Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Az A52 4G volt nagy csalódás a 183 Hz-es pislogásával. Szerencsére az 5G változat hozza a szokásos 240-250 Hz-et.

(#2) eXtremeHUN3


eXtremeHUN3
csendes tag

Nem értem ki vesz önszántából Samsung telefont magának, amikor ott vannak az olyanok, mint a Nothing, OnePlus, Realme, Google, Asus.

És én még azt hittem, hogy így nem kezdődhet mondat...

(#3) sfefe válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


sfefe
őstag

Samum van és nem fogtak fegyvert a fejemhez és kösz a teló jól van...
De írhatnám ahogy Te...
Miért vesz vki önszántából másmilyen telefont mikor ott a Samsung....
Van bajod látom....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4) Decske válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


Decske
aktív tag

A szoftver miatt. Eddig minden más androidos fork amit próbáltam éjszaka bezárta a háttérben levő appokat, akárhogy is állítgattam. Rohadt idegesítő volt. Egyedül a Samsung nem csinálja ezt.
Ezen kívül Dex és normális toll támogatás sincs más márkánál.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#5) TODI1111 válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


TODI1111
addikt

2024 első negyedévében 60,1 millió készüléket adott el a samsung. Gondolom nem fogtak fegyvert az emberek fejéhez.

(#6) Rigormortiis válasza Decske (#4) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igazából a Motorolák/Lenovók talán tudnak valami hasonlót, de nem próbáltam.

Amúgy igen, a Samsung legnagyobb fegyverténye a szoftver, noha időnként akad egy-egy bestbuy ajánlatuk is. Mint most mondjuk a sima s23.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#7) Predatorr


Predatorr
őstag

A52S-re semmi, ahogy az eredeti bugokat sem javították máig, csak hozzácsaptak párat A14-gyel. Cserébe egyre szaporodnak a gyári, eltávolíthatatlan, haszontalan, esetleg ráadásul fizetős, legföljebb kikapcsolható bloatware-ek, mintha úgy nem foglalnának erőforrást. Bravo! :C :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) TODI1111 válasza Predatorr (#7) üzenetére


TODI1111
addikt

Fizetős bloatware? [Ezzel] a programmal gyakorlatilag mindent le tudsz tiltani, vagy törölni.

(#9) Predatorr válasza TODI1111 (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Konkrétan most a biztonságos wifire gondoltam, amely ehhez feltétlenül tudni akarja, éppen hol tartózkodom, és még fizessek is a szolgáltatásért, a kínaiak meg kémkednek. De futottam már bele más Samsung appal is hasonlóba. A noroot firewallt meg random kilövöldözgeti a rendszar, nehogy már biztonságos legyen. :((
Knox ellenére is? Leszedem, +nézem, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szegény A52 család már így is lassúcska volt a megjelenéséhez képest.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) nicu71 válasza Predatorr (#9) üzenetére


nicu71
addikt

Kínaiak kémkednek,a koreai telefonon?O szegény...hát pl a kormányunkat ez cseppet sem zavarja, akárha ruszkik is ,sőt legfontosabb stratégiai partnerünk a Huawei,akiket már Trampli is lapátra tett...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy alternatív univerzumban boldogan fogadom a hírt... De ebben nyertem egy pixelt, így már ilyenem nincs. :))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) The A Team


The A Team
csendes tag

Egy S21 FE telefonról írva annyit mondhatok, hogy aki oda meg vissza van a Samsung szoftverével az még nem próbált ki rendeset másik gyártótól. A Xiaomi Mi 9T Pro szoftvere igen kellemes volt ehhez a kupac sz*rhoz képest. Olyan ennek az S21 FE-nek a szoftvere, mintha be lennék zárva a telefonba.

(#14) odipapa válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


odipapa
senior tag

Talán aki megfelelő szervíz, szoftver, kiegészítő szolgáltatást akar és tudja, hogy bármikor eladhatja jó áron.

(#15) bence1024 válasza The A Team (#13) üzenetére


bence1024
tag

Szerintem pedig eléggé rendben van a One UI!

(#16) doooo válasza The A Team (#13) üzenetére


doooo
veterán

Konkrétan semmi értelme annak, amit most írtál. Nulla.

(#17) xsjado93 válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


xsjado93
senior tag

A magyarok valamiért nagyon elfogultak és elnézőek a gyártóval szemben. A kormányt pl az sem zavarja, hogy a gödi samsung gyárnak nincs működési engedélye.

Your life is a lie.

(#18) The A Team válasza doooo (#16) üzenetére


The A Team
csendes tag

Zárt, körülményes és néha értelmezhetetlen dolgok vanna a One UI-ban. Kell hozzá konkrétan egy alkalmazáspakk, hogy személyre tudd szabni a felületet. Nem lehet mindent is állítani. A root-ot pedig el kellett engednem, mert "amcsi" kivitelűt kaptam és a bootloadert nem tudom kinyitni.

(#19) vlevi válasza The A Team (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én viszont Redmi Note7-rol váltottam Samu A54-re, és nem érzem semmi hátrányát.

[ Szerkesztve ]

(#20) TODI1111 válasza The A Team (#18) üzenetére


TODI1111
addikt

"Kell hozzá konkrétan egy alkalmazáspakk, "
Ezt biztosítja is a samsung hozzá. [Good Lock]
Szinte mindent is testre lehet szabni vele.

(#21) Decske válasza The A Team (#13) üzenetére


Decske
aktív tag

Az olyan szoftver mint amit a Xiaomi és a többi kínai gyártó csinál, hogy állítgatni kell, hogy egyáltalán megjöjjenek az értesítések és az energiaspórolás oltárán kilövi a háttérben lévő appokat, az egy használhatatlan f*skupac. Használni szeretném a telefonomat és nem azon izgulni, hogy megint mi fog elb*szódni.
Ezért ment tőlem a Huawei és sajnos a Pixel telefonom is, pedig az elején nagyon szerettem mindet.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#22) The A Team válasza TODI1111 (#20) üzenetére


The A Team
csendes tag

Én jobban szeretem, ha bele van építve a rendszerbe, mert kb fél év után találtam rá a GoodLock-ra!

(#23) TODI1111 válasza The A Team (#22) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem így azért jobb, mert mindenki csak azt a modult tölti le amit használ.
Mondjuk az jobb lenne ha maga a Good Lock alkalmazás gyárilag fent lenne a készüléken és csak a modulokat kellene letölteni.

(#24) bedibazsa válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


bedibazsa
senior tag

2 nap után visszaküldtem az S23-at, annyira tragikus volt a szoftver. :D Jött helyette egy Pixel 8, ég és föld a különbség.

(#25) Rigormortiis válasza The A Team (#13) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Már vagy két éve nem volt a kezemben Xiaomi készülék, de akkor jó pár olyan dolog volt, amit nem tudtam megtenni vele, amit az akkori Samsungommal igen, és azóta, ahogy hallom csak tovább tágult ez az olló. Szóval nettó baromság, amit írtál. Vannak pozitív dolgok a Xiaominál, de az a legkevésbé sem a szoftver.

Persze ha valaki szereti szivatni magát, akkor nem szóltam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#26) Rigormortiis válasza bedibazsa (#24) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mi az, amit ilyen tragikusként éltél meg? Komolyan érdekel. Ha nem Samsungom lenne, akkor Pixel.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#27) *RLaci* válasza Rigormortiis (#26) üzenetére


*RLaci*
addikt

Azt én sem tudom, mi lehetett ilyen tragikus. Évek óta használom a Pixeleket, Samsungokat felváltva, mindkettőt szeretem, előnyeikkel, hátrányaikkal együtt. Mást nem is vennék.

(#28) Rigormortiis válasza *RLaci* (#27) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Főleg, hogy egyre több szoftveres megoldáson dolgozik együtt a G és a S, és ezek exkluzívak is a Pixel/Samsung készülékeken.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#29) adamklark válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


adamklark
senior tag

Mert miért ne vennél Samsung telefont sok akcióval

(#30) bedibazsa válasza Rigormortiis (#26) üzenetére


bedibazsa
senior tag

A Chrome folyamatosan fagyott, hiába frissítettem, cookie-kat töröltem, plusz nem volt konzisztens a rendszer, egyszer a Samsung fiókba akarta menteni a jelszavakat, utána Google fiókba stb. Plusz Pixel után (előtte is Pixelem volt) iszonyatosan bonyolult volt a rendszer, túlkomplikált nekem. Nem volt rossz az UI, csak a Pixel jobban optimalizált és egyértelműbb.

(#31) *RLaci* válasza bedibazsa (#30) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem tudom mi lehetett, minden Samsungon, ahogy Pixelen, is a Chromeot használom, sosem volt vele problémám.

(#32) csakany2001 válasza bedibazsa (#30) üzenetére


csakany2001
senior tag

Az tény és való, hogy más világ a kettő, androidból én csak Pixelt vennék személy szerint.
Várom is forgalomba helyezésüket, bár nem gondolnám, hogy IOS-ről nyújtana számomra pluszt. Csak, hogy legyen mit ajánlani a családtagoknak, ismerősöknek, mert azért elég erős tényező lesz a piacon.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#33) Peterson_ válasza bedibazsa (#30) üzenetére


Peterson_
addikt

Chrome böngészővel sem volt soha bajom, de elsődlegesnek nagyon régóta Samsung browsert használom.
Már csak az integrációk miatt klasszisokkal jobb, mint a Chrome.

A szoftver szerintem a legkezesebb android fronton, egyedül a rohadt nagy erőforrás igényét utálom benne:

- Egy Samsung telefonom sem volt, ami parádésan bírta volna üzemidővel, vagy ne zabált volna fel minden ramot IS.

Ellenben évek óta egyre kényelmesebb és gördülékenyebb.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) doooo válasza bedibazsa (#30) üzenetére


doooo
veterán

Mi köze a Chrome hülyeségének a Samsunghoz?
Az, hogy a rendszer összetettebb (és sokkal több opciót is ad az ember kezébe), az más kérdés, de a third-party appokért nem felel a gyártó (és ezeket a bajokat egy app-frissítés meg is oldja).

(#35) Peterson_ válasza odipapa (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

Azért mondjuk a mostani Samsung szervizpolitika sehol nincs már ahhoz képest, amilyen mondjuk volt tíz évvel ezelőtt.

Lásd például a házhoz jövünk szolgáltatást, cserekészülék biztosítását garanciafutárral, a gyorsszervizről nem is beszélve.

Vicces, hogy egy akkucsere miatt napokra meg kell válni a telefontól, míg néhány éve foglaltál egy időpontot a márkaszervizbe, vártál egy órát, aztán kész volt a telefon.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#36) Predatorr válasza nicu71 (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

Fuss neki még egyszer a szöveg értelmezésének. ;) :R

Plazmacucci: Az S modellt is belassították. Laggol az alkalmazásválasztó, az oldalmenü úgy jön be, mintha a a 4 ütemű fekvőtámaszból csinálná az első 2-t, olykor random akad bármely, éppen használt app.

xsjado93: Ja, és ha meg mered írni a hibákat, rögtön troll vagy. :(((

Decske: A Samsung tényleg jobb, ott nem kell izgulnod, mert pár hét használat után már megszokod, mit basz el, és évek múltán is változatlanul megmarad. :DDD :C

Peterson_ : Hát nekem évekkel ezelőtt is majd' egy hetet kellett várnom a márkaszervizbe leadott S8-ra, cserekészülék nélkül.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#37) Decske válasza Predatorr (#36) üzenetére


Decske
aktív tag

Pont meg kell, hogy cáfoljalak. A Fold3-am jelenleg fluidabb OneUI 6.1-en, mint a 3.1.1-el amivel kijött 3 éve. Nincs sem lassulás, sem direkt lassítás, ami akadás volt azt is rendberakták.
Az egyedüli bosszantó szoftveres probléma amivel szembesültem az akkor volt, amikor alaplapon kívül mindent cseréltek a telefonomon, szervíz módban adtam le és miután visszakaptam a kamera nem ment, csak egy FR után. :))
Ami viszont tényleges probléma számomra, hogy nem minden app tudja lekövetni UI-jal még a hajlítható kijelzőt, de ez meg szvsz nem a Samsung hibája.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#38) dppvg


dppvg
újonc

One ui 6.1 elérhető A52s 5g telefonra

(#39) xsjado93 válasza Predatorr (#36) üzenetére


xsjado93
senior tag

Hihetetlen milyen szintre süllyedt, jobban mondva milyen szintre züllesztették a magyar társadalmat. A közbeszéd primitív, az emberek többsége jóformán már csak binárisan képes gondolkodni. Ha te nem vagy A, akkor te tuti B vagy. Kit érdekel, hogy az ábécében még van 42 másik betű?!

Your life is a lie.

(#40) Predatorr válasza Decske (#37) üzenetére


Predatorr
őstag

Hogyan is cáfolnád egy Folddal, amit az S-modellekről írtam? :F

Xsjado93: Ha legalább binárisan tudna... digitális kor, csak 0 OR 1, AND ritkán.. :D

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#41) Decske válasza Predatorr (#40) üzenetére


Decske
aktív tag

Még jó, hogy név szerint megemlítettél és arra reagáltam. :C Szerintem így nincs értelme a vitának. :U

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#42) sellas válasza eXtremeHUN3 (#2) üzenetére


sellas
tag

Akinek nem fáj kicsit többet fizetni, hogy jobb minőséget kapjon. Jó fotók, meg hát: a sokéves szoftverfrissítés! Röhej hogy más gyártók jó esetben 2-3 évet adnak, onnantól meg elvileg ki-be járkálhat bárki a telefonodon. Régebben én is Xiaomis voltam, de miután sorban minden Xiaomi eszközöm elkezdett különféle hibákat produkálni vagy elromlani (telefonok, okoségő, okosóra és a sose működő szinkronizációja, számos adatvesztéssel, stb.) inkább most már soha többet Xiaomi vagy bármi kínai, és megtanultam, hogyha kevesebbet akarsz fizetni, valójában többet fizetsz.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#43) Predatorr válasza Decske (#41) üzenetére


Predatorr
őstag

Szerintem sem, ha nem ismered a telók közti különbséget.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#44) Decske válasza Predatorr (#43) üzenetére


Decske
aktív tag

Idézek a #36-os hozzászólásodból:

"Decske: A Samsung tényleg jobb, ott nem kell izgulnod, mert pár hét használat után már megszokod, mit basz el, és évek múltán is változatlanul megmarad. :DDD :C"

Erre reagáltam ezt:
"Pont meg kell, hogy cáfoljalak. A Fold3-am jelenleg fluidabb OneUI 6.1-en, mint a 3.1.1-el amivel kijött 3 éve. Nincs sem lassulás, sem direkt lassítás, ami akadás volt azt is rendberakták.
Az egyedüli bosszantó szoftveres probléma amivel szembesültem az akkor volt, amikor alaplapon kívül mindent cseréltek a telefonomon, szervíz módban adtam le és miután visszakaptam a kamera nem ment, csak egy FR után. :))
Ami viszont tényleges probléma számomra, hogy nem minden app tudja lekövetni UI-jal még a hajlítható kijelzőt, de ez meg szvsz nem a Samsung hibája."

Tehát azt írtad, hogy szerinted egy-két hét alatt megszokod ami el van b@szva és soha nem javítják.
Ezután leírtam, hogy nincs elb@szva semmi, amit meg elb@sztak azt javították a Fold 3-am esetében.

Értem, hogy te azt gondolod, hogy Plazmacuccihoz írt hozzászólásodra is reagáltam (nem), szíved joga megvan hozzá, de ne próbálj olyat hozzákölteni, ami nincs benne az eredetiben.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.