop-notebook/asus/asus-rog-strix-gl553ve-fy161-notebook-33882-adatlap

http://www.notebookspecialista.hu/laptop-notebook/lenovo/lenovo-legion-y520-156-80wk009dhv-34089-adatlap

vélemények??
előre is köszi

(#135845) barnabas22 válasza Brandynew (#135842) üzenetére


barnabas22
tag

Akkor érdekes, mert nekem is az volt 1évig és 1000% hogy nem az volt :D

(#135846) zozy84 válasza Soybex (#135839) üzenetére


zozy84
senior tag

Kitöltöttem már párszor :D
Volt már Fuji meg Asus meg minden féle.
Nem játékra kell. (Xbox One S-en játszok)
Olyan gépet szeretnék ami sok évig jó lesz. (nincsenek illúzióim, hogy lesz még egyszer olyan gépem mint a mostani 10 éves Sony Vaio-m amin még a gyári matricák vannak és se kopás se repedés nincs rajta és soha semmi baja nem volt :C csak már 10 éves és már lassú a drágám)

Ezért keresek "tartós", jó minőségű laptopot.
Amit tudjon.: FHD, 8GB Ram, SSD (ha mellette van HDD nem baj de nem kell nagy tárhely, van NAS) i5,
optikai meghajtó nem kell, persze lehetőleg a legjobb kijelző legyen de nem biztos, hogy a 250k-ba bele fér az IPS de attól még jó lenne. :D
Átlag felhasználásra kell igazából plusz videó vágás (akció kamerás hobbi motoros videók többségében).
A belépő kategóriákat kerülni szeretném.
Pl. HP Pavilion-ból egy ugyan olyan konfiguráció 60-70k-val olcsóbb mint pl egy ProBook 450 G4. Biztos nem véletlenül.
Most valamiért a HP kattant be nekem ennyi. Előtte meg a Fuji csak azt nem nagyon lehet kapni meg kinézetre régebbinek néz ki mint a 10 éves Vaio-m. :)

Szóval a lényeg, hogy megbízható , "atomvillanásálló" gyors laptopot szeretnék. :DDD
Nyilván most nincs +400eftom mint 10 éve a Vaio volt. Nem is várom ugyan azt. Most 250k a plafon. Ezért néztem ki a linkelt 450 G4-et. (ja és amit linkeltem azt nem annyiért tudom venni mint amennyiért a linkben szerepel)

Ha van más alternatíva akkor ne tartsátok magatokban. :)

[ Szerkesztve ]

(#135847) B-Clone válasza Maddrive321 (#135844) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Totális ócskavas mindkettő. Ha mindenképp gamer gép kell, akkor 300-tol indul a Dell 7567, 330 tól meg az Asus G752. Mindkettő fényévekkel jobb mint az általad kinézettek.

[ Szerkesztve ]

(#135848) B-Clone válasza sziben (#135840) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Pocsék gépet választottál.... Gyakorlatilag egy műanyag rezsó kijelzővel. 450-ből már van Asus G752 elég combos konfiggal, de találni már Acer Predator-t is ha mindenképp ez a Gamer vonal kell. 15-os gépbe meg kb fizikailag lehetetlen olyan vasat rakni normális hűtéssel amit te szeretnél. Amelyikbe valahogy mégis sikerült az meg 7-800k

[ Szerkesztve ]

(#135849) Maddrive321 válasza B-Clone (#135847) üzenetére


Maddrive321
csendes tag

köszi a választ de az általad ajánlottak nem az én árkategóriám, nekem a 350 ezer a max

(#135850) B-Clone válasza Maddrive321 (#135849) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Mindkettő belefér a 350-es keretbe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.